DaciaClub Logo

Welcome Guest ( Log In | Register )

4 Pages « < 2 3 4 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

> Unirea cu Moldova, Aveti curaj sa votati?

Sa se uneasca Romania cu Moldova?
 
DA [ 105 ] ** [34.09%]
NU [ 163 ] ** [52.92%]
ma mai gindesc [ 40 ] ** [12.99%]
Total Votes: 308
Guests cannot vote 
CGDBZ
post 29 Nov 2010, 22:20
Post #91


Membru autentic


Group: Members
Posts: 2.487
Joined: 8 July 09
From: BZ




Votat nu.


--------------------
- - -
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
dragoselu
post 30 Nov 2010, 06:59
Post #92


SB-12-UST


Group: Members
Posts: 677
Joined: 5 November 06
From: Sibiu




QUOTE(Victoras2001 @ 29 Nov 2010, 22:45)
Nu traim noi sa prindem Unirea. Tu nu vezi ca nu suntem in stare sa avem grija de noi? Aia ne lipsesc? Eu le stiu foarte bine modul de a gandi si te asigur ca nu avem nevoie de asa ceva.
*



Las ca ne vine si noua randul... Ai sa vezi tu ca ne vor plati si pe noi in produse, ba mai rau, sa nu vina ei cu ideea sa ne plateasca in natura! icon_mrgreen.gif

PM: Eu ce sa zic? Daca spun NU, pai vin dintr-o familie mixta, romano-moldoveana... blush.gif Problema e ca ar fi o serie de cheltuieli si de dificultati enorme pentru a se realiza Unirea (prima problema a moldovenilor rusofoni e legata de limba rusa, ori invata ei limba rusa, ori o invatam noi wink.gif , pai cum Dumnezeu sa angajezi un rus care sta in Giurgiulesti de ani de zile si spune "Ia bal cu caruta la rinok sa cumpar pecenii si piva... Eu am mers cu caruta la piata sa cumpar biscuiti si bere...), mari probleme cu mafiotii din R. Moldova, pai daca nu mai sunt vami, vine prapadul peste noi, plus ca PIB-ul lor e cu mult mai mic decat al nostru, presupun ca Boccel va face media aritmetica si va mai si taia un 25 de procente, asa de bun venit si de bun augur, ca moldoveanul tine capul jos, sa nu va bazati pe noldoveni ca astia nu ies la greva, caci au frica in sange de pe vremea URSS-ului, atunci sa te fi ferit Dzeu sa iesi la greva ca te impuscau...
Sunt multe, rezulta ca NU, nu se poate realiza Unirea...

This post has been edited by dragoselu: 30 Nov 2010, 07:09


--------------------
Volkswagen Passat TDI 1996 - GL-11-UST
[SIZE=14]Nicio masa fara usturoi![/SIZE]
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Victoras2001
post 30 Nov 2010, 08:36
Post #93


Membru autentic


Group: Members
Posts: 2.840
Joined: 15 February 08




Am trait un episod uluitor. In fata Guvernului se stransesera mii de studenti. Chestii cu bursa si ce mizilicuri mai voiau ei... In acea zi venea in vizita presedintele Georgiei, Eduard Sevarnadze. A aparut un inalt militian moldovean cu o portavoce si a grait cam asa: va rog sa mergeti acasa si sa reveniti maine la adunare. Astazi vine presedintele Sevarnadze. Nu ne faceti sa va alungam, ca stiti cat de rau va batem. E, spre uimirea mea, in cateva momente au lasat si scandari si lozinci si tot, s-au intors cuminti cu spatele la Guvern si s-au carabanit care pe unde-a putut. Cand i-am intrebat pe cativa de ce pleaca, am primit un raspuns de genul "Esti nebun ai? Ne termina astia".
N-ati avut ocazia sa intrati intr-un comisariat de politie. Dupa prima intrare in cladire, in hol, exista un perete de gratii din tavan pana-n pamant si din perete-n perete. Gratii groase de cativa cm. Nici in puscarie nu cred ca-i in halul ala.
Despre ce am auzit ca patesc aia de-i prinde politia, mi-e si frica sa spun pe aici. Ca sa nu mai spun ce povesti am auzit de la aia care-au facut armata pe acolo.


