DaciaClub Logo

Welcome Guest ( Log In | Register )

 
Closed TopicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

> Solenza PERLA

haky
post 23 May 2003, 13:55
Post #1


Membru autentic


Group: Members
Posts: 292
Joined: 23 May 03
From: Oradea




Buna

Sunt nou pe acest forum si am citit tot ce ati scris. Vreau si eu sa stiu daca culoarea PERLA este chiar asa de nasoala cum am auzit. Vreau sa ma inscriu la o solenza si mie mi-a placut asta dar.....

Tot ca o intrebare, acele antifurturi de roti (aliaj usor de la scala) se pot lua din comert sau de la dealer. Multumesc anticipat si cei care o aveti deja sa o folositi sanatatosi si fara evenimente


--------------------
Fost: Dacia Solenza Scala, 2003; Actual: Opel ASTRA CLASIC II ; Mio C250, miomap v3.3 cu skin Riks v1.0
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
alexnet
post 23 May 2003, 14:13
Post #2


Membru


Group: Members
Posts: 183
Joined: 23 June 05




Salut,

Si eu sunt nou (ieri m-am inscris).
Mie unul mi-a placut PERLA si chiar mi-am comandat. Initial am oscilat intre rosu imperial, cameleon sau perla, dar decizia am luat-o numai dupa ce am vazut cum arata pe masina.
Pana la urma e o chestie de gusturi.

Bafta


--------------------
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
niccos
post 23 May 2003, 14:13
Post #3


Membru incepator


Group: Members
Posts: 89
Joined: 12 May 03




QUOTE
Buna

Sunt nou pe acest forum si am citit tot ce ati scris. Vreau si eu sa stiu daca culoarea PERLA este chiar asa de nasoala cum am auzit. Vreau sa ma inscriu la o solenza si mie mi-a placut asta dar.....

Tot ca o intrebare, acele antifurturi de roti (aliaj usor de la scala) se pot lua din comert sau de la dealer. Multumesc anticipat si cei care o aveti deja sa o folositi sanatatosi si fara evenimente


Cum adica "nasoala" ? Nu ai vazut-o ?


--------------------
Dacia Solenza
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
mariancd
post 23 May 2003, 14:18
Post #4


Membru autentic


Group: Members
Posts: 490
Joined: 30 April 03




si eu subscriu ca este o chestie de gust. nu am vazut nici una, dar incerc sa-mi imaginez cum arata sigla albastra pe aceasta culoare. ..... eu cred ca merge ... dar de preferat ar fi sa fie o scala sau ceva cu barele vopsite si genti de 14" ... cred ca o umplere de culoare o avantajeaza ...


--------------------
Renault Megane 2007 Sedan Lux Privilege - 1.5 dci 85 CP - PH 02 MCD
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
haky
post 23 May 2003, 14:24
Post #5


Membru autentic


Group: Members
Posts: 292
Joined: 23 May 03
From: Oradea




[Cum adica "nasoala" ? Nu ai vazut-o?]


Sincer am vazut una dar era noapte si masina foarte murdara, nu mi-a placut deloc desi cea din prezentarea celor de la Dacia odata cu lansarea si pozele de la Reprezentanta arata misto. Cred ca tot asta o sa fie, cema ingrijoreaza sau mai bine spus ma enerveaza ca trebuie sa astepti asa mult pana iti vine. Un coleg de birou a plecat la reprezentanta RENAULT si in doua ore a venit cu un Renault megane. Eu trebuie sa astept doua luni (dupa cum am citit pe forum ca au patit altii) pentru o Dacie, Nu-i normal!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!


--------------------
Fost: Dacia Solenza Scala, 2003; Actual: Opel ASTRA CLASIC II ; Mio C250, miomap v3.3 cu skin Riks v1.0
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
haky
post 23 May 2003, 14:31
Post #6


Membru autentic


Group: Members
Posts: 292
Joined: 23 May 03
From: Oradea




QUOTE
si eu subscriu ca este o chestie de gust. nu am vazut nici una, dar incerc sa-mi imaginez cum arata sigla albastra pe aceasta culoare. ..... eu cred ca merge ... dar de preferat ar fi sa fie o scala sau ceva cu barele vopsite si genti de 14\" ... cred ca o umplere de culoare o avantajeaza ...



Ai dreptate, si dupa cum am spus si cand am deschis acest topic, la "scala" ma gandesc, desi si aici sunt pareri impartite referitoare la gentile din aliaj usor. Cica nu sunt chiar asa de rezistente. Sper sa fie doar o rautate din partea celor care nu le au.


--------------------
Fost: Dacia Solenza Scala, 2003; Actual: Opel ASTRA CLASIC II ; Mio C250, miomap v3.3 cu skin Riks v1.0
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
MoneyTalks
post 23 May 2003, 14:32
Post #7


-


Group: Members
Posts: 2.712
Joined: 18 April 03
From: Ireland




QUOTE

Un coleg de birou a plecat la reprezentanta RENAULT si in doua ore a venit cu un Renault megane. Eu trebuie sa astept doua luni (dupa cum am citit pe forum ca au patit altii) pentru o Dacie, Nu-i normal!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!


Ia-ti Megane si nu astepti... icon_twisted.gif


--------------------
Lexus ES300H 2020
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
haky
post 23 May 2003, 14:36
Post #8


Membru autentic


Group: Members
Posts: 292
Joined: 23 May 03
From: Oradea




QUOTE


Ia-ti Megane si nu astepti... icon_twisted.gif


Nu vreau Megane, vreau Solenza, dar tot nu mi se pare normal !!!!!!!!!!!!!!!


