DaciaClub Logo

Welcome Guest ( Log In | Register )

 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

> Baia de Arama <--> Herculane

IsNa
post 20 Sep 2004, 13:10
Post #1


Membru autentic


Group: Members
Posts: 1.147
Joined: 11 July 02
From: Timisoara




Pentru cei ce vin spre vestul tarii din sud, recomand traseul Tg. Jiu - Baia de Arama - Herculane... asta daca nu va grabiti.

Peisajule absolut superb pe aproape tot parcursul. Drumul e mult mai bun decat ma asteptam. Asfaltul nu e neted, dar nu are gropi.

E lent, totus,pt ca de la Baia de Arma pana la Hercu e curba legata de curba (64km), si urcus/coboras puternic.


De altfel, cred ca ar fi bine sa se posteze cat mai mult pe forumul asta, ca in tara asta dupa harta nu te poti lua... Am luat niste tepe asta primavara prin Mldova, mergand dupa drumuri trecute pe harta.... Si poate cel mai riscant e prin Harghita.


--------------------
Skoda Fabia Combi + Citigo ASG 2007 / 2013
Forta sa fie cu voi !!
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Gheorghe Dracu
post 20 Sep 2004, 15:17
Post #2


Membru


Group: Members
Posts: 151
Joined: 12 August 04
From: Bucuresti




E meserias drumul ala! Eu l-am facut de mai multe ori pt. ca e superb peisajul. Totusi cand ploua e sinistru. Ploaia curge din copaci ca din cascada, iar drumul nu se mai vede de apa. Apoi am facut gresala sa merg odata si noaptea pe acolo. Atunci am constatat pe viu ca nu sunt povesti furturile de cherestea. Vin camioane cu farurile stinse si incarca, si incarca, si incarca... Pun pariu ca sunt toti beti. Lasasera idiotii la misto vreo 5-6 sticle de bere in rand pe mijlocul soselei si probabil stateau in padure si asteptau sa vine fraierul sa le ia in plin. Norocul meu a fost sa le vad la timp. Altfel peisajul e super!


--------------------
Skoda Octavia
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
IsNa
post 24 Sep 2004, 13:18
Post #3


Membru autentic


Group: Members
Posts: 1.147
Joined: 11 July 02
From: Timisoara




Hm....

Periculosi narozii astia cu lemnele... Am avut si eu onoarea sa ma intalnesc cu caravane de camioane cu lemne la 2 noaptea...

O data m-am trezit cu cuie proptite pe langa roti dupa o plimbar "in natura" prin zona Fagetului... (masina era parcata langa drum) prin paduri "cantau" drujbe izolate peste tot.


--------------------
Skoda Fabia Combi + Citigo ASG 2007 / 2013
Forta sa fie cu voi !!
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
pleosc
post 26 Sep 2004, 21:29
Post #4


Membru


Group: Members
Posts: 128
Joined: 1 March 04
From: Constanta




Acolo sta bunica-mea,si am avut ''norocul'' sa nimeresc noaptea pe ploaie torentiala in padurea cu pricina.Intradevar peisajul e dragut si drumul surprinzator de bun.


--------------------
Dacia Logan Ambition - CT-54-XXX
Orice solutie genereaza noi probleme.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
liviu`s
post 27 Sep 2004, 09:07
Post #5


Membru


Group: Members
Posts: 110
Joined: 5 April 03
From: Bucuresti




Pe Valea Cernei mai sunt si pericole: cand ploua, cad pietre.


--------------------
VW Passat - B - 92 - PGR
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Reply to this topicTopic OptionsStart new topic


1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Lo-Fi Version  Harta site  Parteneri  Jocuri online  Curs Valutar  HRH Haine din lana merinos Time is now: 23rd April 2024 - 16:41
Forum Renault