DaciaClub Logo

Welcome Guest ( Log In | Register )

3 Pages  1 2 3 > 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

> profil cumparator DSN., Cine si-a cumparat DSN si de ce?

turturel
post 24 Oct 2008, 07:21
Post #1


membrisor


Group: Members
Posts: 1.385
Joined: 2 May 08
From: Braila




In speranta ca nu mai exista un topic pe acesta tema imi fac curaj sa deschid unul la aceasta sectiune. Asa cum dragii nostri colegi cu Logan-uri au deschis un astfel de topic m-am gandit ca ar fi bine sa avem si noi unul. Chiar daca masina nu se mai produce cred ca inca are cautare pe piata auto din Romania.
In cazul in care moderatorii nu ii gasesc rostul ii rog sa il stearga sau sa il mute unde cred dansii de cuviinta.
Asadar, va rog sa va scrieti varsta, ocupatia, situatie familiala( casatorit/necasatorit) situatie financuiara(cine doreste scrie..cine nu nu), prin ce modalitate ati achizitionat autoturismul(cash, credit bancar, leasing)autoturism detinut inainte.

23 de ani, lucrez la o firma de productie publicitara, necasatorit, venit mediu(circa 1000 ron), anul III la facultate, DSN e prima mea masina si am aleso pt ca mia placut de cand a aparut pe piata..consum decent, spatiu suficient, motoras bun, design placut. achizitionata prin credit bancar la CEC.


Va multumesc si va doresc multi km fara probleme!


--------------------
Dacia Supernova 2003 confort
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
22CMM
post 24 Oct 2008, 07:54
Post #2


Membru


Group: Members
Posts: 155
Joined: 21 September 07




QUOTE(titiDSN @ 24 Oct 2008, 08:21)
.....
Asadar, va rog sa va scrieti varsta, ocupatia, situatie familiala( casatorit/necasatorit) situatie financuiara(cine doreste scrie..cine nu nu), prin ce modalitate ati achizitionat autoturismul(cash, credit bancar, leasing)autoturism detinut inainte
....
*


O intrebare: ce treaba are ce e scris mai sus cu DSN, e cumva o forma ascunsa de sondaj de opinie? Ai uitat sa treci saria si nr de buletin, si adresa eventual si oraru familiei!
Eram deacord cu tine dar trebuia sa te intereseze sa zic venitu aproximativ ca sa faci o comparatie si sa poti spune la un venit de x ron lumea isi ia DSN, dar ce treaba are daca e casatorit sau nu nu trecem si copiii, un an de fabricatie n-ai zis al catelea proprietar nu, lucruri legate de masina nu daca omu are ochii albastri sau nu. bun acum revenim la topic.
Am 25 de ani si sunt proprietar de DSN din 2007, masina din 2003, 35300 km la cumparare a fost aprox. 118 mil lei, rosie, cumparata cu credit la banca pe nevoi personale. Nu am avut masina inainte. Vroiam sa ies cat mai mult sa vizitez tot ce se poate, nu neaparat ca mijloc de transport gen naveta.
Daca am suparat pe cineva mi culpa.(sau cum s-o scrie)

This post has been edited by 22CMM: 24 Oct 2008, 07:56


--------------------
Dacia Super Nova 2003 - PH22CMM
Zboara puiule, zboara...!
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
turturel
post 24 Oct 2008, 18:39
Post #3


membrisor


Group: Members
Posts: 1.385
Joined: 2 May 08
From: Braila




salut! sincer iti spun ca eu mam inspirat din topicul colegilor de la sectiunea logan, nu ma intereseaza sub nici o forma viata cuiva de aici de pe forum sau ce situatie financiara sau familiala are respectiva persoana. daca doriti puteti sal stergeti sau sal modificati cum considerati mai bine astfel incat sa nu fie deranjant la adresa nimanui. o seara buna!


