DaciaClub Logo

Welcome Guest ( Log In | Register )

7 Pages  1 2 3 > »  
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

> Japonez omorat de maidanezi

radian
post 29 Jan 2006, 20:25
Post #1


gandeste pozitiv: nu spera si nu ai teama...


Group: Members
Posts: 1.273
Joined: 17 January 05
From: petrosani




Presedintele Asociatiei Romano - Nipone a fost muscat de un caine maidanez si pana la spital a murit din cauza hemoragiei.

Cati oameni de rand au fost muscati pana acum de javrele astea...

Sper ca macar acum autoritatile sa ia masuri impotriva javrelor. Romania a ajuns tara cainilor maidanezi.

P.S. Pentru iubitorii de maidanezi: Sunt proprietar de caine, am un cocker spaniel, dar sunt 100% pentru exterminarea maidanezilor.

This post has been edited by radian: 29 Jan 2006, 20:27


--------------------
dacia logan ambition 2005 - HD 06 LDM
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
ssilviu
post 29 Jan 2006, 20:27
Post #2


F1 Man


Group: Members
Posts: 8.043
Joined: 11 June 04
From: Nicaieri




castrare in masa....si pe urma asteptam...sa moara de batranete...


--------------------
Renault Megane 2 GPL 2006
Renault Master 2
Renault Clio 4.1 1.2 EDC
Renault Clio 4.2 1.2 EDC
Dacia Dokker 1.6 SCE GPL
Dacia Logan 1.4 GPL
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
ionutctn
post 29 Jan 2006, 20:31
Post #3


Membru cu TDI


Group: Members
Posts: 1.373
Joined: 20 November 04
From: Bucuresti




Asa e mereu. Trebuie sa se moara cineva ca sa se ia masuri. Altfel nu se poate. Mereu am crezut ca asta a fost invatatura de minte si se vor lua masuri. Dar nu a fost asa........ mad.gif


--------------------
Dacia 1310 1998
Skoda Superb Elegance
People who say it cannot be done, should not interrupt those who are doing it.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
catalin_tm
post 29 Jan 2006, 20:35
Post #4


Membru incepator


Group: Banned
Posts: 22
Joined: 3 January 06
From: Timisoara




lasa mai ca e plin de asiatici. bine ca cineva a hotarat sa faca efectiv ceva...

acum, serios vorbind, e rau. nu sunt pentru exterminare, dar pe langa toate buzunarele alea burdusite ale parlamentarilor, ar mai incapea si ceva milioane pt cainii luati de pe strada.... da e mai usor sa stai cu burta pe masa, sa nu te intereseze nimic...

adunati-i fratilor, tineti-i in custile alea, ingrijiti-i, spalati-i, si, care nu sunt periculosi, ii dati frate la oameni... care sunt mai agresivi, da, de acord...

parerea mea...

This post has been edited by catalin_tm: 29 Jan 2006, 20:35


--------------------
dacia 1300 - -
daca joci lfs, da un pm mie sau lui silos, sa-ti dam un link, cu liga romana de lfs
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
radian
post 29 Jan 2006, 21:01
Post #5


gandeste pozitiv: nu spera si nu ai teama...


Group: Members
Posts: 1.273
Joined: 17 January 05
From: petrosani




QUOTE(catalin_tm @ 29 Jan 2006, 20:35)
lasa mai ca e plin de asiatici. bine ca cineva a hotarat sa faca efectiv ceva...
parerea mea...
*



Pai deocamdata singurul care a facut ceva efectiv este maidanezul care a omorat un OM.

Vorbind acum la modul serios, iti pare rau de niste animale salbaticite, dar esti flegmatic cand e vorba de oameni. Interesanta chestie.

Chestia aia cu adunatul de pe strazi si tinutul lor in pensiuni, da, sa o facem, dar dupa ce exterminam toti maidanezi care colonizeaza acum strazile, si apoi o sa ne permitem sa ne ingrijim de cate un caine abandonat ici colo. Ceva de genul asta au facut si cei din Europa occidentala cu cateva decenii in urma.


--------------------
dacia logan ambition 2005 - HD 06 LDM
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
TheSaiLor
post 29 Jan 2006, 21:28
Post #6


Membru autentic


Group: Members
Posts: 367
Joined: 6 April 04
From: Constanta




<<P.S. Pentru iubitorii de maidanezi: Sunt proprietar de caine, am un cocker spaniel, dar sunt 100% pentru exterminarea maidanezilor.>>


Sa intelegm ca al tau e caien si restul sunt maidaneiz .. nu tot caini. Poate ar trebui sa facem la fel si cu aurolacii fara adapost, cersetorii din intersectii, batranii care nu mai au casa ... ca doar vezi pe la stiri odata pe saptamana ca unul din ei a dat in cap nush cui.

Maidanezii sunt o problema ... dar care trebuie rezolvata etic. Ori castrare, ori mai stiu eu ce metode anticonceptionale cainesti smile.gif).


--------------------
Audi A4 1.9 TDI Clio 1.5 dCi - CT - 0123
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
BogdanF
post 29 Jan 2006, 21:43
Post #7


Membru


Group: Members
Posts: 100
Joined: 16 July 04
From: Bucuresti




QUOTE
Asa e mereu. Trebuie sa se moara cineva ca sa se ia masuri.


