DaciaClub Logo

Welcome Guest ( Log In | Register )

3 Pages < 1 2 3 > 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

> Renault Sandero & Logan Sport, @Sao Paolo autosalon

Arhimede
post 26 Oct 2008, 18:33
Post #31


Membru inferior, lung si tare


Group: Members
Posts: 2.294
Joined: 5 March 05




O fii entry level dar atunci nu te apuci sa dai cu vopseaua pe care o pastrai pentru modelele cu miros de F1.Sau daca tot dai cu vopsea din asta pui contra cateva mii de euro si niste fiare mai rasarite in interior.

hash parca ne vorbesti de tovarasul ceausescu.Nimeni nu a contestat meritele lui AlexV sau data la care a intrat pe forum.Numai ca indiferent ca sunt membru cu 10 posturi sau moderator cu 10000 tre sa avem o atitudine mai modesta cand ne exprimam opiniile.

Pe de alta parte e urat din partea ta sa-ti faci un coleg impertinent.

This post has been edited by Arhimede: 26 Oct 2008, 18:33


--------------------
dacia lgn 2005 Ambition
0% avertisment=0% divertisment
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
CataOlar
post 26 Oct 2008, 19:35
Post #32


Membru autentic


Group: Members
Posts: 318
Joined: 5 December 06
From: Oradea




QUOTE(hash @ 26 Oct 2008, 18:55)
CataOlar, esti cat se poate de impertinent. Uita-te cel putin la data de "Joined:" a lui AlexV Entuziasmul lui si a altor cativa inimosi a facut posibila existenta acestui forum asa cum e acum.

Mie unuia chiar mi-ar placea conceptul anuntat in iunie - 133 cai, garda la sol si ceva ajustari de stil - scaune, discuri pe spate. Oare ar putea sa-l scoata pe la 13.000 ? Un RS de la Renault suie binisor pe la 20.000.
*



Offtopic: nu are relevanta ce crezi tu. Ca de altfel nici data la care am " joined" the party si nici numarul de posturi; daca nu am aceeasi parere cu Alex, nu inseamna automat ca nu il respect pe el sau ceea ce a facut pentru acest forum. Te rog pe viitor sa te abtii de la consideratii de acest gen asupra persoanei mele.

Ontopic: nu am spus ca Renault /Dacia ar fi trebuit sa scoata un RS la 13k EUR. Evident ca nu ai cum. Ideea era ca se pameaza inutil, impopotonand cu denumiri feroce niste masini cat se poate de regular, care in afara de impresie artistica, nu ofera nimic in plus la capitolul sportivitate fata de modelul de serie.

O seara frumoasa!


--------------------
Dacia/Renault Logan 3 1.0 EcoG Confort
Si nu ne duce pre noi in ispita, ca gasim drumul si singuri..
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Bacu
post 26 Oct 2008, 20:01
Post #33


Membru Privilegiat


Group: Members
Posts: 1.956
Joined: 11 May 06
From: Luxembourg




QUOTE(A l e x @ 25 Oct 2008, 20:43)
"Nu cred cã se poate vinde o mașinã sub astfel de titulaturi, dacã se echipeazã cu un motor nãscut obosit... "

De acord. De apreciat aici Honda, care nu si-a permis sa puna "Civic Sport" numele la acel motor obosit, si au inventat ei un nume oarecare, "Type-R".

Cred ca Logan Type-R si Sandero Type-R ar suna mult mai plauzibil. wink.gif
*




bai alex da' ai si tu o problema cu honda, nu pierzi nicio ocazie sa sustii ca reno e mai tare ca honda, mai mult sau mai putin voalat, si sa ii contrezi pe cei care nu sunt de acord cu tine (sau mai degraba cei care ai tu impresia ca nu sunt de acord cu tine)... ei bine sa stii ca sunt mult mai multi care nu sunt de acord cu tine decat cei care te aproba, na! tongue.gif

on topic: mie imi place mai mult cum arata sandero sport decat logan sport. iar motorul de 133 cai nu mi se pare mic avand in vedere clasa masinii. skoda rs avea 140 de cai (e drept ca diesel deci cu un cuplu mult mai mare) si nici aia nu avea prea multe modificari exterioare fata de masina de serie. (praguri, jante, toba). Chiar si galbenul de la rs aduce cu cel de la sandero.

