DaciaClub Logo

Welcome Guest ( Log In | Register )

6 Pages < 1 2 3 4 > »  
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

> Macel la Oslo, incredibil...

spy_oh_joy1389
post 28 Jul 2011, 12:22
Post #31


Megane zen și un mare plimbăreț


Group: Members
Posts: 3.879
Joined: 28 August 08
From: Sibiu




QUOTE(Modus @ 28 Jul 2011, 07:47)


<span class='edit'>28 Jul 2011, 07:50:</span>
De cand imi spui tu mie ce sa fac? Ia spune-mi cine sunt eu in poza aia pusa de tine!
Ia ghici!
Cu ce iti sustii tampenia de afirmatie? Vezi sa nu crape vreo vena!
Pentru stiinta ta, biserica la care ma duc eu nu mi-a spus niciodata sa-i urasc pe cei diferiti de mine;
Nu se vede ori nu te duci!
daca asa iti spune biserica unde te duci tu nu inseamna ca asa fac toate bisericile.
Nu ma duc la biserica, acolo eram prezent pentru altceva.

*




QUOTE(DragosP @ 28 Jul 2011, 07:50)
Și cine zice că ăia pe care mi i-ai servit în link au fost sau (urmașii dezaxați ai lor) sunt creștini? Ei?
Nu e suficient! wink.gif
*


Dar pentru tine e suficient ca alte organizatii spun ca sunt de o alta orientare, nu? Legionarii erau extremisti crestini. Rolul lor era de a apara valorile crestine din Romania si de a tine bolsevismul departe de tara. Cand o organizatie devine extremista, mult nu mai are pana incepe sa-si impuna punctele de vedere cu orice mijloc.

Mama ei de multiculturalism, ca aia au inteles total gresit conceptul. Normal ca francezilor le e frica sa faca ceva ca sunt acuzati de rasism, si asa si este!(la americani la fel; ai dat cu pumnul intr-un negru ca te-a enervat, esti rasist si meriti o pedeapsa mai mare). Legile discrimineaza pe fata, de obicei, in favoarea minoritatilor. Cum e si la noi cu locurile rezervate in licee si facultati pentru tigani. Cunosc tigani carora le-a fost rusine sa intre pe locurile alea si s-au batut pe locuri cu restul lumii, cum era si normal pentru ca nu trebuie sa fie diferente intre sanse!

Daca europenii vor exemplu de multiculturalism sa se uite in Dobrogea, unde multe minoritati traiesc fara sa se certe cu romanii. Printre minoritatile astea sunt si turci si tatari, deci musulmani.

QUOTE(george_scala_2004 @ 28 Jul 2011, 08:24)

catolicismul este o EREZIE. razboaiele duse in numele crestinatatii era de fapt razboaie de imbogatire...duse de niste eretici...iar daca e sa ii numim extremisti ii numim numai pe ei...ortodocsii nu pot fi si nu sint extremisti...
*


De ce este o erezie? Ca nu esti tu de acord cu religia lor? Asa cum zici tu de ei, asa zic si ei de ortodocsi, deci e fix pix.


--------------------
Renault 2 x Megane 4 GT&Zen ||2017||2016
Hanlon's razor: "Never attribute to malice that which can be adequately explained by stupidity."
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
mariusscout
post 28 Jul 2011, 12:41
Post #32


Membru autentic


Group: Members
Posts: 413
Joined: 15 December 10




nu tre` sa te ataci, spy, dar daca nu era biserca catolica cu a ei inchizitie, eram mult mai evoluati in ziua de azi, dpdv tehnologic si, inclin sa cred ca si cultural/spiritual

This post has been edited by mariusscout: 28 Jul 2011, 12:41


--------------------
Renault Koleos 2013 2.0 dci
Dac-ai fost prost când erai mic, acuma numa` te joci.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
AndreiMR
post 28 Jul 2011, 13:15
Post #33


Membru alfist


Group: Members
Posts: 3.823
Joined: 15 January 09
From: Pitesti




Biserica catolica este si a fost intotdeauna o institutie condusa de niste baieti cu interesele lor proprii, o institutie putreda care si-a lasat amprenta asupra istoriei intr-un mod predominant negativ. Sa mai amintesc, pe langa inchizitie, de cruciade, de prigonirea savantilor luminati, de razboaiele in care s-au amestecat fara rost, de lipsa de reactie fata de invazia otomana asupra Europei, de faptul ca invatamantul a fost multa vreme in subordinea preotimii? Scopul acestei institutii a fost, de-a lungul timpului, de a folosi o religie toleranta si destul de luminata la originile ei, pentru a conduce populatia mentinuta voit intr-o stare de indobitocire, ceea ce din punctul meu de vedere a indepartat-o grav de la scopul cu care a fost creata. Nu ca protestantii sau ortodocsii ar fi mai breji, dar influenta lor e totusi mai mica...A nu se intelege ca sunt contra religiei, dimpotriva, vreau doar sa spun ca religia a fost denaturata si folosita in scopuri murdare de catre oamenii care ar trebui sa fie reprezentantii cei mai importanti ai religiei.