In cazul asta a trebuit sa moara cineva ca sa ne doare in continuare in ****. Adica pe autoritati. Eu chiar sunt curios cate sute de mii de euro pe an incaseaza aceste organizatii non profit care se ocupa de asa zisa ingrijire a cainilor. Daca dispar cainii dispare si painea lor nu? Si ne mai miram ca suntem ultima tara din europa. HAHAHA rasul lumii. Sunt total scarbit


--------------------
Ford Focus - ...
FOCUS 2007 1.6 TI-VCT FUN X
Fotografie de produs - www.orangefoto.ro
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
J o h n n y
post 29 Jan 2006, 22:29
Post #8


Membru autentic


Group: Members
Posts: 538
Joined: 12 April 05
From: Cluj






Cand era Base la primarie cum era? am inteles ca pe vremea lui erau cat de cat tinuti sub control maidanezii, de ce nu s-a pastrat acelasi sistem si acum?


E inca o pata aruncata pe imaginea tarii si a capitalei, tocmai de asta mai era nevoie.


--------------------
Ford Focus 2 TDCI 2005 Ghia 109 CP
Simplicity is the ultimate sophistication!
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
alex275
post 29 Jan 2006, 22:39
Post #9


Membru autentic


Group: Banned
Posts: 313
Joined: 5 May 05
From: Bucuresti




QUOTE
Presedintele Asociatiei Romano - Nipone a fost muscat de un caine maidanez si pana la spital a murit din cauza hemoragiei.

NO COMMENT!!!



QUOTE
castrare in masa....si pe urma asteptam...sa moara de batranete...

De acord!



QUOTE
lasa mai ca e plin de asiatici. bine ca cineva a hotarat sa faca efectiv ceva...

Umor negru!!! mad.gif



QUOTE
Poate ar trebui sa facem la fel si cu aurolacii fara adapost, cersetorii din intersectii, batranii care nu mai au casa ... ca doar vezi pe la stiri odata pe saptamana ca unul din ei a dat in cap nush cui.

Deocamdata e interzisa "exterminarea" umana fara acordul "proprietarului" tongue.gif
Nu-si are rostul comparatia!
Nu stiu ce cauta in aceeasi oala cu aurolacii, batranii fara case si nici n-am auzit sa dea ei in cap cuiva!!!




QUOTE
Eu chiar sunt curios cate sute de mii de euro pe an incaseaza aceste organizatii non profit care se ocupa de asa zisa ingrijire a cainilor. Daca dispar cainii dispare si painea lor nu? Si ne mai miram ca suntem ultima tara din europa. HAHAHA rasul lumii. Sunt total scarbit

Aicea ai dreptate tata!


--------------------
dacia logan 1,6 laureate - B 46 W S T
[i]Inteleptii vorbesc pentru ca au ceva de spus. Prostii pentru ca nu pot sa taca.[/i] [b]PLATON[/b]
Un snob este un om care a fost educat mai mult decat ii permite inteligenta!!!
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
rooster
post 29 Jan 2006, 22:41
Post #10


Membru incepator


Group: Members
Posts: 72
Joined: 27 December 05
From: Tulcea, oras cu strazi jalnice




Si daca sunt castrati masculii nu mai musca? Femelele nu au si ele colti? Trebuiau de mult exterminati canii vagabonzi.... pana atunci o sa mai fie purtatori de boli diverse si o sa muste, poate nu cel care va pazeste blocul sau parcarea, ci unul care o sa vina in vizita de la ghena vecinilor ...
Povestea cu muritul de batranete e pentru prosti: fiecare potaie o sa mai produca o tona de excremente pana crapa, excremente care de pe trotuar ajung bineinteles in plamanii locuitorilor ... nu e greu de inteles...
Dar ce sa-i faci daca avem manageri slabi la Ministerul Sanatatii: mai bine sa traiasca javrele aiurea si toti contribuabilii sa platim tratamentele antirabice si pe termen lung tratamente antiastmatice pentru copii.
Poate ca acum, iarna, nu le miroase rahatul fiindca a inghetat !!!
Plus ca au jenti de aliaj si nu le ramane urina potailor ca in cele de otel !!!


--------------------
VW Sharan 131CP TDI Dacia face putori de automobile, parerea mea !
EX: Nova GTI & Logan 1.4MPI Laureate Plus. Aveam sentimentul ca am cumparat de la sh dupa ce am vazut cat a economisit francezu la masina mea noua.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
radian
post 29 Jan 2006, 22:43
Post #11


gandeste pozitiv: nu spera si nu ai teama...


Group: Members
Posts: 1.273
Joined: 17 January 05
From: petrosani




QUOTE(TheSaiLor @ 29 Jan 2006, 21:28)
<<P.S. Pentru iubitorii de maidanezi: Sunt proprietar de caine, am un cocker spaniel, dar sunt 100% pentru exterminarea maidanezilor.>>
    Sa intelegm ca al tau e caien si restul sunt maidaneiz .. nu tot caini. Poate ar trebui sa facem la fel si cu aurolacii fara adapost, cersetorii din intersectii, batranii care nu mai au casa ... ca doar vezi pe la stiri odata pe saptamana ca unul din ei a dat in cap nush cui. 

