DaciaClub Logo

Welcome Guest ( Log In | Register )

5 Pages « < 2 3 4 5 > 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

> Intalnirea cluburilor DRUM BUN Romania - Polonia, Intanlnirea pasionatilor de autoturisme Dacia

oldtimercraiova
post 12 Sep 2015, 15:59
Post #91


Membru


Group: Members
Posts: 393
Joined: 8 March 15




Foarte tare articolul !

Multumim de link ! smile.gif


--------------------
. . .
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
maho
post 12 Sep 2015, 16:45
Post #92


Membru rigido-flexibil


Group: Members
Posts: 5.059
Joined: 7 April 10
From: Brașov, orașul olimpic




Nu inteleg de ce nu i-ai adus si pe ei la intalnirile noastre (inter)nationale.


--------------------
Dacia 1310 1983
"Mother, should I trust the government ?" - No fuckin' way !
"A champion is someone who gets up when he can't."
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
adifulful
post 12 Sep 2015, 22:12
Post #93


Негря Джор


Group: Members
Posts: 1.117
Joined: 26 April 11
From: Satu Mare




Au fost la Satu Mare la intalnirile ce le-am organizat. Nu au lipsit de la niciuna.


--------------------
DACIA 1300 Dacia Dacia 1300 1976 - STRABUNICUTA MEA
Ți-au murit lăudătorii dom' le ?
ATENȚIE ! Mândria și prostia este printe noi !!
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
maho
post 13 Sep 2015, 08:40
Post #94


Membru rigido-flexibil


Group: Members
Posts: 5.059
Joined: 7 April 10
From: Brașov, orașul olimpic




Stii la ce m-am referit.


--------------------
Dacia 1310 1983
"Mother, should I trust the government ?" - No fuckin' way !
"A champion is someone who gets up when he can't."
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
adifulful
post 13 Sep 2015, 09:43
Post #95


Негря Джор


Group: Members
Posts: 1.117
Joined: 26 April 11
From: Satu Mare




Nu stiu, explica-mi..


--------------------
DACIA 1300 Dacia Dacia 1300 1976 - STRABUNICUTA MEA
Ți-au murit lăudătorii dom' le ?
ATENȚIE ! Mândria și prostia este printe noi !!
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
iustin_uap
post 13 Sep 2015, 10:25
Post #96


Membru autentic


Group: Members
Posts: 378
Joined: 25 October 13
From: Piatra-Neamt




Se referea la Intalnirea (Inter)Nationala Dacia Clasic, de la Brasov unde, in ultimul timp, au participat si iubitori de Dacii stabiliti in alte tari. Chiar ar fi o idee buna sa fie invitati. Cred ca ar ramane placut impresionati de cel mai important eveniment al anului pt. fanii marcii Dacia, eveniment care creste de la an la an.


--------------------
Dacia 1300/1310 73/83
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
adifulful
post 13 Sep 2015, 17:38
Post #97


Негря Джор


Group: Members
Posts: 1.117
Joined: 26 April 11
From: Satu Mare




A da si sincer cum pe nimeni din toata Romania noastra nu i-a interesat evenimentul lor, dacat pe cativa care tot respectul pentru ei, atunci ei de ce ar fi?
Am facut promovarea peste tot, si inafara de Dragos din Bucuresti, Catalin Filip din Arges ( si inca cineva ) și noi de la Satu Mare, nimeni nu a zis nici macar o litera ca ar participa la eveniment.
Si chair a fost un eveniment super reusit, nu o spun eu, ii las pe colegii care au fost pentru prima data sa spuna...
Atunci unde e pasiunea fratilor?
Trebe sa vina niste polonezi sa ne arate cum ar trebui sa ne manifestam dragostea pentru DACIA... Noi pe langa barfe si ura nu prea stim multe.
Poate ca voi supara pe multi cu aceste cuvinte, dar sincer ma intereseaza fix la 2 metri de cot. Am spus ceea ce este.....

