DaciaClub Logo

Welcome Guest ( Log In | Register )

56 Pages « < 36 37 38 39 40 > »  
Reply to this topicStart new topic

Outline · [ Standard ] · Linear+

> USS Enterprise (adica Honda mea), Am promis unor ... indivizi ... ca o sa fac jurnal

MuciX
post 25 Jul 2018, 11:26
Post #1111


sunt un om bun


Group: Members
Posts: 9.557
Joined: 19 November 07
From: când în când




QUOTE(DannyY @ 25 Jul 2018, 10:55)
Plec cu a doua si talpa la podea, pleaca si ala cu X5-ul pe urmele mele. Ma bag pe sensul meu, ajung la 100 km/h, schimb a 3-a, talpa tot la podea. Ma uit in oglinda, asta cu BMW ramasese pe contrasens si-i dadea bice, sa ma depaseasca, cu toate ca distanta dintre noi nu scadea deloc, ba chiar crestea usor. Cand am ajuns foarte aproape de urmatoarea linie continua, am cugetat ca bemvistul va continua pe contrasens pana reuseste sa ma depaseasca, asa ca am franat si l-am lasat sa se duca-n p...lata Domnului. Aveam vreo 145 km/h cand am franat, inca 2 si trebuia sa schimb a 4-a.
Foarte tare motorisca.
*


QUOTE(ursul_bipolar @ 25 Jul 2018, 11:05)
Multi dintre bemvisti au un complex de inferioritate ce rar intalnesti. E bine sa ii lasi ca au mintea neteda si odihnita. Am patit si eu de multe ori, mai ales pe serpentine dupa care devin zmei pe drum plat si drept.
*



Sunt ferm convins ca amandoi sunteti niste baieti cu capul pe umeri si stiti ca legea te oblica sa nu maresti viteza in timp ce un alt vehicul te depaseste.

As putea spune (bazat pe experienta personala) ca multi romani sunt predispusi la a arata ca nu ii poti depasi, mai ales pe serpentine, dar asta ar insemna sa generalizez, iar " generalizarile" sunt urate.


--------------------
- - -
Un român emigrat este un român salvat.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
DannyY
post 25 Jul 2018, 11:31
Post #1112


Marele plictisit


Group: Members
Posts: 1.695
Joined: 5 May 09




Eram sigur ca vine careva cu chestia asta.
Mucixe, eu am inceput depasirea primul. Ala cu bemveul nu trebuia sa plece imediat in urma mea, ci abia dupa ce terminam eu manevra. Eu, in timpul depasirii, accelerez cat pot ca sa termin depasirea repede. BMW-ul trebuia sa vada ca eu sunt in accelerare si sa-si bage mintile in cap, ca oricum ramanea in urma. Ce facea el nu se numea depasire, ci un fel de "hai sa vedem daca te prind".


--------------------
Opel/Honda/Opel Astra G/Civic 4D/Corsa E 2004/2015/2019 - 0T04```
Urasc discriminatorii prosti (adica pe toti)
Sunt mandru ca sunt considerat prost de catre un dobitoc
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
MuciX
post 25 Jul 2018, 11:41
Post #1113


sunt un om bun


Group: Members
Posts: 9.557
Joined: 19 November 07
From: când în când




k, thanks


--------------------
- - -
Un român emigrat este un român salvat.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
kossak
post 25 Jul 2018, 11:47
Post #1114


Membru autentic


Group: Members
Posts: 745
Joined: 27 May 08
From: Cluj-Napoca




QUOTE(MuciX @ 25 Jul 2018, 11:26)
... legea te oblica sa nu maresti viteza in timp ce un alt vehicul te depaseste.


Nu stiu daca mi se intampla doar mie dar parca in ultima vreme foarte multi accelereaza in timp ce incerc sa ii depasesc. Eu avand 75 de cai frumosi simt asta foarte tare.

Par example:

https://www.youtube.com/watch?v=Ct_I2kGRapE...RbiNoRSS0X&t=0s

This post has been edited by kossak: 25 Jul 2018, 11:50


--------------------
Honda Civic 1.8 Sport, ex Dacia Logan 1.4 Laureate
"Whenever you find yourself on the side of the majority, it is time to pause and reflect"
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
MuciX
post 25 Jul 2018, 11:55
Post #1115


sunt un om bun


Group: Members
Posts: 9.557
Joined: 19 November 07
From: când în când




Indiferent de nivelul de putere al masinii, tot este naspa. Eu patesc asta des mai ales la iesiri din localitate, unde, desi acum m-am ajuns si am si un bemveu, am totusi origini umile si stiu sa folosesc semnalizarea din timp, sa ii arat ca vreau sa depasesc. Cum a trecut de indicator a inceput sa accelereze, ca doar e limita mai mare acum, nu? Doar nu te astept pe tine sa depasesti, pierd zecimi importante.

