DaciaClub Logo

Welcome Guest ( Log In | Register )

29 Pages « < 16 17 18 19 20 > »  
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

> Politia Romana !

bion
post 6 Dec 2019, 19:40
Post #511


Membru autentic


Group: Members
Posts: 2.711
Joined: 1 May 04
From: TM




Lup paznic la oi.
Sunt si din aia ce se convertesc la calea cea dreapta dar mai mult in filme si romane.
Cel mai frcevent vezi poliatia deveniti infractori.
Ma rog sper sa gresesc cu Ness de alba iulia


--------------------
Dacia SLZ Scala 2003 - TM54
Crăpa-le-ar Domnul ficații
Și setea ogoi-le-ar cu venin,
Căci n-au păreche-n lume blestemații
Crîșmarii care toarnă apă-n vin !
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
maho
post 7 Dec 2019, 10:40
Post #512


Membru rigido-flexibil


Group: Members
Posts: 5.061
Joined: 7 April 10
From: Brașov, orașul olimpic




Unii au o cu totul alta parere:
QUOTE
Traian Berbeceanu a condus Brigada de Combatere a Criminalității Organizate Alba Iulia, care are competență în județele Alba, Hunedoara și Sibiu, din anul 2005 până în 2011. În 2007 a primit distincția de polițist al anului în România pentru destructurarea unei grupări specializate în furt de fier vechi din județul Hunedoara, denumită „Hidra”. Un număr de 49 de persoane au fost atunci trimise în judecată pentru activități de furt de fier vechi în valoare de milioane de euro din zona industrială a municipiului Hunedoara. De la momentul respectiv, BCCO Alba Iulia a ocupat în fiecare an primul loc pe țară în competiția cu structurile similare. Supranumit „Comisarul Cattani”, Berbeceanu este unul dintre cei mai cunoscuți polițiști din România, recunoscut pentru integritate și eficiență. Traian Berbeceanu a stat în arest aproape o lună, din 24 octombrie până în 26 noiembrie 2013, în dosarul deschis pe numele lui de DIICOT Alba fără a avea probe, acuzația fiind de sprijinire a unei grupări suspectate de evaziune fiscală de peste 3,5 milioane de lei cu produse petroliere. După arestarea sa, Berbeceanu a fost schimbat din funcție și trimis, din decembrie 2013, să lucreze Inspectoratul de Poliție al Județului Hunedoara. În 1 noiembrie 2013, dosarul lui Traian Berbeceanu a fost preluat de la Direcția de Investigare a Infracțiunilor de Criminalitate Organizată și Terorism Alba la Structura Centrală a DIICOT. În iulie 2014, Traian Berbeceanu a fost trimis în judecată pentru luare de mită, sprijinire a unui grup infracțional organizat, fals în declarații, spălare a banilor, fals în înscrisuri sub semnătură privată și complicitate la delapidare. În iunie 2016, a fost achitat în primă instanță. În paralel, procurorii DNA au început o anchetă privind “fabricarea” dosarului lui Berbeceanu de către DIICOT Alba, prin care șeful de atunci al Direcției, Ioan Mureșan, ajutat de Nicolaie Cean și Alin Mirel Muntean, au vrut să îl reducă la tăcere pe fostul șef al BCCO Alba și să obțină de la acesta materiale despre care credeau că i-ar fi putut incrimina. În 16 iulie 2014, procurorii Direcției Naționale Anticorupție i-au trimis în judecată, sub control judiciar, pe Ioan Mureșan procuror șef al DIICOT Alba la data faptelor, pentru abuz în serviciu, represiune nedreaptă și fals intelectual, pe Nicolaie Ioan Cean, fost procuror DIICOT în perioada 7 decembrie 2009 - 15 august 2013, ulterior pensionat, pentru complicitate la abuz în serviciu asimilat infracțiunilor de corupție, și pe Alin Mirel Muntea, atunci ofițer de poliție judiciară în cadrul BCCO Alba, pentru abuz în serviciu, fals intelectual și complicitate la infracțiunea de represiune nedreaptă. La începutul anului 2015, cele două dosare au fost conexate la instanța supremă, iar în 30 iunie 2016 a fost dată soluția în fond. Procurorii DNA au arătat, în rechizitoriul trimis instanței, că Traian Berbeceanu voia să sesizeze organelor de anchetă fapte penale care ar fi fost comise de Mureșan, Cean și Muntean, pe care le constatase ca șef al BCCO Alba Iulia. În acest context, cei trei au avut "o reacție de apărare, generată de panică și concretizată în efectuarea unor demersuri infracționale care au urmărit «reducerea la tăcere» a ofițerului de poliție". Anchetatorii susțin că Mureșan, Muntean și Cean au desfășurat “activități infracționale extrem de elaborate”, subtil și atent construite, prin folosirea cu rea-credință a funcției și a instrumentelor procedurale, “rezultatul final constând în colectarea unui material probator cu aparență de legalitate și temeinicie, folosit pentru punerea sub inculpare și reținerea părții vătămate Traian Berbeceanu, scopul principal decelat în anchetă fiind cel al înlăturării acestuia din funcția deținută și al intrării în posesia materialelor compromițătoare pentru oamenii legii, pe care cel vizat le-ar fi deținut".


