DaciaClub Logo

Welcome Guest ( Log In | Register )

 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

> Un mic sondaj, Despre un nou tip de incarcator acc GSM

Ati cumpara asa ceva?
 
Da [ 11 ] ** [17.74%]
Nu [ 33 ] ** [53.23%]
Poate [ 18 ] ** [29.03%]
Total Votes: 62
Guests cannot vote 
ciuf
post 21 Nov 2005, 13:21
Post #1


Membru incepator


Group: Banned
Posts: 61
Joined: 25 February 05
From: Bucuresti




Este vorba de un incarcator pentru telefoane mobile ce se alimenteaza de la o simpla baterie AA/R6 si poate furniza energie cat pentru o convorbire de maxim 140 mn. Incarcatorul este compatibil cu Nokia, Samsung, Motorola, Sony-Ericsson.
La cerere pot fi comandate si cabluri pentru Siemens si LG.
Pretul lui in configuratie standard aproximativ 700.000 lei vechi.


Attached thumbnail(s)
SUC50003.jpg ( Size: 52.7k ) Number of downloads: 233


--------------------
Logan Ambition - B-42-NZV
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
costi
post 21 Nov 2005, 13:29
Post #2


Membru autentic


Group: Members
Posts: 3.230
Joined: 15 October 03
From: Bucuresti




da dar este cam scump


--------------------
DSN/SLZ
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Codrin
post 21 Nov 2005, 13:31
Post #3


Membru autentic


Group: Members
Posts: 1.364
Joined: 7 January 05
From: Bucuresti




Defineste configuratie full si pret.


--------------------
Mazda . .
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
ghc
post 21 Nov 2005, 13:33
Post #4


..:::Cautatorul:::..


Group: Members
Posts: 411
Joined: 9 December 03
From: Cluj-Napoca




Ai uitat sa pui numele firmei, un telefon de contact si copie dupa ordinul de plata prin care ai platit reclama...

Si pentru cei care nu au inteles ce trebuie votat:
Da - Nokia
Nu - Samsung
Poate - celelalte


--------------------
ZKR (Logan by Dacia) BaLaureate 3.14 1907 toamna - CJ-01-GHC
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
ciuf
post 21 Nov 2005, 13:51
Post #5


Membru incepator


Group: Banned
Posts: 61
Joined: 25 February 05
From: Bucuresti




QUOTE(ghc @ 21 Nov 2005, 13:33)
Ai uitat sa pui numele firmei, un telefon de contact si copie dupa ordinul de plata prin care ai platit reclama...

Si pentru cei care nu au inteles ce trebuie votat:
Da - Nokia
Nu - Samsung
Poate - celelalte
*


Mai omule sincer nu ma intereseaza ce firma de telefoane preferati. Pe mine ma intereseaza daca ati cumpara un astfel de incarcator pt ca vreau sa aduc in tara.


--------------------
Logan Ambition - B-42-NZV
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
ciuf
post 21 Nov 2005, 13:52
Post #6


Membru incepator


Group: Banned
Posts: 61
Joined: 25 February 05
From: Bucuresti




QUOTE(Codrin @ 21 Nov 2005, 13:31)
Defineste configuratie full si pret.
*


Configuratie standard : incarcator + 4 cabluri compatibile cu Nokia, Samsung, Motorola si Sony-Ericsson.
Pret ? la ce te referi? Pretul, asa cum scrie mai sus, este de aprox. 700.000


--------------------
Logan Ambition - B-42-NZV
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Rigor
post 21 Nov 2005, 14:37
Post #7


Membru autentic


Group: Members
Posts: 206
Joined: 11 December 03
From: Iasi




Mai tu nu vrei sa aduci nimica, tu vrei sa le produci!!!


--------------------
ZKR Preferat - IS-01
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
ciuf
post 21 Nov 2005, 15:19
Post #8


Membru incepator


Group: Banned
Posts: 61
Joined: 25 February 05
From: Bucuresti




Vreau sa le import!!!!!!!!!!!!!!!
Va rog daca aveti ceva de spus, sa fie la subiect.


