DaciaClub Logo

Welcome Guest ( Log In | Register )

 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

> Un bărbat angajat ca electrician la TVR s-a, aruncat de la unul dintre balcoanele Parlamentului

2dor
post 23 Dec 2010, 10:55
Post #1


Desi nu pare, acum sunt fan iPhone


Group: Members
Posts: 2.827
Joined: 14 April 06
From: Bucuresti




Parlamentarii și deputații sunt în jurul persoanei care s-a aruncat de la unul dintre balcoanele Parlamentului. Printre aceștia se află Mircea Geoană, premierul Emil Boc și Ioan Botiș.

Bărbatului i s-a acordat primul ajutor. Echipe ale ambulanței și ale ISU au ajuns la fața locului.

"Bărbatul este conștient, iar semnele vitale sunt bune. El va fi transportat la spital", a declarat la Realitatea TV, Anca Onofrei, purtător de cuvânt al ISU.

Parlamentarii au spus că acesta era un cetățean obișnuit. Din primele informații, se pare că omul ar fi strigat "Pentru tine, Boc", în timp ce s-a aruncat. De asemenea, bărbatul avea scris pe tricou "Ne-ați ucis viitorul!".

http://www.realitatea.net/accident-la-parl...con_785684.html

This post has been edited by 2dor: 23 Dec 2010, 10:57


--------------------
Ford Mondeo Vignale Hybrid 2018
Be nimble as a greyhound, as tough as leather, as hard as Krupp steel and so you shall be the German warrior incarnate.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Ov
post 23 Dec 2010, 11:04
Post #2


Academician doctor inginer, savant de renume mondial


Group: Moderatori
Posts: 7.440
Joined: 11 November 03
From: Bucuresti




d'aia nu mai poate boc
trist oricum

This post has been edited by Ov: 23 Dec 2010, 11:04


--------------------
Dacia 1300 1972
when life gives you lemon, make lemonade
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
daniM
post 23 Dec 2010, 11:09
Post #3


Membru autentic


Group: Members
Posts: 580
Joined: 11 July 07
From: Gugulania




QUOTE(daniM @ 23 Dec 2010, 00:56)
Si de la"cum va descurcati cu banii"cum ar fi,doamne fereste,sa ajungeti in situatia in care sunteti pe 0,0 absolut,fara a mai avea de unde lua imprumut,cu copii acasa,fara nici un leu in buzunarintr-o situatie disperata,ati intra intr-o banca ,etc cu pistolul,sau ati astepta un ajutor nesperat,ca ala din mijlocul oceanului.?E doar o intrebare.Ce ati face intr-o situatie disperata?
S-ar putea sa vina o criza mai mare...
*


Am zis-o ieri intr-un ceas rau,'tu-i mama masii...
Ia uite,au gasit motiv sa plece acasa la amante,cica le pasa,ha!ce gluma.Reporterii astia sunt si prosti,pe bune,cica sint socati,si se vedea prin spate handicapatul de Prigoana cu mai cativa radeau ca la circ.Lu' aia le luam gatul acolo,pe loc.


--------------------
. . . - Skoda Octavia
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
ssilviu
post 23 Dec 2010, 11:15
Post #4


F1 Man


Group: Members
Posts: 8.043
Joined: 11 June 04
From: Nicaieri




Și e doar începtul.


--------------------
Renault Megane 2 GPL 2006
Renault Master 2
Renault Clio 4.1 1.2 EDC
Renault Clio 4.2 1.2 EDC
Dacia Dokker 1.6 SCE GPL
Dacia Logan 1.4 GPL
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Solon
post 23 Dec 2010, 11:20
Post #5


Membru autentic


Group: Members
Posts: 7.032
Joined: 16 December 04
From: Bucuresti




Cam asa se intampla de sarbatori! Pentru depresivi e cea mai grea perioada a anului!


--------------------
3 japoneze 2 nemtoaice si cam atat
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
daniM
post 23 Dec 2010, 11:27
Post #6


Membru autentic


Group: Members
Posts: 580
Joined: 11 July 07
From: Gugulania




E cea mai grea perioada pentru 18 milioane de romani.Bine ca la un kkt de Steaua-Dinamo ne dam in cap ca orbii,dar nu am face nimic cand astia se sterg la kur cu noi in fiecare zi.Pe fața la tv.


