DaciaClub Logo

Welcome Guest ( Log In | Register )

2 Pages  1 2 > 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

> Poligon auto in Bucuresti?, unde/cum??

urduban
post 25 Jul 2005, 12:59
Post #1


Membru


Group: Members
Posts: 120
Joined: 21 April 03
From: Bucuresti-Sebastian




M-ar interesa daca mai exista in bucuresti vreun poligon auto (cel mai aproape de mine , cel de la Ghencea l-au desfiintat sa faca capatul tranvaiului 41)??

Se presupune ca persona acare merge in poligon nu are carnet , sau vrea sa exersese ... trebuie neaparat insotita de un posesor de permis??

Daca ati fost siti , ce tarife sunt ???


Va multumesc!! si va astept cu raspunsuri....


Off:daca nu am postat bine va rog mutati!!


--------------------
Dacia Supernova ,Matiz - B-28-xxx
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Lexy
post 25 Jul 2005, 13:06
Post #2


Just ME


Group: Members
Posts: 531
Joined: 9 December 04
From: Bucuresti




E si in Tineretului unul mic..intrarea e dupa trecerea de pietoni unde in dreapta se urca spre sala Poliv(tu venind de la Budapeste).Tu acolo faci dreapta dar nu urci pe panta ci o iei in stanga ei si drumul te va duce... smile.gif .E free.

Mai e unul prin Vitan sau langa dar nu mai stiu exact.Si se plateste.Suma modica binenteles.

This post has been edited by Lexy: 25 Jul 2005, 13:07


--------------------
Toyota Corolla 1,6 VVTI / SOL - B-01-LEXY
Good girls go to heaven.Bad ones go to hell.
And girls with fast cars go anywhere they want.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
axel
post 25 Jul 2005, 13:18
Post #3


Membru autentic


Group: Members
Posts: 603
Joined: 20 November 04




QUOTE(urduban @ 25 Jul 2005, 12:59)
M-ar interesa daca mai exista in bucuresti vreun poligon auto (cel mai aproape de mine , cel de la Ghencea l-au desfiintat sa faca capatul tranvaiului  41)??

Se presupune ca persona acare merge in poligon nu are carnet , sau vrea sa exersese ... trebuie neaparat insotita de un posesor de permis??

Daca ati fost siti , ce tarife sunt ???
Va multumesc!! si va astept cu raspunsuri....
Off:daca nu am postat bine va rog mutati!!
*


e un poligon al scolii de soferi ilioara.se poate intra cu taxa de 20.000 lei pe ora.dar am si eu o intrebare referitoare la posesorul de permis cum ajungi tu in poligon altfel? biggrin.gif


--------------------
renault clio 1.4 2007
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
ovidiusoft
post 25 Jul 2005, 13:38
Post #4


Membru de sub patura


Group: Members
Posts: 999
Joined: 3 June 05
From: Bucuresti




Te aduce cineva, logic. Cred ca urduban se intreba daca trebuie sa fie cineva cu tine in masina cat timp te joci pe-acolo. Daca nu e drum public, eu stiu ca nu, corect?


--------------------
Dacia Logan Ambitios 1.6MPI-8V promotia 2005
aici ar veni semnatura, nu?
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
axel
post 25 Jul 2005, 13:56
Post #5


Membru autentic


Group: Members
Posts: 603
Joined: 20 November 04




QUOTE(ovidiusoft @ 25 Jul 2005, 13:38)
Te aduce cineva, logic. Cred ca urduban se intreba daca trebuie sa fie cineva cu tine in masina cat timp te joci pe-acolo. Daca nu e drum public, eu stiu ca nu, corect?
*


trebuie.eu asa zic.trebuie sa fie cineva in masina sa supravegheze.