--------------------
Logan Ambition - B-42-NZV
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Liviu
post 21 Nov 2005, 16:46
Post #9


expat naiv


Group: Banned
Posts: 3.526
Joined: 5 July 02
From: Peste gard




Vezi ca sunt alte minuni din astea care merg cu 3-4 baterii AAA (R3) si care sunt compatibile cam cu orice tip de cuplor existent pe piata (adica vin in pachet cu vreo 5-6 mufe diferite).
Pretul unei minuni din astea cum zic eu este de 5 (CINCI) euro si nicidecum 700.000 lei .

Uite despre ce e vorba :
http://www.thetravelinsider.info/phones/ce...nerecharger.htm

Si atata vreme cat exista incarcatoare auto la 150 Klei si toti (daca nu toti macar 99.9%) de pe acest forum au masini .... eu zic ca raspunsul ar fi NU !


--------------------
. . .
-= age is just a number =-
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
ciuf
post 21 Nov 2005, 22:38
Post #10


Membru incepator


Group: Banned
Posts: 61
Joined: 25 February 05
From: Bucuresti




QUOTE(Liviu @ 21 Nov 2005, 16:46)
Vezi ca sunt alte minuni din astea care merg cu 3-4 baterii AAA (R3) si care sunt compatibile cam cu orice tip de cuplor existent pe piata (adica vin in pachet cu vreo 5-6 mufe diferite).
Pretul unei minuni din astea cum zic eu este de 5 (CINCI) euro si nicidecum 700.000 lei .

Uite despre ce e vorba :
http://www.thetravelinsider.info/phones/ce...nerecharger.htm

Si atata vreme cat exista incarcatoare auto la 150 Klei si toti (daca nu toti macar 99.9%) de pe acest forum au masini .... eu zic ca raspunsul ar fi NU !
*


Mersi pt link, este util. In legatura cu incarcatorul pt auto, sa stii ca iti distruge acumulatorul in timp deoarece incarca in impulsuri. Si in plus de asta ce faci daca nu ai masina, nici priza unde sa-ti bagi incarcatorul? Daca ai nevoie sa dai urgent un telefon? Sunt sigur ca exista destule persoane care ar prefera sa dea 700.000 pe un incarcator de genul acesta decat sa cumpere un acumulator de rezerva. Baterii poti gasi si la magazinul din coltu' blocului.
Acum sa discutam putin despre pretul "mare". Gandeste-te asa : eu sunt importator deci cumpar de la un furnizor extern ce se afla in China. El imi da un pret. Eu la acest pret trebuie sa adaug transport (3 Euro/Kg) taxe vamale 15%, comision vamal 0.5% (in caz ca nu stii taxele vamale si comisionul vamal nu se plates la pretul pe care mi-l da chinezu ci la pretul incarcatorului cu transport) mai adauga costurile de livrare, adaosul comercial al importatorului, adaosul comercial al magazinului + TVA si ai sa vezi cum de la acel incarcator de 5$ prezentat de tine ajunge undeva la 20 pe raft.
Dupa cum am scris mai sus va rog sa scrieti numai la obiect.
Multumesc


--------------------
Logan Ambition - B-42-NZV
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
DragosP
post 22 Nov 2005, 07:25
Post #11


Nu zic nimic...nou


Group: Moderatori
Posts: 4.929
Joined: 12 August 04
From: Lumea mea




Am votat "poate"; mi s-a întâmplat să rămân în "pana prostului" smile.gif, mai ales în delegațiile care s-au prelungit neprevăzut.
ÎNSĂ: nu așa se face un studiu de piață...


--------------------
Ceva de plastic . . - BRRC
Scuze celor pe care i-am supărat!
Cu noi este Dumnezeu!
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
bertro
post 22 Nov 2005, 09:03
Post #12


Membru dezmembrat


Group: Members
Posts: 592
Joined: 3 June 05
From: IASI, rumenia




am votat nu. motivatia:
1. un acumulator de rezerva te costa mai putin de 70 de lei (mai ales ca, fiind acumulator "secundar", folosibil doar la urgente, iti poti cumpara la un pret de nimic unul folosit care sa tina 1-2 zile) si ocupa loc mult mai putin oriunde l-ai tine (borseta, buzunar, etc). Nu te mai complici cu cabluri si alte minuni.
2. majoritatea telefoanelor de azi au acumulatoare pe litiu, care -spre deosebire de cele vechi pe NiMh sau NiCd- nu se "supara" asa de repede daca le incarci inainte sa fie complet descarcate. Deci, inainte de a pleca la un drum lung unde stii ca n-o sa ai priza, poti pune telefonul la incarcat.
3. avand in vedere ca majoritatea telefoanelor merg pe 4.5V, alimentarea de la o singura baterie de 1.5 mi se pare mult prea putin fiabila. Ori te alegi cu semnal extrem de slab si calitatea convorbirilor pe masura, ori cu un timp de convorbire mult inferior celor 140 de minute pe care ti le-au spus chinezii smile.gif

