DaciaClub Logo

Welcome Guest ( Log In | Register )

9 Pages < 1 2 3 4 > »  
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

> Stergatoare de parbriz

i96nds
post 31 May 2004, 13:07
Post #31


Stefan


Group: Moderatori
Posts: 2.707
Joined: 16 May 03
From: Bucuresti




Eu am luat din Carrefour tot BOSCH dar de 19''. Merg foarte bine pe SLZ. Exact numai buna dimensiunea. Cele de 18 sunt prea mici si cele de 20 prea mari. Numai bine ca cele de 19 nu se ating deloc. Deocamdata sterg bine insa nu am apucat sa le folosesc prea mult. Poate imi cumpar si paravanturi sa imi pun la ele ca sa mearga si la viteza mare. Si-a pus cineva pana acum?


--------------------
Dacia SLZ Scala 1.4/2003 - B-77-XXX
Stefan
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
mucalitu'
post 2 Jul 2004, 11:28
Post #32


Membru incepator


Group: Members
Posts: 24
Joined: 2 July 04
From: Cluj-Napoca




La mine la stergatorul din stanga nu erau bine stranse ghearele care prind partea de cauciu, si intr-o seara ploioasa cand vijeleam puternic prin oras s-a hotarat sa iasa afara( partea cu cauciuc) si a ramas partea metalica pe dinafara, bineinteles ca mi-a tras o zgarietura pe parbriz, asa ca apa curge pe semicerc.Pont: strangeti cu un cleste in prealabil, ca nu se stie....


--------------------
Straight to No.1!
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
fcop
post 2 Jul 2004, 17:49
Post #33


Membru incepator


Group: Members
Posts: 84
Joined: 1 July 04
From: Bucuresti




In legatura cu stergatoarele nu stiu ale mele sterg deocamdata bine. Paravanturile pt stergatoare sunt foarte bune,la o viteza de 80 km/h pe o ploaie mai tare stergatoarele nu prea fac fata dar cu paravanturile astea apasa mai bine pe parbriz si o investitie de 100 de mii merita.


--------------------
dacia solenza - B-54-COP
Loveste-te cu capu' de doua ori ca sa-ti dai seama...!
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
nicknein
post 23 Oct 2004, 08:29
Post #34


Membru incepator


Group: Members
Posts: 71
Joined: 7 June 04
From: Bucuresti




QUOTE(Dany @ 3 Jun 2003, 08:28)
Salut!
Ce sa faca... Pai scirtziie ca naiba la intoarcere, parca tzopaie peste geam si NU STER NIMIC! sad.gif Pe linga asta nici nu pot regla stropitorul ala de geam; daca il dau mai in sus scuipa peste masina, daca il dau mai in jos scuipa sub parbriz, iar daca il dau in pozitia "optima" scuipa in bratul stergatorului.
Sa nu mai spun ca atunci cind scuipa in bratul stergatorului mai e o faza: la drum lung, daca bratul ramine plin de apa, la viteze mari - iti arunca inca vreo 5 minute picaturi pe tot geamu! E foarte ofticant!
Ce ma gindesc eu. Am vazut la camioanele respectabile :idea: niste furtunase care stau prinse chiar de bratul stergatorului. O sa incerc sa ii montez asa ceva! Sau poate ca o solutie mai simpla ar fi un stropitor fie ceva mai inalt, fie care sa disperseze jetul.
Anyway - pentru moment cel mai tare ma oftica scirtziitul ala la intoarcerea din cursa. Sper sa fie de la cauciucul de proasta calitate!
Daniel
*



Incearca sa gasesti pe la dezmembrari niste "chestii" negre din plastic care se prind pe stergatoarele de la Peugeot 405... Peugeot 405 nu are duze pe capota ci are niste plastice negre lungi prinse pe stergatoare cu doua clipsuri de plastic de vreo 20-25 cm cu 3 gaurele care scuipa apa in fata lamelor stergatoarelor ... furtunele le tragi cu pe linga axele stergatoarelor avind grija sa lasi o bucla sa nu se intinda cind este la capat de cursa... Bafta