    Maidanezii sunt o problema ... dar care trebuie rezolvata etic. Ori castrare, ori mai stiu eu ce metode anticonceptionale cainesti smile.gif).
*



Castrarea este o solutie etica? Daca da, atunci si euthanasierea lor... O javra de asta castrata, banuiesc ca mai are de trait undeva inte 5 si 10 ani dupa aplicarea solutie tale etice. In perioada asta oare cati oameni o sa mai atace? Daca nu se pot reproduce inseamna ca nu mai sunt un pericol public?

Comparatia facuta de tine dintre aorolaci, cersetori, etc si cainii maidanezi cred ca este total deplasata.

This post has been edited by radian: 29 Jan 2006, 22:44


--------------------
dacia logan ambition 2005 - HD 06 LDM
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
alex275
post 29 Jan 2006, 23:02
Post #12


Membru autentic


Group: Banned
Posts: 313
Joined: 5 May 05
From: Bucuresti




QUOTE
Trebuiau de mult exterminati canii vagabonzi....

Nu! Vreti solutii etice? Sa contribuie toti iubitorii de maidanezi (nu ma numar printre ei, dar nici sa-i ucida nu sunt de acord) cu loveaua, sa se faca centre speciale, sa fie tinuti acolo pana mor sau pana sunt adoptati. Atentie! Adoptia sa se faca cu acte, iar cine-l lasa liber pe strada, sa raspunda-n fata legii!!!



QUOTE
Povestea cu muritul de batranete e pentru prosti

Aici puteai sa fii mai elegant, ca sa nu ma exprim altfel! mad.gif E bine sa gandesti inainte sa vorbesti!




QUOTE
fiecare potaie o sa mai produca o tona de excremente pana crapa, excremente care de pe trotuar ajung bineinteles in plamanii locuitorilor ... nu e greu de inteles...

Da ce "aspiratie" pulmonara ai mai tata! ohmy.gif Sau o tii numa-n patru labe? tongue.gif




QUOTE
Dar ce sa-i faci daca avem manageri slabi la Ministerul Sanatatii

??? blink.gif blink.gif blink.gif Nu vad legatura cu maidanezii!!!



QUOTE
i pe termen lung tratamente antiastmatice pentru copii.  Poate ca acum, iarna, nu le miroase rahatul fiindca a inghetat !!!  Plus ca au jenti de aliaj si nu le ramane urina potailor ca in cele de otel !!!

1. Exagerezi!!!
2. Eu nu simt miros de rahat cand merg pe strada vara (acum depinde de multe! laugh.gif )
3. "In jantele de otel nu ramane urina!!!" Poate in "jentile" de aliaj! Asta-i culmea! I-a ramas urina-n "jenti"! laugh.gif


--------------------
dacia logan 1,6 laureate - B 46 W S T
[i]Inteleptii vorbesc pentru ca au ceva de spus. Prostii pentru ca nu pot sa taca.[/i] [b]PLATON[/b]
Un snob este un om care a fost educat mai mult decat ii permite inteligenta!!!
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
radian
post 29 Jan 2006, 23:36
Post #13


gandeste pozitiv: nu spera si nu ai teama...


Group: Members
Posts: 1.273
Joined: 17 January 05
From: petrosani




QUOTE(alex275 @ 29 Jan 2006, 23:02)
Nu! Vreti solutii etice? Sa contribuie toti iubitorii de maidanezi (nu ma numar printre ei, dar nici sa-i ucida nu sunt de acord) cu loveaua, sa se faca centre speciale, sa fie tinuti acolo pana mor sau pana sunt adoptati. Atentie! Adoptia sa se faca cu acte, iar cine-l lasa liber pe strada, sa raspunda-n fata legii!!!
*



Avand in vedere ca inrteaga Romanie a ajuns o crescatorie de maidanezi, banuiesc ca sunt de numarul milioanelor in toata tara, solutia cu centre speciale, pensiuni sau cum o-ti vrea voi sa le ziceti este complet rupta de realitate.

Decat sa cheltui un sac de bani pe intetinerea lor, mai bine produci un sac de bani din valorificarea lor.


--------------------
dacia logan ambition 2005 - HD 06 LDM
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
rooster
post 29 Jan 2006, 23:37
Post #14


Membru incepator


Group: Members
Posts: 72
Joined: 27 December 05
From: Tulcea, oras cu strazi jalnice




QUOTE(alex275 @ 29 Jan 2006, 23:02)
Nu! Vreti solutii etice? Sa contribuie toti iubitorii de maidanezi
*


Aiurea! Nu mai da nici dracu banu' pe pielea ursului din padure! Tot noi (prin STAT)
o sa cotizam la taxa pe prostie.

QUOTE(alex275 @ 29 Jan 2006, 23:02)
Aici puteai sa fii mai elegant, ca sa nu ma exprim altfel!
*


Aia eleganti se numesc politicieni si au facut rahatul praf.

QUOTE(alex275 @ 29 Jan 2006, 23:02)
Da ce "aspiratie" pulmonara ai mai tata! ohmy.gif  Sau o tii numa-n patru labe? tongue.gif
*


Nu fi obraznic! Crezi ca aerul pe care-l respiram vine din Rai ?

