DaciaClub Logo

Welcome Guest ( Log In | Register )

3 Pages < 1 2 3 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

> creste turatia la liber, ramane turata in 2000 ture

flavyus
post 1 Dec 2013, 19:45
Post #61


Membru autentic


Group: Members
Posts: 238
Joined: 28 February 11




ramsen da-mi pm cu id tau sa imi sp si mie ce sa i fac la garnitura de la corpul clapeta ca ramane turata si a mea.


--------------------
dacia 1310 1986 - ag-07-ryo
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
dj_sweat
post 25 Jul 2016, 09:40
Post #62


DJ


Group: Members
Posts: 277
Joined: 20 February 07
From: Bucuresti (Militari)




Salut,
E vechi postul dar o situatia asemanatoare am avut si eu (scriu aici ca sa citeasca si alti utilizatori), si am pus izolirband peste garnitura aia de la corp clapeta, cateva ture pana a intrat fortat si apasat, dar surpriza: la fel facea. Am recalibrat motorasul dar degeaba. Am scos mufa de la motoras ca sa ajung acasa ok, aveam drum de 1500 de km de mers si am mers ok fara motoras.
A trebuit sa schimb motorasul pas cu pas in tara, era no name, pus cu procedura de calibrare din manual, a tinut o luna de zile.
Acum cu motoras original deocamdata nu face asa. La mine urca pana la 5000 de ture si cobora la 3500 cam la 2-3 secunde urca si cobora singura la ralanti. Si in mers ridicam piciorul de pe pedala si accelara masina singura. Erau cazuri cand apasam acceleratia de doua -trei ori si isi revenea, dar la 1500 - 3000 de ture, tot urca si cobora singura. Am curatat corp clapeta, dar degeaba. Cu motorasul pas cu pas nou s-a rezolvat.

This post has been edited by dj_sweat: 25 Jul 2016, 09:42


--------------------
Dacia Solenza 2004 - Clima
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
muj4k3
post 25 Jul 2016, 15:08
Post #63


Membru incepator


Group: Members
Posts: 63
Joined: 23 September 13
From: München Germany




Si eu am mai patit, motorasele no-name nu prea tin, mai intervin si neetanseitati. Verifica si supapa sau furtunul ce duce burduful de la servofrana alea mai cauzeaza probleme. Cu motoras no-name m-a tinut cam 1 an si ceva insa rareori mai face fite dupa ce am montat o flansa peste corp clapeta sa o tina nemiscata când am dat jos cutia de la filtrul de aer stock.


--------------------
Dacia 1300 1980 - FFB TA 73
Project car: Dacia 1300 [URL=https://www.youtube.com/watch?v=WBZOYdhI7ZA&list=PLqVfcmNR3W1TLdh8PJI-qrSSvO9jDcG_z]Projekt TUTY[/URL]
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
3 Pages < 1 2 3
Reply to this topicTopic OptionsStart new topic


1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Lo-Fi Version  Harta site  Parteneri  Jocuri online  Curs Valutar  HRH Haine din lana merinos Time is now: 25th April 2024 - 08:36
Forum Renault