DaciaClub Logo

Welcome Guest ( Log In | Register )

3 Pages  1 2 3 > 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

> Semnul cu mana al lui Alonso, Discutii aprinse...

FISICHELU
post 26 Jun 2006, 14:12
Post #1


Boo Boo Dad


Group: Members
Posts: 595
Joined: 4 December 05
From: Onesti




S-a discutat peste tot sau doar s-a amintit pe ici pe colo de semnul cu mana al lui Alonso. Ba ca ar zice "ciocu' mic", ba altele cu aceeasi conotatie. Din punctul meu de vedere, poate foarte bine sa insemne si un "facut cu mana" de gen "La revedere!" ! Cine a venit primul cu ideea ca ar insemna "v-am inchis gura" ? Nu cumva Mihai Alexandrescu? Sau Bonifaciu? As vrea lamuriri de la cei care urmaresc cursele pe alte posturi (aviz sandman sau cei ce urmaresc pe posturile straine si inteleg ce vorbesc comentatorii); si acolo este la fel interpretat acest gest atat de disputat?


--------------------
Renault Megane Sedan CfExp 1,5 dCi 2005
Mercedes C Classe 2.0 CDI full option 2003
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
ssilviu
post 26 Jun 2006, 14:20
Post #2


F1 Man


Group: Members
Posts: 8.043
Joined: 11 June 04
From: Nicaieri




am mai scris deja
QUOTE
Mai urmariti si alte transmisiuni de prin tarile calde si o sa vedeti ca nimeni nu i-a luat semnul ca pe unul cu "v-am inchis gura". Pur si simplu asa saluta el. Palma aia are si ea miscari limitate. Si ca sa fie unic a ales una pe care nu a folosit-o nimeni. De saritura lui Schumacher pe podium nu s-a saturat nimeni in 2004, presupun, nu?

Faptul ca va enerveaza este normal, pe de o parte din cauza impresiei lasate de dobitocul ala de la TVR si pe de alta parte, daca sunteti fani Schumacher, de faptul ca Alonso este pilotul care v-a invins favoritul anul trecut si se pare ca o va face si anul asta.

De exemplu ITV si Speed. Primul este englezesc si are broadcast in zeci de tari, iar al doilea in continentul american. Asadar teoretic mai putin subiectivi decat nemtii de la rtl si italienii de la Rai ( combinatia ideala, nu?) in ceea ce priveste situatia lui Alonso. Si niciodata comentatorii nu au spus asa ceva despre salutul lui Alonso. Ce este interesant e ca pe alte forumuri tot din tarile calde la fel, nu tin minte sa fi auzit pe cineva ca a interpretat gestul ca "v-am inchis gura". Incredibil cat poate sa influenteze publicul maimutoiul ala de la TVR.



Ce naiba, am ajuns sa deschidem topicuri de dezbatem inenptiile alora de la TVR? Mai bine discutam sa vedem cum dracu dam jos mascaricii aia doi de acolo


--------------------
Renault Megane 2 GPL 2006
Renault Master 2
Renault Clio 4.1 1.2 EDC
Renault Clio 4.2 1.2 EDC
Dacia Dokker 1.6 SCE GPL
Dacia Logan 1.4 GPL
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
TMihai
post 26 Jun 2006, 14:36
Post #3


Membru autentic


Group: Members
Posts: 947
Joined: 1 October 05
From: Bucuresti




biggrin.gif E mai probabil sa ia Schumi campionatu' anu' asta decat sa scapam de Miki prea curand. Legat de semnul cu mana al lui Alonso...cred ca vrea sa fie original. Anu' trecut numara victoriile pe "dejte" iar anu asta clefaie din ele ph34r.gif. Cred ca la anu' o sa faca spagatul in fata masinii cand (daca) castiga icon_mrgreen.gif


--------------------
Dacia Logan Laureate 1,6 MPI 2005
Shit happens to me mostly so don't worry...
Trece lebede-n zare / Eu ma uit, ele dispare
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
bogdanescu
post 26 Jun 2006, 19:54
Post #4