This post has been edited by Bacu: 26 Oct 2008, 20:03


--------------------
Honda CRV 2017 Executive Sensing 1.6 iDtec 9AT
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
A l e x
post 26 Oct 2008, 20:20
Post #34


Showing the fangs of rage


Group: Moderatori
Posts: 5.413
Joined: 28 May 06




[offtopic]
Nu am sustinut niciodata ca Renault ar fi mai tare ca Honda. Mi-ar placea, daca tot faci analiza la posturile mele, macar sa prezinti statistici adevarate.

Sunt foarte multi care fac exact ce zici tu, doar ca invers (despre Honda -pfoaa ozn i-vtec sa moara jan) si nimeni nu le zice nimic. Zice lumea de Modus, dar el e biet copil pe langa unii de aici, doar ca el probabil isi face o meserie.

Mie imi place Honda (inafara de Civic) dar cand rad, rad de fanaticii ei (pentru ca se ataca, ca dovada, instant) nu de marca in sine...
[/offtopic]

Si on-topic ... Sandero chiar arata bine, dar sunt de acord ca motorul nu prea justifica aspectul si numele...
Macar de puneau si ei motorul de pe Clio RS


--------------------
. . .
No remorse, no repent.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Arhimede
post 26 Oct 2008, 20:25
Post #35


Membru inferior, lung si tare


Group: Members
Posts: 2.294
Joined: 5 March 05




Clio rs? macar Twingo RS


--------------------
dacia lgn 2005 Ambition
0% avertisment=0% divertisment
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
minny
post 26 Oct 2008, 20:35
Post #36


Membru porcos


Group: Members
Posts: 1.217
Joined: 18 April 06




Eu inca sper ca vopseaua galbena e doar un exercitiu de imagine pe moment si vor veni mai tarziu cu modificarile anuntate mai ales ca nu sunt mare branza. Posibil si in contextul economic actual sa fi si calculat ca le iese si lor mai bine si clientului numai sa se prefaca. Ei se prefac ca vand masini sport si clientul ca le conduce, in realitate diferenta fiind doar de culoare si body kit in rest masina si pretul fiind la fel.
Mai stiti in razboi cum femeile isi trageau cu dermatograf o linie pe picior sa imite cusatura ciorapilor ? Cam asa e si aici smile.gif


--------------------
------ ------ ------
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
bogdan_90
post 26 Oct 2008, 20:47
Post #37


baiatu' cu apa


Group: Members
Posts: 1.467
Joined: 16 January 08




mai devreme sau mai tarziu o sa apara si un model sport de la dacia , sport spun putin fortat.


--------------------
ford focus 2007 - xxx
plm ,cuvantul suprem ce rezolva cea mai complicata problema.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
AlexV
post 27 Oct 2008, 00:24
Post #38


Admin?


Group: Admin
Posts: 2.553
Joined: 4 December 02
From: Bucuresti




@arhimede, poti sa pui orice vopsea si niste logo-uri care iti fac reclama. Si poti sa pui si Sport in titulatura. A, daca pe spate scrie Renault Sport, atunci e alta treaba. Divizia Renault Sport e mai mult decat un body kit.

Volkswagen vinde foarte bine modelele Cross. Nu au decat niste bandouri si un scut mai solid. ce daca nu au tractiune integrala si garda la sol marita nu se pot denumi cross? ba da si unele chiar arata mult mai bine decat modelul de baza.

marketing. ultimul lucru in care investeste renault romania.