This post has been edited by adifulful: 13 Sep 2015, 18:30


--------------------
DACIA 1300 Dacia Dacia 1300 1976 - STRABUNICUTA MEA
Ți-au murit lăudătorii dom' le ?
ATENȚIE ! Mândria și prostia este printe noi !!
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
maho
post 13 Sep 2015, 20:37
Post #98


Membru rigido-flexibil


Group: Members
Posts: 5.059
Joined: 7 April 10
From: Brașov, orașul olimpic




Nici nu-ndrazanesc sa-ntreb daca au stiut de intalnirea de la Brasov.


--------------------
Dacia 1310 1983
"Mother, should I trust the government ?" - No fuckin' way !
"A champion is someone who gets up when he can't."
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
adifulful
post 13 Sep 2015, 21:51
Post #99


Негря Джор


Group: Members
Posts: 1.117
Joined: 26 April 11
From: Satu Mare




poate te uimeste... dar au stiut, am planuit ca mergem impreuna, dar pana la urma am ramas la Satu Mare si am facut un concert cu ceea ce le place lor.


--------------------
DACIA 1300 Dacia Dacia 1300 1976 - STRABUNICUTA MEA
Ți-au murit lăudătorii dom' le ?
ATENȚIE ! Mândria și prostia este printe noi !!
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
maho
post 14 Sep 2015, 11:43
Post #100


Membru rigido-flexibil


Group: Members
Posts: 5.059
Joined: 7 April 10
From: Brașov, orașul olimpic




Nu mi s-a parut ca Horatiu sau Ovidiu ar fi la concurenta cu alti organizatori de intalniri (locale, nationale sau internationale); sunt convins ca v-ati simtit bine, la fel cum s-a simtit toata lumea (din cate stiu) bine si la Brasov. E decizia fiecaruia de a participa sau nu intr-un loc sau altul, mie chiar imi pare rau ca nu ai venit cu ei aici, asa cum ai facut-o cu ucraineanca acu' 2 ani. Loc a fost pt. toata lumea, sunt convins ca s-ar fi simtit si ei bine.
Daca nu participi la toate evenimentele nu inseamna ca nu esti pasionat de dacie...


--------------------
Dacia 1310 1983
"Mother, should I trust the government ?" - No fuckin' way !
"A champion is someone who gets up when he can't."
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
tunderbird
post 14 Sep 2015, 15:16
Post #101


tunzator de iarba & atacator de integritatzuri


Group: Members
Posts: 3.193
Joined: 26 October 04
From: Bucuresti




Si sa nu uitam ca majoritatea pasionatilor de Dacia nu sunt din cei pe care ii dau banii afara din casa... ca sa mergi din sudul tarii pana in Polonia si inapoi este un efort (cel putin financiar) deloc neglijabil. Degeaba este asa mare dorinta daca nu este si putinta.
Pe de alta parte si eu as fi mers daca acest eveniment nu s-ar fi suprapus cu altul organizat de RCR... nicidecum nu a fost vorba despre o concurenta intre evenimente, eu personal am vizitat cu ceva timp in urma zona Cracovia, Catovita inclusiv salina Wieliczka asadar decizia finala a apartinut sotiei si fiicei mele, care au preferat anul acesta Delta Dunarii.
Dorinta pentru Polonia ramane in continuare pentru la anul... sa speram ca va exista si putinta, adica sanatate, banii disponibili si alte lucruri aparent minore dar deloc lipsite de importanta.


