DaciaClub Logo

Welcome Guest ( Log In | Register )

20 Pages < 1 2 3 4 > »  
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

> Starea drumurilor din tara

simon
post 23 Aug 2005, 02:17
Post #31


Membru autentic


Group: Members
Posts: 735
Joined: 30 October 04




Focsani-Tg.Secuiesc pe valea Putnei, privelisti minunate dar de la Gresu la Ojdula 28 km nu este asfalt, cum figureaza pe harta, ci macadam curat si o colectie de gropi si gropane de o varietate rara biggrin.gif . Auzisem ca este drumul prost dar am vrut sa-l vad. Never ever come back again mad.gif Sa fi vazut un neamt cu VW Passat care executa pasul piticului pe acolo, am crezut ca mor de ris, cred ca si acum mai ameteste printre craterele alea. laugh.gif Cind se va intoarce acasa ne va recomanda la toti cunoscutii lui biggrin.gif Sa distrugi un asemenea traseu pentru 28 km de asfalt?!! Romanica, de!
Tg.Secuiesc - Balvanyos amestecat, si bun si gauri, mai ales in ultima parte, dupa Turia.
Balvanyos - Lacul Sf.Ana asfalt excelent, serpentine grozave, padure minunata, zici ca te dai in Formula 1 la Nurburgring. La lac platesti taxa 50k sau 100k depinde daca vrei sa parcurgi ultima parte din drum, 1.5km, per pedes sau cu masina. Privelistea la lac este grozava.
De la Balvanyos spre Bixad drumul, desi pe harta figureaza tot ca asfaltat pare, asa cum l-am vazut eu ca se deschide, tot cu macadam. Am vazut vreo 2 loganele ca s-au avintat cu curaj.
Tg.Secuiesc - Onesti f.bun, frumos, mai mergem si alta data. Onesti - Adjud asfalt scirbos cu tot felul de dire si denivelari si, mici dar multe, zone decopertate.


--------------------
Renault Megane III 2009 Dinamique 1.6 16V
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
vv
post 23 Aug 2005, 11:43
Post #32


dilbert.com


Group: Members
Posts: 1.080
Joined: 10 June 04
From: Bucuresti




Daca mai e cineva interesat - pe valea oltului e ok, semafoare in cateva locuri, dar se circula bine. Adica, asa era luni, ca sambata am stat la o coada de cativa km din cauza ca (virgula) cazusera stanci pe drum. Intre timp, problema a fost remediata. Se lucra pe traseu la repararea drumului, in locurile unde a fost afectat de ploi.


--------------------
Renault Grand Scenic 2008 - B.00.XXX
It is final proof of god's omnipotence that he needs not exist in order to save us.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
AIX
post 23 Aug 2005, 16:07
Post #33


quite a regular


Group: Members
Posts: 604
Joined: 21 October 04
From: Bucuresti




vv, pe Dealul Negru cum se circula? Presupun c-ai trecut si pe acolo. Spre Tg. Jiu a mai fost careva? Tot cu ocol prin Govora/Pietrari ?


--------------------
. . .
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
vv
post 23 Aug 2005, 16:48
Post #34


dilbert.com


Group: Members
Posts: 1.080
Joined: 10 June 04
From: Bucuresti




Si pe dealul negru era ok. Eu nu am vazut portiunea aia de drum super-denivelat de care se zicea mai sus; drumul e rupt intr-un loc dar au pus pietris si se poate trece, pe o banda. Cand am trecut eu, comai lucrau la consolidarea/refacerea drumului in locul ala.