E clar ca omul n-a fost un tocilar la viata lui, dar eficient da, si a deranjat cativa mafioti din sistem. La fel de clar e ca singur n-o sa poate face prea multe, dar daca-l ajuta si alti profesionisti din sistem, o sa iasa bine in timp.



--------------------
Dacia 1310 1983
"Mother, should I trust the government ?" - No fuckin' way !
"A champion is someone who gets up when he can't."
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
dizzy
post 7 Dec 2019, 10:48
Post #513


Work smart not hard!


Group: Members
Posts: 4.781
Joined: 11 February 04




Vaaaai dar ce citim noi aici.
Procurori DIICOT corupți? Nu exista așa ceva.
Jos labele de pe procurori!


--------------------
Whirpool ex Dacia Logan 2005 - B zzz SXX
Stupidity is a more dangerous enemy of the good than evil.
I have no time to battle egos and small minds.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
DragosP
post 7 Dec 2019, 11:05
Post #514


Nu zic nimic...nou


Group: Moderatori
Posts: 4.929
Joined: 12 August 04
From: Lumea mea




Cattani cum a sfârșit-o?


--------------------
Ceva de plastic . . - BRRC
Scuze celor pe care i-am supărat!
Cu noi este Dumnezeu!
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
radian
post 7 Dec 2019, 11:19
Post #515


gandeste pozitiv: nu spera si nu ai teama...


Group: Members
Posts: 1.273
Joined: 17 January 05
From: petrosani




Cum a vrut regizorul ...


--------------------
dacia logan ambition 2005 - HD 06 LDM
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
sorin1983
post 7 Dec 2019, 11:30
Post #516


Membru autentic


Group: Members
Posts: 5.578
Joined: 3 July 06
From: Bucuresti-Rahova




QUOTE(DragosP @ 7 Dec 2019, 11:05)
Cattani cum a sfârșit-o?
*


intoxicatie cu Pb.


--------------------
Renault Megane1- -Sisteme electronice de securitate
"Pe zi ce trece, prostii fac progrese, devin si mai prosti!" C. Vadim Tudor
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
bion
post 7 Dec 2019, 13:43
Post #517


Membru autentic


Group: Members
Posts: 2.711
Joined: 1 May 04
From: TM




Eu nu l-am anatemizat pe berbec ala, cum sare maho de fesieri in sus. Dar din ce am vazt la vechimea mea majoritatea militienilor, avocatilor ,notarilor, procurorilor si judecatorilor sunt corupti pana in maduva oaselor. Asta poate o fi o exceptie.