@Dannyy: tu din ce descrii te repliasei si inca accelerai, desi ala si-a aratat intentia de a continua depasirea, respectiv de a te depasi pe tine.
Si sa zicem ca nu a fost asa, grija fata de mine si fata de familia mea m-ar fi facut sa ma peesh pe dreptatea mea si pe drepturile garantate de lege si l-as fi lasat sa se duca, mai ales ca nu stiam ce vine dupa curba.
Dar ma rog, asta sunt eu, bemvist - forever inferior.

This post has been edited by MuciX: 25 Jul 2018, 11:56


--------------------
- - -
Un român emigrat este un român salvat.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
dandobre
post 25 Jul 2018, 12:16
Post #1116


Membru autentic


Group: Members
Posts: 3.120
Joined: 3 August 12
From: Ilfov




Ăla din clip mergea șerpuit și înainte de depășire. Sunt mulți prosti, astora n-ai ce sa le faci, doar sa te ferești de ei pe cât posibil.....


--------------------
Ford, Suzuki Focus 3 combi, SxCross 2016, 2018
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
tatabobu
post 25 Jul 2018, 12:17
Post #1117


membru


Group: Members
Posts: 4.528
Joined: 14 September 04
From: Bucuresti




QUOTE(MuciX @ 25 Jul 2018, 11:55)
Cum a trecut de indicator a inceput sa accelereze, ca doar e limita mai mare acum, nu? Doar nu te astept pe tine sa depasesti, pierd zecimi importante.


*



Da, exact. Tu te gandesti ca vei merge cu 110 la ora, ca doar iesi din localitate, si te incurc eu care merg cu 59. Si semnalizezi din vreme ca ma vei depasi. Si daca apuci s-o faci in localitate, aia e. Si dupa aia trebuie iar sa te depasesc eu, ca-s dobitoc si vreau sa merg cu 115 in afara localitatii. De ce nu astepti pana iesi din sat sa vezi daca si acolo merg mai incet decat viteza cu care vrei tu sa mergi, din moment ce se vede deja iesirea din sat? Pierzi zecimi importante?


--------------------
DACIA 1300 1995
Scurgere de ulei? Care scurgere de ulei??? Balta aia de sub masina e sudoarea hergheliei de cai putere...
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
DannyY
post 25 Jul 2018, 12:26
Post #1118


Marele plictisit


Group: Members
Posts: 1.695
Joined: 5 May 09




Depasesti atunci cand ala din fata ta merge mai incet decat tine, nu mai repede. Daca l-as fi vazut apropiindu-se, franam mai devreme. Dar distanta dintre noi crestea (lent, dar sigur), avea loc suficient de repliere in spatele meu, iar el statea in continuare pe contrasens. Asa ca i-am facut placerea si am franat cand inca nu risca nimic. Atentie, eu aveam deja 145 km/h, el era pe contrasens si urma o linie continua. Mi-am zis ca, daca vrea neaparat sa stea pe contrasens, sa nu fiu prin zona daca apare ceva din fata.

Eu zic ca atunci cand intri in depasire imediat in urma altuia, trebuie sa te astepti ca ala sa accelereze in continuare, ca n-are motive sa reduca viteza. Faptul ca stai ca fraierul pe contrasens cand ala se indeparteaza de tine arata ca nu esti obisnuit ca altul sa mearga mai tare.

Si pe mine ma enerveaza rau cand ala depasitul accelereaza, te asigur ca nu fac din astea.


--------------------
Opel/Honda/Opel Astra G/Civic 4D/Corsa E 2004/2015/2019 - 0T04```
Urasc discriminatorii prosti (adica pe toti)
Sunt mandru ca sunt considerat prost de catre un dobitoc
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
MuciX
post 25 Jul 2018, 13:16
Post #1119


sunt un om bun


Group: Members
Posts: 9.557
Joined: 19 November 07
From: când în când




Tatabobule, fara ironie, este foarte buna observația, numai că logica mea spune că dacă te-am prins din urmă, merg ceva mai tare, deci de aia incerc sa te depășesc.
Lăsând la o parte orgoliile de care cu toții dăm dovadă în trafic din când în când, dacă sunt in paralel cu el și el încă accelerează, tind să îl calific drept idiot și să revin eu in urna lui. Ducă-se până când l-oi opri eu.

