DaciaClub Logo

Welcome Guest ( Log In | Register )

54 Pages « < 31 32 33 34 35 > »  
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

> Tarife RCA, informativ

Andy_ACS
post 19 Mar 2017, 22:15
Post #961


Yes, I'm not!


Group: Members
Posts: 6.273
Joined: 19 July 04
From: Craiova




Eu inteleg ca problema pusa e urmatoarea: nu e relevant numai nr de reclamatii. Poate o firma mica a facut 100 de polite si are 10 reclamatii (deci 10%), pe cand o firma mare a facut 1000 de polite si are 50 reclamatii (deci 5%).
Daca se prezinta doar nr de reclamatii cineva si-ar face falsa parere ca prima firma e mai buna ca are mai putine reclamatii.
De asta s-a cerur si nr total.de polite, sa se vada un procent.


--------------------
- - -
"Be the change you want to see in the world"
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
sorin1983
post 19 Mar 2017, 23:07
Post #962


Membru autentic


Group: Members
Posts: 5.587
Joined: 3 July 06
From: Bucuresti-Rahova




QUOTE(R19/16v @ 18 Mar 2017, 12:16)
De ce ar deconta cineva o husa de plastic?
*


esti pe bune? e husa de service trecuta pe factura sau n-ai vazut asa ceva?

@Andy: corect tot ce ai spus!
asta zic si eu... pana acum lumea nu se apropia de generali sau allianz... stai sa vada de acum... o sa zica de euroins ca sunt zei...


--------------------
Renault Megane1- -Sisteme electronice de securitate
"Pe zi ce trece, prostii fac progrese, devin si mai prosti!" C. Vadim Tudor
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
R19/16v
post 19 Mar 2017, 23:23
Post #963


Oldschool Member


Group: Moderatori
Posts: 13.793
Joined: 2 December 04
From: Ploiesti




Nu, n-am vazut, esti amabil sa ma luminezi?


--------------------
DS 5H VRSCA Screamin' eagle
Scratch any cynic and you will find a disappointed idealist.
Take what you can - Give nothing back!
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
psychoo
post 20 Mar 2017, 09:12
Post #964


Membru


Group: Members
Posts: 3.413
Joined: 23 August 07
From: Timisoara




Cat timp mentalitatea omului va fi sa atace utilizatorul de polita decat firma care ar trebui sa despagubeasca, atata timp asiguratorii vor face magarii. Pentru ca lumea s-a obisnuit sa nu dea vina pe ei pentru ca "se stie ca nu platesc".
In rest, orice conducator are o polita VALABILA nu ar trebui acuzat, indiferent la ce firma isi face asigurarea.
Ca sunt sanse ca pagubitul sa aiba de tras, e adevarat, dar vina e a asiguratorului. Nici mie nu mi-ar conveni sa fiu lovit de cineva care imi da o polita de la cei "rau platnici" dar omul respecta legea si are polita valabila, versus cei cu numere de texas.
Apoi mai e aspectul "nu despagubeste decat". Ultima data cand m-am uitat pe polita, erau niste limite de despagubire de ordinul a milioane de euro. Nu am avut tangente cu asiguratorii pana acum, dar mi se pare cel putin dubios ca nimeni nu a facut proces pentru repararea masinii in limita despagubirii inscrise acolo. Nu am vazut nicaieri pe polita trecuta limita de dauna totala sau alte bazaconii din sistemele lor de fentare, gen sac de gunoi pus pe scaune in service, iar ca si beneficiar de polita, contractul este acea hartie pe care o tin eu in mana si care e oferita de firma de asigurari.


--------------------
Ford Focus Titanium, 2.0 TDCI, 2013
Legea lui Ohm: Esti Om cu mine, sunt Om cu tine!
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
VladSoare
post 20 Mar 2017, 12:42
Post #965


Membru autentic


Group: Members
Posts: 4.716
Joined: 12 May 04
From: Voluntari, pe stînga




QUOTE(psychoo @ 20 Mar 2017, 09:12)
In rest, orice conducator are o polita VALABILA nu ar trebui acuzat, indiferent la ce firma isi face asigurarea.
*

Cînd îți faci cu bună știință polița la o companie care nu plătește, o companie despre care ȘTII că nu plătește, dar te doare la bască pentru că e problema altuia nu a ta, ție-ți pasă doar să fie ieftin, după tine potopul, atunci e normal să fii acuzat.


