DaciaClub Logo

Welcome Guest ( Log In | Register )

2 Pages < 1 2 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

> Problema la sistemul DACIA..., Problema la sistemul DACIA...

Virtuosity
post 17 Sep 2008, 21:58
Post #31


Membru incepator


Group: Members
Posts: 7
Joined: 9 September 08




Cbogdy, "daca nu e cu suparare", da, aveau o tipa superbeton acolo de mi-au picat plombele si orbit frumusetea ei n-am mai vazut nimic, am luat masina inconstient si fara sa o verific si am plecat acasa fericit de ceea ce putusem sa vad la fatuca aia...

Acum serios vorbind, pe romaneste, asta se numeste teapa fraierului care nu se pricepe !
A mai fost si euforia ca imi ridicam masina cea "noua" si frumoasa (chiar este frumoasa cel putin in comparatie cu Logan-ul) si tot asa...
De fapt exact pe asta s-a si mizat in momentul in care s-a decis sa se livreze aceasta masina asa cum este.
In plus la acest gen de probleme acestea nu se prea vad din prima, mai ales daca nu esti cunoscator, ci se vad pe parcurs. Iar unele probleme nu le vad din prima nici chiar cunoscatorii adica gen mesajul dat de computer.

Roland, de ce as incerca sa discreditez Dacia avand in vedere ca sunt deja la a doua masina produsa de aceasta marca ? Cum as putea sa-mi cumpar doua masini de la o marca de care nu imi place ?
Cum am mai spus anterior, detin si un Logan Ambition si de care sunt super multumit. Nu am avut nici o problema cu el !!
Repet, de ce ar vrea un om sa discrediteze o marca de la care a cumparat doua masini ? Si este nemultumit doar de a doua masina nu si de prima !
Si de ce as vrea sa-i discreditez si pe IPSO si nu doar pe DACIA ? De ce nu am incercat sa-i discreditez si pe cei de la POLISERV acum cativa ani ?!? Va spun eu de ce, pentru ca nu am avut motive. Eu zic haideti totusi sa fim seriosi !

Si cum spuneam, nu cer sa am credibilitate.
Am venit aici ca sa cer ajutor, sfaturi, idei de la cei mai experimentati.
Daca nu se poate, fara nici o problema, voi parasi acest forum si voi apela la altul. Sunt cu miile pe internet !

Cat despre poze, am ezitat sa le pun din motive similare cu cele expuse mai sus de colegul YR-ZBG.

In mod cert le voi pune atunci cand va fi cazul.

Numai bine tuturor.


--------------------
DACIA Sandero 2008 Laureate
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
YR-ZBG
post 25 Sep 2008, 10:00
Post #32


membru sufletist


Group: Members
Posts: 814
Joined: 4 April 07




up.gif rugaciune.gif

victorie.gif

Bafta !...si sa auzim de bine.


--------------------
Dacia Sandero 2009
Slz....buna masina...
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Virtuosity
post 27 Sep 2008, 14:34
Post #33


Membru incepator


Group: Members
Posts: 7
Joined: 9 September 08




Salut,

Revin pentru a va mai cere cateva sfaturi.
Acum cateva zile am fost la IPSO ca sa cer sa mi se prelungeasca inca o data numerele provizorii. Cum era de asteptat nici nu au vrut sa auda.
Luna trecuta, la sfarsitul lui august (masina fiind luata la sfarsitul lui iulie), mi-au dat alte numere, bineinteles tot cu cearta, asadar acum sunt la al doilea set.
Acum insa nu vor sa imi mai dea alte numere provizorii (al treilea set) sub motivul ca prima data "mi-au facut un favor".

Eu nu doresc sa inscriu aceasta masina pana nu se rezolva acest litigiu (exista dosar deschis la OPC de ceva vreme).

In ziua cand am primit acest al doilea set initial fusesem la politie la inmatriculari, nestiind cum stau lucrurile si care este legea, iar acestia (politistii) mi-au spus ca este o lege noua intrata in aplicare de cateva zile care spune ca in situatii de acest gen nu mai este treaba politiei sa faca aceste prelungiri ci ca ESTE DATORIA DEALER-ului care a vandut masina sa se ocupe de acest aspect.

