DaciaClub Logo

Welcome Guest ( Log In | Register )

 
Closed TopicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

> Ansamblu stergatoare Solenza de vanzare, Ansamblu de stergatoare reparat cu bucse de bronz

is22dut
post 27 Nov 2014, 18:27
Post #1


Membru incepator


Group: Validating
Posts: 28
Joined: 11 July 14




Presupun ca cei ce detin Dacia Solenza deja stiu (sau au) problema clasica in care bucsa de plastic sa largeste in timp din cauza frecarii, rezultand joc in bratele stergatoarelor.

Am avut 2 asemenea dispozitive pe care le-am refacut - cu bucse de bronz cu canal interior de ungere + rectificat putin axul pe care se prinde bratul stergatorului pentru a fi concentric.

Unul l-am montat pe masina, unul il ofer spre vanzare.

Precize ca acest "update" mareste substantial perioada de functionare si implicit micsoreaza gradul de uzura al ansamblului si al parbrizului (chiar si in comparatie cu un model nou care are un pret nejustificat de 450 Ron pentru calitatea pe care o ofera).

La ansamblul de vanzare am refacut si filetul corpului de plastic (cel care se prinde pe caroserie) + piulite noi de plastic pentru a evita ruginirea pe termen indelungat si implicit o desfacere usoare fara distrugerea asamblului si a caroseriei.

Pretul pentru acest ansamblu este de 200 RON.

Pentru a evita orice urma de indoiala, in caz ca sunteti nemultumiti dupa achizitionare, returnez banii (cu innapoiere produsului bineinteles).

Atasat gasiti si poze la ansamblul reparat.

Livrarea se face din Iasi.

100_6729.JPG ( Size: 1.11mb ) Number of downloads: 219
100_6730.JPG ( Size: 818.13k ) Number of downloads: 227
100_6731.JPG ( Size: 844.01k ) Number of downloads: 216
100_6735.JPG ( Size: 761.35k ) Number of downloads: 212
100_6736.JPG ( Size: 1.06mb ) Number of downloads: 210
100_6737.JPG ( Size: 966.58k ) Number of downloads: 83



P.s. Am mai postat odata acum cateva luni, dar acel topic s-a inchis si nu il pot redeschide. Daca nu e ok aceasta postare, poate un admin redeschide vechiul topic.

This post has been edited by is22dut: 27 Nov 2014, 18:57


--------------------
Dacia Solenza 2004 - bt82dfg
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Maskatu
post 27 Nov 2014, 22:46
Post #2


..


Group: Moderatori
Posts: 13.966
Joined: 2 July 08
From: zuzu




Bursa este mai jos. Nu mai deschide topicuri aiurea in tramvai. La urmatorul topic deschis ai pauza o saptamana sa ai timp pentru recapitularea regulamentului. Ai procedat in aceeasi masura si la logan. Deschis topic aiurea pe sectiune tehnica.


--------------------
. . . - ---
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Closed TopicTopic OptionsStart new topic


1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Lo-Fi Version  Harta site  Parteneri  Jocuri online  Curs Valutar  HRH Haine din lana merinos Time is now: 19th April 2024 - 15:49
Forum Renault