--------------------
Toyota RAV4 2.0
"Man is least himself when he talks in his own person. Give him a mask, and he will tell you the truth," Oscar Wilde.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Arhimede
post 27 Oct 2008, 00:41
Post #39


Membru inferior, lung si tare


Group: Members
Posts: 2.294
Joined: 5 March 05




@AlexV: De putut poti...dar cand in industria auto se cheltuiesc sume colsale doar pentru imaginea ce vine din lucruri reale nu doar de suprafata...De ex VW pierde 1 milion de euro sau cat naiba pierde, la fiecare veyron. Ferrari a dat in judecata un client care isi facuse din 360 modena o limuzina...Voiau sa elimine orice embelem a marcii.Pana la urma omul a cumparat un produs si il foloseste cum vrea.Exemplele sunt nenumarate...De putut poti sa faci orice prostie de genu asta...Si Ford ar fi putut sa puna pe Transit emblema Jaguar ...

Dar sincer...imagineaza-ti ca un posesor de megane sa zicem, care are in plan sa-si ia un Megane f1, opreste la semafor langa un logan din asta.Iti dai seama ce o sa-i gadile orgoliu?Adica renault isi cladeste imaginea asta intrand in F1, o pune pe 2 masini care sunt best in class ....si apoi vine cu bidineaua si da pe 2 modele low cost doar sa vanda niste masini.

Daca ar fii cum zici tu atunci si modele F1 , megane si clio trebuiau diferentiate doar prin Renault Sport pe spate.Si bagau la vanzare pentru gama clio si megane pe modele "normale" vopseaua asta...Sau cum face mercedes, bmw si audi, cu AMG,M si S, puneau si body-kiturile la vanzare.

Referitor la Cross.Eu nu cred ca sunt multi care si-l cumpara ca sa treaca de paraie de munte.Il cumpara doar pt ca arata bine.Si probabil e vandut ca un pachet mai bogat la un pret echivalent cu Polo normal.

This post has been edited by Arhimede: 27 Oct 2008, 00:43


--------------------
dacia lgn 2005 Ambition
0% avertisment=0% divertisment
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
AlexV
post 27 Oct 2008, 08:38
Post #40


Admin?


Group: Admin
Posts: 2.553
Joined: 4 December 02
From: Bucuresti




da, e adevarat ce spui. numai ca revin la ce am spus mai sus, clio si megane nu se pretind a fi cea mai ieftina masina din clasa lor.

bmw si audi au diviziile lor sport, iar daca o masina e insotita de logo-ul M sau S (nu emblema a la vitan biggrin.gif) atunci chiar e sport. idem si la renault.
Dar mercedes vinde pachet design AMG.

Exact, cross se vinde pentru ca arata mai bine. la fel ar putea vinde si sandero cross si sandero sport F1 edition.


--------------------
Toyota RAV4 2.0
"Man is least himself when he talks in his own person. Give him a mask, and he will tell you the truth," Oscar Wilde.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
C a t a l i n
post 27 Oct 2008, 08:42
Post #41


______________________


Group: Members
Posts: 12.175
Joined: 21 August 06




Pãi aici e problema, mânjirea label-ului "sport F1" cu o astfel de mașinã fãrã un motor performant, și care e low end dar nu și low cost.


--------------------
- - -
Când vrei și, și, iese nici, nici!
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Bacu
post 27 Oct 2008, 10:03
Post #42


Membru Privilegiat


Group: Members
Posts: 1.956
Joined: 11 May 06
From: Luxembourg




haide mai maersk ca aici o dai si tu in bara, megane r26 e unul dintre cele mai bune hothatchuri, nici macar aia de la topgear nu contesta asta. iar pretul poate fi considerat low cost in segmentul ei, nu stiu ce alta compacta de peste 200 de cai costa mai putin decat el...


--------------------
Honda CRV 2017 Executive Sensing 1.6 iDtec 9AT
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Arhimede
post 27 Oct 2008, 10:14
Post #43


Membru inferior, lung si tare


Group: Members
Posts: 2.294
Joined: 5 March 05




Sa nu exageram cu folosirea termenului low cost...Asa si nissan gt-r e cu 40.000 de euro mai ieftin decat un bmw m3 desi ofera performante peste un ferrari de 200.000.Nu poti sa spui ca-i low cost.Pentru 90% din oamenii planetei asteia Megane f1 e o masina de lux pana la urma.
QUOTE

bmw si audi au diviziile lor sport, iar daca o masina e insotita de logo-ul M sau S (nu emblema a la vitan biggrin.gif) atunci chiar e sport. idem si la renault.
Dar mercedes vinde pachet design AMG.

