DaciaClub Logo

Welcome Guest ( Log In | Register )

74 Pages < 1 2 3 4 > »  
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

> Tuning motor 1.4/1.6 MPi, se poate imbunatati performanta Logan-ului?

kenZo
post 5 May 2005, 02:20
Post #31


Membru incepator


Group: Members
Posts: 79
Joined: 5 October 04




Merita investitia? Adica se simte calumea diferenta? si pana la urma cat te-a dus in total? Si cam la ce numar de CP ai ajuns? banuiesc ca unde ti-au pus cip ti-au facut si test pe rampa pentru putere.. tre sa-ti dea ceva la mana un act.. din cate stiu eu


--------------------
Dacia Logan Laureate 1,6 MPI 2004 - B-xx-XXX
Ochii care nu se văd TE văd !!!
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Darkyro77
post 5 May 2005, 05:53
Post #32


Membru fara Dacie


Group: Members
Posts: 275
Joined: 15 January 05
From: Slobozia




Nu stiu ce putere am ... cert este ca unul cu motor de 1,6 scoate limba dupa mine ... si la demaraj cat si la viteza maxima ...
N-am stat sa cronometrez 0-100 sau sa vad ce viteza maxima am acum cu ea (acum trage mult mai bine si la turatii ridicate -peste 5000- unde inainte era cam gatuita) ... pe autostrada cu 5 persoane in masina am ajuns la 190 km/h si mai putea (imaginea-ti caunul din cei 5 era tata si cred ca facea criza daca-i mai dadeam)


--------------------
Renault Megane R26 2008
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
modream
post 5 May 2005, 08:22
Post #33


Membru


Group: Members
Posts: 142
Joined: 18 July 04
From: Bucuresti




Si consumul cum s-a schimbat?


--------------------
Logan Opel Astra H 1.9 cdti 190 CP - B-94-MMT
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
modream
post 5 May 2005, 09:21
Post #34


Membru


Group: Members
Posts: 142
Joined: 18 July 04
From: Bucuresti




QUOTE(Darkyro77 @ 5 May 2005, 00:37)
Mi-am schimbat eu evacuarea acum o luna juma' la Borla - 13 mil (galerie, intermediara, finala)
Chip 200 euri + TVA la Aspad (parca prin februarie l-am schimbat)
Kit Pipercross Viper (tot de la Aspad)
*


Cum s-a simtit diferenta cu noua evacuare? mai intra in rezonanta, vibratii, zgomote?


--------------------
Logan Opel Astra H 1.9 cdti 190 CP - B-94-MMT
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Codrin
post 5 May 2005, 17:44
Post #35


Membru autentic


Group: Members
Posts: 1.364
Joined: 7 January 05
From: Bucuresti




modream, stai linistit ca nu mai auzi nimic, nici vibratii, nici zgomote, doar ragetul tobei. macar pentru asta merita schimbata evacuarea biggrin.gif


--------------------
Mazda . .
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Darkyro77
post 6 May 2005, 00:30
Post #36


Membru fara Dacie


Group: Members
Posts: 275
Joined: 15 January 05
From: Slobozia




Toba nu face asa urat cum ziceti ... este facuta la Curtea de Arges la prototipuri ... si la un mers normal este putin mai zgomotoasa ... in schimb daca te dai la ea ... de la 4000 in sus face frumos ... dar in nici un caz nu se poate numi ca rage.
Consumul nu s-a modificat ... sau cel putin eu nu am remarcat.

[editat de moderator: te rog sa te rezumi doar la tuning motor!]

