DaciaClub Logo

Welcome Guest ( Log In | Register )

 
Closed TopicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

> Sfat achizitiec SN, Sfaturi

sorin.puscarciuc
post 15 Feb 2015, 00:05
Post #1


Membru incepator


Group: Members
Posts: 8
Joined: 14 February 15




Salut , sunt nou , si as dori impreuna cu voi , cu cei priceputi dar si de treaba , sa imi achizitionez o SuperNova.Si cand am zis cu voi , m.am referit la faptul ca eu voi adauga link.uri daca imi este permis sau doar poze cu respectiva si cei ce vor sa ma ajute cu sfaturi despre acea masina , daca merita sau banii ceruti , ce ar trebui sa ii verific etc , Dumnezeu sa ii aduca aici.
Alt aspect e acela ca , caut SuperNove cu pret MAXIM DE 15 milioane.( si am vazut destule)
Nu am mai avut niciodata o masina , am condus foarte putin la viata mea ( recent 21 impliniti ) avand carnet din decembrie 2014 , aproape 2 luni.
As vrea sa stiu in primu rand daca are rost sa investesc intr.o SN ( pt ca vreau sa o fac frumoasa , adica sa o aranjez , o vopsea o janta o suspensie , muzica si alte chestii dragute pe care vreau sa le fac in mare parte cu mana mea , sau cu mainile mele ) , sa revenim la investit , si ma refeream daca se gasesc piese usor , in principiu este un aspect important , pentru ca este veche si probabil nu voi lua una intr.o stare prea buna la banii care ii ofer , dar cine stie , si daca e o masina buna in sine , chiar si dupa atatia ani.
Am auzit(citit ca auzit n.am avut de la cine) multe lucruri bune despre SN , si anume , motorul si cutia sunt laudate , practic cele msi importante componente de altfel , cam astea ar fi acele multe lucruri bune care le.am auzit.smile.gif). Eu inchei aici , si sper sa fiti ingaduitori cu mine , nu vreau sa fiu criticat de nivi un fel pt ce am scris pentru ca nu ma cunoaste nimeni , vreau sa fim prieteni , si daca o sa imi iau si eu sper mult sa imi iau , prin masina asta si forumu.asta sa imi fac prieteni pe viata ! Multumesc celor ce citesc povestioara si sper sa fie bine , nu uitati ca toti ati trecut prin ce trec eu , v.am pupat , o seara fantastic de placut , si happy valentine's day in sambata mortilor , pardon se anuleaza cand voi posta deja se face 00 si vreo 6 minute.


--------------------
Dacia Supernova 2003 - b 301 srn
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
klaus
post 15 Feb 2015, 00:23
Post #2


步步


Group: Moderatori
Posts: 19.062
Joined: 4 August 02
From: Bucuresti




http://www.daciaclub.ro/index.php?showtopic=240895&hl=
http://www.daciaclub.ro/index.php?showtopic=213002&hl=
QUOTE(sorin.puscarciuc @ 15 Feb 2015, 00:05)
Nu am mai avut niciodata o masina , am condus foarte putin la viata mea ( recent 21 impliniti ) avand carnet din decembrie 2014 , aproape 2 luni.
Din acest motiv e necesar sa te duci sa vezi masina cu cineva care se pricepe cat de cat (sa vada daca nu sunt strambe puntile, daca nu e plina de rugina, daca or corespunde seriile din acte etc)
QUOTE(sorin.puscarciuc @ 15 Feb 2015, 00:05)
As vrea sa stiu in primu rand daca are rost sa investesc intr.o SN
raspunsul este simplu: NU.
QUOTE(sorin.puscarciuc @ 15 Feb 2015, 00:05)
( pt ca vreau sa o fac frumoasa , adica sa o aranjez , o vopsea o janta o suspensie , muzica si alte chestii dragute pe care vreau sa le fac in mare parte cu mana mea , sau cu mainile mele )
Stii masinile alea din zona pakistanului? alea cu multe zorzoane pe ele? Le ajuta in viata sa nu fie niste cotetze pe roti faptul ca-s pline de bling-blinguri?