Cat despre dementul de la Oslo, pedeapsa potrivita ar fi fost sa fie dat pe mana multimii, oricat de calmi ar fi ei norvegienii, gaseau o metoda potrivita sa il rasplateasca pentru faptele sale

This post has been edited by Synyster: 28 Jul 2011, 13:17


--------------------
2018 Mazda 3 G120 Challenge
2015 Land Rover Discovery Sport TD4 SE
2008 Mazda 2 TE
EX: Clio III dci Dynamique/Mazda CX-7 Revolution/ Alfa Romeo 159 2.4 jtdm
User is online!Galerie FotoPM
Go to the top of the page
+
T.rac3Er
post 28 Jul 2011, 13:24
Post #34


cr8or


Group: Members
Posts: 1.461
Joined: 25 July 04




daca nu era biserica in general eram mult mai bine azi.
dumnezeu este egal tuturor oamenilor. unii sa se considere mai nu stiu cum si sa intermedieze legatura cu domnul, miroase a bisnitareala in credinta.
eu merg la biserica doar ca este un loc de cult, spiritual unde se strange lumea, si sunt cu gandurile mele. nici un popa din lumea asta nu va avea cuvant in fata mea. cat timp am citit biblia de mai multe ori si am incercat sa inteleg adevarurile pierdute printre randuri, nu o vrea sa zica un altul care posibil are un iq mai mic ca al meu, ca intelege lumea mai bine.
religia, de orice forma, e o prostie, o modalitate de subordonare a multimii. la inceput a avut rolul de lamurire a lumii despre puterile mult peste intelegerea noastra, dar apoi, trebuia dizolvata.
si aici a intervenit micimea omului care a astupat vocea divinitatii si a incput sa traga de la enoriasi, foloase. ca oricum "domnul are grija de noi toti".
un musulman mafiot e la fel ca un crestin mafiot ca un budist mafiot, ca //insert religie mafior. in sensul in care nici unul nu sunt credinciosi. sunt doar niste mizerii de oameni care pot fi la nevoie eliminati dintre noi, precum merele stricate.
un musulman, un ortodox, un protestant, budist, ....normal va fi om oridunde in lumea asta. va fi respectuos cu ceilalti si echilibrat. asta e valabil si pentru diversele culori ale pielii (negrii, albi, galbeni, etc...).
intr-adevar inervin anumite aspecte de cultura si civilizatie in cresterea diversilor indivizi ai diverselor medii culurale.
adica dintr-o gramada de tigani 90% sunt sanse sa alegi un hot, criminal, pungas, bisnitar.
daca in schimb iau un copil tigan de mic-mic si un alb, un negru si le oferi un mediu sanatos cultural, echilibrat moral, cu aceleasi abilitati genetice, tind sa cred ca singurele diferente vor fi doar de personalitate ale fiecaruia.
nu poti compara un alb retard cu un negru normal si un tigan geniu, logic.
lasati complexele astea. acel masacrator laugh.gif a avut ceva. ori e o conspiratie planetara, ori e un nebun care a ramas fara o doaga, rezultatul actiunilor sale il vom vedea ulterior, si implicatiile ne vor demonstra ce a fost de fapt acolo
stima


--------------------
Citro-mobil C4 2006 VTR+
Why waste energy on fighting the old when you can just use it to create something new. All life has the creation gift inside. Use it.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
spy_oh_joy1389
post 28 Jul 2011, 13:25
Post #35


Megane zen și un mare plimbăreț


Group: Members
Posts: 3.879
Joined: 28 August 08
From: Sibiu




Ortodocsii au fost mereu ciuca batailor si au fost si mai saraci de la inceput.


--------------------
Renault 2 x Megane 4 GT&Zen ||2017||2016
Hanlon's razor: "Never attribute to malice that which can be adequately explained by stupidity."
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Modus
post 28 Jul 2011, 13:38
Post #36


Membru autentic


Group: Members
Posts: 2.482
Joined: 21 August 08




QUOTE(Modus @ 28 Jul 2011, 07:47)


<span class='edit'>28 Jul 2011, 07:50:</span>
De cand imi spui tu mie ce sa fac? Ia spune-mi cine sunt eu in poza aia pusa de tine!
Ia ghici! Raspuns tipic de genul hai sa ma iau de cineva de dragul de a ma lua[/B
Cu ce iti sustii tampenia de afirmatie? Vezi sa nu crape vreo vena! [B]De cand iti pasa?

Pentru stiinta ta, biserica la care ma duc eu nu mi-a spus niciodata sa-i urasc pe cei diferiti de mine;
Nu se vede ori nu te duci! Dovezi banuiesc ca ai cu nemiluita
daca asa iti spune biserica unde te duci tu nu inseamna ca asa fac toate bisericile.
Nu ma duc la biserica, acolo eram prezent pentru altceva.
Nu cred ca e cazul sa ma asementi cu tine

28 Jul 2011, 13:41:
QUOTE(spy_oh_joy1389 @ 28 Jul 2011, 13:25)
Ortodocsii au fost mereu ciuca batailor si au fost si mai saraci de la inceput.
*



Lasa ca recupereaza anumiti preoti de-ai lor.