Exact, cross se vinde pentru ca arata mai bine. la fel ar putea vinde si sandero cross si sandero sport F1 edition.


Pachetu M e disponibil si pe alte versinui de seria 3...bine ca nu arata la fel ca cel de pe M3.Dar oricum...La fel S-line-ul ala nu e disponibil doar impreuna cu pachetu tehnic S.Si AMG-ul la fel.Acum daca faci o diferenta intre un tuner de casa si efortul unuei echipe de f1....Tocmai asta face diferenta...faptul ca la Renault, paintu asta nu vine dintr-o divizie de-asta facuta sa impopotzoneze masini si sa le vanda la preturi exorbitante.Si pana la urma nici Mercedes nu a pus pachete AMG pe Smart.Si nici bmw M-uri pe Mini..

This post has been edited by Arhimede: 27 Oct 2008, 10:25


--------------------
dacia lgn 2005 Ambition
0% avertisment=0% divertisment
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
C a t a l i n
post 27 Oct 2008, 11:30
Post #44


______________________


Group: Members
Posts: 12.175
Joined: 21 August 06




QUOTE(Bacu @ 27 Oct 2008, 10:03)
haide mai maersk ca aici o dai si tu in bara, megane r26 e unul dintre cele mai bune hothatchuri, nici macar aia de la topgear nu contesta asta. iar pretul poate fi considerat low cost in segmentul ei, nu stiu ce alta compacta de peste 200 de cai costa mai putin decat el...
*



Eu n-am contestat Megane sau Clio RS!


--------------------
- - -
Când vrei și, și, iese nici, nici!
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
hornedfiend
post 27 Oct 2008, 21:06
Post #45


nimeni


Group: Members
Posts: 249
Joined: 26 May 07




Deci ce scot aia de la Renault Sport din maini sunt apreciate oriunde si de oricine. Masinile alea chiar au ceva care te face sa le admiri si asta au vazut chiar si cei de la TopGear sau Fifth Gear. Cred ca de la Renault merita cu varf si indesat sa dai banii pe un F1 din ala pentru ca deja daca scrie Renault Sport pe masina nu prea mai e vazuta ca orice Renault si nu mai indrazneste oricine sa te critice.


--------------------
Renault Clio 3 1.6 16V 2007 Exception
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Coro
post 27 Oct 2008, 22:48
Post #46


Membru autentic


Group: Members
Posts: 334
Joined: 18 May 07
From: Bucuresti




Scuzati indrazneala, dar eu sunt de parere ca s-au umplut doua pagini degeaba.

- loganul e ph I
- au suspensie standard
- au jante de pe megane II ph I ( gris foncé )
- au kit de praguri cu eleron
- ala nu e jaune sirius
- nu sunt poze oficiale renault

toata manevra e un fel de tunning romanesc / latino

Si daca va iesi din fabrica, vreodata, o dacie cu motor turbo pe benzina, nu va purta numele de RS, ci va fi doar Logan Sport / Sandero Sport sau cel mult Logan GT / Sandero GT

parerea mea ™


--------------------
Renault MEGANE 1.5 dCi 2008 EXTREME
Renault Safrane 2.0 Vi 1993 RT BVA
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Alfred
post 15 Mar 2009, 21:27
Post #47


Membru autentic


Group: Members
Posts: 372
Joined: 18 September 07




Coro, ai avut gura aurita. Cu mentiuni speciale, insa.
A iesit din fabrica Sandero GT!
Dar:
- fabrica e Sofasa;
- GT e doar seria limitata in stil `F1 Team do Brasil` pentru columbieni;
- are totusi retrovizoarele mari.
biggrin.gif

Sandero_GT.jpg ( Size: 43.96k ) Number of downloads: 927

http://web.agenciauto.com.co/agenciauto/in...hp?sub_cat=7357


--------------------
Dacia Logan 1.5 70 CP 2007 Laureate
There is no spoon.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Fan3
post 16 Mar 2009, 00:21
Post #48


Membru autentic


Group: Members
Posts: 619
Joined: 1 January 05




motor ?