This post has been edited by MuciX: 25 Jul 2018, 13:17


--------------------
- - -
Un român emigrat este un român salvat.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
wolfin
post 25 Jul 2018, 13:25
Post #1120


n-am gasit cu dacia


Group: Members
Posts: 7.904
Joined: 2 December 05
From: Bucuresti




mai sunt si zone gri..cand sta in fundul tau in sat sa nu ia radarul cu farurile in oglinda..si la iesire cand accelerezi vrea sa depaseasca....mumu...cand o sa franez eu ca faca el depasirea.

a....ok....sa o calce si sa se duca daca poate.

This post has been edited by wolfin: 25 Jul 2018, 13:27


--------------------
pegas 3120 ... din 1980 si ceva. Urmeaza si 2020 - Curand de provincie
Scuze Mucix, am gasit altul"În fata unei boli esti precaut sau prost", o stai ..Bici zice ca o gasit a buna...mis un cane rau dar cu suflet mare
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
marksman
post 25 Jul 2018, 13:38
Post #1121


Post mortem nihil est


Group: Members
Posts: 7.462
Joined: 1 November 04
From: sat




Deci la iesirea din localitate, cand limita de viteza creste, e ok sa accelerezi cand esti depasit.
Mda. Numai ieri a facut unul o cascadorie din asta. A plecat "la consum" de la semafor, ca doar vorbea la telefon. Am stat dupa el, ca veneau masini de pe contrasens, pana s-a terminat localitatea. Numai bine ca s-a si eliberat din sens opus, asa ca semnalizez si ma bag. Ce face taranetele? Evident, o calca de la 40 pana pe la 80, cred, ca eu am avut 100 si deja am intrat in cealalta localitate.


--------------------
Opel / Mazda Crossland X / CX-30 2019 / 2020
Charlie Foxtrot
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
MuciX
post 25 Jul 2018, 13:38
Post #1122


sunt un om bun


Group: Members
Posts: 9.557
Joined: 19 November 07
From: când în când




Nu am zis sa calci frana, de altfel nu te obliga nimeni sa faci asta, dar daca ma vezi ca m-am bagat, atunci nu accelera. Cam acelasi lucru cu ce cere si legea de altfel. E prea mult?


--------------------
- - -
Un român emigrat este un român salvat.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
tatabobu
post 25 Jul 2018, 13:39
Post #1123


membru


Group: Members
Posts: 4.528
Joined: 14 September 04
From: Bucuresti




QUOTE(MuciX @ 25 Jul 2018, 13:16)
Tatabobule, fara ironie, este foarte buna observația, numai că logica mea spune că dacă te-am prins din urmă, merg ceva mai tare, deci de aia incerc sa te depășesc.
*



Tot fara ironie, veneam de la mare acum vreo 12 ani prin Constanta - Fetesti - Lehliu. Un bou cu un oltcit alb mergea cu 70 in localitati si 80 in afara. Invariabil aproape de iesirea din localitate ma depasea, si apoi "ii dadea" cu 80, obligandu-ma pe mine sa pierd timp asteptand o oportunitate sa-l depasesc, sa pot merge cu 100. Ce zici, daca as fi avut vreo 50 de metri pana la iesirea din al 3-lea sat in care-mi facea aceeasi cacanarie aveam dreptul moral sa accelerez cand incerca sa ma depaseasca?


--------------------
DACIA 1300 1995
Scurgere de ulei? Care scurgere de ulei??? Balta aia de sub masina e sudoarea hergheliei de cai putere...
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
MuciX
post 25 Jul 2018, 13:43
Post #1124


sunt un om bun


Group: Members
Posts: 9.557
Joined: 19 November 07
From: când în când




Eu as spune ca nu, dar sunt notoriu pentru caile mele neortodoxe.

