DaciaClub Logo

Welcome Guest ( Log In | Register )

10 Pages < 1 2 3 4 5 > »  
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

> Mai vreti Logan?, DA sau NU si de ce! pentru posesori!!

Mai vreti logan?
 
DA [ 495 ] ** [69.82%]
NU [ 214 ] ** [30.18%]
Total Votes: 709
Guests cannot vote 
marius80_eugen
post 14 Dec 2005, 14:31
Post #61


Membru autentic


Group: Members
Posts: 7.978
Joined: 9 December 05
From: Bucuresti




Eu am votat DA ! Dar stiti de ce ? Pentru ca ma face sa ma simt muuult mai bine cand vad pe unu care a dat mult mai mult pe o masina pe care eu o consider inferioara masinii pe care o am eu ,consuma mai mult si rugineste mai repede . Dar nu mereu sunt de conceptia sa moara si capra vecinului , si uneori chiar ma intreb cate va mai suporta romanul pana sa se trezeasca si sa nu mai cumpere porcarii pe care sa le plateasca in ani de zile de munca . Uneori suntem prea saraci pentru a cumpara porcarii si pana nu isi vor da seama de acest lucru toti , se vor vinde tot felul de porcarii , care pe (,) pietele europene nu au fost acceptate . Bafta la cat mai multe Logan-uri si la cat mai multe copii nereusite ale unor modele europene de mult apuse !


--------------------
Reno / de toate Reno 2003 - 2017
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Mario_b
post 14 Dec 2005, 14:44
Post #62


Membru Simplu


Group: Members
Posts: 625
Joined: 9 December 04
From: Craiova+Sibiu




Da, as mai vrea, dar numai 1,6 16v 107 cai, eu acum am doar <90!


--------------------
'05 Dacia Logan 1,6 Ambition - MBM
War is peace. Freedom is Slavery. Ignorance is Strength.
--->Logan Tuning Club Craiova<---
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Dic
post 25 Dec 2005, 15:03
Post #63


Membru


Group: Members
Posts: 185
Joined: 4 January 04
From: Bucuresti




La motorizarile si modelele actuale, nu doresc Logan. Cand va aparea Logan break cu motor dCi 80CP sau 16V 107CP ma mai gandesc.
Momentan sunt relativ multumit cu DSN (regret 3 luni pe an lipsa aerului conditionat), dar daca ar fi sa schimb masina m-as orienta catre un SH german mai ieftin si mai bun decat Logan (ex Opel Astra G 16V 100CP, 1.7CDTI 75-80CP sau 2.0DTI 100CP).


--------------------
Dacia DSN Rapsodie x 2 2001
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Tudor32
post 25 Dec 2005, 15:16
Post #64


Membru incepator


Group: Members
Posts: 11
Joined: 20 December 05
From: Resita




Am votat DA! excl.gif
Motivație:
- spațioasă,
- nouă,
- consumul acceptabil,
- robustă,
- imi satisface pe deplin necesitățile la care mă așteptam pentru banii pe care i-am dat,
- nu sunt adeptul Second Hand-urilor,
- costuri de întrținere rezonabile


--------------------
Dacia Logan Laureate 1.6 MPI - CS 25 JUD
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
SUPERCAR
post 25 Dec 2005, 16:07
Post #65


Membru autentic


Group: Members
Posts: 624
Joined: 6 June 05
From: Constanta




Am votat si eu Da,in primul rand ca la anul imi voi lua un logan cu motor de 1.6 16v cu 107CP...abia astept tongue.gif


--------------------
Dacia Logan 1.5 dCI Martie 2007 Euro4 - 70CP@90CP - CT 82 PWR
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
marius_grad
post 28 Dec 2005, 12:06
Post #66


Membru incepator


Group: Members
Posts: 16
Joined: 13 December 05




excl.gif mai oameni buni haideti sa va spun ceva: acu o saptamana aveam 12000E cu care doream sami iau masina. ma avut de ales intre clio si logan pt ca doream sami mai ramana niste bani. Ghiciti ce-am ales GOLAN pardon LOGAN!
Ii o masina pt romani.Am venit cu ea De La BAia Mare si pana la DEJ ca de-acolo sunt am ramas cu gura cascata. Am coborat de pe Mesteacan cu 80 si nu o zis nici macar sccrtz sau altceva.