Membru


Group: Members
Posts: 181
Joined: 21 August 03
From: Bucuresti





mie semnele alea pe care le face imi seamana a flash-uri si cum masinile de f1 nu au faruri semnalizeaza si el cu ce poate...
parerea mea... smile.gif


--------------------
renault megane 2.2 sedan 1.5dci 80cp 2006
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
RCS
post 27 Jun 2006, 07:07
Post #5


The Gotfather


Group: Members
Posts: 630
Joined: 4 August 04
From: Romania




Eu cred ca semnul respectiv inseamna: diseara iara ma joc cu ratusca in cada, ratusca care face mac-mac-mac !!! Si sa nu-mi ziceti ca nu am dreptate: uitati-va mai atent si o sa observati ca imita ciocul unei rate. biggrin.gif Alonso ratoiul...mac-mac-mac .

This post has been edited by RCS: 27 Jun 2006, 07:09


--------------------
Audi A4 2.0T-200cp
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
mandelu
post 27 Jun 2006, 08:33
Post #6


Membru autentic


Group: Members
Posts: 409
Joined: 6 January 05




un individ mic cu un ego mult prea mare. mi-e mila de el, ca desi e sofer foarte bun, la anul la mclaren o sa planga incontinuu cand o sa i se strice masina prin ultimele tururi smile.gif


--------------------
Renault Clio II Symbol 1,5 dci 80 CP Expression Gri Eclipse, 18 martie 2005.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
ssilviu
post 27 Jun 2006, 10:21
Post #7


F1 Man


Group: Members
Posts: 8.043
Joined: 11 June 04
From: Nicaieri




Si de ce are ego mult prea mare?


--------------------
Renault Megane 2 GPL 2006
Renault Master 2
Renault Clio 4.1 1.2 EDC
Renault Clio 4.2 1.2 EDC
Dacia Dokker 1.6 SCE GPL
Dacia Logan 1.4 GPL
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
mandelu
post 27 Jun 2006, 10:40
Post #8


Membru autentic


Group: Members
Posts: 409
Joined: 6 January 05




uita-te la ce gesturi face. a fost ala cand le-a dat la toti la ...e. si ala cand l-a impins nervos pe ross brown care venise sa il felicite (alonso iesise pe locul 2 intre sumi si massa). si mai uita-te ce sufera cand nu castiga o cursa, zici ca e sfarsitul lumii.

un bun pilot dar ca om am o parere proasta despre el, mult mai proasta ca despre sumi. macar ala le-a recunoscut dupa ceva timp. asta nici gand, crede ca gloria e ceva etern.


--------------------
Renault Clio II Symbol 1,5 dci 80 CP Expression Gri Eclipse, 18 martie 2005.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
avathan
post 27 Jun 2006, 10:43
Post #9


eu.


Group: Banned
Posts: 586
Joined: 16 March 05
From: Buc




cine e acest Alonso ?
O fi ruda cu Villneuve junior sau cu Hakinnen ...sau alte accidente de genul?
(ma scuzati daca le-am scris numele gresit) smile.gif

This post has been edited by avathan: 27 Jun 2006, 11:01


--------------------
a Rosu 1800 - @
unu,doi,trei,patru,cinci ... zero
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
ssilviu
post 27 Jun 2006, 10:45
Post #10


F1 Man


Group: Members
Posts: 8.043
Joined: 11 June 04
From: Nicaieri




Mandelu, eu cred ca tu esti fan Schumacher si ti-ai facut parerea asta intentionat pentru ca Alonso ti-a invins favoritul.

Poza cu semnul international al "convietuirii" sa nu-mi spui ca l-ai crezut? Poza a fost trucata si in afara de Bild, care e un fel de Libertatea sau Atac, nu a aparut.