--------------------
Dacia Supernova 2003 confort
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
dr_mKe
post 24 Oct 2008, 22:02
Post #4


Membru cu stetoscop


Group: Members
Posts: 7.217
Joined: 25 November 06
From: Deva




De ce Supernova ?
Pentru tinuta de drum mai buna decat a Solenzei in primul rand. Apoi Solenza este prea scumpa pentru ce ofera si am considerat ca nu merita surplusul de pret.
Trebuie insa sa suport o instalatie de ventilatie interioara zgomotoasa, o suspensie putin mai dura si am avut de remediat o multime de zgomote provenite de la diversele parti componente ale interiorului.
Sunt la a 3-a masina, asta e prima la mana a doua. Nu trebuie trecut cu vederea faptul ca SN este aproape sigur cea mai ieftina masina la capitolul intretinere. Fiabilitate buna, consum foarte bun, asigurare Casco deosebit de ieftina.
Trebuiesc insa suportate diverse chestii legate de calitatea fabricatiei. Per total insa este o masina care isi indeplineste scopul. Cost per kilometru foarte mic.
Si un ultim lucru, valoarea reziduala inca buna.


--------------------
RENAULT LAGUNA COUPÉ GT 4CONTROL & DACIA DUSTER 1.3 tCE 2010 / 2022
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
K-tlyn
post 24 Oct 2008, 23:20
Post #5


FAN DACIA 1300


Group: Members
Posts: 281
Joined: 27 July 07
From: IASI




Salutare!
Eu am 24 de ani, lucrez ca agent de vanzari, sunt necasatorit si sincer, am ales SRN mai mult din cauza motorului si a cutiei de viteze made by Renault. Am cumparat-o cu 7600 ron (bani cash) la inceputul lunii septembrie de la unic proprietar cu 65.400 km la bord. In prezent are putin peste 68.000 de km. Nu am mai condus niciodata acest model de masina, dar un prieten de-al meu are una si a zis ca s-ar merita. Avand in vedere ca am tot avut masini, am zis sa o incerc si pe asta.Daca as fi avut mai multi bani, as fi ales Solenza din considerentul ca are un interior mult mai placut si este mai recenta chiar daca am auzit ca ar avea consum ceva mai mare si ar fi mai instabila.
Mentionez ca masina mea este fabricata in 2003 iar ca varianta de dotare, este Confort careia i-am adus unele mici imbunatatiri. Imi place la ea consumul si faptul ca merge "bine". Nu mai amintesc de trancanelile obisnuite pe care vreau sa cred ca le voi rezolva treptat.biggrin.gif
Este a VI_a masina a mea, inainte am avut 3 dacii: 1300, 1310 berlina si 1310 break, Daewoo Espero si Daewoo Matiz care mi-a mancat zilele.
Sper sa ne intelegem bine...smile.gif

This post has been edited by K-tlyn: 24 Oct 2008, 23:22


--------------------
RENAULT twingo cinetic 1.2 16V 2001 - IS-08-JOT
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
puiu82
post 25 Oct 2008, 01:54
Post #6


MOTANU'RAPIDIST!


Group: Members
Posts: 1.939
Joined: 15 August 05
From: bucuresti,giulesti




Salut.
Am 26 de ani,sunt sofer la o firma de curierat si am ales dsn pt. ca era singura masina mai noua pe care mi-am permis sa o cumpar.
E fabricata in 2001,e clima,e luata de la primul propietar in mai 2007,avea 35.000 km pe bord si am dat pe ea 95 milioane(2900 EURO).
Am facut imprumut la CEC si nu o sa o schimb cu altceva prea curand,chiar daca acum imi permit.
Mai am cateva mici probleme tehnice si de aspect pe care le voi rezolva usor-usor.
E a doua masina a mea,dupa o dacie 1300 din 1981.
Bafta!