--------------------
Renault Grand Scenic 2008 - B.00.XXX
It is final proof of god's omnipotence that he needs not exist in order to save us.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
dacicuss
post 23 Aug 2005, 17:37
Post #35


Mare Vrajitor KKK


Group: Members
Posts: 299
Joined: 3 August 04
From: Poplaca




Achtung, Baby ! excl.gif
Care circulati zilele astea pe tronsonul Sebes-Deva, cascati bine ochii la Orastie ca se asfalteaza+frezeaza+dracu mai stie ce fac drumarii astia de lucreaza haotic si se misca precum ochii mortului ! Pe bune, nu prea au semnalizat desteptii si riscati sa luati niste dragute de frezari in plin plus ca nu stiu cum naiba, da zilnic 3-4 masini se pleznesc taman in portiunea aia unde mai opresc circulatia...neatentia la volan! Bafta suprema ! biggrin.gif


--------------------
VW Passat 1.9TDI - ww-00-XXX
A religious war is like children fighting over who has the strongest imaginary friend...
The 50-50-90 rule: Anytime you have a 50-50 chance of getting something right, there's a 90% probability you'll get it wrong.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Victorine
post 19 Sep 2005, 10:44
Post #36


Membru autentic


Group: Members
Posts: 2.983
Joined: 20 April 05
From: Timișoara




Trebuie sa plec cu masina miercuri dimineata de la Timisoara spre Bucuresti. Imi poate spune cineva cum e drumul prin sudul tarii? Buzias - Lugoj - Caransebes - Drobeta Tr. Severin - Strehaia - Craiova - Slatina - Pitesti - Bucuresti. Drumul e afectat de inundatii sau e in pericol de a fi inundat ca urmare a ploilor din ultimele zile? Daca are cineva informatii, as fi recunoscator sa le primesc in timp util. Multumesc.


--------------------
Toyota Auris Touring Sports HSD 2014
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
fbatran
post 21 Sep 2005, 14:47
Post #37


Membru


Group: Members
Posts: 181
Joined: 13 March 03
From: Timisoara




iti pot zice eu de prima parte, pana la Caransebes, ca am fost ieri
nu e stralucit, sunt portiuni mai proaste, da merge, nu e f. multa circualtie
nici vorba de inundatii pana aici
denivelari si plombe cat incape .... atentie la gropane, nu sunt multe, da e cate unu de intra toata masina daca nu il ocolesti

99% ca o sa ai parte de ceata, mai ales dimineata si seara


--------------------
Dacia si Audi LGN si mai nou A4 2005 - BFO
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Mache
post 21 Sep 2005, 14:59
Post #38


Chibiț autorizat


Group: Members
Posts: 109
Joined: 25 May 04
From: Bucuresti




Pe autostrada lucrau, saptamana trecuta, la decopertat si asfaltat. Iar intre cele localitati cu numele Bolintin (Deal si Vale) starea autostrazii e proasta.


--------------------
Dacia 1310 TLX 1990 - B-18-X...
"Și dacă-mi spune cineva cum ar pute să hie mai ghini, mă las de tăti, mă duc acolo, mă întorc înapoi, mă iau și pi mini..." - "Eu beu", Pavel Stratan
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
GABY IS BACK !
post 21 Sep 2005, 15:53
Post #39


Membru autentic


Group: Members
Posts: 552
Joined: 15 February 05
From: bucuresti - 4




QUOTE(PanDa @ 23 Jun 2004, 03:59)
Salutare
Administratia Nationala a Drumurilor: non-stop(din cate stiu eu):021-3157566.
Bafta
*



PERFECT ADEVARAT:

021 - 315.75.66

Daca stii sa vorbesti, respectiv politicos si la obiect ( adica nu stai sa te balbai, ci intrebi: "pe traseul W-X-Y-Z sunt ceva probleme si eventual daca se recomanda alta ruta, intre W si Z" )
primesti raspunsuri reale si de foarte mare ajutor.
Retineti numarul, sau bagati-l in agenda telefonului.
Avantaj: poti sa suni si de pe drum, in caz ca ai ceva dubii, sau vrei sa schimbi o ruta, nu este ca pe site.
Sigur sunt informatii actualizate.

DRUM(uri ) BUN(e) !!!