--------------------
. . . - Skoda Octavia
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
marksman
post 23 Dec 2010, 11:38
Post #7


Post mortem nihil est


Group: Members
Posts: 7.454
Joined: 1 November 04
From: sat




@Solon: Pentru depresivi, orice perioada a anului e grea.


--------------------
Opel / Mazda Crossland X / CX-30 2019 / 2020
Charlie Foxtrot
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
djasu82
post 23 Dec 2010, 11:40
Post #8


MEMBRU DACIA CLUB


Group: Members
Posts: 11.714
Joined: 26 December 06
From: Bucuresti ...




http://www.libertatea.ro/stire/video-socan...boc-315844.html live vedeti cum s-a aruncat pe burta noroc ca nu s-a aruncat in cap fiindca murea pe loc .


--------------------
Dacia Super Nova Opel 1.7 CDTI , Audi Q7 , GPS wayteq x950btfm 1999 / 2003 / 2008 /2011 - nnn
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
dizzy
post 23 Dec 2010, 11:49
Post #9


Work smart not hard!


Group: Members
Posts: 4.781
Joined: 11 February 04




Ai grija sa-i votezi si data viitoare pe aia care rad de un om disperat care s-a aruncat de la balcon.
Sigur ca lui Boc i se rupe. SIu lui Base si lui Prigoana, pt ei suntem doar niste viermi cu drept de vot.


This post has been edited by dizzy: 23 Dec 2010, 11:51


--------------------
Whirpool ex Dacia Logan 2005 - B zzz SXX
Stupidity is a more dangerous enemy of the good than evil.
I have no time to battle egos and small minds.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
daniM
post 23 Dec 2010, 11:53
Post #10


Membru autentic


Group: Members
Posts: 580
Joined: 11 July 07
From: Gugulania





Se pare ca acum o luna un alt angajat TVR s-a spanzurat in subsolul cladirii http://www.realitatea.net/un-angajat-al-tv...rii_773446.html

This post has been edited by cmandrei: 24 Dec 2010, 10:59


--------------------
. . . - Skoda Octavia
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
rtBK
post 23 Dec 2010, 12:19
Post #11


Unique like everyone else


Group: Members
Posts: 3.955
Joined: 19 January 08
From: Bucuresti




Nu stiu cu ce isi ajuta copii de acasa cu asemenea gest... unul din ei fiind bolnav din cate a declarat cineva.

o jurnalista a pus o intrebare cheie lu udrea, pacat ca nu a devenit o intrebare generala tuturor ministrilor: " In alta tara, un asemenea gest ar fi urmat de demisia gurvernului? "

This post has been edited by rtBK: 23 Dec 2010, 12:20


--------------------
Renault Clio 4GT Line 2017

Trek Valencia
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
eugeniuz2004
post 23 Dec 2010, 12:25
Post #12


Membru autentic


Group: Members
Posts: 1.004
Joined: 13 August 04
From: Iasi




la urne sa va intrebati retoric care din ei merita stampila ...
ideal ar fi ca toti cei cu drept de vot (eventual si cei morti dar inca pe liste) sa isi adreseze siesi intrebarea asta in fata urnei si sa dea cu stampila peste tot! ca toti sunt o apa si un pamant
uitati-va insa la ei asa cum i-ati vazut astazi si incercati exercitiul de imaginatie pentru ca a-i vedea in parlament si dupa urmatoarele alegeri si inca in aceeasi structura politica!


--------------------
Kia Cee'd 2008 SW BEST - IS-96-AEU
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
felix.m
post 23 Dec 2010, 12:31
Post #13


Membru


Group: Members
Posts: 152
Joined: 10 October 10
From: Bucuresti




Am ajuns sa ne aruncam de la balcoane din cauza unor incapabili care au adus tara in mizerie .


--------------------
Dacia Logan 2008
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Garett
post 23 Dec 2010, 12:32
Post #14


Membru autentic


Group: Members
Posts: 1.339
Joined: 4 June 05
From: Galati




Nu asta e cel mai socant, ci faptul ca exista "specimene" ca oameni nu se pot numi care fac haz pe seama disperarii omului respectiv!
http://www.hotnews.ro/stiri-ultima_ora-815...ui-emil-boc.htm


--------------------
No Reno Forever
"Tara asta a avut doua dezastre din '89 incoace: Iliescu si ProTV-ul!"
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
daniM
post 23 Dec 2010, 12:34
Post #15


Membru autentic


Group: Members
Posts: 580
Joined: 11 July 07
From: Gugulania




QUOTE(rtBK @ 23 Dec 2010, 13:19)
Nu stiu cu ce isi ajuta copii de acasa cu asemenea gest... unul din ei fiind bolnav din cate a declarat cineva.

o jurnalista a pus o intrebare cheie lu udrea, pacat ca nu a devenit o intrebare generala tuturor ministrilor: " In alta tara, un asemenea gest ar fi urmat de demisia gurvernului? "
*


Daca stie sa speculeze momentul o sa faca o groaza de bani pe la emisiuni.Asta-i treaba.