Attached thumbnail(s)
Image_945_.jpg ( Size: 30.39k ) Number of downloads: 6074


--------------------
Renault Megane R26 2008
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
klaus
post 9 May 2005, 22:34
Post #37


步步


Group: Moderatori
Posts: 19.062
Joined: 4 August 02
From: Bucuresti




La aspad chiptuningul de motor se realizeaza prin scoaterea chipului. Pe versiunea de 1.6 se castiga (dupa spusele reprezentantului Aspad) 9 CP si 15 Nm.
Pret actiune 200 Euro+TVA (asta cu TVA-ul cred ca era spusa la misto, in ideea ca poate se rezolva .. fara TVA - daca intelegeti ce vreau sa spun - ca a fost cam buimacit baiatu' cand i-am zis "adica cca. 240 euro cu totul").


--------------------
Scenic III 1.9 dCi - - - -
E mult mai bine să mă înșel din prea multă suspiciune decît din prea multă naivitate. - Cristoiu
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
bogdan_iuly
post 9 May 2005, 22:56
Post #38


Membru incepator


Group: Members
Posts: 95
Joined: 13 February 05
From: Bucuresti




In revista AutoMondial de pe luna mai apare un Logan frumusel ... wub.gif ... Adica mie imi place. Si atat!

La partea de tuning motor, au folosit G-Tech, care cica poate sa scoata pana la 35% in plus de la motor si care ( excl.gif ) poate fi decuplat de conducator, mergand cu setarile originale.


--------------------
Dacia Logan -
It's nice to be important, but
It's more important to be nice!
------------------------- Scooter
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
dydycom
post 10 May 2005, 00:33
Post #39


daca exista vointa, orice se poate


Group: Members
Posts: 628
Joined: 24 March 05
From: Bucharest




da...................la logan AM.......................
citesc din lista de preturi

box tuning-8xxeuro opt sute euro............pai la banii astia imi iau un 1.9 dci de la dezmembrari:)))))


--------------------
laguna 2.0 dci cva 2008 privilege
Imi vand Laguna 3, Detalii la bursa!
http://https://www.reno.ro/index.php?act=ST&f=5&t=313709
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
bogdan_iuly
post 14 May 2005, 19:58
Post #40


Membru incepator


Group: Members
Posts: 95
Joined: 13 February 05
From: Bucuresti




Se scrie tuning, oameni buni!!!

QUOTE(dydycom @ 10 May 2005, 00:33)
pai la banii astia imi iau un  1.9 dci de la dezmembrari:)))))
*



Daca tu gasesti un 1.9 dCi la banii aia, sa ma anunti si pe mine ... Serios ...

QUOTE(alex275 @ 11 May 2005, 14:12)
  Mai am o singura intrebare: daca aveati GTI ce mai  "tunati" la motor?
*



Turbina biggrin.gif ...

This post has been edited by bogdan_iuly: 14 May 2005, 20:02


--------------------
Dacia Logan -
It's nice to be important, but
It's more important to be nice!
------------------------- Scooter
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
WPO
post 15 May 2005, 13:52
Post #41


Membru incepator


Group: Members
Posts: 69
Joined: 24 April 05




asta este chipul de pe logan Am.g-tech.aici aveti graficile cu chipul montat.ata pe un motor de 1.4 75cp.

Attached thumbnail(s)
full_article_38_104.jpg ( Size: 337.39k ) Number of downloads: 5426
full_article_38_105.jpg ( Size: 351.26k ) Number of downloads: 5927
full_article_38_106.jpg ( Size: 348.48k ) Number of downloads: 5588


--------------------
Dacia logan 1.6 full - AR 07 HZT
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Alecu
post 16 May 2005, 09:31
Post #42


Membru incepator


Group: Members
Posts: 51
Joined: 28 March 03




QUOTE(WPO @ 15 May 2005, 15:52)
asta este chipul de pe logan Am.g-tech.aici aveti graficile cu chipul montat.ata pe un motor de 1.4 75cp.
*


de unde se procura si cat costa?


--------------------
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Phileas
post 16 May 2005, 14:21
Post #43


Membru


Group: Members
Posts: 108
Joined: 28 October 04
From: Bucuresti




Din cate stiu eu Loganul AM este expus la HEBA Autotrade undeva pe 13 septembrie si tot acolo cica pot sa dea si detalii despre preturile componentelor pentru cine nu vrea kitul complet.

