DaciaClub Logo

Welcome Guest ( Log In | Register )

 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

> Probleme alarma la inchidere centralizata, Alarma viper, setari

adin67
post 5 Jul 2015, 09:59
Post #1


Membru incepator


Group: Members
Posts: 30
Joined: 23 June 06




Salut forumisti. Intampin o problema cu alarma Viper350HV(instalata la cumpararea masinii Logan 1,6 ambition, aprox in '08). Zilele trecute m-am jucat cu telecomanda si in viteza am apasat pe o combinatie de butoane incat la inchidere/deschiderea centralizata a usilor nu mai piuie/bipaie. Am citit manualul de utilizare a alarmei si se pare ca in graba mea, am trecut-o pe modul silentios(adica sa nu emita niciun sunet la inchiderea, deschiderea usilor). Ptr. revenire la modul normal, se apasa rapid pe butonul aux. Zis si facut dar nimic, s-a incapatanat sa ramana pe mute. Am incercat tot felul de combinatii de butoane si nici un rezultat, cred ca am zapacit-o complet. In rest isi face treaba doar ca la inchidere,deschidere i-a pierit graiul(piuitul). Nu stiu ce sa mai fac, poate v-ati lovit de problema asta.
Scuze daca am postat gresit, dar nu am gasit un forum dedicat acestei probleme, drept e ca nu am mai intrat pe aici de prin 2013.


--------------------
Dacia Logan Ambition 2006 1,6MPI
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Reply to this topicTopic OptionsStart new topic


1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Lo-Fi Version  Harta site  Parteneri  Jocuri online  Curs Valutar  HRH Haine din lana merinos Time is now: 28th March 2024 - 14:05
Forum Renault