--------------------
. . . - Skoda Octavia
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
vijelie
post 23 Dec 2010, 12:41
Post #16


membru violet


Group: Members
Posts: 4.605
Joined: 11 November 05
From: Bucuresti




Da, o sa faca furori cu fractura de piramida nazala.


--------------------
Dacia Duster 2011 Laureate dCi
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
rtBK
post 23 Dec 2010, 12:43
Post #17


Unique like everyone else


Group: Members
Posts: 3.955
Joined: 19 January 08
From: Bucuresti




garett... dar de ministrul sanatatii care aproape radea cu gura pana la urechi ce mai spui? chiar nu imi dau seama ce se putea discuta.


--------------------
Renault Clio 4GT Line 2017

Trek Valencia
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Garett
post 23 Dec 2010, 12:55
Post #18


Membru autentic


Group: Members
Posts: 1.339
Joined: 4 June 05
From: Galati




@rtbk: uita-te la comentariul de deasupra ta si ai raspunsul! Pur si simplu unii nu-si pot depasi conditia indiferent de context.


--------------------
No Reno Forever
"Tara asta a avut doua dezastre din '89 incoace: Iliescu si ProTV-ul!"
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
djasu82
post 23 Dec 2010, 13:03
Post #19


MEMBRU DACIA CLUB


Group: Members
Posts: 11.714
Joined: 26 December 06
From: Bucuresti ...




poate a fost pus de pdl cine stie sa sara de la balcon si sa iasa opozitia de la vot si sa nu voteze nici cei de la putere motiunea depusa... cine stie .
Oricum e inceputul ... s-ar putea ca data viitoare sa se arunce unu cu un ministru in aer sau parlamentar cine stie .


--------------------
Dacia Super Nova Opel 1.7 CDTI , Audi Q7 , GPS wayteq x950btfm 1999 / 2003 / 2008 /2011 - nnn
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
vijelie
post 23 Dec 2010, 13:12
Post #20


membru violet


Group: Members
Posts: 4.605
Joined: 11 November 05
From: Bucuresti




Faur Isaia.

This post has been edited by vijelie: 23 Dec 2010, 13:14


--------------------
Dacia Duster 2011 Laureate dCi
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
george_scala_2004
post 14 Jan 2011, 08:18
Post #21


Membru autentic


Group: Members
Posts: 6.576
Joined: 16 April 09




QUOTE
După ce Adrian Sobaru a făcut gestul din Parlament, am ascultat reacții, discuții, comentarii. Nu vreau să fiu ipocrit. Am urmărit ce se vorbea pentru că îl cunosc relativ bine pe Adi. Am lucrat cu el ani de zile, la redacția economică. Ne vedeam zilnic, prin anii ’97-’98, atunci cînd a aflat care este diagnosticul primului născut. Era doborît. Ne-am uitat pe Internet (în vremea aia cred că nu exista nici măcar Wikipedia) și i-am turuit puținele lucruri pe care le știam despre autism, dintr-o fragilă cultură generală pe temă, căpătată din filme (Rainman, de exemplu) și din almanahuri. „Sînt copii speciali, deficitul de capacitate de comunicare se compensează cu abilități neobișnuite, au o sensibilitate ieșită din comun, sînt cazuri multe de pictori geniali, profesori universitari de excepție, scriitori nemaipomeniți“. Ce mai! Încercam să ridic moralul colegului meu dezorientat total. Cred că îi făceau bine conversațiile noastre, deși recunosc că erau strict la nivelul „totul va fi bine, o să vezi“. Argumente serioase nu aveam.

