DaciaClub Logo

Welcome Guest ( Log In | Register )

25 Pages < 1 2 3 4 5 > »  
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

> Garantie Logan (normala, extinsa), NUMAI AICI

ave
post 21 Sep 2004, 07:58
Post #61


Membru incepator


Group: Members
Posts: 16
Joined: 10 September 04




Atentie pentru cei ce o cumpara cu credit / leasing / crap: garantia extinsa TREBUIE MENTIONATA cand o dati la accesorizat (daca o dati la accesorizat). Daca o luati cu banii jos si fara nimic in plus pe ea, ati scapat mai repede.

Eu mai am cateva zile, pana ii pun astia alarma / antifurturile la roti. Si turbez sad.gif sad.gif


--------------------
Dacia Logan Laureate 1.4 - B-13-NYA
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Hannddy
post 21 Sep 2004, 08:09
Post #62


Membru incepator


Group: Members
Posts: 78
Joined: 19 September 03
From: Timisoara




cei care isi cumpara masina in orice alta modalitate in afara de cach............au doau variante....:
1. cer factura proforma.care trebui la banca sau la societatea de leasing si trec garatia extinsa in credit.............
2. o includ in avans si doar la ultima factura.....cea in lei apare garantia extinsa....
diferenta este simpla..daca este cineva care are deja o comanda fara sa fi solicitat initial garantie extinsa......si care a cerut deja o factura proforma pentru a-si face actele si cere aporbarea creditului.....pentru a nu modifica tot dosarul de la banca si astepta o noua aprobnare a acestuia.....pur si simplu suplimenteaza avansul ci 175 euro.
pentru cei care isi fac acum creditul.pot cere de la dealer direct factura cu garantie extinsa......
daca va pot da si late informati............nu ezitai sa ma contactai........eu am cumparat masina cu creedit auto de la banca.....


--------------------
Logan Ambition 1.6 Verde Cameleon
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
naturall
post 21 Sep 2004, 11:39
Post #63


Membru


Group: Members
Posts: 142
Joined: 23 June 04
From: IIIrd World




Mie in contractul CASCO mi-au trecut valoarea masinii dar fara garantia extinsa. E normal?


--------------------
Dacia Logan 1900 toamna - B69XXX
It's more DACIA than Renault
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
sstanescu
post 21 Sep 2004, 11:49
Post #64


Membru autentic


Group: Members
Posts: 681
Joined: 5 July 02
From: Bucuresti




hai mah ca ma faci sa rad, daca ai plati 200 euro pentru suport prioritar la telefon, ti s-ar parea normal sa-ti fie inclusi si acesti bani in polita Casco? ti se poate strica garantia, ti-o fura hotii? zau asa...


--------------------
Dacia SupeRNova Clima - B-92-SLC
All warfare is based on deception. If your opponent is of choleric temper, seek to irritate him. Pretend to be weak, that he may grow arrogant.
- Sun Tzu on the Art of War
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Hannddy
post 21 Sep 2004, 13:00
Post #65


Membru incepator


Group: Members
Posts: 78
Joined: 19 September 03
From: Timisoara




Polita casca este o polita de asigurare suplimentare fata de garantia oferita de Dacia.
Asigurarea se incheie pentru valoarea toatal a masinii...cu optionale daca este cazul.......
Garantia estinsa este un serviciu (nu este vazut ca si accesoriu la masina) pe care il ofera Dacia si seplateste exclusuv catre Dacia...si nu face obiectul politei casco.
Daca tu semnezi un contract cu dacia pein care ei iti prelungesc garantia masinii cu 10 ani si platesti pentru asta 5000 EURO.....ce ar insemna....ca masina ta ar costa 8000+500EURO???? Nu! Masina tot 8000 costa si polita de asigurare s-ar face tot pe 8000......ce afaceri ai tu cu dacia.e treba ta, nu-i intereseaza pe cei de la asigurari.(ultimul paragraf era un exemplu pur teoretic!!!!!)


--------------------
Logan Ambition 1.6 Verde Cameleon
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
naturall
post 21 Sep 2004, 13:25
Post #66


Membru


Group: Members
Posts: 142
Joined: 23 June 04
From: IIIrd World




Asa ma gandeam si eu.
Desi daca sa zicem imi fura masina primesc banii si imi cumpar alta garantia ar trebui sa fie valabila si pentru cea noua; pe baza aceluiasi rationament.

