DaciaClub Logo

Welcome Guest ( Log In | Register )

3 Pages < 1 2 3 
Closed TopicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

> Warn level

adriano872
post 25 May 2012, 07:02
Post #61


Membru incepator


Group: Members
Posts: 4
Joined: 3 February 10




Nu am vazut clipul de mai sus si nu am pus pe primul loc nici un ulei. Ordinea pe care am dat-o nu a contat si nu inseamna ca acel ulei din clipul de mai sus este singurul ulei bun. Mai sunt cateva marci care au produse de calitate si care se pot proba. Nu trebuie sa luminez eu pe nimeni pentru ca nu sunt singurul care are cat de cat habar despre uleiurile pentru motoare.

In primul rand, am renuntat la Elf pentru ca am avut probleme serioase la ambele motoare care au functionat cu acest produs. Am ales alta marca de ulei in urma testelor facute de catre colegii mei si in afara de o protectie superioara la anumite temperaturi si forte, motorul a castigat si ceva putere. Diferentele intre Elf si alt produs pe care am ales sa-l folosesc au fost ca de la cer la pamant : motorul nu mai papa uleiul, zgomotul motorului era in limitele bunului simt si nu mai urla in ureche la turatii de peste 3000 rpm, consumul mediu a scazut de la 8,4% la 7,5%. Sunt 2 feluri in care vascozitatea este masurata : monograd si multigrad. Uleiul monograd se testeaza printr-un tub special in care trebuie sa ajunga de la un capat la celalalt intr-un anumit timp (secunde). De exemplu : uleiului SAE40 ii trebuiesc aprox. 40 secunde pentru a strabate acest tub special conceput pentru testare. Vascozitatea se calculeaza prin numarul de secunde cel mai apropiate unui numar multiplu lui 10, ceea ce inseamna ca un ulei monograd sau "single grade" care are indicele de 50, are nevoie de aprox. 50 secunde pentru a strabate acest tub special de la un capat la celalalt. Dupa cum stiu cei care au ceva habar, uleiul isi schimba vascozitatea in functie de temperatura iar clasarea uleiului monograd se refera doar la fluiditatea uleiului la cald. Traim intr-o tara cu clima temperata si un ulei monograd nu ne ajuta absolut deloc asa ca ce ne facem atunci cand vine iarna? Fluiditatea uleiului va avea de suferit din cauza frigului iar motorul este singura victima din aceasta ecuatie...deci avem nevoie de un ulei multigrad si trebuie sa aflam neaparat si gradul de vascozitate la frig. Daca dam un exemplu de un ulei 5w30, acel 30 reprezinta vascozitatea uleiului la cald iar 10W reprezinta vascozitatea uleiului la rece, aceste standarde ale vascozitatii nu le-am invetat eu ci SAE (Society of Automotive Engineer), probabil ca majoritatea dintre voi stiu asta. Nu-mi mai ramane decat sa va spun ca uleiul Elf pe care l-am folosit, a picat ambele teste de vascozitate atat la cald cat si la rece iar in bancul de probe unde o bila metalica a fost supusa unei anumite presiuni (un aparat ceva in genul celui din clipul de mai sus dar mult mai performant) iar uleiul Elf trebuia sa-si faca datoria si sa protejeze acea bila pana la un anumit punct, nu a fost nici macar pe aproape. Nu este mare inginerie pentru ca nu sunt eu cel care produce uleiul, eu am doar avantajul de a putea testa uleiul ca la carte si a face alegerea corecta. Bineinteles ca se pot face alte sute de teste de compozitie, etc...dar nu ma intereseaza chimia care sta la baza produsului ci doar testele de vascozitate si rezistenta la presiune.

Repet, nu este vorba de un singur ulei, nu fac reclama la nici un tip de ulei, am dat doar cateva exemple de uleiuri calitativ mai bune decat Elf si atata tot. Considerati voi dupa bunul plac daca este publicitate, reclama sau orice altceva, pentru mine a fost un simplu sfat dat acelui user care se plangea de probleme la masina sa.




Stima

This post has been edited by adriano872: 25 May 2012, 07:16


--------------------
Renault Fluence 2010 Privilege
Imi place sa ma joc cu mintile oamenilor ;)
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
espacern
post 25 May 2012, 07:39
Post #62


ART-ist


Group: Moderatori
Posts: 17.600
Joined: 14 August 09
From: Mihalaya





Nu te pune cu prostul ca are mintea odihnita.