This post has been edited by Modus: 28 Jul 2011, 13:41


--------------------
Renault Clio GTLine 1.5 dCi EDC 2018
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
bucatzel
post 28 Jul 2011, 13:42
Post #37


Membru plictisit


Group: Moderatori
Posts: 6.224
Joined: 19 May 08
From: Timisoara




Ce drac' va asteptati cate vreme toti defectii au acces la arme. Nu-mi spuneti mie ca daca singura arma care ar fi putut-o detine era o pusca de vanatoare, ar fi apucat ala sa impuste pe cineva. Pana sa apuce sa tinteasca, cativa tot ar fi incercat deja sa i-o faca supozitor.

Da-o naibii de treaba, 'andicapatii aia de peste ocean is si mai si la faze de-astea. Amu' ceva vreme, s-a prezentat o duzina la spital toti cu rugamintea de a se inchide diverse orificii suplimentare, cauzate de unul care era foarte sucarit ca altul i-a "vizitat" nevasta. La ala nici macar nu i-a trebuit cine stie ce cauza "nobila", doar o nevasta putin cam curva. Si peste balta, asta-i o poveste destul de des repetata.

Daca e ceva ce ar trebui facut ca sa se limiteze situatii de genul asta, ar fi un regim groaznic de STRICT al armelor si munitiilor. Asta asa, ca si prim pas...



--------------------
Dacia 1300 1981 - 3-SB-2608
Si cu dansa-ntransa, si cu sufletu' in rai... cam greu...
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
spy_oh_joy1389
post 28 Jul 2011, 13:44
Post #38


Megane zen și un mare plimbăreț


Group: Members
Posts: 3.879
Joined: 28 August 08
From: Sibiu




QUOTE(Modus @ 28 Jul 2011, 13:38)
QUOTE(Modus @ 28 Jul 2011, 07:47)
<span class='edit'>28 Jul 2011, 07:50:</span>

Nu se vede ori nu te duci! Dovezi banuiesc ca ai cu nemiluita

*




"să nu judeci pe aproapele tău"

Ceea ce faci in fiecare zi. Ii judeci pe musulmani de parca tu ai fi Dumnezeu si stii tu ca ei gresesc. Asta e destula dovada ca te duci la biserica sa dormi. La fel ca multi crestini care se lauda cu credinta lor, dar nu fac decat sa le spuna altora cum sa-si traiasca viata ca ei stiu mai bine si sunt siguri ce planuri are Dumnezeu pentru ei si ca multi crestini care se duc sa se roage ca sa aiba un apartament rezervat pe lumea de dincolo.

This post has been edited by spy_oh_joy1389: 28 Jul 2011, 13:45


--------------------
Renault 2 x Megane 4 GT&Zen ||2017||2016
Hanlon's razor: "Never attribute to malice that which can be adequately explained by stupidity."
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
mariusscout
post 28 Jul 2011, 13:52
Post #39


Membru autentic


Group: Members
Posts: 413
Joined: 15 December 10




deja ne abatem de la subiect(inclusiv eu am postat post-336-1110552475.gif , si o dam si in polemica pe alte teme decat cea initiala
s-a intamplat intamplat si aici:http://www.reno.ro/Ce-semnificatie-are-acest-semn-t216409.html
haideti sa deschidem un topic dedicat religie/credinta vs ateism sau cultulx vs cultul y si sa ne "razboim" acolo


--------------------
Renault Koleos 2013 2.0 dci
Dac-ai fost prost când erai mic, acuma numa` te joci.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
cosmin_2300
post 28 Jul 2011, 14:02
Post #40


Banned


Group: Members
Posts: 5.050
Joined: 5 May 06
From: București




QUOTE(bucatzel @ 28 Jul 2011, 14:42)
Daca e ceva ce ar trebui facut ca sa se limiteze situatii de genul asta, ar fi un regim groaznic de STRICT al armelor si munitiilor. Asta asa, ca si prim pas...
*


La câți bani se obțin din vânzarea armelor și a muniției așa ceva nu se va întâmpla niciodată ....


--------------------
Opel Astra J - 2016 - Diesel inside.
My friends, it has often been said that I like war. Friends, I love war!
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Modus
post 28 Jul 2011, 14:03
Post #41


Membru autentic


Group: Members
Posts: 2.482
Joined: 21 August 08




QUOTE(spy_oh_joy1389 @ 28 Jul 2011, 13:44)
"să nu judeci pe aproapele tău"

Ceea ce faci in fiecare zi. Ii judeci pe musulmani de parca tu ai fi Dumnezeu si stii tu ca ei gresesc. Asta e destula dovada ca te duci la biserica sa dormi. La fel ca multi crestini care se lauda cu credinta lor, dar nu fac decat sa le spuna altora cum sa-si traiasca viata ca ei stiu mai bine si sunt siguri ce planuri are Dumnezeu pentru ei si ca multi crestini care se duc sa se roage ca sa aiba un apartament rezervat pe lumea de dincolo.
*



O sursa a citatului ar fi binevenita.