--------------------
FORD Focus 1.6 16V '07
BMW F650 GS '04
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
driverx
post 23 Oct 2004, 08:52
Post #35


--- Membru cu ralanti ---


Group: Members
Posts: 7.656
Joined: 21 November 03




Mi-am luat Champion de 15' si sunt dezamagit.. sad.gif un stergator lasa o linie subtire de apa la intoarece.....lasau su alea cu 15 mii bucata luate de la piese Dacia, dar si Champion? Totusi, in rest sterg excelent, cu o singura miscare a lor vad. Cu celelalte se miscau multi si bine si eu intre timp trebuia sa merg ca Ace Ventura....



--------------------
Mitsubishi Lancer 2008
Univega Alpina HT-LTD Disc Deore 2011
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Adrian_Solenza
post 23 Oct 2004, 22:52
Post #36


Solenza... prima iubire!


Group: Members
Posts: 912
Joined: 4 July 04
From: Buc (Ap. Patriei)




Treaba nu o fac stergatoarele, ci solutia folosita.. Utilizati Clin de geamuri concentrat si apa... Curata perfect! wink.gif


--------------------
Citroen C3 1.4Hdi 2011 - Inca numere rosii...
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
RIon
post 24 Oct 2004, 10:32
Post #37


pasionat


Group: Members
Posts: 2.835
Joined: 22 May 04
From: CJ




Adriane, pai daca grafitul ala se duce, cum sa isi faca treaba ca lumea, orice solutie ar fi, tot raman dar micute...si subtiri, care enerveaza la culme...


--------------------
Skoda Octavia 2 2005, TDI 160CP 2008, Ford Focus 115 CP - de CJ
www.raresion.ro
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Adrian_Solenza
post 24 Oct 2004, 14:31
Post #38


Solenza... prima iubire!


Group: Members
Posts: 912
Joined: 4 July 04
From: Buc (Ap. Patriei)




Io nu folosesc stergatoarele, mereu merg cu masina IMPECABIL de curata... Asa sunt eu tipicar! Cum o vezi in poza, asa arata mereu, baietii de la intalnire pot confirma biggrin.gif
Daca ma prinde ploaia, intr-adevar, e mai naspa! Dar atata timp cat ploua intr-una nu sunt probleme! Cel mai nasol e cand stropesc aia strazile si te fac varza aia din fata.. Atunci MA ENERVEZ LA CULME, ma bag pe linia de tramvai, incetinesc, depinde.. Uneori chiar trag pe dreapta..
Se zice ca unii au o pasarica, altii un stol.. Eu raman la prima varianta biggrin.gif


--------------------
Citroen C3 1.4Hdi 2011 - Inca numere rosii...
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
RIon
post 24 Oct 2004, 17:44
Post #39


pasionat


Group: Members
Posts: 2.835
Joined: 22 May 04
From: CJ




Adriane, in fiecare dimineata sterg tot ce inseamna geam si far , masina o spal cel putin o data/saptamana, dar la drum lung in afara, cu ploaie si tiruri din sens opus, vai-si-amar ce se depune pe parbriz... iar daca e si noapte, all that I see, absolut darkness, God Help Me... (Metallica rulz). Dupa 100 de km imi arata masina ca alea de raliu, mai ales ca am mers si pe drum forestier:)
Azi mi-am luat 2 stergatoare din Petrom, cu grafit si de 22, la mine s-au potrivit la fix. Am recalibrat duzele duble sa bata jetul unde trebuie, schimbat lichid (inca nu am pus de iarna), si ma simt mai sigur. Seara in oras, daca mai si ploua, fiind si in peiroada lamaii (am carnet din 1 iulie, dar am vreo 6000km deja), merg cu 30-40 in oras, si ma enerveaza ca nu vad clar, fiind tipicar la acest aspect - ca tine.
Mai sunt si obsedat sa imi mearga fiecare bec/far/led din/de pe masina.