parerea mea este sa nu investesti si sa importi din astea ca s-ar putea sa ramai cu marfa in depozit si cu ochii in soare.


--------------------
DACIA Nova GT - xx xx XXX
posesor de DrACIA NOVA GT
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
driverx
post 22 Nov 2005, 10:35
Post #13


--- Membru cu ralanti ---


Group: Members
Posts: 7.656
Joined: 21 November 03




QUOTE(ciuf @ 21 Nov 2005, 23:38)
....Si in plus de asta ce faci daca nu ai masina, nici priza unde sa-ti bagi incarcatorul? Daca ai nevoie sa dai urgent un telefon? Sunt sigur ca exista destule persoane care ar prefera sa dea 700.000 pe un incarcator de genul acesta decat sa cumpere un acumulator de rezerva. Baterii poti gasi si la magazinul din coltu' blocului.
*



Wishful thinking.... http://skepdic.com/wishfulthinking.html

Ahh...deci nici macar un rahat de bacterie nu primesc in pretul asta gigantic? radmasa.gif


--------------------
Mitsubishi Lancer 2008
Univega Alpina HT-LTD Disc Deore 2011
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
ciuf
post 22 Nov 2005, 11:04
Post #14


Membru incepator


Group: Banned
Posts: 61
Joined: 25 February 05
From: Bucuresti




Stai linistit ca bateria o gasesti in pachet.


--------------------
Logan Ambition - B-42-NZV
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
moshulik
post 22 Nov 2005, 11:37
Post #15


Membru


Group: Members
Posts: 189
Joined: 12 February 04
From: Bucuresti




Singura chestie pe care as da bani ar fi un incarcator alimentat manual, cu un electromotor sau un dinam ceva, pentru atunci cand plec in vreo "expeditie" fie pe munte, fie spre mare. Din cauza ca in aceste zone mai "pustii" semnalul gsm este foarte slab, telefonul consuma mult mai mult curent, prin procedura de cautare celula/stabilire protocol etc. etc nu stiu detalii, concluzia este ca "socoteala" de acasa nu se mai potriveste cu cea de pe teren, deci poti sa ramai fara baterie dupa doua zile, desi tu stii ca te tzine de obicei 5. In cazul asta parca mai la "indemana" ar fi o sursa de energie alimentabila mecanic, care e mult mai fiabila in conditzii de umezeala, frig sau ce o mai fi pe munte sau prin "pustiu".

Incarcatorul asta care pleaca de la 1.5V trebuie sa aiba un etaj miniatural de ridicare a tensiunii, asta inseamna probabil un transformator ce lucreaza in comutatie, un etaj oscilator, deci componente electronice destul de complicate, normal, mai scumpe decat un simplu zenner care REDUCE tensiunea de la 3 baterii AA - 4.5 volti la necesarul unei baterii de telefon - 3.6 - 3.7 V.

Problema de baza ramane disponibilitatea resurselor. Adica unde poti gasi o baterie de 1.5V ? Daca ar creste in copaci sau prin rauri, ar fi ceva. Dar cum baterie gasesti de cumparat "pe teren" doar la un magazin - deci unde este si retea electrica si deci "civilizatie", chiar nu vad de unde ar rezulta motivatia logica pentru device-ul ala...


--------------------
skoda octavia, am avut DSN, oltcit. 2003 - b-etc-etc
Hi, I'm a signature virus. Please replace your old signature with this signature and help me take over the world of signatures.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
ciuf
post 22 Nov 2005, 12:17
Post #16


Membru incepator


Group: Banned
Posts: 61
Joined: 25 February 05
From: Bucuresti




Am gasit si ceva asemanator dar nu stiu cati ar dori sa dea la manivela pt. a alimeta telefonul mobil. Am sa iau in considerare si opinia ta si cine stie...
PS : Device-ul meu se preteaza mai mult la medii urbane, dar in locuri unde nu este la indemana o priza sau un incarcator pt. auto.
Iti multumesc pentru raspuns, este foarte bine documentat.