--------------------
renault clio 1.4 2007
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Uncle-Sam
post 25 Jul 2005, 14:24
Post #6


MEMBRU DE PARTID


Group: Members
Posts: 1.377
Joined: 1 April 04
From: Bucuresti




poligonul de la ilioara: cum iesi de la unirii din pasaj (spre budapesta), faci stanga la intersectia cu linia de tramvai si o tii inainte. Cand intri in Salajan, o sa fie o benzinarie pe dreapta. Dupa benzinarie faci dreapta pe o straduta laturalnica. De acolo mai mergi vreo 100 de metri.Nu e cel mai scurt drum, dar e cel mai simplu


--------------------
DACIA 1100 1971 / DAEWOO TICO 1999 - B ** ***
Eu am numai 3 pistoane si ma cheama piTICOt
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Mache
post 25 Jul 2005, 14:39
Post #7


Chibiț autorizat


Group: Members
Posts: 109
Joined: 25 May 04
From: Bucuresti




Pasajul Marasesti nu este inchis circulatiei? Ca eu asa stiam. In acest caz trebuie sa ocoleasca pe la Piata Unirii - Piata Alba Iulia. La Alba-Iulia, se merge inainte, nu se ocoleste rondul. La capatul strazii, dupa ce se termina blocurile, se face putin dreapta, iar la prima intersectie semaforizata, se face stanga pe linia de tramvai. Se urmeaza apoi linia de tramvai, pana la o benzinarie Lukoil (este pe partea dreapta). Dupa benzinarie, unde incep blocurile, se face dreapta, din Camil Ressu, pe strada Ilioara. http://www.hartionline.ro/buc/harta/s16.html


--------------------
Dacia 1310 TLX 1990 - B-18-X...
"Și dacă-mi spune cineva cum ar pute să hie mai ghini, mă las de tăti, mă duc acolo, mă întorc înapoi, mă iau și pi mini..." - "Eu beu", Pavel Stratan
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Al Cap0nE
post 25 Jul 2005, 18:39
Post #8


Lex talionis


Group: Members
Posts: 407
Joined: 19 February 04
From: Bucuresti




Am fost cu fratele meu acum o saptamana si,nu stiu cum sunt celelalte poligoane, dar in cel de la ilioara chiar inveti sa conduci ca in bucuresti, exersandu-ti mai mult abilitatea de a ocoli gropile, cainii si copii care joaca fotbal.....


--------------------
Dacia 1310 84 - KPN
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
bertro
post 25 Jul 2005, 21:29
Post #9


Membru dezmembrat


Group: Members
Posts: 592
Joined: 3 June 05
From: IASI, rumenia




la fel si in iasi, mai putin copiii. e chiar o crescatorie de caini acolo. gropi - nici nu mai e nevoie sa spun.


--------------------
DACIA Nova GT - xx xx XXX
posesor de DrACIA NOVA GT
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
urduban
post 25 Jul 2005, 21:46
Post #10


Membru


Group: Members
Posts: 120
Joined: 21 April 03
From: Bucuresti-Sebastian




mersi mult la toti cei ce au raspuns...


Decat sa merg ilegal pe undeva cum am mai mers:( mai bine in siguranta...

o sa merg inostit bineinteles..

Mai am putin si fac 18 ani si o sa conduc LEGAL oriunde...


cred ca nu are nimic daca in nu sunt major in poligon....


20 de mi ora....biggrin.gif:D:D benzina sa fie.....


E si deschis noaptea??


--------------------
Dacia Supernova ,Matiz - B-28-xxx
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Kunzite
post 25 Jul 2005, 21:56
Post #11


Membru incepator


Group: Members
Posts: 86
Joined: 23 February 05




Pasajul Marasesti e intr-adevar inchis.


--------------------
Oltena 12TRS
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
bogdan_o
post 25 Jul 2005, 23:13
Post #12


om ca, din pacate, din ce in ce mai putini


Group: Members
Posts: 3.940
Joined: 23 May 03
From: Bucuresti




Am fost eu de curand in Ilioara (duminica trecuta). Cu 20.000 spaga la portar stai cat vrea sufletul tau. Poti sa stai de dimineata pana seara ca nu zice nimeni nimic.

