DaciaClub Logo

Welcome Guest ( Log In | Register )

7 Pages < 1 2 3 4 5 > »  
Closed TopicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

> Formula 1 - sezonul 2006, Numai aici despre formula 1

BAC
post 17 Mar 2006, 08:43
Post #61


Membru autentic


Group: Members
Posts: 450
Joined: 1 September 04
From: Reghin




Pe teletextul de la Realitatea a aparut o stire ca Massa si Coulthard vor fi penalizat cu 10 locuri. Stie careva mai mult, pe situl Formula1.com nu apare numic.


--------------------
ex. Opel ex.Vectra C 2007 OPC line - MS
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
mihai5
post 17 Mar 2006, 09:01
Post #62


Membru


Group: Members
Posts: 107
Joined: 2 September 04
From: Craiova




QUOTE(BAC @ 17 Mar 2006, 09:43)
Pe teletextul de la Realitatea a aparut o stire ca Massa si Coulthard vor fi penalizat cu 10 locuri. Stie careva mai mult, pe situl Formula1.com nu apare numic.
*




Au schimbat motorul, desi nu abandonasera in cursa precedenta. Prin urmare: 10 locuri penalizare pe grila de start.


--------------------
Renault Megane II Sedan 2005-1.6 16V - DJ-06-
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
mihai5
post 18 Mar 2006, 11:08
Post #63


Membru


Group: Members
Posts: 107
Joined: 2 September 04
From: Craiova




Se pare ca mototul Ferrari are probleme:

Gazeta Sporturilor:
QUOTE
În Formula 1 este o regulă clară. Motorul unui monopost se schimbă numai după două curse. Dacă ai ghinionul să-ți cedeze înainte de termen, atunci pierzi. Concret, ești penalizat cu 10 locuri în grila obținută după calificări la următoarea cursă. Prima victimă este pilotul lui Red Bull, David Coulthard, care a avut necazuri cu un motor Ferrari V8 chiar în prima cursă a acestui an în circuitul din Bahrein. Pilotul n-a fost prea fericit cînd a aflat decizia organizatorilor, declarînd că nu e corectă. "Dacă aș fi oprit înainte să-mi arate steagul, atunci n-aș fi fost penalizat. Așa, am trecut linia de sosire. Fără puncte și cu zece locuri penalizare".

Nici Ferrari nu stă prea bine. Constructorul italian a hotărît că trebuie să-i schimbe V8-ul și lui Felippe Massa. La antrenamentele din Malaezia, acesta a forțat motorul, iar echipa sa a decis că nu mai face față, de vină fiind, din cîte se pare, și temperatura din Asia. Coechipierul său, Michael Schumacher, a declarat că este posibil ca și mașinii sale să i se facă aceeași operație, după ce motorul a dat semne de oboseală la antrenamentul de ieri.


Nici Michael Schumacher nu sta mai bine.

Nico Rosberg pleaca de pe pozitia a 3-a!!!!


--------------------
Renault Megane II Sedan 2005-1.6 16V - DJ-06-
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Sebaka
post 18 Mar 2006, 11:46
Post #64


Membru incepator


Group: Members
Posts: 5
Joined: 18 March 06




Fisicooo e cel mai tare pilot de formula 1.Ii da clasa lui Alonso dar este sabotat de Renault (Briatore este managerul lui Alonso) mad.gif


--------------------
Dacia Logan Laureate 1,5 dci - CT-06-LSI
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
mihai5
post 18 Mar 2006, 11:51
Post #65


Membru


Group: Members
Posts: 107
Joined: 2 September 04
From: Craiova




QUOTE(Sebaka @ 18 Mar 2006, 12:46)
Fisicooo e cel mai tare pilot de formula 1.Ii da clasa lui Alonso dar este sabotat de Renault (Briatore este managerul lui Alonso) mad.gif
*



biggrin.gif Hai sa fim seriosi! Are aproape 11 ani in formula 1 si nu a castigat decat 2 curse... Si nu a fost numai la Reno!

Ce mai spui de Rosberg, care la a 2 cursa din cariera pleaca de pe a 2-a linie?!