This post has been edited by GABY IS BACK !: 21 Sep 2005, 15:57


--------------------
DACIA SOLENZA CLIMA 2003
CE TIE NU-TI PLACE, ALTUIA NU-I FACE!
NICI MACAR IN TRAFIC!
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
costi
post 22 Sep 2005, 16:13
Post #40


Membru autentic


Group: Members
Posts: 3.230
Joined: 15 October 03
From: Bucuresti




Precipitatiile abundente cazute in ultimele zile au determinat, in unele zone, inchiderea traficului rutier si feroviar.

Drumuri nationale inchise:
DN 1B (podul Bucov);
DN 2 (Maracineni);
DN 2M (Focsani - Andreiasu);
DN 73 D (Mioveni);
DN 73C (Curtea de Arges - Tigveni);
DN 67 (Horezu – Rm.Valcea)
DN 22 ( Braila - Rm. Sarat)

De asemenea, circulatia pe drumul european care face legatura intre Constanta si Mangalia este paralizata. Dinspre Constanta, nici o masina nu mai poate trece de Tuzla.
Hotnews


--------------------
DSN/SLZ
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
dimo
post 23 Sep 2005, 14:21
Post #41


Membru incepator


Group: Members
Posts: 2
Joined: 29 July 05




Salut la toata lumea!

Vreau sa plec spre Moldova (Husi) maine dimineata si sunt curios care mai e situatia drumurilor. Cei de la Comandamentul Central al MTCT au telefoanele ocupate tot timpul si m-am gandit ca daca sunt pe forum soferi din Galati/Braila sa spuna cum sunt drumurile acolo.

Traseul la care m-am gandit este: iesirea pe A2 si apoi Slobozia - Braila -Galati - ... Daca stie cineva ca nu se poate pe acolo rog sa imi spuna si mie.

Multumesc!


--------------------
dacia logan - b 028615
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Codrin
post 23 Sep 2005, 14:26
Post #42


Membru autentic


Group: Members
Posts: 1.364
Joined: 7 January 05
From: Bucuresti




La intrare in Slobozia dinspre A2 politia limitase circulatia peste pod ieri, posibil s-o fi oprit de tot intre timp din cauza Ialomitei. Intreaba la Politia orasului sa fii sigur.


--------------------
Mazda . .
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
ovidiusoft
post 23 Sep 2005, 14:27
Post #43


Membru de sub patura


Group: Members
Posts: 999
Joined: 3 June 05
From: Bucuresti




Ai mei au plecat acum 1 ora spre Braila. Traseul este pe autostrada soarelului si apoi nu stiu. Oricum, iesirea dinspre Voluntari este blocata de politie.


--------------------
Dacia Logan Ambitios 1.6MPI-8V promotia 2005
aici ar veni semnatura, nu?
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Ake
post 23 Sep 2005, 14:35
Post #44


Morderator


Group: Moderatori
Posts: 1.040
Joined: 6 July 04
From: Bucuresti




microbuzele circula prin Ploiesti - Buzau - Berca - Maracineni - etc...
am intrebat azi dimineata pe la 10


--------------------
(si) Dacia Logan Laur.1.4
"Desteapta-te Romane! Traiasca capra vecinului! "
(citat dintr-un sticker auto)
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
paulp
post 23 Sep 2005, 14:43
Post #45


Bagator de seama!


Group: Members
Posts: 3.098
Joined: 31 July 03
From: Iasi




Contabilul meu a venit aseara de la Bucuresti, prin Brasov-Tg Secuiesc-Onesti-Bacau-Iasi.
Se poate circula normal pe ruta aia. Cu o limitare la Poiana Sarata, unde se lucreaza inca la podul ala si e deviat pe alaturi, dar e cu semafor wink.gif


--------------------
Fiat Linea Active, 2011 - PAD
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
dimo
post 23 Sep 2005, 14:46
Post #46


Membru incepator


Group: Members
Posts: 2
Joined: 29 July 05




QUOTE(Smiley @ 23 Sep 2005, 14:34)
citeste topicul asta : http://www.daciaclub.ro/index.php?showtopic=3329

si foloseste cu incredere functia Search
*




Multumesc mult de sfat. Chiar daca nu am posturi multe la activ, citesc zilnic forumul si am mai auzit de functia asta. Numai ca pe mine ma interesau informatii actualizate, nu unele de ieri pe care le-am vazut si la stiri.