This post has been edited by ssilviu: 27 Jun 2006, 10:48


--------------------
Renault Megane 2 GPL 2006
Renault Master 2
Renault Clio 4.1 1.2 EDC
Renault Clio 4.2 1.2 EDC
Dacia Dokker 1.6 SCE GPL
Dacia Logan 1.4 GPL
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
mandelu
post 27 Jun 2006, 11:01
Post #11


Membru autentic


Group: Members
Posts: 409
Joined: 6 January 05




nu draga silviu nu ma refer la poza din Bild. Ma refer cand a castigat o cursa anul asta, nu mai tin minte care, s-a dat jos din masina si a facut niste gesturi din solduri care au exact intelesul asta: ca le-a dat la... celorlalti doi (parca sumi cu kimi erau). deci nu veni tu sa imi spui ca rata impunge, e un sofer bun si atat.

are insa un ego urias, de abia astept sa rad putin la anul.

P.S. incearca sa citesti cu atentie ce spun ceilalti inainte de a trage concluzii: am zis: am o parere mult mai proasta ca despre sumi, adica si despre sumi ca om am o parere proasta. ca pilot e alta discutie. alonso mai are mult pana la sumi.


--------------------
Renault Clio II Symbol 1,5 dci 80 CP Expression Gri Eclipse, 18 martie 2005.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
UVN
post 27 Jun 2006, 11:02
Post #12


- Forza Poli Timisoara -


Group: Members
Posts: 130
Joined: 24 May 06
From: Timisoara




QUOTE(avathan @ 27 Jun 2006, 11:43)
cine e acest Alonso ?
*


Parerea mea: un copilas rasfatat, caruia i s-au urcat la cap cateva victorii si un campionat mondial castigat. Este adevarat ca alti piloti (Coulthard, Barichelo, Fisichela) nu au realizat in ani de zile ce a realizat Alonzo, dar in privinta lui, mai dureros va fi atunci cand va cobori de acolo de unde a ajuns... si mai devreme sau mai tarziu va cobori !! wink.gif


--------------------
dacia Logan Kiss FM 14 MPI 2008 - TM...
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
ssilviu
post 27 Jun 2006, 11:08
Post #13


F1 Man


Group: Members
Posts: 8.043
Joined: 11 June 04
From: Nicaieri




QUOTE(mandelu @ 27 Jun 2006, 14:01)
Ma refer cand a castigat o cursa anul asta, nu mai tin minte care, s-a dat jos din masina si a facut niste gesturi  din solduri care au exact intelesul asta: ca le-a dat la... celorlalti doi (parca sumi cu kimi erau). deci nu veni tu sa imi spui ca rata impunge,  e un sofer bun si atat.



Asta vrei tu sa crezi. Idei din astea rautacioase la adresa unui pilot numai prin Romania gasesti, pe baza celebrei " sa moara capra vecinului". Alti comentatori, alti fani de pe forumuri straine nu prea gandesc asa. Dar a zis Schumi la Monaco ceva foarte tare. "Oamenii de obicei vad ce vor sa vada". Eu te anunt doar ca esti in minoritate, una mica de tot.

This post has been edited by ssilviu: 27 Jun 2006, 11:11


--------------------
Renault Megane 2 GPL 2006
Renault Master 2
Renault Clio 4.1 1.2 EDC
Renault Clio 4.2 1.2 EDC
Dacia Dokker 1.6 SCE GPL
Dacia Logan 1.4 GPL
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
TMihai
post 27 Jun 2006, 11:10
Post #14


Membru autentic


Group: Members
Posts: 947
Joined: 1 October 05
From: Bucuresti




Sincer ce pretentii sa ai daca D-zeu nu da? La minte ma refer.I-a dat in schimb talent, o masina buna si curse pe pista uscata icon_mrgreen.gif Ii mai trebuie cativa ani sa se maturizeze atata tot...sau sa inceapa sa piarda cateva curse la rand...nu neaparat anu' asta. Opinia mea! tongue.gif
P.S.: ssilviu te asteptam si dincolo grouphug.gif

This post has been edited by TMihai: 27 Jun 2006, 11:56


--------------------
Dacia Logan Laureate 1,6 MPI 2005
Shit happens to me mostly so don't worry...
Trece lebede-n zare / Eu ma uit, ele dispare
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
ssilviu
post 27 Jun 2006, 11:17
Post #15


F1 Man


Group: Members
Posts: 8.043
Joined: 11 June 04
From: Nicaieri




Tocmai, ca minte are foarte multa. Controleaza cursa perfect, stie cand sa forteze, cand sa o lase mai moale, nu face greseli si isi conserva masina perfect. Daca se deosebeste prin ceva foarte mult de Kimi de exemplu, este prin felul inteligent cu care alearga.