--------------------
Dacia Dacia 1100 - '69, '70 ; 1300 - '70,'81 ; 1310cli - 2000 - B 13 ABC
Renault Twingo 1,2 16V - 2001
Renault Laguna Concorde 1,6 16V - 1999

Cocoșul e mai frumos ca vulturul, numai că nu poate zbura!
(N. Iorga)
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
STORMTROOPER
post 14 Sep 2015, 19:50
Post #102


Dacia berlina proud owner


Group: Members
Posts: 2.486
Joined: 3 July 06
From: Bucuresti




Vin si eu cu un set de poze, primul, de pe drum: La drum, acum/Doar timpul mi-e prieten bun/Ma alinta, imi sopteste/Spune chiar ca ma iubeste/O sa-l cred doar daca se opreste.
Polonia 1_zpsh31nea8j.jpg
Polonia 1 8_zpsez7prsnb.jpg
Polonia 1 11_zps4gyvwwdb.jpg
Polonia 1 13_zpsejkudomk.jpg
Polonia 1 12_zpskiz7dknh.jpg
Polonia 1 3_zpszhdxasxz.jpg
Polonia 1 10_zpshpnzkrwb.jpg
Polonia 1 7_zpslkhfmjo3.jpg
Polonia 1 1_zpsulxc5fl1.jpg
Polonia 1 9_zpsniegognp.jpg
Polonia 1 5_zps6rmensdu.jpg
Polonia 1 4_zpsei1pljhr.jpg
Polonia 1 2_zpsd228rnsi.jpg
Polonia 1 6_zpspwu8nf74.jpg

Acum in legatura cu ce s-a spus mai sus am si eu cateva lucruri de zis.
1. In primul rand multumiri organizatorilor pentru felul in care a fost organizata intalnirea si pentru felul in care a decurs. Recunosc ca am avut cateva dubii in ceea ce priveste programul, dar spre lauda lor au facut o treaba de nota 10. A fost ceva superb.
2. In al doilea rand nu exista nici o competitie intre echipa de organizatori a intalnirii din Romania si cea din Polonia. Toti organizatorii si participantii sunt animati de spiritul/iubirea pentru Dacie, altfel aceste intalniri nu ar fi posibile. Totusi exista o mica diferentiere intre participanti. Polonezii fac eforturi mari sa tina masinile in stare aproape perfecta de functionare. Rar mi-a fost dat sa vad o Dacie de peste 30 de ani care sa arate asa de bine precum cea gri din poze (cea gri cu 4 faruri). Ei au inteles ca dacia este frumoasa prin simplitatea ei asa ca le-au pastrat pe toate exact asa cum au fost cumparate, fara zorzoane inutile, fara modificari de tot felul, si credeti-ma ca aveau dacii cam din toate perioadele, si din anii 70, si din anii 80 si pana la ultimul model, zambetul lui Ilici. Ise la intalniri si prioritate au cele mai vechi conservate in stare cat mai buna. Totusi prioritatea o reprezinta omul si nu masina, ei vin sa se intalneasca cu oamenii, nu sa se rupa in figuri inutile cu masinile Toti cei cu dacii sunt primiti cu bratele deschise. Pe de alta parte la noi se trezeste fiecare sa faca modificari peste modificari in ideea ca fabrica a facut masina urata si poate el in spatele blocului sa faca din kkt bici si sa mai si pocneasca. Iar daca lumea nu e de acord cu „viziunea” lui isi ia jucariile si pleaca. Asa cum discutiile de anul trecut, anul asta si anii anteriori stau marturie la noi se repeta an de an discutiile sterile cu privire la cei care isi expune sau nu masina in piata centrala. La noi conteaza mai mult expozitia de masini de 2 ore decat un eveniment care se intampla odata pe an si la care poti cunoaste oamenii noi de la care poti invata destule despre masini.

3. In al treilea rand am vorbit si eu cu ei, si isi doresc sa participe la intalnirile noastre nationale numai ca trebuie anuntati din timp pentru a-si putea organiza zilele libere, este totusi ceva distanta intre Cracovia si Brasov. Au zis ca or sa incerce ca la anul o delegatie de 4-8 masini sa vina la intalnirea noastra.