--------------------
. . . - .
RENAULT are mistere pe care OMUL nu va reusi niciodata sa le afle!
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
l@u
post 25 May 2012, 07:49
Post #63


Membru autentic


Group: Members
Posts: 6.057
Joined: 31 July 06




QUOTE(adriano872 @ 25 May 2012, 08:02)
motorul nu mai papa uleiul, zgomotul motorului era in limitele bunului simt si nu mai urla in ureche la turatii de peste 3000 rpm, consumul mediu a scazut de la 8,4% la 7,5%.
*




radmasa.gif radmasa.gif radmasa.gif


--------------------
Land Rover Freelander Td4, HSE -
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Tamango
post 25 May 2012, 08:54
Post #64


Biciclist


Group: Members
Posts: 1.330
Joined: 30 January 07
From: Bucuresti




QUOTE(adriano872 @ 24 May 2012, 22:25)
sa risc un alt warning care mi-ar putea compromite sansele la o cariera de succes in meseria de moderator pe forum.reno.ro?
*



Relax ... toti avem dosarul patat. Nu exista nici un user fara macar 1 warn pe reno. Eu de exemplu am avut 3 warn + 1 ban de 2 saptamani. Nici in visele tale cele mai umede n-o sa ajungi moderator aici. Poate daca dai o spaga masiva in shaorma dar altfel nu cred.

PS - ELF sux, am trecut pe altceva ... am dat jos si autocolantul pus de Renault.

This post has been edited by Tamango: 25 May 2012, 08:56


--------------------
Suzuki Vitara 1,6 AT 2017
Confectionam fumigene direct din acordeoane ...
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Markos
post 25 May 2012, 09:07
Post #65


fost programator


Group: Members
Posts: 8.016
Joined: 27 October 05
From: Scursurești Vale




QUOTE(Tamango @ 25 May 2012, 09:54)
am dat jos si autocolantul pus de Renault.
*


se dezlipeste usor?


--------------------
Reno Megan Privilej
"Partidele politice sunt cai la carul de aur al istoriei românilor; când devin gloabe, poporul român le trimite la abator." - P.Țuțea
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Tamango
post 25 May 2012, 09:32
Post #66


Biciclist


Group: Members
Posts: 1.330
Joined: 30 January 07
From: Bucuresti




Nu ... m-am chinuit 1 ora


--------------------
Suzuki Vitara 1,6 AT 2017
Confectionam fumigene direct din acordeoane ...
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
bucatzel
post 25 May 2012, 09:47
Post #67


Membru plictisit


Group: Moderatori
Posts: 6.226
Joined: 19 May 08
From: Timisoara




QUOTE(adriano872 @ 24 May 2012, 23:25)
Cum as putea sa fac din nou aceeasi greseala si sa risc un alt warning care mi-ar putea compromite sansele la o cariera de succes in meseria de moderator pe forum.reno.ro?
*



Stai tu linistit, ca nici eu n-am dosarul curat. Deci inca mai ai o sansa.

Si amu ca sa intelegi si matale. Daca spuneai ce-ai spus tu pe una din sectiunile unde pastoresc eu, doar iti stergeam post-ul. Si asta pe motiv de ce ai spus (degeaba, tot suna a reclama mascata. finut, dar e acolo) si cum ai spus-o. Sau daca vrei neaparat, puteam sa consider toata chestia relativ off-topic. Numa' ca sectiunea pe unde am eu treaba are muuuult mai multi musterii si muuult mai multe topic-uri decat sectiunea Fluence. Si vizite ceva mai dese, si in consecinta, minunile spuse de un user sau altul dispar mult mai iute de sub radar.

Normal ca moderatorul cj98czh da mai rar pe acolo, cand se posteaza ceva nou tot odata la cateva zile, spre deosebire de alte sectiuni pe care le administreaza, care sunt mult mai active. Si in consecinta, e mai simplu sa tina userii mai puternic sub control si sa nu se trezeasca cu scandaluri.

Si in plus, e un amarat de warn. ne discutam deja de cate post-uri in jurul lui?


--------------------
Dacia 1300 1981 - 3-SB-2608
Si cu dansa-ntransa, si cu sufletu' in rai... cam greu...
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
IRONICK
post 25 May 2012, 09:50
Post #68


-


Group: Members
Posts: 21.839
Joined: 19 April 05
From: Romania




QUOTE(adriano872 @ 25 May 2012, 08:02)
Repet, nu este vorba de un singur ulei, nu fac reclama la nici un tip de ulei, am dat doar cateva exemple de uleiuri calitativ mai bune decat Elf si atata tot
*
Schimba iarba! Sau lasa-te de fumat, ca nu face bine.