P.S. e perfect ca ai adus ca argument fix un caz extrem de acum 12 ani smile.gif


--------------------
- - -
Un român emigrat este un român salvat.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
DannyY
post 25 Jul 2018, 13:52
Post #1125


Marele plictisit


Group: Members
Posts: 1.695
Joined: 5 May 09




Ce bine ca acu' 12 ani nu mai aveam Oltcit de 2 ani si ca, atunci cand aveam, nu era alb, ci gri. biggrin.gif


--------------------
Opel/Honda/Opel Astra G/Civic 4D/Corsa E 2004/2015/2019 - 0T04```
Urasc discriminatorii prosti (adica pe toti)
Sunt mandru ca sunt considerat prost de catre un dobitoc
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
wolfin
post 25 Jul 2018, 14:11
Post #1126


n-am gasit cu dacia


Group: Members
Posts: 7.904
Joined: 2 December 05
From: Bucuresti




QUOTE(MuciX @ 25 Jul 2018, 13:38)
Nu am zis sa calci frana, de altfel nu te obliga nimeni sa faci asta, dar daca ma vezi ca m-am bagat, atunci nu accelera. Cam acelasi lucru cu ce cere si legea de altfel. E prea mult?
*




NU.

dar o

intrebare..tu te uiti in oglinzi cand iesi din localitati si esti primul sa vezi daca doreste cel din spatele tau sau doi...eventual din coada si apoi te decizi sa accelerezi? ca de...or vrea sa depaseasca.

am patit o recent si daia insist...a stat 10 min in spatele meu la 2 m distanta si la iesire am calcat o cand a intrat in depasire...era nemultumit de ce merg tare ca el vrea sa depaseasca. plm..cai avut timp sa depasesti sau calc o

cu scuze de rigoare poluez topici la Danny.


--------------------
pegas 3120 ... din 1980 si ceva. Urmeaza si 2020 - Curand de provincie
Scuze Mucix, am gasit altul"În fata unei boli esti precaut sau prost", o stai ..Bici zice ca o gasit a buna...mis un cane rau dar cu suflet mare
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
MuciX
post 25 Jul 2018, 14:19
Post #1127


sunt un om bun


Group: Members
Posts: 9.557
Joined: 19 November 07
From: când în când




Consider ca este de datoria oricarui sofer sa stie in orice moment ce este in jurul lui si pe unde ar avea loc de manevra in caz de nevoie, deci da, stau cu ochii pe oglinzi, mai ales daca stiu ca am pe cineva in spate. Acum as fi ridicol sa am pretentii de reactii de supererou, dar cand il vezi ca iese pe contrasens, chiar daca nu ai observat imediat, asteptarea mea este sa incetezi accelerarea. Din nou, este foarte neplacut, chiar si cand ai putere mare la dispozitie, e un sentiment aiurea de tot, ca accelerezi si totusi nu il prinzi pe ala din urma.
Patesc inclusiv cu mobra si e foarte neplacut, ori la aia cred ca iti trebuie 300+ cai sa ca ma "faci" pana la suta. Cred ca ia suta in vreo 4 sec, sau ceva.


--------------------
- - -
Un român emigrat este un român salvat.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
wolfin
post 25 Jul 2018, 14:30
Post #1128


n-am gasit cu dacia


Group: Members
Posts: 7.904
Joined: 2 December 05
From: Bucuresti




Pai daca ala e in fata si se duce...inseamna ca n ai ptegatit depasirea....este exact cazul lui Danny.

E asa greu sa te repliezi...

In fine..daca am masina in depasire in stanga..nu acelerez sau cel mult ii dau timp sa ma depaseasca in f de drum.

Ciao

This post has been edited by wolfin: 25 Jul 2018, 14:31


--------------------
pegas 3120 ... din 1980 si ceva. Urmeaza si 2020 - Curand de provincie
Scuze Mucix, am gasit altul"În fata unei boli esti precaut sau prost", o stai ..Bici zice ca o gasit a buna...mis un cane rau dar cu suflet mare
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
MuciX
post 25 Jul 2018, 14:37
Post #1129


sunt un om bun


Group: Members
Posts: 9.557
Joined: 19 November 07
From: când în când




Nu ma fac inteles.
Ma apropii de el, ma asigur ca nu e nimic in fata, dau semnal, calc gaz, ma apropii si mai mult, ies pe contrasens, inca mai calc gazul, totusi distanta intre masini ramane constanta, sau inaintez greu.

Dannyy zicea ca el a accelerat, ala in urma lui, el s-a repliat, dar ala nu, numai ca el a continuat sa accelereze dupa ce a revenit. Normal ca ala a ramas cu pantalonii in vine. Bine si ala e taun ca a insistat, vezi ca nu mai duce hoitul te repliezi si tu. Vezi ca deja de apropii de 150 pe ceea ce presupun ca era un DN sau un expres, iarasi, te repliezi, pentru ca deja mergi cam tare.