Doua filme interesante cu Alonso:
http://www.youtube.com/watch?v=7lyzYeinCJ0...rnando%20alonso
http://www.youtube.com/watch?v=Mk94keRMjTs...rnando%20alonso

Sa vedeti cum e Alonso in viata din afara f1.

This post has been edited by ssilviu: 27 Jun 2006, 11:24


--------------------
Renault Megane 2 GPL 2006
Renault Master 2
Renault Clio 4.1 1.2 EDC
Renault Clio 4.2 1.2 EDC
Dacia Dokker 1.6 SCE GPL
Dacia Logan 1.4 GPL
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
sandman_
post 27 Jun 2006, 11:26
Post #16


software engineer


Group: Members
Posts: 2.416
Joined: 20 June 05
From: Viena, Austria




QUOTE(mandelu @ 27 Jun 2006, 10:40)
si mai uita-te ce sufera cand nu castiga o cursa, zici ca e sfarsitul lumii.
macar ala le-a recunoscut dupa ceva timp. asta nici gand, crede ca gloria e ceva etern.


Eh, nu prea avem noi de unde sti ce crede el. Iar cu suferinta... Ai vazut ce zambitor e Kimi cand termina pe 2. Ca sa nu mai vorbim de 3. MS mai reuseste sa zambeasca, insa cred ca pentru orice pilot de F1 care se bate pentru victorie este dificil sa termine pe 2. E mult mai usor de digerat o clasare in afara punctelor.

QUOTE(mandelu @ 27 Jun 2006, 11:01)
nu draga silviu nu ma refer la poza din Bild. Ma refer cand a castigat o cursa anul asta, nu mai tin minte care, s-a dat jos din masina si a facut niste gesturi  din solduri care au exact intelesul asta: ca le-a dat la... celorlalti doi (parca sumi cu kimi erau).


E vorba de Australia. Tocmai aflase ca logodnica lui este insarcinata. Comentatorii austrieci au considerat ca el arata ce burta are ea, etc...
Altii (parca RTL si ITV) spuneau ca aceea e pozitie de toreador, care a invins taurul, ceea ce iarasi este plauzibil. Atunci nu am ascultat comentariile lui nenea mikky, insa tare mi-e ca doar el a interpretat ca obscen acel semn.

QUOTE(TMihai @ 27 Jun 2006, 11:10)
Sincer ce pretentii sa ai daca D-zeu nu da? La minte ma refer.I-a dat in schimb talent, o masina buna si curse pe pista uscata icon_mrgreen.gif Ii mai trebuiesc cativa ani sa se maturizeze atata tot...sau sa inceapa sa piarda cateva curse la rand...nu neaparat anu' asta. Opinia mea! tongue.gif


Minte are destula; daca n-ar fi avut, ar fi ca Montoya.

Faza cu mana?!? am discutat-o si pe topicul cu Montreal si imi mentin parerea de atunci.
Ce pilot din F1 n-are ego? Poate Frenzen. Ce pilot din F1 (sau orice sport cu motor) nu se bucura pentru victorie? In 94-95 MS era mielushel, nu? Nu s-a bucurat la nici o victorie, nici la titlu, nici la nimic...

Pana una-alta, FA, la fel ca si MS, are o relatie buna spre foarte buna cu presa, ceea ce nu se prea poate spune despre KR sau JPM sau altii, desi prietenul nostru de la TVR considera ca finlandezul are ea mai buna relatie cu presa.