--------------------
Skoda Octavia 2 2005, TDI 160CP 2008, Ford Focus 115 CP - de CJ
www.raresion.ro
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
xman2000
post 26 Oct 2004, 13:53
Post #40


Membru incepator


Group: Members
Posts: 60
Joined: 6 October 03




Mi-am cumparat Valeo 18" (45 cm). Au cauciucul moale ; se muleaza foarte bine pe parbriz si sterg mai bine decit credeam. Multam colegilor forumisti.


--------------------
Dacia Solenza Rapsodie
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
GABONE77
post 9 Dec 2004, 23:53
Post #41


el jefe


Group: Members
Posts: 856
Joined: 9 August 04
From: Bucuresti




am gasit la Carrefour niste Bosch grafitate de 18 inch. E promotie sunt 250 mii si mi se par f acceptabile ca pret.Sterg f bine sunt silentioase.Da-ti iama-n ele pana nu dispar.


--------------------
Dacia Sandero 2009 1.6 MPI Laureate - TPG
cine e bun e bun si cand e rau
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
bogdan_o
post 16 Dec 2004, 16:09
Post #42


om ca, din pacate, din ce in ce mai putini


Group: Members
Posts: 3.940
Joined: 23 May 03
From: Bucuresti




Asa cum am mai spus am stergatoarele "de origine". Mai scartaie ele ce-i drept dar sterg foarte bine. Am prins o iarna cu ele si vad ca nu au suferit. Asa ca altele nu-mi iau, mai ales ca vine iarna si e pacat sa chinui stergatoare noi, de vreme ce astea isi fac datoria. Poate la primavara.


--------------------
Dacia SLZ 1.4 / Break CL
E bine sa fii multumit cu ceea ce ai, dar nu si de ceea ce esti (Sir James MacKintosh)
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
oboman1980
post 16 Dec 2004, 17:35
Post #43


Membru incepator


Group: Members
Posts: 68
Joined: 19 November 04
From: Darmanesti, Bacau




Si la mine stergatoarele merg ca naiba (scartie si cel din dreapta nici nu sterge ca lumea) Daca pun de alea duble e vreo problema?


--------------------
Dacia Solenza Scala 2003 - BC-06-LRF
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
dragOn
post 16 Dec 2004, 18:12
Post #44


Fost deținător Dacia (1310, Liberta, Solenza)


Group: Members
Posts: 692
Joined: 8 July 02
From: Bucuresti




QUOTE(oboman1980 @ 16 Dec 2004, 18:35)
Si la mine stergatoarele merg ca naiba (scartie si cel din dreapta nici nu sterge ca lumea) Daca pun de alea duble e vreo problema?
*


Sunt proaste și o să-ți zgârie parbrizul! Am probat mai multe modele!!!


--------------------
VOLKSWAGEN PASSAT TDi 131CP/2002 - B xx UEX
Never drive faster then your angel can fly !!!
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
tuneam
post 21 Dec 2004, 12:56
Post #45


Membru autentic


Group: Members
Posts: 848
Joined: 1 March 04
From: Bucuresti




Cand am fost in Gemania mi-am pus niste stergatoare de Honda. Le am cam de 1 an. Nu scartie, sterg f bine. Nu s-au deteliorat in timp. Sunt de 21. Sunt fff multumit de ele.


--------------------
Renault/Ford Clio IV 2014 - bucuresti
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
eugeniuz2004
post 11 Jul 2005, 23:16
Post #46


Membru autentic


Group: Members
Posts: 1.004
Joined: 13 August 04
From: Iasi




Daca cele originale ale masinii au 46 cm ceea ce ar insemna cam 18,12 inch atunci de unde naiba sa iau de dimensiunea asta ciudata ca standard sunt doar de 18 sau 19 inch?

Vreun sfat ca as vrea altele.

TX

EU


--------------------
Kia Cee'd 2008 SW BEST - IS-96-AEU
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Lucian BLK
post 12 Jul 2005, 09:51
Post #47


membru blue extreme


Group: Members
Posts: 621
Joined: 20 April 04
From: Pitesti - Bucuresti




Pai ia de 18'' sau de 19''!
Eu am de 19''. A trebuit sa indoi putin de brate pentru a nu se incaleca si e OK.