Partea funny e ca eu m-am trezit cu ambele exemplare ale contractului de extenso smile.gif si am sa fac o vizita dealerului sa-i dau exemplarul lui. Am inteles ca urmeaza sa primesc un card de la Dacia si banuiesc ca tocmai pe acel exemplar se emite.


--------------------
Dacia Logan 1900 toamna - B69XXX
It's more DACIA than Renault
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
andu77
post 23 Sep 2004, 10:57
Post #67


Membru


Group: Members
Posts: 116
Joined: 11 August 03
From: Bucuresti




am si eu o intrebare: in contractul pt garantia extinsa e pomenita doar masina sau masina si proprietarul? Adica daca o vinzi inainte de 3 ani noul proprietar beneficiaza de garantie extinsa sau nu?


--------------------
Dacia SupeRNova Rapsodie - B-29-EZI
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
inconturnabil
post 23 Sep 2004, 11:50
Post #68


Membru


Group: Members
Posts: 135
Joined: 14 July 04




Pentru garantia extinsa nu stiu sigur cum este, dar pentru garantia normala de 18 luni daca vinzi masina, al 2 lea proprietar beneficiaza in continuare de garantie.
Garantia se acorda vehiculului nu persoanei.


--------------------
ALFA ROMEO GIULIETTA 2011
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
leuzzo
post 20 Oct 2004, 20:40
Post #69


Membru incepator


Group: Members
Posts: 49
Joined: 21 September 04
From: Iasi




Am trimis acu 3min la VC cateva intrebari cu privire la alarmele agreate de uzina Dacia.Cand primesc raspunsul am sa-l pun pe forum.
Mesajul contine:
Am cateva intrebari privitor la instalarea alarmelor pentru Dacia Logan Ambition :
-ce alarme sunt agreata de uzina Dacia?
-in Iasi ce firma este agreata pentru a instala aceste alarme?
-daca este instalat un alt tip de alarma ce influiente are asupra garantiei sistemului electric?
-daca comanda pentru autoturism este deja facuta cu o anumita configuratie, se poate modifica ulterior aceasta(daca autoturismul inca nu este primit - ex. instalarea alarmei din fabrica, )?
-ce date tehnice, caracteristici, proprietati au alarmele agreate si instalate de uzina Dacia?


--------------------
DACIA LOGAN Ambition - Cameleon - IS-##***
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
inconturnabil
post 21 Oct 2004, 06:57
Post #70


Membru


Group: Members
Posts: 135
Joined: 14 July 04




O sa incerc sa-ti dau eu cateva raspunsuri :
Alarmele agreate de dacia sunt de Cobra;
In Iasi sunt doua service-uri areate de dacia:Caremil Impex, Calea Chisinaului nr23(tel 250559)
Service automobile, Str Bucium nr3(435250)
Normal daca se instaleaza alt tip de alarma in afara de cele agreate de dacia se pierde garantia, ( dar totusi cei din service sunt si ei oameni)
Daca comanda a fost facuta deja nu cred ca se mai poate modifica ceva, un prieten de al meu a incercat sa schimbe culoarea, comandase alb si nu s-a mai putut schimba nimic;
alarma nu se instaleaza din fabrica pe nici un tip de autoturism dacia
Pentru date tehnice despre alarme intra pe www.cobra.fr sau www.cobra.it


--------------------
ALFA ROMEO GIULIETTA 2011
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Asterix
post 21 Oct 2004, 14:15
Post #71


Membru incepator


Group: Members
Posts: 41
Joined: 13 October 04




QUOTE(inconturnabil @ 21 Oct 2004, 06:57)
Alarmele agreate de dacia sunt de Cobra

Daca alarmele agreate sunt Cobra, de ce mie dealerul imi instaleaza alarma Eaglemaster CL-5100 (trecuta pe bonul de comanda)?


--------------------
Dacia Logan Ambition 1.6 - B-79-LAP
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
inconturnabil
post 21 Oct 2004, 14:40
Post #72


Membru


Group: Members
Posts: 135
Joined: 14 July 04




Una spun cei de la dacia si alta face dealerul, banuiesc ca in garantie o sa te duci tot la el, pentru ca altfel "nu te vad prea bine" pe viitor.


