DaciaClub Logo

Welcome Guest ( Log In | Register )

4 Pages < 1 2 3 4 > 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

> FRANTA GP, Detalii despre circuit

mihai5
post 17 Jul 2006, 14:04
Post #31


Membru


Group: Members
Posts: 107
Joined: 2 September 04
From: Craiova




Eu cred ca Renault va adopta tactica de anul trecut: cat mai putine riscuri pt. a culege puncte la fiecare cursa... Competitia adevarata va fi pentru titlul constructorilor, la piloti mi-e greu sa cred ca Alonso mai poate pierde titlul.


--------------------
Renault Megane II Sedan 2005-1.6 16V - DJ-06-
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
AlexV
post 17 Jul 2006, 14:42
Post #32


Admin?


Group: Admin
Posts: 2.553
Joined: 4 December 02
From: Bucuresti




eu am zis ca a avut noroc pentru ca daca ferrari avea alta strategie si anume cu doar 2 opriri, locul 2 nu prea mai era al lui alonso.

Dar treburile cu "what if" nu influenteaza rezultatul. Alonso are locul 2 la Magny-Cours.

Pe 30 iulie sper ca RENAULT sa ii arate lui Shumi si tuturor germanilor cum sta treaba biggrin.gif. Go Alonso, Go Renault.


--------------------
Toyota RAV4 2.0
"Man is least himself when he talks in his own person. Give him a mask, and he will tell you the truth," Oscar Wilde.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
ionutctn
post 17 Jul 2006, 15:01
Post #33


Membru cu TDI


Group: Members
Posts: 1.373
Joined: 20 November 04
From: Bucuresti




QUOTE(dantes @ 17 Jul 2006, 14:00)
Exact cum a spus TMihai... Fisico a avut motorul nou din Indianapolis, iar FA din Franta de acum...
Ferrari e pe val.  Pentru cine nu a vazut si livetiming-ul de pe net, atunci ar trebui precizat ca Schumi a alergat aproape constant 1,15:500 pe cand FA doar 1,16:500...
Massa a facut ce trebuia... primele 5-6 ture l-a incetinit pe FA, apoi si-a luat avant..de prin tura 5-6 nu mai stiu care, deja avea timpi comparabili cu Schumi..nu ce comentau aia d'alde miki... Sa mai precizez ca vreo 4-5 ture pe la inceput, Schumi facea fastest dupa fastest lap? Si nu s-a aratat la teveu!

Si Renault si Ferrari au avut posibilitatea de a alege strategia 2 sau 3 opriri... FA a ales 2, MS 3, iar Masa a gresit ca a ales 3, datorita traficului... daca facea si el 2 era alta situatie... iar daca FA facea 3, nici locul 3 sau 4 nu-l mai prindea!

Cert e ca Ferrari au revenit si l-au potolit pe FA si renault... Oricum la capitolul echipe, renault vor pierde mai usor decat la piloti...  2 curse sa fie FA pe 3 si Schumi 1 si s-a terminat... saaaaau.. un mic abandon al lui FA...(ce rau imi pare ca nu mai e Montoya  243.gif )
*



