DaciaClub Logo

Welcome Guest ( Log In | Register )

 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

> Mai multe piese, As avea cateva intrebari despre niste piese

DragosNess
post 20 Mar 2014, 22:13
Post #1


Membru incepator


Group: Members
Posts: 19
Joined: 11 February 14




Salutari ! Tocmai am fost la mecanicul meu cu vechea problema, imi curgea antigel in partea dreapta a masii de aproape ziceai ca e balta. Dupa ce mi-a desfacut bordul am constatat ca e spart radiatorul de caldura de sub bord ceea ce ar costa cam 80 lei. Toate ok pana aici.

Mie imi trage masina foarte mult in partea stanga si dupa o verificare mai rapida mi-a zis ca ar trebui sa cumpar burduf caseta dreapta si am intrebat la un magazin auto cat costa dar am gasit numai pentru Logan si nu stiu daca se potriveste. Voi stiti ceva legat de acest lucru ? Ar trebui sa cumpar si cap planetara stanga. Cei de la magazin au spus ca doar planetara mi-o pot da ceea ce m-ar ajunge 250 ron si mi se pare mult. Trebuie sa schimb si rulmentul dreapta fata ceea ce ar costa cam 50 ron si deja l-am gasit la magazin. C

Intrebarile sunt : ce ma sfatuiti sa fac cu planetara sau capul de planetara ? dar cu burduful de caseta ? ar fi ok sa iau un calorifer mai ieftin de la dezmembrari ? placutele de frana pentru toate rotile cam la ce pret ar ajunge ? Va multumesc si sper ca am postat unde trebuie.


--------------------
Dacia SuperNova 2000
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Maskatu
post 20 Mar 2014, 23:08
Post #2


..


Group: Moderatori
Posts: 13.966
Joined: 2 July 08
From: zuzu




Cel din interior se numeste calorifer de caldura. De import costa cam 60-70 de lei sau original la 100-120.

Despre burduf mai cauta. Din ce oras esti? Ca nu ai scris la profil. Rulment iti recomand original. Costa in jur de 100 de lei. Daca cumperi ceva mai ieftin risti sa iti uruie dupa cateva sute de km.


Calorifer nu lua de la dezmembrari. Ce afacere faci? Pui unul folosit ca sa curga la loc dupa cateva luni? Mai bine unul de import dar NOU.

Placute de frana ai doar pe puntea fata. Pe puntea spate ai saboti. Placute de frana poti sa cumperi originale sau ferodo. Sunt 30-40 setul. Cu discurile cum stai?


--------------------
. . . - ---
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
DragosNess
post 21 Mar 2014, 00:02
Post #3


Membru incepator


Group: Members
Posts: 19
Joined: 11 February 14




Sunt din Bacau. Discurile nu le-am verificat. Rotile nu au mai fost desfacute de prin 2010. Masina a stat in garaj pana in toamna anului trecut. Ok, caloriferul il voi lua nou dar deocamdata nu e o urgenta ca mi-a blocat intrarea de caldura in masina. Rulment caut maine. Vreau sa-i fac si o aerisire la frane si sa-mi zica mecanicu daca trebuie sa cumpar placute, sa schimb ulei etc. Totusi nu imi pot imagina de ce bate atat de tare la viraj stanga si dreapta si trage stanga. Sper ca nu trebuie sa cumpar planetara noua.


--------------------
Dacia SuperNova 2000
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Reply to this topicTopic OptionsStart new topic


1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Lo-Fi Version  Harta site  Parteneri  Jocuri online  Curs Valutar  HRH Haine din lana merinos Time is now: 25th April 2024 - 23:16
Forum Renault