--------------------
ALFA ROMEO GIULIETTA 2011
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
leuzzo
post 21 Oct 2004, 14:41
Post #73


Membru incepator


Group: Members
Posts: 49
Joined: 21 September 04
From: Iasi




MERCI!
inconturnabil


--------------------
DACIA LOGAN Ambition - Cameleon - IS-##***
Frate roata se invarte ... shi tzine minte...!
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Asterix
post 21 Oct 2004, 14:57
Post #74


Membru incepator


Group: Members
Posts: 41
Joined: 13 October 04




QUOTE(inconturnabil @ 21 Oct 2004, 14:40)
Una spun cei de la dacia si alta face dealerul, banuiesc ca in garantie o sa te duci tot la el, pentru ca altfel "nu te vad prea bine" pe viitor.
*


Nu cred ca as putea avea probleme la garantie cand factura pe care mi-o va da dealerul va contine si alarma. Am cumparat o masina cu optiunile preinstalate si nici nu aveam vreo informatie cum ca numai Cobra alarms ar fi acceptate. Nimeni nu va contesta dreptul tau de garantie atat timp cat asa ai cumparat-o.


--------------------
Dacia Logan Ambition 1.6 - B-79-LAP
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
inconturnabil
post 21 Oct 2004, 15:19
Post #75


Membru


Group: Members
Posts: 135
Joined: 14 July 04




Alarmele sunt de la firma cobra, dar se vand sub marca dacia
si uleiul de motor este de la texaco dar pe bidon scrie dacia oil.


--------------------
ALFA ROMEO GIULIETTA 2011
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
FLEX
post 22 Oct 2004, 18:26
Post #76


Membru autentic


Group: Members
Posts: 570
Joined: 14 November 03
From: Bucuresti




QUOTE(inconturnabil @ 16 Sep 2004, 11:29)
Discul de ambreiaj nu este acoperit de garantie nici la Daewoo.
*



In cazul uzurii normale, la Daewoo nu este acoperit de garantie; daca se constata o uzura anormala datorata unor defecte de fabricatie a discului, placii de presiune, rulmentului, simeringurilor de la CV sau motor, atunci se schimba in garantie; daca toate piesele de mai sus sint in stare perfecta si doar discul e franjuri din cauza utilizarii incorecte (ambreiaj patinat excesiv, etc.), atunci nu se schimba in garantie; totusi, e relativ greu de dovedit vina utilizatorului in astfel de cazuri (inevitabil se paradeste si placa de presiune) si se schimba oarecum la pace cu service-ul ... dar oricum, nu prea cad discurile de capul lor wub.gif


--------------------
Daewoo Matiz Fiat 600D
"Inainte de a cumpara sau utiliza un produs cititi cu atentie instructiunile de utilizare"
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
leuzzo
post 25 Oct 2004, 14:01
Post #77


Membru incepator


Group: Members
Posts: 49
Joined: 21 September 04
From: Iasi




QUOTE(leuzzo @ 20 Oct 2004, 21:40)
Am trimis acu 3min la VC cateva intrebari cu privire la alarmele agreate de uzina Dacia.Cand primesc raspunsul am sa-l pun pe forum.
Mesajul contine:
Am cateva intrebari privitor la instalarea alarmelor pentru Dacia Logan Ambition :
-ce alarme sunt agreata de uzina Dacia?
-in Iasi ce firma este agreata pentru a instala aceste alarme?
-daca este instalat un alt tip de alarma ce influiente are asupra garantiei sistemului electric?
-daca comanda pentru autoturism este deja facuta cu o anumita configuratie, se poate modifica ulterior aceasta(daca autoturismul inca nu este primit - ex. instalarea alarmei din fabrica, )?
-ce date tehnice, caracteristici, proprietati  au alarmele agreate si instalate de uzina Dacia?
*

Acu 25 Oct am primit raspunsul de la VCin legatura cu disputata pierdere a garantieie in cazul montarii unei alarme:
Am primit cu interes mesajul dumneavoastra si va multumim pentru increderea pe care ne-ati acordat-o apeland la serviciile noastre.