Cu precizarea de la inceput ca nu am nimic impotriva lui Schumacher sau impotriva echipei Ferrari, putem face urmatoarea analiza:
- in toate cursele de pana acum Alonso s-a clasat cel mai slab pe locul 2;
- a dominat pana acum campionatul autoritar. ajungand chiar la 26 de puncte de Schumi dc ma insel scuze (oricum 20 si ceva);
- la Indianapolis Schumi a mai recuperat 5 puncte, pana atunci diferenta dintre ei in clasament se tot marea; cu fiecare cursa disputata, ceilalti aveau mai putine sanse sa il mai ajunga;
- dupa parerea mea Alonso a procedat foarte bine; oricum nu avea sanse sa castige; el stia asta foarte bine si a ales pierderea cea mai mica cu putinta, adica 2 puncte in clasamentul general;
- Massa a facut o asa cursa buna in prima parte pentru ca a plecat cu f putina benzina; daca era plecat cu aceeasi cantitate ca si Alonso, ar fi fost depasit de catre acesta, valoarea fiind clara;
- dupa parerea mea nu as fi asa increzator in Ferrari pentru restul sezonului avand in vedere urmatoarele: cea mai slaba clasare a lui Alonso: locul 2 cu exceptia din SUA; RENAULT au anuntat deja modificari la masina deci se presupune ca vor imbunatati performantele si cel mai important: cei care trebuie sa riste sunt cei de la FERRARI. Alonso are de facut locul 2 in continuare cu probabil ceea ce va fi o masina mai buna decat ce are acum la dispozitie si fiind un pilot cerebral va reusi iar Massa nu poate face mai nimic iata nici cand are masina mai buna ca Alonso.
Asa ca spectacolul poate continua.

This post has been edited by ionutctn: 17 Jul 2006, 15:03


--------------------
Dacia 1310 1998
Skoda Superb Elegance
People who say it cannot be done, should not interrupt those who are doing it.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
TMihai
post 17 Jul 2006, 15:22
Post #34


Membru autentic


Group: Members
Posts: 947
Joined: 1 October 05
From: Bucuresti




QUOTE(ionutctn @ 17 Jul 2006, 16:01)
Cu precizarea de la inceput ca nu am nimic impotriva lui Schumacher sau impotriva echipei Ferrari [...]

radmasa.gif Tu si Miki. Reciteste-ti mesajele de aici si nici macar tu n-o sa te mai crezi rolleyes.gif

This post has been edited by TMihai: 17 Jul 2006, 15:25


--------------------
Dacia Logan Laureate 1,6 MPI 2005
Shit happens to me mostly so don't worry...
Trece lebede-n zare / Eu ma uit, ele dispare
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
sandman_
post 17 Jul 2006, 16:16
Post #35


software engineer


Group: Members
Posts: 2.416
Joined: 20 June 05
From: Viena, Austria




QUOTE(AlexV @ 17 Jul 2006, 14:42)
eu am zis ca a avut noroc pentru ca daca ferrari avea alta strategie si anume cu doar 2 opriri, locul 2 nu prea mai era al lui alonso.


Poate. Insa, la fel de bine, Massa nu ar mai fi plecat de pe 2 (daca se stabilea din start strategia pe 2 opriri) sau poate gumele s-ar fi mucificat mai devreme daca r fi avut mai mult gaz in stinturile 2-4 (nu uita ca in stintul 2 a facut gumele praf dupa 6 ture).


--------------------
Renault Megane 2(.1) C-C Dinamique, 2.0 16v 136cp, 2005 - GJ-01-SSP
Renault Laguna 3 2.0dCi, 150CP, 2008
and the best is still to come...
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
ionutctn
post 17 Jul 2006, 17:23
Post #36


Membru cu TDI


Group: Members
Posts: 1.373
Joined: 20 November 04
From: Bucuresti




QUOTE(TMihai @ 17 Jul 2006, 16:22)
radmasa.gif Tu si Miki. Reciteste-ti mesajele de aici si nici macar tu n-o sa te mai crezi  rolleyes.gif
*



Nu vreau din nou sa incasez avertizari aiurea de la admin dar in caz de citeai TU acolo, eram impotriva manierei in care a aprocedat Schumi la Monaco iar nu era ceva impotriva pilotului german.
Cat despre parerile unor piloti ca Villeneuve si altii despre gestul lui Schumi, am reprodus dintr-o publicatie declaratiile lor, nu am declarat eu nimic.
Cand vb de retragerea lui Schumi, aduceam argumente, nu vb sa ma aflu in treaba.
Iar despre calculele facute in acest topic sunt toate reale si obiective. Daca e ceva din ce am scris eu ce nu e conform cu realitatea imi cer scuze fata de forumisti.


