DaciaClub Logo

Welcome Guest ( Log In | Register )

3 Pages < 1 2 3 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

> Navigatie free cu telefon mobil, pt toate OS-urile (platesti doar traficul de net)

Alydor
post 7 Jul 2009, 22:09
Post #61


Pressar


Group: Members
Posts: 2.771
Joined: 12 March 06




igo8, amigo, sygic, sau mioamp8

Suma respectelor, Alydor


--------------------
- - -
Igo8 - C520
Primo - Samsung Galaxy Mega 5.8 Duos

Cine nu poate da exemple da sfaturi..
When everything fails, RTFM!
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
sfinxgo
post 13 Sep 2009, 17:54
Post #62


Membru autentic


Group: Members
Posts: 356
Joined: 20 September 06
From: OLT




aparut pentru telefoane cu java o apicatie gen Igo care are si dirijare vocala care se descurca binisor (am facut vreo 500km) dar care necesita modul GPS
http://we-travel.co.cc/joomla/index.php?op...temid=1&lang=en

This post has been edited by sfinxgo: 13 Sep 2009, 17:59


--------------------
Renault Laguna II 2004 1.9 dCI Expression
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
renault_estate
post 27 Oct 2009, 18:51
Post #63


Membru autentic


Group: Members
Posts: 420
Joined: 27 October 08
From: Bucuresti




A incercat cineva sa puna pe nokia n 95 8gb *copie* program de navigatie si daca da functioneaza bine sau nu.


--------------------
renault laguna 3 2010/2.0 dci automata - B 966 crd
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Alydor
post 27 Oct 2009, 19:42
Post #64


Pressar


Group: Members
Posts: 2.771
Joined: 12 March 06




pe copie nu functioneaza softuri de navigatie. Din cate stiu pe copii nici macar symbian nu este, ci un fel de java/flash


Suma respectelor, Alydor


--------------------
- - -
Igo8 - C520
Primo - Samsung Galaxy Mega 5.8 Duos

Cine nu poate da exemple da sfaturi..
When everything fails, RTFM!
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
uskatu
post 24 May 2010, 16:48
Post #65


Energy


Group: Members
Posts: 102
Joined: 6 November 06
From: Craiova




Am instalat (acum un an), pe N73 soft de la Garmin cu harti R.o.a.d.2008 si merge ca uns. Cu modul Gps extern, bineinteles. Harta Romaniei este foarte detaliata, la nivel de strada, numar, ghidare vocala, hartile altor tari nu le-am incercat.


--------------------
Renault 19 1990, 1.4/RT/Energy 'E6J' - DJ 21 FIL
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
ciush
post 20 Sep 2010, 18:27
Post #66


Membru autentic


Group: Members
Posts: 284
Joined: 5 April 08
From: Timisoara, Bocsa




we travel functioneaza foarte bine pe tel cu gps incorporat. e aplicatie java, si foloseste harti osm.
singurul dezavantaj e ca nu exista o harta a europei, doar pt fiecare tara in parte (dezavantaj cand treci prin mai multe tari, trebuie sa stii o locatie pe unde iesi din tara respectiva)
hartile le incarci in tel si nu iti trebuie internet
Ps. pt cine e interesat, am harta romaniei din iunie 2010, daca e nevoie o sa pun un link


--------------------
dacia logan 1.4 Mpi 2005 laureate - TM 10 ***
Cand ai incercat totul si nimic nu a mers, citeste instructiunile de folosire
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Tince1290
post 29 May 2013, 14:48
Post #67


Membru cititor


Group: Members
Posts: 1.795
Joined: 19 September 08




Salut,

In urma cu aproximativ o luna am facut o excursie de vreo 2000 de km prin Ungaria, Slovenia si Austria. Am un gps mio dar ultima actualizarea este din 2010. Hartile noi erau destul de scumpe asa ca am apelat la telfonul mobil (lg cu android). Deoarece urma sa parasesc tara, nu ma puteam baza pe conexiune permanenta la internet.\

Dupa indelungi cautari am gasit cateva programe cu pareri impartite insa am ales pana la urma "Navigator" de la "map factor". Dupa instalare a trebuit sa descarc cate o harta pentru fiecare tara (in total vreo 50 mb) si asta a fost tot.

Dupa cum se vede, am ajuns cu bine acasa icon_mrgreen.gif . Programul a mers foarte bine si m-a dus exact pe unde i-am zis (motiv pentru care il recomand). Are ghid vocal in engleza, recalculeaza trasul in caz de greseala (si chiar repede - 10 secunde pentru un traseu de 1000 km)...are tema de noapte si multe alte functii. Peste tot m-a dus nu doar pana la strada ci exact pana la numarul ales de mine.

Minusurile principale sunt urmatoarele:
- in lipsa internetului, conectarea initiala la sateliti poate dura chiar si 10 minute (dar de cele mai multe ori prinde mult mai repede)
- are mici buguri (nimic grav sau care sa incurce functionalitatea)
- nu a gasit vama nadlac (pana acum e singurul loc pe care nu l-am gasit), adica desi mergeam spre nadlac, el tot recalcula spre nord unde e urmatoarea granita...cum am trecut de granita s-a pus la loc pe traseul initial si acolo a ramas. Probabil problema sunt hartile din romania care nu sunt la fel de fresh ca celelalte.


asadar, desi nu e perfect, il recomand!...procedura de instalare e simpla (se descarca din magazin), nu necesita conexiune la net si in linii mari se descurca bine. Pentru cei pretentiosi are si varianta platita care probabil e si mai buna smile.gif


--------------------
- - -
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
3 Pages < 1 2 3
Reply to this topicTopic OptionsStart new topic


1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Lo-Fi Version  Harta site  Parteneri  Jocuri online  Curs Valutar  HRH Haine din lana merinos Time is now: 28th March 2024 - 19:58
Forum Renault