DaciaClub Logo

Welcome Guest ( Log In | Register )

2 Pages < 1 2 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

> Cum sa transformi nokia N73 in N73 music edition

Filip
post 4 Oct 2009, 22:43
Post #31


Forumist


Group: Members
Posts: 2.905
Joined: 23 July 09




QUOTE(Andy_ACS @ 4 Oct 2009, 19:13)
@Filip - in general am zis. Tu nu esti antinokia daca iti place N70-ul (p.s. caramida lenta demodata as zice eu, dar fiecare cu gusturile lui). Fanboy antinokia uraste orice model nokia. Probabil si-ar lua masina Kia sa contrasteze cu NoKia smile.gif

Bafta!
*


Hmm... cu telefoanele unul langa altul (ma refer la N70 si N73) se observa cum N70 este mai rapid (la inceput credeam ca am impresia insa SPMark mi-a comfirmat banuiala). Dar nu are rost sa intram in polemici pentru niste bucati de plastic. laugh.gif Oricum nu merita banii. E drept, fata de un telefon non-smartphone, N70 este lent, dar sa vezi 6680 (telefonul pe care este bazat N70) ce caramida lenta si buna de nimic este. OS bun, insa ram foarte putin (vrei sa asculti muzica si sa navighezi pe internet? nu poti fiindca telefonul va inchide una din aplicatii), calitate oribila a sunetului - cu aceleasi casti comparat, si chiar si acelasi program de redare mp3 - initial credeam ca e de la player-ul mai vechi al 6680-ului, insa e ceva legat de hardware. Mi-a mai placut si 6300-le tatei la sunet, insa e petarda rau la navigat pe internet, nu are multitasking - e foarte limitat. Dar macar este mai micut. Aaa, si nu mai zic cat de util este falsh-ul N70-ului folosit ca lanterna. Din pacate la N73 cu un program similar led-ul nu se aprinde la intensitate maxima, iar la N95 se aprinde doar lumina rosie - inutil. Ce e grozav la "lanterna" n70-ului este ca proiecteaza uniform, e ideal pe intuneric. Sunt multumit de el, fiindca are exact ce folosesc eu. Daca ar fi avut HSDPA si WLAN chiar l-as fi considerat telefonul perfect. Daca pateste ceva, si il stric, tot N70 imi iau, fie el si la mana a doua. Iti vine sa crezi ca am avut 2 N70-uri, unul l-am vandut extrem de avantajos (pt.mine) la timpul ala, insa si acum regret decizia luata atunci? Si daca il tineam de piese, tot eram mai castigat.

This post has been edited by Filip: 4 Oct 2009, 22:46


--------------------
Renault Laguna 1 1.6 16v, Nubira 1.6 16v, Astra G 1.4 16v 1998 ,1999, 2006
Fara Dacie viata e pustiu.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Filip
post 21 Jul 2010, 17:42
Post #32


Forumist


Group: Members
Posts: 2.905
Joined: 23 July 09




Mda... se pare ca mi-am debranduit ieri telefonul. Dar am o problema cu el, probabil din cauza caldurii. Se incinge foarte mult acumulatorul. Nu e umflat, inca ma mai tine 3-4 zile, problema e ca imi incinge si telefonul. Aproape ca frige si mi-e cam frica sa-l las sa se incarce complet. Hmm...
Am folosit Nemesis Service Suite pentru a rescrie product code, iar pe urma Nokia software updater, pentru a instala propiu-zis urmatorul firmware. La dumneavoastra, cei care mai aveti modelul asta de telefon, ati intampinat probleme supraincalzirea?


--------------------
Renault Laguna 1 1.6 16v, Nubira 1.6 16v, Astra G 1.4 16v 1998 ,1999, 2006
Fara Dacie viata e pustiu.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Iulikk
post 21 Jul 2010, 18:13
Post #33


Fost Membru Solenzar


Group: Members
Posts: 8.949
Joined: 6 May 08
From: Litoral




6120 classic, se incalzeste cand il pun la incarcat... da' nu are nici pe dracu. 04.gif


--------------------
Autoturism visiniu cu roti - CT ?? XXX
Dieselul e pentru tractoare, gazul pentru butelii, iar benzina pentru masini.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Filip
post 14 Jan 2013, 22:43
Post #34


Forumist


Group: Members
Posts: 2.905
Joined: 23 July 09




Doamne ce disperat eram cu telefoanele acu 3 ani. radmasa.gif Apropo, inca mai am N70-ul, si N73-ul, si N95-ul. Inca n-am intampinat probleme tehnice cu ele. N70-ul il folosesc in mod curent. Bine, nu mi s-a intamplat niciodata sa mi se strice un telefon, indiferent ca-i siemens A50 sau nokia n95.

Oricum N70-u si acum e destul de smecher cu jocurile vechi, ai emulator pt. jocul DOOM1, merg toate jocurile de pe originalul nokia N-gage (vreo 40 si ceva de jocuri, unele full 3D - de fapt majoritatea sunt 3D), ai emulatoare pentru jocurile Gameboy si SEGA din anii `90. Mi s-a parut mai interesant decat alte telefoane.
Am N-gage 2.0 pe N73, dar majoritatea jocurilor sunt remake-uri, iar la grafica nu vad imbunatatiri. Din 2010 din ce am inteles s-a oprit treaba cu n-gage 2.0. Dar se gasesc pe torente.

15 Jan 2013, 14:42:
http://www.freeroms.com/roms/gameboy_advan...uto_advance.htm


Merge pe N70. radmasa.gif

This post has been edited by Filip: 15 Jan 2013, 13:42


--------------------
Renault Laguna 1 1.6 16v, Nubira 1.6 16v, Astra G 1.4 16v 1998 ,1999, 2006
Fara Dacie viata e pustiu.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
2 Pages < 1 2
Reply to this topicTopic OptionsStart new topic


1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Lo-Fi Version  Harta site  Parteneri  Jocuri online  Curs Valutar  HRH Haine din lana merinos Time is now: 19th April 2024 - 15:11
Forum Renault