DaciaClub Logo

Welcome Guest ( Log In | Register )

 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

> service-uri din cluj si imprejurimi, unde ma accepta cu piesele mele la revizii?

bciprian82
post 19 Sep 2007, 19:08
Post #1


Membru incepator


Group: Members
Posts: 33
Joined: 16 September 07




am ramas dezamagit la revizia de 10000 la un logan dci(preturi exagerate la piese, mecanici dezinteresati). in putin timp voi avea 20000 si va cer sfatul


--------------------
dacia Sandero 2016
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
driverx
post 19 Sep 2007, 19:21
Post #2


--- Membru cu ralanti ---


Group: Members
Posts: 7.656
Joined: 21 November 03




Unde ai fost? Eu mi-am facut cu 216 RON revizia de un an la benzinar..pe Dorobantilor. Mi se pare foarte acceptabil pretul asta, in conditiile in care TOATE consumabilele is de la ei. Si cu ulei Mobil, nu Dacia Oil.

Poti incerca in Turda. Acolo is mai deschisi. Mecanici interesati nu cred ca gasesti in zona.


--------------------
Mitsubishi Lancer 2008
Univega Alpina HT-LTD Disc Deore 2011
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
bciprian82
post 19 Sep 2007, 21:49
Post #3


Membru incepator


Group: Members
Posts: 33
Joined: 16 September 07




eu am fost pe feleac. la prima revizie am platit 280 ron si vreo 20 30 ron spaga la mecanic. la a 2 a revizie se plateste cam 450 de ron asta fara placute de frana care costa vreo 200 sau 270 ron iar in magazin tot piese originale gasesti la mai putin de jumate de pret.


--------------------
dacia Sandero 2016
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
driverx
post 19 Sep 2007, 22:12
Post #4


--- Membru cu ralanti ---


Group: Members
Posts: 7.656
Joined: 21 November 03




Ce dracu tot dati spaga la retarzii aia ma? Ca dupa aia sa ma frece pe mine cu ignoranta lor, sa fiu nevoit sa bag si eu spaguta? Si si asa sa ma aleg cu tampenii la masina? Cand dracu o sa va maturizati si o sa va treziti la realitate ca ne ingropam...da' ne ingropam BIG TIME cu asta? WTF?

This post has been edited by driverx: 19 Sep 2007, 22:12


--------------------
Mitsubishi Lancer 2008
Univega Alpina HT-LTD Disc Deore 2011
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Serje
post 2 Oct 2007, 09:37
Post #5


Membru autentic


Group: Members
Posts: 2.129
Joined: 11 December 04
From: Cluj-Napoca




De acord cu driverx. Si oricum nu inteleg pentru ce sa dai spaga la o revizie? Nu-ti repara nimic, da jos uleiu si filtrele si pune altele , si in plus iti zice ca tre sati schimbi placutele de frana , indiferent cat is de uzate .Dai o spaga daca tre sa repare ceva , ca sa-ti faca cat mai repede , ca sa nu-ti umfle nota de plata ... da altfel pt ce? Si pe felelac pe mine nu mo costat nici una din cele 3 revizii mai mult de 2 mil juma , a doua parca a fost in jur pe la 2 mil juma cand o schimbat si bujiile. in rest la ultima mi-am pus mobil 1 si mio pus pe factura numa 3 litri ulei ca o zis ca ce mai tre sa completeze in plus de 3 litri mai are ceo ramas de la altii si nare rost sa mai platesc un litru .


--------------------
MTD Optima 53 SPB HW
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Reply to this topicTopic OptionsStart new topic


1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Lo-Fi Version  Harta site  Parteneri  Jocuri online  Curs Valutar  HRH Haine din lana merinos Time is now: 26th April 2024 - 18:08
Forum Renault