--------------------
Renault Megane 2(.1) C-C Dinamique, 2.0 16v 136cp, 2005 - GJ-01-SSP
Renault Laguna 3 2.0dCi, 150CP, 2008
and the best is still to come...
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
mandelu
post 27 Jun 2006, 11:39
Post #17


Membru autentic


Group: Members
Posts: 409
Joined: 6 January 05




QUOTE(ssilviu @ 27 Jun 2006, 11:08)
Asta vrei tu sa crezi. Idei din astea rautacioase la adresa unui pilot numai prin Romania gasesti, pe baza celebrei " sa moara capra vecinului". Alti comentatori, alti fani de pe forumuri straine nu prea gandesc asa. Dar a zis Schumi la Monaco ceva foarte tare. "Oamenii de obicei vad ce vor sa vada". Eu te anunt doar ca esti in minoritate, una mica de tot.
*


Si pe ce baza ai tras concluzia ca sunt in minoritate? parerea ta e nicidecum ceva general. deci nu mai face afirmatii ca sunt in minoritate ca la fel de bine pot zice si eu ca tu esti in minoritate.

si nu, nu ma intereseaza ce spun comentatorii, eu am interpretat gesturile in functie de ce gandesc eu, nu am nevoie, ca altii, sa preiau ce zic altii si se la prezint ca ideile mele. ca o fi coincis cu ce zic comentatorii chiar nu ma intereseaza la cat de terminati sunt aia doi.

evident ca fiecare are parerea lui, eu mi-am spus-o pe a mea. nu incercati sa mi-o schimbati ca pana nu imi aduceti niste argumente plauzibile nu reusiti. iar la gesturile lui alonso nu exista argumente plauzibile, dupa cum nu au existat nici cand sumi facea ce facea pe pista acum multi ani.


edit: pentru ortografie si ordinea in propozitie.

This post has been edited by sandman_: 27 Jun 2006, 11:50


--------------------
Renault Clio II Symbol 1,5 dci 80 CP Expression Gri Eclipse, 18 martie 2005.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
ssilviu
post 27 Jun 2006, 11:45
Post #18


F1 Man


Group: Members
Posts: 8.043
Joined: 11 June 04
From: Nicaieri




QUOTE(mandelu @ 27 Jun 2006, 14:39)
Si pe baza e ce ai tras concluzia ca sunt in minoritate? e parerea ta nicidecum ceva general. deci nu mai fa afirmatii ca sunt in minoritate ca la fel de bine pot zice si eu ca tu esti in minoritate.


Eu iti dau adrese de forumuri si te las pe tine sa-mi cauti useri de aceeasi parere cu tine. Asa iti demonstrez;). Eu nu pot sa-ti arat ceva ce nu exista. Deci mingea e la tine. Nu te mai contrezice doar de dragul contrazicerii, ca nu suntem la gradinita

In ceea ce priveste gestul lui Alonso, acesta a declarat dupa cursa ca undeva in timpul sezonului va spune ce reprezinta

This post has been edited by ssilviu: 27 Jun 2006, 11:50


--------------------
Renault Megane 2 GPL 2006
Renault Master 2
Renault Clio 4.1 1.2 EDC
Renault Clio 4.2 1.2 EDC
Dacia Dokker 1.6 SCE GPL
Dacia Logan 1.4 GPL
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
sandman_
post 27 Jun 2006, 11:48
Post #19


software engineer


Group: Members
Posts: 2.416
Joined: 20 June 05
From: Viena, Austria




Nu incearca nimeni sa-ti schimbe parerea; aceasta se vrea o discutie despre gesturile lui, asa ca va rog (mai ales pe ssilviu si pe mandelu) sa ramaneti la subiect si sa nu va atacati personal.

Pentru acele semne exista un singur argument, mai plauzibil ca oricare: este pilotul invingator si are voie sa isi salute suporterii cum vrea.