Dupa o cautare cu gugal rezulta adresa exacta:

Calea 13 Septembrie 59-61 Sector 5
Tel/Fax:01/4110711; 01/4113348.
e-mail: magazin@heba.ro


--------------------
DACIA SupeRNova 2002 Rapsodie
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
dydycom
post 17 May 2005, 00:11
Post #44


daca exista vointa, orice se poate


Group: Members
Posts: 628
Joined: 24 March 05
From: Bucharest




si costa 900 EURO FRATILOR!!!!!!!!!

la banii astia imi iau motor......scuze dar nu cred ca merita


--------------------
laguna 2.0 dci cva 2008 privilege
Imi vand Laguna 3, Detalii la bursa!
http://https://www.reno.ro/index.php?act=ST&f=5&t=313709
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Ford_V6
post 17 May 2005, 14:18
Post #45


Membru autentic


Group: Members
Posts: 425
Joined: 11 August 04




Hai sa va dau o veste "buna"

Am montat cip pe o masina cu motor de 2000 16V care standard avea 136 de cai . .
inainte de chiptuning am pus-o pe dyno . . . . 131 de cai . . . .dupa cip 137 de cai . . . cu cea mai agresiva versiune de soft . . .

filtru si tobe . . . frectie la picior de lemn . . . daca mai dau 2 cai impreuna e bine.

senzatia de putere dupa instalarea cipului o da modificarea curbei de cuplu. masina are acum cuplu mult mai de jos . . . . dar este chiar cu cativa nm mai mic ca inainte de cip.

si inca ceva . . . . consumu a scazut cu 1l la 100 km datorita cresterii avansului la producerea scanteii si folosirea benzinei OMV 100 . . . . astea sunt experinte practice nu povesti de forum sau aberatii pe cutiile produselor . . .


ciao,

concluzie . . . . la Logan din 90 de cai cu cip filtru si tobe . . . . max 100 de cai


--------------------
Opel Vectra Turbo 4x4 1993 - B 79 VIT
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
kurupt
post 6 Jun 2005, 21:20
Post #46


Membru autentic


Group: Members
Posts: 282
Joined: 29 May 05




Am citit tot topicul si cred ca va orientati intr-o directie gresita!
- Motorul de pe logan e un motor "slab" deci prin tuning nu prea ai ce scoate din el. Vad ca majoritatea dintre voi credeti in chipiliruri de gen filtru sport, chip tuning... La un motor de 1400 sau 1600? Castigul e mic, oricum motoarele sunt anti sport, nu rezista la turatii mari, poate daca ai schimba si axul de came cu unu cu timpuri agresive, cu pistoane si chiuloasa modificata ai scoate vreo 30 - 40 cai dar nu cred ca merita sa investesti atatea bani! Oricum ar trebui sa modifici cutia dar tot ramane problema caroseriei, suspensia, directia si franele slabe.... Deci mai bine iei un BMW si nu trebuie sa te bati la cap biggrin.gif

[editat de moderator: te rog sa te rezumi doar la tuning motor!]


--------------------
Logan Ambiance - #####
--=-- The KING Of The Hill --=--
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
kurupt
post 7 Jun 2005, 15:05
Post #47


Membru autentic


Group: Members
Posts: 282
Joined: 29 May 05




[editat de moderator: te rog sa te rezumi doar la tuning motor!]