--------------------
Scenic III 1.9 dCi - - - -
E mult mai bine să mă înșel din prea multă suspiciune decît din prea multă naivitate. - Cristoiu
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
puiu82
post 15 Feb 2015, 06:21
Post #3


MOTANU'RAPIDIST!


Group: Members
Posts: 1.939
Joined: 15 August 05
From: bucuresti,giulesti




Pentru ca......n-am somn: Bine ai venit pe forum!
Deja ai primit sfaturi bune de la Klaus.
Nu gasesti masina buna la 1500 ron,ieftin nu rezista,gratis nu exista...zicea un om batran.
Cu actele te-ai gandit cum faci? O inscrii pe numele tau?
Daca totusi esti hotarat,iti place asa mult dacia si ai vreo ruda sau vreun vecin dispus sa te lase sa circuli pe actele lui.....citeste putin forumul cu problemele des intalnite....sa stii la ce sa te uiti cand vrei sa cumperi.
Daca n-ai pe cineva care sa te ajute,mai ai rabdare pana inveti cate ceva.
Ce vrei tu acum,eu am facut acum ceva ani...prima mea masina,o dacie 1300,am cumparat-o cand nici nu aveam permis......habar n-aveam ce e aia masina,vecinul cu care m-am dus sa o iau n-a facut decat sa o conduca pana acasa,nu era treaba lui pe ce dau eu banii.
Te inteleg,eu n-am dormit in noaptea in care mi-am luat masina....am pazit-o de la geam,nu-mi venea sa cred,era a mea...nici bunicii,nici parintii mei nu au avut masina......doar ceva rude mai bogate care nu mai scapau de mine cand veneau in vizita.
Nu stiu ce posibilitati materiale ai,dar gandeste-te bine daca iti permiti o masina si asta nu inseamna doar sa o cumperi.
Bafta!


--------------------
Toyota Auris 2011 - B-999-CGS
Mandru posesor de doua maini stangi!!!
Ex-clima verde jad.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
sorin.puscarciuc
post 15 Feb 2015, 10:34
Post #4


Membru incepator


Group: Members
Posts: 8
Joined: 14 February 15




Cu actele da , as cauta pana as gasi unul dispus sa ma lase pe numerele lui , eu masina asta macar cam 2 ani as vrea sa ma tina , si nu vreau sa zic ca fara sa bag nimic in ea pentru ca o sa bag , dar nici fara sa ma opresc nu e ok , si acum , cand am intrebat daca merita investitia intr.o SN , primul domn mi.a spus clar NU , as dori si eu niste detalii de ce nu daca doriti , sa invat de la voi vreau , multumesc o zi buna sa aveti domnilor.


--------------------
Dacia Supernova 2003 - b 301 srn
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Maskatu
post 15 Feb 2015, 13:08
Post #5


..


Group: Moderatori
Posts: 13.966
Joined: 2 July 08
From: zuzu




In primul rand arunca un ochi aici :
http://www.daciaclub.ro/index.php?showtopi...dpost&p=2242610

In al doilea rand nu ti s-ar parea ciudat sa investesti intr-o masina, mai mult decat ai dat pe ea? La 1500 de lei nu prea cred ca avem loc de comentarii. Primesti 4 roti, o caroserie si un volan, nu o ''masina''. Cauta una cu putina rugina, care sa nu aiba scurgeri de ulei si/sau antigel, si care sa nu troncane foarte tare. Important este sa aiba itpul facut ca daca mergi cu o bomba la itp, dai pe reparatii mai mult decat ai dat pe masina.

Poti pune link-uri spre site-uri de vanzari, daca esti interesat de o anume masina dar nu ne putem da seama din poze despre starea mecanica a masinii. Cel mult partea estetica dar nu in totalitate. Am vazut masini ce in poze aratau tipla dar in realitate aratau nasol.