Ideea: -cand ii a ta o vezi altfel
-spatioasa de incape si bunica (soacra lu tata) smile.gif
-putin mai rigida decat alte modele mai cu renume gen Clio
-vizibilitate ca din turnul Eiffel
-sprintena (motor de 1.6 benzina)
-comoda la condus
-pt romani


--------------------
dacia logan 1.6 mpi dec 2005 ambition - CJ XX MAG
Un ac in carul cu fan.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
marius_grad
post 28 Dec 2005, 12:10
Post #67


Membru incepator


Group: Members
Posts: 16
Joined: 13 December 05




inca ceva

-o masina second-hand daca nu o iei de la cineva cunoscut cine stie ce iepurasi agresivi ascunde poate ca dupa o saptamana face bum:
-se poate fcae tunning pe ea lejer
-da o senzatie de putere
-cine o precizat cai dulap sasi ea una si poate o tine in sufragerie pt haine smile.gif)))


--------------------
dacia logan 1.6 mpi dec 2005 ambition - CJ XX MAG
Un ac in carul cu fan.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
ionutz_19
post 3 Jan 2006, 18:32
Post #68


Membru incepator


Group: Members
Posts: 1
Joined: 3 January 06




salutare tuturor
in primul rand scuzatimi bagarea in seama, dar as vrea sa spun si eu un hotarat NU
DE CE ?:
1 multi dintre cei care au logan nu stiu cum sa schimbe subiectul cand vine vorba de consum
2 masina facuta de romani in colaborare cu " francejii"
3 am pe cineva care i sa oferit sa ia un audi a4 din 2001 1,9 tdi 130cp clima 4 airbaguri si multe altele la un pret de 9500 si stiti ce afacut romanu sia luat loganul (si cu banu in mana, 8750 de euroi , varianta full) si la 2 luni sia blestemat zilele cand a vazut toate "calitatile" la dansul
3 avem ABS ( cu tamburi pe spate ) radmasa.gif , si pasatul meu di n 91' are discuri pe spate
4 designul: parca-i cioplita cu barda
5 cineva de la dacia imi spunea ca , chiar daca luganul e logan ,tot solentza ramane cea mai reusita
multumesc si imi cer scuze daca am suparat pe cineva prea tare


--------------------
vw passat - BC 27 BIS
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
99AIM
post 3 Jan 2006, 20:28
Post #69


Membru autentic


Group: Members
Posts: 2.134
Joined: 26 June 05






Si eu am cumparat masina cu banii cash dupa ce am vandut o Skoda Felicia din 1998
iar dupa aprox 8 luni sunt multumit ca nu i-am pus decat benzina si ulei la reprezentanta,
tu la o masina sh din jermanica poti spune asta dupa 8 luni? tinand cont ca mai toate din jermanica de 3,4,5 ani au peste 100k sau 150k km la bord reali.

This post has been edited by RamboX: 3 Jan 2006, 20:29


--------------------
Clio III ph 1 Renault Fluence ph 2 1.6 dci - CT 99 xxx
Sufletele mari au intalnit intotdeauna opozitie din partea mintilor mediocre. (Albert Einstein)
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
DArtagnan
post 3 Jan 2006, 20:30
Post #70


Membru


Group: Members
Posts: 172
Joined: 11 December 04




QUOTE(RamboX @ 3 Jan 2006, 20:28)
Si eu am cumparat masina cu  banii cash  dupa ce am vandut o Skoda Felicia  din 1998 
iar dupa aprox 8 luni sunt multumit ca nu i-am pus decat benzina si ulei la reprezentanta,
tu la o masina sh din jermanica poti spune asta dupa 8 luni? tinand cont ca mai toate din jermanica de 3,4,5 ani au peste 100k sau 150k  km  la bord reali.
*