Ai 100% dreptate tazzz, astia de la Automondial te aburesc cu prostii de genul chip tuning, filtre si tobe biggrin.gif Astia si prinde la oameni care nu au vazut in viata lor un motor desfacut, nu stie cum functioneaza un motor, cum se poate castiga performanta in plus. Cum zicea cineva chiar in acest topic faza cu un injector in plus, pai poti sa injectezi tu cata benzina vrei, tot nu o sa obtii mare castig pt ca daca nu modifici timpii de admisie si evacuare nu maresti supapele nu ai facut nimic numai irosesti benzina. Pt ca tot atata aer inta in cilindru numai cu amestec mai bogat care se aprinde mai greu mai prost, logic nu? Numai trebuie sa cunosti cum functioneaza motorul... Credeti ca daca pui filtru sport [mai ales filtrele naspa ce se vand pe la noi la piata] obtii cai putere semnificativa in plus? Filtre sport se folosesc la motoare modificata de la piston, ax cu came, arbore cotit, chiuloasa, injectie pana la evacuare, adica modificat COMPLET, altfel arunci banii pt ca nu ai la ce sa le folosesti plusul [care este putin] de aer ce poti sa bagi in motor. Chiptuningul nu are rost numai pe motoare cu turbo unde in majoriatea cazurilori poti sa scoti ceva cai in plus, dar la un motor mic si nemodificat e pierdere de bani! Oricum loganul e o masina antituning, nu merita sa bagi bani in el, mai bine cu banii aia ce ai baga in logan + in tuningul lui, cumperi o masina mai puternica de cateva ani. E MARE diferenta.


--------------------
Logan Ambiance - #####
--=-- The KING Of The Hill --=--
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
AL
post 8 Jun 2005, 08:04
Post #48


Member


Group: Members
Posts: 2.495
Joined: 8 July 02
From: Bucuresti




Dragilor, va indreptativ vertiginos catre sanctiuni ... in topicul asta se discuta de cum se pot imbunatati performantele modtorului... daca alunecati catre comparatii intre masini (cu sfaturi de tipul "mai bine SH" etc.) sau mesaje de lauda/critica a performantelor Loganului mesajele vor fi sterse si, daca insistati, veti obtine si procente... dar nu la leafa sau la alegeri wink.gif

de o atentie speciala se va bucura dydydcom deoarece are tendinta de a ataca persoane si nu idei... de asemenea i-am sters deja cateva mesaje offtopic...


--------------------
Skoda KAROQ 2019 - B-21-NEW
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
zzero
post 8 Jun 2005, 22:00
Post #49


Membru autentic


Group: Members
Posts: 313
Joined: 19 July 04
From: Constanta




Mai baieti, nu mai puneti mai poze cu acul kilometrajului....nu are nici o relevanta.
In al doilea rand...Eu am facut pana acum ceva modificari la motorul de 1.4 de pe SLZ.Tazz, vezi ca nu e acelasi ca pe Logan.(La SLZ are camasi blocul,la LGN nu are).Si intr-adevar cea mai mare problema este sa ii dai surplus de aer.
Am schimbat axa cu una mai agresiva, alte injectoare, chipul modificat,filtru sport,etc.....si intr-adevar toate astea se simt in performantele masinii.Timpul 0-100 km/h s-a imbunatatit cu aprox 1.5 sec.Dar masina s-ar comporta mult mai bine daca i-as da si mai mult aer....Nu ar mai consuma surplusul de benzina aiurea.

Am o chiulasa modificata de mine(marit raportul de compresie,canalele de admisie si evacuare lustruite,camerele de ardere lustruite oglinda) dar pe care inca nu am montat-o pe masina pt ca nu am terminat proiectul unei noi admisii.In genul celor de pe M de la BMW.Cu admisie directa,separat pe fiecare cilindru.Mai am nevoie de inca un corp clapeta.
Aaa....sa nu uit....supapele nu mai pot fi marite in diametru.Sunt la maxim.Sunt lipite de peretii camerei de ardere din chiulasa.
Va zic ca este costisitor sa modifici acest motor.De exemplu la Brasov imi cereau vreo 250 euro sa imi modifice chiulasa.Asa ca am facut-o singur.Dar nu dupa capul meu.Pe axa+injectoare am dat 600 euro.Chipul inca 250 euro.Filtru sport si evacuare inox vreo 250 euro.