Oricum multumesc tuturor pentru ajutor.


--------------------
dacia logan - b 028615
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Manuel
post 23 Sep 2005, 14:48
Post #47


Membru autentic


Group: Members
Posts: 4.116
Joined: 27 November 02
From: VASLUI




Ruta data de Paul mi se parea cea mai buna. De la Bacau vii Vaslui - Husi. In Moldova nu sunt probleme.
Cineva care a plecat prin Buzau, a ajuns in 10 ore, in loc de 4 jumate-5.


--------------------
Opel Astra J Sports Tourer Active 2013 / 2.0 CDTI / 165CP - VS15CMA
"Base e un bou betiv." (corbex)
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Slider
post 23 Sep 2005, 14:52
Post #48


Membru autentic


Group: Members
Posts: 1.279
Joined: 5 December 03
From: Cernavoda




Este traseu pe autostrada soarelui - Fetesti - Facaieni - Viziru - Braila. Nu stiu ce si cum daca se circula sau nu dar pe aici pe la noi (Cernavoda, Fetesti) nu s-au semnalat drumuri inchise.


--------------------
LOGAN Ambiance - CT-xx-xxx
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
skija
post 23 Sep 2005, 14:55
Post #49


proud not to be american


Group: Members
Posts: 513
Joined: 5 January 05
From: Bucharest/Buzau




Au venit ai mei la Buc. azi de la Buzau pe ruta: BUZAU - SLOBOZIA -A2
si maine pleaca tot p-acolo...
si cica mai e o ruta prin PLOIESTI - BAICOI - BUZAU..

Iar de la Buzau faci "stanga" spre BV, la 20 km (Satuc) faci Dreapta (spre Berca (vezi ca-s femei frumoase acolo)) si in rest ai indicatoare...

smile.gif

BAFTA si DRUM BUN !


--------------------
LOGAN MCV 1.5dci 2007 - BZ 80 SKJ
decat o viata Cioran, mai bine o zi Van-Damme...
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
adso
post 23 Sep 2005, 15:07
Post #50


Membru autentic


Group: Members
Posts: 330
Joined: 19 January 04




drumul spre Alexandria e blocat.

blocajul spre nord (spre otopeni - DN1) este monstruos.

sunt in baneasa, si coada de facut stanga la aeroportul baneasa pentur a intra pe DN1 (av. Alex. Serbanescu) a depasit deja pasarela, si se lungeste intr-un ritm monstruos.

deci nu plecati inspre acolo decat daca este absolut strict necesar. estimez timpul de iesire din buc. la peste o ora.


--------------------
Call me Ishmael...
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
MosBabacu
post 28 Sep 2005, 10:20
Post #51


Membru incepator


Group: Members
Posts: 51
Joined: 12 April 05
From: Sibiu




Am si eu o intrebare, in special pt cei din Bucuresti: cum pot ajunge cel mai simplu si mai repede de pe autostrada BUC-Pitesti la aeroport (eu stiu drumul pe la Unirea, dupa aia stanga si tot drept catre iesirea spre Ploiesti)? Se poate ocoli cumva pe centura? E practicabila? Mai sunt probleme din cauza apei in BUC?
Mentionez ca trebuie sa ajung la aeroport maine pe la pranz (ora 14) deci as prefera sa evit pe cat posibil aglomeratia din BUC.
Mersi.


--------------------
DACIA SOLENZA 1.4 MPI - SB-00-XXX
Razvan
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
drumaru
post 28 Sep 2005, 11:52
Post #52


Membru


Group: Members
Posts: 174
Joined: 21 March 05




La ora aia mai bine pe centura si atentie ca la Otopeni e aglomeratie mare, caci se lucreaza la un pod chiar la intersectia spre aeroport. Cei 4 km de la centura la aeroport se pot face si in 30 min.