Pentru masina de invatat soferie, eu zic ca este mai mult decat ok. Si daca ai neplacerea de o trosnii, la banii astia o arunci si cumperi alta. Sau cumperi piese din dezmembrari si o repari (daca se mai poate). huh.gif

Eu zic sa cauti una cat de cat ok estetic. Nu te apuca de vopsit in totalitate ca nu merita. Un vopsit de ''garaj'', adica low budget, nu scade sub 1000 de lei si sincer nu merita. Cel mult 1-2 elemente.

Piese se mai gasesc, chiar si originale. Bucsi, pivoti, capete de bara, amortizoare, arcuri, discuri, placute. Dar si compatibile, mai ieftine dar mai proaste.

Intr-adevar, motorul si cutia sunt cu mult peste caroseria care a lasat de dorit. Daca ai noroc de un motor fara scurgeri atunci te-ai scos.

Pe scurt, cauta una ieftina, cu tabla buna si motor plus radiator FARA scurgeri. Bucsile si pivotii se schimba usor. Garniturile de la motor si segmentarile mai greu si mai scump ! Ai grija cu actele. De inmatriculat nu ai cum sa o inmatriculezi. Taxa (timbrul) este 1000-1500 de euro. Eventual faci un contract de comodat la notariat ! Invata sa mergi pe ea si vezi tu peste 2 ani cum se mai prezinta treaba.

Bafta si daca ai si alte intrebari, baga aici.


--------------------
. . . - ---
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
puiu82
post 15 Feb 2015, 13:21
Post #6


MOTANU'RAPIDIST!


Group: Members
Posts: 1.939
Joined: 15 August 05
From: bucuresti,giulesti




Bun...deci cu actele ai ai inteles cum sta treaba....sper.
De banii pe care tu zici ca ii ai....o sa iei un cazan ruginit si in stare de functionare....cu rca si itp sau fara.
O sa trebuiasca sa ii faci o revizie generala:distributie,ulei motor+cutie,filtre,antigel,frane......si eventual alte probleme,totusi cea mai noua dsn are 12 ani.....
Intereseaza-te cat costa revizia de mai sus+manopera la un service si dupa aia mai vorbim de investitii in jante,vopsea si muzica,ok?
Bafta!


--------------------
Toyota Auris 2011 - B-999-CGS
Mandru posesor de doua maini stangi!!!
Ex-clima verde jad.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
fuzzzy
post 15 Feb 2015, 15:54
Post #7


Membru autentic


Group: Members
Posts: 2.080
Joined: 21 February 09
From: BucureSHIT!




QUOTE(sorin.puscarciuc @ 15 Feb 2015, 00:05)
...
*



Daca dupa ce ai citit tot ce scrie mai sus inca esti hotarat sa iti achizitionezi o supernova, felicita-te!

La scurt timp dupa achizitie vei incepe sa inveti diverse meserii cum ar fi: mecanica, tinichigerie, electronica, dar mai ales vei deveni mult mai rabdator si vei cheltui mult mai repede si mai multi bani..


--------------------
reno clio hb '02 - X-xXx-XxX
"Roata, chiar de-ar fi pătrată, tot se-nvârte, câteodată." - N. Guță
Ca tratament general contra durerilor, recomand Xanax. Ramai cu durerea de p#!@
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Maskatu
post 15 Feb 2015, 18:09
Post #8


..