--------------------
ZAZ Zaporojeț 1969
Femeia nebatuta e precum o casa nematurata.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
tataiedaciotul
post 30 Nov 2010, 09:09
Post #94


Membru autentic


Group: Members
Posts: 504
Joined: 20 September 08
From: Bucuresti




Am votat NU.


--------------------
Dacia Solenza Scala - B-31-PGD
Bucuresti,Dacia Solenza, Scala 2004
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Victoras2001
post 30 Nov 2010, 09:26
Post #95


Membru autentic


Group: Members
Posts: 2.840
Joined: 15 February 08




Io n-am votat nimic, ca oricum nu conteaza votul asta.

30 Nov 2010, 09:29:
Acum vad ca autorul topicului intreaba daca sa se uneasca Romania cu Moldova. radmasa.gif
Probabil ca cei care au votat negativ, s-au referit la faptul ca vor sa se uneasca Moldova cu Romania si nu invers. Auzi ce-am ajuns. Sa ne unim cu aia. radmasa.gif

This post has been edited by Victoras2001: 30 Nov 2010, 09:29


--------------------
ZAZ Zaporojeț 1969
Femeia nebatuta e precum o casa nematurata.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
dragoselu
post 30 Nov 2010, 09:30
Post #96


SB-12-UST


Group: Members
Posts: 677
Joined: 5 November 06
From: Sibiu




QUOTE(Victoras2001 @ 30 Nov 2010, 09:36)
Am trait un episod uluitor. In fata Guvernului se stransesera mii de studenti. Chestii cu bursa si ce mizilicuri mai voiau ei... In acea zi venea in vizita presedintele Georgiei, Eduard Sevarnadze. A aparut un inalt militian moldovean cu o portavoce si a grait cam asa: va rog sa mergeti acasa si sa reveniti maine la adunare. Astazi vine presedintele Sevarnadze. Nu ne faceti sa va alungam, ca stiti cat de rau va batem. E, spre uimirea mea, in cateva momente au lasat si scandari si lozinci si tot, s-au intors cuminti cu spatele la Guvern si s-au carabanit care pe unde-a putut. Cand i-am intrebat pe cativa de ce pleaca, am primit un raspuns de genul "Esti nebun ai? Ne termina astia".
N-ati avut ocazia sa intrati intr-un comisariat de politie. Dupa prima intrare in cladire, in hol, exista un perete de gratii din tavan pana-n pamant si din perete-n perete. Gratii groase de cativa cm. Nici in puscarie nu cred ca-i in halul ala.
Despre ce am auzit ca patesc aia de-i prinde politia, mi-e si frica sa spun pe aici. Ca sa nu mai spun ce povesti am auzit de la aia care-au facut armata pe acolo.
*



Am doi vecini moldoveni din Giurgiulesti care au fost batuti mar de militienii din Chisinau in perioada 7 aprilie 2009 cand a fost revolta tinerilor anti-comunisti... Plus ca sunt tineri care au disparut fara urme...


--------------------
Volkswagen Passat TDI 1996 - GL-11-UST
[SIZE=14]Nicio masa fara usturoi![/SIZE]
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Victoras2001
post 30 Nov 2010, 09:40
Post #97


Membru autentic


Group: Members
Posts: 2.840
Joined: 15 February 08




Pai cine nu-si poate stapani curiozitatea, sa bage pe google imagini "ion tibuleac". mad.gif

Ca uitasem. Astia au deja 3 ani de cand nu-s in stare sa-si aleaga un presedinte. Si cred ca asa o s-o tina mult si bine la cat ii duce capul. radmasa.gif


--------------------
ZAZ Zaporojeț 1969
Femeia nebatuta e precum o casa nematurata.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Laurentziu83
post 30 Nov 2010, 12:22
Post #98


Membru autentic


Group: Members
Posts: 7.588
Joined: 17 May 05
From: Tziganistan




QUOTE(Victoras2001 @ 29 Nov 2010, 14:51)
E vorba de teritoriul romanesc, nu de cand ti se ridica tie sa vizitezi o tara.
*