--------------------
Dacia 1310 1998
Skoda Superb Elegance
People who say it cannot be done, should not interrupt those who are doing it.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
ncristi
post 17 Jul 2006, 20:23
Post #37


Membru autentic


Group: Members
Posts: 1.910
Joined: 9 April 05




QUOTE
Exact cum a spus TMihai... Fisico a avut motorul nou din Indianapolis, iar FA din Franta de acum...



Fratilor stiu din surse sigure (RTL +au pomenit ceva de genul asta si cei doi comentatori de la tVR) ca renault va beneficia de o masina (motor + aerodinamica) incepand cu matrele premiu al germaniei.

Daca voi aveti alte infotrmatii va rog puneti un link ceva.

PS
Acum stiu ca fanii lui shumi sunt in extaz si au inceput sa viseze dar sa fim realisti... smile.gif



--------------------
Renault kadjar - 1.2 tce 130 hp ZEN - 2017
Sandero stepway 0.9 tce
Ford focus 1.6 tdci 110 hp
Ford ecosport 1.0 ecoboost 125hp
Skoda octavia 1.2 tsi 105 hp
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
TMihai
post 17 Jul 2006, 20:53
Post #38


Membru autentic


Group: Members
Posts: 947
Joined: 1 October 05
From: Bucuresti




Mai nu stiu. Fisico cu gura lui a zis in SUA ca noua varianta de motor functioneaza foarte bine. Asa zisa "varianta C" daca nu ma insel. Dpdv aerodinamic nu stiu daca au schimbat prea multe insa stiu ca motorul lui Alonso din Franta era cu 20 CP mai puternic decat cel precedent la fel ca si cel Ferrari. Poate in Germania vor veni cu un pachet si mai nou. unsure.gif

PS: Fanii lui Schumi sunt cat se poate de realisti dupa ce au vazut o victorie a acestuia pe pamant francez icon_mrgreen.gif


--------------------
Dacia Logan Laureate 1,6 MPI 2005
Shit happens to me mostly so don't worry...
Trece lebede-n zare / Eu ma uit, ele dispare
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
paulp
post 17 Jul 2006, 20:58
Post #39


Bagator de seama!


Group: Members
Posts: 3.098
Joined: 31 July 03
From: Iasi




Desi sint fan Ferrari si Schumi (fanul lui sint inca de cind era la Renault), totusi nu cred ca anul asta are vro sansa la titlul la piloti. Poate la Constructori, ceea ce ar fi foarte bine pentru campionat.
Imi place in schimb lupta, si faptul ca e spectacol, si nu mai adorm la curse, stiind dinainte rezultatul. wink.gif

Dar il urasc pe Miki pentru prostiile pe care le debiteaza 022.gif


--------------------
Fiat Linea Active, 2011 - PAD
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
pablo
post 17 Jul 2006, 21:39
Post #40


Membru autentic


Group: Members
Posts: 1.015
Joined: 10 December 04
From: ORADEA




f39sor 17 Jul 2006, 10:02
QUOTE
L-a tinut pe Alonso mai mult pe pista inainte de al doilea pit-stop ca sa vada exact ce face Massa.

Tocmai partea asta n-am inteles-o.Massa a iesit primul la realimentare/schimb de pneuri urmat la o tura de Alonso si la 3-4 de Schumi (nu mai retin).Conform estimarilor calculatorului benzina primita de Alonso trebuia sa-i ajunga pentru 3 ture in plus fata de Massa.Dar nu a fost deloc asa.Alonso a mers 7-8 tururi in plus fata de Massa.Asta inseamna ca mai avea benzina si la prima iesire dar l-au scos ca sa-i schimbe pneurile .... daca estimarile sint cit de cit corecte (la ceilalti piloti au fost).