4. Nu in ultimul rand, eu zic urmatorul lucru: Daca vrei poti, daca nu, nu. Daca vrei sa mergi la o intalnire de genul asta iti calculezi timpul si bugetul incat sa ajungi, nu cauti scuze. Un cuplu care a participat la intalnire a venit cu mine de miercuri cand am plecat din Bucuresti si sambata dimineata a plecat inapoi in Romania, avand de parcurs 1000 km pana la destinatie. Acesti oameni au venit pentru ca si-au dorit, chiar daca stiau ca nu au cum sa stea pana la sfarsitul evenimentului. Cat priveste partea financiara si eu sunt bugetar si totusi am fost calculat la punga si am gasit banii sa fac si o excursie de genul asta. Bine, la mine personal prefar sa imi cheltui banii la un eveniment de genul asta decat sa-i sparg intr-un week-end la „tataia” si sa rup in figuri de neam prost.

Asta este parerea mea, subiectiva, asa ca rog sa fie luat ca atare.


--------------------
DACIA 1310 TX 1987 - 7-B-2414
blogul meu: http://blog-deroman.blogspot.ro
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
tunderbird
post 15 Sep 2015, 17:18
Post #103


tunzator de iarba & atacator de integritatzuri


Group: Members
Posts: 3.193
Joined: 26 October 04
From: Bucuresti




Tinand cont si de lungimea drumului, si de profilul sufletesc cu deficientele specific romanesti, si de multe alte aspecte obiective si/sau subiective, locale sau globale, participarea romana a fost mult deasupra nivelului satisfacator, dupa parerea mea. Pe de alta parte prezenta promisa de polonezi pentru la anu' cu 4-8 masini, desi se afla in echilibru cu numarul de participanti romani la Cracovia, nu este neglijabila.
Sa nu uitam totusi ca aceasta prietenie se afla inca la inceput... dar care cu siguranta este un inceput bun pentru dezvoltarea sanatoasa a relatiei.
Probabil ca un jurnal de calatorie prezentat in stilul captivant cu care ne-ai obisnuit, ar influenta un pic in urnirea catre directii nordice, a mai multor romanasi iubitori de Dacia.
Eu sunt sigur ca se va ajunge in scurt timp si la participari mai numeroase... si se va vedea atunci cum vor aparea din senin si marile probleme de organizare. smile.gif

This post has been edited by tunderbird: 15 Sep 2015, 17:45


--------------------
Dacia Dacia 1100 - '69, '70 ; 1300 - '70,'81 ; 1310cli - 2000 - B 13 ABC
Renault Twingo 1,2 16V - 2001
Renault Laguna Concorde 1,6 16V - 1999

Cocoșul e mai frumos ca vulturul, numai că nu poate zbura!
(N. Iorga)
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
STORMTROOPER
post 15 Sep 2015, 20:41
Post #104


Dacia berlina proud owner


Group: Members
Posts: 2.486
Joined: 3 July 06
From: Bucuresti




Pentru ca o relatie sa creasca necesita investitie de timp si pasiune. Cat priveste participarile viitoare daca participantii isi aduc bunul simt si cei 7 ani de acasa, nu or sa fie probleme.Baietii din Polonia se descurca foarte bine cu oraginazrea si te poti intelege cu ei foarte bine. Cat priveste un jurnal de bord , de data asta nu o sa fac unul , din mai multe motive. Odata pentru ca excursia a durat destul de putin, din punctul meu de vedere, a fost lipsita de incidente care sa faca sarea si piperul acestui gen de aventura, totul decurgand aproape perfect si un alt motiv e ca eu am fost doar un simplu participant si jurnalul ar trebui scris de unul dintre organizatori .Asa ca de data aceasta o sa ma limitez la poze pentru ca am facut destule, si sper ca data viitoare sa fim mai multi.


--------------------
DACIA 1310 TX 1987 - 7-B-2414
blogul meu: http://blog-deroman.blogspot.ro
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
iustin_uap
post 15 Sep 2015, 22:49
Post #105


Membru autentic


Group: Members
Posts: 378
Joined: 25 October 13
From: Piatra-Neamt




QUOTE(STORMTROOPER @ 14 Sep 2015, 19:50)
La noi conteaza mai mult expozitia de masini de 2 ore decat un eveniment care se intampla odata pe an si la care poti cunoaste oamenii noi de la care poti invata destule despre masini.