--------------------
- - -
Un român emigrat este un român salvat.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
wolfin
post 25 Jul 2018, 14:41
Post #1130


n-am gasit cu dacia


Group: Members
Posts: 7.904
Joined: 2 December 05
From: Bucuresti




probabil nici eu nu ma fac inteles happy.gif

e acelasi lucru ca si cu Danny..la el e in plus o depasire prima.

iesi din localitate si accelerezi ai deja 1..2 lungimi de masina fata de cel din spate..iar cel din spate da semnal si intra pe contrasens pt a depasi..dar nu o calca (sau atata poate) si ramane in urma sau cel mult se apropie ...cu ce sunt vinovat ..ca nu il las sa ma depaseasca...prin franare sau luarea piciorului de pe acceleratie
plm..nu zic sa mearga ca la nascar si sa ma depaseasca dar nici sa te uiti in spate sa vezi vrea sau nu vrea sa depaseasca are timp...etc


si marksmane multumesc ca ma i facut taran.

This post has been edited by wolfin: 25 Jul 2018, 14:55


--------------------
pegas 3120 ... din 1980 si ceva. Urmeaza si 2020 - Curand de provincie
Scuze Mucix, am gasit altul"În fata unei boli esti precaut sau prost", o stai ..Bici zice ca o gasit a buna...mis un cane rau dar cu suflet mare
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
marksman
post 25 Jul 2018, 14:55
Post #1131


Post mortem nihil est


Group: Members
Posts: 7.462
Joined: 1 November 04
From: sat




QUOTE(wolfin @ 25 Jul 2018, 14:41)
[...]
si marksmane multumesc ca ma i facut taran.
*


"Gogule", citeste codul rutier. Atunci cand esti depasit esti obligat sa mentii viteza. Daca te-am surprins in depasire la 40, iar tu accelerezi pe motiv ca tocmai treci de indicatorul de sfarsit de localitate, si in afara localitatii ai dreptul sa circuli "tare", esti taranete. Cu majuscule.


--------------------
Opel / Mazda Crossland X / CX-30 2019 / 2020
Charlie Foxtrot
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
wolfin
post 25 Jul 2018, 14:57
Post #1132


n-am gasit cu dacia


Group: Members
Posts: 7.904
Joined: 2 December 05
From: Bucuresti




repet in cazul meu eu deja acceleram cand a dat semnal.....si sincer..accelerez inainte de indicator.

la urma urmei toti ne tragem din tarani


--------------------
pegas 3120 ... din 1980 si ceva. Urmeaza si 2020 - Curand de provincie
Scuze Mucix, am gasit altul"În fata unei boli esti precaut sau prost", o stai ..Bici zice ca o gasit a buna...mis un cane rau dar cu suflet mare
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
AR-18-MOS
post 25 Jul 2018, 14:59
Post #1133


( -_・) ︻デ═一


Group: Members
Posts: 6.616
Joined: 19 August 07
From: Niedersachsen




QUOTE(kossak @ 25 Jul 2018, 11:47)
Nu stiu daca mi se intampla doar mie dar parca in ultima vreme foarte multi accelereaza in timp ce incerc sa ii depasesc.
*


Pățesc întotdeauna asta, da' întotdeauna... culmea, numai când sunt cu Loganul. Cred că pot să număr pe degete câți nu accelerează când văd in retrivizor că ăla cu Loganul semnalizează stânga și intră în depășire. wacko.gif


--------------------
BMW 730Ld '07 High Executive - AR - -
M-Benz C350CDI 7G-Tronic '12 Avantgarde
M-Benz E350CDI 9G-Tronic+ 4Matic & Airmatic
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
marksman
post 25 Jul 2018, 15:07
Post #1134


Post mortem nihil est


Group: Members
Posts: 7.462
Joined: 1 November 04
From: sat




QUOTE(wolfin @ 25 Jul 2018, 14:57)
repet in cazul meu eu deja acceleram cand a dat semnal.....si sincer..accelerez inainte de indicator.

Coane, sa stabilim niste chestii: codul rutier zice ca nu maresti viteza cand esti depasit. Nu discutam exceptii, cazuri de viata si moarte etc.
Tu zici ca deja accelerai cand ala "a dat semnal". Te-ai gandit ca o fi accelerat si el inainte de asta? Nu cred, prin urmare ai continuat s-o calci, si nu l-ai lasat sa te depaseasca. Sa zicem ca l-ai lasat in urma inainte sa poata iesi pe contrasens. No problem.
Daca insa era iesit pe contrasens si te depasea iar tu ai accelerat, intri la categoria mai sus amintita. Faci parte dintre aia care considera ca ei au numai drepturi, iar obligatiile le revin colegilor de trafic. Tie iti convine sa mergi in spatele unuia care abia sa taraie in localitate (pentru ca vorbeste la telefon spre exemplu), iar cand isi aduce aminte ca tocmai a iesit din localitate sa o calce, desi il depasesti? Ca deh, are dreptul sa mearga mai tare, doar a iesit din localitate, si nu o sa mearga cu 40 ca sa termini tu depasirea.