--------------------
* * * - *
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Zippy
post 16 Mar 2009, 02:09
Post #49


Membru din 2003


Group: Members
Posts: 917
Joined: 26 October 03
From: Bucuresti




Probabil 1.6 hiflex 112 cp pe etanol.Cum prestigeul e vreo 16.000 euro la ei, gt-ul asta sare de 17.000 lejer.

This post has been edited by Zippy: 16 Mar 2009, 02:09


--------------------
[ Ex SLZ 2003 |.| VW JETTA 2014 - B 97 Z I P ]
Viteza ucide! Centura de siguranta salveaza vieti!
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
rtBK
post 16 Mar 2009, 08:02
Post #50


Unique like everyone else


Group: Members
Posts: 3.955
Joined: 19 January 08
From: Bucuresti




nici macar


Disposición
Transversal
Cilindraje 1.598 c.c.
No. de cilindros 4 en línea
No. de válvulas 8
Relación de compresión
9,7:1
Potencia máxima (HP/r.p.m.) 90 HP @ 5500 r.p.m.
Torque (Kg/m) 13.25 @ 3300 r.p.m.
Tipo de alimentación Inyección multipunto
Gasolina Corriente
Convertidos catalítico + canister + sonda lambda + válvula PCV SI
Sistema de encendido Estático sin distribuidor y 2 bobinas


--------------------
Renault Clio 4GT Line 2017

Trek Valencia
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
minny
post 16 Mar 2009, 12:45
Post #51


Membru porcos


Group: Members
Posts: 1.217
Joined: 18 April 06




asta nu e altceva decat "tiuning" de 2 lei atunci ...


--------------------
------ ------ ------
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
vadiro
post 17 Mar 2009, 00:44
Post #52


Membru incepator


Group: Members
Posts: 68
Joined: 10 June 07
From: Oxford, UK




Asa e. Daca schimbi niste plasticuri si pui niste abtibilde (sau cum s-or fi numind) nu transformi masina intr-una sport... Pacat. Cred ca un Sandero cu mai multi caluti (cel putin cei 105 de la 1.6 16v sau de la 1.5 diesel) si-ar gasi cumparatori, mai ales in vest. Dar asta e doar parerea mea.


--------------------
Renault Megane III 2009 Privilege
Renault Twingo GT 2008
Ex. Renault Twingo GT 2007, Ex. Suzuki SX4 Sedan GS 2009, Ex. Logan 1.4 Laureate 2005
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
A.B.S.S
post 5 Mar 2010, 00:21
Post #53


Membru incepator


Group: Members
Posts: 5
Joined: 4 March 10




loganul sport de 133 de cai este ok avand in vedere caroseria destul de grea(1 300 de kg)!
la sadero 133 de cai prind chiar foarte bine deaoarece si masina este usoara(1 100kg) in comparatie cu loganul si in plus de asta arata foarte bine sandero si in varianta low cost dar si in varianta sport!
si vazand discutiile referitoare la renault...masinile frantuzesti sunt ieftine la achizitionare dar la intretinere sunt foarte scumpe!
o comparatie intre masini sport as putea da exemple de Ford Focus ST(motor 2.5 L cu o putere de 225 de cai cu 320 Nm sau un Ford Focus RS cu motor 2.5 L cu o putere de 305 cai cu 440 de Nm) si Renault Magane RS 2009 (motor 2.0 L 250 de cai cu 340 Nm)!Francezii sunt niste constructori foarte buni de masini dar cum am spus si mai sus sunt foarte scumpi la intretinerea masinilor de serie dar i-a sa ne gandim la ce preturi ajungem la intretinerea unei masini sport franceze?! excl.gif


--------------------
Dacia Sandero 1.4MPI
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
mariuscomx
post 5 Mar 2010, 00:52
Post #54


Membru


Group: Members
Posts: 166
Joined: 26 October 05




cine te-a pacalit ca masinile frantuzesti sunt scumpe la intretinere?
iti zic eu cine .. toti aia care au sh-uri (vw opel) si nu isi fac reviziile la reprezentanta.