QUOTE(alex275 @ 29 Jan 2006, 23:02)
Nu vad legatura cu maidanezii!!!
*


Cine da banii nostri pentru tratamentul medical?

QUOTE(alex275 @ 29 Jan 2006, 23:02)
2. Eu nu simt miros de rahat cand merg pe strada vara (acum depinde de multe! laugh.gif )
*


Nu te-ai prins de aspect, pute cand calci din greseala pe el ...

QUOTE(alex275 @ 29 Jan 2006, 23:02)
3. "In jantele de otel nu ramane urina!!!" Poate in "jentile" de aliaj! Asta-i culmea! I-a ramas urina-n "jenti"! laugh.gif
*


Din cate am vazut in viata mea majoritatea jentilor de otel au marginile intoarse spre centrul rotii mai mult decat jentile de aliaj, nu cred ca trebuie sa-ti desenez.


--------------------
VW Sharan 131CP TDI Dacia face putori de automobile, parerea mea !
EX: Nova GTI & Logan 1.4MPI Laureate Plus. Aveam sentimentul ca am cumparat de la sh dupa ce am vazut cat a economisit francezu la masina mea noua.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
catalin_tm
post 30 Jan 2006, 00:04
Post #15


Membru incepator


Group: Banned
Posts: 22
Joined: 3 January 06
From: Timisoara




dry.gif radian, eu sigur nu sunt flegmatic, dar si tu pricepi cat vrei, sau cat poti.

nu inteleg faza cu cockerul. adica... exista 2 categorii??? cocker si maidanez?deja dai in aroganta celor gen :" pt mine nu exista decat mercedes si restul masinilor". adica ce?? daca nu e de rasa, gata, il linsam? are el vreo vina ca sta pe strazi? crezi ca nu i-ar conveni un camin calduros??? sau nu? de asta au parte doar cainii de rasa.

hai bai nene, lasa-ma (ce limbaj urat).. si poate imi explici si unde am fost flegmatic, ca nu prea pricep.

catalin

This post has been edited by catalin_tm: 30 Jan 2006, 00:04


--------------------
dacia 1300 - -
daca joci lfs, da un pm mie sau lui silos, sa-ti dam un link, cu liga romana de lfs
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Radduu
post 30 Jan 2006, 00:20
Post #16


Membru autentic


Group: Members
Posts: 526
Joined: 16 April 04
From: Bucuresti




Daca ii iubiti asa mult de ce nu luati in casa 2-10 caini?


--------------------
Dacia 1300 /1310 1983 - B
If you can't find something to live for, Then you best find something to die for


User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Jack Daniel's
post 30 Jan 2006, 00:27
Post #17


MEMBRU DE LA INCEPUT!


Group: Members
Posts: 2.010
Joined: 26 October 03




radmasa.gif E foarte tare frate ! Efectiv , prin extrapolare , a fost muscat si omorat de mancare ! Se stie ca asiaticii mananca la masa caini si pisici .


--------------------
. . .
Multi membri, putini oameni!
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
ashu
post 30 Jan 2006, 00:36
Post #18


Membru erectil


Group: Members
Posts: 674
Joined: 10 December 02
From: Bucuresti




QUOTE(TheSaiLor @ 29 Jan 2006, 21:28)
Maidanezii sunt o problema ... dar care trebuie rezolvata etic. Ori castrare, ori mai stiu eu ce metode anticonceptionale cainesti smile.gif).
*


Bai, sunt de-a dreptul siderat. Oare ce naiba s-a intamplat in viata unora de ajung sa gandeasca asa? Deci nici macar atunci cand MOARE UN OM, tot nu reusesti sa intelegi pericolul reprezentat de aceste animale?!? blink.gif Ce kilu meu de treaba are viata sexuala a cainelui cu prezenta lui pe strazi? Pot sa-i castreze, pot sa-i duca la curve o data pa saptamana, pot sa-i masturbeze aia de la Firfoten in fiecare seara, e tot aia, problema ramane, cainele ala tot pe strada va fi si va ataca oameni.

QUOTE(alex275 @ 29 Jan 2006, 23:02)
Nu! Vreti solutii etice? Sa contribuie toti iubitorii de maidanezi (nu ma numar printre ei, dar nici sa-i ucida nu sunt de acord) cu loveaua, sa se faca centre speciale, sa fie tinuti acolo pana mor sau pana sunt adoptati. Atentie! Adoptia sa se faca cu acte, iar cine-l lasa liber pe strada, sa raspunda-n fata legii!!!
*


O da, si tot din contributii angajati detectivi particulari care sa urmareasca viata cainelui si facut dosar pentru fiecare caine cu poza fata-profil si amprente. wacko.gif Hai ma ce naiba ma Alex, asta e-o utopie. N-o sa raspunda nimeni in fata legii, ce a fost pana acum se va perpetua la nesfarsit daca nu rupem o data pisica-n doua (e doar o expresie smile.gif ).