--------------------
Toyota Auris 2011 - B-999-CGS
Mandru posesor de doua maini stangi!!!
Ex-clima verde jad.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
robyvol33
post 25 Oct 2008, 01:58
Post #7


Membru autentic


Group: Members
Posts: 809
Joined: 5 May 07




Salut ca si voi am ales masina pentru ca are consum mic ,motor si cutie Renaul,este numai buna pentru un familist cu un copil si ,am 38 de ani este prima masina ,am luato la 51000 si acum are 55000 sunt incepator,lucrez ca lacatus-mecanic.Masina este din 2001 clima.Am luato cu credit pentru nevoi personale (ea costind 3100e)sunt multumit de ea deocamdata facindui si revizia de 60000 acum la 55000 sa nu am vreo prob.
Bafta la toti DSN-isti


--------------------
opel astra 1.7cdti ex.dacia supernova 1.4 2001
Urasc trufia,minciuna si prostia
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
melomanuu
post 25 Oct 2008, 21:00
Post #8


Membru autentic


Group: Members
Posts: 600
Joined: 10 March 07
From: Timisoara




Am 21 de ani, lucrez ca distribuitor de medicamente si este a 2-a masina a mea. Am cumparat SN pentru ca sa ivit ocazia de a cumpara masina asta. Masina am cumparat-o in 2006 cu 3500 EU ajutat de parinti, fiind clima, unic proprietar, cu 73 000 km, acum 106 000km. Pana acum am fost foarte multumit de ea. Atata timp cat o respecti te respecta si ea pe tine. Bafta


--------------------
dacia super nova 2001 clima - TM86SRG
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
djasu82
post 26 Oct 2008, 12:07
Post #9


MEMBRU DACIA CLUB


Group: Members
Posts: 11.714
Joined: 26 December 06
From: Bucuresti ...




am 26 inginer iar super nova model 2002 e a doua masina , prima a fost dacia 1310 breck model 99 pe carburator ultima masina achizitionata e opelul camarad pe motorina . Toate au fost cumparate cu bani jos.
Super nova e masina de servici iar opelul masina de duminica sau de famile. Ce pot sa spun nu am avut probleme cu masinile din punct de vedere tehnic .


--------------------
Dacia Super Nova Opel 1.7 CDTI , Audi Q7 , GPS wayteq x950btfm 1999 / 2003 / 2008 /2011 - nnn
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
dariusz
post 26 Oct 2008, 14:34
Post #10


Membru autentic


Group: Members
Posts: 479
Joined: 13 February 07
From: baia-mare




am 29 de ani , dar cind am luat-o aveam 24 . de ce dsn ? simplu. in 2002 nu era nimic mai bun ( ma refer la masinile noi ) . am dat pe ea 4700 de euro , banii jos . ajutat de parinti bineinteles .
dupa 6 ani de utilizare , si 70 de mii de km , pot sa spun ca sunt super multumit de ea , in conditiile in care nu am umblat pe drumurile cele mai bune , si nici nu am ingrijit-o prea mult .


--------------------
dacia supernova 2002 europa - mm 13 ral
membru cooperant
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
uscatu83
post 26 Oct 2008, 16:02
Post #11


Membru autentic


Group: Members
Posts: 390
Joined: 20 November 07
From: Turnu Magurele - Bucuresti




Am 25 de ani, sunt la prima masina, lucrez in armata, salariu cam 1300 ron, necasatorit, masina este din 2001, luna octombie. Este la mine de doi ani si am ales aceasta masina pt costurile de intretinere mici si de asemenea si consum mic. Intretinerea se apropie de cea a berlinei pe injectie. Luata prin credit de nevoi personale de la BCR. Pretul a fost atunci de 3000 E (107 mil). La achizitionare avea 62 mii km si acum are 76 mii km.


--------------------
Dacia Super Nova cu Ac. 2001
Detinator de Super Nova cu Ac si rugina.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
dr_mKe
post 26 Oct 2008, 16:43
Post #12