Este adevarat ca sunt foarte critic la adresa musulmanilor. Bineinteles ca si printre ei sunt exceptii (cum este Raed Arafat) care contribuie pozitiv la "infrumusetarea" lumii in care traim.
Problema este ca foarte multi dintre ei sunt radicali si anti tot ceea ce nu este musulman (vezi de exemplu calugari budisti decapitati in Tailanda de musulmani)
Exemplele sunt si pe continentul nostru: nu mi se pare normal ca un evreu care poarta kippah sau un lantisor cu steaua lui David sa fie atacat de musulmani pe strazile Marsiliei sau Parisului, sau sa fie ars de viu (http://en.wikipedia.org/wiki/Ilan_Halimi)
In Franta violenta extrema, negarea integrarii si ura fata de orice autoritate a statului este specifica comunitatii musulmane. Desigur ca NU toti musulmanii sunt delincventi; am vazut cu ochii mei pe Aeroportul Roissy Charles de Gaulle o groaza de magrebieni care au un loc de munca, care presupun ca au o viata cat de cat normala si asezata si m-am bucurat foarte mult sa vad asta.
Dar tot cu ochii mei am vazut in nordul Parisului (mai exact in zona Garii de Nord) un musulman care intindea covorasul pentru rugaciune pe strada (ceea ce e interzis prin lege, deoarece blocheaza spatiul public) iar asta nu e un caz izolat


Nu mi se pare normal ca daca Parlamentul francez a votat legea prin care se interzice purtarea valului islamic in spatiile publice legea sa nu se respecte la Marsilia!
Ba mai mult, soferul de autobuz care le-a rugat pe femeile cu voal sa parasesca autobuzul a fost batut cu cruzime de musulmanii din autobuz. Asta e pericolul multiculturalismului.

Bineinteles ca trebuie sa ne iubim aproapele. Dar trebuie sa ne gandim daca cei care nu vor sa se integreze si isi bat joc de tot ceea ce inseamna valori occidentale sunt aproapele nostru sau nu.


--------------------
Renault Clio GTLine 1.5 dCi EDC 2018
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
DragosP
post 28 Jul 2011, 14:06
Post #42


Nu zic nimic...nou


Group: Moderatori
Posts: 4.929
Joined: 12 August 04
From: Lumea mea




QUOTE(Modus @ 28 Jul 2011, 15:03)
O sursa a citatului ar fi binevenita.
*


Matei 7,1.


--------------------
Ceva de plastic . . - BRRC
Scuze celor pe care i-am supărat!
Cu noi este Dumnezeu!
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Modus
post 28 Jul 2011, 14:13
Post #43


Membru autentic


Group: Members
Posts: 2.482
Joined: 21 August 08




QUOTE(DragosP @ 28 Jul 2011, 14:06)
Matei 7,1.
*



Nu cred
La Matei 7.1 vad "Nu judecați, ca să nu fiți judecați." http://www.bibliaromana.com/Biblia/matei.htm



--------------------
Renault Clio GTLine 1.5 dCi EDC 2018
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
bucatzel
post 28 Jul 2011, 14:19
Post #44


Membru plictisit


Group: Moderatori
Posts: 6.224
Joined: 19 May 08
From: Timisoara




QUOTE(cosmin_2300 @ 28 Jul 2011, 15:02)
La câți bani se obțin din vânzarea armelor și a muniției așa ceva nu se va întâmpla niciodată ....
*



QUOTE
Si cu dansa-ntransa, si cu sufletu' in rai... cam greu...




--------------------
Dacia 1300 1981 - 3-SB-2608
Si cu dansa-ntransa, si cu sufletu' in rai... cam greu...
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
DragosP
post 28 Jul 2011, 14:23
Post #45


Nu zic nimic...nou


Group: Moderatori
Posts: 4.929
Joined: 12 August 04
From: Lumea mea




Romani 14, 10 e mai ok?
Citatul respectiv nu există ca atare, da' tu ești băiat deștept și te prinzi!


--------------------
Ceva de plastic . . - BRRC
Scuze celor pe care i-am supărat!
Cu noi este Dumnezeu!
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Modus
post 28 Jul 2011, 14:32
Post #46


Membru autentic


Group: Members
Posts: 2.482
Joined: 21 August 08




[quote=spy_oh_joy1389,28 Jul 2011, 13:44]
"să nu judeci pe aproapele tău"

[quote=Modus,28 Jul 2011, 14:13]
"Nu judecați, ca să nu fiți judecați."
*

[/quote]

Sensurile nu sunt identice



28 Jul 2011, 14:32:
QUOTE(DragosP @ 28 Jul 2011, 14:23)
Romani 14, 10 e mai ok?
*



Da, fiecare va fi judecat dupa faptele sale!