This post has been edited by IRONICK: 25 May 2012, 09:50


--------------------
CUGIR Albalux 11 1982 - B-11-LUX
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
klaus
post 25 May 2012, 10:04
Post #69


步步


Group: Moderatori
Posts: 19.062
Joined: 4 August 02
From: Bucuresti




QUOTE(adriano872 @ 25 May 2012, 08:02)
Sunt 2 feluri in care vascozitatea este masurata : monograd si multigrad.
aplauze.gif . Cam cate uleiuri monograd pentru motoare ati testat acolo, la firma?
QUOTE(adriano872 @ 25 May 2012, 08:02)
Dupa cum stiu cei care au ceva habar, uleiul isi schimba vascozitatea in functie de temperatura
Asta ca esti un geniu si ceilalti sunt niste morule devertebrare, am inteles-o din prima
QUOTE(adriano872 @ 25 May 2012, 08:02)
sa va spun ca uleiul Elf pe care l-am folosit, a picat ambele teste de vascozitate atat la cald cat si la rece

Am inteles ca a picat la testul HFRR (High Frequency Reciprocating Rig). Ati masurat la uzura bila? Care a fost concluzia la diverse uleiuri? In ce conditii s-a efectuat (incarcarea in N si echivalenta in presiune de contact Hertz maxima)? Era in standarde sau era setata pentru sarcini de rachete spatiale?

Si ma intreb:
da' testul de spumare l-a picat?
Dar cel de lubrifiere la limita?
Dar cel de vascozitate dinamica?
Da cel de vascozitate la temperaturi negative?
Dar cel de contaminare cu impuritati?
Dar cel de inhibitori de coroziune?
Dar cel de oxidare?
Dar cel privitor la capacitate de curatare?
Dar cel de transfer termic pentru functia de racire?
Dar testul de tribologie la cald? (ca asa lucreaza pistonul...)

Banuiesc ca niste tehnicieni asa de buni si competenti ca la firma voastra stiau despre toate aceste lucruri la un ulei, nu-i asa?


Bine, s-ar tavali lumea pe jos in hohote daca ar afla cu ce se ocupa firma matale de fapt...

PS: cred ca raspunsul poate fi si in termeni tehnici si in termeni profani. Nu cred ca ar fi chiar asa o dificultate de a se intelege ambele versiuni, dat fiind nivelul "tehnic" de wikipedia dovedit pana acum...

This post has been edited by klaus: 25 May 2012, 13:33


--------------------
Scenic III 1.9 dCi - - - -
E mult mai bine să mă înșel din prea multă suspiciune decît din prea multă naivitate. - Cristoiu
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Tamango
post 25 May 2012, 11:09
Post #70


Biciclist


Group: Members
Posts: 1.330
Joined: 30 January 07
From: Bucuresti




klaus, m-ai spart ... recunosc ca habar n-aveam de testele astea. Uite cum mai invata lumea ceva nou pe aria administrativa.


--------------------
Suzuki Vitara 1,6 AT 2017
Confectionam fumigene direct din acordeoane ...
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
adriano872
post 25 May 2012, 22:18
Post #71


Membru incepator


Group: Members
Posts: 4
Joined: 3 February 10




Stai linistit klaus si nu iti stoarce creierii cu ce am scris mai sus, daca tot e vrajeala si ironie la maxim, de ce sa nu mutam pionul?
Bine, testele de sus sunt chiar simple si le poate face oricine dar in nici un caz intr-un laborator sau intr-o companie care se ocupa cu studiul de specialitate.
Am vrut sa va arat inca o data cat de pusa este lumea de aici pe misto si ironie. Daca esti cu adevarat interesat de rezultatele reale sau doresti sa vizitezi sediul companiei, ai rabdare sa pot trimite PM si vorbim acolo. Aici e inutil sa spui ceva pentru ca sunt foarte multi savanti pe metru patrat si din lipsa de ocupatie fac atmosfera gratis. Macar sa fie ceva de bun gust ca sa fie atmosfera mai destinsa dar baietii au lipsit si la cursul de vrajeala online. Deh, nu exista padure fara uscaturi huh.gif