Corect, si eu la fel, am luat o masina de top logan cu banii jos, si n-am bagat in ea nimic in afara de benzina si prima revizie! sa-mi traiasca


--------------------
Skoda Octavia 2 2006
Elegance, 2.0 litri TDI, 103Kw, 140CP - Gri Stone Metalizat
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
ovidiusoft
post 3 Jan 2006, 21:31
Post #71


Membru de sub patura


Group: Members
Posts: 999
Joined: 3 June 05
From: Bucuresti




Baaaa.... voi mintiti de ingheata lichidul de frana! N-ati pus lichid de spalat parbrizul? biggrin.gif


--------------------
Dacia Logan Ambitios 1.6MPI-8V promotia 2005
aici ar veni semnatura, nu?
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
DArtagnan
post 3 Jan 2006, 21:36
Post #72


Membru


Group: Members
Posts: 172
Joined: 11 December 04




QUOTE(ovidiusoft @ 3 Jan 2006, 21:31)
Baaaa.... voi mintiti de ingheata lichidul de frana! N-ati pus lichid de spalat parbrizul? biggrin.gif
*



aaaa, daaaa blush.gif


--------------------
Skoda Octavia 2 2006
Elegance, 2.0 litri TDI, 103Kw, 140CP - Gri Stone Metalizat
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
CRY
post 3 Jan 2006, 22:11
Post #73


Membru incepator


Group: Members
Posts: 66
Joined: 10 December 04
From: Bucuresti




QUOTE(marius80_eugen @ 14 Dec 2005, 14:31)
Eu am votat DA ! Dar stiti de ce ? Pentru ca ma face sa ma simt muuult mai bine cand vad pe unu care a dat mult mai mult pe o masina pe care eu o consider inferioara masinii pe care o am eu ,consuma mai mult si rugineste mai repede . Dar nu mereu sunt de conceptia sa moara si capra vecinului , si uneori chiar ma intreb cate va mai suporta romanul pana sa se trezeasca si sa nu mai cumpere porcarii pe care sa le plateasca in ani de zile de munca . Uneori suntem prea saraci pentru a cumpara porcarii si pana nu isi vor da seama de acest lucru toti , se vor vinde tot felul de porcarii , care pe (,) pietele europene nu au fost acceptate . Bafta la cat mai multe Logan-uri si la cat mai multe copii nereusite ale unor modele europene de mult apuse !
*



Prietene, tu ai dreptate decat la faza cu consumul, ca a ta consuma mai putin, dar la faza cu rugina te inseli amarnic. Am avut si DSN si SLZ ambele au inceput sa rugineasca in mai multe locuri in primul an, acum am un Logan de 1 an si ceva si nu are nici macar un punct mic de rugina.


--------------------
Renault Symbol Fidji 1,4 2007
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
LUYgescu
post 4 Jan 2006, 00:07
Post #74


membru diesel-ist


Group: Members
Posts: 164
Joined: 21 November 05
From: ploiesti




votez DA....e o masina corecta pentru banii ei......discutiile contradictorii legate de sh(7-9mii euro) vs logan au fost si vor mai fi mult timp de acum inainte insa ce ma deranjeaza foarte mult este ca multi dintre "contestatari" nu s-au urcat nici macar o data in logan.....

motivele pt care am ales sa votez asa nu am sa le enumar pt ca cei care au logan le stiu foarte bine...

numai de bine


--------------------
DACIA LogaN...1.5dci preferance
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
AND
post 4 Jan 2006, 03:54
Post #75