--------------------
Dacia SLZ Scala 2003 - TM54
Crăpa-le-ar Domnul ficații
Și setea ogoi-le-ar cu venin,
Căci n-au păreche-n lume blestemații
Crîșmarii care toarnă apă-n vin !
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
maho
post 7 Dec 2019, 16:01
Post #518


Membru rigido-flexibil


Group: Members
Posts: 5.061
Joined: 7 April 10
From: Brașov, orașul olimpic




N-am sarit bre, ca nu-l cunosc personal, dar am ajuns la o varsta la care nu-i mai bag pe toti in aceeasi oala. Mai sunt si exceptii: nu toti oltenii-s mincinosi si guralivi, nu toti moldovenii-s betivi, nu toti medicii-s spagari, nu toti iniginerii sunt "bursaci", nu toate femeile-s frumoase si destepte, etc. smile.gif
Pt. motivele pe care l-am bolduit (din articolul ala), eu ii dau ok-ul tipului. Atat cat conteaza parerea mea.


--------------------
Dacia 1310 1983
"Mother, should I trust the government ?" - No fuckin' way !
"A champion is someone who gets up when he can't."
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
gabize
post 7 Dec 2019, 17:17
Post #519


DECONECTAT


Group: Members
Posts: 6.015
Joined: 21 July 08
From: ©City of Mini Roundabouts




Ce-i un bursac?


--------------------
⚓ Am decât o... barcă... + H247
"Unde poți lega cu sârmă, e păcat să pui șurub!"
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
DragosP
post 7 Dec 2019, 17:21
Post #520


Nu zic nimic...nou


Group: Moderatori
Posts: 4.929
Joined: 12 August 04
From: Lumea mea




Genii cu bursă, cred.


--------------------
Ceva de plastic . . - BRRC
Scuze celor pe care i-am supărat!
Cu noi este Dumnezeu!
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
maho
post 7 Dec 2019, 20:28
Post #521


Membru rigido-flexibil


Group: Members
Posts: 5.061
Joined: 7 April 10
From: Brașov, orașul olimpic




god_hand.gif cum le stii tu pe toate, ca un geniu. Ai gasit si ceva in ghetute ieri?


--------------------
Dacia 1310 1983
"Mother, should I trust the government ?" - No fuckin' way !
"A champion is someone who gets up when he can't."
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
maho
post 28 Dec 2019, 11:26
Post #522


Membru rigido-flexibil


Group: Members
Posts: 5.061
Joined: 7 April 10
From: Brașov, orașul olimpic




Sef ipj lasat fara permis.
coolspeak.gif Asa mai merge.


--------------------
Dacia 1310 1983
"Mother, should I trust the government ?" - No fuckin' way !
"A champion is someone who gets up when he can't."
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
maho
post 7 Mar 2020, 21:18
Post #523


Membru rigido-flexibil


Group: Members
Posts: 5.061
Joined: 7 April 10
From: Brașov, orașul olimpic




Va mai (sau sa zic MAI? tongue.gif ) amintiti de Berbeceanu? A pus maciuca pe ciutac.


--------------------
Dacia 1310 1983
"Mother, should I trust the government ?" - No fuckin' way !
"A champion is someone who gets up when he can't."
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
DragosP
post 7 Mar 2020, 22:24
Post #524


Nu zic nimic...nou


Group: Moderatori
Posts: 4.929
Joined: 12 August 04
From: Lumea mea




Doi elevați.


--------------------
Ceva de plastic . . - BRRC
Scuze celor pe care i-am supărat!
Cu noi este Dumnezeu!
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
psychoo
post 7 Mar 2020, 22:46
Post #525


Membru


Group: Members
Posts: 3.409
Joined: 23 August 07
From: Timisoara




Ca si cel care ii judeca si jigneste pe la spate cu aere de superioritate crestineasca


--------------------
Ford Focus Titanium, 2.0 TDCI, 2013
Legea lui Ohm: Esti Om cu mine, sunt Om cu tine!
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
DragosP
post 7 Mar 2020, 23:11
Post #526


Nu zic nimic...nou


Group: Moderatori
Posts: 4.929
Joined: 12 August 04
From: Lumea mea




Desigur. Eu fac referire la limbaj. Nu cred că e o așa mare "judecată".
Și dacă e vorba totuși de judecată, nenea ăla n-ar trebui sa uite că totuși e un sef de cabinet, nu o leliță de la piață.
Profesional este el beton, după cum zice lumea, dar atât.