Stima

This post has been edited by adriano872: 25 May 2012, 22:19


--------------------
Renault Fluence 2010 Privilege
Imi place sa ma joc cu mintile oamenilor ;)
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
klaus
post 26 May 2012, 12:24
Post #72


步步


Group: Moderatori
Posts: 19.062
Joined: 4 August 02
From: Bucuresti




Asta a fost "the best you can do" ca exprimare tehnica, de care ti-era teama ca lumea nu o sa o inteleaga?
aplauze.gif
M-am linistit, am crezut ca va trebui sa ma concentrez si sa apelez la prieteni sa-mi traduca alambicatul limbaj tehnico-stiintific

PS: macar denumirea testulu puteai sa o cunosti, daca tot l-ai invocat. Ca sa poata oricine sa inteleaga...


--------------------
Scenic III 1.9 dCi - - - -
E mult mai bine să mă înșel din prea multă suspiciune decît din prea multă naivitate. - Cristoiu
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Shush
post 26 May 2012, 12:45
Post #73


٩(Ś̯Ś)۶


Group: Members
Posts: 2.117
Joined: 30 January 07
From: Brasov




QUOTE(klaus @ 25 May 2012, 10:04)
Bine, s-ar tavali lumea pe jos in hohote daca ar afla cu ce se ocupa firma matale de fapt...
*



Vinde metaboande ? Repara cercei ? Coase mileuri ? Tunde caini ? Testeaza uleiuri ?


--------------------
Seat Leon 2008 Reference 1.6 - Bv-29-Trei Litere
Yamaha YZF-R125 2009 - Bv-88-Aceleasi Trei Litere
ex Dacia Logan 2005 Laureate 1.4
If a vegetarian eats vegetables, what does a humanitarian eat ?
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
adriano872
post 26 May 2012, 13:19
Post #74


Membru incepator


Group: Members
Posts: 4
Joined: 3 February 10




@klaus, daca iti doresti cu adevarat niste detalii tehnice, nu te pot ajuta decat pe partea de automatizare, soft, limbaje de programare...etc, in rest m-am plictisit sa repet ca nu ma ocup cu vanzarea de produse lubrifiante (m-as baga la Durex dar e coada) si daca tot am avantajul de a putea testa calitatea anumitor produse, de ce sa nu o fac?
Lumea pe aici a respins de la bun inceput parerea mea despre Elf si nu cred ca am mai continuat cu acel subiect. Singurul lucru deplasat in toata treaba asta, este acel "warning" aruncat la misto si fara justificare.
Daca doriti sa ne tinem de glume si vrajeli, ne tinem pana o sa va plictisiti. Eu nu am de pierdut nimic din aceasta treaba dar imaginea voastra si asa de "cacao"...are de suferit.
Atitudinea anumitor personaje care se ocupa de buna moderare, este imprumutata de la coada vacii, nu este nici macar "prostie originala"..care se accepta in Romania si care mai nou a devenit un brand puternic pe sticla.
Recapitulam : nu conteaza pana la urma nici parerea si nici testele mele, fiecare este liber sa faca ce vrea si sa aleaga dar macar instruiti si voi moderatorii "bebe" inainte sa ii lasati liberi prin curte si sa ascunda treaba mare sub presul de la intrare. Pe bune, pana si capetele de creta din Politie au o scoala la baza si niste cursuri. Daca am spus "Politie" inseamna ca am facut reclama mascata huh.gif ? Sau mai bine zis, ce anume se intelege prin reclama mascata?..pentru ca daca o luam pe aia dreapta, am facut reclama pe fata la cateva produse, nu-i asa? Deci moderatorul in cauza trebuia sa cantareasca mult mai profund adancimea lacului si eventual sa lanseze o suspendare pana in 2070, in nici un caz un simplu warn. Din partea mea se poate inchide aceasta discutie, sunteti prea incepatori ca sa imi irosesc timpul pretios cu voi.




Stima

This post has been edited by adriano872: 26 May 2012, 13:26


--------------------
Renault Fluence 2010 Privilege
Imi place sa ma joc cu mintile oamenilor ;)
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
IRONICK
post 26 May 2012, 14:12
Post #75


-


Group: Members
Posts: 21.839
Joined: 19 April 05
From: Romania




QUOTE(Shush @ 26 May 2012, 13:45)
Vinde metaboande ? Repara cercei ? Coase mileuri ? Tunde caini ? Testeaza uleiuri ?
*


Ti-e usor sa ii bagi userul undeva? Ca de exemplu in gugle?