This post has been edited by mihai5: 18 Mar 2006, 11:55


--------------------
Renault Megane II Sedan 2005-1.6 16V - DJ-06-
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Sebaka
post 18 Mar 2006, 12:14
Post #66


Membru incepator


Group: Members
Posts: 5
Joined: 18 March 06




Fisi are 11 ani in F1 dar in acesti 11 ani a condus numai Minardi,Jordan,Benetton,Sauber adica numai masini mediocre unde nu a putut sa isi arate valoarea.
Deabea in 2005 a dispus de o masina buna dar s-a vazut clar ca este "lucrat de echipa" in favoarea lui Alonso(spaniolul castiga cursa dupa cursa iar saracul Fisi rupea motoare la greu sau avea alte probleme tehnice).
La fel a inceput si 2006 cu probleme numai la masina lui Fisi in schimb Alonso merge de rupe fara nici o problema tehnica
Daca ar fi tratati egal Fisi l-ar distruge pe Alonso la fel cum a facut cu toti coechipierii lui din 97 incoace(Ralf Schumacher,Button ,Wurtz,Sato,Firman,Massa) a maturat cu ei pe jos.
Mai mult ca sigur ca maine daca va fi in fata lui Alonso spre sfarsitul cursei ,Briatore va apasa pe butonul magic si Giancarlo iarasi o sa aiba o problema tehnica mad.gif


--------------------
Dacia Logan Laureate 1,5 dci - CT-06-LSI
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
mihai5
post 18 Mar 2006, 12:26
Post #67


Membru


Group: Members
Posts: 107
Joined: 2 September 04
From: Craiova




@Sebaka, sunt fan Renault de prin '92-'93 (sper ca nu fac greseli, pe vremea aceea motoarele Renault echipau masinile Williams conduse de Mansell si Prost).
Daca-ti aduci aminte, anul trecut Reno era cat pe-aici sa piarda titlul la constructori, tocmai din pricina lui Fisichella, care aduna foarte putine puncte...
Eu as fi foarte bucuros daca ar castiga Fisichella, mai ales ca Alonso o sa plece la anul la Ferrari sad.gif .
Bine, poate pleaca si Reno ... de aceea ma bucur ca mi-am descoperit un nou favorit: Nico Rosberg.


--------------------
Renault Megane II Sedan 2005-1.6 16V - DJ-06-
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Sebaka
post 18 Mar 2006, 12:43
Post #68


Membru incepator


Group: Members
Posts: 5
Joined: 18 March 06




Renault era sa piarda titlul la constructori numai din vina lor pt. ca nu erau in stare saalinieze la start 2 masini renault identice si fiabile si eu zic ca cea mai mare contributie la titlul din 2005 la constructori a avut-o Fisi in ultima etapa in China cand a facut o cursa strategica superba a plecat d epe loc 2 si a blocat cele 2 mclarenuri(de altfel a si fost penalizat cu o trecere pe la boxe) permitandu-i lui alonso sa se distanteze cu vreo 20 de sec.Fara acel blocaj alonso era ajuns de raikonen fara nici o problema si atunci nu se mai stia cine lua titlul la constructori.Dar asta a fost.
Sa vedem ce va fi maine eu tare m-asmira daca fisi nu ar avea nici o problema cu masina.
In privinta lui Rosberg eu zic ca e doar un foc de paie o sa ramana o vejnica speranta mai ales daca ramane la Wiliams.Dar am inteles ca se intereseaza de el McLaren. A si inca o chestie Rosberg e neamt ?
Parca taicasu erafinlandez,comentatorii spuneau ca nici nu stie finlandeza!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! blink.gif


--------------------
Dacia Logan Laureate 1,5 dci - CT-06-LSI
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
TMihai
post 18 Mar 2006, 15:41
Post #69


Membru autentic


Group: Members
Posts: 947
Joined: 1 October 05
From: Bucuresti




QUOTE(mihai5 @ 18 Mar 2006, 12:26)
Eu as fi foarte bucuros daca ar castiga Fisichella, mai ales ca Alonso o sa plece la anul  la Ferrari sad.gif
*



Alonso a semnat cu Mclaren din 2007. Kimi s-ar putea sa ajunga la Ferrari alaturi de Schumacher, in nici un caz Alonso cool.gif


--------------------
Dacia Logan Laureate 1,6 MPI 2005
Shit happens to me mostly so don't worry...
Trece lebede-n zare / Eu ma uit, ele dispare
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
DragosP
post 19 Mar 2006, 10:56
Post #70


Nu zic nimic...nou


Group: Moderatori
Posts: 4.929
Joined: 12 August 04
From: Lumea mea




Fisico, Alonso, Button.
Păcat de Kimi, care a ieșit încă din primul tur... sad.gif


--------------------
Ceva de plastic . . - BRRC
Scuze celor pe care i-am supărat!
Cu noi este Dumnezeu!
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
DigitalScribe
post 19 Mar 2006, 12:40
Post #71


Scribul Digital


Group: Members
Posts: 1.249
Joined: 5 October 04
From: Iasi




Renault e pe val, asta e clar.