--------------------
Renault Megane 2(.1) C-C Dinamique, 2.0 16v 136cp, 2005 - GJ-01-SSP
Renault Laguna 3 2.0dCi, 150CP, 2008
and the best is still to come...
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
mandelu
post 27 Jun 2006, 11:57
Post #20


Membru autentic


Group: Members
Posts: 409
Joined: 6 January 05




evident ca are voie, ce l-a dat cineva in judecata?
eu unul insa sunt dezamagit cand vad asemenea gesturi, si sunt la fel de dezamagit si cand vad gestul lui sumi de acum 3 curse din calificari. asta nu inseamna insa sa nu vad decat partile negative ale unora si doar partile pozitive ale altora.

sunt atatia mari campioni care nu au recurs la nici un fel de gest nici pe pista nici in afara ei, nici in timpul cursei, nici dupa. poate ca unora insa le trebuie mai multi ani de acasa smile.gif

silviu, cateva forumuri sunt total irelevante la cate miliarde de oameni sunt pe planeta. eu la asta ma refeream ca parere minoritara/majoritara. daca m-as lua dupa ce se scrie pe forumuri m-as imbolnavi.


--------------------
Renault Clio II Symbol 1,5 dci 80 CP Expression Gri Eclipse, 18 martie 2005.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
sandman_
post 27 Jun 2006, 14:20
Post #21


software engineer


Group: Members
Posts: 2.416
Joined: 20 June 05
From: Viena, Austria




Sunt unii campioni. Daca imi exemplifici cativa MARI campioni ai ultimilor 15-20 de ani care nu schitau nici un gest cand castigau o cursa (sau 4 la rand), ar fi excelent.

Statistica bazata pe cateva forumuri poate fi eronata, insa este mai aproape de realitate decat cea bazata pe cateva miliarde de oameni, dintre care 75% n-au treaba cu F1.


--------------------
Renault Megane 2(.1) C-C Dinamique, 2.0 16v 136cp, 2005 - GJ-01-SSP
Renault Laguna 3 2.0dCi, 150CP, 2008
and the best is still to come...
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
coocky
post 27 Jun 2006, 16:02
Post #22


Membru autentic


Group: Members
Posts: 284
Joined: 5 August 04
From: Timisoara




oameni buni... nici astazi, nici ieri, si cu siguranta nici maine nu poti ajunge No.1 fiind un mielusel, facand ce ai de facut si asteptand sa fii remarcat... pentru a putea capata anvergura unui pilot, pe langa talent, iti mai trebuie ceva... si pe cuvant ca asta chiar e un sport elitist: doar 20-25 de oameni pot spune ca au participat la curse de F1 intr-un an... daca stai sa socotesti cati din astia merg maimulte sezoane si cati dispar poti zice ca undeva pe la 50 de piloti de F1 in 10 ani... chiar credeti ca doar 50 de oameni pot conduce masinile alea?
eu nu cred...
mai mult... din astia maxim 10 pot fi campioni mondiali ai acestui sport in acesti 10 ani...(foarte rar au fost 10 campioni intr-un deceniu... poate nici macar o data) deci intr-un deceniu sa spunem ca sunt 5...
adica 5 din pest 5 mld... ce-i a lui e a lui... e tare, oricine a reusit macar un titlu este tare...
dar sa revenim... si intre acesti campioni mondiali exista ierarhii... DE CE este Senna considerat cel mai bun? schumy are 7 titluri si peste 80 de GP castigate... Fangio are 5 titluri, Prost 4 titluri... cu toate astea Senna cu doar 3 este considerat de cei mai multi No.1 DE CE? A castigat OK, dar a si luat-o pe coaja... carisma si tot ceea ce facea el, bine, rau voit, nevoit i-au creat o "aura"... Schumy cand a venit era un pushti... a trebuit sa dea din coate ca sa fie bagat in seama... sigur a suparat pe multi... dar s-a vorbit despre el... si-a creat o oarecare imagine...
Alonso este tanar... cel mai tanar campion mondialdin istorie, daca nu ma insel... el trebuie sa isi faca un nume... chiar daca este controversat...(desi cred ca aceasta controversa este indusa)... ce ar putea face? cel mai iubit, cel mai indragit va ramane probabil pe veci Senna, cel mai consecvent, cel mai laureat va ramane cel putin inca 5 ani Schumy... Prost va fi tot timpuil profesorul.... Alonso ce va fi?
probabil nici el nu stie, dar daca vrea sa ramana in mintea tuturor trebuie sa aiba ceva distinct, pentru ca sunt mai multi care au fost buni... El incearca... anul asta este anul gesturilor usor ciudate pentru unii... poate la anul va fi altceva... Sa-i dam cezarului ce-i al cezarului si sa spunem ca atat timp cat domina asa cum o face isi poate permite sa fie cat de arogant vrea... nu avem ce sa ii spunem... e No. 1. La anul poate vom rade de el, cand va abandona... dar va avea cel putin 2 lucruri in plus fata de anul asta: mult mai multi bani, curajul de a merge si a incerca sa construiasca ceva...