Ca s-o iei pe centura trebuie sa iesi de pe autostrada unde scrie centura Bucuresti (atentie, ca nu prea e presemnalizata!), ia-te dupa carrefour (cam cind ajungi in dreptul magazinului e iesirea). Cind ai ajuns la intersectia cu centura, ia-o la stinga, spre Ploiesti, Urziceni, nu la stinga, spre Alexandria, Giurgiu.

Problema este ca, dupa vreo 10 km, centura se termina in DN7. La dreapta e Bucuresti, la stinga e Pitesti, Tirgoviste. Ia-o la stinga, treci prin Chitila si dupa vreo citiva km pe dreapta incepe iar centura (sunt indicatoare de Ploiesti, Urziceni). Pina aici drumul e f. bun, portiunea care urmeaza (vreo 4 km) stiu ca era din beton, dar poate au asfaltat-o intre timp. O sa se termine iar centura, in DN 1A. O sa fie la stinga Ploiesti, la dreapta Bucuresti (si poate Urziceni, Calarasi). Ia-o spre Bucuresti de data asta. Dupa vreo citiva kilometri de drum f. bun prin Mogosoaia, centura incepe iar, pe stinga. Sigur sunt indicatoare de Ploiesti, Urziceni, Calarasi. Drum f. bun, 4 km pina la podul Otopeni, unde trebuie sa o iei spre Ploiesti si sa te rogi sa nu fie coada mare.

O varianta ca sa nu mai ajungi la Unirea ar fi ca la Lujerului (prima intersectie mare dupa ce mergi prin Militari vreo citiva kilometri, unde treci pe deasupra pasajului subteran si unde este pe dreapta cum vii tu supermarket Mega Image inainte de intersectie si Cora dupa intersectie) sa o iei la stinga. Mergi un pic paralel cu pasajul, dupa care te vei uni cu strada care iese din pasaj. Nu mai ai decit sa te tii dupa linia lui 41 pina la capat (traversezi Dimbovita, ajungi la piata Cringasi, treci Podul Grant, traversezi Bd. 1 Mai, faci stinga la Manastirea Casin - e foarte simplu, de fapt, doar te tii dupa linie) pina la Sofitel si World Trade Center, unde e si capatul tramvaiului. De acolo la 200 de metri in fata este piata Presei si de acolo tot inainte pina la Otopeni (sunt indicatoare de Ploiesti cu siguranta daca nu stii pe unde sa o iei). Varianta asta nu e mai libera decit cea prin Unirea, dar macar este cu multi kiloemtri mai scurta.


--------------------
Captur 1,5 dci 90 CP
Kadjar 1,3 tce 140 CP
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
MosBabacu
post 28 Sep 2005, 13:11
Post #53


Membru incepator


Group: Members
Posts: 51
Joined: 12 April 05
From: Sibiu




Multe multumiri! Intre timp gasisem pe harta si varianta cu Lujerului, iar acum ca mi-ai dat si puncte de reper la intersectie (Mega Image si Cora) o sa merg pe acolo. Aveam ceva retineri pt ca vazusem la TV ceva apropo de largirea Podului Grant...sau poate era vorba de alt pod blink.gif ?
Oricum mersi fain de info.


--------------------
DACIA SOLENZA 1.4 MPI - SB-00-XXX
Razvan
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
drumaru
post 29 Sep 2005, 12:37
Post #54


Membru


Group: Members
Posts: 174
Joined: 21 March 05




Probabil ca la primavara o sa inceapa reabilitarea la Podul Grant.


--------------------
Captur 1,5 dci 90 CP
Kadjar 1,3 tce 140 CP
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
MosBabacu
post 30 Sep 2005, 08:05
Post #55


Membru incepator


Group: Members
Posts: 51
Joined: 12 April 05
From: Sibiu




OK, acum ca m-am lamurit cu drumul prin BUC, poate sa-mi spuna cineva daca sunt probleme pe V Oltului? Ma intereseaza daca a fost cineva pe acolo saptamana asta pt ca eu am fost acum 2 sapt si era acceptabil, ieri am sunat la drumuri si ziceau doar ca la Dedulesti se circula pe un singur fir si e deviat traficul greu.
Pt cei care vin la SB dinspre Deva, vesti bune: au disparut - cred ca deja celebrele - denivelari de pe banda I de dupa aeroport. Atentie ca inca se lucreaza si mai sunt portiuni frezate, dar cred ca in 2-3 zile o sa fie OK.