This post has been edited by VladSoare: 20 Mar 2017, 12:44


--------------------
Mondeo 2.0H 2016 / Kuga 1.5 2016
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Andy_ACS
post 20 Mar 2017, 13:22
Post #966


Yes, I'm not!


Group: Members
Posts: 6.273
Joined: 19 July 04
From: Craiova




Nu as fi asa categoric. Uneori nu e nepasare fata de cel pe care il lovesti, e doar economie.
Gandeste-te cati oameni inca isi cumpara produse alimentare foarte ieftine, haine foarte ieftine, etc. Si alea sunt direct pentru ei. Nu ii poti acuza ca le cumpara ieftin pt altii (cum e cazul rca). Pentru unii sunt sume mici dar care se strang. Pana nu esti in situatia lor e gresit sa judeci.

In alta ordine de idei - la mine la 1.6 cu B2 la toate firmele suma pe un an este de 655 ron.


--------------------
- - -
"Be the change you want to see in the world"
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
psychoo
post 20 Mar 2017, 15:31
Post #967


Membru


Group: Members
Posts: 3.413
Joined: 23 August 07
From: Timisoara




QUOTE(VladSoare @ 20 Mar 2017, 12:42)
Cînd îți faci cu bună știință polița la o companie care nu plătește, o companie despre care ȘTII că nu plătește, dar te doare la bască pentru că e problema altuia nu a ta, ție-ți pasă doar să fie ieftin, după tine potopul, atunci e normal să fii acuzat.
*



Gurile rele zic ca Euroins a inceput sa plateasca mai bine decat Allianz...
De unde sa stie un om ca firma X e rau platitoare?
Eu de ex nu aveam idee ca City Insurance nu platesc pana sa citesc pe aici. Polita o facusem la ei inainte sa aflu informatia asta pentru masina sotiei care nu prea circula si am evitat Euroins ca stiam ca sunt rau platnici. Asta inseamna ca trebuie sa anulez polita sa fac alta?
La masina din semnatura am facut la Uniqua pe considerentul ca sunt ok. Daca de azi se apuca si astia sa nu plateasca, ce vina am eu?
Cati oameni stau sa citeasca forumurile inainte sa isi comande polita?
Legea zice: RCA valabil. Omul cauta, alege si plateste -> legal totul e ok.

Nu cumva asiguratorii sunt cei care genereaza de fapt problema platilor?


--------------------
Ford Focus Titanium, 2.0 TDCI, 2013
Legea lui Ohm: Esti Om cu mine, sunt Om cu tine!
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Mutzunache
post 20 Mar 2017, 16:19
Post #968


Milk my sheep, bitch!


Group: Members
Posts: 1.571
Joined: 22 May 06
From: Bucuresti




De la Euroins a plecat ASF in urma cu 2 saptamani. smile.gif, au cea mai mare cota de piata pe RCA si cei mai putin angajati in departament.

Au suplimentat din nou capitalul social si poate sunt pe drumul cel bun.


--------------------
M. Outlander 2019 Honda Civic 2021 Cadillac Eldorado 2002
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
andri1940
post 21 Mar 2017, 23:23
Post #969


Membru autentic


Group: Members
Posts: 1.741
Joined: 23 March 08
From: Pitesti




Motor 1.8, B0, 317 lei pe 6 luni.


--------------------
Renault Laguna 2 1.8 16v Dynamique 2002
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
balauru_327
post 27 Mar 2017, 20:35
Post #970


Membru autentic


Group: Members
Posts: 693
Joined: 27 February 09




Salut,
se scumpesc sau nu RCA-urile din aprilie?


--------------------
dacia supernova 2001 1.4mpi/rapsodie - b-83-dip
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Mutzunache
post 27 Mar 2017, 20:52
Post #971


Milk my sheep, bitch!


Group: Members
Posts: 1.571
Joined: 22 May 06
From: Bucuresti




Nimeni nu stie smile.gif. Avand in vedere ca s-au scumpit cu 18% cand s-au eliminat clasele de bonus malus, exista si posibilitatea de a nu se scumpi, dar nu avem de unde sa stim.