Avantaje:
- e foarte mare
- are rampe, locuri pentru parcare laterala, locuri pentru gararea cu spatele/fata, toate astea din belsug plus cauciucuri pentru slalom
- are foarte multe alei pe cate te poti plimba cu masina
- destul de multa verdeata, deci soarele nu e o problema

Dezavantaje
- beton prastie. ti-e cam mila de masina dar carnetul merita mai mult decat o tabla si ceva bucsi
- drumul pana acolo e in reparatii (au decopertat tot asfaltul si e vai mama lui). iti recomand sa o iei prin Titan si sa iesi cat mai aproape de benzinaria Luk ca asa macar mergi mai putin pe oroarea aia de drum. daca vii dispre Dristor trebuie sa-l suporti in intregime.
- depinzand de zi/ora poti sa dai peste "smecheri" cu Dacii varza care vin sa faca cerculete pe acolo. Era sa vad intr-o singura zi vreo 3 accidente din cauza astora, ca nu stapanesc cum trebuie masinile. dar astia in general vin in week-end, deci in timpul saptamanii e safe sa zicem asa. Si chiar daca sunt ii poti evita ca nu fac treburi din astea decat in zona centrala, in spatiul ala mare.

Una peste alta e o varianta sigura. Mai erau la Catelu si in vreo alte 2 locuri insa pe acolo mai obisnuieste politia sa faca razii. Aici e ok din punctul asta de vedere.adica poti sa stai linistit.

In rest, chit ca am fost de destule ori, chiar nu am vazut haite care sa te sfasaie (mai sunt vreo 2-3 caini dar anemici saracii, care daca latra de 2 ori isi dau duhul) si nu alearga puradeii pe acolo sa zici ca ti-e frica sa-i lovesti. Mai joaca uneori unii fotbal, dar asta pe la marginile poligonului deci nu incomodeaza.

Later edit: depinde ce intelegi prin noapte. Poti sa stai pana la vreo 22.30 dar e deja sumbru ca nu mai vezi tipenie de masina si nu e nici macar un bec. Pe mine nu m-a tinut sa stau mai mult. Nu stateam eu nici pana la ora aia dar cum ajungeam acolo mai tarziu nu aveam cum sa plec mai devreme. Nu merita sa bati drumul pentru 30min - 1ora. Daca te duci, stai. Asta plus ca odata ce te pui la volan si te plimbi pe acolo uiti notiunea timpului.

This post has been edited by bogdan_o: 25 Jul 2005, 23:17


--------------------
Dacia SLZ 1.4 / Break CL
E bine sa fii multumit cu ceea ce ai, dar nu si de ceea ce esti (Sir James MacKintosh)
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
..IcemaN..
post 26 Jul 2005, 08:20
Post #13


membru drept superior


Group: Members
Posts: 38
Joined: 9 March 05
From: Bucuresti-Dristor




QUOTE(bogdan_o @ 26 Jul 2005, 00:13)
- drumul pana acolo e in reparatii (au decopertat tot asfaltul si e vai mama lui). iti recomand sa o iei prin Titan si sa iesi cat mai aproape de benzinaria Luk ca asa macar mergi mai putin pe oroarea aia de drum. daca vii dispre Dristor trebuie sa-l suporti in intregime.
*



nu mai e biggrin.gif l-au turnat p-ala nou ! e misto.....bine ca au ajuns cu restaurarea si la mine in cartier smile.gif......nu mai vezi un chiosc in toata zona dristor-rm valcea.....doar parculete si alei....misto smile.gif


--------------------
Dacia Berlina 1997, 1.4 L - B- -ICE
CHOKE!!!
on my exhaust smoke ! :))
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
maxiK
post 26 Jul 2005, 09:07
Post #14


Membru autentic


Group: Members
Posts: 346
Joined: 10 May 05




Ca sa ajungi din Ghencea (Forza Steaua) pana la Ilioara iti recomand urmatorul traseu:
Ghencea - Trafic Greu-Parcul Carol-Budapesta - aici faci stanga prin parcare si mergi spre Tineretului-B-dul Tineretului-Mihai Bravu-Energiticienilor-Fizicienilor-dreapta Luk-stanga ilioara.
Este putin mai lung (aprox.2Km) dar se merge mult mai bine.