O fi fost romanesc, dar eu n-am simtit nimic romanesc pe acolo. La vama granicerii dau impresia ca stiu mai bine rusa decat romana, nu vezi masini romanesti pe strazi, pe strazi in Cahul auzi mai mult ruseste decat romaneste, mai au si firme in chirilica la magazine, la pizzerie in centru in Cahul m-am inteles mai degraba prin semne, ca nu stia chelnerita romaneste (mai repede m-as intelege in romaneste in Varna, Bulgaria), ce sa mai zic, simteam ca limba vorbita in general e rusa si ca mi se face o favoare ca mi se vorbeste in romaneste.
Ca sa nu mai zic ca, in Kiev cand am fost asta vara, mai mai stat si cu niste amici din Chisinau. Unul dintre ei nu vorbea deloc romaneste, intelegea in schimb, la el in familie se vorbea rusa.

Politica rusa a incercat sa interzica limba romana, din ce am inteles, cat era URSS-ul la putere nu vorbea nimeni romaneste, asa ca parintii au fost nevoiti sa vorbeasca in ruseste in casa cu copii, iar rezultatul se vede.

Asa ca nu prea vad ce este romanesc din teritoriul de peste Prut. Si nu o spun cu rautate, nu am voie sa o zic, in conditiile in care bunicul meu (dumnezeu sa-l ierte) e nascut in Orhei, sora lui a ramas acolo si am in continuare veri pe acolo, insa nu mi-am mai vazut neamurile de acolo din 1992.

Unirea cu Romania nu ar folosi nimanui, dpdv administrativ, cel putin dupa cum vad eu. Mai degraba ar ajuta o politica mai putin restrictiva dpdv al vizelor, ar costa si mai putin.

Aderarea la UE pana una alta reprezinta unul din putinele lucruri bune care s-au intamplat in Romania in ultimii 20 de ani.

This post has been edited by Laurentziu83: 30 Nov 2010, 12:23


--------------------
. . .
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
IRONICK
post 30 Nov 2010, 12:29
Post #99


-


Group: Members
Posts: 21.839
Joined: 19 April 05
From: Romania




Pana si Bruce Willis este la curent, Moldova e de rahat!


--------------------
CUGIR Albalux 11 1982 - B-11-LUX
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
mykissfm
post 30 Nov 2010, 12:48
Post #100


Membru autentic


Group: Members
Posts: 347
Joined: 11 May 09
From: Bucuresti




Moldova este parte din tara noastra,in trecut s-a platit cu sange si noi pentru ei si ei pentru noi.


--------------------
Nissan Qashqai Acenta 1.33 tce 140cp 2019
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Laurentziu83
post 30 Nov 2010, 13:07
Post #101


Membru autentic


Group: Members
Posts: 7.588
Joined: 17 May 05
From: Tziganistan




Si cui a folosit?


--------------------
. . .
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Merced
post 30 Nov 2010, 14:38
Post #102


No fear. No limit. No equal.


Group: Members
Posts: 8.230
Joined: 24 June 07




QUOTE(Laurentziu83 @ 30 Nov 2010, 12:22)
Aderarea la UE pana una alta reprezinta unul din putinele lucruri bune care s-au intamplat in Romania in ultimii 20 de ani.
*




Asta e alta discutie, dar mi-ar placea sa dai niste argumente. Da' solide. wink.gif


--------------------
Ford Ka 2012 1.2 benzina 69 cai Titanium
it's a kind of peace.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
bion
post 30 Nov 2010, 17:36
Post #103