--------------------
Dacia Solenza - CT-06-VRY
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Sony
post 9 Jun 2005, 13:37
Post #50


Membru autentic


Group: Members
Posts: 2.862
Joined: 30 August 04
From: Ban Land




@zzero, daca ii dai mai multa benzina trebuie sa modifici si traseul aerului incat sa realizezi o omogenitate cat mai buna. Conducta de admisie ar trebui sa iti dea o miscare spiralata.


--------------------
Caruta cu doi cai frumosi 1945
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Alecs_TGA
post 9 Jun 2005, 15:27
Post #51


Membru autentic


Group: Members
Posts: 778
Joined: 31 January 05




zzero
WAW ce de bani bagati in masinuta!! DAR nu consideri ca prea multi bani pt rezultatul final??? wink.gif nu te-ai gandit la optiunea de a monta un motor de clio sprort??? ala de 150 cp (am inteles de la un prieten ca ala de 180 sau cat are asta ultimu nu prea merge bine bagat, in timp ce ala de la generatia mai veche intra PERFECT)
bafta la modificari!!


--------------------
Dacia LOGAN Laureate - XXX
BUCURESTI
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Anakin
post 9 Jun 2005, 23:16
Post #52


Membru


Group: Members
Posts: 157
Joined: 22 May 05
From: Bucuresti/Vitan





Nu e cam putin 1,5 sec pentru citi bani ai bagat pina acum?DIn cite am inteles eu pina acum,masinuta ta ar fi ceva mai sprintena!In cit timp face suta acum?


--------------------
Dacia Logan cameleon - B 51 ATO
Forta sa fie cu voi
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
carman
post 10 Jun 2005, 00:18
Post #53


Membru


Group: Members
Posts: 159
Joined: 9 May 05




1.5 sec. nu e chiar asa putin ...e diferenta intre LGN 1.4 si 1.6

chip tuning-ul mai are si alte efecte secundare placute: cresterea usoara cuplului si aducerea lui intr-o zona de turatie mai joasa decat cea constructiva...


--------------------
◊ ◊ - ◊
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Anakin
post 10 Jun 2005, 00:26
Post #54


Membru


Group: Members
Posts: 157
Joined: 22 May 05
From: Bucuresti/Vitan





eu ma refeream la banii care ia dat!cam mult pt 1,5 sec.raman la parerea asta!daca ne va da mai multe detalii,poate ma convinge biggrin.gif !dar totusi cam scumpa distractia.


--------------------
Dacia Logan cameleon - B 51 ATO
Forta sa fie cu voi
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
DealerDeDacia
post 20 Jun 2005, 12:35
Post #55


Membru incepator


Group: Members
Posts: 8
Joined: 25 May 05




patruj de cai?
Termina ma prostiile. Nu umblati la chip ca va tai garantia. Mai bine mergi la service si zii la unu sa-ti modifice parametrii la computer ( convinge-l cu ceva $$ ca nimeni nu se baga!). Tot asta face si aparatul ala de cumparat. Mai bine schimbi parametrii la computer si gata, nu mai dai banii aiurea pe prostii.
ATENTIE : o faci pe riscul tau! In caz de accident (de orice tip!!! inclusiv explozii Doamne Fereste!) esti 100% raspunzator!
De-asta nu se prea baga nimeni la modif. de-astea.


--------------------
Mai multe... Maine imi vine.... - B-xx-JEG
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
klaus
post 20 Jun 2005, 12:57
Post #56


步步


Group: Moderatori
Posts: 19.062
Joined: 4 August 02
From: Bucuresti




QUOTE(DealerDeDacia @ 20 Jun 2005, 12:35)
Termina ma prostiile.

