DaciaClub Logo

Welcome Guest ( Log In | Register )

7 Pages « < 5 6 7 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

> Japonez omorat de maidanezi

vv
post 31 Jan 2006, 18:24
Post #181


dilbert.com


Group: Members
Posts: 1.080
Joined: 10 June 04
From: Bucuresti




na, ca initial credeam ca s-a atacat ashu de un post care nu-i era adresat.
ashule, eu zic asa: nu e suficient sa platesti impozite. Da, e bine sa faci si asta (multi nu o fac - uite, eu de exemplu sunt scutit de impozit, poate si tu smile.gif ).
Niciodata statul nu a rezolvat o problema. Problema au rezolvat-o oamenii - unii au avut o contributie mai importanta, altii mai putin importanta.
E usor sa te detasezi de probleme, sa zici "nu e treaba mea" - da' de fapt, lucrurile avanseaza mult mai mult cand oamenii (chiar si cei de rand) se implica. Cred ca esti de acord cu asta.

Acum, eu interpretez postul lu' maddan asa: e usor sa-ti dai cu parerea. Da' cine chiar are o 'viziune' despre cum poate fi rezolvata problema, ar fi bine sa se implice cumva, sa contribuie ca problema sa fie rezolvata asa cum vrea el. Altfel, se va face asa cum vor altii, sau nu se va face nimic.
Implicare poate fi donarea de bani (pentru cei care cred ca organizatiile de tip Vier Phuten chiar fac ceva tongue.gif ), poate fi adoptarea de caini (da, un gest individual nu rezolva multe, dar multe gesturi individuale ... se simt), poate fi sesizarea autoritatilor (daca nu le bate nimeni la cap, sunt sanse si mai mici sa lucreze)... poate fi orice.

Correct maddan? smile.gif

This post has been edited by vv: 31 Jan 2006, 18:48


--------------------
Renault Grand Scenic 2008 - B.00.XXX
It is final proof of god's omnipotence that he needs not exist in order to save us.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
anamana
post 31 Jan 2006, 18:27
Post #182


Membru


Group: Members
Posts: 179
Joined: 2 September 05




QUOTE(Boss @ 31 Jan 2006, 17:50)
Vad ca sunt doua tabere, cei ce iubesc animalele si cei ce nu iubesc animalele..eu zic ca ar fi mai bine sa ne gandim impreuna la o solutie decat sa ne certam aiurea. Banuiesc ca pentru unii dintre noi e distractiv sa priveasca atunci cand sunt alergati de hinghieri, atunci cand sunt omorati, atunci cand plang dupa ei copii.....
Hai sa nu incurcam lucrurile.
Eu cred ca e destul de clar ca vorbim de caini vagabonzi. [Unii chiar agresivi].
Nu e vorba de catelul unei fetite de 12 ani, nu e vorba de cainii care au stapan.
Nu e vorba de iubire sau nu a animalelor, si in niciun caz nu e vorba de distractie cand vine vorba de eutanasie. OK?


--------------------
xx ABC
Mircea cel Batran a fost inmormantat la Cozia impreuna cu umbra sa.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
AND
post 31 Jan 2006, 18:32
Post #183


Membru autentic


Group: Members
Posts: 1.225
Joined: 19 January 05
From: Bucuresti




In primul rand sunt absolut 100% sigur ca acesti maidanezi urmeaza sa fie ucisi cu bestialitate din cauza siktirului , bugetului si nu in ultimul rand romanului. Pe de alta parte , sunt de acord ca they have to go de pe strada , insa nu direct la abator!

Nu presupun ca am raspunsul la problema asta .. dar o sedinta de brainstorming este destul de necesara si iubitori de animale sau nu , acesti caini NU trebuie ucisi cu bestialitate. Cei care aveti impresia ca vor primii nu stiu ce injectie letala ..cred ca ati trait undeva in UE pana acum.

Nu , nu noi trebuie sa ne ducem sa-i luam de pe strada si sa-i aruncam in nu stiu ce adapost ci primaria trebuie sa faca asta! Sunt de acord sa stranga fonduri si sa faca un adapost undeva ca lumea .. sa-i bage pe majoritatea acolo si end of story. SUNT DE ACORD sa dispara cainii de pe strada .. nu sunt iubitor de caini dar daca-i mai vad odata la abator cum sunt aruncati inauntru de vii , ma duc in m**** lor cu masina direct in primarie pentru ca enough is enough!