--------------------
Renault Megane II Sedan Confort Expresion 1,6 16V (dec 2004,clima,jenti AL,ESP,etc)
Renault Clio Extreme 1,5 dCi 80 CP (iul 2005,tempomat)
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
ncristi
post 17 Jul 2006, 22:25
Post #41


Membru autentic


Group: Members
Posts: 1.910
Joined: 9 April 05




Alonso a intrat pt pneuri. A fortat sa-l depaseasca pe massa si probabil ca au fost uzate.


--------------------
Renault kadjar - 1.2 tce 130 hp ZEN - 2017
Sandero stepway 0.9 tce
Ford focus 1.6 tdci 110 hp
Ford ecosport 1.0 ecoboost 125hp
Skoda octavia 1.2 tsi 105 hp
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
mandelu
post 18 Jul 2006, 08:47
Post #42


Membru autentic


Group: Members
Posts: 409
Joined: 6 January 05




Renault pot imbunatati ce vor ei. Daca Michelin nu se pune cu burta pe treaba , mai ales ca de la anul nu vor mai fi in F1 si deci nu preau au motive serioase sa se puna pe treaba, o cam incurca renault. diferenta din ultimele curse a fost data in primul rand de cauciucuri. Si se pare ca bridgestone e pe val.
Ah, cat as vrea o cursa pe ploaie. parca e un facut, de 2 ani nu mai ploua in timpul curselor.

Bine macar ca se joaca inca campionatul. altfel era anost


--------------------
Renault Clio II Symbol 1,5 dci 80 CP Expression Gri Eclipse, 18 martie 2005.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Solon
post 18 Jul 2006, 08:53
Post #43


Membru autentic


Group: Members
Posts: 7.032
Joined: 16 December 04
From: Bucuresti




La cum merge pensionaru' de Schumacher ia campionatul anul asta!
Parca Alono e cam lent si cam apatic!


--------------------
3 japoneze 2 nemtoaice si cam atat
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
sandman_
post 18 Jul 2006, 09:10
Post #44


software engineer


Group: Members
Posts: 2.416
Joined: 20 June 05
From: Viena, Austria




QUOTE(paulp @ 17 Jul 2006, 20:58)
Desi sint fan Ferrari si Schumi (fanul lui sint inca de cind era la Renault),...


Benetton, nu Renault biggrin.gif

QUOTE(ncristi @ 17 Jul 2006, 22:25)
Alonso a intrat pt pneuri. A fortat sa-l depaseasca pe massa si probabil ca au fost uzate.


FA avea pneuri uzate. Poate mai mult de cat trebuie, dar oricum nu conteaza. FM a inceput stintul 2 cu fastest lap, deci FA avea nevoie de gume noi pentru a putea sta in plasa acestuia (cat de cat).

QUOTE(mandelu @ 18 Jul 2006, 08:47)
Renault pot imbunatati ce vor ei. Daca Michelin nu se pune cu burta pe treaba , mai ales ca de la anul nu vor mai fi in F1 si deci nu preau au motive serioase sa se puna pe treaba, o cam incurca renault. diferenta din ultimele curse a fost data in primul rand de cauciucuri. Si se pare ca bridgestone e pe val.


Da, BS au avut pneuri bune la ei acasa (Indy si Imola) si in Franta. Momentan se vede ca sunt considerabil mai buni la temperaturi inalte, iar vara abia a inceput.
Teoretic, Michelin ar trebui sa se implice cat mai serios in acest final de campionat, pentru a se retrage in glorie.


--------------------
Renault Megane 2(.1) C-C Dinamique, 2.0 16v 136cp, 2005 - GJ-01-SSP
Renault Laguna 3 2.0dCi, 150CP, 2008
and the best is still to come...
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
paulp
post 18 Jul 2006, 09:16
Post #45


Bagator de seama!