This post has been edited by DragosP: 7 Mar 2020, 23:14


--------------------
Ceva de plastic . . - BRRC
Scuze celor pe care i-am supărat!
Cu noi este Dumnezeu!
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
volint
post 7 Mar 2020, 23:17
Post #527


membru miserupist


Group: Members
Posts: 317
Joined: 7 September 04
From: Bucuresti (44.45682;26.13879)




QUOTE(DragosP @ 7 Mar 2020, 23:11)

Profesional este el beton, după cum zice lumea, dar atât.
*



Am vazut niste semafoare care merg beton. Profesionale.


--------------------
Dacia / Mitzu Nova GTI / hautlandăr 2000 / 2011 - B-22-YFL /
Credinta in Dumnezeu ma obliga sa fiu deschis oricarui adevar. Altfel sunt mai rau ca dracul, devin ipocrit.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
AR-18-MOS
post 8 Mar 2020, 19:35
Post #528


( -_・) ︻デ═一


Group: Members
Posts: 6.616
Joined: 19 August 07
From: Niedersachsen




Clar nu-s de la Brăila, atunci.


--------------------
BMW 730Ld '07 High Executive - AR - -
M-Benz C350CDI 7G-Tronic '12 Avantgarde
M-Benz E350CDI 9G-Tronic+ 4Matic & Airmatic
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Lord Hades
post 6 Jun 2020, 12:04
Post #529


Memento Mori


Group: Members
Posts: 1.640
Joined: 28 July 07
From: Brasov




https://m.adevarul.ro/locale/constanta/vide...1335/index.html

O intervenție ca la carte. Respect ofițerului.


--------------------
OOOO A3 2010 / Vorsprung Durch Technik - BV03:-)
"Death smiles at us all. All a man can do is smile back."
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Agrig
post 6 Jun 2020, 12:08
Post #530


Membru autentic


Group: Members
Posts: 2.916
Joined: 13 February 04
From: Jimbolia/Timisoara mai rar.




trophy.gif
Daca era in state ii punea si genunchiul pe git!
tongue.gif


This post has been edited by Agrig: 6 Jun 2020, 12:09


--------------------
Renault Megane IV 1,33Tce 2021 Life
"Proștii se înmulțesc cînd cei înțelepți aleg să tacă"

Nelson Mandela
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Bicicleta galbena
post 15 Jun 2020, 18:54
Post #531


Sunt nembru, domnule!


Group: Members
Posts: 2.056
Joined: 29 January 13
From: Bucuresti




"Hoții au spart, vineri noapte, sediul ”Crimei Organizate” din București în timp ce polițistul care păzea intrarea dormea (la propriu) în post!"

https://www.gandul.ro/stiri/mega-exclusivit...cte-au-19453472


Wtf radmasa.gif




--------------------
Peugeot 407 1.8 16v 2005 , ex-Dacia Solenza 1.4 Mpi 2003
____________________________
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
maho
post 16 Jun 2020, 10:20
Post #532


Membru rigido-flexibil


Group: Members
Posts: 5.061
Joined: 7 April 10
From: Brașov, orașul olimpic




Ala de fapt nu dormea in post, se gandea cum sa-i aresteze fara sa le puna genunchiul pe gat. tongue.gif


--------------------
Dacia 1310 1983
"Mother, should I trust the government ?" - No fuckin' way !
"A champion is someone who gets up when he can't."
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
dizzy
post 30 Aug 2020, 07:36
Post #533


Work smart not hard!


Group: Members
Posts: 4.781
Joined: 11 February 04




QUOTE
CLARIFICĂRI ALE UNOR ÎNTREBĂRI APĂRUTE ÎN SPAȚIUL PUBLIC

A procedat Poliția Română corect sau nu?
De ce nu ati comunicat?
De ce a fost nevoie ca seful Poliției să participe la această actiune?
Își dă demisia sau iese la pensie șeful Poliției?
De ce avem interlopi?
De ce nu-i destructurați?
ETC.