This post has been edited by maxiK: 26 Jul 2005, 09:07


--------------------
dacia logan laureate1.6 - B 37 KNH
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
urduban
post 11 Aug 2005, 16:15
Post #15


Membru


Group: Members
Posts: 120
Joined: 21 April 03
From: Bucuresti-Sebastian




am fost vineri la Ilioara super poligonul exceptand gropile si copii care mai joaca fotbal.

Din pacate am fost cu un matiz (voiam cu super nova sad.gif) dar a fost bine si cu matizul .Mi se par mai grele parcarile laterale cu DSn decat cu matiz si a s vi vrut sa exresez mai mult:)

Pentru cei care inca conduceti insotiti:D (mai am 5 luni pana implinesc varsta) va recomand sa mergeti seara ca e ma liber si sa prinde-ti si ceva intuneric ca sa va obisnuiti cu luminile (faza scurta ,lunga nu a fost cazul,mersul cu spatele pe timp de noapte ,parcari ,etc..)


In 2 ore ce se pot face :jaloane (cauciucuri ordinare smile.gif) eu am facut cu fata dar din lipsa de imaginatie am incercat si cu spatele ...

parcari cu fata spatele laterala stanga , dreapta , multe curbe ..


sfat pentru cei ce mergeti :chiar daca stiti sa mergeti cu masina aveti grija ca sunt multi incepatori ,incepatori si este o grija in plus chiar daca sunt insotiti!!

Nu am consumat multa benizna , in total 25-30 de km dar am facu si multe pracari:D

Si inca odata multumesc celor care mau ajuat sa aleg un poligon , cu toate ca instructorul de sormea biggrin.gif s-a cam chinuit pana si-a amintit de poligon ...

Am urmat traseul care mi l-a zis maxiK!


--------------------
Dacia Supernova ,Matiz - B-28-xxx
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
sir_zven
post 11 Aug 2005, 16:29
Post #16


Membru incepator


Group: Members
Posts: 15
Joined: 30 July 05




eu cred ca poti sa mergi singur in poligon adica fara sa fii insotit de cineva in masina......spun asta deoarece atunci cand am facut eu scoala acum aprox 5 ani am fost cu instructorul de vreo 2-3 ori si prin poligon (mai la inceput) si intotdeauna mergeam cu masina prin poligon singur singurel....
instructorul nu era vreun cunoscut sau ruda sau io stiu ce...


--------------------
Dacia Logan Laureate 1.4 - B-13-AMD
"You see, wire telegraph is a kind of a very, very long cat. You pull his tail in New York and his head is meowing in Los Angeles.
Do you understand this?
And radio operates exactly the same way: you send signals here, they receive them there.
The only difference is that there is no cat." - Albert Einstein
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
bogdan_o
post 11 Aug 2005, 17:33
Post #17


om ca, din pacate, din ce in ce mai putini


Group: Members
Posts: 3.940
Joined: 23 May 03
From: Bucuresti




Un pic off. Va dati seama ca orice loviri de masini in poligon nu sunt de competenta Politiei si nimeni nu o sa stabileasca cine e vinovat si cine nu. Deci atentie mare.