Membru autentic


Group: Members
Posts: 1.225
Joined: 19 January 05
From: Bucuresti




"Bai da" strugurii-s departe si mintea inchisa rau de tot la noi in tara. Cei care aveau sub 10.000 euro ; dar sa atinga suma asta si au luat Logan sunt pur si simplu pierduti in spatiu ..si nu-mi pare deloc rau daca va simtiti ofensati! Asta e frate , nu te descurci pe planeta asta..incearca Venusu ..cica-i mai relaxant! Cu o suma de aprox 10.000 euro (ex il iau pe marius_grad care a avut 12.000 si vroia sa-i mai ramana) cumperi SH de la DEALER cu GARANTIE gogule fara probleme ma! P'asta o stiai? Ce ca nu stii cum s-a purtat cu ea fostu proprietar? Pai doar pana acolo duce imaginatia ? Masina o iei , o duci in service , ti-o examineaza la perfectie si daca iti spune ca e in stare impecabila atunci care-i domnle problema? O bagi si pe computest pe tot ce vrei ca sa te asiguri ca functioneaza la parametrii optici si ai luat-o! Nu e tehnologie spatiala de nu poti sa prezici ce se va intampla cu ea! E un AUTOMOBIL! Daca il verifici , stii exact la ce sa te astepti si la ce nu. Cu 10.000 euro gasesti urmatoarele sh-uri la dealeri care ofera garantie 1 an :
Megane II , 307 , Xsara , Stilo , Almera , Astra , Leon , Octavia , Golf IV , Bora ..si asta nu-i decat clasa compacta. Daca ai pofta gasesti cu GRAMADA Laguna II si Ford Mondeo care nici n-au 100.000km cu motoare diesel de peste 100 cai si n-ai nici o grija pe lume. Iar cei care cred ca daca sh-ul este adus de peste hotare si n-are km reali adica are 150.000 mii ... pai nene , daca tu crezi ca Loganu dupa 50.000 km iti ruleaza la fel de bine ca una plimbata prin germania 150.000 km inseamna ca fumezi some really strong shit ..asa ca nu fi rau si da-ne si noua! wacko.gif

Sunt idei preconcepute si prejudecati bazate pe zvonuri sau cazuri triste .. de aici provine frica de SH. Va garantez ca statistic vorbind MULT mai multe persoane au probleme cu masini luate NOI si vizite in service pt reglat diferite probleme , decat persoane care au luat SH-ul si l-au verificat amanuntit pana sa dea banu pe el.

Mai e zicala " Pai si daca crapa ma costa 30 milioane nu stiu ce .. " Pai si daca crapa ASTA ESTE ; nu o sa-ti crape zilnic! Crapa daca n-ai tu grija de ea sau daca nu stii la ce sa te uiti si unde sa o testezi cand o cumperi. Daca ai cap , iei un SH bun care automat e mult superior la ce ai fi putut sa-ti iei nou (probabil fiind dintr-o clasa superioara). Retail buying e for suckers in primul rand si abia in al doilea pentru cei care ATAT si-au permis.

Eu cand am luat loganul nu am avut buget mai mare de 8000 euro. De fapt se oprea pe la 7900 (casco included ..pe jumatate de an). Daca as da timpul inapoi as renunta insa la garantie extinsa si vopsea metalizata pentru motorul de 1.6 .

Cum sa dai nene 10.000 euro sau chiar mai mult pentru o masina cum este Clio Symbol? Sa stai cu genunchii la piept pe bancheta din spate si sa ai stabilitatea unei Solenze (no offense)..cand la banii aia luai MEGANE II sau Octavia. Credeti ca nu-i mare diferenta intre astea doua si Clio sau Logan? Oho lume..e de la cer la pamant!

Ce-am scris mai sus este indreptat catre cei care au avut un buget de 10.000 euro (casco inclus) pentru un automobil.

PS: Da , Logan la banii ei este o masina excelenta. Daca ai buget sub 9000euro , si ai ales Logan ..ai ales bine.