--------------------
Toyota Gt 86 2.0
Skoda supeb combi 4x4 170 tdi
Daihatu Terios
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Serje
post 5 Mar 2010, 00:53
Post #55


Membru autentic


Group: Members
Posts: 2.129
Joined: 11 December 04
From: Cluj-Napoca




Tulaiii ... o facut astia Loganu mai greu ca Dusteru? radmasa.gif
Mai informeaza-te putin ... si apoi hai inapoi si da-ti cu parerea.


--------------------
MTD Optima 53 SPB HW
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Coro
post 5 Mar 2010, 00:59
Post #56


Membru autentic


Group: Members
Posts: 334
Joined: 18 May 07
From: Bucuresti




A.B.S.S. mai ia de te gandeste

This post has been edited by Coro: 5 Mar 2010, 01:01


--------------------
Renault MEGANE 1.5 dCi 2008 EXTREME
Renault Safrane 2.0 Vi 1993 RT BVA
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
IRONICK
post 5 Mar 2010, 02:03
Post #57


-


Group: Members
Posts: 21.839
Joined: 19 April 05
From: Romania




QUOTE(A.B.S.S @ 5 Mar 2010, 00:21)
si vazand discutiile referitoare la renault...masinile frantuzesti sunt ieftine la achizitionare dar la intretinere sunt foarte scumpe!
Avand in vedere ce preturi au astia de la Dacia prin service la "masina de 5000Euro" aka masina poporului sau aia care si-o permite oricine, da au preturi mari. In schimb basmele cu intretinerea ieftina la nemtesti sau alte sh-uri, se datoreaza pieselor after-market (care nu sunt la fel bune decat alea de origine, destul de putine le concureaza la fiabilitate) si a gunoaielor de la dezmembrari, iar schimbul lor se face in tot felul de service-uri dubioase de cartier. Nu exista cimitir de masini/dezemembrari (io i-as zice groapa de gunoi) care sa nu aiba la poarta parcate masini care costa zeci de mii de euro.

This post has been edited by IRONICK: 5 Mar 2010, 02:10


--------------------
CUGIR Albalux 11 1982 - B-11-LUX
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
A.B.S.S
post 5 Mar 2010, 11:02
Post #58


Membru incepator


Group: Members
Posts: 5
Joined: 4 March 10




QUOTE(Serje @ 5 Mar 2010, 00:53)
Tulaiii ... o facut astia Loganu mai greu ca Dusteru?  radmasa.gif
Mai informeaza-te putin ... si apoi hai inapoi si da-ti cu parerea.
*


uitate in talonul unui logan si dupaia vorbim fara suparare!iar despre costurile intretinerii unei masini frantuzesti chiar sunt ridicate mai ales la megane si laguna!


--------------------
Dacia Sandero 1.4MPI
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
IRONICK
post 5 Mar 2010, 11:10
Post #59


-


Group: Members
Posts: 21.839
Joined: 19 April 05
From: Romania




Mai da tu ai o problema deja, o singura idee si aia fixa.

This post has been edited by IRONICK: 5 Mar 2010, 11:22


--------------------
CUGIR Albalux 11 1982 - B-11-LUX
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Serje
post 5 Mar 2010, 11:11
Post #60


Membru autentic


Group: Members
Posts: 2.129
Joined: 11 December 04
From: Cluj-Napoca




Tre sa scanez si talonu ca sa te convingi sau iti ajung datele oficiale?

Screenshot.png ( Size: 24.45k ) Number of downloads: 342


Io ti-am zis sa te informezi inainte, si nu numai eu ... da tie iti place sa te faci de cacao de cum ai intrat pe forum ...
Acelasi lucru ii valabil si cu preturile la piese la Megane, Laguna ...


--------------------
MTD Optima 53 SPB HW
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
3 Pages < 1 2 3 >
Reply to this topicTopic OptionsStart new topic


1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Lo-Fi Version  Harta site  Parteneri  Jocuri online  Curs Valutar  HRH Haine din lana merinos Time is now: 25th April 2024 - 17:53
Forum Renault