--------------------
Dacia Logan 1.4 Laureate - B - xx - xxx
Audi's 5.9 TDI V12 - Worlds most powerful production diesel!
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
driverx
post 31 Jan 2006, 18:34
Post #184


--- Membru cu ralanti ---


Group: Members
Posts: 7.656
Joined: 21 November 03




Boss

Ai uitat pe mine. Mai baga o categorie. Cei care iubesc animalele, dar care vad euthanasierea ca singura rezolvare pe termen lung.


--------------------
Mitsubishi Lancer 2008
Univega Alpina HT-LTD Disc Deore 2011
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
mil
post 31 Jan 2006, 19:35
Post #185


ocupat


Group: Members
Posts: 309
Joined: 23 January 04
From: x




si eu cu driverX! Am 3 pisici dar tot imi doresc solutia finala pentru cainii si pisicile vagaboante din Bucuresti.

Pe frigurile astea au murit 50 de oameni in Romania...50 maddan...in Pakistan dupa cutremur cu zecile de mii tot de frig (nu socotim ce e sub daramaturi), in Irak au murit 60 000 de oameni si nu s-a terminat...vreau sa zic ca pe lume se petrec tragedii umane mai mari care ne lasa indiferenti. Cat despre animale, manacam de voie: vaca, porc, pui, miel, peste...alea nu sunt fiinte? Cu ce e mai bun un miel decat un caine? De ce unuia i se ia gatul si e transat si altul e lasat de pripas. Asta e mila sau nepasare?... Tine cineva socoteala cate maifere macelarim pe an ca sa le transformam in mancare? Probabil ca miliarde!

Deci la manusi...cu cat mai repede...cu atat mai bine...prinsi o suta de caini pe zii si tot nu terminam in 3 ani...e groasa. Trebuie sa iesim naiba din evul mediu tarziu, sa ne ocupam de oamenii care degera prin parcuri. Si aia de la vierpfoten din germania sa se trezeasca ca zuzulicii astia din Ro i-au tras in piept cu gratie.

E o crima sunt de acord...dar crima a fost savarsita mai demult cand i-am lasat de izbeliste pe strazi.


--------------------
x x - x
I Bog te veselit!
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
donraulo
post 1 Feb 2006, 08:40
Post #186


Membru autentic


Group: Members
Posts: 201
Joined: 24 November 04
From: B




sugestie!?
>un chestionar pentru a vota pro sau contra eutanasierii cainilor< , eventual se pot concepe si alte variante de raspuns (in afara de da sau nu)


--------------------
Sandero 1.6 MPI 2009 / Laureate
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
radian
post 1 Feb 2006, 08:57
Post #187


gandeste pozitiv: nu spera si nu ai teama...


Group: Members
Posts: 1.273
Joined: 17 January 05
From: petrosani




QUOTE(driverx @ 31 Jan 2006, 18:34)
Boss

Ai uitat pe mine. Mai baga o categorie. Cei care iubesc animalele, dar care vad euthanasierea ca singura rezolvare pe termen lung.
*



Pai cam asta a fost si ideea cu care am lansat acest topic (a se reciti postul #1).

Dupa cateva zile, si aproape 200 de mesaje, pe un subiect care din start ne-a impartit in mai multe tabere, cu puncte de vedere greu de adus la un numitor comun, as aprecia tonul discutiilor si mai ales lipsa injuriilor si a insultelor.

Consider ca ne-am putea imparti pe trei curente de opinie:

A. Grupul radical, care considera eliminarea cainilor maidanezi din locurile publice ca fiind absolut necesara. Conform sondajului de la "Statistici" acest grup a acumulat un numar de 56 voturi din 89 adica 62,91% (ora 8.30 a.m.);

B. Grupul moderat, care nu contesta in principiu necesitatea eutanasierii cel putin a unei parti din cainii maidanezi, dar asta doar ca ultima solutie, si dupa ce in prealabil au fost incercate toate celalte variante (adoptie, pensiune, etc). Voturi: 20, adica 22,47%;

C. Grupul celor care iubesc cainii neconditionat si mai presus de orice si care accepta in principiu ca trebuie sa se faca ceva, dar sa nu se atinga nimeni de cainii comunitari. Voturi: 13, adica 14,61%.

De mentionat ca grupul C desi ca numar de voturi exprimate este intr-o minoritate evidenta, sunt mult mai activi in a-si sustine punctul de vedere.