--------------------
Fost: Dacia Solenza Scala, 2003; Actual: Opel ASTRA CLASIC II ; Mio C250, miomap v3.3 cu skin Riks v1.0
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
mariancd
post 23 May 2003, 14:37
Post #9


Membru autentic


Group: Members
Posts: 490
Joined: 30 April 03




nu, nu cred ca este doar o rautate din partea lor, si eu sunt convins ca trebuiesc tratate cu grija mai ales ca au pus tot cauciucuri de 165/xx si nu sunt suficient de late pentru a ferii janta. vad ca clio symbol are de 175 si arata mult mai bine ...


--------------------
Renault Megane 2007 Sedan Lux Privilege - 1.5 dci 85 CP - PH 02 MCD
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
i96nds
post 23 May 2003, 14:39
Post #10


Stefan


Group: Moderatori
Posts: 2.707
Joined: 16 May 03
From: Bucuresti




Eu totusi sper ca jentile vor fi rezistente. Ramane inca intrebarea cu antifurturile de la roti - ce recomandati ? Sunt compatibile cu cele de pe DSN?

Eu zic ca cei de la Dacia sunt destul de pampalai si nu au nimerit deloc gama de culori. Nu stiu unde au gasit nuantele alea nefericite.... De ce nu mai au un gri metalizat deschis frumos ? Asa as fi vrut. Pana la urma a trebuit sa iau PERLA ca era mai pe aproape. Eu zic ca e frumusica si culoarea asta, daca sunt si barele vopsite. Evident, trebuie sa imi vina masina de culoarea asta. Sper ca luni e gata.


--------------------
Dacia SLZ Scala 1.4/2003 - B-77-XXX
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
alexnet
post 23 May 2003, 14:50
Post #11


Membru


Group: Members
Posts: 183
Joined: 23 June 05




QUOTE
Pana la urma a trebuit sa iau PERLA ca era mai pe aproape. Eu zic ca e frumusica si culoarea asta, daca sunt si barele vopsite. Evident, trebuie sa imi vina masina de culoarea asta. Sper ca luni e gata.


HEHEHE, si io tot luni astept o PERLA biggrin.gif . Tu cand ai comandat-o si unde?


--------------------
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
i96nds
post 23 May 2003, 14:54
Post #12


Stefan


Group: Moderatori
Posts: 2.707
Joined: 16 May 03
From: Bucuresti




Comanda am facut-o la IPSO Otopeni pe 16.04.2003. Deja e mai bine de o luna si nu a venit. Trebuia sa vina de o saptamana. Se pare ca e gata masina in fabrica insa nu au avut cu ce sa o ia de acolo, nu era trailer disponibil.... Eu ii cred pe cuvant (inca... ce naiv sunt... ) ca sunt seriosi si sper sa se rezolve repede.
Tu cand ai comandat-o ? Daca luni e tot la IPSO, poate ne vedem!


--------------------
Dacia SLZ Scala 1.4/2003 - B-77-XXX
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
alexnet
post 23 May 2003, 15:12
Post #13


Membru


Group: Members
Posts: 183
Joined: 23 June 05




Eu am comandat-o pe 09.05 la reprezentanta pe Floreasca. Primul termen este pe 26.05 (adica luni) dar mi-e tare frica ca se va mai amana sad.gif , desi am sunat astazi si nu mi-a zis ca intarzie dar nici ca vine sigur luni, cica ma suna ei :x
Mare porcarie cu livrarile astea sad.gif


--------------------
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
i96nds
post 23 May 2003, 15:29
Post #14


Stefan


Group: Moderatori
Posts: 2.707
Joined: 16 May 03
From: Bucuresti




Aha, deci tu indraznesti sa gandesti ca ar putea sa iti vina in 2 saptamani ??? Eu am mai bine de o luna... Oricum, iti urez succes.
Tipele alea de pe Floreasca sunt dragutze, si eu am vrut initial sa iau de la ele masina. Insa tare sunt aeriene la unele chestii... Ai grija ce alarma iti pui. Cei de pe Floreasca recomanda una destul de ciudata, cred. Nu sunt sigur, dar ai grija. Tipele alea nu stiu sa iti dea nici macar cel mai mic amanunt tehnic.....


--------------------
Dacia SLZ Scala 1.4/2003 - B-77-XXX
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
alexnet
post 23 May 2003, 15:41
Post #15


Membru


Group: Members
Posts: 183
Joined: 23 June 05




Pai dupa ce am citit pe forum nu-mi fac iluzii ca vine luni.
Alarma am comandat-o deja, nu stiu de care e decat ca m-a costat 130 euro.


--------------------
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
GeorgeB
post 23 May 2003, 15:43
Post #16


the 7 stars of Pleiades constellation


Group: Members
Posts: 1.870
Joined: 7 January 03
From: Bucuresti




eu sincer ca va inteleg amarul, dar va rog sa nu mai intrati peste topicul omului ca nu v-a venit masina!

de aceea am deschis urmatorul topic:
http://www.dsn.as.ro/viewtopic.php?p=9761#9761

topic closed.


--------------------
SUBARU Legacy 2.5 - ---
L7 2.5 all in black - edition -
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Closed TopicTopic OptionsStart new topic


1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Lo-Fi Version  Harta site  Parteneri  Jocuri online  Curs Valutar  HRH Haine din lana merinos Time is now: 16th April 2024 - 14:28
Forum Renault