Acest lucru mi l-a confirmat si doamna de la DACIA Vocea clientului (exact cea care gestiona dosarul meu deschis pentru investigatia DACIA).

Acum practic ce se poate intelege decat cei de la IPSO fac abuz si nu vor sa respecte legea !?!
Ei spun ca nu stiu de aceasta lege noua.

Ma poate ajuta cineva ? Mai precis de unde pot afla daca sigur aceasta este legea in situatii de acest gen si de unde pot afla mai detaliat numar articol data intrarii in vigoare...etc ?!

Nu de alta dar as vrea sa sa le dau peste nas "cu legea in mana" smile.gif.
Poate asa ii voi convinge.

Va multumesc.


--------------------
DACIA Sandero 2008 Laureate
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
adimatis
post 28 Sep 2008, 14:37
Post #34


Membru


Group: Members
Posts: 150
Joined: 20 June 07




orice lege intrata in vigoare este publicata in Monitorul Oficial. mergi la biblioteca locala si ar trebui sa le aiba acolo. sau la judecatorie, poti sa consulti MO gratis, din cate stiu eu.


--------------------
dacia logan abs+ 1,4 2007
"Multi oameni confunda un management prost cu destinul!" -
Kim Hubbard
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
YR-ZBG
post 28 Sep 2008, 14:56
Post #35


membru sufletist


Group: Members
Posts: 814
Joined: 4 April 07




Pai cel mai simplu...tot OPC. Adik ori politia si Vocea clientului te dezinformeaza, ori IPSO face abuz. Cei de la OPC cunosc sigur cum sta treaba.
In alta ordine de idei 90% din MO din ultimii ani le am in format pdf. Daca afli numarul MO da-mi un PM si pot sa caut si daca il am ti-l dau pe mail cu cea mai mare placere.

Indiferent de solutionarea dosarului e clar ca IPSO iti va face zile fripte cu orice ocazie, deci mai baga-le o reclamatie la OPC....nu exista decat doua variante:
1. nu exista acea lege
2. legea e in vigoare si IPSO va lua amenda si va fi obliata sa respecte legea.

Tu nu ai nimic de pierdut ci doar de castigat daca varianta 2 e cea corecta.

Bafta!

This post has been edited by YR-ZBG: 28 Sep 2008, 15:01


--------------------
Dacia Sandero 2009
Slz....buna masina...
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
aliuta2000
post 28 Sep 2008, 18:52
Post #36


Membru autentic


Group: Members
Posts: 201
Joined: 17 April 07




Salut
in legatura cu eroarea care ai avut-o la prima verificare, ea poate sa fie stearsa din memoria calculatorului, deci nu te minuna ca nu mai apare(poate sa fie stearsa chiar atunci cand iti face diagnoza((ceva de genul stergerii "gunoiului din windows")).
daca vrei sa fii ferm convins ca masina nu a avut airbag lateral, verifica scaunele(ar trebui chiar sa ai etichete pe ele, ceva coduri de bare , ca toate produselede pe masina, identificari si vezi daca sunt identice stanga dreapta, si chiar cu spatele , si sub ele, sau pe o laterala trebuie sa fie cablajul de la airbag(care sa se imbine cu cel al masinii, si in mod normal verifica si husa , pt ca trebuie sa aiba un element , ceva ,care sa indice airbag ).
Daca ajungi la certuri ,mari, cu ei e bine sa stii ca masina trebuie sa aiba un istoric cu toate codurile de piesecare au fost folosite pe ea, si acele coduri trebuie sa coincida cu ce ai tu real pe masina , serie sasiu, motor cutie viteze, scaune ,airbaguri tot ce sa folosit pt a o cosntrui, pt ca asa au toti constructorii de masini , si ei sunt obligati sa tina aceasta informatie(cel putin cei din vest pt a compara vrreodata autenticitatea masinii si a componentelor masinii( ceva gen cazul tau)).
Sper ca aceste informatii sa iti fie de folos , si sa rezolvi problema. (cat despre revopsire veziurme de gazare )
PS Verifica seria de pe factura ,proforma pe care ti-a dat-o prima data cand ai facut comanda (mi se pare prea mare avansul cu care ti-a fost livrata masina , pentru ca toti dealeri de masini , indiferent de marca se invart in jurul datei de livrare pe care o spun prima data ,nu livreaza chiar cu o luna inainte (mi se pare suspect)(vine de la dacia) cu ce ai tu pe masina si in acte (daca nu coincid poti sa discuti chestia asta cu dacia,si sa ii intrebi de ce nu ai seria care ai comandat-o si de ce ti-au trimis-o pe cealata , si daca tu ai alta serie roaga-i sa verifice cand a fost produsa acea serie, si daca e asa vezi si cand a fost livrata la deler) .
bafta sa iti rezolvi problema(sincer cred ca oricat de prost ar lucra, si chiar prototip sa fi fost in dacia acea masina , nu ajungea asa la tine,pt ca banuiesc ca nu sun chiar asa de tampiti sa iti trimita o masina varza de noua(or fi avand si ei CTC final ??!! )