Membru cu stetoscop


Group: Members
Posts: 7.217
Joined: 25 November 06
From: Deva




Mica completare tongue.gif masina e produsa in 2002, cumparata de mine sh in 2006 la 42.000 km, acum are 82.000 km. Am platit putin peste pretul pietei, adica 4000 E, dar masina a venit cu gume Matador Stella noi, consumabile (inclusiv placute de frana) schimbate la 40 k la acelasi mecanic care-mi intretinea berlina, drept urmare nu i-am facut nimic pana la urmatoarea revizie de 50 k, cauciucuri de iarna Sava Eskimo rulate foarte putin. Pretul pietei pt o Supernova Rapsodie 2002 era in jur de 3500 E la momentul respectiv, in zona mea. Am considerat ca merita surplusul de 500 din cauza jantelor de aluminiu, alarmei, celor 2 seturi de cauciucuri si evident starea foarte buna a masinii, tinuta in garaj, folosita preponderent la drum intins. In cei 40.000 km parcursi de atunci nu am avut probleme tehnice, deci cei 500 de euro platiti in plus au meritat.
Sunt necasatorit, ocupatia-i trecuta-n semnatura tongue.gif

PS > Am asteptat sa vand berlina 1310 Li cu injectie & GPL, din 2000 & 97.000 km cu pretul cerut de mine pentru ca am considerat ca voi gasi un cumparator care apreciaza starea de intretinere (izolata anticoroziv de noua, vaselina in punctele cheie, alarma cu inchidere centralizata, jante aluminiu, planetare R12). 2850 E li s-a parut multora mult, masina a fost cumparata de un tinichigiu care o are si astazi (vecin) si este multumit.
Pe proprietarul Supernovei il cunosteam de la mecanic biggrin.gif ne intalnisem de mai multe ori.

This post has been edited by dr_mKe: 26 Oct 2008, 16:50


--------------------
RENAULT LAGUNA COUPÉ GT 4CONTROL & DACIA DUSTER 1.3 tCE 2010 / 2022
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
CristiRzR
post 28 Oct 2008, 02:36
Post #13


Fost posesor DSN


Group: Members
Posts: 531
Joined: 29 August 06
From: Constangeles




Aveam 21 de ani si imi doream masina familiei...DSN, asa ca l-am pus pe tata sa ia Golf 5. Voiam dinamicitate medie, consum mediu. Am inbunatatit-o pana cand m-am saturat de rugina, de planetare, de senzor de detonatie, de consum mare, de troncanit, de preturi mari la piese si mi-am luat Golf 3 biggrin.gif


--------------------
VW Golf 1993 GL 1,8i - CT 85 RZR
VW Golf 2007 Trendline 1,4i
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
cristi87
post 28 Oct 2008, 07:20
Post #14


fa-te viteaz knd esti singur in masina...nu chinui si p altii


Group: Members
Posts: 505
Joined: 2 May 08




sal!! am 21 de ani.lucrez in MApN, venit km 11 mil si scade k ne baga masa obligatorie.am ales DSN pt k imi place.merge bine,nu te lasa la drum, si in afara de "asa face toate",nu am avut probleme.am dat p ea aprox 3500 euro,anul trecut in noiembrie.avea 67.000 km.akm am 86.000 km...


--------------------
RENAULT Megane 2.2 1.6 16v 82Kw 2007 - Unknown..yet
[COLOR=blue][SIZE=7]omul este dator sa sculte, nu sa si creada....
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
26-Kbe
post 28 Oct 2008, 11:31
Post #15


Membru Dacia Club


Group: Members
Posts: 510
Joined: 17 October 08
From: Bucuresti




Salut,
Am 30 de ani, lucrez ca relationship manager la o banca si este a 2-a masina. Am cumparat SN pentru ca un coleg de servici avea nevoie urgenta de bani si nu am putut refuza oferta la vremea aceea smile.gif . Masina am cumparat-o in 2006 cu 2750 EUR , model rapsodie, cu 37 700 km in prezent are 59 800 km.


--------------------
Hyundai Accent 2003
Skoda Octavia RS1 / 2009
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
dreher
post 28 Oct 2008, 20:52
Post #16


Membru incepator


Group: Members
Posts: 67
Joined: 7 September 07
From: Oltenita ,Calarasi




Am 41 de ani, lucrez in domeniul IT cu un salariu vai steaua lui ,am cumparat o supernova din 2002 acum cateva luni (mai precis 2 biggrin.gif ) si ce a zic ...a am dat pe ea 7500 de Ron si are la bord 120.000 de k... Arata bine (doar cateva puncte de rugina pe care le-am rezolvat si zgomotele cu care vine echipata din fabrica ..Prima masina a fost (si mai este )o Dacia berlina 1984 pe dare mi-a busit-o o scumpa doamna nestiutoare de carte dar cu permis mad.gif tare sunt curios cum a ajuns in posesia lui..


