DaciaClub Logo

Welcome Guest ( Log In | Register )

 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

> Accident...reparatie! Nu intrebati daca merita!, Din ciclul ...feriti-va de taximetristi!

jonny_b
post 7 Nov 2014, 10:56
Post #1


Membru


Group: Members
Posts: 126
Joined: 22 May 07




Pe scurt....neacordare de prioritate ...POC! Dauna totala. Reparatie regim propriu.


Attached image(s)
Attached Image Attached Image Attached Image Attached Image Attached Image Attached Image Attached Image Attached Image Attached Image Attached Image Attached Image Attached Image Attached Image Attached Image Attached Image Attached Image


--------------------
Dacia SuperNova 2002 - GR 03 LWJ
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
sorin1983
post 7 Nov 2014, 11:24
Post #2


Membru autentic


Group: Members
Posts: 5.578
Joined: 3 July 06
From: Bucuresti-Rahova




dar de ce regie proprie?


--------------------
Renault Megane1- -Sisteme electronice de securitate
"Pe zi ce trece, prostii fac progrese, devin si mai prosti!" C. Vadim Tudor
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
jonny_b
post 7 Nov 2014, 11:34
Post #3


Membru


Group: Members
Posts: 126
Joined: 22 May 07




Pt ca Euroins a catalogat dauna totala mi-a ramas masina si mi-au dat 2250 ron despagubire, marele meu noroc a fost ghinionul altuia de a accidenta masina, un bun prieten de-al meu care a avariat SRN-ul lui lateral si am cumparat de la el cu 500 ron cadru motor echipat, aripi fata, capota fata, bara fata, faruri arcuri+amortizoare, catalizator, si fulie motor.


--------------------
Dacia SuperNova 2002 - GR 03 LWJ
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
nikuniku
post 7 Nov 2014, 12:08
Post #4


Nu ne tragem din maimuță,dar ne îndreptăm cu pași repe


Group: Members
Posts: 2.862
Joined: 14 January 11
From: bucuresti




este mai simplu pentru firmele de asigurari sa dea masina dauna totala si sa-l despagubeasca pe proprietar cu o suma de bani,care ar acoperii o parte din dauna,decat sa se repare masina in sevice unde preturile stiti cum sunt
sunt patit cu masina mea,lovit din spate,hayon,bara,un stop,armatura bara,cutie roate rezerva,cost reparatie12000 lei la service,deci masina dauna totala,si firma a depus in cont 6000 lei reparata masina in regie proprie cu piese din dezmembrari si vopsita total,cost totat 5000 lei
masina nici nu se cunoaste ca a fost lovita


--------------------
opel zafira f75 1.6-16valve
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Maskatu
post 8 Nov 2014, 11:16
Post #5


..


Group: Moderatori
Posts: 13.966
Joined: 2 July 08
From: zuzu




Au fost si victime? Pentru ca vad un echipaj de politie pe acolo. Ai vopsit-o pe toata sau doar reperele inlocuite? Cat te-a dus cu totul?


--------------------
. . . - ---
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
jonny_b
post 10 Nov 2014, 08:39
Post #6


Membru


Group: Members
Posts: 126
Joined: 22 May 07




Fara victime. Echipajul era in trecere si s-a oprit. Vopsirea a fost integral.


--------------------
Dacia SuperNova 2002 - GR 03 LWJ
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Maskatu
post 10 Nov 2014, 10:03
Post #7


..


Group: Moderatori
Posts: 13.966
Joined: 2 July 08
From: zuzu




Si cat te-a dus cu totul? Daca tot ai deschis topicul ai putea enunera reperele inlocuite, costul lor si costul pentru vopsirea totala.


--------------------
. . . - ---
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
jonny_b
post 17 Nov 2014, 11:10
Post #8


Membru


Group: Members
Posts: 126
Joined: 22 May 07




Am scris mai sus ce s-a inlocuit la masina, capota fata bara fata, trager, contraaripa dreapta, suport motor dreapta, cadru motor, fulie motor, catalizator, faruri+semnalizari, canistra carbon, proiectoare, parbriz. Cu unele sh si unele noi toata distractia a fost cam 2500 ron.


--------------------
Dacia SuperNova 2002 - GR 03 LWJ
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
ciponex
post 17 Nov 2014, 18:02
Post #9


Membru


Group: Members
Posts: 130
Joined: 6 November 07
From: Iasi




2500 lei pentru ce ai insiruit acolo e un cost total foarte bun. Eu tocmai am revopsit masina (ca nu mi-a mai placut culoarea data anul trecut) si m-au ajuns numai materialele 1400 lei (3l vopsea, lac, diluant, chit etc. etc.)


--------------------
Dacia SupeRNova clima 2002
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
PH-06-BOA
post 29 Dec 2014, 20:27
Post #10


Membru autentic


Group: Members
Posts: 2.731
Joined: 28 April 07




De ce 3l de vopsea (mai ales daca r fi metalizata), apoi, lac ai luat tot 3? Ai luat materiale pentru 3 masini? 2l vopsea, 2 de lac, 2-3 de diluant de vopsea si unul de nitro, un kg de sprit chit, cateva coli de smirghel (5-6), 2m smirghel de 100 (2,5 lei/m), chit 1kg, banda adeziva (2 role cu rezerva, dar ajunge una). Punem 100lei/kg vopseaua, lacul la fel, diluant maxim 15 lei dar se poate si 10, chit 30 lei... Acum, daca ala a vrut si pistol, compresor si alte furtune, e treaba ta. Deci, 1600 materialele, plus manopera, o faci de 3000 sau 4. Te simti bine, cand se poate si pe jumate, iar tu dai dublu?


--------------------
Dacia 1310 1988 - ph-99-aob
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Reply to this topicTopic OptionsStart new topic


1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Lo-Fi Version  Harta site  Parteneri  Jocuri online  Curs Valutar  HRH Haine din lana merinos Time is now: 28th March 2024 - 17:29
Forum Renault