This post has been edited by Modus: 28 Jul 2011, 14:32


--------------------
Renault Clio GTLine 1.5 dCi EDC 2018
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
spy_oh_joy1389
post 28 Jul 2011, 14:56
Post #47


Megane zen și un mare plimbăreț


Group: Members
Posts: 3.879
Joined: 28 August 08
From: Sibiu




Nici nu am spus asa ceva. E luat de pe un forum crestin ortodox. Ce zici de "iubeste-ti aproapele ca pe tine insuti"?

Eu cautam o pilda pe care mi-o amintesc vag din generala in care Dumnezeu intreaba pe cineva cine este cel mai rau om? Morala povestii era ca omul nu este in masura sa judece pe altii, iar cel mai rau om este el insusi.


--------------------
Renault 2 x Megane 4 GT&Zen ||2017||2016
Hanlon's razor: "Never attribute to malice that which can be adequately explained by stupidity."
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
M.C.
post 28 Jul 2011, 14:58
Post #48


Membru autentic


Group: Members
Posts: 2.152
Joined: 24 January 04
From: Ploiesti ,din cind in cind.




@modus

Cred ca tu ai un fix,ca sa nu spun o mare problema in privinta musulmanilor!
De fapt,am mai incercat sa-ti explic asta si prin alte topicuri!
Cu ce crezi ca este mai buna credinta ta decit a lor,sau a noastra?
Ai trait printre ei ca sa vorbesti in felul asta?
Eu,de religie crestina,traiesc printre ei de 8 ani,si nu am avut absolut nici o problema,dar absolut nici una cu ei din punct de vedere religios!
Nu stiu cine te-a indoctrinat asa tare,serios!
Si hai ca am dat-o in balarii,offtopic la greu,dar nu m-am putut abtine !
Dumnezeu sa-i ierte pe cei care au fost macelariti acolo,de catre un scelerat ,un handicapat mintal!




--------------------
Renault Megane II Sedan Influence 1,6 16 V ,2005
Alfa Romeo 159 1,9 JTS, 2007 , Ford Mustang 2,3 Ecoboost, 2017
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Modus
post 28 Jul 2011, 15:08
Post #49


Membru autentic


Group: Members
Posts: 2.482
Joined: 21 August 08




QUOTE(M.C. @ 28 Jul 2011, 14:58)
@modus
Cu ce crezi ca este mai buna credinta ta decit a lor,sau a noastra?
*



Prin faptul ca nu mutileaza genital femeile de exemplu.

28 Jul 2011, 15:09:
QUOTE(M.C. @ 28 Jul 2011, 14:58)

Eu,de religie crestina,traiesc printre ei de 8 ani,si nu am avut absolut nici o problema,dar absolut nici una cu ei din punct de vedere religios!

*



Ai si incercat sa le spui ceva despre Isus in public?

This post has been edited by Modus: 28 Jul 2011, 15:09


--------------------
Renault Clio GTLine 1.5 dCi EDC 2018
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
AndreiMR
post 28 Jul 2011, 15:19
Post #50


Membru alfist


Group: Members
Posts: 3.823
Joined: 15 January 09
From: Pitesti




Modus, de curiozitate, tu ai aruncat ochii pe vreun Coran? Sau vorbesti doar din ce ai vazut/auzit la TV, pe net etc. Nu toti musulmanii sunt asa cum zici tu, dimpotriva, aia sunt o minoritate fata de marea majoritate formata din oameni pasnici si chiar mai deschisi la minte decat un ortodox sau catolic habotnic. Turcii nu sunt musulmani?Marocanii, albanezii, tatarii? Si la ei nu am auzit sa se aplice Sharia...Ce spui tu se aplica doar in tarile inapoiate (Afghanistan, Arabia Saudita) conduse de preotimea lor, si care au fost impinse sau lasate sa ajunga asa din cauza prietenilor nostri, americanii. Pentru ca e benefic pentru economie un razboi, si e nevoie de justificare, hai sa ii infieram pe musulmani... Ca sa vezi despre diferenta intre mentalitatea musulmanilor si cea a crestinilor, da un search dupa Saladin, si vezi ce a facut el la cruciade...

Tu cred ca faci o mare confuzie intre religie si practicile religioase. Practicile sunt impuse de oameni, de-a lungul timpului, si capata statut de traditie, eu iti garantez ca nu gasesti indemnuri la ura si violenta in RELIGIA musulmana, ci doar din partea preotilor lor

This post has been edited by Synyster: 28 Jul 2011, 15:23


--------------------
2018 Mazda 3 G120 Challenge
2015 Land Rover Discovery Sport TD4 SE
2008 Mazda 2 TE
EX: Clio III dci Dynamique/Mazda CX-7 Revolution/ Alfa Romeo 159 2.4 jtdm
User is online!Galerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Modus
post 28 Jul 2011, 15:27
Post #51


Membru autentic


Group: Members
Posts: 2.482
Joined: 21 August 08




QUOTE(M.C. @ 28 Jul 2011, 14:58)
Nu stiu cine te-a indoctrinat asa tare,serios!
*



Asta numesti tu indoctrinare?