QUOTE(catalin_tm @ 30 Jan 2006, 00:04)
nu inteleg faza cu cockerul. adica... exista 2 categorii??? cocker si maidanez?deja dai in aroganta celor gen :" pt mine nu exista decat mercedes si restul masinilor". adica ce?? daca nu e de rasa, gata, il linsam? are el vreo vina ca sta pe strazi? crezi ca nu i-ar conveni un camin calduros??? sau nu? de asta au parte doar cainii de rasa.
*


Ce-i asta domne, ura de clasa in lumea cainilor? Io vad lucrurile asa, cand zic maidanez nu ma refer la o rasa, ci la starea locativa a cainilor, adica pe maidan. Poa sa fie el si boxer siberian (nu exista dar daca ar exista ar fi rar si scump tongue.gif ), daca e lasat fara stapan, luat si in caz de nerevendicare in maxim 5 zile, sa zicem, pac dus la "dusuri" si facut manusi.

Ce mama naibii, din prea multa umanitate uitam sa fim oameni. Nu ne intereseaza de zecile de copii muscati zilnic de cainii vagabonzi, nu ne intereseaza de banii aruncati pe adaposturi canine in conditiile in care batranii din camine mor de foame si de frig, totul e sa fim umani cu potaile. S-a intors lumea cu fundu-n sus maica. Bleahhhhh.


LE:
QUOTE(big2003 @ 30 Jan 2006, 00:27)
radmasa.gif E foarte tare frate ! Efectiv , prin extrapolare , a fost muscat si omorat de mancare ! Se stie ca asiaticii mananca la masa caini si pisici .
*


Lume, lume, veniti degraba sa vedeti minune mare, comediantul secolului, Tociu si Palade reincarnati intr-un singur trup, masina de ras big2003. Auzi bre seinfelde, daca murea Guta muscat de maidanez, acu boceai p-aicia de salta camesa pe tine. Da un japonez acolo nu se pune, ha?


--------------------
Pejo 206 2.0 HDi 2002 - -
Ramas bun, ne vedem pe alt forum!
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
alex275
post 30 Jan 2006, 00:47
Post #19


Membru autentic


Group: Banned
Posts: 313
Joined: 5 May 05
From: Bucuresti




QUOTE
Avand in vedere ca inrteaga Romanie a ajuns o crescatorie de maidanezi, banuiesc ca sunt de numarul milioanelor in toata tara, solutia cu centre speciale, pensiuni sau cum o-ti vrea voi sa le ziceti este complet rupta de realitate.

N-ai inteles nimic!!! Sa sara, aparatorii maidanezilor, cu bani! Daca sar, e de bine! Daca nu, e de rau!!!(pentru javre)



QUOTE
Aia eleganti se numesc politicieni si au facut rahatul praf.

Pe acest forum, aia eleganti, se numesc oameni cu bun simt!!! Daca n-ai de gand sa faci parte din ei, iti recomand Parlamentul Romaniei!!!



QUOTE
Din cate am vazut in viata mea majoritatea jentilor de otel au marginile intoarse spre centrul rotii mai mult decat jentile de aliaj, nu cred ca trebuie sa-ti desenez.

Acum chiar m-ai enervat! Una, se scrie jante, nu jenti!!! A doua, cu ce te incurca pipilaul din buze? Se strange pe undeva si noi nu stim? Tu nu treci cu "roatele" prin caca? Ala nu te mai incurca? Aici am scris un text pentru care-mi luam ban! Na, ca l-am sters! icon_mrgreen.gif Prin glod ai trecut vreodata? De ce nu ceri omorarea pamantului, ca ti-a murdarit tie bunatate de roti!!!
As putea sa intreb cate primaveri ai trait pe propria-ti piele?

QUOTE
Nu te-ai prins de aspect, pute cand calci din greseala pe el ...

Pai nu m-am prea prins! Ma gandeam ca trebuie sa strige la tine sa nu calci in el!!!



QUOTE
Nu fi obraznic!

Mi-e jena sa-ti raspund! Mi-e jena de jena ta!


QUOTE
Crezi ca aerul pe care-l respiram vine din Rai ?

idem



QUOTE
Tot noi  o sa cotizam la taxa pe prostie.

Pentru unii se pare ca da!
sad.gif


--------------------
dacia logan 1,6 laureate - B 46 W S T
[i]Inteleptii vorbesc pentru ca au ceva de spus. Prostii pentru ca nu pot sa taca.[/i] [b]PLATON[/b]
Un snob este un om care a fost educat mai mult decat ii permite inteligenta!!!
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
yO_
post 30 Jan 2006, 01:03
Post #20


Membru Dacia Felix


Group: Members
Posts: 528
Joined: 1 January 06
From: Târgoviște & Besançon




Exterminare vreti, ha?

De cateva zile la noi a dat cineva cu un praf prin fata blocului care provoaca otravirea prin inhalatie (miros). Au mierlit-o cativa, iar altii se chinuie de ti-e mai mare mila de ei. Ba chiar si niste caini de rasa plimbati de stapani pe afara au ajuns pe lumea cealalta, dupa interminabile chinuri a trebuit sa ii euthanasieze chiar stapanul.

Deci uite ca in lumea asta sunt unii oameni care au ajuns mai rau decat cainii.
Nu tin partea maidanezilor, insa ceea ce s-a intamplat dovedeste o cruzime fara margini...


