DaciaClub Logo

Welcome Guest ( Log In | Register )

3 Pages < 1 2 3 > 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

> Semnul cu mana al lui Alonso, Discutii aprinse...

sorin_f39
post 28 Jun 2006, 09:37
Post #31


Ferrari fan


Group: Members
Posts: 2.431
Joined: 22 August 05
From: Galați




Off-topic: Schumi a devenit campion in anul in care a murit Senna, deci, se poate spune, ca a devenit campion fara Senna, fara Prost etc. Mansell a iesit campion fara a fi la nivelul celor de mai sus, insa ei erau pe pista. In '94, Hill a ajuns in lupta pentru titlu datorita faptului ca germanul a fost descalificat in Belgia iar dupa GP -ul Angliei a mai primit o suspendare de doua curse. Inseamna 30 puncte pentru Hill. Oricum, inchei subiectul asta aici. E adevarat, cand e vorba de Ferrari si/sau Schumi ma aprind repede. Sper sa nu-mi poarte pica cris123, sunt intr-adevar un suporter infocat al Ferrari & Schumi si de aceea reactionez asa. Sezonul trecut am pierdut un an din viata cand vedeam cum merg, anul asta mor cand vad ca s-au abonat la locul 2. Asta e.......

On-topic: Daca mikki se intalneste (si e "prieten") cu toti pilotii prin padock, prin oras, in restaurante etc, de ce nu-l intreaba pur si simplu pe Alonso ce inseamna exact acel gest? Si de ce nu face gestul ala si atunci cand pierde?????????????


--------------------
Renault Megane 2.2 Bicorp Dynamique 1.6 16V (2007) - GL
I'm the freedom man / That's how lucky I am.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
sandman_
post 28 Jun 2006, 09:55
Post #32


software engineer


Group: Members
Posts: 2.416
Joined: 20 June 05
From: Viena, Austria




Poate ca il face, dar camerele nu stau pe el ca sa-l vada Mikky. Iar mikky e prieten cu toti pilotii in afara de MS si FA. Ce trasatura comuna gasim la cei 2? laugh.gif

Oricum, daca vom continua in aceasta nota, cred ca voi deschide un topic: "Mikky Alexandrescu: pareri contra si impotriva?" biggrin.gif


--------------------
Renault Megane 2(.1) C-C Dinamique, 2.0 16v 136cp, 2005 - GJ-01-SSP
Renault Laguna 3 2.0dCi, 150CP, 2008
and the best is still to come...
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
RCS
post 28 Jun 2006, 10:14
Post #33


The Gotfather


Group: Members
Posts: 630
Joined: 4 August 04
From: Romania




QUOTE(sandman_ @ 28 Jun 2006, 11:55)
Oricum, daca vom continua in aceasta nota, cred ca voi deschide un topic: "Mikky Alexandrescu: pareri contra si impotriva?" biggrin.gif
*

Ideea nu e rea. wink.gif


--------------------
Audi A4 2.0T-200cp
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
dantes
post 30 Jun 2006, 07:48
Post #34


Membru


Group: Members
Posts: 3.312
Joined: 12 December 03
From: Tzaranoaia




Ideea nu e rea dar va fi plin topicul de contra...deci firul discutiilor se stie de acum...

Revenind la semnul lui FA... E de discutat mult pe tema asta... La inceput probabil a fost semnul.."Na ca v-am inchis gura!" Iar cu timpul a observat ca semnul lui e unic si atunci il face in continuare cu ideea de a saluta publicul si de a se face remarcat...
Si cu asta basta!

Anul asta ca si anul trecut, Renault au avut masini bune, iar restul au incercat...
Oricum, toate, dar absolut toate masinile de pana acum, au ca reper o singura echipa...FERRARI!


--------------------
O masina oarecare . - .
Old school
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
sorin_f39
post 30 Jun 2006, 09:01
Post #35


Ferrari fan


Group: Members
Posts: 2.431
Joined: 22 August 05
From: Galați




QUOTE(dantes @ 30 Jun 2006, 08:48)

Oricum, toate, dar absolut toate masinile de pana acum, au ca reper o singura echipa...FERRARI!
*




MARE ADEVAR AI GRAIT !!!