--------------------
Logan Ambition - B-42-NZV
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
dacicuss
post 22 Nov 2005, 18:20
Post #17


Mare Vrajitor KKK


Group: Members
Posts: 299
Joined: 3 August 04
From: Poplaca




Exemplifica, te rog, niste locuri din mediul urban unde n-ai acces la priza, incarcator auto, etc...io sincer, citind asta, 1st of all mi-a venit in gand: parc, piscina, WC...etc..desi la WC ( toaleta) e si priza pt. uscator de obicei ( hotel). Daca e public, tot aia...nu iesi cu budigaii pe vine sa cauti baterie pentru device-ul ala. In parc tot asa...sansa sa gasesti baterii e egala cu aia de a da de o priza pe un copac. biggrin.gif
Si 70 RON e enorm !...a dat cineva un exemplu de ceva similar mai ieftin.
N-am votat dar nu l-as folosi nici moca....e urat, parerea mea!


--------------------
VW Passat 1.9TDI - ww-00-XXX
A religious war is like children fighting over who has the strongest imaginary friend...
The 50-50-90 rule: Anytime you have a 50-50 chance of getting something right, there's a 90% probability you'll get it wrong.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Marty
post 23 Nov 2005, 10:31
Post #18


Membru cu privire de ansamblu


Group: Members
Posts: 5.840
Joined: 14 April 03
From: Corbu




QUOTE(ciuf @ 21 Nov 2005, 22:38)
Si in plus de asta ce faci daca nu ai masina, nici priza unde sa-ti bagi incarcatorul? Daca ai nevoie sa dai urgent un telefon?
*



Daca am nevoie urgenta sa dau un telefon? Folosesc alt telefon, simplu! A, daca si ala-i descarcat, folosesc cel de-al treilea telefon, iarasi simplu!
P.S.: Neicusorule, puicusorule, in ziua de azi, majoritatea oamenilor au macar doua telefoane si mai rar gasesti cite unul care sa aiba ambele moleculare descarcate. wink.gif


--------------------
Gillette De unica folosinta 2011 - B 999 NAM
Mindru absolvent de grup scolar.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
b64chr
post 23 Nov 2005, 12:58
Post #19


Moderator incepator


Group: Moderatori
Posts: 1.004
Joined: 17 December 04
From: Buzias, Timis




Prin 2000 era un Alcatel la care ii puteai pune baterii obisnuite in loc de acumulator.
Ceea ce propune initiatorul topicului mi se pare o mare inutilitate. Oricat m-as chinui nu reusesc sa concep un scenariu in care o chestie din aia sa ma ajute. Si oricum, decat sa umblu cu aiureala aia in buzunar, mai bine car un acumulator de rezerva. Solutia in caz de pana de curent la telefon ramane scos SIM-ul si bagat in telefonul unui prieten.
Mai degraba as face o chestie (doar fire si mufe) ca sa pot alimenta telefonul de la bateriile R20 tapene ale lanternei (daca sunt la munte).


--------------------
Dacia Solenza 2003 / Skoda Octavia 2009
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
dacicuss
post 23 Nov 2005, 13:08
Post #20


Mare Vrajitor KKK


Group: Members
Posts: 299
Joined: 3 August 04
From: Poplaca




era inainte de 2000...OneTouchEasy avea..primul parca...il am, merge si acum.
Si in plus chestia asta din poza arata ca o telefoana la care i-a cazut OB-ul...parerea mea!


--------------------
VW Passat 1.9TDI - ww-00-XXX
A religious war is like children fighting over who has the strongest imaginary friend...
The 50-50-90 rule: Anytime you have a 50-50 chance of getting something right, there's a 90% probability you'll get it wrong.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
argon
post 23 Nov 2005, 19:27
Post #21


Mesaj semiautomat


Group: Members
Posts: 33.671
Joined: 15 August 05




QUOTE(dacicuss @ 23 Nov 2005, 13:08)
era inainte de 2000...OneTouchEasy avea..primul parca...il am, merge si acum.