Sunt doar o parte dintre întrebările și opiniile exprimate în ultima perioadă în spațiul public la adresa noastră, a polițiștilor.
Pentru că avem obligația de informare corectă , dar și pentru că am învățat și noi ceva din acest eveniment, vom răspunde aici:

Poliția Română a procedat legal, corect, conform tuturor normelor în vigoare, care nu sunt aplicate în cazuri de criză doar în țara noastră, ci și pe plan internațional. În orice situație de această natură, analizezi și pui în aplicare soluția cea mai eficientă, astfel încât să primeze protejarea vieții și integrității persoanelor. Nu o spunem doar noi, ca să ne scuzăm sau justificăm acțiunea, ci o spun experții în managementul crizelor, conform regulilor de tactică polițienească și culegere de informații, ce se aplică și-n alte state cu experiență în managementul acestui gen de evenimente.

Știm, au fost voci care au spus de ce am permis ca acest eveniment să dureze atât, de ce am permis ca priveghiul să fie la domiciliu. Ce nu a spus nimeni, nici noi, a fost că, potrivit legii nu Poliția Română aplică măsuri de sancționare pe acest domeniu.

Nu o să reluăm firul integral al evenimentelor, o să reamintim doar că acest eveniment a fost analizat, din două perspective: limitarea răspândirii noului coronavirus, respectiv, și foarte important, împiedicarea producerii unor acte de violență, de natură să afecteze grav ordinea publică.

Au fost destule persoane care au spus că polițiștii au intervenit și au oprit o nuntă în Constanța, iar în cazul din București "le-au permis interlopilor o organizare deșănțată", desfășurată pe durata mai multor zile. Nici asta nu am explicat suficient, așa că aducem acum la cunoștința opiniei publice faptul că am aplicat sancțiuni și într-un caz și în celălalt, pentru încălcarea normelor în vigoare. Astfel, printre alte măsuri, în București s-au aplicat peste 250 de sancțiuni, înmormântarea respectând în desfășurare normele legale. A fost interzisă inclusiv distribuirea celor 500 de pachete, reușind astfel să nu se creeze vreun focar de coronavirus în aceea zonă.

Din punct de vedere însă al producerii unor acte de violență din partea clanurilor, de natură să afecteze ordinea publică, acest fapt necesită explicații mai extinse.
Clanurile nu au apărut în acest an. De-a lungul timpului au fost organizate ample operațiuni de destructurare a acestora, iar liderii lor principali, uneori chiar aparținând unor generații consecutive, au fost închiși în penitenciare în mod repetat (familia Duduianu este la a treia generație în penitenciar, unii dintre ei condamnați a treia oară).

Evenimentul care a generat dezbaterea publică actuală a avut loc ca urmare a unui conflict spontan între mai multe persoane, unele dintre ele fiind dovedite cu activități infracționale sau provenind din familii cunoscute ca având activități în mediul infracțional.

Și aici cetățenii de buna credință pot adresa, pe bună dreptate, întrebări de genul: "de ce nu i-ați arestat, știați de ei sau trebuia să–i cunoașteți; au existat informații pe surse și se știa că în acea casă se joacă barbut de mai mult timp; ce-ați făcut?"

Putem răspunde că aceste aspecte fac obiectul unor verificări curente și ale unor anchete în curs, drept care va mai dura până când vom da un răspuns fundamentat pe probe, iar acesta va fi comunicat public și asumat de către cei care fac aceste verificări.

Ce putem spune acum este că acest eveniment nedorit a scos în evidență un aspect deficitar al organizării noastre actuale:

Plecarea din rândurile noastre a unui număr mare de profesioniști, a celor care cunosc în mod sofisticat munca de poliție din teren, oameni care impuneau respect și teamă în rândul infractorilor, poate genera sincope în momentele operative. Acest lucru îl cunoaștem și încercăm remedierea operativă în fiecare situație de criză care apare.

În consecință, am ajuns azi să discutăm de ce șeful Poliției Române a coborât în stradă să rezolve problema, tocmai pentru că în acel moment a fost singura soluție operativă eficientă, pe românește, nu am avut altă soluție care să garanteze succesul operațiunii. Trist, dar adevărat. (în mod concret, chestorul Vasilescu era în concediu timp de 5 zile, a fost rechemat urgent și a rezolvat problema în 5 ore, și oricum șeful Poliției Române nu era la prima lui "excursie în teren" de la preluarea mandatului). În concluzie, chestorul Vasilescu a fost singurul considerat ca având experiența necesară de a coordona operativ, nici nu s-a ascuns, nu a făcut nimic ilegal, acționând după "litera manualului" de tactică polițienească, pe care trebuie să –l cunoască orice polițist. (în plus, după cum ați observat, echipa operativă a știut tot timpul unde sunt camerele de luat vederi).