Fisico a avut motor nou parca (din cauza abandonului) iar Alonso a mers cu motorul de cursa trecuta si totusi manca asfaltul mai repede decat coechipierul. Alonso a iesit de la ultimul pit-stop si imediat dupa aia a facut timp record pe pista.

@Sebaka: Esti clar fan Fisico dar te inseli cu privire la Renault cum ca l-ar sabota pe Fisico. Drept dovada e faptul ca a castigat cursa azi ! E doar chestie de bani cu motoarele si de pilot, si de noroc si asa mai departe...

This post has been edited by DigitalScribe: 19 Mar 2006, 12:43


--------------------
Renault Espace V Renault Zoe D-Max 2022 - n/a
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Sebaka
post 19 Mar 2006, 13:04
Post #72


Membru incepator


Group: Members
Posts: 5
Joined: 18 March 06




Cum am spus ieri FISI e cel mai talentat pilot din formula 1 si daca e lasat de Renault poate sa o si demonstreze cum a facut astazi cand practic s-a plimbat toata cursa.
Oare ce s-a intamplat cu Renault si cu Briatore azi de nu au mai tras cu Alonso in cursa?Sa fie datorita faptului ca Alonso pleca la inamicii nr. 1 McLaren?Ati vazut ce fatza avea Alonso pe podium ? 168.gif


--------------------
Dacia Logan Laureate 1,5 dci - CT-06-LSI
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
ssilviu
post 19 Mar 2006, 13:42
Post #73


F1 Man


Group: Members
Posts: 8.043
Joined: 11 June 04
From: Nicaieri




prima dubla Renault dupa mai bine de 24 de ani


--------------------
Renault Megane 2 GPL 2006
Renault Master 2
Renault Clio 4.1 1.2 EDC
Renault Clio 4.2 1.2 EDC
Dacia Dokker 1.6 SCE GPL
Dacia Logan 1.4 GPL
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
brunner
post 19 Mar 2006, 15:48
Post #74


Membru autentic


Group: Members
Posts: 220
Joined: 25 January 04
From: ...




QUOTE(Sebaka @ 19 Mar 2006, 15:04)
Cum am spus ieri FISI e cel mai talentat pilot din formula 1 si daca e lasat de Renault poate sa o si demonstreze cum a facut astazi cand practic s-a plimbat toata cursa.
*


Si atunci cum explici ca cel mai bun timp l-a avut Alonso? rolleyes.gif


--------------------
M M 1
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
DigitalScribe
post 20 Mar 2006, 13:46
Post #75


Scribul Digital


Group: Members
Posts: 1.249
Joined: 5 October 04
From: Iasi




QUOTE(Sebaka @ 19 Mar 2006, 13:04)
[...]Ati vazut ce fatza avea Alonso pe podium ? 168.gif
*


Nu numai ca esti fan Fisichella (nu ca ar fi un lucru rau) dar esti un carcotas negativist de tipul: "sa moara capra vecinului". Doar nu era sa fie cel mai fericit Alonso decat Fisichella. E normal sa fii foarte fericit cand esti pe locul 1 si mai putin pe locul 2. Sa inteleg ca faptul ca l-a felicitat Alonso pe Fisichella cand au parcat masinile (Alonso s-a dus special catre Fisico) si ca au dansat cu Briatore fericiti nu se pune nu ? Hai sa vedem numai ce vrem noi... punem ochelarii roz peste ochi si gata...