--------------------
Renault Megane 2.2 Bicorp Dynamique 1.6 16V (2007) - GL
I'm the freedom man / That's how lucky I am.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
sandman_
post 30 Jun 2006, 09:51
Post #36


software engineer


Group: Members
Posts: 2.416
Joined: 20 June 05
From: Viena, Austria




E si normal sa fie asa. Ferrari este si va fi inca mult dimp de acum incolo cea mai proeminenta echipa din Formula 1. Avand in vedere ca la ineputul sezonului 2005 FErrari castigase ultimele 5 titluri la piloti si ultimele 6 la constructori, e normal ca ei sa fi fost echipa "de invins" in 2005. Daca mai punem la socoteala si faptul ca in 2005 a fost o problema de gume, datorata regulamentului, atunci era de asteptat sa fie considerata "echipa de batut" in 2006. Ca are perioade in care nu este cea mai buna, iar e normal, pentru ca Todt di ai lui "e si ei oameni".


--------------------
Renault Megane 2(.1) C-C Dinamique, 2.0 16v 136cp, 2005 - GJ-01-SSP
Renault Laguna 3 2.0dCi, 150CP, 2008
and the best is still to come...
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
sorin_f39
post 3 Jul 2006, 10:17
Post #37


Ferrari fan


Group: Members
Posts: 2.431
Joined: 22 August 05
From: Galați




Sa nu se supere fanii lui Alonso / Renault, insa ieri nu am mai vazut celebrul semn al spaniolului. Deci semnul lui nu este un mod original de a saluta, asa cum a scris un co-forumist, ci chiar este ceva de genul "ciocu' mic" si i se adreseaza unei / unor persoane care probabil l-au ofensat etc.


--------------------
Renault Megane 2.2 Bicorp Dynamique 1.6 16V (2007) - GL
I'm the freedom man / That's how lucky I am.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
DragosP
post 3 Jul 2006, 10:20
Post #38


Nu zic nimic...nou


Group: Moderatori
Posts: 4.929
Joined: 12 August 04
From: Lumea mea




Păi și de ce să fi salutat ieri? Că a terminat pe locul 5? blink.gif


--------------------
Ceva de plastic . . - BRRC
Scuze celor pe care i-am supărat!
Cu noi este Dumnezeu!
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
sorin_f39
post 3 Jul 2006, 10:22
Post #39


Ferrari fan


Group: Members
Posts: 2.431
Joined: 22 August 05
From: Galați




Pai si daca termini pe locul 1 sau 5 sau 22, nu ti se pare normal sa saluti publicul?


--------------------
Renault Megane 2.2 Bicorp Dynamique 1.6 16V (2007) - GL
I'm the freedom man / That's how lucky I am.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
sqryn
post 3 Jul 2006, 10:43
Post #40


Clio rulezzz


Group: Members
Posts: 736
Joined: 2 February 06
From: München




pai nu ca era prea grabit sa ajunga la stand sa planga de ciuda ca nu a castigat si cursa asta...
peste 2-3 ani nu o sa se mai auda de alonso asa cum nu se mai aude acum de villneuve...mare campion si ala... radmasa.gif

This post has been edited by sorin.aldea: 3 Jul 2006, 10:45


--------------------
RENAULT Clio II Bicorp Phase1 1.4 8v Alize/1999 - B-xx-xxx
Clio II Bicorp Phase1 Alize, 1.4 8V 75cp - sept.99
Opel Astra H 1.9 CDTI DPF 120cp - iun 2005
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
sandman_
post 3 Jul 2006, 11:09
Post #41


software engineer


Group: Members
Posts: 2.416
Joined: 20 June 05
From: Viena, Austria




QUOTE(f39sor @ 3 Jul 2006, 10:22)
Pai si daca termini pe locul 1 sau 5 sau 22, nu ti se pare normal sa saluti publicul?
*



Ba da, insa l-ai vazut tu pe Alonso dupa cursa? Camerele stau pe invingator, care de data asta a fost MS.


--------------------
Renault Megane 2(.1) C-C Dinamique, 2.0 16v 136cp, 2005 - GJ-01-SSP
Renault Laguna 3 2.0dCi, 150CP, 2008
and the best is still to come...
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
TMihai
post 3 Jul 2006, 11:28
Post #42


Membru autentic


Group: Members
Posts: 947
Joined: 1 October 05
From: Bucuresti




Cand a iesit pe 2 la Imola si Nurburgring l-au aratat camerele de luat vederi si nu-si "saluta" publicul in modul lui original. Deci semnul apare numai odata cu victoria ph34r.gif


--------------------
Dacia Logan Laureate 1,6 MPI 2005
Shit happens to me mostly so don't worry...
Trece lebede-n zare / Eu ma uit, ele dispare
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
avathan
post 3 Jul 2006, 11:32
Post #43


eu.


