DaciaClub Logo

Welcome Guest ( Log In | Register )

 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

> Drumul pana in romania, Detalii IT ---> RO

ady2390
post 31 Jul 2010, 16:57
Post #1


Membru incepator


Group: Members
Posts: 1
Joined: 31 July 10




Salut la toti membrii...

Sunt nou pe acest forum...si am intrat ca sa va intreb o chestie...
Acum vreo cateva zile am fost informat de o problema acasa si o sa trebuiasca sa fac un drum de urgenta din Italia pana in Romania peste vreo 4 zile...
Problema care o am e ca nu stiu cam pe ce ruta sa o iau... am un navigator TomTom One a treia editie , dar are doar Western Europe pe el si nu gasesc romania ...
Va rog , daca stie cineva sa imi spuna tot drumul , ce taxe vin platite la vame (daca este cazul...) , rovineta si altele... va rog sa imi trimiteti un e-mail cu detaliile ori aici pe post , ori pe mailul meu

black_soul_leon@yahoo.it

Multumesc mult ,

Ady


--------------------
Fiat Stilo 3 usi/Sport/2002 - XX-XX-XXX
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
PaulT
post 1 Aug 2010, 13:02
Post #2


Membru autentic


Group: Members
Posts: 3.294
Joined: 23 June 06
From: Bucuresti




Depinde de unde vii din Italia si unde te duci in Romania. Foloseste de exemplu ViaMichelin, iar setarile pe gps le faci pana inaintea intrarii in RO. De acolo ar trebui sa te descurci fara probleme. Referitor la taxe.. fiecare tara are specificul ei. In Italia vei plati autostrazile, la fel si in alte tari. In Austria sau Ungaria vei plati o vigneta pentru autostrazi. In Romania vei plati vigneta pentru utilizarea infrastructurii rutiere valabila pentru toate soselele, inclusiv autostrazi...

http://www.viamichelin.com/


--------------------
Dacia/Mitsubishi Logan 1.6 mpi/Berlina 1300/Lancer Clasic 2006 Laureate/1973/2008 - B-00-xxx
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
ArtVandelay
post 1 Aug 2010, 13:29
Post #3


Anytown, USA..


Group: Members
Posts: 2.662
Joined: 5 January 08
From: Craiova




am un var care a fost in italia de curand, pe langa roma parca...24 de ore drumul pana acolo,si din cate am retinut vreo 200 de euro numai taxe pe drum..


This post has been edited by ArtVandelay: 1 Aug 2010, 13:29


--------------------
Ford focus 2001
He wondered why the boomerang kept getting bigger. Then, it hit him.

I got 99 cookiez cause a bitch ate one.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Reply to this topicTopic OptionsStart new topic


2 User(s) are reading this topic (2 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Lo-Fi Version  Harta site  Parteneri  Jocuri online  Curs Valutar  HRH Haine din lana merinos Time is now: 29th March 2024 - 00:28
Forum Renault