Alte întrebări la care răspundem aici.

De ce nu am comunicat public aceste elemente până acum? Tocmai pentru că operațiunile de acest gen ale Poliției Române nu pot fi publice decât la finalul investigațiilor. Orice informație care ar fi apărut în spațiul public ar fi putut compromite cercetările.

De ce nu am comunicat după înmormântare, ci doar în momentul în care au apărut unele imagini? Pentru că operațiunea Poliției nu s-a terminat după înmormântare.

De ce s-au întâlnit noaptea? Pentru că a fost un element surpriză. S-a ales o oră târzie astfel încât să nu existe posibilitatea ca această informație să fie diseminată rapid la toți cei care si-au anunțat prezența și despre care noi dețineam informații că vor fi prezenți la orele 14.00.

De ce nu au fost chemați membrii familiei la discuții în sediul Poliției? Pentru că s-ar fi creat un dezavantaj tactic, aceștia putând refuza să se prezinte. (în general, aceste persoane sunt aduse la Poliție cu mandate de aducere!)

Trebuie să–și dea demisia chestorul Vasilescu? Credem că argumentația prezentată de noi mai sus oferă în mod implicit și răspunsul: șeful Poliției Române și-a făcut datoria în mod eficient, rezolvând o problemă complicată, conform regulilor scrise sau cutumiale ale instituției noastre.

Vom informa opinia publică despre toate detaliile finale ale acestui caz și promitem transparență totală. În același timp vom devoala în mod operativ și orice gen de manipulare dedicată unor scopuri de destabilizare a activității instituției noastre.

Vă mulțumim pentru atenție și înțelegere!


Ce slugi!


--------------------
Whirpool ex Dacia Logan 2005 - B zzz SXX
Stupidity is a more dangerous enemy of the good than evil.
I have no time to battle egos and small minds.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
axabrt
post 30 Aug 2020, 08:52
Post #534


Membru autentic


Group: Members
Posts: 3.004
Joined: 15 February 05
From: Ploiesti




șeful Poliției Române și-a făcut datoria în mod eficient, rezolvând o problemă complicată, conform regulilor scrise sau cutumiale

Cutuma spune că dacă însuși președintele României cere explicații, șeful poliției sa și dea demisia.
Dar stăti, omul ăla nu are onoare.


--------------------
Ford Focus mk3.5 Ecob00st
.dracnev si boboru’ este viitoru’.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
RDK
post 30 Aug 2020, 12:31
Post #535


Membru incepator


Group: Members
Posts: 98
Joined: 6 March 16
From: București




Ce cutume visezi când ministrul de interne, organizatorul alegerilor, își deleagă atribuțiile și candidează ?

This post has been edited by RDK: 30 Aug 2020, 12:32


--------------------
Dacia Duster 2014
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
maho
post 30 Aug 2020, 14:01
Post #536


Membru rigido-flexibil


Group: Members
Posts: 5.061
Joined: 7 April 10
From: Brașov, orașul olimpic




E postul mai caldut probabil. Cica si faimosul Berbeceanu e pe undeva pe listele pnl.


--------------------
Dacia 1310 1983
"Mother, should I trust the government ?" - No fuckin' way !
"A champion is someone who gets up when he can't."
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
RDK
post 30 Aug 2020, 14:57
Post #537


Membru incepator


Group: Members
Posts: 98
Joined: 6 March 16
From: București




Dl. Berbeceanu este, după standardele aliaților PNL, un penal.
Iar când citesc ce declarații băga cu ocazia lui 10 august 2018, mă uit peste cele 10 luni de consiliere a ministrului internelor și nu văd nimic concret.


--------------------
Dacia Duster 2014
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
dizzy
post 31 Aug 2020, 12:16
Post #538


Work smart not hard!