Faptul ca primarul de STANGA al localitatii Sevran (Seine Saint Denis, comuna aflata in nordul Parisului locuita in majoritate de....) cere interventia armatei pentru ca elevii nu mai pot iesi afara in recreatie pentru ca ....... care fac trafic de droguri trag unii in altii ti se pare INDOCTRINARE????

http://www.leparisien.fr/seine-saint-denis...011-1477089.php

http://www.lefigaro.fr/actualite-france/20...sques-bleus.php

Legea franceza nu conteaza pentru ei desi traiesc acolo http://www.leparisien.fr/marseille-13000/m...011-1530230.php

http://www.israelnationalnews.com/News/News.aspx/92906

Asa stiu sa isi sarbatoreasca ziua nationala anumiti cetateni francezi http://www.leparisien.fr/faits-divers/plus...011-1533371.php

Comportament civilizat, nu indoctrinat ca mine http://www.leparisien.fr/marseille-13000/u...011-1539235.php

Faptul ca nu mai poti calatori in siguranta cu mijloacele de transport in comun care strabat zonele populate de........ este tot INDOCTRINARE?

http://archives-fr.novopress.info/72907/re...nfo+France%2529



http://infos.fncv.com/post/2011/07/03/Cast...-armee#comments

28 Jul 2011, 15:31:
Desigur, sunt cazuri izolate si nu trebuie sa generalizam http://www.lefigaro.fr/flash-actu/2011/07/...e-par-balle.php

Chiar daca ei insisi o recunosc http://www.islamenfrance.fr/2011/04/05/ent...ises-%E2%80%A6/

Sau te pomenesti ca si ei sunt INDOCTRINATI?

This post has been edited by Modus: 28 Jul 2011, 15:31


--------------------
Renault Clio GTLine 1.5 dCi EDC 2018
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
AndreiMR
post 28 Jul 2011, 15:31
Post #52


Membru alfist


Group: Members
Posts: 3.823
Joined: 15 January 09
From: Pitesti




Oare de ce se intampla treburile astea in Franta? Tineti voi minte francezii, care ne acuzau pe noi de discriminare in problema tiganilor? Acum ca s-au dus tiganii peste ei, parca nu mai e asa bine...De ce nu e scandal cu musulmanii in Germania, ca sunt turci destui acolo? Sau in Spania? Sau in Anglia? Sa fie oare pentru ca francezii au un caracter mai deosebit, sa fie ei mai sensibili? Sau musulmanii nu le mai servesc interesel? Pai nu erau francezii aliatii si prietenii cei mai de baza ai musulmanilor? Cine se opunea interventiei in Irak? Acum nu mai sunt buni...Mie unul mi-e sila de atitudinea francezilor fata de straini, e una sfidatoare indiferent ca esti roman, englez, american, irakian sau congolez...


--------------------
2018 Mazda 3 G120 Challenge
2015 Land Rover Discovery Sport TD4 SE
2008 Mazda 2 TE
EX: Clio III dci Dynamique/Mazda CX-7 Revolution/ Alfa Romeo 159 2.4 jtdm
User is online!Galerie FotoPM
Go to the top of the page
+
spy_oh_joy1389
post 28 Jul 2011, 15:33
Post #53


Megane zen și un mare plimbăreț


Group: Members
Posts: 3.879
Joined: 28 August 08
From: Sibiu




Chestiile alea s-ar fi intamplat cu orice populatie de forta de munca ieftina care ar fi migrat in zonele acelea. De obicei forta de munca ieftina este compusa din oameni inapoiati si needucati. Francezii si-au cam facut-o cu mana lor cautand oameni sa le spele pe jos ieftin ca nu cred ca au venit acolo sa faca foamea. Ar trebui sa aplice legile cum fac si cu restul lumii si sa caute reprezentanti cu care sa vorbeasca si sa calmeze spiritele.

This post has been edited by spy_oh_joy1389: 28 Jul 2011, 15:35


--------------------
Renault 2 x Megane 4 GT&Zen ||2017||2016
Hanlon's razor: "Never attribute to malice that which can be adequately explained by stupidity."
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Modus
post 28 Jul 2011, 15:33
Post #54


Membru autentic


Group: Members
Posts: 2.482
Joined: 21 August 08




ON TOPIC

Tinerii de pe insula participau la un lucru nevinovat si democratic:
Cum sa boicotam Israelul! Daca asta invata viitoarele elite e clar
http://www.theblogmocracy.com/2011/07/24/n...t-israel-rally/