Group: Members
Posts: 3.098
Joined: 31 July 03
From: Iasi




QUOTE(sandman_ @ 18 Jul 2006, 10:10)
Benetton, nu Renault biggrin.gif
*


Benetton-Renault, ca sa fim exacti pina la capat wink.gif, ca de motoristul Benetton inca nu am auzit smile.gif

This post has been edited by paulp: 18 Jul 2006, 09:17


--------------------
Fiat Linea Active, 2011 - PAD
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
AlexV
post 18 Jul 2006, 09:34
Post #46


Admin?


Group: Admin
Posts: 2.553
Joined: 4 December 02
From: Bucuresti




1994 Benetton-Ford
1995 Benetton-Renault


--------------------
Toyota RAV4 2.0
"Man is least himself when he talks in his own person. Give him a mask, and he will tell you the truth," Oscar Wilde.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
paulp
post 18 Jul 2006, 09:44
Post #47


Bagator de seama!


Group: Members
Posts: 3.098
Joined: 31 July 03
From: Iasi




Asa e, dar motoarele Cosworth (parca ei erau preparatorul) nu mi-au placut niciodata sad.gif

Renault a reusit sa faca motoare mult mai bune si mult mai fiabile wink.gif


--------------------
Fiat Linea Active, 2011 - PAD
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
sandman_
post 18 Jul 2006, 10:02
Post #48


software engineer


Group: Members
Posts: 2.416
Joined: 20 June 05
From: Viena, Austria




QUOTE(paulp @ 18 Jul 2006, 09:16)
Benetton-Renault, ca sa fim exacti pina la capat wink.gif, ca de motoristul Benetton inca nu am auzit smile.gif
*



Echipa se numea Benetton tongue.gif . Ca avea motoare Renault, e alta poveste. Ca este echipa de la Enstone, pe care au cumparat-o Renault, e iarasi alta poveste. biggrin.gif

Lasand firul nedespicat, in ultima vreme Button s-a cam dus... Iar daca nu face ceva in urmatoarele curse, tare mi-e ca nu va sta prea mult la Honda. L-a batut pe Sato si toata lumea a zis: wow ohmy.gif ! A venit RB de la Ferrari, unde toata lumea zicea ca se plange fara motiv, si a inceput activitatea la Honda spunand ca are frana prea dura. Toata lumea a continuat sa spuna ca se vaicareste, mai ales ca Button l-a batut in primele trei curse. Incepand cu a patra, JB a avut o singura sesiune de calificari in care a fost peste RB, care il bate constant si fara drept de apel...


--------------------
Renault Megane 2(.1) C-C Dinamique, 2.0 16v 136cp, 2005 - GJ-01-SSP
Renault Laguna 3 2.0dCi, 150CP, 2008
and the best is still to come...
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Solon
post 18 Jul 2006, 10:23
Post #49


Membru autentic


Group: Members
Posts: 7.032
Joined: 16 December 04
From: Bucuresti




Oricum, fara nici o suparare pentru fanii celor doi piloti, si JB si RB sunt varza cu carne.Nu au facut nimic anul asta.


--------------------
3 japoneze 2 nemtoaice si cam atat
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
sandman_
post 18 Jul 2006, 12:22
Post #50


software engineer


Group: Members
Posts: 2.416
Joined: 20 June 05
From: Viena, Austria




RB a schimbat masina. Era normal sa nu faca prea multe. Pe de alta parte, nici masina nu e stralucita. Insa JB aspira la titlu (de vreo 4 ani), insa numai gura e de el (pana acum), iar RB l-a batut cam constant. Daca JB nu-si revine, isi cam distruge cariera.