--------------------
Dacia 1300/Supernova 1982/2002 - CL-02-CLW/CL-40-ALZ
Cine nu a pacatuit niciodata, sa arunce primul piatra.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
djasu82
post 29 Oct 2008, 17:31
Post #17


MEMBRU DACIA CLUB


Group: Members
Posts: 11.714
Joined: 26 December 06
From: Bucuresti ...




a facut sex biggrin.gif


--------------------
Dacia Super Nova Opel 1.7 CDTI , Audi Q7 , GPS wayteq x950btfm 1999 / 2003 / 2008 /2011 - nnn
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
mihut_corneliu
post 30 Oct 2008, 21:39
Post #18


Membru incepator


Group: Members
Posts: 32
Joined: 5 October 08




Salut.
Am 27 ani,lucrez in M.A.I. cu un venit pana luna aceasta de circa 2000 ron (de acum mai putin ca am avansat in functie - asa-i la noi in romanica), student la master anul I.dsn e a treia masina am cumparat-o in iulie 2006 cu 125mil cash si 68000 km.sincer ma gandeam sa o tin maxim un an dar intre timp m-am insurat(atentie mare).oricum despre dsn numai vorbe de bine.


--------------------
dacia supernova dacia supernova 2002/clima - br 03 hbv
decat mult si prost mai bine repede si fara rost
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
TheSomeone
post 9 Nov 2008, 18:29
Post #19


Cea mai tare Dacie este un BMW 335i


Group: Members
Posts: 149
Joined: 23 September 08
From: Bucuresti




Lucrez in domeniul telecomunicatiilor, sa spun salariu sau aici nu se spun bancuri....?
Fie aprox 12mil, necasatorit, stundent anul 3 Matematica-Informatica, si am luat o DSN Clima, cu aprox 79000 Km in schimbul a 1500 Euro, masina cumnatei mele...
Nu sufar dRacia...dar fiind ocazie...am luat-o cu gandul de a ma folosi de ea ceva timp si pe urma sa o dau....visant in continuare la o masina buna...
Ca orice dRacie, sunt bani de bagat in ea...dar "asa e la toate"
Salutare

This post has been edited by TheSomeone: 9 Nov 2008, 18:33


--------------------
Renault Megane Bicorp 2012
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Tince1290
post 11 Nov 2008, 23:06
Post #20


Membru cititor


Group: Members
Posts: 1.795
Joined: 19 September 08




eu sunt ink elev tongue.gif...dar mereu mi-am dorit o masina.....am facut karting....am un atv de 200cc de vreun an jumate...deci pot spune k sunt un impatimit al "motoarelor"....mi-am dorit permisul foarte mult....si mi-am si dorit sa am o masina a mea....asa k toata vara am lucrat in constructii...si am strans in jur de 1000 euro.....parintii mi-au dat cadou de ziua mea 1000 euro....si ink 1000....sa zicem imprumut rolleyes.gif ....si apoi am inceput cautarile....un prieten de familie avea o sn de vanzare dar am zis totush sa incerc la targul din cluj....la 3000 euro am gasit doar jafurii de masini din strainate cu peste 200.000 km....ceea ce mi s-a parut de-a dreptul aberant....pt niste "panarame" de masini vechi si urate....asa k m-am dus la negocieri la prietenul cu SN....si cand am vazut masina....(desi am mai vazut-o inainte) m-am indragostit de ea.....si am spus de atunci....ori asta ori nimic....si pana la urma am cumparat-o...model rapsodie 2002, 41.000 km, gr metalizat (gri deschis, nu sobolan) cu mici modificari exterioare...singura probl pe care a sesizat-o este un joc la directie care se simte la volan in orice mica groapa...in rest merge super si arata super...k doar e supernova....pot spune sincer k de cand am luat-o nu am vazut nicio masina cu un raport calitate/pret mai bun....sincer.....e chiar o masina care isi merita banii....si nu spun asta doar pt k eu am sn....dar si din ce am citit aici pe site....se pare k este o idee comuna....in plus....dupa parerea mea....exceptand noul model de logan care e cat de cat fainutz.....pot spune k dacia SN are cel mai placut si dinamic aspect dintre toate..nici coltzuroasa ca solenza si nici patratzoasa ca loganul....sper k n-am jignit pe nimeni wub.gif