--------------------
DACIA SOLENZA 1.4 MPI - SB-00-XXX
Razvan
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
dacicuss
post 30 Sep 2005, 08:36
Post #56


Mare Vrajitor KKK


Group: Members
Posts: 299
Joined: 3 August 04
From: Poplaca




Danke Mosule ca duminica viu la SB si chiar ma enervau deja alea.. wink.gif
La intrarea in Orastie dinspre Deva, mare grija la monumentul ala sau ce dracu o fi unde scrie mare ORASTIE si are steaguri biggrin.gif , e frezat si sunt denivelari, nu veniti lansati ca o muscati.
Daca mergeti spre Deva, la intersectia cu drumul spre Hunedoara s-a pus semafor.Daca e rosu si nu vreti sa stati, tineti banda 1, intrati in dreapta la caricatura aia de benzinarie di fata motelului lui M. Leu...ala vopsit recent crem si iesiti dincolo de semafor. Nici politia nu zice nimic, numai sa respectati indicatorul STOP de ia iesire wink.gif .
Bafta si succese nemasurate!


--------------------
VW Passat 1.9TDI - ww-00-XXX
A religious war is like children fighting over who has the strongest imaginary friend...
The 50-50-90 rule: Anytime you have a 50-50 chance of getting something right, there's a 90% probability you'll get it wrong.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
nasty
post 5 Oct 2005, 10:32
Post #57


Membru autentic


Group: Members
Posts: 1.302
Joined: 3 January 05




Cum e mai bine de mers de la Sibiu la Oradea?
1. prin Deva-Brad-Beius-Oradea
2.prin Alba Iulia-Cluj-Oradea
3. prin Deva-Arad-Oradea


--------------------
. bicl/trt 2006/2020
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
nasty
post 5 Oct 2005, 10:34
Post #58


Membru autentic


Group: Members
Posts: 1.302
Joined: 3 January 05




Cum e mai bine de mers de la Sibiu la Oradea?
1. prin Deva-Brad-Beius-Oradea
2.prin Alba Iulia-Cluj-Oradea
3. prin Deva-Arad-Oradea

M-ar avantaja varianta 1, dar e chiar atat de prost drumul prin Brad-Beius?


--------------------
. bicl/trt 2006/2020
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
MoneyTalks
post 5 Oct 2005, 12:10
Post #59


-


Group: Members
Posts: 2.712
Joined: 18 April 03
From: Ireland




Cel mai bine e varianta 2, prin Cluj. Drumul Beius-Oradea e nasol si pentru mers cu tancul... smile.gif


--------------------
Lexus ES300H 2020
Religia a aparut cind primul ticalos s-a intilnit cu primul prost

Never underestimate the power of stupidity in large groups
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
dacicuss
post 5 Oct 2005, 12:10
Post #60


Mare Vrajitor KKK


Group: Members
Posts: 299
Joined: 3 August 04
From: Poplaca




io am fost anul trecut prin Brad...frumos, peisaje ok, drumul nu-i aglomerat cu exceptia tiristilor de la chemical brothers...n-am injurat prea mult...deci mere ! wink.gif


--------------------
VW Passat 1.9TDI - ww-00-XXX
A religious war is like children fighting over who has the strongest imaginary friend...
The 50-50-90 rule: Anytime you have a 50-50 chance of getting something right, there's a 90% probability you'll get it wrong.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
20 Pages < 1 2 3 4 > » 
Reply to this topicTopic OptionsStart new topic


3 User(s) are reading this topic (3 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Lo-Fi Version  Harta site  Parteneri  Jocuri online  Curs Valutar  HRH Haine din lana merinos Time is now: 28th March 2024 - 13:44
Forum Renault