Group: Members
Posts: 4.781
Joined: 11 February 04




https://www.money.ro/val-de-ironii-pe-pagin...8q1O-xEzVzQ5PmQ

Val de ironii pe pagina de Facebook a Ministerului de Interne: „Ami pare rău la domni polițiști”
Ministerul de Interne, condus de Marcel Vela trece printr-o criză de imagine. Poliția a asigurat paza la priveghiul interlopilor, iar șefii Poliției s-au întâlnit în miez de noapte cu șefii clanurilor mafiote. În toată această criză, MAI încearcă să se eschiveze cu mesaje amuzante.
Autor: Alice Drăghici | Sursa: Money.ro | Publicat: 29.08.2020, 17:15
Selecție din comentariile internauților:
„Mi-a dat o lacrimă zău! Salutări de la domnul Nuțu, să aveți un weekend!”.
„Mulțumim frumos pentru că ne sprijiniți în aceste clipe grele..abia aștept să stau din nou în casă și să citesc nr de covid cum scad. Fortza Romania.hai ca puteti.P.S. Ion e la butoane ???”.
„Nu mai e nici o înmormantare de intelop unde trebuie asigurată paza și protecția pe banii fraierilor care plătesc taxe și impozite? Și ce e cu postările astea de salon de ceai? prea mult timp liber?”.
„Sigur, sigur, dar când va veni și ziua sa verificați luxul interlopilor ?! Când? Când o zbura porcul”.
„Nu veniți oleacă sa îmi stați de paza la nuntă să nu între corona virus ca vreau să fac cu vreo 200”.
„Voi sunteți sufletul petrecerilor”.
„Sublim! Acest lucru ni-l spuneți înainte să le pupați mâna interlopilor sau după?”
„Vouă vă arde glume și Craiova ne face de ras prin Europa..”
„Ați vorbit cu interlopii să stea liniștiți peste week-end?”.
„Ami pare rău la domni polițiști”.


--------------------
Whirpool ex Dacia Logan 2005 - B zzz SXX
Stupidity is a more dangerous enemy of the good than evil.
I have no time to battle egos and small minds.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
maho
post 31 Aug 2020, 13:12
Post #539


Membru rigido-flexibil


Group: Members
Posts: 5.061
Joined: 7 April 10
From: Brașov, orașul olimpic




QUOTE(RDK @ 30 Aug 2020, 15:57)
mă uit peste cele 10 luni de consiliere a ministrului internelor și nu văd nimic concret.
*


O fi trebuit sa lase profilul jos dupa ce s-a scapat ca ar trebui metode mai hardcore cu clanurile tiganesti. S-au cam folosit de el, zic eu.


--------------------
Dacia 1310 1983
"Mother, should I trust the government ?" - No fuckin' way !
"A champion is someone who gets up when he can't."
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
dizzy
post 3 Oct 2020, 06:19
Post #540


Work smart not hard!


Group: Members
Posts: 4.781
Joined: 11 February 04




https://m.click.ro/news/bucuresti/razie-buc...coperite-trafic
Poliția Rutieră a Capitalei a făcut, ieri noapte, o razie pe mai multe străzi din București. Au fost controlate zeci de mașini și motociclete, iar amenzile au fost cu duiumul. Poliția i-a sancționat pe conducătorii de mașini și motociclete care circulau cu vehicule care nu corespundeau tehnic și erau poluante.
Potrivit Brigăzii de Poliție a Capitalei, au fost controlate peste 135 autovehicule și aplicate 78 sancțiuni contravenționale, în valoare de peste 23.500 lei. Din totalul sancțiunilor, 68 au fost aplicate pentru deficiențe tehnice, deficiențe la sistemul de evacuare a noxelor și noxe emise peste limita legal admisă.


--------------------
Whirpool ex Dacia Logan 2005 - B zzz SXX
Stupidity is a more dangerous enemy of the good than evil.
I have no time to battle egos and small minds.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
29 Pages « < 16 17 18 19 20 > » 
Reply to this topicTopic OptionsStart new topic


1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

ETask
Lo-Fi Version  Harta site  Parteneri  Jocuri online  Curs Valutar  HRH Haine din lana merinos Time is now: 29th March 2024 - 02:06
Forum Renault