--------------------
Dacia SLZ 1.4 / Break CL
E bine sa fii multumit cu ceea ce ai, dar nu si de ceea ce esti (Sir James MacKintosh)
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
dragos.avramescu
post 11 Aug 2005, 20:53
Post #18


Membru autentic


Group: Members
Posts: 235
Joined: 6 May 05




Si daca lovesti pietoni ? ca aici in Tineretului vezi tot timpul pietoni... destul de realist poligonul asta smile.gif


--------------------
Dacia Logan Ambition - B-64-TUX
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
cg_ivan
post 31 Oct 2006, 11:13
Post #19


Membru incepator


Group: Members
Posts: 63
Joined: 24 March 05




As avea si eu o intrebare: Stie cineva in jurul Bucurestiului un drum, care sa nu fie public, unde sa pot duce pe cineva sa exerseze conducerea automobilului?
Ma refer la un drum pe camp, nu neaparat asfaltat, insa cu o adancime rezonabila a gropilor.


--------------------
Dacia Logan Laureate 1.4 - B-00-XXX
Repar pompe de benzina de Trabant la preturi fara concurenta.
Bonus: reglarea litrometrului.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Liviu
post 31 Oct 2006, 13:09
Post #20


expat naiv


Group: Banned
Posts: 3.526
Joined: 5 July 02
From: Peste gard




Mergi pe poligonul de la Ilioara .. am fost eu cu cineva fara permis si e super OK. Ai locuri de exersat parcarea laterala, cu spatele .... nu recomand rampele cace pot fi periculoase.

In rest .. 2 RON / ora ..

Uite poligonul :

http://maps.google.com/maps?f=q&hl=en&q=bu...6475&iwloc=addr


--------------------
. . .
-= age is just a number =-
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
AMW
post 31 Oct 2006, 20:14
Post #21


Membru autentic


Group: Members
Posts: 779
Joined: 7 March 06
From: Bucuresti




bai...si eu am fost si am condus mult acolo la ilioara inainte sa am permis...si dupa cu niste prieteni ca sa exerseze si ei..

ideea e ca portarul de acolo ne-a zis ca cu o saptamana in urma (asta se intampla acum un an) a facut politia rutiera razie in poligon ...si pe toti cei care conduceau fara permis le-a facut dosar penal, si la cei care ii insoteau le-au suspendat permisele etc....ca cica nu ai voie sa conduci acolo decat daca esti supravegheat de un instructor auto...nu sofer...si trebuie sa fi si in timpul orelor de condus....

acum nu stiu...mai intrebati si voi portarii ca poate s-a schimbat ceva, oricum locul e ideal sa inveti sa conduci...chiar f bun.


--------------------
Volkswagen Passat Highline 2.0 TDI 4MOTION B6
Renault Megane III 1.5 dCI - 90 cp - 2012
Renault Scenic II Dynamique 1.6 16v
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
MoneyTalks
post 31 Oct 2006, 20:23
Post #22


-


Group: Members
Posts: 2.712
Joined: 18 April 03
From: Ireland




QUOTE(AMW @ 31 Oct 2006, 19:14)
ideea e ca portarul de acolo ne-a zis ca cu o saptamana in urma (asta se intampla acum un an) a facut politia rutiera razie in poligon ...si pe toti cei care conduceau fara permis le-a facut dosar penal
*


Da poligonu ala e drum public? blink.gif


--------------------
Lexus ES300H 2020
Religia a aparut cind primul ticalos s-a intilnit cu primul prost

Never underestimate the power of stupidity in large groups
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
AMW
post 1 Nov 2006, 03:30
Post #23


Membru autentic


Group: Members
Posts: 779
Joined: 7 March 06
From: Bucuresti




ma...nu stiu...s-ar putea sa fie reglementat ca din cate stiu eu, mai demult, era un semn de cedeaza vechi...da vechi rau, pus pe acolo pe un pom. Asa ai putea sa zici ca nici parcarile super-marketurilor nu sunt drumuri publice...dar sunt reglementate dupa legile rutiere.