Group: Banned
Posts: 586
Joined: 16 March 05
From: Buc




inca nu mi s-a raspuns...
Cine e Alonso biggrin.gif ?


--------------------
a Rosu 1800 - @
unu,doi,trei,patru,cinci ... zero
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
FISICHELU
post 3 Jul 2006, 11:58
Post #44


Boo Boo Dad


Group: Members
Posts: 595
Joined: 4 December 05
From: Onesti




avathan,dupa cum e scris si la tine in semnatura cu rosu, ignoranta e un dar...Oricum, mai insista! 04.gif
Iata ce am gasit la emoticonuri: bla bla bla.gif
laugh.gif


--------------------
Renault Megane Sedan CfExp 1,5 dCi 2005
Mercedes C Classe 2.0 CDI full option 2003
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
coocky
post 3 Jul 2006, 15:15
Post #45


Membru autentic


Group: Members
Posts: 284
Joined: 5 August 04
From: Timisoara






--------------------
Renault Megane II 2004
Renault Megane II Estate, 1.6 16V 115CP
Seat Leon CUPRA
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
ssilviu
post 5 Jul 2006, 09:31
Post #46


F1 Man


Group: Members
Posts: 8.043
Joined: 11 June 04
From: Nicaieri




QUOTE(f39sor @ 3 Jul 2006, 13:17)
Sa nu se supere fanii lui Alonso / Renault, insa ieri nu am mai vazut celebrul semn al spaniolului. Deci semnul lui nu este un mod original de a saluta, asa cum a scris un co-forumist, ci chiar este ceva de genul "ciocu' mic" si i se adreseaza unei / unor persoane care probabil l-au ofensat etc.
*


Asta e din putul gandirii, asa-i? radmasa.gif
Tu l-ai vazut pe Schumacher facand celebra lui saritura atunci cand era pe locul 2? sau pe 3? Aud? ph34r.gif Da, stiam... rolleyes.gif


--------------------
Renault Megane 2 GPL 2006
Renault Master 2
Renault Clio 4.1 1.2 EDC
Renault Clio 4.2 1.2 EDC
Dacia Dokker 1.6 SCE GPL
Dacia Logan 1.4 GPL
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
sorin_f39
post 5 Jul 2006, 09:46
Post #47


Ferrari fan


Group: Members
Posts: 2.431
Joined: 22 August 05
From: Galați




ssilviu, esti total pe dinafara! radmasa.gif
Sa-ti explic ca sa intelegi si tu!

Unii au afirmat ca semnul lui Alonso nu are semnificatia de "ciocu mic" ci reprezinta un mod original de a saluta publicul si bineinteles fanii lui. Daca ar fi fost asa, ar fi facut semnul asta si la Imola, Nurburgring, respectiv Indianapolis.
Dar cum nu a mai facut acest gest la finalul curselor disputate pe circuitele mai sus amintite, e clar ca el se adreseaza unor "prieteni" ai lui (atunci cand castiga).
Deci cred ca e clar ca acel semn cu mana nu e un salut ci e o dedicatie facuta cuiva.

Despre asta am scris mai sus, pricepi?


--------------------
Renault Megane 2.2 Bicorp Dynamique 1.6 16V (2007) - GL
I'm the freedom man / That's how lucky I am.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
ssilviu
post 5 Jul 2006, 13:28
Post #48


F1 Man


Group: Members
Posts: 8.043
Joined: 11 June 04
From: Nicaieri




Mai sa fie. Am mai zis, teoria asta cu inchisul gura am auzit-o numai la bufonul de Alexandrescu. Nimeni in afara de el nu a spus asa ceva. E clar din ce categorie fac parte cei care il cred, nu? Eu nu inteleg ce sens avea ca cineva sa se bucure cand iese pe locul 5, dupa ce in prealabil de vreo 15 curse fusese de fiecare data pe podium. Eu unul nu tin minte pe cineva sa fi salutat cand a iesit pe locul 5. Mai ales cand nu era la el acasa, or smth like that...