--------------------
Renault -Megane 3 2014 - -
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
FLP
post 14 Oct 2008, 16:15
Post #37


Sef de trib


Group: Members
Posts: 1.120
Joined: 8 April 04
From: Bucuresti-Titan




Eu in continuare asstept sa vad pe topicul asta ceva concret... eu sunt mai Toma Necredinciosu asa.... un scan ceva , o poza ?

This post has been edited by FLP: 14 Oct 2008, 16:15


--------------------
. . .
Ex Dacia Berlina 1998 Carburatie
Half Man, Half Pig, Half Bear
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Virtuosity
post 15 Oct 2008, 17:02
Post #38


Membru incepator


Group: Members
Posts: 7
Joined: 9 September 08




Salutare !

Revin cu ceva noutati.

Raspunsul OPC a fost (deocamdata neoficial) dupa cum asteptam negativ.
Negativ pentru mine bineinteles smile.gif
Urmeaza sa primesc si rezultatul oficial de la ei, vreo hartie ceva, in cateva zile.
Ce nu ma asteptam insa, in cadrul ultimei discutii telefonice avute cu inspectorul care se ocupa de caz, in contextul in care eu am abordat discutia finala cat se poate de normal si de politicos, nu ma asteptam la o atitudine de genul: "N-ai sa primesti nici o masina in loc domne' ! Hai si acuma lasa-ma ca am treaba !". Urmata de incheierea apelului telefonic ! Inspector OPC !!! blink.gif

Asadar, pasul urmator si logic a fost intentarea de proces la tribunal.
Peste cateva zile voi avea si prima infatisare.
Acum sa vedem ce mare branza o sa iasa si aici... sleep.gif

FLP: legat de Toma Necredinciosu, te rog frumos citeste posturile precedente.
Acum nu pot sa-ti spun decat atat, toate la vremea lor...

Va doresc numai bine.


--------------------
DACIA Sandero 2008 Laureate
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
FLP
post 15 Oct 2008, 18:21
Post #39


Sef de trib


Group: Members
Posts: 1.120
Joined: 8 April 04
From: Bucuresti-Titan




Uite, treaba sta in felul urmator.
Si pe mine m-a sunat dealerul sa vin sa iau masina mai devreme cu vreo 10 zile. Tot laureata.... ce pot sa zic, din ce ai povestit tu pe aici stau putin cu morcovu, poate ma prostesc si pe mine ...

Si poate in felul asta sunt mai multi ca mine. Nu e bine sa induci panica aiurea... adu`ne si noua dovezi


--------------------
. . .
Ex Dacia Berlina 1998 Carburatie
Half Man, Half Pig, Half Bear
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
RIon
post 15 Oct 2008, 20:49
Post #40


pasionat


Group: Members
Posts: 2.835
Joined: 22 May 04
From: CJ




Eu de abea acum am citit topicul, insa pot concluziona:
1. la ridicarea unei masini, cauta si pipaie peste tot, in comparatie cu alta masina de langa
2. in cazul tau nu ma complicam, angajam un avocat din start


--------------------
Skoda Octavia 2 2005, TDI 160CP 2008, Ford Focus 115 CP - de CJ
www.raresion.ro
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
YR-ZBG
post 16 Oct 2008, 08:28
Post #41


membru sufletist


Group: Members
Posts: 814
Joined: 4 April 07




Bafta multa la tribunal.
Acum sincer eu zic ca ar fi bine sa te gandesti si la implicarea massmedia. Nu e normal ca un inspector OPC sa iti dea cu flit bazandu-se probabil pe faptul ca pe el n-ai cui sa il reclami.

ps. cum ai rezolvat problema numerelor provizorii? Poti sa circuli in momentul asta cu masina?