Domnule, imi permit sa-ti traga atentia ca "ma" poti sa folosesti la matale in familie, sa te adresezi nevestei, copiilor, cui vrei mataluta in cercul acela restrans. Aici pe forum incerci sa-ti controlezi iesirile gen "neamu' lu' manivela"... Prezenta iesire s-a lasat doar cu o crestere a nivelului de warn. urmatoarea "iesire in decor" se va lasa cu vacanta direct, fara avertisment prealabil.

In al doilea rand, permite-mi sa pun la indoiala legatura matale cu vre-un service Dacia... Postul matale denota o oarece lipsa de cunostinte referitoarea la modul de modificare a parametrilor UCE injectie Logan.
Uite, daca esti atat de "in bransa", astept sa-mi spui tu care sunt aceste puncte care m-au facut pe mine sa ma indoiesc de legatura matale cu service-urile Dacia... Dar cred ca nu esti prin zona...
QUOTE(DealerDeDacia @ 20 Jun 2005, 12:35)
Mai bine mergi la service si zii la unu sa-ti modifice parametrii la computer ( convinge-l cu ceva $$  ca nimeni nu se baga!). Tot asta face si aparatul ala de cumparat. Mai bine schimbi parametrii la computer si gata, nu mai dai banii aiurea pe prostii.


--------------------
Scenic III 1.9 dCi - - - -
E mult mai bine să mă înșel din prea multă suspiciune decît din prea multă naivitate. - Cristoiu
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
DealerDeDacia
post 20 Jun 2005, 21:11
Post #57


Membru incepator


Group: Members
Posts: 8
Joined: 25 May 05




Ehe...sa fii tu sanatos......cate n-am modificat eu si cu inca un coleg din facultate.....cate golfuri si cielo tunate.....vrei sa-mi spui mie ca nu merge la Dacie? Stiu o sa spui ca dacia e o masina noua moderna si ca ai pretentii de la ea.....da stiu aud zilnic faza asta.
Daca stii, softul se poate rescrie. Ca s-au rescris la exemplarele cu probleme. Evident update-ul la soft contine particele "foarte interesante....".

Iar cu problema "ma" cred ca MATALE ca sa ma exprim ca la tine ( ca mai exista unul de-i spun carcotasii mircea radu-bre) , cred ca abuzezi prea mult de provilegiile de moderator si te crezi un fel de zeu al parerilor despre Dacie. Cred ca mai degraba iti versi tu nervii pe mine ca nu prea esti tu multumit de masina ta. Iti spun pe fatza ca sa pricepi :DACIA E UN RAHAT ORDINAR. Nu e vina mea ca ai ales tu un jaf. Asta e ...prostia costa. Pentru inca 1000 euro iti luai masina in toata regula. Piese ieftine? Stai calm. Sunt mai scumpe decat cele de nemtesti (exceptand TVA-ul si adaosul). Din cate stiu eu "ma" nu este un cuvant urat. Sau cel putin asa consider eu. Daca ziceam "ba" mai era ceva. Iar in plus de asta vad ca tu dai semne de proasta educatie "neamu lu manivela" ca tot ti-ai luat dacie sa continui traditia de a surubari in fiecare weekend. Eu nu m-am luat de ma-ta , tactu copii etc.....ci am vrut sa corectez aberatiile gandite (oare? unsure.gif ) de unii pe aici.
Fa "matale" un pustiu de bine si sterge-mi contul de tot daca tot te crezi mare macho-posesor de limuzina tip logan si de privilegii de moderator.
Uite sterge "matele" contul meu si toate postarile mele si bea o sampanie in cinstea marii reusite. Am intrat pe aici sa-i mai combat pe cei care sunt super-entuziasmati de marca logan (by renault wink.gif ) dar vad ca entuziasmul asta e in singe...e pur romanesc. Spor ca condus........