Group: Moderatori
Posts: 13.966
Joined: 2 July 08
From: zuzu




Da da fuzzy, deaia ti-ai luat logan, ai trecut la next level. radmasa.gif De scapat ai scapat doar de rugina, sau...... nu? unsure.gif


--------------------
. . . - ---
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
maru
post 15 Feb 2015, 18:16
Post #9


Rromania..da leand uof cios


Group: Members
Posts: 672
Joined: 1 September 13




deci sorine cred ca ai tras concluziile din parerile baietilor icon_mrgreen.gif
sfatul nostru : NU te lega la cap daca nu te doare (mai ales cu o supernova)
mai strange putini $$ la saltea si poate gasesti un logan sau orienteaza`te spre o masina germana cu numere de bulgaria (ca sa`ti faci damblaua o perioada si o dai la dezmembrat pe 500 euro) pe la 1000 euro


--------------------
Dacia 1310 Break 2003
Zambeste, maine poate fi mai rau !
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
klaus
post 15 Feb 2015, 19:34
Post #10


步步


Group: Moderatori
Posts: 19.062
Joined: 4 August 02
From: Bucuresti




Supernova ieftina, cu tabla buna si motor plus radiator fara scurgeri nu exista.
Intotdeauna e un compromis.
Insa parerea mea este nu ca nu merita sa-ti iei o DSN, ci ca nu merita sa investesti in ea.
Daca iti iei una care merge rezonabil si nu prea e mancata de rugina, nu e deformata pe punti de la vreun accident mai nasol, o lasi asa cum e, te duce din A in B si te bucuri de ea.


--------------------
Scenic III 1.9 dCi - - - -
E mult mai bine să mă înșel din prea multă suspiciune decît din prea multă naivitate. - Cristoiu
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
donlucyan
post 15 Feb 2015, 19:49
Post #11


Membru autentic


Group: Members
Posts: 1.726
Joined: 28 March 11
From: Valenii de Munte-Ploiesti




Ca sa gasesti o supernova ok ar trebui sa vb cu baieti de pe forum care le vand ca poate asa gasesti o masina ok.

Daca as vindeo pe a mea sigur nu ai avea treaba cu ea 2 ani de zile la absolut nimic. Dar la ce bani oferi tu nu iti pot da decat oglinzile electrice de logan ,macaralele electrice de solenza +boxele si JVC-ul doar atat.

Stai lin klaus ca se gasesc destule supernova cat de cat ok ...dar nu se gasesc la 15 mil.
O supernova cat de cat ok....dar nimik la 15 mil si in stare de functionare.
http://olx.ro/oferta/dacia-super-nova-clim...html#8f755520a2

This post has been edited by donlucyan: 15 Feb 2015, 19:54


--------------------
Dacia SuperNova 2003 Opel Vectra C GTS 1,4MPI-2003 75CP 2005-2.0 TDI 160cp - PH-40-Secret
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
sorin.puscarciuc
post 15 Feb 2015, 19:55
Post #12


Membru incepator


Group: Members
Posts: 8
Joined: 14 February 15




Practic , nu ma doare capul deci nu o sa ma leg ( dupa ce am citit tot ce ati scris si va multumesc tuturor , m.au amuzat unele , sunteti superbi aici si nu mananc bors ) ,si totusi vreau sa incerc cu voi , bag un link , voi o pareere daca doriti , si poate gasim masina potrivita cat de cat pentru cat mai mult timp , macar 500 zile sa ma tina. O seara buna oameni


--------------------
Dacia Supernova 2003 - b 301 srn
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
donlucyan
post 15 Feb 2015, 19:58
Post #13


Membru autentic


Group: Members
Posts: 1.726
Joined: 28 March 11
From: Valenii de Munte-Ploiesti




http://olx.ro/oferta/dacia-supernova-clima...html#47074df6d6 Arata ok...

Cel mai bine este sa cauti tu singur sau cu niste prietenii...te duci te uiti la ele si tot asa ....


--------------------
Dacia SuperNova 2003 Opel Vectra C GTS 1,4MPI-2003 75CP 2005-2.0 TDI 160cp - PH-40-Secret
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
sorin.puscarciuc
post 15 Feb 2015, 23:48
Post #14


Membru incepator


Group: Members
Posts: 8
Joined: 14 February 15




http://olx.ro/i2/oferta/dacia-super-nova-I...tml#:d46c37bf47
Ce spuneti? parerea mea ca in poze e cam impecabila.