--------------------
DACIA LOGAN 2005, Préférence 1.4, rosu zgâriat. - DB-05-SLE
Si six scies scient six cypres, six cent six scies scient six cent six cypres aussi!
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
alex275
post 30 Jan 2006, 01:20
Post #21


Membru autentic


Group: Banned
Posts: 313
Joined: 5 May 05
From: Bucuresti




QUOTE(ashu @ 30 Jan 2006, 00:36)
Hai ma ce naiba ma Alex, asta e-o utopie. N-o sa raspunda nimeni in fata legii, ce a fost pana acum se va perpetua la nesfarsit daca nu rupem o data pisica-n doua (e doar o expresie  smile.gif ).
e. Da un japonez acolo nu se pune, ha?
*


Mi-a cazut netu' mad.gif
Mai Ashule, tu cam ai dreptate. Nici mie nu-mi convine sa ma muste maidanezii, cand merg pe bicicleta! Mai rau, dac-o musca pe fi-mea, ii musc si eu pe ei. Iar atunci o sa moara toti de rabie!!!
Acum ce sa spun, incercam si eu sa fiu uman. Ma gandeam si eu ca marineru' sau premieru' (ma indoiesc in privinta lui), sau iubitorii de maidanezi, vor gasi o solutie rezonabila!
Nu cred ca occidentalii si-au rezolvat problema prin "starpire"! Aia sunt de 10 ori mai cilivizati (civilizati) ca noi, si-au luat maidanezi in custodie si n-a fost cazul angajarii de detectivi! La noi, ce-i drept, mai dureaza.
Eu incerc sa gasesc o solutie de bun simt!
Daca nu se poate, ok. Sa fie starpite animalele (mai bine plange ma-sa decat mama) si gata. S-a rezolvat problema!
Eu insa imi pun o intrebare. De ce nu s-a luat nici o masura pana acum?
Am si raspunsul, da p-asta nu-l dau! tongue.gif

LE:
QUOTE
sa zicem, pac dus la "dusuri" si facut manusi

Bag seama ca tu ai nevoie de manusi! tongue.gif

This post has been edited by alex275: 30 Jan 2006, 01:25


--------------------
dacia logan 1,6 laureate - B 46 W S T
[i]Inteleptii vorbesc pentru ca au ceva de spus. Prostii pentru ca nu pot sa taca.[/i] [b]PLATON[/b]
Un snob este un om care a fost educat mai mult decat ii permite inteligenta!!!
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
ashu
post 30 Jan 2006, 02:41
Post #22


Membru erectil


Group: Members
Posts: 674
Joined: 10 December 02
From: Bucuresti




Alex, sa stii ca s-a incercat si s-a facut ceva. Este nedrept sa spui ca nu, cand se stie tot scandalul de pe vremea cand era Basescu primar. De ce n-a reusit? Pai tot din vina acestor anomalii umane care pun mai presus viata cainelui de siguranta si chiar viata semenilor lor. Mergeau hinghierii sa ia cainii, ieseau oamenii din blocuri cu bate sa-i alunge, sau ascundea cainii in casa scarii pana plecau hinghierii si apoi le dadeau drumul pe strada inapoi. Cainii culesi totusi de pe strada erau "revendicati" de catre societatile astea de ocrotire a cainilor vagabonzi de la care tu astepti donatii si investitii in adaposturi, luati in dube si apoi lasati din nou pe strazi. Sau mai rau, niste inteligenti d-astia iubitori de animale i-au dus din Bucuresti ca sa nu-i mai prinda din nou hinghierii lu Basescu, ghici unde? Pe Valea Prahovei, le-a dat drumul in apropiere de DN1, de se umpluse deneul de hoituri de caini calcati de masini. Cainii aia tot au murit, in plus au pus viata atator soferi in pericol. Cat de imbecil sa fii sa faci asta??!
Nu nene, m-am convins de ce-s in stare iubitorii de caini vagabonzi. Nu mai am nici un pic de incredere in ei. Cainii eutanasiati fara discutii, nu mai e vreme de solutii utopice.
Si sa stii ca nu-i normal cum pui problema. Daca ai avut noroc pana acum ca tu sau fetita ta sa nu fiti atacati de caini vagabonzi, adopti o atitudine "umana". Gandeste-te ca fetita sau baiatul altcuiva e muscat in fiecare zi de catre maidanezi. Astazi a murit japonezul asta. Maine poate fi altcineva. Mie unuia nu-mi surade ideea ca copilul meu cand va mai creste sa fie atacat de caini vagabonzi cand se duce la scoala, cum mi s-a intamplat mie cand eram mic. Problema asta trebuie rezolvata acum si definitiv, punct.
Iar ca fapt divers, sa stii ca pe mine ma deranjeaza rau de tot kktii de pe trotuare si pisatii de pe rotile masinilor, nu mi se pare o chestie neglijabila. Ce se intampla la noi e departe rau de lumea civilizata. Insa discutia asta nu-si are locul aici, deoarece si cainii cu stapan contribuie la situatia asta in aceeasi masura, ba poate chiar mai mare.
QUOTE(yO_ @ 30 Jan 2006, 01:03)
Exterminare vreti, ha?

