DaciaClub Logo

Welcome Guest ( Log In | Register )

2 Pages < 1 2 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

> ALLIANZ vrea sa dea doar 6 milioane pe RCD shparlit ...

clr
post 2 Sep 2004, 07:26
Post #31


Membru autentic


Group: Members
Posts: 2.729
Joined: 24 February 03
From: Bucuresti




QUOTE
Eu am contract pe 5 ani, valoare fixa. Ca atare la mine valoarea asigurata se pastreaza, neluandu-se in calcul deprecierea masinii).


Bogdan depinde de asigurare. Eu am avut contract pe 5 ani la Asiban, cu valoarea asigurata fixa (dar in lei). Dupa un an de zile valoarea respectiva in lei chiar daca nu scazuse, era mai mica decat cotatia lor! Asa ca le - am cerut frumos sa anuleze polita initiala si sa - mi faca alta asigurare cu suma pe care o aveau ei in catalog. Nu am intampinat nici un fel de problema.


--------------------
Ex Renault Megane 2003
Cand ai încercat totul si nimic nu a mers, citeste instructiunile de folosire

User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
egtheb
post 2 Sep 2004, 10:39
Post #32


Membru incepator


Group: Members
Posts: 82
Joined: 31 August 03
From: Bucuresti




masina e in rate iar in contractul cu banca m-am angajat sa nu-i SCAD valoarea masinii (de-aia e si casco asta full, ca in caz ca nu-mi platesc ratele, banca sa aiba masina intreaga).
problema cu cresterea valorii este doar a asiguratorului pentru ca ei ar vrea sa creasca si prima de asigurare odata cu valoarea asigurata (cas-ai in tenis)


--------------------
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Bogdan_F
post 9 Sep 2004, 15:55
Post #33


Membru autentic


Group: Members
Posts: 335
Joined: 30 June 03




mie mi s-a furat RCD-ul de pe SLZ. Asirom mi-a virat in cont exact 5.800.000. Cu banii astia + inca 400k mi-am luat un VDO cu mp3 de care sunt foarte multumit (6 mil RCD+200k montatul la dealer)

La montaj a intervenit o dilema: comerciantul RCD-ului stipula in certificatul de garantie ca montajul aparatului sa se faca intr-un service agreat de ei pentru a putea avea garantie la aparat(Falcon) in timp de cei de la Dacia cer ca orice RCS/RCD sa fie montat intr-un service Dacia. Ideea e ca nu poti gasi un service care sa satisfaca toate conditiile.

O alta chestie: pe cutia aparatului (care de altfel e f bun) se precizeaza iluminare oragne/green numai ca oranjul este mai mult rosu (in genul luminilor de bord de pe audi a6)


--------------------
Ford Fiesta 1.4 TDCi 2006
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
2 Pages < 1 2
Reply to this topicTopic OptionsStart new topic


1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Lo-Fi Version  Harta site  Parteneri  Jocuri online  Curs Valutar  HRH Haine din lana merinos Time is now: 23rd April 2024 - 11:03
Forum Renault