This post has been edited by radian: 1 Feb 2006, 08:59


--------------------
dacia logan ambition 2005 - HD 06 LDM
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
vv
post 1 Feb 2006, 09:13
Post #188


dilbert.com


Group: Members
Posts: 1.080
Joined: 10 June 04
From: Bucuresti




Pentru cine mai crede in teoria conspiratiei - na, proba video e suficient de buna?
http://www.hotnews.ro/articol_41881-Moment...fost-filmat.htm


--------------------
Renault Grand Scenic 2008 - B.00.XXX
It is final proof of god's omnipotence that he needs not exist in order to save us.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Radduu
post 4 Feb 2006, 19:40
Post #189


Membru autentic


Group: Members
Posts: 526
Joined: 16 April 04
From: Bucuresti




Azi un caine nenorocit a vrut sa ma muste. Noroc ca l-a gonit cineva in momentul cand isi bagase coltii in piciorul meu, si nu s-a lasat decat cu treningul putin perforat de el. Pur si simplu stateam pe loc iar javra a venit pe la spate si direct cu coltii in piciorul meu. 022.gif Daca nu era omul ala care sa il goneasca atunci, acum faceam si eu injectii in burta ca ala sigur nu era sanatos. Cum e posibil sa stai pe loc , si sa vina un nenorocit de caine sa te muste??????? Astept raspuns din partea celor care sar la bataie cand vin hinghierii sa ridice acesti caini dragi si saracuti si dragalasi 251.gif


--------------------
Dacia 1300 /1310 1983 - B
If you can't find something to live for, Then you best find something to die for


User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
costi
post 4 Feb 2006, 19:58
Post #190


Membru autentic


Group: Members
Posts: 3.230
Joined: 15 October 03
From: Bucuresti




Injectiile nu se mai fac de mult in burta. Se face una si gata. Asta daca tu consideri ca animalul era turbat. Daca nu, nu!
Nu mai plinge ! Pina te mariti trece buba !



--------------------
DSN/SLZ
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
andu911
post 4 Feb 2006, 22:23
Post #191


Membru autentic


Group: Members
Posts: 5.164
Joined: 18 February 05
From: Bucuresti - Berceni




faci doar in maini si in burta, cel putin eu asa am facut...de 3 ori pana acum am fost muscat si am ajuns la colentina.

Apropos... madam Bardot aia nu cred ca e sanatoasa...


--------------------
- - -
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
ViperRS
post 4 Feb 2006, 22:41
Post #192


Membru autentic


Group: Members
Posts: 712
Joined: 20 September 04
From: Cluj Napoca




hai ma nu zic protectia animalelor, dar nu pe strada. Nu stiu cum e in bucuresti dar nu cred ca e ca si i in padure tot timpul sa te uiti in jurul tau sa nu te muste ceva. Nu vad care e problema sa mai elimine din caini. Nu ii inteleg pe cei care sustin sa nu duca cainii de pe strazi. Sa ii tina la ei in casa atunci.


--------------------
Dacia 1310 - cj
Renault Laguna 1.9 dci 120 cp Expression 2004
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
alex275
post 5 Feb 2006, 09:38
Post #193


Membru autentic


Group: Banned
Posts: 313
Joined: 5 May 05
From: Bucuresti




QUOTE(ViperRS @ 4 Feb 2006, 22:41)
Nu stiu cum e in bucuresti dar nu cred ca e ca si i in padure tot timpul sa te uiti in jurul tau sa nu te muste ceva.
*


Ba daca-o iei seara printre blocuri, cam asa e! Plus ca nu-mi aduc aminte sa fi vazut o strada fara maidanezi!


--------------------
dacia logan 1,6 laureate - B 46 W S T
[i]Inteleptii vorbesc pentru ca au ceva de spus. Prostii pentru ca nu pot sa taca.[/i] [b]PLATON[/b]
Un snob este un om care a fost educat mai mult decat ii permite inteligenta!!!
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
radian
post 7 Feb 2006, 22:26
Post #194


gandeste pozitiv: nu spera si nu ai teama...


Group: Members
Posts: 1.273
Joined: 17 January 05
From: petrosani




Asociatiile de protectia animalelor au angajat avocati sa apere in instanta javra care l-a muscat pe japonez.

Daca auzeam chestia asta la o emisiune gen "Vacanta Mare' probabil m-ar fi amuzat. Dar imbecilitatea asta e chiar pe bune. Am auzit-o la un jurnal TV.





This post has been edited by radian: 7 Feb 2006, 22:32


--------------------
dacia logan ambition 2005 - HD 06 LDM
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
vv
post 10 Feb 2006, 10:08
Post #195


dilbert.com


Group: Members
Posts: 1.080
Joined: 10 June 04
From: Bucuresti




Da' ce, vrea careva sa-i dea puscarie pe viata maidanezului? Exista cod penal pentru maidanezi?