28 Jul 2011, 15:43:
QUOTE(Synyster @ 28 Jul 2011, 15:31)
Oare de ce se intampla treburile astea in Franta? Tineti voi minte francezii, care ne acuzau pe noi de discriminare in problema tiganilor? Acum ca s-au dus tiganii peste ei, parca nu mai e asa bine...De ce nu e scandal cu musulmanii in Germania, ca sunt turci destui acolo? Sau in Spania? Sau in Anglia? Sa fie oare pentru ca francezii au un caracter mai deosebit, sa fie ei mai sensibili? Sau musulmanii nu le mai servesc interesel? Pai nu erau francezii aliatii si prietenii cei mai de baza ai musulmanilor? Cine se opunea interventiei in Irak? Acum nu mai sunt buni...Mie unul mi-e sila de atitudinea francezilor fata de straini, e una sfidatoare indiferent ca esti roman, englez, american, irakian sau congolez...
*



Se intampla si in Germania si Anglia! Nu doar in Franta

Anglia


Londra de Est seamana foarte bine cu Teheranul

Cat despre Germania, tocmai premierul turc le spune sa nu se integreze
http://www.jihadwatch.org/2008/02/turkish-...t-humanity.html

http://islamineurope.blogspot.com/2010/06/...youth-more.html

http://www.spiegel.de/international/german...,525957,00.html

http://www.bnp.org.uk/news/leading-german-...r-facing-europe


This post has been edited by Modus: 28 Jul 2011, 15:43


--------------------
Renault Clio GTLine 1.5 dCi EDC 2018
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
M.C.
post 28 Jul 2011, 15:44
Post #55


Membru autentic


Group: Members
Posts: 2.152
Joined: 24 January 04
From: Ploiesti ,din cind in cind.




@ modus
Unde mama ciorilor ai auzit tu ca mutileaza genital femeile?
Sunt unele tari prin Africa unde se intimpla asa ceva,dar aia numai din prostia lor.
Nicaieri in Coranul lor nu scrie asta!

Si dupa cum ti-am mai spus si in alte topicuri,esti total dezinformat!
Ei il recunosc pe Iisus,daca vrei sa stii.
Cite discutii d-astea am avut pe aici,cu multi colegi musulmani,si nu s-a intimplat nimic!
Probabil ca norocul meu a fost ca nu am intilnit unii ca tine asa,dezinformati si indoctrinati ca religia lor e mai buna decit a altora !
Si nu uita,Soarele e acelasi pentru toti,indiferent ca e musulman,crestin,budhist.
SI toti traim sub acelasi Soare...

This post has been edited by M.C.: 28 Jul 2011, 15:45


--------------------
Renault Megane II Sedan Influence 1,6 16 V ,2005
Alfa Romeo 159 1,9 JTS, 2007 , Ford Mustang 2,3 Ecoboost, 2017
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Madriann
post 28 Jul 2011, 15:45
Post #56


Membru autentic


Group: Members
Posts: 967
Joined: 1 April 06
From: Tunisia




QUOTE(Modus @ 28 Jul 2011, 16:08)
Ai si incercat sa le spui ceva despre Isus in public?
*


Ce vrei sa spui cu asta?
Ca fapt divers da, nu am sesizat nimic neobisnuit, fiecare om cu religia lui si cu respectul cuvenit.

QUOTE(Synyster @ 28 Jul 2011, 16:19)
Nu toti musulmanii sunt asa cum zici tu, dimpotriva, aia sunt o minoritate fata de marea majoritate formata din oameni pasnici si chiar mai deschisi la minte decat un ortodox sau catolic habotnic.
*


up.gif


--------------------
Renault Megane RT 1,6e 8v 1996
Peugeot 407 SV Executive 2.2l/163CP - 2007
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Modus
post 28 Jul 2011, 15:46
Post #57


Membru autentic


Group: Members
Posts: 2.482
Joined: 21 August 08




QUOTE(Synyster @ 28 Jul 2011, 15:31)
Mie unul mi-e sila de atitudinea francezilor fata de straini, e una sfidatoare indiferent ca esti roman, englez, american, irakian sau congolez...
*



Eu in Franta am fost foarte bine tratat, si toti stiau ca sunt roman. S-au comportat ireprosabil si foarte politicos; ceea ce nu pot spune despre spanioli!
Dar si asta e o experienta limitata pana la urma. Am vazut o mica parte din franta si din Spania si am intalnit puntini oameni in raport cu populatia totala.
DAR, jandarmii francezi (din Roissy) au fost foarte amabili si politicosi cu mine spre deosebire de o politista spaniola (de pe Aeroportul Barajas Madrid).

28 Jul 2011, 15:50:
QUOTE(M.C. @ 28 Jul 2011, 15:44)
@ modus
Unde mama ciorilor ai auzit tu ca mutileaza genital femeile?
Sunt unele tari prin Africa unde se intimpla asa ceva,dar aia numai din prostia lor.
Nicaieri in Coranul lor nu scrie asta!