--------------------
M. Outlander 2019 Honda Civic 2021 Cadillac Eldorado 2002
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
turturel
post 28 Mar 2017, 19:49
Post #972


membrisor


Group: Members
Posts: 1.385
Joined: 2 May 08
From: Braila




De la B14 am retrogradat la B10 sad.gif
31 de ani, 1.4, 415 lei - 12 luni la Allianz/Generali. Era diferenta de 1 leu in plus fata de Astra, Uniqa, Groupama. Asta la data de 1.03.2017.


--------------------
Dacia Supernova 2003 confort
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Mutzunache
post 28 Mar 2017, 20:45
Post #973


Milk my sheep, bitch!


Group: Members
Posts: 1.571
Joined: 22 May 06
From: Bucuresti




B10? unsure.gif

Astra?

This post has been edited by Mutzunache: 28 Mar 2017, 20:46

Attached thumbnail(s)
landscapebackto.jpg ( Size: 516.72k ) Number of downloads: 514


--------------------
M. Outlander 2019 Honda Civic 2021 Cadillac Eldorado 2002
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
turturel
post 1 Apr 2017, 20:27
Post #974


membrisor


Group: Members
Posts: 1.385
Joined: 2 May 08
From: Braila




Pai atat e maximul acum, din ce am citit pe net. Adica nu iti mai creste clasa pt ca sunt tarifele scazute smile.gif
Legat de Astra, am scris din greseala. smile.gif))..nu mai stiu daca e "in viata" sau nu biggrin.gif

This post has been edited by turturel: 1 Apr 2017, 20:29


--------------------
Dacia Supernova 2003 confort
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Mutzunache
post 2 Apr 2017, 17:04
Post #975


Milk my sheep, bitch!


Group: Members
Posts: 1.571
Joined: 22 May 06
From: Bucuresti




Maximul e B8.

Ai pe polita B10?


--------------------
M. Outlander 2019 Honda Civic 2021 Cadillac Eldorado 2002
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
St
post 2 Apr 2017, 21:51
Post #976


Membru


Group: Members
Posts: 4.436
Joined: 18 July 04
From: Bucuresti




Daca am numere temporare e neaparat nevoie de dovada ca am inregistrat masina la taxe si impozite pentru emiterea politei? Sau doar emag cere asa ceva?


--------------------
Mazda/ BMW MX-5/ 650GS 2012/ 2004
Fericirea este ceva ce nu se atinge niciodata,dar in cautarea ei merita sa alergi toata viata.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
espacern
post 2 Apr 2017, 22:34
Post #977


ART-ist


Group: Moderatori
Posts: 17.600
Joined: 14 August 09
From: Mihalaya




Nu emag/alti cer ci brokerul de asigurare prin care se face incheierea contractului.


--------------------
. . . - .
RENAULT are mistere pe care OMUL nu va reusi niciodata sa le afle!
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
St
post 3 Apr 2017, 13:30
Post #978


Membru


Group: Members
Posts: 4.436
Joined: 18 July 04
From: Bucuresti




Corect, brokerul cere.
Ce as vrea sa aflu este daca doar brokerul care lucreaza cu emag cere sau e o regula generala.
As vrea sa declar masina la impozite si taxe si sa depun actele pentru inmatriculare definitiva in aceeasi zi. Mi-ar fi mai usor daca as avea deja RCA facut, ca sa nu mai umblu si sa fac RCA in ziua respectiva.

This post has been edited by St: 3 Apr 2017, 13:31


--------------------
Mazda/ BMW MX-5/ 650GS 2012/ 2004
Fericirea este ceva ce nu se atinge niciodata,dar in cautarea ei merita sa alergi toata viata.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Relu11
post 3 Apr 2017, 13:36
Post #979


Membru autentic


Group: Members
Posts: 1.077
Joined: 21 January 08
From: Bucuresti





St

Eu cand am luat masina (noua ce-i drept) am plecat cu ea de la reprezentanta cu RCA, masina nu avea nici o treaba cu fisc-ul


--------------------
. . .
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
St
post 3 Apr 2017, 14:57
Post #980


Membru


Group: Members
Posts: 4.436
Joined: 18 July 04
From: Bucuresti




A mea este sh si are RCA pe 2 luni, cat sunt valabile si numerele temporare. N-are treaba cu fisc-ul (adica ANAF) ci cu directia de taxe si impozite de la primarie, unde trebuie sa o declari ca sa platesti impozit.