*




era one touch easy prin 1998, mergea (si) cu baterii AA, in prima poza, dupa prin 2000 era one touch easy DB, care mergea (si) cu baterii AAA, in a doua poza.

Si la subiect..nici eu nu as cumpara asa ceva..in conditiile in care pentru majoritatea telefoanelor un acumulator costa intre 400 000 si 1 milion, daca e sa plec undeva sa zicem i-au acumulatorul de rezerva, care tine standby cat ar trebui sa tina(cateva zile) si nu o dracie din aia care ..apropo cat tine telefonul cu ea? sa zicem cateva ore maxim, dai un telefon doua si s-a dus...trebuie sa fi cu setul de baterii (pentru dracie) dupa tine...si citez din Dacicuss , nu atarna "OB-ul" dupa mine radmasa.gif

This post has been edited by argon: 23 Nov 2005, 19:39

Attached thumbnail(s)
aleasy1b.gif ( Size: 12.24k ) Number of downloads: 143
aleasy2b.gif ( Size: 4.21k ) Number of downloads: 117


--------------------
Renault Laguna 2007 - 2.0 DCI 16v 180
Fara turbo, viata e pustiu.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
ciuf
post 24 Nov 2005, 09:40
Post #22


Membru incepator


Group: Banned
Posts: 61
Joined: 25 February 05
From: Bucuresti




Eu unu zic sa o lasam balta. Mai multi carcotasi decat in Romania nu am vazut. Pana acum toti cei care au vazut produsul si-au exprimat dorinta de al cumpara.
Vroiam sa aflu si parerea altora. Se pare ca nu se poate obtine o parere sincera la noi. Acest produs a castigat in America premiul pentru cel mai bun produs al anului 2005 la categoria "gadget". Si in continuare este in topul vanzarilor din America. Daca un popor numeros a gasit o utilitate acestui, produs pentru noi, romanii, de ce este asa de greu?

Va multumesc tuturor pentru parerile pro sau contra.
Eu unu zic ca pana in februarie il veti gasi pe rafturile magazinelor.


--------------------
Logan Ambition - B-42-NZV
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
dacicuss
post 24 Nov 2005, 09:56
Post #23


Mare Vrajitor KKK


Group: Members
Posts: 299
Joined: 3 August 04
From: Poplaca




no, bafta dom'le ! Doar se stie ca americanii sunt cei mai inteligenti ! biggrin.gif ...io personal, ca si multi din coforumisti, iti uram sincer bafta in initiativa domniei tale. Sincer!
Numa' ca un sfat: nu investi prea mult capital in "gadget"-ul asta, ca io miros un faliment. wink.gif


--------------------
VW Passat 1.9TDI - ww-00-XXX
A religious war is like children fighting over who has the strongest imaginary friend...
The 50-50-90 rule: Anytime you have a 50-50 chance of getting something right, there's a 90% probability you'll get it wrong.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
ciuf
post 24 Nov 2005, 14:56
Post #24


Membru incepator


Group: Banned
Posts: 61
Joined: 25 February 05
From: Bucuresti




N-am sustinut nicodata ca americanii sunt cei mai destepti. Multumesc pentru sustinere.


--------------------
Logan Ambition - B-42-NZV
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Marty
post 25 Nov 2005, 10:55
Post #25


Membru cu privire de ansamblu


Group: Members
Posts: 5.840
Joined: 14 April 03
From: Corbu




QUOTE(ciuf @ 24 Nov 2005, 09:40)
Eu unu zic sa o lasam balta. Mai multi carcotasi decat in Romania nu am vazut. Pana acum toti cei care au vazut produsul si-au exprimat dorinta de al cumpara.


Sa stii ca si eu resimt in permanenta "romanismul" spatiului carpato-danibiano-pontic. De cite ori cineva incearca sa-i deschida ochii unuia, e catalogat imediat drept "imbecil" (in cazul de fata "circotas")

QUOTE
Vroiam sa aflu si parerea altora. Se pare ca nu se poate obtine o parere sincera la noi.