Foarte adevarat, din pacate!


--------------------
Dacia 1300/1310 73/83
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
tunderbird
post 16 Sep 2015, 08:36
Post #106


tunzator de iarba & atacator de integritatzuri


Group: Members
Posts: 3.193
Joined: 26 October 04
From: Bucuresti




QUOTE(STORMTROOPER @ 15 Sep 2015, 20:41)
Pentru ca o relatie sa creasca necesita investitie de timp si pasiune.

Intocmai! Si atunci de ce nemultumirea aceasta pripita vis-a-vis de numarul participantilor?


QUOTE
Cat priveste participarile viitoare daca participantii isi aduc bunul simt si cei 7 ani de acasa,

Insasi lungimea drumului pana la polonezi este un criteriu de selectie. Nu oricine este capabil de un astfel de efort facut numai din pasiune.


QUOTE
Baietii din Polonia se descurca foarte bine cu oraginazrea si te poti intelege cu ei foarte bine.

Cunosc foarte bine acest aspect... am avut si am in continuare destui colegi si prieteni polonezi cu care ma inteleg si ajut extraordinar de bine atat dpdv profesional cat si personal. Dar daca delegatia romana va ajunge vreodata (da Doamne!) la o coloana de 40-50 masini pline fiecare cu cel putin 3 persoane, vei vedea cate probleme organizatorice apar in mod subit , chiar daca toata romanimea isi aduce bunul simt, cei 7 ani de acasa si portbagajele pline cu piese de schimb, iar polacimea isi pune la treaba disciplina si talentul organizatoric.


QUOTE
Asa ca de data aceasta o sa ma limitez la poze pentru ca am facut destule, si sper ca data viitoare sa fim mai multi.

Si pozele sunt suficiente. Un pic de "publicitate" tot este necesara... este primul pas in directia atragerii mai multor participanti.

This post has been edited by tunderbird: 16 Sep 2015, 08:38


--------------------
Dacia Dacia 1100 - '69, '70 ; 1300 - '70,'81 ; 1310cli - 2000 - B 13 ABC
Renault Twingo 1,2 16V - 2001
Renault Laguna Concorde 1,6 16V - 1999

Cocoșul e mai frumos ca vulturul, numai că nu poate zbura!
(N. Iorga)
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
STORMTROOPER
post 16 Sep 2015, 09:08
Post #107


Dacia berlina proud owner


Group: Members
Posts: 2.486
Joined: 3 July 06
From: Bucuresti




1. Nu este vorba de o nemultumire cu privire la numarul mic al participantilor, ci s-a pus aceasta problema raportat la numarul de posesori de dacie care se bat cu caramida in piept ca masina lor este cea mai cea, cea mai tare din parcare, si ei sunt motul curcanului. Dar cand e vorba sa demonstreze cu fapte ceea ce poate face masina, se dau loviti in aripa/freza si nu mai zic nimic.
2. Pai ori este hobby/pasiune si ne comportam ca atare, ori luam o dacie si o fatuim nitel, ne prezentam la 2-3 evenimente si pe urma ne laudam cu ce mari fani dacia suntem noi, nevedem masina pozata in ziarae sau pe la TV si infieram pe oricine care are tupeul sa zica ceva contra.
3. Sa fim seriosi, eu nu vad ca prea curand sa se formeze o coloana de 30 de masini care sa plece din Romania spre Polonia doar pentru a participa la eveniment. 10-20 de masini maxim, mai mult nu cred ca ar fi posibil, motivele sunt mai mult decat evidente. Unul ar fi ca in proportie de 75% posesorilor de Dacie le e frica sa se aventureze cu masina la un drum mai mare de 500 km, asta ca sa nu mai pun la socoteala confortul samd.