--------------------
Renault Megane Bicorp 1.6 16V 2007
Renault Megane Bicorp
Daewoo Matiz
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
i96nds
post 12 Jul 2005, 10:29
Post #48


Stefan


Group: Moderatori
Posts: 2.707
Joined: 16 May 03
From: Bucuresti




QUOTE(i96nds @ 31 May 2004, 13:07)
Eu am luat din Carrefour tot BOSCH dar de 19''. Merg foarte bine pe SLZ. Exact numai buna dimensiunea. Cele de 18 sunt prea mici si cele de 20 prea mari. Numai bine ca cele de 19 nu se ating deloc.


Revin cu acest post. Nu merita sa luati de 18'' ca sunt prea mici. Serios !!! Luati de 19 si nu veti regreta. Vin perfect. Eu nu a trebuit sa indoi nici un brat, au venit la fix. Nu prea am inteles de ce boiolu a trebuit sa le indoaie.... Daca luati de 18'' va ramane o bucata mai mare necuratata, ceea ce e nasol.


--------------------
Dacia SLZ Scala 1.4/2003 - B-77-XXX
Stefan
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Lucian BLK
post 12 Jul 2005, 11:00
Post #49


membru blue extreme


Group: Members
Posts: 621
Joined: 20 April 04
From: Pitesti - Bucuresti




Ale mele (Champion) au la capete niste opritoare ce tin lamelele sa nu zica by by datorita fartei centrifuge ca deh, se supun si ele legilor fizicii.


--------------------
Renault Megane Bicorp 1.6 16V 2007
Renault Megane Bicorp
Daewoo Matiz
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
GABONE77
post 19 Jul 2005, 17:31
Post #50


el jefe


Group: Members
Posts: 856
Joined: 9 August 04
From: Bucuresti




treaba asta cu stergatoarele ma innebuneste si pe mine. si sunt cativa factori care influenteaza daca sterg perfect sau nu:

- lichidul de curatat parbrizul sa fie cat mai bun eventual din astea de geamuri concentrate gen Mr Muscolo care mie mi-a curatat insecte de pe drum luate si stiti si voi cum sta treaba cu astea cat de greu se iau de pe geamuri.
-stergatoarele sa fie cat de cat bune pot sa zic ca m-au deceptionat si unele de firma ce-i drept dupa un timp dar oricum
-pozitia bratelor e cheia. trebuie gasita pozitia perfecta
-duzele sa stropeasca cat mai bine si cat mai mult adica sa nu fie infundate asta se face usor cu un ac cu ceva


eu nu am reusit nici pana acum sa gasesc solutia ideala uneori mai scartaie uneori mai lasa o dunga nestearsa, asta e, nimic nu e perfect, dar tot timpul stau sa dreg situatia pt ca deja din cauza de stergatoare din fabrica am 2 -3 dungi fine pe parbriz sad.gif


--------------------
Dacia Sandero 2009 1.6 MPI Laureate - TPG
cine e bun e bun si cand e rau
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Hatod
post 19 Jul 2005, 19:26
Post #51


Membru simplu


Group: Members
Posts: 92
Joined: 17 May 04
From: Cluj-N.




De citeva saptamini am si eu probleme cu stergatoarele. Am cele originale, au functionat bine mai mult de un an, dar acum...
Am observat ca sterg inca destul de bine in "faza de ridicare", dar cind se duc "jos" lasa urme de apa, care la urma se transform in pete mici. Deci parbrizul nu-i curat-curat niciodata sad.gif

Eu m-am gindit ca de vina sint micile depuneri pe cauciucol stergatoarelor. Insecte, noroi, etc. De cite ori sterg geamul la benzinarii sterg si ele, dar se depun repede din nou.
(Sau poate cauciucul se strica si are neregularitati?)