LE: M-am uitat acum pe ultimele curse, nu am vazut pe nimeni in afara podiumului sa-si salute fanii din tribune. Acest lucru se face doar atunci cand esti pe circuitul de casa, sau cand pentru tine este o performanta extraordinara. Plus ca in turul de intrare la boxe, camerele stau pe castigator si e normal sa nu le prea vezi reactia celor de pe locurile din afara podiumului.

Cat despre afirmatii de genul "esti total pe dinafara!", "Sa-ti explic ca sa intelegi si tu", "Despre asta am scris mai sus, pricepi?" nu folosesc decat la a-ti da mai multa incredere in sine in lipsa unor argumente cu care sa-ti sustii afirmatiile.

This post has been edited by ssilviu: 5 Jul 2006, 13:40


--------------------
Renault Megane 2 GPL 2006
Renault Master 2
Renault Clio 4.1 1.2 EDC
Renault Clio 4.2 1.2 EDC
Dacia Dokker 1.6 SCE GPL
Dacia Logan 1.4 GPL
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
sorin_f39
post 5 Jul 2006, 14:03
Post #49


Ferrari fan


Group: Members
Posts: 2.431
Joined: 22 August 05
From: Galați




Man, imi dau seama ca esti fan Alonso / Renault, insa incearca sa te detasezi de treaba asta. A saluta publicul sau proprii fani nu inseamna neaparat a te bucura. Mi se pare un gest normal ca, indiferent pe ce loc termini, sa-ti saluti fanii si sa saluti publicul, in general. Pentru ca, indiferent pe ce loc termina un pilot sau altul, publicul, respectiv fanii, s-au deplasat la circuit, au platit un bilet care este foarte scump etc tocmai pentru a vedea spectacolul si/sau a-si vedea favoritul. Atunci mi se pare normal ca si pilotii sa-i salute.
In alta ordine de idei, daca ai inregistrarea cursei de la Imola se vede clar cum Alonso nu mai foloseste gestul lui caracteristic.

Referitor cu acesta teorie. Repet, (am mai scris asta), am auzit ca un ziar a scris ca Alonso a iesit campion mondial deoarece Raikkonen a avut numeroase probleme si ca, daca finlandezul ar fi fost scutit de ele, l-ar fi batut lejer pe spaniol. Iti spun ca eu am cautat pe internet asemenea articole, dar nu am gasit (inca) nimic. Daca ar fi adevarat, eu oricum n-as fi de acord deoarece consider ca spaniolul a meritat din plin titlul. A muncit pentru el! Consider insa ca exista totusi cineva care a comentat ceva pe tema asta si de aceea CRED ca Alonso face gestul respectiv cu semnificatia "ciocu mic". Ne vom lamuri probabil doar in momentul in care el insusi va dezvalui exact ce semnificatie are gestul sau.

Pana atunci noi discutam in contradictoriu, fara a ajunge insa la vreun rezultat. Din pacate....


--------------------
Renault Megane 2.2 Bicorp Dynamique 1.6 16V (2007) - GL
I'm the freedom man / That's how lucky I am.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
avathan
post 5 Jul 2006, 14:08
Post #50


eu.


Group: Banned
Posts: 586
Joined: 16 March 05
From: Buc




QUOTE(coocky @ 3 Jul 2006, 16:15)


aha deci dupa cum banuiam ... are si el un titlu ...dar mai sunt si alti de teapa lui ... Villneuve de exemplu...poate face cate semne vrea el ca mai are foarte multe de demonstrat pentru a nu mai fi un NIMENI

@FISICHELU
ma bucur ca se citeste semnatura mea ar fi ceva daca ar fi si inteleasa...

This post has been edited by avathan: 5 Jul 2006, 14:10


--------------------
a Rosu 1800 - @
unu,doi,trei,patru,cinci ... zero
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
TMihai
post 5 Jul 2006, 14:23
Post #51