This post has been edited by St: 3 Apr 2017, 14:58


--------------------
Mazda/ BMW MX-5/ 650GS 2012/ 2004
Fericirea este ceva ce nu se atinge niciodata,dar in cautarea ei merita sa alergi toata viata.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
psychoo
post 3 Apr 2017, 15:04
Post #981


Membru


Group: Members
Posts: 3.413
Joined: 23 August 07
From: Timisoara




Contract de vanzare-cumparare poti face si cu o persoana fictiva, il poti reface cu orice data, etc.
Dovada clara a dobandirii este inregistrarea la taxe si impozite a contractului care de obicei se face deodata cu inregistrarea masinii ca bun pentru care trebuie sa platesti impozit. Nu e obligatoriu sa si platesti impozitul (cred).
Banuiesc ca din aceasta cauza au cerut aceste documente.


--------------------
Ford Focus Titanium, 2.0 TDCI, 2013
Legea lui Ohm: Esti Om cu mine, sunt Om cu tine!
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Mutzunache
post 3 Apr 2017, 15:57
Post #982


Milk my sheep, bitch!


Group: Members
Posts: 1.571
Joined: 22 May 06
From: Bucuresti




QUOTE(psychoo @ 3 Apr 2017, 15:04)
Contract de vanzare-cumparare poti face si cu o persoana fictiva, il poti reface cu orice data, etc.
Dovada clara a dobandirii este inregistrarea la taxe si impozite a contractului care de obicei se face deodata cu inregistrarea masinii ca bun pentru care trebuie sa platesti impozit. Nu e obligatoriu sa si platesti impozitul (cred).
Banuiesc ca din aceasta cauza au cerut aceste documente.
*



ASF a dat regula generala pentru toti cei care emit polite RCA in vederea inmatricularii sa faca o copie dupa contract de VC, contract ce este in aceelasi timp si inscrierea la taxe si impozite, au unit aceste documente pentru a evita contractele fictive.

Nu se emite polita RCA fara contractul VC, modelul nou cu toate stampilele, ca sunt anumiti intermediari care emit, asta e.

This post has been edited by Mutzunache: 3 Apr 2017, 16:00


--------------------
M. Outlander 2019 Honda Civic 2021 Cadillac Eldorado 2002
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Relu11
post 3 Apr 2017, 16:21
Post #983


Membru autentic


Group: Members
Posts: 1.077
Joined: 21 January 08
From: Bucuresti




St
Eu am plecat de la reprezentanta cu RCA pe 6 luni, repet era noua masina, nu avea treaba cu institutiile statulului. In cursul a 30 de zile m-am plimbat pe la taxe si impozite, anaf (taxa de timbru), pipera ...


--------------------
. . .
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
AndreiMR
post 5 Apr 2017, 11:30
Post #984


Membru alfist


Group: Members
Posts: 3.820
Joined: 15 January 09
From: Pitesti




RCA pe 1 an la Alfa din semnatura, 1007 lei, la Groupama. B5


--------------------
2018 Mazda 3 G120 Challenge
2015 Land Rover Discovery Sport TD4 SE
2008 Mazda 2 TE
EX: Clio III dci Dynamique/Mazda CX-7 Revolution/ Alfa Romeo 159 2.4 jtdm
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
darksleep
post 10 Apr 2017, 19:17
Post #985


Za software developer


Group: Members
Posts: 351
Joined: 23 April 13
From: Arad




RCA 1 an la Kia din semnatura, 655 RON la Allianz. B2 - masina fiind inscrisa pe sotie.

Not bad at all.


--------------------
Renault Laguna I Phase II 1999
Kia Ceed 1.6 GDI @ 2016
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
kosfunny
post 13 Apr 2017, 17:15
Post #986


Membru autentic


Group: Members
Posts: 549
Joined: 13 December 08




Eu nu inteleg de ce nu va faceti pe cate o luna, macar pana in 18.05 cand expira plafonarea?
Pe o luna cost exact a 12-a parte din pretul pe un an .

13 Apr 2017, 17:15:
Eu nu inteleg de ce nu va faceti pe cate o luna, macar pana in 18.05 cand expira plafonarea?
Pe o luna cost exact a 12-a parte din pretul pe un an .