--------------------
Renault Grand Scenic 2008 - B.00.XXX
It is final proof of god's omnipotence that he needs not exist in order to save us.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
costi
post 12 Feb 2006, 20:59
Post #196


Membru autentic


Group: Members
Posts: 3.230
Joined: 15 October 03
From: Bucuresti




Vor sa-i gitii lui Bosquito, ce puscarie ! Se chinuie sa-l scape de eutanasiere. Faza tare este ca-l apara Paula Iacob ! La-s infia si eu smile.gif. Sau pe unul care musca un american si-l face soprana . Mama lor de handicapati !


--------------------
DSN/SLZ
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
kaspersky
post 30 Jan 2012, 13:18
Post #197


maistru Zen


Group: Members
Posts: 1.063
Joined: 23 April 03
From: Cluj-Napoca




iubiti si ciinii vagabonzi: femeie sfisiata de cei mai buni prieteni ai omului
sigur era om rau si ciinii au simtit-o si de aia au atacat-o blink.gif acum 10 zile victima a fost un copil din timis. mai bine eram in sri lanka si-i rezolvau pe toti!


--------------------
KIA Cee'd SW 1.6 GSL Base 2008
"Să fii patriot în România înseamnă să puți a iesle în timp ce constați că toate celelalte popoare ne sunt inferioare."
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
IRONICK
post 30 Jan 2012, 13:22
Post #198


-


Group: Members
Posts: 21.802
Joined: 19 April 05
From: Romania




Toate babele sclerozate au fost la protestele de la Izvor. Numai idioti dusi cu capul au protestat acolo zile de-a randul.


--------------------
CUGIR Albalux 11 1982 - B-11-LUX
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
zanzie
post 30 Jan 2012, 13:31
Post #199


Aspirant de Trabant


Group: Members
Posts: 1.241
Joined: 30 April 08
From: Pădure




QUOTE(kaspersky @ 30 Jan 2012, 14:18)

Bine i-au facut daca s-a luat de bietii catei.


--------------------
gard viu din spini, cu flori la poarta si rinoceri in curte
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Filip
post 30 Jan 2012, 13:58
Post #200


Forumist


Group: Members
Posts: 2.891
Joined: 23 July 09




Mai traieste Bosquito? (cainele ucigas)
mellow.gif


--------------------
Renault Laguna 1 1.6 16v, Nubira 1.6 16v, Astra G 1.4 16v 1998 ,1999, 2006
Fara Dacie viata e pustiu.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
zanzie
post 30 Jan 2012, 14:00
Post #201


Aspirant de Trabant


Group: Members
Posts: 1.241
Joined: 30 April 08
From: Pădure




Buna intrebare, bravo! Daca NU, atunci
RIP Bosqito! sad.gif


--------------------
gard viu din spini, cu flori la poarta si rinoceri in curte
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
George_Symbol
post 7 Mar 2012, 17:44
Post #202


Membru incepator


Group: Members
Posts: 11
Joined: 5 July 11
From: Focsani




Cel mai periculos animal de pe planeta e omul! :p


--------------------
Renault Symbol 1.4 8v 2005
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
PetruDez
post 7 Mar 2012, 17:52
Post #203


Membru autentic


Group: Members
Posts: 707
Joined: 21 October 11




QUOTE(George_Symbol @ 7 Mar 2012, 17:44)
Cel mai periculos animal de pe planeta e omul! tongue.gif
*




Nu crezi ca jignesti termenul de animal introducand si omul acolo ???


Dar revenind frate cat e gluma e gluma dar acuma intreb serios biggrin.gifa in Bucuresti chiar nu exista vreo firma ceva sa adune cainii vagabonzi ? Am acum ceva vreme prin Bucuresti ( nu ma intreba unde dracu mai eram ca habar nu am ) si frate da cata haita de caini ! Bai deci in stanga o herghelie in dreapta alta ! E ridicol ! Ce le faceti bai nene ii inmultiti pentru export in china ???

Primarii aia de prin sectoare ce mama dracu fac ? Cat de mult poate frate sa coste sterilizarea maidanezilor ?


--------------------
Renault Am schimbat pe dizal si Koleos 2007/2014
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
7 Pages « < 5 6 7
Reply to this topicTopic OptionsStart new topic


1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Lo-Fi Version  Harta site  Parteneri  Jocuri online  Curs Valutar  HRH Haine din lana merinos Time is now: 28th March 2024 - 19:42
Forum Renault