This post has been edited by YR-ZBG: 16 Oct 2008, 08:30


--------------------
Dacia Sandero 2009
Slz....buna masina...
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Virtuosity
post 12 Dec 2008, 12:49
Post #42


Membru incepator


Group: Members
Posts: 7
Joined: 9 September 08




QUOTE(YR-ZBG @ 16 Oct 2008, 08:28)
Bafta multa la tribunal.
Acum sincer eu zic ca ar fi bine sa te gandesti si la implicarea massmedia. Nu e normal ca un inspector OPC sa iti dea cu flit bazandu-se probabil pe faptul ca pe el n-ai cui sa il reclami.

ps. cum ai rezolvat problema numerelor provizorii? Poti sa circuli in momentul asta cu masina?
*



Salut,

Nu s-a rezolvat cu numerele rosii nici macar acum in decembrie...
Am facut cerere la ei si mi-a venit raspuns ca in baza nu stiu care legi, articol, aliniat ... bla bla bla ... cererea mea nu este justificata... etc. sleep.gif
Stau pe bara in continuare mad.gif
Noroc ca mai exista si cealalta masina (Logan) pe care insa o impart cu cineva.

Procesul la tribunal merge in continuare dar presimt ca va fi un proces foaaaaarte luuuuuuuuunngggg !
Iar asta se intampla pentru ca avocatii IPSO se agata de tot felul de chestii (avocatesti) ca sa intarzie totul cat mai mult...
Probabil pentru ca stiu decizia finala nu prea are cum sa fie in favoarea lor si atunci o lungesc ca sa ma faca pe mine sa renunt.
E o tehnica si asta wink.gif

Bafta si sarbatori fericite tuturor ! smile.gif


--------------------
DACIA Sandero 2008 Laureate
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
vadim_braia
post 14 Dec 2008, 10:01
Post #43


Membru autentic


Group: Members
Posts: 255
Joined: 10 February 07
From: Bucuresti




De ce nu apelezi la mass media ? Doar tre' sa dai un tel la ProTv si afla toata tara ce se intampla la Dacia biggrin.gif


--------------------
DACIA LOGAN 2007 1.5 DCI VAN & MCV LAUREATE
Volvo 850 2500cmc , Rover 600 1800cmc 16 V , Toyota Previa 2.2D
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
andri1940
post 17 Dec 2008, 01:34
Post #44


Membru autentic


Group: Members
Posts: 1.741
Joined: 23 March 08
From: Pitesti




Vorba colegului de mai sus, nu inteleg ce te tine sa apelezi la presa.

Nu de alta, dar lucrez in domeniu in Pitesti si stiu sigur ca ii doare foarte rau cand apare cate ceva despre scumpele lor logan sau sandero (spun din experienta biggrin.gif ).

De ce nu ti s-a facut dreptate la OPC, nu e greu de intuit: inspectorul care s-a ocupat de caz a fost potolit de catre cei de la Dacia cu niste beneficii grase, daca nu cumva s-a ajuns sa se mituiasca chiar seful OPC din judetul tau.

Bafta in justitie 10412898.gif


--------------------
Renault Laguna 2 1.8 16v Dynamique 2002
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
annem
post 17 Dec 2008, 13:29
Post #45


Omul Gras


Group: Members
Posts: 401
Joined: 18 January 07
From: Bucuresti




QUOTE(Virtuosity @ 12 Dec 2008, 13:49)

Iar asta se intampla pentru ca avocatii IPSO se agata de tot felul de chestii (avocatesti) ca sa intarzie totul cat mai mult...

*



Contractul (Bon de Comanda, citeste fata-verso) este intre tine si Dacia. Nu stiu ce a zis avocatul tau, dar in proces trebuie ca printre piriti sa se gaseasca (in primul rind) Dacia. Parerea mea este ca piritul trebuia sa fie numai Dacia.
Tot pe verso scrie si care este instanta la care partile din contract se adreseaza in primul rind, daca problemele nu se rezolva pe cale amiabila.