--------------------
DACIA 1310 TX 1987 - 7-B-2414
blogul meu: http://blog-deroman.blogspot.ro
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
adifulful
post 16 Sep 2015, 12:26
Post #108


Негря Джор


Group: Members
Posts: 1.117
Joined: 26 April 11
From: Satu Mare




Cand am facut intalnirea la Satu Mare, am fost in jur de 45 de masini ( romani, polonezi si ucraineni) tin sa mentionez ca am parcurs prin judetul satu mare undeva la 100 km pe un drum aglomerat si am respectat cat s-a putut intergitatea coloanei. Bineinteles este greu, dar daca unuia i s-a intamplat ceva toti ne-am oprit, asa a fost si in Polonia.
Stiu e greu sa organizezi un eveniment reusit, dar cum spune si colegul, 50% din pasionati se bat in piept ca au cele mai bune dacii si au cheltuit o groaza de bani pe ele, dar cand vine vorba de o iesala se plang ca ba e prea depate, ba ca e scumpa benzina, ba ca le e frica ba ca... ba ca....
Ce sa mai intelegi? Fiecare e liber sa faca ce vrea, dar sa nu se mai auda barfe la adresa unora care chiar iubesc calatoriile cu Dacia.
O spun pentru ca e pacat ca suntem atatia pasionati si abea asteptam sa ne impungem unul pe altul
Supara pe muti cuvintele noastre dar asta e adevarul.....


--------------------
DACIA 1300 Dacia Dacia 1300 1976 - STRABUNICUTA MEA
Ți-au murit lăudătorii dom' le ?
ATENȚIE ! Mândria și prostia este printe noi !!
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
b76bgaarh
post 16 Sep 2015, 12:39
Post #109


Membru autentic


Group: Members
Posts: 9.966
Joined: 5 October 06
From: Bucuresti




baieti cum au fost drumurile? asfaltu e diferit la ei fata de noi?


--------------------
Renault Megane sedan 04/2007 1,5 dci 85 cp ZEFI
Realme GT2 Neo cu here, maps, viamichelin, waze.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
STORMTROOPER
post 16 Sep 2015, 13:03
Post #110


Dacia berlina proud owner


Group: Members
Posts: 2.486
Joined: 3 July 06
From: Bucuresti




Drumuri:
Polonia&Slovacia asfalt ca in palma, fara denivelari fara gropi.
Ungaria - jale mare, gropi, denivelari, sleauri samd. Vorbesc doar de drumurile nationale, pentru ca nu am mers pe autostrazi.

Benzina:
Polonia - mai ieftina decat in Romania undeva intre 4.50 ron/l/95 si 5.04 ron/l/98
Slovacia&Ungaria - pretul cam ca la noi, un pic mai scump in functie de benzinarie.

Mancare:
In Polonia mai ieftina decat in Romania (ex. Big Mac 8-9 ron)






--------------------
DACIA 1310 TX 1987 - 7-B-2414
blogul meu: http://blog-deroman.blogspot.ro
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
adifulful
post 17 Sep 2015, 16:21
Post #111


Негря Джор


Group: Members
Posts: 1.117
Joined: 26 April 11
From: Satu Mare




Avand in vedere ca in Polonia nu se plateste impozit pe autoturism si asigurarile sunt mult mai ieftine, o duc chiar bine...


--------------------
DACIA 1300 Dacia Dacia 1300 1976 - STRABUNICUTA MEA
Ți-au murit lăudătorii dom' le ?
ATENȚIE ! Mândria și prostia este printe noi !!
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
STORMTROOPER
post 18 Sep 2015, 20:52
Post #112


Dacia berlina proud owner


Group: Members
Posts: 2.486
Joined: 3 July 06
From: Bucuresti






--------------------
DACIA 1310 TX 1987 - 7-B-2414
blogul meu: http://blog-deroman.blogspot.ro
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
adifulful
post 19 Sep 2015, 15:17
Post #113