This post has been edited by AND: 4 Jan 2006, 04:01


--------------------
Dacia Logan 1.4 Laureate - B - xx - xxx
Audi's 5.9 TDI V12 - Worlds most powerful production diesel!
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
LUYgescu
post 4 Jan 2006, 14:16
Post #76


membru diesel-ist


Group: Members
Posts: 164
Joined: 21 November 05
From: ploiesti




si eu am avut in jur de 8000 euro pentru masina....avea de ales intre un sh,opel astra vw golf3 toate cu aprox 150mii de km parcursi si cielo sau logan,ambele noi.....m-am gandit mult si am ales logan 1.5dci de care sunt foarte multumit(deocamdata)...sper ca am ales bine...nu judec pe nimeni care isi cumpara sh la banii de logan,e alegerea fiecaruia sa faca ce vrea cu banii lui...

am inteles ca ai avut 8000 euro disponibili pt masina...iti puteai lua lejer un opel astra(2000-2001) cu 150 mii km,prospat adus,plastic de calitate superioara loganului icon_mrgreen.gif ,motor mai puternic,dotari mai multe...o duceai la tester la opel DiBas,vedeai ce probleme are masina si nu te mai "chinuiai" acum in logan....de ce nu ai facut asa?


stiu si eu un "caz trist"....cand m-am hotarat sa comand logan eram impreuna cu un prieten...el avea mai multi bani decat mine vreo 10mii euro....cand a auzit ca am comandat logan radea de mine si imi zicea ca el vrea masina nu logan....si dupa 2 saptamani si-a luat masina..un renault laguna 2,full,full,cu plastic din ala bun nu ca pe logan icon_mrgreen.gif ,fabricatie 2003 si 170mii km la bord!!!!...pret 10200 euro...dupa o saptamana descopera ca nu mai are placute de frana,dupa alta saptamana o duce in service si cei de acolo ii dau vestea buna....masina avea nu mai stiu ce,dar ma interesez si va spun, si costul reparatiei era 3000 euro....

iti dau dreptate and cand spui ca trebuie sa ai cap cand iti iei un sh.....ce nu inteleg eu din postul tau este de ce nu ti-ai luat un opel astra cu cei 8mii de euro,din ala cu plastic bun nu ca cel din logan icon_mrgreen.gif ..

scuze dc am fost off topic...

numai de bine..

This post has been edited by LUYgescu: 4 Jan 2006, 14:25


--------------------
DACIA LogaN...1.5dci preferance
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
AND
post 4 Jan 2006, 15:28
Post #77


Membru autentic


Group: Members
Posts: 1.225
Joined: 19 January 05
From: Bucuresti




Mai citeste odata. Am avut 8000 euro in care abia a intrat casco pe jumatate de an la Logan. Ca sa fi luat un Astra in stare buna (gaseam si cu mai putin de 150.000km) ; as fi avut nevoie de 8500 euro + casco , adica in jur de 9200 euro.
Si inca o chestie , eu n-am zis ca recomand achizitia unui sh cu 150.000km la bord pt ca daca te uiti bine , gasesti si cu sub 100.000 reali. Am zis doar ca nu-i end of the world daca are atat de multi dar efectuati pe autobahn.


--------------------
Dacia Logan 1.4 Laureate - B - xx - xxx
Audi's 5.9 TDI V12 - Worlds most powerful production diesel!
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Ake
post 4 Jan 2006, 16:13
Post #78


Morderator


Group: Moderatori
Posts: 1.040
Joined: 6 July 04
From: Bucuresti




Ia gata cu comparatia Logan Nou vs. Altceva SH. Cine e interesat de polemica asta poate studia (cu un Search prealabil) cele un miliontreisutedouazecisipatruvirgulacinci topicuri ale lui AND pe tema respectiva


--------------------
(si) Dacia Logan Laur.1.4
"Desteapta-te Romane! Traiasca capra vecinului! "
(citat dintr-un sticker auto)
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
ambvision
post 28 Jan 2006, 13:29
Post #79