Referitor la solicitarile dumneavoastra va comunica urmatoarela:
- cele doua tipuri de alarme sînt produse COBRA, furnizor traditional al RENAULT si toate produsele acestui producator respecta regulamentele în vigoare.
- alarmele au fost testate la DACIA si la RENAULT iar montarea lor a fost studiata cu atentie. De exemplu, suportul contactorului a facut obiectul unei dezvoltari speciale, care a implicat si o investitie.
- instalarea unor alte tipuri de alarme, decat cele recomandate si testate, intervine în instalatia electrica a vehiculului si de aceea producatorul nu îsi poate asuma nici o raspundere asupra a ceea ce se poate întîmpla în cazul montarii unei altfel de alarme, pierzandu-se garantia la partea electrica.
- alarma fiind omologata la DACIA, ea este piesa de origine si nu are nevoie de un certificat emis de RAR (lucru valabil pentru toate piesele de origine).
-comandand o anumita versiune de Dacia Logan, aceasta se echipeaza conform specificatiei de versiune. Nu se poate modifica aceasta specificatie, ea fiind de serie.
-atasat va trimitem cateva informatii despre alarmele de tip Cobra care se monteaza dupa vanzare la dealer contra cost, la optiunea clientului.
Dealerul din Iasi de unde cumparati masina este acreditat de Dacia sa monteze acest tip de alarme

Domnule Lucas, va multumim inca o data pentru increderea pe care ne-o acordati si ramanem la dispozitia dumneavoastra.

Cu cele mai bune ganduri,
Consilier Client
Cristian Tomescu




--------------------
DACIA LOGAN Ambition - Cameleon - IS-##***
Frate roata se invarte ... shi tzine minte...!
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Sony
post 25 Oct 2004, 14:29
Post #78


Membru autentic


Group: Members
Posts: 2.862
Joined: 30 August 04
From: Ban Land




Hai, ca te-au aburit!


--------------------
Caruta cu doi cai frumosi 1945
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
DragosG
post 1 Nov 2004, 16:16
Post #79


Membru


Group: Members
Posts: 100
Joined: 10 June 03




[/B]Legat stric de garantie, am vrut sa vad in ce masura garantia este valabila si in alte tari. Astfel am intrebat la Vocea Clientului si am aflat ca:"Referitor la solicitarea dumneavoastra va comunicam faptul ca garantia contractuala a vehiculului acopera cheltuielile de reparatie sau de inlocuire a pieselor ( la care se constata defecte de material , de montaj sau de fabricatie recunoscute de Constructor ) , realizate in strainatate in unitatile service autorizate Dacia. ".


--------------------
Nissan Qashqai 2008, 1.6 Tekna
DragosG Logan Ambition Bucuresti
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
vv
post 3 Nov 2004, 11:23
Post #80


dilbert.com


Group: Members
Posts: 1.080
Joined: 10 June 04
From: Bucuresti




Referitor la garantia Dacia Extenso - s-a discutat pe-aici pe undeva (nu mai stiu in ce topic) ca ea ar acoperi doar motorul. I-am intrebat pe aia de la VC si am primit ascest raspuns
QUOTE(Vocea Clientului)
Referitor la solicitarea dumneavoastra va comunicam faptul ca in Carnetul de Intretinere si in Carnetul de Garantii sunt stipulate foarte clar conditiile de garantie. Asadar, va recomandam sa studiati aceste documente, neputand fi transmisa o lista a componentelor acoperite sau nu de garantie.

Va multumim inca o data pentru increderea pe care ne-o acordati si ramanem la dispozitia dumneavoastra.


Poate sa ne ajute un proprietar - sa scrie aici (sau sa puna o poza scanata) cu "Carnetul de Garantii" ?

BTW> eu le-am cerut sa imi spuna lista componentelor care sunt acoperite de garantia normala (18 luni) dar nu de garantia extinsa (36 luni). Oare o fi chiar asa de lunga lista aia? mad.gif

This post has been edited by vv: 3 Nov 2004, 11:24


--------------------
Renault Grand Scenic 2008 - B.00.XXX
It is final proof of god's omnipotence that he needs not exist in order to save us.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
adister
post 4 Nov 2004, 09:39
Post #81


Membru autentic


Group: Members
Posts: 371
Joined: 2 July 04
From: Bucuresti




QUOTE(vv @ 3 Nov 2004, 13:23)
Poate sa ne ajute un proprietar - sa scrie aici (sau sa puna o poza scanata) cu "Carnetul de Garantii" ?
*



Atasez paginile referitoare la garantia de 18 luni din caietul de garantie.