De cateva zile la noi a dat cineva cu un praf prin fata blocului care provoaca otravirea prin inhalatie (miros). Au mierlit-o cativa, iar altii se chinuie de ti-e mai mare mila de ei. Ba chiar si niste caini de rasa plimbati de stapani pe afara au ajuns pe lumea cealalta, dupa interminabile chinuri a trebuit sa ii euthanasieze chiar stapanul.

Deci uite ca in lumea asta sunt unii oameni care au ajuns mai rau decat cainii.
Nu tin partea maidanezilor, insa ceea ce s-a intamplat dovedeste o cruzime fara margini...
*


Asa si, ce legatiura are cu topicul de fata? Un idiot a dat cu praf la tine in fata blocului, noi nu de asta vorbeam. Nu cu praf se eutanasiaza cainii vagabonti, si nu in fata blocului. Sau ai vrut doar asa sa ne impresionezi un pic ca sa devenim mai umani si sa ajungem la ce ziceam mai sus, sa fim umani cu cainii si animalici cu oamenii?


--------------------
Pejo 206 2.0 HDi 2002 - -
Ramas bun, ne vedem pe alt forum!
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Jack Daniel's
post 30 Jan 2006, 03:52
Post #23


MEMBRU DE LA INCEPUT!


Group: Members
Posts: 2.010
Joined: 26 October 03




Bre Ashuuule , vezi sa nu omori si tu vreun chinezoi dintr-asta cu bradul ala de il arunci de la etaj . Cu reactii necontrolate de genul asta o sa intram in UE instantaneu dar cu M in fata . Un M foarte mare , mare de tot .


--------------------
. . .
Multi membri, putini oameni!
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
DragosP
post 30 Jan 2006, 08:00
Post #24


Nu zic nimic...nou


Group: Moderatori
Posts: 4.929
Joined: 12 August 04
From: Lumea mea




Ipocrizia este în floare din păcate în Românica. sad.gif
Să-l văd eu p'ăla care face 10 injecții în burtă (acu' e mai simplu, se fac în deltoid) dacă după aia este așa de blând cu maidanezii.
În ceea ce privește UE, dacă s-ar plânge că cineva masacrează câinii să sară cu banu' pentru adăposturi și alea-alea, că noi suntem săraci și n-avem de unde.
Din punctul meu de vedere: strânși, ținuți două-trei zile la adăpost, așteptat ca cineva să-i adopte (cu acte, marcaj al câinelui, că dacă îl mai prinde odată să-l belească pe cel care l-a adoptat și după aia i-a dat drumul) și după ce trece perioada de așteptare, la mânuși cu ei!
În ceea ce privește babele isterice care-și rup cămașa de pe ele că le omoară câinii, să-i ia ele dacă au condiții, nu la bloc, părerea mea că a ține un câine la bloc este o acțiune la fel de crudă ca și eutanasierea: atât pentru animal, cât și pentru vecini.

This post has been edited by DragosP: 30 Jan 2006, 08:45


--------------------
Ceva de plastic . . - BRRC
Scuze celor pe care i-am supărat!
Cu noi este Dumnezeu!
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Ciombe
post 30 Jan 2006, 08:02
Post #25


Membru autentic


Group: Members
Posts: 368
Joined: 9 January 04
From: Arad




Bre oameni bunii, solutia exista, da noi o ignoram excl.gif
Pe vremea cand inca eram la Bucuresti, cand s-a deschis Europa... cred ca stie toata lumea ca acolo era patria chinezilor!
Am un var care lucra acolo... imi spunea ca dintr-o data s-au imputinat patrupedele blink.gif si asta doar de cand au aparut coloniile galbene de chinezi... Era chiar interesant, vedeai ca niste chinezi dau de mancare la niste pui de catelusi vre-o luna, pana se ingrasau frumusel, apoi dispareau subit blink.gif .
Solutia e aducerea unei colonii de chinezi, care sa se hraneasca cu patrupede. In cativa ani vom scapa de maidanezi, da ne vom umple de chinezi... in 20 de ani probabil ca vor forma statul chinezo-roman biggrin.gif .


Numai bine!


--------------------
Oltena 12 TRS, Dacia 1304 Papuc - B-83-JJJ, AR-30-JJJ
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
radian
post 30 Jan 2006, 08:24
Post #26


gandeste pozitiv: nu spera si nu ai teama...


Group: Members
Posts: 1.273
Joined: 17 January 05
From: petrosani




QUOTE(catalin_tm @ 30 Jan 2006, 00:04)
dry.gif  radian, eu sigur nu sunt flegmatic, dar si tu pricepi cat vrei, sau cat poti.

nu inteleg faza cu cockerul. adica... exista 2 categorii??? cocker si maidanez?...

... hai bai nene, lasa-ma (ce limbaj urat).. si poate imi explici si unde am fost flegmatic, ca nu prea pricep.

catalin
*



1. Da exista o diferenta majora intre catelusa mea si cainii maidanezi, si anume de catelusa mea am grija, este vaccinata, este deparazitata, nu este agresiva, iar cand o scot la plimbare o supraveghez permanent.

2. Cand am zis ca esti flegmatic (poate n-a fost cea mai inspirata alegere) m-am referit la faptul ca ti se rupe inima de soarta maidanezilor, dar iti permiti sa discuti la modul zeflemitor despre oameni: "lasa mai ca e plin de asiatici" - adica vreau sa-ti explic ca aceasta replica a ta are o tenta rasista clara. Ma mir ca vine din partea unui timisorean. Voua va place sa va laudati cu spiritul vostru de toleranta.