--------------------
Renault Megane 2(.1) C-C Dinamique, 2.0 16v 136cp, 2005 - GJ-01-SSP
Renault Laguna 3 2.0dCi, 150CP, 2008
and the best is still to come...
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
sorin_f39
post 18 Jul 2006, 12:39
Post #51


Ferrari fan


Group: Members
Posts: 2.431
Joined: 22 August 05
From: Galați




Adevarul e ca JB nu e facut sa iasa campion. Daca, printr-o minune, va iesi campion mondial, atunci el va fi un campion de conjunctura. Asa cum au fost Hill sau Villneuve. Partea proasta pentru el este ca plateste foarte multi bani lui Frank Williams in speranta ca la Honda ar avea sansa de a face ceva, insa, rezultatele vorbesc de la sine.
Masina nu e fiabila, insa el nici macar nu se zbate in calificari sau in cursa, pana sa abandoneze, sa scoata un rezultat bun. Cred ca singura data cand a rupt gura targului a fost la Imola in 2004, in calificari. Atat. S-a nascut talent, dar sigur "va muri" speranta.


--------------------
Renault Megane 2.2 Bicorp Dynamique 1.6 16V (2007) - GL
I'm the freedom man / That's how lucky I am.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
sandman_
post 18 Jul 2006, 13:25
Post #52


software engineer


Group: Members
Posts: 2.416
Joined: 20 June 05
From: Viena, Austria




A avut o realizare mareata: a reusit sa fie depasit de MS atat la Imola, cat si la Monte Carlo. Performanta inegalabila, am putea spune. biggrin.gif


--------------------
Renault Megane 2(.1) C-C Dinamique, 2.0 16v 136cp, 2005 - GJ-01-SSP
Renault Laguna 3 2.0dCi, 150CP, 2008
and the best is still to come...
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Solon
post 18 Jul 2006, 14:20
Post #53


Membru autentic


Group: Members
Posts: 7.032
Joined: 16 December 04
From: Bucuresti




Dom moderator!Cam acid,nu? biggrin.gif


--------------------
3 japoneze 2 nemtoaice si cam atat
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
DigitalScribe
post 18 Jul 2006, 14:43
Post #54


Scribul Digital


Group: Members
Posts: 1.249
Joined: 5 October 04
From: Iasi




JB ca JB, da de KR nu zice nimeni nimic ?
Anul trecut era FA cu KR la cutite si acum cand a reaparut MS parca KR a disparut fara urma... Abia astept sa-l vad la Renault sa vad ce poate face cu o masina capabila. FA nu stiu ce-o sa faca la McLaren Mercedes...


--------------------
Renault Espace V Renault Zoe D-Max 2022 - n/a
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
sandman_
post 18 Jul 2006, 14:48
Post #55


software engineer


Group: Members
Posts: 2.416
Joined: 20 June 05
From: Viena, Austria




QUOTE(Solon @ 18 Jul 2006, 14:20)
Dom moderator!Cam acid,nu? biggrin.gif
*



hehehe... De-a dreptul caustic tongue.gif , dar prefer termenul "realist". Suna mai placut biggrin.gif
Pana acum KR si-a batut coechipierii, chiar daca e pe locul 4 la piloti, fara sanse reale la titlu. Daca la anul mananca bataie de la GF (stiu, e foarte putin probabil, chiar utopic), i s-a cam terminat si lui cariera...


--------------------
Renault Megane 2(.1) C-C Dinamique, 2.0 16v 136cp, 2005 - GJ-01-SSP
Renault Laguna 3 2.0dCi, 150CP, 2008
and the best is still to come...
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
DragosP
post 18 Jul 2006, 15:11
Post #56


Nu zic nimic...nou


Group: Moderatori
Posts: 4.929
Joined: 12 August 04
From: Lumea mea




Care KR? blink.gif alcoholic.gif drunksinging.gif cheers.gif
/me, fan McLaren plange.gif


--------------------
Ceva de plastic . . - BRRC
Scuze celor pe care i-am supărat!
Cu noi este Dumnezeu!
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
sandman_
post 18 Jul 2006, 15:41
Post #57


software engineer


Group: Members
Posts: 2.416
Joined: 20 June 05
From: Viena, Austria




niste emoticoane care sa ilustreze cat-de-cat celelalte aventuri ale lui n-ai gasit biggrin.gif ?