Imagine006.jpg ( Size: 106.82k ) Number of downloads: 631


12 Nov 2008, 00:08:
am uitat sa spun ceva.....in poza are inca numere vechi...si nu are pleoape....

12 Nov 2008, 00:12:
AM SPUS O MARE PROSTIE MAI SUS SI S-A SUPARAT MASINUTZA MEA PE MINE tongue.gif....s-a simtit jignita....k am facut-o mai batrana cu un an....masina e din 2003...

This post has been edited by Tince1290: 11 Nov 2008, 23:12


--------------------
- - -
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Maskatu
post 18 Nov 2008, 21:34
Post #21


..


Group: Moderatori
Posts: 13.966
Joined: 2 July 08
From: zuzu




Ca tot e vorba de cumparat dsn... am si eu o intrebare, avand in vedere ca sunt posesor de sn si nu am avut-o de noua: Cat a costat cand era noua?


--------------------
. . . - ---
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
puiu82
post 18 Nov 2008, 23:16
Post #22


MOTANU'RAPIDIST!


Group: Members
Posts: 1.939
Joined: 15 August 05
From: bucuresti,giulesti




Parca asa erau preturile:
model Europa:4400 euro(cheala)
model Confort:4700 euro(+turometru,bricheta,plafoniera si precablare audio)
model Rapsodie:5000 euro(+eleron si bari vopsite+inchidere centralizata din cheie si radio casetofon cu boxe)
model Campus:5400 euro(+jante de aliaj,radio cd cu boxe si(cred)inchidere centralizata pe cheie)
model Clima:5700 euro(-jante aliaj!!!!+a/c,alarma si radio casetofon!!!)
Astea erau preturile standard fara optionale.
Sper ca n-am gresit,daca da,corectati-ma tongue.gif
Bafta!


--------------------
Toyota Auris 2011 - B-999-CGS
Mandru posesor de doua maini stangi!!!
Ex-clima verde jad.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
SYL
post 18 Nov 2008, 23:35
Post #23


doc


Group: Members
Posts: 2.876
Joined: 16 December 03
From: Bucuresti




Preturile s-au tot schimbat, tin minte ca la lansare erau 4200 Comfort, 4500 Rapsodie, 5500 Clima, 240 jantele aliaj, 160 vopseaua metalizata, 80 eleronul, 899 AC(pt Rapsodie), 150 radiocass+2boxe pt Comfort, 150 alarma pt Rapsodie....

In 2002, Clima ajunsese la 5700, si deci metalizata+jante aliaj ajungea la 6100...
In ultimele luni de fabricatie, a fost reducere de 400 euro, deci Clima era 5300, iar Europa 4100...


--------------------
Dacia Duster 1.2 TCe 4x4 E6 (2015)
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
mafiozzo
post 19 Nov 2008, 01:09
Post #24


Membru autentic


Group: Members
Posts: 760
Joined: 17 May 07
From: .::Cluj::.




Am 19 ani sunt elev inca..am super nova rapsodie noiembrie parca 2001 masina cumparata de mama in 2003 cu 22000 km .. acum are 72 de mi de km e a mea de un an si umpic de cand am si carnetu...cand am primito de la mama avea 30000 km maxim .. de atunci eh am schimbat doar consumabile distributie un pivot un telescop.. in rest nimic special cam am probleme cu catalizatoru ca se tot infunda pe cfare il voi da jos.. si cu zdronganitu portbagajului ..
PS : astept sfaaturi de la careva care sia remediat problema cu zdronganeala portbagajului


