DaciaClub Logo

Welcome Guest ( Log In | Register )

2 Pages < 1 2 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

> Ce acumulatori auto folositi?, acumulator auto

Gealy
post 30 Dec 2015, 23:47
Post #31


Membru incepator


Group: Members
Posts: 8
Joined: 17 July 08




Eu nu sunt multumit de Rombat Premier 75Ah pt diesel (cea verde care era super promovata), pt ca m-a lasat la 2 luni dupa ce a iesit din garantie, adica m-a tinut 2 ierni si azi a cedat dintr-o data fara sa dea semne de "oboseala". Am oprit la un magazin si dupa 15 minute cand am vrut sa plec era moarta de nu mai mergea nici inchiderea centralizata. Am dat pe ea 360 lei si era fabricata in luna in care am cumparat-o, deci nu era o baterie statuta prin rafturi.

M-am incapatanat sa o cumpar la momentul respectiv pt ca am avut un Rombat Calciu din fabrica pe masina care m-a tinut 5 ierni si inainte de a sasea a cedat, desi citisem recomandarile unora despre faptul ca bateriile Rombat after-market nu se ridica la nivelul calitativ al celor trimise la Mioveni, dar am zis ca poate sunt ei carcotasi.

Prima data am luat tot Calciu (250 lei) si dupa cateva zile am vorbit intamplator cu cineva de la un service Rombat care mi-a spus ca e subdimensionata pt MCV-ul meu 1.5 DCi si ca e musai sa iau Premier ca sa beneficiez de garantie. Vanzatorul din magazin, la care m-am intors cu rugamintea sa-mi dea Premierul pentru 110 lei diferenta in plus, se uita crucis la mine ca nu auzise de aceste recomandari de la Rombat!!!

Azi la alt magazin vanzatorul mi-a recomandat Bosch 77Ah la 450 lei (nemteasca), in timp ce Rombat Premier 75Ah (modelul nou, cel argintiu) era 400 lei, iar Varta tot in jur de 75Ah era tot 450 lei.
Eu nu mai cumpar Rombat niciodata si nici nu le voi mai recomanda vreodata!


--------------------
Dacia LOGAN MCV 1.5 dCI 2007
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
2 Pages < 1 2
Reply to this topicTopic OptionsStart new topic


1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Lo-Fi Version  Harta site  Parteneri  Jocuri online  Curs Valutar  HRH Haine din lana merinos Time is now: 18th April 2024 - 08:29
Forum Renault