--------------------
Renault Megane II 2004
Renault Megane II Estate, 1.6 16V 115CP
Seat Leon CUPRA
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
sandman_
post 27 Jun 2006, 16:36
Post #23


software engineer


Group: Members
Posts: 2.416
Joined: 20 June 05
From: Viena, Austria




Eh, a fost o mica neintelegere si am amestecat borcanele, considerand ca tu ai spus ca FA nu e valoros ca om, si ca nici MS, etc... , insa afirmatia respectiva aprtinea altcuiva de pe forum. Mea culpa... Am sa sterg posturile eronate.


--------------------
Renault Megane 2(.1) C-C Dinamique, 2.0 16v 136cp, 2005 - GJ-01-SSP
Renault Laguna 3 2.0dCi, 150CP, 2008
and the best is still to come...
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
cri123
post 27 Jun 2006, 22:18
Post #24


Membru autentic


Group: Members
Posts: 1.620
Joined: 16 April 05
From: Cluj-Napoca




Va mai avea ceva in plus Alonso la anul: al doilea titlu de campion mondial.

Si faza cu norocul e depasita. Si MS a avut noroc cu carul (ca a murit Senna in 2004 .. din pacate), si altele. In F1 fara noroc nu poti fi campion mondial.


--------------------
Renault Laguna 2 2006 2.0T dopat cu 30 ponei
Kadjar 1.6 dci 4x4 - 2015
Megane 1.2 Classic 1.6 16v - 2001
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
mandelu
post 28 Jun 2006, 07:12
Post #25


Membru autentic


Group: Members
Posts: 409
Joined: 6 January 05




sandman_ eu nu ma refeream la gesturi cu mana de bucurie ca a castigat cursa. nu mai le interpreta cum vrei tu. citeste ce am scris ca eu ma refeream la cu totul alte gesturi.

nu m-am referit nici un pic la gestul pe care il face el traditional. nici macar nu am amintit undeva de el. nu ala ma deranja pe mine.


--------------------
Renault Clio II Symbol 1,5 dci 80 CP Expression Gri Eclipse, 18 martie 2005.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
sorin_f39
post 28 Jun 2006, 07:14
Post #26


Ferrari fan


Group: Members
Posts: 2.431
Joined: 22 August 05
From: Galați




Auzi cri123, nu ma face sa folosesc cuvinte pentru care pot primi ban definitiv. CUM ADICA A AVUT NOROC SCHUMI CU CARUL CA SENNA A MURIT??????
N-AM INTELES, CARE-I PROBLEMA? DAR CE, FARA SENNA NU DEVENEA CAMPION MONDIAL? L-A BATUT PE SENNA IN PRIMELE 3 CURSE ALE ANULUI '94 (IN CURSA A 4-A SENNA A MURIT), L-A BATUT SI LA SPA, L-A FACUT PE BRAZILIAN SA DECLARE CA "GERMANUL VA DEVENI CAMPION MONDIAL INTR-UN TIMP FOARTE SCURT" etc.



