DaciaClub Logo

Welcome Guest ( Log In | Register )

 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

> REVIZIE GPL LANDIRENZO DIN FABRICA, REVIZIE GPL

xti
post 25 Aug 2017, 15:08
Post #1


Membru incepator


Group: Members
Posts: 1
Joined: 25 August 17




Salut!
Incerc sa fac o revizie la logan 2011 cu instalatie Landirenzo din fabrica, dar pe unde am sunat ( service-uri private) imi spun ca pot schimba filtrele, dar nu se pot conecta la computer-ul de GPL, acesta fiind parolat de producator pentru intalatiile montate in fabrica.
La Dacia costul reviziei este de 450 ron....ABSURD! Fata de celelalte service-uri unde este maxim 150 ron!!

Pentru Bucuresti, ma poate ajuta cineva care a fost intr-o situatie similara cu o recomandare de service?

Multumesc!


PS: daca mai exista un alt topic cu acest subiect, imi cer scuze, dar nu l-am gasit!


--------------------
Dacia Logan MCV 2011
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
paraschivrazvan25
post 10 Nov 2017, 14:22
Post #2


Membru incepator


Group: Members
Posts: 25
Joined: 11 April 16




Schimbul filtrului la gaz nu il pot face decat cei specializati in asta. Incearca sa te adresezi celor care monteaza instalatii gpl. Din cate stiu este un service pe Prelungirea Ghencea.







rent a car bucuresti






This post has been edited by paraschivrazvan25: 10 Nov 2017, 14:25


--------------------
dacia logan 2010
<a href="https://www.rent-a-car-otopeni.ro/">rent a car Bucuresti</a>
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
patraulea100
post 10 Jan 2022, 12:46
Post #3


Membru incepator


Group: Members
Posts: 27
Joined: 8 August 06




SAlut, e putin cam tarziu, insa ai rezolvat cu revizia GPL? Intreb pentru ca si eu am un REanult Clio 5 nou si am impresia ca nu se poate umbla la calculator fara aprobarea producatorului. Am fost ieri in service -ul de la Chiajna (iesirea spre Pitesti)pt un reglaj si am stat 3 ora pana au primit acceptul sa reseteze computerul. Cum e posibil aasa ceva? Gunoaiele astea fac chiar ce vor, pe banii nostri?

This post has been edited by patraulea100: 10 Jan 2022, 12:47


--------------------
DACIA LOGAN 2006 PREFERANCE
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
DFA
post 11 Jan 2022, 09:32
Post #4


moderator://DC/Logan


Group: Moderatori
Posts: 3.511
Joined: 30 September 05
From: Buzău, RO




Token-ul sau parola de acces pe CAN Bus se obține foarte repede, maxim 5 minute.

Probabil au tras foarte mult de timp, din mai multe motive, fie habar nu au ce să facă (pentru că nu sunt pregătiți, nu au cursuri, nu cunosc sistemele, nu au experiență, etc.) - și atunci depind și ei de personalul de service central (care probabil este mic și aglomerat), fie mai câștigă bănuți, că se facturează la oră..., fie din ambele motive...


--------------------
Logan III Comfort ECO-G 100cp 2021 sedan - 27 Iul 2021
Logan III Comfort ECO-G 100, Bleu Iron, 16" Amaris, MediaNav, P. sc. încălz.+Climă, P. Comfort, P. Park. 2, volan piele, geam. el. sp.
ex Logan I 1.5
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
patraulea100
post 11 Jan 2022, 16:03
Post #5


Membru incepator


Group: Members
Posts: 27
Joined: 8 August 06




Fiind in garantie, nu am platit nimic. E clar ca nu se poate umbla la calculatorul GPL fara aprobarea de la centru. Foarte urat.


--------------------
DACIA LOGAN 2006 PREFERANCE
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Reply to this topicTopic OptionsStart new topic


1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Lo-Fi Version  Harta site  Parteneri  Jocuri online  Curs Valutar  HRH Haine din lana merinos Time is now: 29th March 2024 - 00:15
Forum Renault