This post has been edited by DigitalScribe: 20 Mar 2006, 13:47


--------------------
Renault Espace V Renault Zoe D-Max 2022 - n/a
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
BAC
post 21 Mar 2006, 09:58
Post #76


Membru autentic


Group: Members
Posts: 450
Joined: 1 September 04
From: Reghin




Se pare ca Ferrari au folosit aripi deportante deformabile, lucru reclamat de celelalte echipe. Pt. a nu-si periclita punctele obtinute in cele doua curse Ferrari a promis ca nu va mai folosi asa ceva iar FIA va verifica amanuntit masinile la Melbourne.


--------------------
ex. Opel ex.Vectra C 2007 OPC line - MS
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
dantes
post 22 Mar 2006, 11:12
Post #77


Membru


Group: Members
Posts: 3.312
Joined: 12 December 03
From: Tzaranoaia




Impresii dupa 2 curse...

Renault: Motoare bunicele, fac fata, au castigat pana acum datorita strategiei la pituri si traction controlului care e cel mai bun din F1. Alonso e tinut de echipa si i s-a urcat la cap, iar Fisico va trebui sa se chinuie mult ca sa se afirme. De observat ca prin comunicatiile radio, Alonso era sustinut sa-l bata pe Fisico, desi e doar inceputul sezonului.
Mercedes: Inca un an irosit degeaba... Toate merg cat se poate de prost. Montoya s-a cumintit dar si-a pierdut stralucirea, Kimi in continuare la fel de bun ca anul trecut, dar motoarele sunt VARZA!
BMW: Motoare bunicele, Vilneuve se chinuie sa arate ce poate, dar cei de la BMW mai au de lucru.
Cosworth: Au ramas doar cu traditia... Motoare destul de proaste, care se sparg aiurea.
Honda: Interesante masini..si motor si sasiu si aerodinamica...Butonu' isi face datoria destul de frumos.
Toyota: deja in esalonul de jos...nimic de observat decat ca merg destul de prost
RBR-Ferrari: O mica pepiniera pentru Ferrari, care merge cat de cat mai ales datorita lui Coulthard.
Minardi, S.Aguri, etc: Nici nu ma obosesc sa ma uit la ei...

Ferrari: Probleme la motor, se pare pe la pistoane.. in schimb se descurca f. bine in cursa. Asta cu eleronul deformabil nu am vazut nimic oficial, doar zvonistica si articole de ziar. Probabil e adevarat si oricum vor renunta la el. Schumi se descurca, iar Massa e chiar mai bun ca Barichello... sa vedem mai departe.

De remarcat... NICO ROSBERG! Va fi urmatorul Schumi! Se vede de la o posta talentul, chiar mai bun decat altii, iar pe viitor chiar si decat Schumi. In conditii de lupta acerba a obtinut pentru echipa sa (Cosworth) 2 puncte din PRIMA cursa! La o echipa care acum se restructureaza, se chinuie, etc...
Categoric la anu' va figura la alta echipa, care sa vedem care va fi... Oricum NU e un foc de paie!

In final: Anul acesta vom avea COMPETITIE! Imi plac la nebunie calificarile, care seamana deja cu o mini cursa, in cursa se bat TOTI, si toti au sanse (Renault, Ferrari, Mercedes, etc) depasiri super beton, inspiratii de moment, strategii de cursa belea... Intr-un cuvant un an competitional care merita vazut si savurat!

Sa castige cel mai bun!


--------------------
O masina oarecare . - .
Old school
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
ionutctn
post 22 Mar 2006, 11:33
Post #78


Membru cu TDI


Group: Members
Posts: 1.373
Joined: 20 November 04
From: Bucuresti




Am incredere in cei de la McLaren ca vor mai imbunatati masina in 2-3 luni pentru ca Raikkonen e un mare pilot si ar fi pacat sa nu aiba material de lucru la dispozitie. Si anul trecut aveau probleme cu masina dar le-au mai remediat. Masinile McLaren sunt foarte rapide dar cu fiabilitatea stau prost. Mai dureaza. Dupa cum vad eu treburile nu prea are sanse Schumacher sa ia campionatul nici anul asta. Masinile Ferrari sunt slabe in comparatie cu Renalut si sa vedem cand isi vor reveni si cei de la McLaren si va fi spectacol total.