This post has been edited by kosfunny: 13 Apr 2017, 17:15


--------------------
RENAULT SAFRANE 1993
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Mutzunache
post 13 Apr 2017, 22:18
Post #987


Milk my sheep, bitch!


Group: Members
Posts: 1.571
Joined: 22 May 06
From: Bucuresti




Costul asigurarii nu este impartit egal pe 12 luni, sunt mici sau mari diferente.


--------------------
M. Outlander 2019 Honda Civic 2021 Cadillac Eldorado 2002
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Mutzunache
post 18 Apr 2017, 10:51
Post #988


Milk my sheep, bitch!


Group: Members
Posts: 1.571
Joined: 22 May 06
From: Bucuresti




Grawe a devenit al noualea jucator pe piata RCA si vrea sa vanda 15.000 de polite in acest an Subsidiara din Romania a grupului austriac de asigurari Grawe a anuntat luni ca a inceput inca din luna martie sa vanda asigurari de raspundere civila auto RCA, devenind astfel al noualea jucator pe aceasta piata, avand deja 2.000 de polite in portofoliu, si estimeaza ca va comercializa 15.000 de polite in acest an, in conditiile in care mai sunt cinci saptamani pana la expirarea perioadei deplafonare a tarifelor RCA. In luna august 2016, la putin timp dupa ce Autoritatea de Supraveghere Financiara (ASF) a aprobat solicitatea firmei de asigurari, Grawe Romania anuntase ca va incepe sa vanda primele asigurari RCA in luna octombrie a anului trecut, iar obiectivul era atingerea unui numar de 50.000 de clienti la finalul lui 2020.

Un nou organism foarte important pentru asiguratii RCA. Madalin Rosu, de la Omniasig, il va
conduce Fondul pentru Victimele Strazii (FPVS) a fuzionat cu Biroul Asiguratorilor Auto din Romania Noul
organism se va numi in continuare BAAR, dar va avea atributii noi, printre care gestionarea bazei
de date CEDAM, care cuprinde istoricul de dauna al tuturor masinilor asigurate RCA, precum si stabilirea tarifului de referinta pentru asigurarea de raspundere civila auto. La conducerea noului BAAR a fost ales Madalin Rosu (foto), membru in consiliul director al Omniasig VIG si coordonatorul sectiunii auto din cadrul Uniunii Nationale a Societatilor de Asigurare si Reasigurare din Romania (UNSAR).

Autoritatea de Supraveghere Financiara (ASF) a publict luni primul top al asiguratorilor activi in
Romania, alcatuit in functie de trei indicatori care masoara gradul de satisfactie al clientilor, cele
mai slabe rezultate fiind obtinute de Asirom, City Insurance si Forte, iar primele trei pozitii fiind
ocupate de Allianz-Tiriac, Generali Romania si Groupama. Topul este alcatuit pe baza a trei
indicatori specifici calculati de ASF pentru a stabili gradul de conformitate a conduitei
asiguratorilor. Primul indicatori calculeaza raportul dintre numarul de petitii formulate de clienti
si numarul de contracte incheiate de asigurator, al doilea masoara raportul dintre petitii si
daunele avizate, iar al treilea raportul dintre petitiile favorabile si daunele avizate

Autoritatea de Supraveghere Financiara a hotarat sa-i retraga lui Dan Odobescu autorizatia din
functiile de presedinte al Consiliului de Administratie si de director general al City Insurance si
sanctionarea cu amenda a acestuia. Dan Odobescu este actionarul majoritar indirect al
asiguratorului, care a incheiat anul 2016 pe locul sase in ierarhia de profil. In acelasi timp, ASF a
decis sa puna societatea de asigurari sub incidenta Legii privind redresarea si rezolutia