Membru


Group: Members
Posts: 104
Joined: 5 January 06




Am logan Preference 1.6 de 2500 km si am votat NU.
Nu imi place deloc. Este FOARTE inceata, sta prost in curbe, si are multe probleme (marunte) de gen scartaituri, este prost izolata fonic, foarte incomoda (ma dor genunchii dupa 10 km). Efectiv imi e groaza sa merg cu ea. Tot timpul am impresia ca nu am nici o rezerva de putere sau stabilitate. Si vizibilitatea e groaznica, atat in spate, cat si in oglinzi. Butoanele total antiergonomic. Directionarea aerului stupida - nu pot pune sa vina aer prin centru si dezaburire !? Iau o curba mai brusc si se simte frig in masina... O calc un pic, se ridica de fata de parca ii pluteste botul. Pun frana, zici ca o sa cad in cap, asa se inclina. Consumul se incadreaza in specificatii. Sper macar sa nu se strice foarte des... ca pe criteriu de costuri reduse de intretinere am luat-o. Oricum, nu stiu ce a fost in capul meu sa cred ca Dacia a evoluat in asa fel incat o sa-mi placa...
Mentionez ca inainte de asta am avut un BMW 316 ursulet, tot de 90 de cai, dar cred ca erau de alt soi, ca nu seamana deloc. Si nici ca suspensie... si ca si confort la scaune... atata ca avea 20 de ani, si n-am avut deloc grija de ea.Dupa ce termin de platit loganul, il vand si imi iau un bmw seria 5 de 10 ani.

This post has been edited by ambvision: 28 Jan 2006, 13:32


--------------------
Dacia Duster dci 4x4 110hp - ?
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
logan1.5dci
post 28 Jan 2006, 15:08
Post #80


Nu Există Informații


Group: Members
Posts: 881
Joined: 29 September 05
From: Dobrogea




Am votat da , pentru ca sint multumit de prima mea masina , pina in prezent ,... pentru mine masina este ca un ceas ,cum nu trebuie sa fiu ceasornicar ca sa am ceas , in momentul in care am sa vad ca trebuie sa-i vad prea des motorul am sa o vind si am sa-mi iau alta . Acum nu stiu ce , am sa vad .

This post has been edited by logan1.5dci: 28 Jan 2006, 20:43


--------------------
Nu Există Informații Nu Există Informații Nu Există Informații - Nu Există Informații
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
AND
post 28 Jan 2006, 15:08
Post #81


Membru autentic


Group: Members
Posts: 1.225
Joined: 19 January 05
From: Bucuresti




Daca nu ti-a placut de ce l-ai cumparat? E foarte simplu !

Eu nu aveam ce sa iau cu pana in 8000e (casco inclus) decat clio sh sau 206 sh , dar cand m-am suit in logan si am vazut ce animal e , am zis ca merita .


--------------------
Dacia Logan 1.4 Laureate - B - xx - xxx
Audi's 5.9 TDI V12 - Worlds most powerful production diesel!
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
hebron
post 28 Jan 2006, 18:40
Post #82


Membru autentic


Group: Members
Posts: 548
Joined: 22 March 05




[QUOTE]si am vazut ce animal e , am zis ca merita

hahaha ... hai sa nu mai glumim asa...lasa omu sa zica parerea...daca altii au vazut si alte masini in afara de 1310 lasa-i sa zica de ce nu mai vor... fair play?


--------------------
clio symbol 2004 1.5 dci
Renault Clio Symbol 1.5 dci, Expression, iunie 2004
Opel Astra Classic II Caravan, 1.7 dtci, ianuarie 2006
ocazional Megane II
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
cosmin_m
post 30 Jan 2006, 10:29
Post #83


Membru autentic


Group: Members
Posts: 407
Joined: 27 October 04
From: Bucuresti




DA, daca as fi confruntat cu aceleasi nevoi, avand aceeasi situatie financiara si aceleasi variante pe piata. Masina este peste asteptarile pe care le aveam de la ea, deci sunt foarte multumit. Din punctul meu de vedere si-a meritat banii.





--------------------
Lada / Logan 1200 / 1.6 8v ABS - B-NN-MMM
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
alex275
post 30 Jan 2006, 19:06
Post #84


Membru autentic


Group: Banned
Posts: 313
Joined: 5 May 05
From: Bucuresti




QUOTE(Tudor32 @ 25 Dec 2005, 15:16)
Am votat DA! excl.gif
Motivație:
- spațioasă,
- nouă,
- consumul acceptabil,
- robustă,
- imi satisface pe deplin necesitățile la care mă așteptam pentru banii pe care i-am dat,
- nu sunt adeptul Second Hand-urilor,
- costuri de întrținere rezonabile
*



Idem. Cu mentiunea ca acum as vrea un break 16V!