Membru autentic


Group: Members
Posts: 947
Joined: 1 October 05
From: Bucuresti






--------------------
Dacia Logan Laureate 1,6 MPI 2005
Shit happens to me mostly so don't worry...
Trece lebede-n zare / Eu ma uit, ele dispare
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
sandman_
post 5 Jul 2006, 15:17
Post #52


software engineer


Group: Members
Posts: 2.416
Joined: 20 June 05
From: Viena, Austria




QUOTE(f39sor @ 5 Jul 2006, 14:03)
Man, imi dau seama ca esti fan Alonso / Renault, insa incearca sa te detasezi de treaba asta. A saluta publicul sau proprii fani nu inseamna neaparat a te bucura. Mi se pare un gest normal ca, indiferent pe ce loc termini, sa-ti saluti fanii si sa saluti publicul, in general. Pentru ca, indiferent pe ce loc termina un pilot sau altul, publicul, respectiv fanii, s-au deplasat la circuit, au platit un bilet care este foarte scump etc tocmai pentru a vedea spectacolul si/sau a-si vedea favoritul. Atunci mi se pare normal ca si pilotii sa-i salute.


Si ii saluta prin parcurgerea turului "de racire", pe care il parcurge toata lumea...


--------------------
Renault Megane 2(.1) C-C Dinamique, 2.0 16v 136cp, 2005 - GJ-01-SSP
Renault Laguna 3 2.0dCi, 150CP, 2008
and the best is still to come...
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
coocky
post 5 Jul 2006, 17:29
Post #53


Membru autentic


Group: Members
Posts: 284
Joined: 5 August 04
From: Timisoara




@Avathan
"The 28th Formula One World Drivers' Champion was the youngest ever. Fernando Alonso, who also set records as the youngest driver to start from pole and to win a Grand Prix, and was the first Spaniard to win the driving title, led the Renault team to the Constructors' Championship (the first mass-market automobile manufacturer to achieve that distinction), thus ending the reign of the Michael Schumacher/Ferrari combination that had dominated the sport for the whole of the 21st century. The precocious and personable 24-year-old who made so much history so soon comfortably wore the crown - a bright, polished, perfectly poised new star."

deci:
pana una alta e 1 dintre cei 28 din ....
pana una alta este cel mai tanar pilot care: a fost in pole position, a castigat o cursa si a castigat un campionat mondial...

daca e sa-o luam statistic a castigat o cursa la o varsta la care schumy inca nu debutase, este pilot de F1 de la 19 ani!!!

pana una alta nici Jaques nu este de ici de colo... meritul lui este ca l-a facut pe Papa Frank (Williams) sa il puna pe cea mai buna masina... de ce toti ceilalti incep de jos si trec ani buni pana ajung la o echipa de top?

@TMihai....
nu cred ca acela este sezonul care il defineste pe Schumacher... in acel an s-a vazut ca pana si Barichelo putea lua titlul pe un Ferrari...

PS: @Avathan: cred ca originalul este "Ignorance is a bless" si s-ar traduce cuvant cu cuvant : "Ignoranta e o binecuvantare"...

Pot sa iti ofer in dar si luna de pe cer, dar asta nu te va face sa te simti mai bine, pe de alta parte binecuvantarea nu ti-o pot da decat anumite entitatzi(nu vreau sa deschid o polemica legata de religie) sau oameni, si ea este in primul rand un ajutor in a-ti duce "povara"(spirituala)... asa ca eu traduc din engleza: Fericiti(Binecuvantati) cei ce nu stiu(sau dupa caz, saraci cu duhul) dar poate engleza mea este cam ruginita...


--------------------
Renault Megane II 2004
Renault Megane II Estate, 1.6 16V 115CP
Seat Leon CUPRA
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
sandman_
post 5 Jul 2006, 17:52
Post #54


software engineer


Group: Members
Posts: 2.416
Joined: 20 June 05
From: Viena, Austria




Expresia era "ignorance is bliss" si s-ar traduce "ignoranta inseamna fericire", insa ideea este cea subluniata de antevorbitorul meu: cu cat stii mai putine, cu atat ai mai putina bataie de cap (si nu intri in proverbul: unde e multa minte, e si multa prostie).

Sa terminam cu off-topic si sa revenim la semnele lui FA. Eu inca mai cred ca poate insemna " v-am inchis gura " sau "talk to the hand", iar motivul pentru care n-a facut semnul respectiv la indy este destul de clar. Cui ii face placere sa bata apa in puia incercand sa obtina unt, pote s-o faca pana pe 16 iulie. laugh.gif laugh.gif


--------------------
Renault Megane 2(.1) C-C Dinamique, 2.0 16v 136cp, 2005 - GJ-01-SSP
Renault Laguna 3 2.0dCi, 150CP, 2008
and the best is still to come...
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
coocky
post 5 Jul 2006, 18:51
Post #55


Membru autentic


Group: Members
Posts: 284
Joined: 5 August 04
From: Timisoara




culmea e ca eu tin cu schumy..., ca imi place tipul de cand a intrat in F1 in 91...

dar nici un pilot care a fost campion mondial nu poate fi un nimeni. si toti cei care pot face lucruri deosebite(bune, frumoase) trebuie respectati.
Eu am terminat cu semnul lui Fernando... e dreptul lui sa se bucure cum vrea...