--------------------
Ex : Supernova 2001 Opel Astra G CC 2003 Coupe
Now : Mondeo 2007 Limuzina
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
kipsta
post 21 Nov 2008, 17:40
Post #25


Membru incepator


Group: Members
Posts: 1
Joined: 20 November 08




salut...am 22 de ani...ce sa zic mi-am cumparat sn(in iulie anu asta) din lipsa de altceva(oricum nu vroiam dacie ) dar ce sa faci de ce fugi nu poti scapa ,....e din 2003 , are ceva km la bord si e si pe gaz ( a facut ceva taximetrie, lasa ca e bine ca e invatata in oras) oricum mi-am cam schimbat parerea de dacii ( la fiabilitate) ca in rest troncaneli si alte alea....ma gandeam sa fac ceva modificari la ea dar acum nu stiu, necesita ceva timp si nu ma pot lipsi de masina(si oricum a venit si frigul).....

toate cele bune...! biggrin.gif


--------------------
Dacia Supernova 2003
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
djasu82
post 22 Nov 2008, 11:07
Post #26


MEMBRU DACIA CLUB


Group: Members
Posts: 11.714
Joined: 26 December 06
From: Bucuresti ...




totusi e dacie dar cu motor pe injectie multipunct.


--------------------
Dacia Super Nova Opel 1.7 CDTI , Audi Q7 , GPS wayteq x950btfm 1999 / 2003 / 2008 /2011 - nnn
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Maskatu
post 22 Nov 2008, 11:22
Post #27


..


Group: Moderatori
Posts: 13.966
Joined: 2 July 08
From: zuzu




Multumesc pentru raspunsurile referitoare la preturi. Eu am clima si am tot pe ea inafara de jenti, probabil erau optionale si inteligentul de la care am cumparato, a luat-o fara...


--------------------
. . . - ---
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
mvali
post 22 Nov 2008, 19:20
Post #28


Membru autentic


Group: Members
Posts: 292
Joined: 8 February 07
From: Ploiesti




Salut, aveam 28 de ani cand am luat DSN-ul, nu am condus innainte nici o alta masina, in familie nu era, mi'a placut design-ul, am vrut o masina care sa nu i'mi faca probleme, sa porneasca pe orice vreme, si sa am incredere in ea sa merg pe orice drum. Pana acum in afara de probemele curente nu m'a dezamagit. Revizii ca la carte, benzina si talpa. Folosita ca masina de servici si de week-end. Cred ca acum mi'as permite o alta masina (pe credit) dar i'mi place cum merge DNS-ul si nu cred ca o sa o schimb curand.


--------------------
ex Dacia SuperNova Confort 2001 / Opel Corsa Enjoy
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
and_rei
post 22 Nov 2008, 19:36
Post #29


Membru multumit de fosta lui SupeRNova


Group: Members
Posts: 3.015
Joined: 20 November 08
From: Bucuresti




DSN - consum mic (mie imi consuma 5-5,5 in oras , plec doar din ambreiaj)
- aer conditionat (eu unu am)
- aspect placut
- piese ieftine
- daca vrei sa o infrumusetezi gasesti componente foarte ieftine
in concluzie o masina foarte buna ....si de oras biggrin.gif


--------------------
Renault Megane 2.1 Silver 2005
"Concentrati in metropole, condusi de GPS, vom renunta la creier ca se pare ca gandim prea des."
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
puiu82
post 22 Nov 2008, 19:44
Post #30


MOTANU'RAPIDIST!


Group: Members
Posts: 1.939
Joined: 15 August 05
From: bucuresti,giulesti




@ Ianys,si scoti consumul ala intre 12 noaptea si 6 dimineata,nu?
In afara cat scoti? 3%?


--------------------
Toyota Auris 2011 - B-999-CGS
Mandru posesor de doua maini stangi!!!
Ex-clima verde jad.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
3 Pages  1 2 3 >
Reply to this topicTopic OptionsStart new topic


1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Lo-Fi Version  Harta site  Parteneri  Jocuri online  Curs Valutar  HRH Haine din lana merinos Time is now: 25th April 2024 - 10:50
Forum Renault