--------------------
Dacia Logan 2005 Laureate, 2008 Laureate MCV GPL - Puisor
2011 Laureate MCV GPL - Puisor (de la Dacia)
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
psychoo
post 17 Dec 2008, 13:34
Post #46


Membru


Group: Members
Posts: 3.415
Joined: 23 August 07
From: Timisoara




felicitarile mele initiatorului! uite ca se poate! cand ai dreptate mergi pana`n panzele albe! este de neconceput sa cumperi o masina NOUA cu cheder stramb, usi vopsite aiurea, elementi de prindere portbagaj vopsiti cu pensula!!! blink.gif
bravo! astept cu nerabdare mai multe informatii despre cum decurg lucrurile.
parerea mea este ca atunci cand toti romanii vor lua masuri precum initiatorul topicului si vor urla la nedreptatile care li se aduc (in loc sa inchida ochii sa zica "asta e...tara de rahat") atunci vom vedea cum dispare nesimtirea asta si tentativele de prostire pe fata. cand or sa realizeze ca nu le merge sa intimideze, ca nu rezolva nimic cu tentative de musamalizare, atunci se va schimba ceva in tara asta. pana atunci noi suntem principalii vinovati pentru ce patim pentru ca le permitem (marea majoritate nu isi bat capul ca deh...las ca indrept eu, dreg eu, decat sa stau fara masina 3 luni cat tine procesul...).
multa bafta in lupta cu "gigantii". pana la urma or sa caute sa o dea la pace pentru ca nu prea au cum sa castige. imi este frica sa nu cumva sa zica referitor la poza ca nu este proba in proces. eu as fi insistat sa printeze rezultatul acela cu impactul detectat. daca nu l`au sters din baza de date poti sa mergi acolo sa le ceri rezultatul diagnozei, ba chiar te oferi sa il si platesti. in felul acesta nu se pot lega de faptul ca poza nu poate fi admisa ca proba.
si eu as fi apelat de mult la presa. dar atunci este mai nasol cu dat`ul la pace pentru ca se creeaza vâlvã.
noroc si sa se rezolve cat mai repede.


--------------------
Ford Focus Titanium, 2.0 TDCI, 2013
Legea lui Ohm: Esti Om cu mine, sunt Om cu tine!
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
sergiu-iulian
post 17 Dec 2008, 18:27
Post #47


Membru autentic


Group: Members
Posts: 1.103
Joined: 16 December 07




parerea mea este sa apelezi si la mass media.poate asa se va termina mai repede procesu,nu o sa-l lungeasca asa de mult avocatii de la Dacia sau cei de la Ipso(parerea mea).
si oricum poate si cei de la Dacia ofera ceva spaga celor de la OPC sau tribunal si tu ai ramas cu buza umflata,si cu masina.(parera mea).


--------------------
Dacia SuperNova 2003 Confort - Ms 64 GVS
DACIA =>Daca Ai Cap Ia-ti Alta!!!
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
adrian_c
post 14 Jan 2009, 23:02
Post #48


Membru actionand in sectorul privat


Group: Members
Posts: 453
Joined: 14 November 04
From: DB, Bucuresti, Paris, Belgia




Am citit si m-am enervat, mahnit si ingrijorat simultan cu ceea ce se intampla in tara asta !!!

Vreau sa il intreb pe initiatorul topicului cati km avea masina in momentul cumpararii, chiar daca intrebarea nu este relevanta deoarece putea fi lovita pe durata transportului etc etc.

Poate ca ar fi bine daca cumparatorul impune vanzatorului ca masina sa nu aiba mai mult de un anumit nr. de km (ex: 2km, 5 km sau 10 km).


--------------------
Dacia Solenza Scala xx.09.2004 - DB-05-xxx
Citroen C4 1.6HDI xx.04.2009 - 710-BxD
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Virtuosity
post 19 Feb 2009, 15:12
Post #49


Membru incepator


Group: Members
Posts: 7
Joined: 9 September 08




QUOTE(andri1940 @ 17 Dec 2008, 01:34)
.........
De ce nu ti s-a facut dreptate la OPC, nu e greu de intuit: inspectorul care s-a ocupat de caz a fost potolit de catre cei de la Dacia cu niste beneficii grase
..........