Attached thumbnail(s)
Garantie_Logan_1.jpg ( Size: 174.18k ) Number of downloads: 1909
Garantie_Logan_2.jpg ( Size: 443.7k ) Number of downloads: 1710
Garantie_Logan_3.jpg ( Size: 80.76k ) Number of downloads: 1518


--------------------
Renault Megane Sedan 2.2 1.5 dCi 80cp 2006 - B56...

Prostii par conceputi pe cale artificiala, ca sunt multi ai dracu` si n-au nicio boala - Parazitii
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
RobinHood
post 4 Nov 2004, 11:20
Post #82


Membru tipic


Group: Members
Posts: 51
Joined: 26 October 04
From: Bucuresti




QUOTE(mem @ 4 Nov 2004, 09:39)
Atasez paginile referitoare la garantia de 18 luni din caietul de garantie.
*



In momentul achizitionarii Loganului (16.09.2004) am optat pentru garantie extinsa iar dealer-ul mi-a spus ca in cateva zile o sa primesc acasa un card care sa ateste ca benefieciez de garantie extinsa.
A primit cineva pana acum acestl CARD de garantie extinsa?

Bafta


--------------------
Dacia Logan 2004 Ambition - B-xx-yyy
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
adister
post 4 Nov 2004, 13:35
Post #83


Membru autentic


Group: Members
Posts: 371
Joined: 2 July 04
From: Bucuresti




QUOTE(RobinHood @ 4 Nov 2004, 13:20)
In momentul achizitionarii Loganului (16.09.2004) am optat pentru garantie extinsa iar dealer-ul mi-a spus ca in cateva zile o sa primesc acasa un card care sa ateste ca benefieciez de garantie extinsa.
A primit cineva pana acum acestl CARD de garantie extinsa?

Bafta
*



Lamureste-ne si pe noi ce cuprinde garantia asta extinsa te rog. Daca ai putea sa scanezi contractul ar fi super! Nu tot evident - numai partea referitoare strict la ce acopera garantia.


--------------------
Renault Megane Sedan 2.2 1.5 dCi 80cp 2006 - B56...

Prostii par conceputi pe cale artificiala, ca sunt multi ai dracu` si n-au nicio boala - Parazitii
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
vv
post 4 Nov 2004, 13:56
Post #84


dilbert.com


Group: Members
Posts: 1.080
Joined: 10 June 04
From: Bucuresti




mem - mersi de info.
Am scris la vocea clientului (precizez ca am pus niste intrebari specifice fiindca intr-un mail anterior mi-au zis ca "ar fi prea mult sa va zicem conditiile exacte, cititi carnetul de garantii):
QUOTE(EU)
Buna ziua,

Am citit carnetul de garantii, si nu m-am lamurit. Sunt specificate
doar doua tipuri de garantii, nu se zice nimic despre garantia
'Extenso' de 36 de luni. De unde pot afla conditiile exacte? Pentru
inceput, cred ca raspunsul la urmatoarele intrebari punctuale este
destul de relevant:
1. Dacia extenso extinde garantia pe vopsea la 36 de luni? (adica -
daca sare vopseaua dupa 35 de luni, din cauza ca era prost vopsita nu
din cauza ca a fost lovita/zgariata, se revopseste pe banii Dacia?)
2. Dacia extenso extinde garantia amortizoarelor la 36 luni sau 50.000
km? Sau 36 luni/100.000km? Sau raman cu 18 luni/50.000 km?
3. Daca se strica de exemplu discul de ambreiaj (dar nu din cauza de
utilizare incorecta), se schimba pe garantie timp de 18 sau timp
de 36  de luni?


Am primit acest raspuns de la ei:
QUOTE(Vocea Clientului)
Buna ziua,
Domnule vv,

Referitor la mesajul anterior va informam despre conditiile garantiei de 36 luni ca sunt aceleasi cu cele prevazute in contractul incheiat pentru 18 luni, atat din punctul de vedere al clientului, cat si al reprezentantului unitatii service.
Aspectele prezentate de dumneavoastra sunt situatii ipotetice, care se trateaza punctual.
Pentru informatii detaliate va recomandam sa contactati cu incredere un dealer autorizat Dacia.