This post has been edited by IRONICK: 26 May 2012, 14:13


--------------------
CUGIR Albalux 11 1982 - B-11-LUX
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
sorin1983
post 26 May 2012, 14:26
Post #76


Membru autentic


Group: Members
Posts: 5.587
Joined: 3 July 06
From: Bucuresti-Rahova






--------------------
Renault Megane1- -Sisteme electronice de securitate
"Pe zi ce trece, prostii fac progrese, devin si mai prosti!" C. Vadim Tudor
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Shush
post 26 May 2012, 15:26
Post #77


٩(Ś̯Ś)۶


Group: Members
Posts: 2.117
Joined: 30 January 07
From: Brasov




QUOTE(sorin1983 @ 26 May 2012, 14:26)


QUOTE
Cea mai urata calatorie
la Brasov


Na ca acum m-a suparat si pe mine dry.gif

26 May 2012, 15:29:
QUOTE(IRONICK @ 26 May 2012, 14:12)
Ti-e usor sa ii bagi userul undeva? Ca de exemplu in gugle?
*



Daca ma iau dupa majoritatea rezultatelor gasite se ocupa cu video-chat-ul smile.gif

This post has been edited by Shush: 26 May 2012, 15:29


--------------------
Seat Leon 2008 Reference 1.6 - Bv-29-Trei Litere
Yamaha YZF-R125 2009 - Bv-88-Aceleasi Trei Litere
ex Dacia Logan 2005 Laureate 1.4
If a vegetarian eats vegetables, what does a humanitarian eat ?
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
MuciX
post 26 May 2012, 15:37
Post #78


sunt un om bun


Group: Members
Posts: 9.557
Joined: 19 November 07
From: când în când




QUOTE(Tamango @ 25 May 2012, 09:54)
Nu exista nici un user fara macar 1 warn pe reno. Eu de exemplu am avut 3 warn + 1 ban de 2 saptamani.
*



Eu n-am niciun warn tongue.gif

Daca nu faci probleme, nu ai probleme. Parol!


--------------------
- - -
Un român emigrat este un român salvat.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
ady77
post 26 May 2012, 15:51
Post #79


راحتزیل یو


Group: Members
Posts: 1.721
Joined: 15 December 05
From: near Bacau




Bine macar ca s-a demascat reclama aia mascata, pe care nu ar fi citit-o aproape nimeni daca nu ar fi aparut topicul asta.



PS: De unde pot cumpara ulei Jamesbond de asta?

This post has been edited by ady77: 26 May 2012, 15:52


--------------------
________________ ________________ _________________
The problem with this world is that the intelligent are full of doubts, while stupid ones are full of confidence.

ecnedifnocfollufsisoM
User is online!Galerie FotoPM
Go to the top of the page
+
maho
post 26 May 2012, 16:10
Post #80


Membru rigido-flexibil


Group: Members
Posts: 5.088
Joined: 7 April 10
From: Brașov, orașul olimpic




Am luat io din Prajesti, presat la rece. Da' parca-i zice altfel smile.gif


--------------------
Dacia 1310 1983
"Mother, should I trust the government ?" - No fuckin' way !
"A champion is someone who gets up when he can't."
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Tamango
post 26 May 2012, 17:37
Post #81


Biciclist


Group: Members
Posts: 1.330
Joined: 30 January 07
From: Bucuresti




QUOTE(MuciX @ 26 May 2012, 15:37)
Eu n-am niciun warn tongue.gif
*



Tu ai pile la moderatori sau te tragi cu ei de sireturi pe la intalniri smile.gif

This post has been edited by Tamango: 26 May 2012, 17:38


--------------------
Suzuki Vitara 1,6 AT 2017
Confectionam fumigene direct din acordeoane ...
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
adriano872
post 26 May 2012, 18:01
Post #82


Membru incepator


Group: Members
Posts: 4
Joined: 3 February 10




Ca sa nu zica lumea ca sunt rau, am sa fac un bine si am sa le pun la dispozitie celor care au prea mult timp liber si imaginatie bogata, un anunt pentru nivelul lor social :

http://bucharestcity.olx.ro/angajam-soferi...i-iid-216378614


Stiu ca este greu sa prinzi un asemenea post si ai nevoie de ceva indemanare asa ca nu vreau sa-mi multumiti... pentru ca am facut-o din simpla colegialitate.