Cred ca asta s-a intamplat deja si in justitie... rolleyes.gif
Cum se face oare ca s-a judecat in lipsa mea iar eu nu am primit nici o citatie ?
Rezultatul, evident, in favoarea lor.
Iar avocatul (al meu) a afirmat ceva de genul: "Eu nu am stiut nimic !"... mincinos.gif
Oricum lucrurile nu se vor opri aici...

QUOTE(andri1940 @ 17 Dec 2008, 01:34)
.........
Nu de alta, dar lucrez in domeniu in Pitesti si stiu sigur ca ii doare foarte rau cand apare cate ceva despre scumpele lor logan sau sandero (spun din experienta biggrin.gif ).
.......


Ok, asta e bine (excelent chiar) de stiut ! icon_twisted.gif

Ar fi ceva... mai ales in situatia asta de criza... naughty.gif

This post has been edited by Virtuosity: 19 Feb 2009, 15:15


--------------------
DACIA Sandero 2008 Laureate
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
aphophis
post 21 Feb 2009, 02:08
Post #50


Membru autentic


Group: Members
Posts: 7.491
Joined: 14 January 06




ia-ti un avocat mai bun. Ce fel de avocat e ala care nu stie de faptul ca nu s-a tinut procesul?

21 Feb 2009, 02:10:
QUOTE(Stefan @ 10 Sep 2008, 20:36)
Nu ca as pune la indoiala ceea ce ai expus tu, dar daca tot zici ca ai facut poze si ai filmat, de ce nu ai inclus si aceste probe in postul tau? Ca sa citez pe cineva de pe forum: POZE, POZE, POZE!!! - o imagine face cat 1000 de cuvinte. (sau 2037 de cuvinte - atata are postul tau.)

PS: pentru cine se intreaba: nu, nu am numarat cuvintele, am folosit Wordul  tongue.gif . 10 077 litere.
*


corect rolleyes.gif

This post has been edited by aphophis: 21 Feb 2009, 02:10


--------------------
Kia Rio 2021 - ---
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
annem
post 21 Feb 2009, 19:44
Post #51


Omul Gras


Group: Members
Posts: 401
Joined: 18 January 07
From: Bucuresti




@Virtuosity:
Daca tu n-ai dat Dacia in judecata, poti sa cistigi toate procesele, dar asta nu va inseamna nimic pentru tine.
E clar ca avocatul tau n-a citit nici contractul dintre tine si Dacia (BON DE COMANDA!!!), nici macar Legea 449/2003. Nu mai vorbesc de multe alte lucruri pe care trebuia sa le stie, inclusiv faptul ca avocatul trebuie sa afle termenele, partile nefiind totdeauna citate.
Primul pas era intelegerea amiabila cu Dacia, al doilea pas era proces la Curtea de Arbitraj Comercial de pe linga Camera de Comert si Industrie Bucuresti. In rest, orice alt proces se poatea deschide cu oricine altcineva, inclusiv cu ANPC si dealer, dar Dacia trebuie sa fie in primul rind partea cu care te judeci, pentru ca tu si Dacia sinteti singurele parti din contract.


--------------------
Dacia Logan 2005 Laureate, 2008 Laureate MCV GPL - Puisor
2011 Laureate MCV GPL - Puisor (de la Dacia)
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
dandee
post 29 Aug 2009, 22:20
Post #52


Membru autentic


Group: Members
Posts: 478
Joined: 13 January 09




mai scriene si tu ce s-a intamplat ca suntem curisosi pe langa marea nedreptate vrem sa vedem cum e cu procesul!


--------------------
dacia berlina 1999
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
dandee
post 3 Jan 2010, 23:13
Post #53


Membru autentic


Group: Members
Posts: 478
Joined: 13 January 09




pana la urma ce ai mai rezolvat pentru ca nu ne-ai mai spus nimic sad.gif


--------------------
dacia berlina 1999
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
2 Pages < 1 2
Reply to this topicTopic OptionsStart new topic


1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

ETask
Lo-Fi Version  Harta site  Parteneri  Jocuri online  Curs Valutar  HRH Haine din lana merinos Time is now: 26th April 2024 - 02:18
Forum Renault