--------------------
Dacia 1310 1998
Skoda Superb Elegance
People who say it cannot be done, should not interrupt those who are doing it.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
TMihai
post 22 Mar 2006, 16:48
Post #79


Membru autentic


Group: Members
Posts: 947
Joined: 1 October 05
From: Bucuresti




QUOTE
O stire de ultima ora in disputa fierbinte ce a rascolit Formula 1 in ultimele aproape doua saptamani, este ca echipele McLaren Mercedes si Sauber BMW vor aduce aripi modificate la urmatoarea cursa, ce va avea loc in Australia, la Melbourne. Ambele echipe sunt printre semnatarele documentului in care se protesta asupra eleroanelor folosite de monopostul 248 F1 al echipei Ferrari, pilotat de Michael Schumacher (in documentul inaintat comisarilor de cursa in Malaezia, curios, numele lui Felipe Massa nu a fost mentionat). In lumina noilor evenimente, pare destul de ciudat faptul ca McLaren si BMW au semnat un document ce contesta legalitatea eleroanelor altei echipe.

BMW a insistat ca nu a primit nici un ordin oficial de la FIA dar ca delegatul pe probleme tehnice, Charlie Whiting, le-a spus verbal ca vor trebui sa modifice o mica parte a aripii inainte de cursa urmatoare: "Acest lucru nu este neobisnuit si minora schimbare s-a produs deja" a declarat pentru Reuters un purtator de cuvant al BMW.

McLaren au declarat si ei ca vor face o modificare minora la un atasament al eleronului fata al monopostului MP4-21 inainte de Australia. Mai ramane de observat daca Ferrari vor accepta sa modifice si ei cateva din componentele mai controversate ale monopostului 248 F1.

Axonn Echysttas



--------------------
Dacia Logan Laureate 1,6 MPI 2005
Shit happens to me mostly so don't worry...
Trece lebede-n zare / Eu ma uit, ele dispare
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Lucian BLK
post 2 Apr 2006, 08:18
Post #80


membru blue extreme


Group: Members
Posts: 621
Joined: 20 April 04
From: Pitesti - Bucuresti




Tocmai s-a terminat si cursa de la Melbourne. Acelasi Alonso, acelasi Renault! Felicitari! De remarcat abandonurile lui Massa (primul tur, parca) si Schumacher, precum si cel al lui Buton cu numai cateva zeci de metri inainte de finish!

This post has been edited by Lucian BLK: 2 Apr 2006, 08:19


--------------------
Renault Megane Bicorp 1.6 16V 2007
Renault Megane Bicorp
Daewoo Matiz
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
DragosP
post 2 Apr 2006, 19:33
Post #81


Nu zic nimic...nou


Group: Moderatori
Posts: 4.929
Joined: 12 August 04
From: Lumea mea




Lui Button i s-a ordonat să nu treacă linia de sosire, pentru a evita retrogadarea cu 10 locuri pe grila de start la următoarea cursă.


--------------------
Ceva de plastic . . - BRRC
Scuze celor pe care i-am supărat!
Cu noi este Dumnezeu!
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
BAC
post 2 Apr 2006, 22:36
Post #82


Membru autentic


Group: Members
Posts: 450
Joined: 1 September 04
From: Reghin




Montoya a avut ghinion, cand a fost programat la standuri pe perioada 'pace car'-ului, Kimi a stat mai mult ca sa-si schimbe 'nasul', asta la retrogradat trei pozitii. A vrut sa forteze sa recupereze locul trei dar in urma loviturii pe vibrator masina a intrat pe programul de protectie, ca in cazul unui accident, si si-a oprit motorul. Stupid nu, e prima oara cand aud ca o masina isi opreste singura motorul fara sa fie lovita, altfel putea obtine macar locul 4. Pacat si de Rosberg, a fost o "victima colaterala". Dupa ce au renuntat la eleroanele dubioase Ferrari a mers slab. Echipa BMW arata un usor ascendent.