Acum vreo cateva zile am fost cu un prieten la sectia de politie sa isi ia o dovada pentru o jata indoita si cauciuc taiat...si cat am stat acolo am vorbit cu o fata care isi rupsese bara in curte dand peste tomberonul de gunoi...si asta a scris si in foaia aia...a intrat inaintea noastra si cand a iesit (noi ii zisesem ca nu ii face nimic etc doar ii da foaia sa isi schimbe bara) ne-a zis ca i-a dat amenda 300k lei vechi pentru neasigurarea la mersul cu spatele blink.gif bineinteles ca i-am cerut foaia sa o vad....chiar asta scria cu stabilesc amenda etc...si in descrierea politistului scria clar ca a lovit tomberonul de gunoi in curtea casei ei.

Deci...pana mea...daca si curtea, proprietate personala si necirculata, se considera "drum public" nu stiu ce sa mai zic....

Ce nu intra in competenta politei rutiere sunt drumurile inchise circulatiei care sunt semnalizate clar prin semne de circulatie sau delimitate intr-un fel...aia stiu clar ca nu intra in atributiile lor...restul...donno...


--------------------
Volkswagen Passat Highline 2.0 TDI 4MOTION B6
Renault Megane III 1.5 dCI - 90 cp - 2012
Renault Scenic II Dynamique 1.6 16v
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
DomnulK
post 1 Nov 2006, 04:36
Post #24


ex kAndrei


Group: Members
Posts: 1.403
Joined: 7 September 03
From: Bucuresti




QUOTE(Uncle-Sam @ 25 Jul 2005, 14:24)
poligonul de la ilioara: cum iesi de la unirii din pasaj (spre budapesta), faci stanga la intersectia cu linia de tramvai si o tii inainte. Cand intri in Salajan, o sa fie o benzinarie pe dreapta. Dupa benzinarie faci dreapta pe o straduta laturalnica. De acolo mai mergi vreo 100 de metri.Nu e cel mai scurt drum, dar e cel mai simplu
*


strada aia e inchisa, se schimba nu stiu ce tevi....se mai poate intra si prin alta parte , dar nu-s bun la explicatii. sper sa-mi iasa.
De la magazinul Titan<metrou titan> faci dreapta spre salajan. ajuns in intersesctia de la piatza<dupa ce treci de complexul cara>,traversezi intersectia, mergi inainte pana se termina blocurile pe sensul de mers> si faci pe prima strada faci dreapta<ca reper e un magazin mic de cartier in coltul strazii unde trebuie sa faci dreapta><se poate si pe a doua dar iti rupi masina in doua>. ajuns in capatul strazii respective faci dreapta iar si la max 50 metrii pe stanga e intrarea in poligon.
cred ca nu a inteles nimeni nimic.
am facut si o schema tongue.gif

QUOTE(AMW @ 31 Oct 2006, 20:14)
bai...si eu am fost si am condus mult acolo la ilioara inainte sa am permis...si dupa cu niste prieteni ca sa exerseze si ei..

ideea e ca portarul de acolo ne-a zis ca cu o saptamana in urma (asta se intampla acum un an) a facut politia rutiera razie in poligon ...si pe toti cei care conduceau fara permis le-a facut dosar penal, si la cei care ii insoteau le-au suspendat permisele etc....ca cica nu ai voie sa conduci acolo decat daca esti supravegheat de un instructor auto...nu sofer...si trebuie sa fi si in timpul orelor de condus....

acum nu stiu...mai intrebati si voi portarii ca poate s-a schimbat ceva, oricum locul e ideal sa inveti sa conduci...chiar f bun.
*



Poligonul nu e drum public.

Attached thumbnail(s)
s16.gif ( Size: 21.85k ) Number of downloads: 19227


--------------------
Dacia Logan Laureate 1.6 MPI 2004
Asfalt Uscat!
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
AMW
post 1 Nov 2006, 14:20
Post #25


Membru autentic


Group: Members
Posts: 779
Joined: 7 March 06
From: Bucuresti




Deci sa inteleg ca daca te lovesti acolo cu o alta masina, nu intra in compententa politiei si a asiguratorilor? RCA etc ?? Nu prea imi vine sa cred...