Amenda aplicata de ASF lui Dan Odobescu, fost presedinte si actual actionar majoritar indirect la
City Insurance, cu argumentul ca firma pe care a condus-o pana de curand nu a respectat masurile
din planul de redresare sub care a actionat timp de aproximativ un an, s-a ridicat la 30.000 de lei,
arata sursele Profit.ro. Pentru avocatul Cristian Pascale, actionar si coordonator al
departamentului juridic la City Insurance, amenda este de 10.000 de lei. Cat timp s-a aflat in
redresare, City Insurance a explodat pe zona vanzarilor de RCA, desi avea limitari impuse de ASF
in aceasta privinta. In acest moment, in pofida tarifelor plafonate prin lege, City travereseaza una
dintre cele mai bune perioade ale sale din acest punct de vedere, fiind cel mai activ jucator pe
piata RCA. Pe de alta parte, City Insurance ocupa prima pozitie in topul reclamatiilor depuse de
pagubiti la ASF. Saptamana aceasta, Autoritatea a anuntat ca a pus City sub incidenta legii privind
redresarea si rezolutia si a impus firmei un nou set de masuri. Autoritatea a decis sa aplice
prevederile Legii rezolutiei, in conditiile in care City Insurance este o companie care se incadreaza
in criteriile de dimensiune impuse de actul normativ. Concret, City Insurance are mai mult de 5%
din piata si, in acelasi timp, activitatea sa are un impact semnificativ asupra consumatorilor.

Politele auto obligatorii (RCA) reprezinta inca vedeta asigurarilor, iar in perioada urmatoare mai
urmeaza "hopuri" de trecut, perioada de plafonare a tarifelor RCA urmand sa expire in curand,
sustine Misu Negritoiu, presedintele Autoritatii de Supraveghere a Asigurarilor (ASF).
Normalizarea pietei RCA este unul dintre principalele obiective ale ASF pentru acest an. "RCA-ul
inca este vedeta asigurarilor. Inca mai avem niste hopuri de trecut. Inca este suficienta
neincredere. Sper sa nu avem surprize, iar piata sa evalueze constant, daca nu echilibrat", a
declarat Negritoiu la evenimentul CFA Forecast Dinner. De la jumatatea lunii noiembrie a anului
trecut, companiile de asigurari sunt nevoite sa vanda RCA la tarife impuse. Pe 19 mai plafonarea
ar trebui sa expire, iar companiile de asigurari ar trebui sa aiba din nou posibilitatea de a stabili
tarifele in mod liber.



This post has been edited by Mutzunache: 18 Apr 2017, 10:58


--------------------
M. Outlander 2019 Honda Civic 2021 Cadillac Eldorado 2002
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Mutzunache
post 24 Apr 2017, 14:33
Post #989


Milk my sheep, bitch!


Group: Members
Posts: 1.571
Joined: 22 May 06
From: Bucuresti




Notificare Generali

Attached thumbnail(s)
Capture.JPG ( Size: 200.06k ) Number of downloads: 166


--------------------
M. Outlander 2019 Honda Civic 2021 Cadillac Eldorado 2002
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Mutzunache
post 28 Apr 2017, 14:29
Post #990


Milk my sheep, bitch!


Group: Members
Posts: 1.571
Joined: 22 May 06
From: Bucuresti






--------------------
M. Outlander 2019 Honda Civic 2021 Cadillac Eldorado 2002
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
DaciaClub - Reno Bot
post Reguli topic / Topic rules
Post #


Mesaj automat









Acest topic are caracter pur informativ. De aceea sunt permise doar mesajele care contin liste de preturi RCA de la asiguratori si link-uri directe catre site-urile asiguratorilor, preferabil catre sectiunea RCA.
Orice alte mesaje se sterg fara preaviz.

Ofertele si link-urile catre site-uri ale brokerilor sau agentilor de asigurari sunt strict interzise in acest topic. Abaterea se sactioneaza cu stergerea mesajului si avertisment (warn). Recidiva sa sanctioneaza cu Ban.
Multumesc.

Tarifele publicate pe site-urile asiguratorilor sunt cele corecte.
Tot corect este si faptul ca asiguratorii au voie sa acorde reduceri celor cu istoric curat, adica fara dauna in anul/anii anterior(i).
Sfatul nostru este ca, daca nu ati produs daune in anul incheiat (e vorba de 365 zile in urma si nu de anul calendaristic), sa cereti cotatia direct la acelasi asigurator, pentru ca aveti sanse mari sa obtineti o cotatie mai mica decat cea de lista si apoi sa comparati cu preturile celorlalti.


--------------------
Go to the top of the page
54 Pages « < 31 32 33 34 35 > » 
Reply to this topicTopic OptionsStart new topic


1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

ETask
Lo-Fi Version  Harta site  Parteneri  Jocuri online  Curs Valutar  HRH Haine din lana merinos Time is now: 24th April 2024 - 01:52
Forum Renault