--------------------
Dacia Supernova 2003 - b 301 srn
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
puiu82
post 16 Feb 2015, 02:03
Post #15


MOTANU'RAPIDIST!


Group: Members
Posts: 1.939
Joined: 15 August 05
From: bucuresti,giulesti




Sorin,din partea mea poti sa pui cate linkuri vrei,parerea mea o stii deja,dar o sa iti raspund in limita timpului si priceperii mele.
Din poza,ca e doar una.....eu nu pot spune ca e impecabila.....
E departe,macar cauta in Bucuresti si Ilfov....daca esti de aici(n-ai completat la profil),pt a scadea cheltuielile inutile cu deplasarea.
Daca gasesti ceva convenabil pt tine,trebuie ca propietarul din acte sa aiba macar 30 ani......altfel asigurarea rca o sa fie pe 12 luni aproape cat bugetul tau pt masina biggrin.gif si sa nu aiba ceva accidente din vina lui la activ cool.gif
Asta daca il convingi sa ramana pe numele lui,pe rolul lui fiscal si sa faceti la notar un contract wink.gif
Altfel nu te lega la cap...dupa 30 zile trebuie sa o inscrii si sa platesti timbrul de mediu sad.gif
Sumele ar fi cam asa: masina din 2001:535 euro,masina din 2002:778 euro,masina din 2003:1021 euro.....calcul facut pe site-ul anaf.
Bafta!




--------------------
Toyota Auris 2011 - B-999-CGS
Mandru posesor de doua maini stangi!!!
Ex-clima verde jad.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Maskatu
post 16 Feb 2015, 08:26
Post #16


..


Group: Moderatori
Posts: 13.966
Joined: 2 July 08
From: zuzu




Impecabila ah? huh.gif esti tare daca din 3 poze poti afirma ca o masina este impecabila. Lasa-ti atitudinea asta acasa, atunci cand mergi sa cumperi o masina. Daca ii spui si vanzatorului asa, nu o sa iti mai lase nici 1 euro la ea.

Capota ori nu era inchisa ori este trosnita. Vanzatorul spune si el ca este impecabila dar fiecare cioara isi laida puiul. Eu personal nu m-as arunca cu asemenea replica nici pentru masina mea ce o intretin zic eu exemplar. Tot mai scartaie ceva, tot mai bate ceva. Repari una, se strica alta. Uita-te la jurnalul de costuri. 10,000 de lei dati pe piese in ultimii 5-6 ani si tot nu este "impecabila". Vrei sa-mi spui ca nenea ala a bagat cel putin un sfert din suma in masina aia? Nu cred. Daca as vedea masina aia iti gasesc cel putin 10 defecte. Sunt si normale tinand cont ca este o dacie de 10-12 ani dar sa nu afirmam ca este impecabila ca nu-i frumos.

Repetam:
1. Cum puiu bine a spus, cauta una pe numele cuiva peste 30 de ani. Daca are 35-40 este si mai bine.
2. Grija mare la itp!! Fac pariu pe ce vrei tu ca "impecabila" aia alba nu il ia din prima.
3. Sa nu aiba rugina la praguri, aripi si oale spate. Daca are sa fie cat mai reduse zonele afectate.
4. Fara scurgeri de ulei sau antigel. Costa mult reparatiile.


--------------------
. . . - ---
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
fuzzzy
post 16 Feb 2015, 09:23
Post #17


Membru autentic


Group: Members
Posts: 2.080
Joined: 21 February 09
From: BucureSHIT!




Macar nu mai plec la drum cu cutia de scule si piese de rezerva, nu? wink.gif


--------------------
reno clio hb '02 - X-xXx-XxX
"Roata, chiar de-ar fi pătrată, tot se-nvârte, câteodată." - N. Guță
Ca tratament general contra durerilor, recomand Xanax. Ramai cu durerea de p#!@
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Maskatu
post 16 Feb 2015, 10:45
Post #18


..