--------------------
dacia logan 1,6 laureate - B 46 W S T
[i]Inteleptii vorbesc pentru ca au ceva de spus. Prostii pentru ca nu pot sa taca.[/i] [b]PLATON[/b]
Un snob este un om care a fost educat mai mult decat ii permite inteligenta!!!
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
N_E_B_O
post 31 Jan 2006, 10:30
Post #85


Membru incepator


Group: Members
Posts: 4
Joined: 24 January 06




Loganul meu ma multumeste in primul rand pentru ca nu este o masina asa de pretentioasa in comparatie cu altele (germane spre exemplu) . Pentru pretul ei e o masina demna de tot respectul...


--------------------
AUDI A4 Logan Laureate 1.4 - BC-XX-XXX
Viata e o loterie.... atunci cand conduci.... ai mari sanse sa pierzi... o viata
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
mih95
post 4 Feb 2006, 19:52
Post #86


Membru


Group: Members
Posts: 119
Joined: 22 October 05




Am votat : NU
Deoarece sper ca peste citiva ani sa-mi pot permite o masina de clasa superioara tot noua .
Eu cred ca asta e rostul acestui topic , nu sa ne dam cu parerea, cit de bun, sau nu, este Loganul. Pai nu e normal sa vrei mai mult ....? Si mai bine ...? In general sa ceri mai mult de la viata.....? Pai asa hai sa intrebam : " Mai vreti Trabant ? " Scuze posesorilor de Trabant. blush.gif






--------------------
. . .
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
dragos.avramescu
post 5 Feb 2006, 15:02
Post #87


Membru autentic


Group: Members
Posts: 235
Joined: 6 May 05




Eu gandesc putin altfel.
Daca sunt asa multumit de ea, atunci de ce sa mai dau o gramada de bani pe alta ? mai bine imi iau motodeltaplan din diferenta biggrin.gif

This post has been edited by dragos.avramescu: 5 Feb 2006, 15:02


--------------------
Dacia Logan Ambition - B-64-TUX
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
mariachi
post 5 Feb 2006, 21:38
Post #88


Membru autentic


Group: Members
Posts: 238
Joined: 8 November 04
From: Cluj-Napoca




Am votat NU.
Desi am 120.000 km si nu am schimbat nimic (pardon-placute de frana si curea distributie) nu sunt f multumit de masina.


--------------------
Dacia Logan 1,5 dCI 2006 - nr de CJ
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
aphophis
post 5 Feb 2006, 21:50
Post #89


Membru autentic


Group: Members
Posts: 7.491
Joined: 14 January 06




si eu mi-as lua un logan din nou daca as avea aceeasi suma de bani la dispozitie. Poate insa as face un efort si as lua un laureate plus pe motorul de 1.4, mai ales pentru abs. Motive? Pana acum in cei 2000 de km pe care ii are masina, nu au fost probleme.. inafara de una smile.gif centura spate dreapta care nu intra in locasul ei cand vrea sa si-o puna pasagerul. E treaba de garantie si cat de curand va fi rezolvata

This post has been edited by aphophis: 5 Feb 2006, 21:50


--------------------
Kia Rio 2021 - ---
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
marafetu_80
post 7 Feb 2006, 09:51
Post #90


ZKR Power


Group: Members
Posts: 190
Joined: 17 November 04
From: Dr. Taberei Buc.




Am votat da pt ca e o masina corecta la ceea ce ofera in pretul ei si in acest segment nu prea ai alternative, totusi reviziile sunt cam scumpe.


--------------------
ZKR Egee 1.6MPI 2005/Preference
Beau ,beau , nu ma face sticla!!!!!!!!
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
10 Pages < 1 2 3 4 5 > » 
Reply to this topicTopic OptionsStart new topic


1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Lo-Fi Version  Harta site  Parteneri  Jocuri online  Curs Valutar  HRH Haine din lana merinos Time is now: 18th April 2024 - 20:34
Forum Renault