Cu stima,
blablabla


This post has been edited by vv: 4 Nov 2004, 13:57


--------------------
Renault Grand Scenic 2008 - B.00.XXX
It is final proof of god's omnipotence that he needs not exist in order to save us.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
DragosG
post 4 Nov 2004, 14:03
Post #85


Membru


Group: Members
Posts: 100
Joined: 10 June 03




Raspunsul de la Vocea Clientului:"In privinta cardului pentru garantia extinsa va recomandam sa reluati legatura cu dealer-ul de la care ati achizitionat autoturismul" Total neprofesionist, in conditiile in care din cate imi aduc eu aminte in conditiile generale se spune ca acest card va fi trimis prin posta.


--------------------
Nissan Qashqai 2008, 1.6 Tekna
DragosG Logan Ambition Bucuresti
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
vv
post 4 Nov 2004, 17:23
Post #86


dilbert.com


Group: Members
Posts: 1.080
Joined: 10 June 04
From: Bucuresti




Gata, am vorbit cu dealerul, mi-a zis ca extinderea de garantie e pe toata masina cu limitarile scrise in carnetul de garantie (amortizoare 3 ani max. 50k km, bateria 1 an, anvelope 6 luni)


--------------------
Renault Grand Scenic 2008 - B.00.XXX
It is final proof of god's omnipotence that he needs not exist in order to save us.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
VeNoM386
post 17 Nov 2004, 08:52
Post #87


Membru autentic


Group: Members
Posts: 330
Joined: 7 September 04
From: Bucuresti




Unde scrie de acest card ca eu nu am vazut nimic legat de el.
Am garantie extinsa, e un contract, o singura foaie de hartie.


--------------------
Citroen C4 Champion 2007
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Sclaud
post 25 Nov 2004, 11:13
Post #88


Status: activ


Group: Members
Posts: 480
Joined: 24 July 04
From: Brasov




Vizavi de o chestiune legata de garantie: am avut un accident cu Loganul in urma caruia a trebuit inlocuita aripa fata dreapta si indreptata si revopsita usa fata dreapta. Dupa ce am ridicat masina de la reparat, l-am intrebat pe "inginerul" de la service daca beneficiez in continuare de garantia aceea la coroziune si mi-a raspuns ca DA. Am postat asta pentru ca am vazut pe undeva niste "nelamuriri" cu privire la un aspect asemanator. Deci idea e ca daca patesti ceva si te duci cu masina in service "autorizat" la ei (la dealer), toata lucrarea beneficiaza si se incadreaza in conditiile de garantie prevazute legal - ca de aia trebuie sa mergi la ei si nu in "alta parte" - logic ! ... cam asta ar fi raspunsul "oficial" (am citat omul de la service - dealer).


--------------------
none none 2019 - BV-XX-XXX
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
CristiZ
post 30 Nov 2004, 17:40
Post #89


Membru autentic


Group: Members
Posts: 243
Joined: 11 October 04
From: Iasi




A venit in sfarsit Logan-ul si nu sunt hotarat daca sa cumpar si extragarantia in valoare de 175 de euro... Va rog sa ma ajutati!

Din ce am citit eu, s-ar acorda garantie numai la calculatorul masinii, radiatoare, abs... si poate la alte componente minore... Exista o lista din care sunt excluse multe dintre care plansa de bord, manetele de la bord, discul de ambreaj si alte cateva.

Ce parere aveti? Merita?


--------------------
Duster ph2 Green Olive 2014
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
vv
post 30 Nov 2004, 17:55
Post #90


dilbert.com


Group: Members
Posts: 1.080
Joined: 10 June 04
From: Bucuresti




??!!!
Eu din ce am intrebat + citit la VC - conditiile sunt FIX aceleasi cu garantia normala. Adica ai doar limitarile din garantia normala (de ex. daca amortizoarele erau garantate 18 luni sau 50k km, acum sunt tot 36+50k)


--------------------
Renault Grand Scenic 2008 - B.00.XXX
It is final proof of god's omnipotence that he needs not exist in order to save us.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
25 Pages < 1 2 3 4 5 > » 
Reply to this topicTopic OptionsStart new topic


1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Lo-Fi Version  Harta site  Parteneri  Jocuri online  Curs Valutar  HRH Haine din lana merinos Time is now: 28th March 2024 - 22:42
Forum Renault