QUOTE(wolfin @ 25 Jul 2018, 14:57)
la urma urmei toti ne tragem din tarani
*


Confirm. Eu ma refer la comportamentul inadecvat.


--------------------
Opel / Mazda Crossland X / CX-30 2019 / 2020
Charlie Foxtrot
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
wolfin
post 25 Jul 2018, 15:11
Post #1135


n-am gasit cu dacia


Group: Members
Posts: 7.904
Joined: 2 December 05
From: Bucuresti




era noapte ...am calcat o ca nu il mai suportam in oglinda cu farurile ..deci stiam bine unde era. ( cele laterale wacko.gif deranjeaza)

si da l am lasat sa intre in fata ca venea curba si un auto. al dracu sa fie daca a vrut sa se replieze.

era o fabia de dj

This post has been edited by wolfin: 25 Jul 2018, 15:16


--------------------
pegas 3120 ... din 1980 si ceva. Urmeaza si 2020 - Curand de provincie
Scuze Mucix, am gasit altul"În fata unei boli esti precaut sau prost", o stai ..Bici zice ca o gasit a buna...mis un cane rau dar cu suflet mare
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
IRONICK
post 25 Jul 2018, 15:33
Post #1136


-


Group: Members
Posts: 21.839
Joined: 19 April 05
From: Romania




Apropo, ce viteza trebuie sa ai intr-o depasire? Tu cel care depasesti, dar si cel depasit.


--------------------
CUGIR Albalux 11 1982 - B-11-LUX
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
wolfin
post 25 Jul 2018, 15:39
Post #1137


n-am gasit cu dacia


Group: Members
Posts: 7.904
Joined: 2 December 05
From: Bucuresti




o viteza aflata sub incidenta amenzilor rutiere la cel care depaseste..si la depasit viteza legala biggrin.gif


--------------------
pegas 3120 ... din 1980 si ceva. Urmeaza si 2020 - Curand de provincie
Scuze Mucix, am gasit altul"În fata unei boli esti precaut sau prost", o stai ..Bici zice ca o gasit a buna...mis un cane rau dar cu suflet mare
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
einstein1984
post 25 Jul 2018, 15:42
Post #1138


fan Dacia


Group: Members
Posts: 19.908
Joined: 12 November 05
From: Bucuresti




depasitorul vreo 30 pe ora in plus fata de depasit daca e boss. Daca nu si ecu loganu macar 2O la ora in plus


--------------------
daca nu ai o toyota 4X4,ai gresit masina - negru pe alb
"Popa Nan e-o stradă-nspre Hala Traian
De la Foișor până-n Piața Vitan"
User is online!Galerie FotoPM
Go to the top of the page
+
wolfin
post 25 Jul 2018, 15:43
Post #1139


n-am gasit cu dacia


Group: Members
Posts: 7.904
Joined: 2 December 05
From: Bucuresti




adica 80/90 in localitate tongue.gif

daia nu ma agit sa depasesc in localitati..sate comune catune tongue.gif

cumnatu are o vorba ..in localitati sa nu depasesti cu suta +1 ca l pierzi laugh.gif

This post has been edited by wolfin: 25 Jul 2018, 15:46


--------------------
pegas 3120 ... din 1980 si ceva. Urmeaza si 2020 - Curand de provincie
Scuze Mucix, am gasit altul"În fata unei boli esti precaut sau prost", o stai ..Bici zice ca o gasit a buna...mis un cane rau dar cu suflet mare
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
MuciX
post 25 Jul 2018, 16:18
Post #1140


sunt un om bun


Group: Members
Posts: 9.557
Joined: 19 November 07
From: când în când




Regula lui +50 smile.gif


--------------------
- - -
Un român emigrat este un român salvat.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
56 Pages « < 36 37 38 39 40 > » 
Reply to this topicTopic OptionsStart new topic


1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Lo-Fi Version  Harta site  Parteneri  Jocuri online  Curs Valutar  HRH Haine din lana merinos Time is now: 25th April 2024 - 14:55
Forum Renault