Apoi, a început să se intereseze de grădinițe speciale. A găsit una, îngrozitor de scumpă. O perioadă nu ne-am mai văzut. Am înțeles că s-a angajat ca șofer la grădinița respectivă, pentru a fi tot timpul cît mai aproape de fiul lui. De-abia după niște ani a revenit în TVR. Am mai lucrat de cîteva ori împreună. Părea să fie bine. Un tip extraordinar de politicos, muncitor, foarte bun coleg. La orice filmare mergeai cu Adiță, el căra valiza de „electrică“ (normal, asta era treaba lui), dar și trepiedul operatorului sau bagajele unei colege, dacă mergeam în deplasare. Zîmbea tot timpul și nu puteam să îl conving să mă (ne) tutuiască. Nu l-am auzit niciodată să vorbească urît sau să mai scape vreo expresie cazonă. Un tip foarte timid. Cînd am auzit că el a făcut gestul acela (numele lui a fost spus un pic mai tîrziu), nu mi-a venit a crede.

Mi-am dat seama că, în ultimii zece ani, nu l-am întrebat nici măcar o dată ce mai face fi-su, cum merge terapia sau dacă Mădălina (soția lui) a găsit serviciu. Găseam mereu alte subiecte de conversație, ușurele, cît mai plăcute, așa, ca niște focuri de artificii.

Îmi pare rău.


http://www.dilemaveche.ro/sectiune/ce-lume.../articol/sobaru

oare citi dintre noi nu facem la fel ? iar cind e (prea) tirziu nu mai avem cui sa cerem iertare...


--------------------
... ... ...
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
dandee
post 6 May 2011, 19:05
Post #22


Membru autentic


Group: Members
Posts: 478
Joined: 13 January 09




respect adriane!!!!!!!!!!


--------------------
dacia berlina 1999
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
aphophis
post 16 Mar 2013, 01:45
Post #23


Membru autentic


Group: Members
Posts: 7.491
Joined: 14 January 06




as dori sa vorbim de prezenta lui sobaru la latrine. Am prins in reluare emisiunea si printre altele sobaru zice cu gura lui ca nu s-a aruncat de la balcon pentru ca o ducea prost, pentru ca avea baiatul cu probleme ci pentru.. ca vroia sa pregateasca calea pentru nu stiu cine. Si recunoaste deschis ca era un admirator mare al prostanacului si a lui ponta... Eu zic ca omul asta are o problema mare de tot, mai ales ca tot timpul se referea la el , la persoana a treia. Si sincer mi se pare un mincinos, a zis ca a luat nota aia mica pentru ca cica protesta.


Si mai important a zis ca el ar fi vrut dupa aia sa ajunga in parlament cu sustinerea usl-ului, insa se pare ca aia i-au dat teapa, dar nu vrea sa vb de asta ca ar deschide o cutie a pandorei.

Parerea mea e ca omul e instabil psihic, fara sa aiba de a face cu situatia copilului. Si ca saritura lui din parlament are la baza o pasiune bolnavicioasa pentru psd si pentru unii lideri pesedisti. Si ca dupa ce uslamistii s-au vazut cu desagii in car , i-au tras tzepa individului, motiv pentru care omul a inceput sa sugereze ca ar putea spune mai multe despre ce stie..

Acuma eu is curios ce parere vor avea pupincuristii uslamisti despre interviul lui sobaru..

http://www.antena3.ro/inregistrari/la-ordi...15-03-2013.html

This post has been edited by aphophis: 16 Mar 2013, 01:47


--------------------
Kia Rio 2021 - ---
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
vijelie
post 16 Mar 2013, 10:35
Post #24


membru violet


Group: Members
Posts: 4.605
Joined: 11 November 05
From: Bucuresti




http://www.sobaru-adrian.ro/

De notat ca desi a renuntat la competitie pe site continua stirile de campanie.


--------------------
Dacia Duster 2011 Laureate dCi
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
balanel
post 16 Mar 2013, 19:27
Post #25


Transmisie automata - confort si siguranta.


Group: Members
Posts: 1.219
Joined: 29 September 06




Am vazut aseara interviul.
Din pacate, astfel de oameni de calitate sunt o specie pe cale de disparitie in Romania.
Mult respect pentru el si gestul lui. Acel gest ii putea aduce moartea. Se pare ca unii uita acest aspect.


--------------------
chevrolet aveo sedan t300 LT+ a14xer - 1.4 benzina aspirat 100 CP/ 2013 (in curand alta masina, cu transmisie automata)
*********
Mwe Louis-Rene Panhard si Emile Levassor, inventatorii transmisiei manuale.
Fan Mircea Badea.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Reply to this topicTopic OptionsStart new topic


1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Lo-Fi Version  Harta site  Parteneri  Jocuri online  Curs Valutar  HRH Haine din lana merinos Time is now: 28th March 2024 - 15:35
Forum Renault