DaciaClub Logo

Welcome Guest ( Log In | Register )

2 Pages < 1 2 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

> Cele mai usoare tigari

ydaniel
post 8 Jul 2005, 10:05
Post #31


Adrenaline junkie!


Group: Members
Posts: 10.608
Joined: 11 August 04
From: black sea




lasati-va de fumta!stimati colegi de forum!e CEL MAI BINE ASA PT VOI SI PT NOI,nefumatorii!!!


--------------------
Oriunde, oricand... ARO!
Cand esti bun ,nu-si amintesc
Cand esti rau ,nu te uita!
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Boss
post 8 Jul 2005, 23:57
Post #32


Membru


Group: Members
Posts: 118
Joined: 7 June 05




Ia fumati voi tigari normale nu lights. Adica Kent premium lights sau blue 8 vs. kent 100s (alea lungi) spre exemplu. Eu am observat ca daca fumez kent lung un pachet ma tine 2 zile din urmatoarele motive si anume : tigarile sunt mai "tari", mai "lungi", si simti nevoia sa-ti mai aprinzi cate o tigara dupa vreo ora jumate 2 pe cand cu kent 8-u ajung la un pachet pe zi (le-am mai rarit si eu ca nu se mai poate, ma durea si pieptul, parca vorbea cineva si de problemele cauzate de tigari, nu neaparat problema cu plamanii). Vestea ce-a noua pe care am aflat-o de la colegele mele de facultate acu 2 zile este ca din cauza tigarilor kent faci o ciuperca in gat si pe langa asta am mai aflat ca in afara s-a interzis comercializarea lor (ele fumau slims biggrin.gif ). A fost si un articol pe discovery acu un an si ceva tot asa din cauza tigarilor de brand / marca kent unii au facut o forma rara de cancer din cauza azbestului pe care-l continea filtrul (cine s-a uitat la documentar stie) si totusi, tot kent fumez in ciuda zvonurilor auzite, rar se intampla sa-mi iau alta marca de tigari si asta numai cand nu le gasesc la chiosc. Oricum, cafea fara tigara nu merge, o data ce te-ai obisnuit greu te mai lasi, consider fumatul ca un viciu, o placere a vietii, un risc pe care ti-l asumi. Vorbea cineva despre inlocuitori, am incercat dupa cum am mai spus si in topicul pe care l-am deschis sa le inlocuiesc cu bomboane si guma de rontait dar degeaba, nu a dat rezultate. Daca ne poate ajuta cineva cu inlocuitorii si daca ne spune o metoda care chiar da rezultate eu unu i-as fi recunoscator...o tigara 3 minute din viata....
Tigari usoare mi se par kent 4 (silver) kent 1 (gold)....si cam atata, in rest nu am fumat sub lights. Dar degeaba fumezi extra lights, super lights. Cu cat sunt mai tari cu atat mai bine si cu cat iti faci mai multe provizii la fel ( de ex, iti cumperi cate un cartus o data, scapi de-o grija si fumezi garantat mai putin).
Cam astea ar fi raspunsurile din punctul meu de vedere.
Astept sfaturi + inlocuitori, naturali, chimici, nu conteaza, important e sa ma las o data.
Mai era o chestie cu mestecatu tutunului...dar hai ca devin prea offtopic, sorry.
Numa bine si spor la treaba, am vazut ca unii dintre noi s-au lasat ! Felicitari !


--------------------
Dacia Logan Ambition - B-59-CGF
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
b!ack
post 9 Jul 2005, 12:36
Post #33


Membru incepator


Group: Members
Posts: 5
Joined: 3 March 05
From: Bucuresti




sincer,nu stiu daca ce am eu din cand in cand are legatura cu ciuperca mentionata,dar,uneori,dupa ce termin de fumat simt un gol in gat,simt o portiune uscata,si oricat lichid as consuma,nu trece decat singur.
mentionez ca nu fumez kent,m-am obisnuit cu pall mall.


--------------------
kia sephia 1996 - B xx LXM
Daca o pasarica ti-a soptit ceva.....atunci inseamna ca ai inebunit pentru ca pasarelele nu vorbesc.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Uncle-Sam
post 9 Jul 2005, 22:51
Post #34


MEMBRU DE PARTID


Group: Members
Posts: 1.377
Joined: 1 April 04
From: Bucuresti




aceeasi senzatie o am si eu wink.gif Daca mananc inainte ceva apare mai tarziu senzatia asta


--------------------
DACIA 1100 1971 / DAEWOO TICO 1999 - B ** ***
Eu am numai 3 pistoane si ma cheama piTICOt
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
2 Pages < 1 2
Reply to this topicTopic OptionsStart new topic


1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Lo-Fi Version  Harta site  Parteneri  Jocuri online  Curs Valutar  HRH Haine din lana merinos Time is now: 29th March 2024 - 01:55
Forum Renault