--------------------
Renault Megane 2(.1) C-C Dinamique, 2.0 16v 136cp, 2005 - GJ-01-SSP
Renault Laguna 3 2.0dCi, 150CP, 2008
and the best is still to come...
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
DFA
post 18 Jul 2006, 17:03
Post #58


moderator://DC/Logan


Group: Moderatori
Posts: 3.511
Joined: 30 September 05
From: Buzău, RO




Oh boy, abia aștept cursa din Germania... wub.gif

Renault va trebui să dovedească că nu au fost cei mai buni în juma' din campionat degeaba iar Ferrari va încerca să câștige capital pe noua lor combinație de mașină și gume.
Totuși, dacă la constructori lucrurile se pot stabiliza repede, la piloți va fi foarte greu pentru Schumi să-l depășească pe Alonso. Spaniolul trebuie să meargă foarte prost ca Schumi să-l poată ajunge din urmă, lucru care imi este greu să cred că se va întâmpla având în vedere istoricul lui Alonso.

Alonso deja a beneficiat de noul RS26-C, așa că în Germania va rula cu un motor relativ uzat, însă Renault afirmă că încă mai poate scoate ceva unt din acest motor. GF va avea un motor nou nouț!


--------------------
Logan III Comfort ECO-G 100cp 2021 sedan - 27 Iul 2021
Logan III Comfort ECO-G 100, Bleu Iron, 16" Amaris, MediaNav, P. sc. încălz.+Climă, P. Comfort, P. Park. 2, volan piele, geam. el. sp.
ex Logan I 1.5
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
pablo
post 22 Jul 2006, 00:21
Post #59


Membru autentic


Group: Members
Posts: 1.015
Joined: 10 December 04
From: ORADEA




Kimi apatic?
Eu as zice ca e absolut normal.Dupa ce anul trecut i-au dat un monopost a carui motor nu rezista 2 curse acum i-au dat un motor care rezista 2 curse dar nu mai e si competitiv.Nu poate sa se tina sub nici o forma dupa un Ferrari sau Renault.La ce bun sa se zbata sau pentru ce?Sanse la titlul la individual nu are,la constructori nici atit,Si se pare ca mai si pleaca la sfirsitul sezonului (Alono l-ar vrea coechipier pe Pedro nu pe el).
Plus ca nici in cadrul echipei nu sint toate roze.

Cit despre Michelin ... e sezonul de retragere al lor din F1.Nu cred ca nu le-ar place sa se retraga cu 2 titluri.Pur si simplu concurenta a gasit o combinatie mai buna (deocamdata).Asa cum anul trecut ei au fost tot timpul mai buni (exceptie cursa din SUA dar aia nu se pune).


--------------------
Renault Megane II Sedan Confort Expresion 1,6 16V (dec 2004,clima,jenti AL,ESP,etc)
Renault Clio Extreme 1,5 dCi 80 CP (iul 2005,tempomat)
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
sorin_f39
post 30 Jun 2007, 13:44
Post #60


Ferrari fan


Group: Members
Posts: 2.431
Joined: 22 August 05
From: Galați




Sa vedem azi, in calificari, cum o sa rupa Ferrari gura targului. Massa si Raikkonen erau incantati de rezultatele testelor si de noul pachet aerodinamic, deci ar trebui sa vedem o evolutie a lor.

Vorbim dupa ...


--------------------
Renault Megane 2.2 Bicorp Dynamique 1.6 16V (2007) - GL
I'm the freedom man / That's how lucky I am.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
4 Pages < 1 2 3 4 >
Reply to this topicTopic OptionsStart new topic


1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Lo-Fi Version  Harta site  Parteneri  Jocuri online  Curs Valutar  HRH Haine din lana merinos Time is now: 28th March 2024 - 18:47
Forum Renault