Group: Moderatori
Posts: 13.966
Joined: 2 July 08
From: zuzu




Man, eu personal piese de schimb nu am la mine. Doar roata de rezerva dar aia nu se pune. Distrigaz are piese de rezerva de zici ca pleaca in Dakar. sofer5.gif O trusa cu un minim de scule ar trebui sa aiba orice sofer. Chit ca are o masina straina mai de fite. Nu este o rusine. Din contra... mai rusinos este sa ai nevoie de o banala surubelnita sau o cheie de 10 (foarte uzuala) si sa nu le ai. 3-4 kg in plus nu dauneaza cu nimic. smile.gif


--------------------
. . . - ---
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
fuzzzy
post 16 Feb 2015, 11:07
Post #19


Membru autentic


Group: Members
Posts: 2.080
Joined: 21 February 09
From: BucureSHIT!




Zici ca ai luat-o razna.. ai uitat de cutia de scule pe care o aveam inainte? De aia vorbeam..


--------------------
reno clio hb '02 - X-xXx-XxX
"Roata, chiar de-ar fi pătrată, tot se-nvârte, câteodată." - N. Guță
Ca tratament general contra durerilor, recomand Xanax. Ramai cu durerea de p#!@
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Maskatu
post 16 Feb 2015, 19:45
Post #20


..


Group: Moderatori
Posts: 13.966
Joined: 2 July 08
From: zuzu




Crezi ca tin minte ce aveai tu in portbagaj. Da bravo ma. radmasa.gif Zici ca aveai banc de lucru mobil ca in service . mad.gif


--------------------
. . . - ---
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
klaus
post 16 Feb 2015, 22:21
Post #21


步步


Group: Moderatori
Posts: 19.062
Joined: 4 August 02
From: Bucuresti




QUOTE(sorin.puscarciuc @ 15 Feb 2015, 23:48)
Ce spuneti? parerea mea ca in poze e cam impecabila.
*

Eu, ca om batran, am niste principii:
1. Vopseaua vinde tinicheaua.
2. O masina SH nu poate fi impecabila, in special la vopsea si o vechime importanta. O vopsea impecabila trebuie sa sune toate soneriile de alarma posibile, nu poate insemna decat o vopsire recenta. Ori o vopsire recenta, mai ales totala, a avut un motiv. Eu ma uit special la masinile SH sa isi arate varsta (in limite rezonabile), nu sa fie impecabile.
De asemnea o vopsea bine pastrata poate insemna ca a fost ... sub un colant (in general galben, de taxi)
3. La o masina nu te uiti "in general", te uit la detalii care-ti spun mult mai mult (uzura pedale, uzura cap schimbator, uzura volan, uzura scaune, cabluri atarnande, rugina la oalele spate (prin portbagaj dai la o parte mocheta laterala, la DSN e o treba raspandita asta cu rugina acolo), sa ai aceeasi distanta intre roti si aripi pe ambele parti (distante diferite inseamna punti strambe - le verifici bagand mana intre roata si aripa pe o parte si alta si trebuie sa fie aceeasi), te uit la scurgeri la motor, la baia de ulei, la chiulasa (nu la alea de la capacul chiulasei, ca alea sunt nerelevante si nici periculoase), sa fie elemntele de caroserie "la linie", sa mearga dotarile scumpe (gen AC-ul sau dezaburirea lunetei care e nasol de reparat) etc


--------------------
Scenic III 1.9 dCi - - - -
E mult mai bine să mă înșel din prea multă suspiciune decît din prea multă naivitate. - Cristoiu
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
sorin.puscarciuc
post 17 Feb 2015, 11:34
Post #22


Membru incepator


Group: Members
Posts: 8
Joined: 14 February 15




Multumesc pentru toate sfaturile klaus , dar si celorlalti , am niste planuri sa plec afara , iar daca nu voi pleca , o sa achizitionez ori o ZN ori ceva mai bun , pana atunci sper sa adun vreo 30 mil , o zi buna copii mari.


