DaciaClub Logo

Welcome Guest ( Log In | Register )

9 Pages « < 7 8 9 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

> Stergatoare de parbriz

marius80_eugen
post 17 Oct 2012, 09:50
Post #241


Membru autentic


Group: Members
Posts: 7.978
Joined: 9 December 05
From: Bucuresti




De cand mi-am pus inca o pereche de duze , chiar nu am probleme din punctul asta de vedere . Le-am schimbat numai in momentul in care le vedeam ca au lama tocita sau lasa dare si nu mai lua tot lichidul de pe parbriz . M-am obisnuit ca de fiecare data cand bag benzina sa curat geamurile si inainte de o cursa mai lunga la fel , cu solutie de tratament geamuri si POATE ca asta a prelungit viata lor .
Trebuie sa recunoastem ca anul asta a plouat de 10 ori , in schimb avem parte de multa mizerie de la super-metrou si alte lucrari de kko din capitala . Culmea este ca nici masinile de curatat strada nu au mai trecut .
Iarna daca esti atent se comporta mult mai bine cele aero decat cele clasice . Eu folosesc de 18' la sofer si 17' la pasager si se pare ca niciodata nu se uzeaza identic , asa ca le schimb numai cand trebuie.


--------------------
Reno / de toate Reno 2003 - 2017
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Betonu
post 20 Dec 2017, 21:02
Post #242


Membru incepator


Group: Members
Posts: 1
Joined: 30 November 17




Petru cei nu stiu exact ce dimensiune dr stergatoare se potrivesc la supernova am sa va spun eu pentru ca am incercat nenumarate marimi.acum miam pus strgatoare valeo dar nu conteaza marca pana l uma.ok la supernova merg perfect marimea 475cm sau 19 inci.celle de la valeo sunt mai scumpe dar merita si ca durata de viata cam 3ani idiferent de anotimp cel putin atat au tinut la minr


20 Dec 2017, 21:02:
Petru cei nu stiu exact ce dimensiune dr stergatoare se potrivesc la supernova am sa va spun eu pentru ca am incercat nenumarate marimi.acum miam pus strgatoare valeo dar nu conteaza marca pana l uma.ok la supernova merg perfect marimea 475cm sau 19 inci.celle de la valeo sunt mai scumpe dar merita si ca durata de viata cam 3ani idiferent de anotimp cel putin atat au tinut la minr


This post has been edited by Betonu: 20 Dec 2017, 21:02


--------------------
Dacia Supernova 2002 - Vn04dev
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
9 Pages « < 7 8 9
Reply to this topicTopic OptionsStart new topic


1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

ETask
Lo-Fi Version  Harta site  Parteneri  Jocuri online  Curs Valutar  HRH Haine din lana merinos Time is now: 19th March 2024 - 04:49
Forum Renault