--------------------
Volkswagen Passat Highline 2.0 TDI 4MOTION B6
Renault Megane III 1.5 dCI - 90 cp - 2012
Renault Scenic II Dynamique 1.6 16v
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Victoras2001
post 9 Oct 2008, 19:56
Post #26


Membru autentic


Group: Members
Posts: 2.840
Joined: 15 February 08




Cu ani in urma am fost intr-un poligon care s-ar fi numit poligonul RATB. Nu bag mana-n foc pentru nume. Din cate-mi aduc aminte, era mult mai mare decat cel de la Ilioara.
Treceai de Nicolae Grigorescu, parca si de Macaralei, si undeva, inainte de actuala intrare pe A2, faceai dreapta pe un drum neasfaltat. Apoi stanga si erai in poligon. E, am facut dreapta pe fiecare straduta pana am ajuns la autostrada, dar n-am mai dat de poligon.
Isi aminteste cineva de el? Mai exista? De ce nu-l mai gasesc?


--------------------
ZAZ Zaporojeț 1969
Femeia nebatuta e precum o casa nematurata.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
kostake
post 9 Oct 2008, 20:03
Post #27


Membru relaxat


Group: Members
Posts: 187
Joined: 1 February 06




Treci de Macaralei bine,ajungi la capatul tramvaiului 15 si imediat faci dreapta,pana in Autobaza Titan.
Apoi cobori cam 300m si e pe stanga,dupa Taxi Titan.Nu stiu in ce stare mai este...dar este.


--------------------
dacia logan 1,4 2005 laureat - B 10 xxx
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Victoras2001
post 9 Oct 2008, 20:51
Post #28


Membru autentic


Group: Members
Posts: 2.840
Joined: 15 February 08




Saru'mana.
Cred ca asta de jos e. Se pare ca l-au "dovedit".
poligon.jpg ( Size: 210.2k ) Number of downloads: 18764


This post has been edited by Victoras2001: 9 Oct 2008, 21:17


--------------------
ZAZ Zaporojeț 1969
Femeia nebatuta e precum o casa nematurata.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
bossake
post 10 Oct 2008, 03:43
Post #29


Membru autentic


Group: Members
Posts: 521
Joined: 6 December 07
From: Bucuresti




Puteti merge in poligon la Ilioara. Se merge de la intersectia de la Dristor catre iesirea spre A2. Dupa vreo 2-3 semafoare, se trece de o benzinarie (lukoil parca e)pe partea dreapta, iar apoi imediat dupa benzinarie se face o straduta la dreapta. Mai e de mers cam 150 de metrii iar apoi in dreapta e intrarea in poligon. De obicei e bariera pusa la intrare. In timpul zilei am inteles ca nu prea te lasa sa intrii pentru ca ca vin multi instructori cu elevi, insa dupa 5-6 seara dai la portarul de acolo 2 lei si te lasa. Insa aveti grija ca sunt o groaza de gropi si mai sunt si o groaza de baietasi cu prietenele la invatat de condus si uneori e destul de aglomerat.


--------------------
Dacia Logan 2007 Prestige 1.6 16v - B 21 xxx
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
negrucvj
post 23 Oct 2008, 07:56
Post #30


Membru


Group: Members
Posts: 198
Joined: 10 October 07




a-ti uitat de poligonul din cart 23, jos in groapa, de linga pompieri si ex stad mecanica fina, actualmente blocuri? E destul de deteriorat dar merge inca pt cineva care vrea sa invete plus ca are suficient spatiu si pt fite smile.gif


--------------------
dacia solenza 2004 scala - b38xxx
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
2 Pages  1 2 >
Reply to this topicTopic OptionsStart new topic


1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Lo-Fi Version  Harta site  Parteneri  Jocuri online  Curs Valutar  HRH Haine din lana merinos Time is now: 28th March 2024 - 14:51
Forum Renault