--------------------
Renault Megane II 2004
Renault Megane II Estate, 1.6 16V 115CP
Seat Leon CUPRA
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
TMihai
post 6 Jul 2006, 08:43
Post #56


Membru autentic


Group: Members
Posts: 947
Joined: 1 October 05
From: Bucuresti




QUOTE(coocky @ 5 Jul 2006, 18:29)
@TMihai....
nu cred ca acela este sezonul care il defineste pe Schumacher... in acel an s-a vazut ca pana si Barichelo putea lua titlul pe un Ferrari...


Si daca nu crezi ce? tongue.gif In acel an oricine putea lua titlul pe un Ferrari...ca si anu' asta pe un Renault wink.gif Nu asta era insa ideea linkului


--------------------
Dacia Logan Laureate 1,6 MPI 2005
Shit happens to me mostly so don't worry...
Trece lebede-n zare / Eu ma uit, ele dispare
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
sandman_
post 6 Jul 2006, 10:15
Post #57


software engineer


Group: Members
Posts: 2.416
Joined: 20 June 05
From: Viena, Austria




daca acela ar fi sezonul care il defineste pe MS, atunci MS nu ar fi cu nimic mai presus decat JV. Ferrari era mult in fata oricarei alte masini in acel sezon, iar asta s-a vazui prin nr. de duble si prin clasarea lui RB. Renault nu este atat de detasata ca si masina, iar asta se vede prin performantele lui GF si FM.

Cu asta cred ca s-a incheiat definirea lui MS si sezonul 2004. Reveniti la manutza lui FA.


--------------------
Renault Megane 2(.1) C-C Dinamique, 2.0 16v 136cp, 2005 - GJ-01-SSP
Renault Laguna 3 2.0dCi, 150CP, 2008
and the best is still to come...
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
TMihai
post 6 Jul 2006, 10:31
Post #58


Membru autentic


Group: Members
Posts: 947
Joined: 1 October 05
From: Bucuresti




Spanac! Bine ca nu zici ca Renault e sub Ferrari. Revenind la manuta lui Alonso...ehhhhhh...probabil n-are par in palma! radmasa.gif


--------------------
Dacia Logan Laureate 1,6 MPI 2005
Shit happens to me mostly so don't worry...
Trece lebede-n zare / Eu ma uit, ele dispare
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
sandman_
post 6 Jul 2006, 11:16
Post #59


software engineer


Group: Members
Posts: 2.416
Joined: 20 June 05
From: Viena, Austria




Daca e masina asa buna, de ce in teste McLaren sunt mai buni?


--------------------
Renault Megane 2(.1) C-C Dinamique, 2.0 16v 136cp, 2005 - GJ-01-SSP
Renault Laguna 3 2.0dCi, 150CP, 2008
and the best is still to come...
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
TMihai
post 6 Jul 2006, 12:47
Post #60


Membru autentic


Group: Members
Posts: 947
Joined: 1 October 05
From: Bucuresti




huh.gif Ce se intampla in teste nu e valabil si in conditii de cursa si cred ca stii asta. De ce le amesteci? Si Ferrari erau cei mai rapizi la Barcelona inainte de Silverstone si in Anglia au facut rahatu' praf. Revenind la Alonso, repet a cata oara: e treaba lui cum se manifesta, nu sunt obligat sa-l apreciez sau sa-mi placa. E o parere pur subiectiva. dry.gif


--------------------
Dacia Logan Laureate 1,6 MPI 2005
Shit happens to me mostly so don't worry...
Trece lebede-n zare / Eu ma uit, ele dispare
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
3 Pages < 1 2 3 >
Reply to this topicTopic OptionsStart new topic


1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Lo-Fi Version  Harta site  Parteneri  Jocuri online  Curs Valutar  HRH Haine din lana merinos Time is now: 19th March 2024 - 11:48
Forum Renault