This post has been edited by FISICHELU: 15 Jul 2006, 16:49


--------------------
Renault Megane 2.2 Bicorp Dynamique 1.6 16V (2007) - GL
I'm the freedom man / That's how lucky I am.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
RCS
post 28 Jun 2006, 07:26
Post #27


The Gotfather


Group: Members
Posts: 630
Joined: 4 August 04
From: Romania




laugh.gif ...tot degeaba daca nu va si bateti ... laugh.gif


edit: sters quote la mesajul imediat anterior

This post has been edited by sandman_: 14 Jul 2006, 09:22


--------------------
Audi A4 2.0T-200cp
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
TMihai
post 28 Jun 2006, 07:50
Post #28


Membru autentic


Group: Members
Posts: 947
Joined: 1 October 05
From: Bucuresti




Gata copii! Usurel. icon_mrgreen.gif Vorbim de gesturi nu de noroc, ghinion si trifoi cu patru foi. Pana una alta Alonso se manifesta cum vrea. Oricum fanii si-a castigat prin stilul de pilotaj nu prin comportamentul de mic bufon as spune eu tongue.gif. Raman totusi la parerea ca uneori tinde sa exagereze...si Schumi a cam exagerat cu victoriile in 2004 si tot facea pe dirijorul sus pe podium biggrin.gif. Sper totusi sa-si faca saltul mai des de acum incolo charge.gif

P.S.: RCS ce inseamna gotfather? huh.gif


--------------------
Dacia Logan Laureate 1,6 MPI 2005
Shit happens to me mostly so don't worry...
Trece lebede-n zare / Eu ma uit, ele dispare
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
ssilviu
post 28 Jun 2006, 08:26
Post #29


F1 Man


Group: Members
Posts: 8.043
Joined: 11 June 04
From: Nicaieri




QUOTE(f39sor @ 28 Jun 2006, 10:14)
Auzi cri123, nu ma face sa folosesc cuvinte pentru
Ma opresc aici pentru ca de-abia ma abtin sa nu te injur si chiar nu vreau sa fac chestia asta.



Stai bai linistit, ca nu te-a injurat pe tine. Asta e problema in f1, ca sunt unii fani prea fanatici. Daca zici ceva rau de idolul lor mai au un pic si te iau la bataie.. rolleyes.gif

edit: sters o portiune nesemnificativa din quote

This post has been edited by sandman_: 14 Jul 2006, 09:23


--------------------
Renault Megane 2 GPL 2006
Renault Master 2
Renault Clio 4.1 1.2 EDC
Renault Clio 4.2 1.2 EDC
Dacia Dokker 1.6 SCE GPL
Dacia Logan 1.4 GPL
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
sandman_
post 28 Jun 2006, 09:02
Post #30


software engineer


Group: Members
Posts: 2.416
Joined: 20 June 05
From: Viena, Austria




Mai usurel, va rog. Moartea lui Senna a fost un eveniment tragic, pe care nu cred ca il poate numi cineva noroc. Nimeni dintre noi nu poate sti ce ar fi fost daca Senna n-ar fi murit, insa stim ce a fost fara Senna (f39sor: fara Senna a devenit campion). Avand in vedere ca MS s-a batut cu Hill pana la ultima cursa si ca Senna era mai bun ca Hill(ca pilot), ar putea sugera ca Senna l-ar fi batut pe MS. Pe de alta parte, Senna era nou pe Williams si poate de-aia a pierdut primele 3 curse; poate l-ear fi pierdut si pe urmatoarele...
Acum reveniti la gesturile lui Alonso si ale altora.


--------------------
Renault Megane 2(.1) C-C Dinamique, 2.0 16v 136cp, 2005 - GJ-01-SSP
Renault Laguna 3 2.0dCi, 150CP, 2008
and the best is still to come...
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
3 Pages  1 2 3 >
Reply to this topicTopic OptionsStart new topic


1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Lo-Fi Version  Harta site  Parteneri  Jocuri online  Curs Valutar  HRH Haine din lana merinos Time is now: 19th March 2024 - 13:47
Forum Renault