Vaaaaaai, pacatele mele!!!! Adica noi nu ne-am exprimat parerea sincera, te-am mintit? Nu stiu de ce-am impresia ca vroiai sa auzi numai pareri laudative vis-a-vis de inutilitatea aia. Si te trezeai ca bagi bani gramada in rahatul ala, nu ti-l cumpara nimeni si ajungi sa-l vinzi pe post de tuning de atirnat la oglinda, celor care vor sa evolueze de la tuning exterior (oua kinder in antena si stropitori cu leduri) la tuning iterior.

QUOTE
Acest produs a castigat in America premiul pentru cel mai bun produs al anului 2005 la categoria "gadget". Si in continuare este in topul vanzarilor din America.


Du-te si vinde-l acolo!

QUOTE
Daca un popor numeros a gasit o utilitate acestui, produs pentru noi, romanii, de ce este asa de greu?


Un popor numeros este poporul chinez! Poporul american este si el numeros, numai ca este numeros in ceea ce priveste numarul de timpiti pe metrul patrat!

QUOTE
Va multumesc tuturor pentru parerile pro sau contra.


Cu placere!

QUOTE
Eu unu zic ca pana in februarie il veti gasi pe rafturile magazinelor.
*



Unde va si ramine pe o perioada nedefinita! Eventual va fi gasit (dispozitivul) de vreo femeie de servici care sterge praful, care-si va spune mai mult pentru ea:" ia uite de citi ani n-am mai sters pe aici..... asta nu-i rahatu' ala pe care l-au gasit lipsa din gestiune acu' 15 ani, de l-au dat afara de Gigel ala cu dintit de tabla?"


Bafta!


--------------------
Gillette De unica folosinta 2011 - B 999 NAM
Mindru absolvent de grup scolar.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
cosmin_m
post 25 Nov 2005, 13:38
Post #26


Membru autentic


Group: Members
Posts: 407
Joined: 27 October 04
From: Bucuresti




Am primit eu moca la o prezentare o dracie d-aia (cu 3-4 AAA-uri ) pe post de breloc... zace pe undeva prin casa.
La inceput am fost putin incantat, l-am carat dupa mine in geanta de la laptop. Dupa vreo 3 luni a trebuit sa fac un exercitiu serios de imaginatie/memorie ca sa ma prind la ce dumnezeu foloseste dracia respectiva si ce cauta la mine in geanta.

Acuma cred ca l-a sutit prietena care are probleme cu bateria la mobil. E o chestie d-aia gen "mini-aspiratorul" minune, sau "super-device-de-taiat-geamuri". Sunt interesante ca si concept, dar utilitatea lor tinde spre zero.

Sincer, daca mi s-ar descarca mobilul aiurea in gara mi-as lua altul sau mi-as mai lua un acumulator.

This post has been edited by cosmin_m: 25 Nov 2005, 13:39


--------------------
Lada / Logan 1200 / 1.6 8v ABS - B-NN-MMM
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Calul Maro
post 10 Apr 2011, 14:26
Post #27


Mârțoagă cu muște sub coadă


Group: Members
Posts: 74
Joined: 11 February 11
From: Grajd




ciuf, ai adus incarcatoare din astea? Unde gasesc sa imi cumpar?


--------------------
Cal Maro ... - TC 144
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Filip
post 14 Apr 2011, 20:25
Post #28


Forumist


Group: Members
Posts: 2.905
Joined: 23 July 09




Foarte tare reply-ul lui Marty. biggrin.gif


--------------------
Renault Laguna 1 1.6 16v, Nubira 1.6 16v, Astra G 1.4 16v 1998 ,1999, 2006
Fara Dacie viata e pustiu.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
bygy007
post 15 Apr 2011, 14:26
Post #29


Membru autentic


Group: Members
Posts: 8.156
Joined: 12 May 06
From: BUCURESTI




QUOTE(Calul Maro @ 10 Apr 2011, 15:26)
ciuf, ai adus incarcatoare din astea? Unde gasesc sa imi cumpar?
*


la chinezi in europa trebuie sa gasesti


--------------------
LOGAN LAUREATE 1,6 GPL 2009 - B 07 BGY
din subteranele Bucurestiului
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Reply to this topicTopic OptionsStart new topic


1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

ETask
Lo-Fi Version  Harta site  Parteneri  Jocuri online  Curs Valutar  HRH Haine din lana merinos Time is now: 20th April 2024 - 02:08
Forum Renault