--------------------
Dacia Solenza 2004 - CV-nn-NNN
/* There's no one like you */
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
i96nds
post 20 Jul 2005, 13:35
Post #52


Stefan


Group: Moderatori
Posts: 2.707
Joined: 16 May 03
From: Bucuresti




De fiecare data cand stergi parbrizul de insecte trebuie sa speli si lamelele de la stergatoare !!! Lamelele raman grase. De aceea trebuie sa le dai si pe ele cu substanta care sa inlature mustele alea. Dai cu carpa in sus si in jos si ar trebui sa fie mai bine.

Asta e motivul pentru care sterg bine la urcare si sterg prost la coborare.

Daca ramane si o dunga ca un arc de cerc inseamna ca ai prins vreun betisor mic sub lamela de la stergator.


--------------------
Dacia SLZ Scala 1.4/2003 - B-77-XXX
Stefan
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
GABONE77
post 20 Jul 2005, 19:56
Post #53


el jefe


Group: Members
Posts: 856
Joined: 9 August 04
From: Bucuresti




si oricum sa nu disperam exista si masini mai tepene la care sa va uitati sterg amebele sau unul f prost in special la Renault Megan penultimul model. iar sistemul de brate e de kko la solenza.


--------------------
Dacia Sandero 2009 1.6 MPI Laureate - TPG
cine e bun e bun si cand e rau
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Lucian BLK
post 21 Jul 2005, 07:44
Post #54


membru blue extreme


Group: Members
Posts: 621
Joined: 20 April 04
From: Pitesti - Bucuresti




@GABONE77: Scuza-ma dar cum ai ajuns la concluzia ca sistemul de brate de la SLZ e de cenzurat?


--------------------
Renault Megane Bicorp 1.6 16V 2007
Renault Megane Bicorp
Daewoo Matiz
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
GABONE77
post 21 Jul 2005, 19:33
Post #55


el jefe


Group: Members
Posts: 856
Joined: 9 August 04
From: Bucuresti




pai pt ca dupa scurt timp unul sta mai sus altul mai jos au joc si trebuie sa te chinui mereu sa tragi de ele sa calce stergatoarele cat mai perpendicular pe parbriz. in rest sunt excelente cool.gif


--------------------
Dacia Sandero 2009 1.6 MPI Laureate - TPG
cine e bun e bun si cand e rau
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Asi
post 25 Jul 2005, 17:07
Post #56


Camaro SS


Group: Members
Posts: 930
Joined: 24 July 05
From: Bucuresti




pana la urma alea de 19 sunt ok pt slz? sau se incaleca.. ca as vrea si eu sa le schimb.. deh alea originale dupa 2 ani de zile.. streg bine.. dar scartaie ingrozitor.. am mai intreptat/indoit bratele sa vina mai drept.. dar nimic..

mai ales de curand cand m-a pus draq sa ma duc pe la nustiucine care sta la sat.. si sa vedem ploaie+drum forestier+mocirla+etc.. masina arata ca alea de raliuri si stergatoarele care mai dadeau cate o pala de noroi de pe parbriz au cam icurcat-o.. franjuri e tot cauciucu de pe ele de la noroi...

asadar se impun altele in sfarsit.. e chiar asa importanta firma sau dinalea carrfour la 50-100 de mii sunt ok?.. ca nu prea am bani de aruncat in masina.. (mai bine ii beau biggrin.gif )... adica stiti voi.. abia student.. (aflu maine dupa examen daca am intrat la facultate) banii sunt putini si limitati biggrin.gif.. abia ii mai bag benzina din cand in cand.. biggrin.gif in rest distractia e-n floare


--------------------
Mitsubishi/Mercedes Carisma/B-class 2003 1.9 DI-D/2007 200CDI - B 79 ASI/Bxxx
"Cei care au puterea de a constrange n-au nevoie sa recurga la judeacata" (Thucydides, 1, 77, 2)
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
GABONE77
post 27 Jul 2005, 22:43
Post #57


el jefe


Group: Members
Posts: 856
Joined: 9 August 04
From: Bucuresti




la mine alea de 19" au ajuns sa se incalece adica f putin dar se incalecau asa ca pe stanga am unul de 19 iar pe dreapta unul de 18. am vazut mai sus ca se scria ca alea de 19 sunt ok ba chiar daca am citit bine cineva a zis ca a pus si de 20. eu unul raman la parerea ca poti sa investesti cateva zeci de lei si sa iti iei niste stergatoare ca lumea grafitate. merg si alea de 10 lei bucata dar gasesti si valeo la 15 -17 lei bucata. mai scumpe ar mai fii champion am auzit insa nu cunosc nimic despre ele. am mai avut niste boschuri care dupa un an de stat pe masina au trebuit schimbate.