Stima

This post has been edited by adriano872: 26 May 2012, 18:02


--------------------
Renault Fluence 2010 Privilege
Imi place sa ma joc cu mintile oamenilor ;)
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
jaaL
post 26 May 2012, 18:11
Post #83


Membru psihic instabil


Group: Members
Posts: 493
Joined: 21 November 11
From: București




Ai cam întrecut măsura ... dry.gif


--------------------
Dacia / Skoda . Solenza / Octavia . 2003 / 2007 .
-----------------

"Prefer sa fiu prostu' dintr'un grup de destepti decat invers " -Cheloo

____________
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Markos
post 26 May 2012, 18:13
Post #84


fost programator


Group: Members
Posts: 8.016
Joined: 27 October 05
From: Scursurești Vale




Confirm.


--------------------
Reno Megan Privilej
"Partidele politice sunt cai la carul de aur al istoriei românilor; când devin gloabe, poporul român le trimite la abator." - P.Țuțea
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
adriano872
post 26 May 2012, 18:26
Post #85


Membru incepator


Group: Members
Posts: 4
Joined: 3 February 10




Confirmati voi cat vreti dar de asta nu merge tara asta asa cum trebuie. Toata lumea are aere de superioritate. Am avut o problema cu moderatorul care mi-a dat warning si am cerut niste simple explicatii. S-au trezit altii care nu au nici o treaba sa isi expuna opiniile aberante si total in afara subiectului + alte personaje care au reusit sa-mi alcatuiasca chiar si un profil virtual si sa-si puna in pagina aberatiile care le treceau prin cap. Asta inseamna acest forum? Se promoveaza acest tip de comportament? Daca raspund cu aceeasi moneda nu mai este bine?
Un simplu anunt cu un loc de munca a intrecut masura? Daca stiam ca sunteti atat de sensibili, nici nu mai scriam.Am cerut sa se inchida acest topic.



Stima

This post has been edited by adriano872: 26 May 2012, 18:27


--------------------
Renault Fluence 2010 Privilege
Imi place sa ma joc cu mintile oamenilor ;)
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
klaus
post 26 May 2012, 18:38
Post #86


步步


Group: Moderatori
Posts: 19.062
Joined: 4 August 02
From: Bucuresti




Deci initiatorul topicului care se dadea un einstein in miniatura, de fapt vinde pe sistem MLM niste zemuri si le promoveaza "inteligent", zice el, pe net.
Pentru aceasta treaba invoca un test despre care nici nu stie cum se cheama, d-apai sa stie si ce face in mod real.
Cand este intrebat la obiect de justificari stiintifice pe care el insusi zicea ca le stie, devine mitocan, pe principiul "bai prostilor, voi tot nu intelegeti ce va spun". Tipic pentru vanzatorii mincinosi care habar nu au ce vand dar se dat plini de cunostinte.
Dupa care recomanda nu stiu ce joburi. Ciudat, ma asteptam sa ne recomande joburi de la firma domniei sale de instalat interfoane si alarme de cladiri, dar asta e acu, de unde nu e nici Dumnezeu nu cere.

Asa ca, pentru reclama mascata si pe fata, pentru mitocanie si pentru injurii, ne paraseste.
Aici se inchide.


--------------------
Scenic III 1.9 dCi - - - -
E mult mai bine să mă înșel din prea multă suspiciune decît din prea multă naivitate. - Cristoiu
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
jaaL
post 26 May 2012, 18:40
Post #87


Membru psihic instabil


Group: Members
Posts: 493
Joined: 21 November 11
From: București




Ți s'au dat și explicații , și nu ne mai băga pe toți în aceeași oală pentru că de exemplu Markos ți'a luat apărarea... singuru' care n'a avut ce face și s'a băgat peste tine a fost IRONICK , dar de la asta până la chestia cu anunțu e deja cale lungă și bate extrem de mult spre nesimțire !


--------------------
Dacia / Skoda . Solenza / Octavia . 2003 / 2007 .
-----------------

"Prefer sa fiu prostu' dintr'un grup de destepti decat invers " -Cheloo

____________
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
3 Pages < 1 2 3
Closed TopicTopic OptionsStart new topic


1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Lo-Fi Version  Harta site  Parteneri  Jocuri online  Curs Valutar  HRH Haine din lana merinos Time is now: 27th April 2024 - 07:19
Forum Renault