QUOTE(klaus @ 20 Jun 2005, 12:57)
Domnule, imi permit sa-ti traga atentia ca "ma" poti sa folosesti la matale in familie, sa te adresezi nevestei, copiilor, cui vrei mataluta in cercul acela restrans. Aici pe forum incerci sa-ti controlezi iesirile gen "neamu' lu' manivela"... Prezenta iesire s-a lasat doar cu o crestere a nivelului de warn. urmatoarea "iesire in decor" se va lasa cu vacanta direct, fara avertisment prealabil.

In al doilea rand, permite-mi sa pun la indoiala legatura matale cu vre-un service Dacia... Postul matale denota o oarece lipsa de cunostinte referitoarea la modul de modificare a parametrilor UCE injectie Logan.
Uite, daca esti atat de "in bransa", astept sa-mi spui tu care sunt aceste puncte care m-au facut pe mine sa ma indoiesc de legatura matale cu service-urile Dacia... Dar cred ca nu esti prin zona...
*




--------------------
Mai multe... Maine imi vine.... - B-xx-JEG
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Valeriu
post 20 Jun 2005, 21:43
Post #58


Membru incepator


Group: Members
Posts: 89
Joined: 20 April 05




Sunt curios, ce dealer de Dacia isi permite sa isi faca singur antireclama , ca doar e platit la comision, nu ?
Eu tind sa-i dau dreptate lui Klaus, nu cred ca baiatul are ceva in comun cu marca Dacia , poate misto-ul doar. Iar limbajul lasa mult de dorit ....


--------------------
Dacia Logan /Break 1997 - B71xxx/B40YYY
Un lucru care incepe bine se termina prost. Un lucru care incepe prost de termina si mai prost. (by Murphy)
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
dydycom
post 21 Jun 2005, 01:21
Post #59


daca exista vointa, orice se poate


Group: Members
Posts: 628
Joined: 24 March 05
From: Bucharest




klaus.....cu toate ca s-a luat foarte urat de tine....nu sterge minunatia asta de post.....
Nu stiu ce masina are dansul si sincer nici nu ma intereseaza....ca de .. pe fiecare cum il taie capul, dar e bine ca din cand in cand sa mai avem si noi de ce rade pe aici.....mai ales ca ne-am cam obisnuit sa fim seriosi....

si pt cel ce vinde dacii...tine-o tot asa!

ON TOPIC:
din tot ce am citit pana acum tot ce vad eu ca se modifica serios este pragul unde se atinge cuplul maxim si probabil DE AICI si impresia ca ai mai multa putere.

This post has been edited by dydycom: 21 Jun 2005, 01:24


--------------------
laguna 2.0 dci cva 2008 privilege
Imi vand Laguna 3, Detalii la bursa!
http://https://www.reno.ro/index.php?act=ST&f=5&t=313709
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
maxiK
post 21 Jun 2005, 07:27
Post #60


Membru autentic


Group: Members
Posts: 346
Joined: 10 May 05




Ehhhhh,
mi-a placut faza cu tunatul, este ca si povestea aia : cei mai buni sunt X, Y si cu mine. La cate golf-uri a tunat el eheee, dar cu un coleg de facultate. Adica colegul era cu munca si el cu "datul la mana". Interesanta mi s-a parut si faza cu "particelele foarte interesante", si aici se vede, tipul stie despre ce vorbeste.
Si daca tot este "dilar" poate ne spune si noua :
1. care este rezultatul urmatoarei adunari : "rahat ordinar" + 1000E
2. ce limuzina detine ( fara "mai multe" si "imi vine")
post-336-1110552475.gif Dar m-am enervat.

This post has been edited by maxiK: 21 Jun 2005, 12:10


--------------------
dacia logan laureate1.6 - B 37 KNH
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
74 Pages < 1 2 3 4 > » 
Reply to this topicTopic OptionsStart new topic


1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Lo-Fi Version  Harta site  Parteneri  Jocuri online  Curs Valutar  HRH Haine din lana merinos Time is now: 28th March 2024 - 21:23
Forum Renault