--------------------
Dacia Sandero 2009 1.6 MPI Laureate - TPG
cine e bun e bun si cand e rau
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
cmihut
post 9 Sep 2005, 23:35
Post #58


Membru incepator


Group: Members
Posts: 7
Joined: 9 September 05




Pentru cei interesati de ceva stergatoare de doamne ajuta smile.gif am gasit un model de la Valeo care nu stiu sigur daca se gaseste la noi dar e pe acelasi sistem ca la masinile noi (numite si stergatoare aero).

Eu am inceput sa le caut prin magazine. Pretul e sigur cam pe la 1 milion bucata dar eu zic ca daca chiar vrei sa stergi parbrizul din o singura tura a stergatoarelor astea sunt cele mai bune smile.gif Aveti atasate niste poze

Attached thumbnail(s)
valeo_ultimate_wiper_blades.jpg ( Size: 20.64k ) Number of downloads: 864
valeo1.jpg ( Size: 17.71k ) Number of downloads: 793
valeo2.jpg ( Size: 22.39k ) Number of downloads: 782


--------------------
Dacia Solenza - DB 59 GAB
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
pedrovl
post 12 Sep 2005, 09:10
Post #59


pedrovl


Group: Members
Posts: 1.007
Joined: 12 October 04




Acum vreo luna mi-am luat din Italia cu 2 euro , 2 bucati lamele de cauciuc pentru a inlocui doar partea care sterge. M-am chinuit ceva la cel din stanga, si pe cel din dreapta l-am lasat cum era din fabrica intrucat mai sterge inca bine. Schimbarea de pe stanga nu ma satisface foarte mult si as vrea sa imi iau un set de mai buna calitate. Care este totusi cel mai bun raport calitate /pret ca nu prea as da 1 milion pe ele. Exista cumva stergatoare originale asa cum sunt orice pese de schimb "d`origine" ? Eu din alea as lua daca exista pentru ca mie mi-au sters foarte bine timp de aproape 2 ani. Recunosc ca nu le intretin deloc dar folosesc numai solutie de geamuri recomadata pe care o amestec cu apa distilata. Cel mai multumit am fost de "Parbriso" = 35 mii /litru care se dilueaza 1: 1.


--------------------
DACIA DUSTER 1,6 16v 4x4 Laureate
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
GABY IS BACK !
post 20 Sep 2005, 17:29
Post #60


Membru autentic


Group: Members
Posts: 552
Joined: 15 February 05
From: bucuresti - 4




Eu le-am schimbat destul de repede pe alea originale, cu unele Bosch, de care am fost foarte multumit un an si jumatate. Acum au inceput sa dea rateuri, mai ales la viteza mare, si am cumparat unele "no name, adica de fapt marca "Alca", made in Germany, cu lamela grafitata, care tineam eu minte de la dacia 1310 ca sterg foarte bine.
Am dat 75k sau 85k pe bucata, si in ultimile 3 zile am fost foarte multumit de ele. Aluneca bine, fara "scart" sau socuri, si sterg impecabil.
Cele originale inca sunt de rezerva, in caz de "pierdere" prin parcari....


--------------------
DACIA SOLENZA CLIMA 2003
CE TIE NU-TI PLACE, ALTUIA NU-I FACE!
NICI MACAR IN TRAFIC!
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
9 Pages < 1 2 3 4 > » 
Reply to this topicTopic OptionsStart new topic


1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Lo-Fi Version  Harta site  Parteneri  Jocuri online  Curs Valutar  HRH Haine din lana merinos Time is now: 19th March 2024 - 05:24
Forum Renault