--------------------
Dacia Supernova 2003 - b 301 srn
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Maskatu
post 17 Feb 2015, 19:50
Post #23


..


Group: Moderatori
Posts: 13.966
Joined: 2 July 08
From: zuzu




Deci te-am convins... sa nu iti mai cumperi super nova. 053.gif


--------------------
. . . - ---
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
sorin.puscarciuc
post 17 Feb 2015, 21:15
Post #24


Membru incepator


Group: Members
Posts: 8
Joined: 14 February 15




Ai reusit Maskatu , si tu si restu , dar sigur e mai bine , stiam eu ca sunteti oameni de casa si tineti si cu portofelul altora smile.gif) , momentan vine vara , asadar banii de masina se vor duce catre o bicicletaaaaaa , tanananam.


--------------------
Dacia Supernova 2003 - b 301 srn
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
klaus
post 17 Feb 2015, 21:55
Post #25


步步


Group: Moderatori
Posts: 19.062
Joined: 4 August 02
From: Bucuresti




Pai la cata doliul ai in portofel, doar nu era sa-l intristam si noi, nu?


--------------------
Scenic III 1.9 dCi - - - -
E mult mai bine să mă înșel din prea multă suspiciune decît din prea multă naivitate. - Cristoiu
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
sorin.puscarciuc
post 17 Feb 2015, 22:19
Post #26


Membru incepator


Group: Members
Posts: 8
Joined: 14 February 15




smile.gif)))) maxim klaus , dar din pacate dreptate , daaar , las' ca ma fac eu mare smile.gif)


--------------------
Dacia Supernova 2003 - b 301 srn
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Maskatu
post 17 Feb 2015, 22:20
Post #27


..


Group: Moderatori
Posts: 13.966
Joined: 2 July 08
From: zuzu




Ieftin nu rezista, gratis nu exista. wink.gif vorba ta... cu 1500 abia cumperi o bicicleta buna. Sau mai bine spus, abia gasesti ceva decent pe doua roti. De masina (4 roti) nici nu se pune problema. Daca maresti dublezi bugetul, ai rabdare, si cauti cu atentie, cu putin noroc poti gasii o masina decenta. Nu este imposibil!

This post has been edited by Maskatu: 18 Feb 2015, 09:56


--------------------
. . . - ---
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
sorin.puscarciuc
post 18 Feb 2015, 18:24
Post #28


Membru incepator


Group: Members
Posts: 8
Joined: 14 February 15




http://olx.ro/i2/oferta/chopper-de-vanzare...tml#:76ac782694 Asa ceva urmeaza sa cumpar smile.gif , o vara frumoasa va doresc


--------------------
Dacia Supernova 2003 - b 301 srn
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
maru
post 18 Feb 2015, 18:41
Post #29


Rromania..da leand uof cios


Group: Members
Posts: 672
Joined: 1 September 13




radmasa.gif radmasa.gif radmasa.gif
hai ca s`a hotarat omu` ! de la masina la bicicleta tot motocicleta ramane icon_mrgreen.gif


--------------------
Dacia 1310 Break 2003
Zambeste, maine poate fi mai rau !
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Maskatu
post 18 Feb 2015, 19:32
Post #30


..


Group: Moderatori
Posts: 13.966
Joined: 2 July 08
From: zuzu




Consider ca putem inchide.


--------------------
. . . - ---
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Closed TopicTopic OptionsStart new topic


1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Lo-Fi Version  Harta site  Parteneri  Jocuri online  Curs Valutar  HRH Haine din lana merinos Time is now: 29th March 2024 - 10:30
Forum Renault