--------------------
ex. Opel ex.Vectra C 2007 OPC line - MS
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Fisicooo
post 2 Apr 2006, 22:46
Post #83


Membru incepator


Group: Members
Posts: 70
Joined: 20 March 06
From: Constanta




Fisi a plecat de la boxe si a terminat pe locul 5 inca odata si-a dovedit clasa dar ghinionul tot se tine scai de el. sad.gif


--------------------
Dacia Logan 1,5 dci 2006, laureate - CT-02-SEY
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
sorin_f39
post 3 Apr 2006, 07:40
Post #84


Ferrari fan


Group: Members
Posts: 2.431
Joined: 22 August 05
From: Galați




oameni buni, spectacolul de pe pista e ok. insa ce ne facem cu cei 2 comentatori mediocri care ne streseaza la fiecare cursa???????????? numai prostii spun si au pretentia ca sunt cunoscatori; si sunt si platiti pe deasupra. RTL nu prind iar RAI1 transmite cursa bruiat, ptr ca au sistem pay-per-view. eu unul n-am mai pierdut nici o cursa de la jumatatea anului 1995. ce fac? dau tv-ul pe "mute" si urmaresc cursa asa?


--------------------
Renault Megane 2.2 Bicorp Dynamique 1.6 16V (2007) - GL
I'm the freedom man / That's how lucky I am.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
SilviuB
post 3 Apr 2006, 13:45
Post #85


Membru de BUKOWINA


Group: Members
Posts: 281
Joined: 19 August 04
From: Suceava-Bukowina




@DragosP:
Informatia asta unde ai citit-o sau auzit-o ? E destul de logica explicatia pt ca probabil indicau senzorii o problema f curand si au facut bine prin faptul ca a provocat explozia motorului.


--------------------
VW POLO 2005 - 8XSYL
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
DragosP
post 3 Apr 2006, 13:47
Post #86


Nu zic nimic...nou


Group: Moderatori
Posts: 4.929
Joined: 12 August 04
From: Lumea mea




Am auzit-o la niște știri sportive...


--------------------
Ceva de plastic . . - BRRC
Scuze celor pe care i-am supărat!
Cu noi este Dumnezeu!
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
little sam
post 4 Apr 2006, 14:48
Post #87


Membru incepator


Group: Members
Posts: 40
Joined: 3 January 06




Ce stiti de Renault? Am auzit la stiri ca sunt acuzati ca au folosit eleroane deformabile. Cine are mai multe informatii sa posteze va rog.


--------------------
logan preferance - CT-62-SMA
Nu avem si nici nu dam.[COLOR=blue]
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
ssilviu
post 5 Apr 2006, 00:12
Post #88


F1 Man


Group: Members
Posts: 8.043
Joined: 11 June 04
From: Nicaieri




Bat campii ziaristii romani. Ca de obicei. Echipele controlate de Fia au fost Ferrari, Bmw si Mclaren, desi nu au fost gasite vinovate au trebuit totusi sa-si schimbe eleroanele

This post has been edited by ssilviu: 5 Apr 2006, 00:16


--------------------
Renault Megane 2 GPL 2006
Renault Master 2
Renault Clio 4.1 1.2 EDC
Renault Clio 4.2 1.2 EDC
Dacia Dokker 1.6 SCE GPL
Dacia Logan 1.4 GPL
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
sorin_f39
post 5 Apr 2006, 12:27
Post #89


Ferrari fan


Group: Members
Posts: 2.431
Joined: 22 August 05
From: Galați




am verificat si pe site-ul oficial al F1 si pe eurosport.com si nu e precizat nimic in legatura cu o eventuala neconcordanta a eleronului monopostului Renault cu regulamentul.
totusi, ceea ce e ciudat e faptul ca, desi oficial cele 3 echipe controlate (Ferrari, BMW si McLaren) nu au fost gasite vinovate, si-au schimbat eleroanele. de ce?


--------------------
Renault Megane 2.2 Bicorp Dynamique 1.6 16V (2007) - GL
I'm the freedom man / That's how lucky I am.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
sorin_f39
post 14 Apr 2006, 10:48
Post #90


Ferrari fan


Group: Members
Posts: 2.431
Joined: 22 August 05
From: Galați




Schumi la Renault??????????
Cel putin asa scriu ziarele.....

Ce credeti, daca nu va iesi campion anul asta, se va retrage sau va accepta oferta venita din partea lui Renault?


--------------------
Renault Megane 2.2 Bicorp Dynamique 1.6 16V (2007) - GL
I'm the freedom man / That's how lucky I am.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
7 Pages < 1 2 3 4 5 > » 
Closed TopicTopic OptionsStart new topic


1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Lo-Fi Version  Harta site  Parteneri  Jocuri online  Curs Valutar  HRH Haine din lana merinos Time is now: 25th April 2024 - 10:18
Forum Renault