Si dupa cum ti-am mai spus si in alte topicuri,esti total dezinformat!
Ei il recunosc pe Iisus,daca vrei sa stii.
Cite discutii d-astea am avut pe aici,cu multi colegi musulmani,si nu s-a intimplat nimic!
Probabil ca norocul meu a fost ca nu am intilnit unii ca tine asa,dezinformati si indoctrinati ca religia lor e mai buna decit a altora !
Si nu uita,Soarele e acelasi pentru toti,indiferent ca e musulman,crestin,budhist.
SI toti traim sub acelasi Soare...
*




QUOTE(Madriann @ 28 Jul 2011, 15:45)
Ce vrei sa spui cu asta?
Ca fapt divers da, nu am sesizat nimic neobisnuit, fiecare om cu religia lui si cu respectul cuvenit.
up.gif
*



Corect! Inteleg insa ca in Europa nu e nicio problema legat de asta. Probabil ca sunt eu mai ciudat si tot ce fac ei e minunat si atunci pot si eu sa ard evrei si sa atac politisti.


This post has been edited by Modus: 28 Jul 2011, 15:50


--------------------
Renault Clio GTLine 1.5 dCi EDC 2018
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
AndreiMR
post 28 Jul 2011, 15:50
Post #58


Membru alfist


Group: Members
Posts: 3.823
Joined: 15 January 09
From: Pitesti




Am deschis linkul catre declaratia lui Erdogan, si pe bune daca vad ceva extremist sau deplasat in ea. Fix acelasi lucru le poti spune romanilor din Spania, invatati fratilor spaniola, dar nu uitati ca sunteti romani smile.gif Eu ii inteleg pe musulmanii care se revolta, sunt tratati ca sub-oameni in tarile astea de adoptie (salarii mici, angajatori nemernici). La fel e si cu capsunarii nostri (unii din ei) munciti mai rau ca ultimii negri de pe plantatie, doar ca romanul tace si indura


--------------------
2018 Mazda 3 G120 Challenge
2015 Land Rover Discovery Sport TD4 SE
2008 Mazda 2 TE
EX: Clio III dci Dynamique/Mazda CX-7 Revolution/ Alfa Romeo 159 2.4 jtdm
User is online!Galerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Modus
post 28 Jul 2011, 15:52
Post #59


Membru autentic


Group: Members
Posts: 2.482
Joined: 21 August 08




QUOTE(spy_oh_joy1389 @ 28 Jul 2011, 15:33)
Chestiile alea s-ar fi intamplat cu orice populatie de forta de munca ieftina care ar fi migrat in zonele acelea. De obicei forta de munca ieftina este compusa din oameni inapoiati si needucati. Francezii si-au cam facut-o cu mana lor cautand oameni sa le spele pe jos ieftin ca nu cred ca au venit acolo sa faca foamea. Ar trebui sa aplice legile cum fac si cu restul lumii si sa caute reprezentanti cu care sa vorbeasca si sa calmeze spiritele.
*



De ce imigrantii polonezi si unguri de la inceputul secolului XX si cei spanioli de dupa cel de-al doilea razboi mondial nu se purtau in halul asta?
Si ei veneau din tari care erau foarte sarace atunci

28 Jul 2011, 15:53:
QUOTE(Synyster @ 28 Jul 2011, 15:50)
Am deschis linkul catre declaratia lui Erdogan, si pe bune daca vad ceva extremist sau deplasat in ea. Fix acelasi lucru le poti spune romanilor din Spania, invatati fratilor spaniola, dar nu uitati ca sunteti romani  smile.gif  Eu ii inteleg pe musulmanii care se revolta, sunt tratati ca sub-oameni in tarile astea de adoptie (salarii mici, angajatori nemernici). La fel e si cu capsunarii nostri (unii din ei) munciti mai rau ca ultimii negri de pe plantatie, doar ca romanul tace si indura
*



Si daca e asa asta e o scuza pentru si pentru??? Nu i-a adus nimeni cu forta, a fost dorinta lor.
Eu daca m-as muta in Franta nu m-as apuca de trafic de droguri, batai cu politia, etc.

This post has been edited by Modus: 28 Jul 2011, 15:53


--------------------
Renault Clio GTLine 1.5 dCi EDC 2018
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Madriann
post 28 Jul 2011, 16:00
Post #60


Membru autentic


Group: Members
Posts: 967
Joined: 1 April 06
From: Tunisia




Revenind OT, daca subiectul respectiv se discuta la o intalnire a tineretului laburist blink.gif (nu tu gagicareala, chermeze, baba-oarba, filme de la Hollywood si bere moka), organizatorii sunt de kko - in situatia sensibila vis-a-vis de terorismul global, accesul trebuia organizat cu o paza serioasa.
Trei-patru gardieni inarmati poate schimbau lucrurile...sau macar diminuau fatalitatile.

Ceva ceva e cusut cu ata alba unsure.gif


--------------------
Renault Megane RT 1,6e 8v 1996
Peugeot 407 SV Executive 2.2l/163CP - 2007
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
6 Pages < 1 2 3 4 > » 
Reply to this topicTopic OptionsStart new topic


1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Lo-Fi Version  Harta site  Parteneri  Jocuri online  Curs Valutar  HRH Haine din lana merinos Time is now: 24th April 2024 - 14:52
Forum Renault