Негря Джор


Group: Members
Posts: 1.117
Joined: 26 April 11
From: Satu Mare




Superbe pozele, la fel si locul acela a fost splendid


--------------------
DACIA 1300 Dacia Dacia 1300 1976 - STRABUNICUTA MEA
Ți-au murit lăudătorii dom' le ?
ATENȚIE ! Mândria și prostia este printe noi !!
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
STORMTROOPER
post 19 Sep 2015, 20:12
Post #114


Dacia berlina proud owner


Group: Members
Posts: 2.486
Joined: 3 July 06
From: Bucuresti




Acesta este doar primul set de poze din salina. Mai urmeaza inca 2.


--------------------
DACIA 1310 TX 1987 - 7-B-2414
blogul meu: http://blog-deroman.blogspot.ro
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
adifulful
post 19 Sep 2015, 22:10
Post #115


Негря Джор


Group: Members
Posts: 1.117
Joined: 26 April 11
From: Satu Mare




asteptam cu nerabdare


--------------------
DACIA 1300 Dacia Dacia 1300 1976 - STRABUNICUTA MEA
Ți-au murit lăudătorii dom' le ?
ATENȚIE ! Mândria și prostia este printe noi !!
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
tunderbird
post 21 Sep 2015, 11:19
Post #116


tunzator de iarba & atacator de integritatzuri


Group: Members
Posts: 3.193
Joined: 26 October 04
From: Bucuresti




QUOTE(adifulful @ 17 Sep 2015, 16:21)
Avand in vedere ca in Polonia nu se plateste impozit pe autoturism si asigurarile sunt mult mai ieftine, o duc chiar bine...
*



Taramuri civilizate, nu mizeria de guvernare de la noi unde mafiotii politici daca ar putea ne-ar impozita si basinile!


--------------------
Dacia Dacia 1100 - '69, '70 ; 1300 - '70,'81 ; 1310cli - 2000 - B 13 ABC
Renault Twingo 1,2 16V - 2001
Renault Laguna Concorde 1,6 16V - 1999

Cocoșul e mai frumos ca vulturul, numai că nu poate zbura!
(N. Iorga)
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
STORMTROOPER
post 21 Sep 2015, 18:51
Post #117


Dacia berlina proud owner


Group: Members
Posts: 2.486
Joined: 3 July 06
From: Bucuresti






--------------------
DACIA 1310 TX 1987 - 7-B-2414
blogul meu: http://blog-deroman.blogspot.ro
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
adifulful
post 23 Sep 2015, 16:25
Post #118


Негря Джор


Group: Members
Posts: 1.117
Joined: 26 April 11
From: Satu Mare




Filmuletul intalnirii DRUM BUN Polonia 2015
https://www.youtube.com/watch?v=Ud4VhoxM3lw

This post has been edited by adifulful: 23 Sep 2015, 21:02


--------------------
DACIA 1300 Dacia Dacia 1300 1976 - STRABUNICUTA MEA
Ți-au murit lăudătorii dom' le ?
ATENȚIE ! Mândria și prostia este printe noi !!
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
ArtyTheBiker
post 23 Sep 2015, 16:35
Post #119


Membru incepator


Group: Members
Posts: 89
Joined: 15 October 14
From: Baia Mare




George vezi ca nu merge, probabil e ceva copyright de la youtube.


--------------------
Dacia 1300 1980 - 21 MM AGI
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
STORMTROOPER
post 23 Sep 2015, 18:53
Post #120


Dacia berlina proud owner


Group: Members
Posts: 2.486
Joined: 3 July 06
From: Bucuresti






--------------------
DACIA 1310 TX 1987 - 7-B-2414
blogul meu: http://blog-deroman.blogspot.ro
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
5 Pages « < 2 3 4 5 >
Reply to this topicTopic OptionsStart new topic


1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Lo-Fi Version  Harta site  Parteneri  Jocuri online  Curs Valutar  HRH Haine din lana merinos Time is now: 28th March 2024 - 10:24
Forum Renault