DaciaClub Logo

Welcome Guest ( Log In | Register )

 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

> Licitatie SEAP

gliding.flight
post 27 Sep 2011, 22:34
Post #1


Membru incepator


Group: Members
Posts: 74
Joined: 16 November 07




Salutare,

Este cineva care are idee cum se procedeaza pentru a participa la o licitatie electronica SEAP? .... si cum pot vizualiza si descarca un caiet de sarcini?

Scenariul e urmatorul:

Vreau sa particip la o licitatie, in care autoritatea contractanta a anuntat ca licitatia se va desfasura on-line, caietul de sarcini fiind publicat pe SEAP.

Am rasfoit site-ul respectiv pe toate partile, dar observ ca seap.ro e mai mult un site de prezentare si legislatie in domeniu, cu multa palavrageala si prost construit. blink.gif Nu am inteles de ce duduia (de la institutia publica pentru care vreau sa particip) tot imi sugera ca toate detaliile se gasesc pe SEAP.

Totusi pe SEAP "legaturile" duc catre site-ul e-licitatie.ro
Intuiesc ca trebuie sa imi creez un cont pe acest site. BUN.

Am initiat procedura de a ma inregistra pe site-ul E-licitatie.ro dar inca nu am primit un certificat digital de participare (asta durand vreo 2-3 zile). Dar eu am nevoie sa obtin acel caiet de sarcini.

Intrebare: Dupa ce-mi obtin contul, certificatul .. si bla bla, voi putea vizualiza caietul de sarcini sau exista alta optiune dar nu reusesc sa o descifrez eu .. ?!

sper ca m-am facut inteles, dar sunt cam disperat mad.gif


--------------------
Planor IS-28-B2 / Nissan Qashqai 4WD 2012 - YR-367
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Fratzica
post 28 Sep 2011, 00:46
Post #2


Zen


Group: Moderatori
Posts: 2.912
Joined: 6 April 04




Licitatia se cauta pe e-licitatie.ro folosind meniul Proceduri de atribuire / cereri de oferta / invitatii de participare si folosesti formularul de cautare. Dupa ce gasesti licitatia intri in pagina licitatiei apasand iconul lupa din dreapta si in dreapta jos ai meniu Documentatie si clarificari. Ai acolo caiet de sarcini. Daca vrei scrie-mi pe privat ce licitatie cauti si iti zic daca au publicat caietul de sarcini. Bafta! Certificatul digital nu iti trebuie in principiu decat daca ofertezi la o cumparare directa sau daca lansezi tu licitatia. In rest nu ai nevoie de el.

This post has been edited by Fratzica: 28 Sep 2011, 00:54


--------------------
Kia Sportage T-GDI 2021
"The happier we are, the less we see." - some japanese guy
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
gliding.flight
post 28 Sep 2011, 09:13
Post #3


Membru incepator


Group: Members
Posts: 74
Joined: 16 November 07




am trimis PM, Multumesc smile.gif


--------------------
Planor IS-28-B2 / Nissan Qashqai 4WD 2012 - YR-367
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
tony-s
post 28 Sep 2011, 11:30
Post #4


Membru autentic


Group: Banned
Posts: 465
Joined: 24 June 05
From: Cluj-Napoca




Licitatiile in SEAP se pot gasi in 2 locuri - pt. cereri de oferta asa cum ti-a zis Fratzica iar pt. anunturi de participare - pe www.e-licitatie.ro - Anunturi - Anunturi de participare si la fel acolo poti cauta licitatia.

Daca licitatia e cu depunere electronica trebuie sa ai neaparat certificatul digital SEAP - instructiunile de obtinere le gasesti tot pe www.e-licitatie.ro - ofertant - procedura de inregistrare in sistem.


--------------------
Chevrolet Lacetti 1.4 2007
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
gliding.flight
post 28 Sep 2011, 13:37
Post #5


Membru incepator


Group: Members
Posts: 74
Joined: 16 November 07




am inceput procesul pentru a obtine acel certificat digital... dar asta dureaza cam 2-3 zile, ori eu vreau sa vizualizez si sa descarc acel caiet de sarcini ca sa am timp sa ma pregatesc pentru licitatie.

am urmat pasii indicati de Fratzica, dar acel formular de cautare imi cere o multime de campuri pe care eu nu stiu sa le completez, eu cunoscand doar numele institutiei la care vreau sa particip. Doar pe acest criteriu, cautarea nu-mi returneaza nici un rezultat sad.gif.


--------------------
Planor IS-28-B2 / Nissan Qashqai 4WD 2012 - YR-367
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Codrin
post 28 Sep 2011, 16:33
Post #6


Membru autentic


Group: Members
Posts: 1.364
Joined: 7 January 05
From: Bucuresti






--------------------
Mazda . .
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Fratzica
post 29 Sep 2011, 10:57
Post #7


Zen


Group: Moderatori
Posts: 2.912
Joined: 6 April 04




QUOTE(gliding.flight @ 28 Sep 2011, 09:13)
am trimis PM,  Multumesc  smile.gif
*


Nu am primit PM

Cu placere


--------------------
Kia Sportage T-GDI 2021
"The happier we are, the less we see." - some japanese guy
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
bdorin
post 2 Oct 2011, 11:39
Post #8


parerea mea...


Group: Members
Posts: 55
Joined: 3 November 07
From: suceava-bucovina




daca nu gasesti licitatia dupa numele autoritatii contractatnte incearca sa dai cautare dupa codul CPV al activitatii la care se refera licitatia. http://www.123coduri.ro/cauta-in-baza-de-date-coduri-cpv.php


--------------------
Renault Megane III Grandtour 2010
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Reply to this topicTopic OptionsStart new topic


1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Lo-Fi Version  Harta site  Parteneri  Jocuri online  Curs Valutar  HRH Haine din lana merinos Time is now: 27th April 2024 - 05:50
Forum Renault