Ideea acestui topic este ca un cetatean japonez a decedat in urma atacului unui caine maidanez. Ce tot ii dati tare cu chinezii? Am lucrat 5 ani la o firma chinezeasca, si va spun sigur ca nu manaca caini. Cel putin nu maidanezii nostri. Cautati alte solutii.

This post has been edited by radian: 30 Jan 2006, 08:29


--------------------
dacia logan ambition 2005 - HD 06 LDM
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
DRE
post 30 Jan 2006, 08:47
Post #27


Pimp inside


Group: Members
Posts: 141
Joined: 12 March 03
From: Bucuresti




E regretabil ceea ce s-a intamplat. Nu doresc numanui sa fie atacat de o haita de caini agresivi sau chiar de unul singur. DAR, aici e problema? Parlamentarii care dorm la serviciu si isi voteaza singuri salarii din ce in ce mai mari, mafiotii mana-n mana cu Puterea, Politia care inchide ochii de cele mai multe ori, nu va deranjeaza? Eu sunt de acord cu rezolvarea problemei cu cainii vagabonzi. Dar analizand situatia, m-am gandit la varianta cu asumarea responsabilitatii de catre iubitorii de animale, care in fata hingherilor sunt zmei si dupa ce pleaca ridica din umeri, zicand ca n-au bani sa ingrijeasca cainii vagabonzi. M-am gandit mai departe la respectul pe care il are Politia romana, care inspira respect doar pt. oamenii civilizati, care sunt o minoritate in Romania. Cu siguranta ati auzit de Miami Animal Police. Inchipuiti-va asa ceva implementat la noi. Parca ii si vad pe gabori fugariti de tigani cu bate si topoare! In Bucuresti se face trafic de droguri si sunt curve peste tot, dar asta nu ne deranjeaza, in schimb sunt multi cei care vad doar problema cu cainii vagabonzi! Eu nu zic ca nu trebuie rezolvata, dar trebuie rezolvata cu cap. Va spun eu, nu se va rezolva niciodata nimic in tara asta, problema cu cainii vagabonzi care omoara oameni nu este decat o mica parte din mozaicul de pete de pe obrzul (gros) al Romaniei. Vreti sa va dau exemple? Ce e mai grav, coruptia la nivel inalt, prostitutia in floare, mii si mii de oameni dependenti de droguri, Politia care inchide ochii de cele mai multe ori pt. ca isi ia "partea", batrani care dupa o viata de munca nu au dupa ce bea apa, sau cainii vagabonzi? Unde naiba am pus tricoul ala cu "I have no future in this country"? mad.gif


--------------------
Audi A4 2010
Viteza luminii este mai mare decit cea a sunetului. De aceea, unii oameni par straluciti, pina ii auzi vorbind...
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
OVIDIUS
post 30 Jan 2006, 08:55
Post #28


bogat în valori simple


Group: Members
Posts: 1.719
Joined: 14 February 05
From: Orasu' lui Bucur




S-a gandit cineva ca, in locul "presupusului maidanez", a fost vreun caine de rasa asmutit pe japonez pentru amuzament? Am vazut de vreo doua ori asemenea "distractii" ale pustilor cu pitbull sau alte rase agresive...


--------------------
Renault Laguna 2.0 T 2007 / Dinamique + Twingo 1.2 16v 2004
Chiar si ziua de luni poate aduce minuni...
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
bonzai
post 30 Jan 2006, 09:02
Post #29


Membru autentic


Group: Members
Posts: 706
Joined: 15 April 05
From: Bucuresti




In Romania se comenteaza prea mult. Hingherii trebuie insotiti de un politist. Vine vreun iubitor de animale cu gura mare si bruscheaza pe cineva, scurt imobilizat, catuse, duba, dosar penal pentru ultraj si asa mai departe. Ce tot ne certam ca prostii pe strada ?
As vrea sa vad si eu in tarile la care aspiram un cetatean care are curajul sa fie agresiv fata de un politist cum se intampla la noi.


--------------------
Renault Megane 4 GT 2017
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
mauru007
post 30 Jan 2006, 09:06
Post #30


sir


Group: Members
Posts: 437
Joined: 27 February 05
From: Bucuresti




QUOTE(OVIDIUS @ 30 Jan 2006, 08:55)
S-a gandit cineva ca, in locul "presupusului maidanez", a fost vreun caine de rasa asmutit pe japonez pentru amuzament? Am vazut de vreo doua ori asemenea "distractii" ale pustilor cu pitbull sau alte rase agresive...
*


Agenturiili straine


--------------------
Ford Focus 2002/Ghia - vl
Ford Focus Sedan 1.6 I 101 CP / Ford Fiesta 2009 1.4 diesel
Bucuresti/Salajan
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
7 Pages  1 2 3 > » 
Reply to this topicTopic OptionsStart new topic


1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Lo-Fi Version  Harta site  Parteneri  Jocuri online  Curs Valutar  HRH Haine din lana merinos Time is now: 19th April 2024 - 01:54
Forum Renault