Membru autentic


Group: Members
Posts: 2.711
Joined: 1 May 04
From: TM




Boieri dumneavoastra ian faceti o socoteala si vedeti in ultimii 300 de ani cat au fost basarabenii( caci de ei vorbim,Bucovina e alta calimera mai nasoala) uniti cu patria mama si va zic io ca iese cu -.Am mai scris p`aici de amintirile mamei mele din perioada petrecuta in Basarabia interbelica .Functionarii, profesorii ,magistratii romani erau priviti de multimea rusa si evreiasca si chiar de moldoveni( ei isi clamau titlu de moldoveni nu de romani) ca niste straini venite sa-i ocupe. Noaptea atacau casele viniturilor spargandu-le geamurile si proferau amenintari. Ziua parea liniste ca erau patrulele de jandarmi.Amintiti-va episoadul retragerii romane in 1940 si" suferinta" bastinasilor ca raman fara de Romania.Lipsa de sentiment national adevarat al romanilor( a se vedea istoria noastra impartita in trei cu razbelurile de rigoare) e evidenta in Basarabia.Ca sunt si ROMANI acolo e adevrat dar nu ei dau tonul.Mai e si problema cu caracterul...
Asa ca Unirea aia a cam fi ceva fortat plus ca pe langa 2 miloane de tigani,2 milioane de bozgori ne-am alege si cu 2 milioane de rusi. icon_mrgreen.gif
Era posibil ceva in `91 cand rusii erau in kkt dar trebuia cu arma si cu expulzari masive de populatie.N-am avut noi curajul asta nici in 1919. sad.gif


--------------------
Dacia SLZ Scala 2003 - TM54
Crăpa-le-ar Domnul ficații
Și setea ogoi-le-ar cu venin,
Căci n-au păreche-n lume blestemații
Crîșmarii care toarnă apă-n vin !
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Laurentziu83
post 30 Nov 2010, 17:52
Post #104


Membru autentic


Group: Members
Posts: 7.588
Joined: 17 May 05
From: Tziganistan




QUOTE(Merced @ 30 Nov 2010, 14:38)
Asta e alta discutie, dar mi-ar placea sa dai niste argumente. Da' solide. wink.gif
*


Argumente solide nu stiu sa dau, ca nu-s politician. Eu zic ca si posibilitatea pentru mai multi de a pleca la munca in spatiul UE fara sa-i mai doara capul de perioade maxime de sedere, vize, etc, si sa trimita bani in tara, tot reprezinta un lucru bun, ca noi nu mai producem nimic si nici nu facem nimic sa combatem asta.
Eu unul recunosc ca nu iesisem din tara pana atunci si nici nu posedam pasaport prima data cand am facut-o.
Ca merge Romania prost acum, e doar vina noastra ca natie, ca suntem o nate de tampiti. Uite, Moldova n-a avut nevoie de UE ca sa fie la fel de rau ca noi, numai ca cetatenii lor au nevoie de vize ca sa vina pe la noi, invers nu e nevoie.


--------------------
. . .
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
iulian'71
post 30 Nov 2010, 19:23
Post #105


membru uneori batut in cap


Group: Members
Posts: 895
Joined: 18 April 10




Chiar daca sunt moldovean de dincoace nu prea am o parere buna despre unirea cu fratii de peste Prut. Stiu de la bunicii mei ca dupa 1918 cand s-au reunit cu noi si au fost ajutati la greu de guvernele din anii '20 ei tot la rusi se gandeau, ca le-ar fi fost mult mai bine cu bosevicii. A urmat apoi 1940-1941 cand au fost sub URSS si cand au revenit la R. iar nu le-a convenit.
Asa ca unirea cu ei e cu dus-intors dar mai bine nu va fi.


--------------------
Renault Megane sedan/ Kadjar Expr. 1.5dci85cp.2009/Business 2018 1.5dci 110cp - GL-07-***
Mersul pe jos face piciorul...peste 45.
Grabeste-te incet.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Laurentziu83
post 30 Nov 2010, 19:39
Post #106


Membru autentic


Group: Members
Posts: 7.588
Joined: 17 May 05
From: Tziganistan




Sintetizand, dupa cateva drumuri pe acolo, Moldova zici ca e o Rusie, cu diferenta ca te intelegi pe strada cu lumea.
Totu-i rusesc de cum treci granita la Giurgiulesti, sunt doar 10-12 km distanta si deja simti ca ai trecut in alta lume.
Nu mai zic de Reni, ma simteam de parca eram la mii de km de casa, cine stie unde pe teritoriu rus, si cu toate astea eram pe bicicleta, plecat de 2 ore, la nici 20 de km de casa. Braila e la fel de departe.

This post has been edited by Laurentziu83: 30 Nov 2010, 19:40


--------------------
. . .
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Victoras2001
post 30 Nov 2010, 20:33
Post #107


Membru autentic


Group: Members
Posts: 2.840
Joined: 15 February 08




Moldova (RM) nu e la fel ca noi. Eu nu ti-as dori sa afli pe propria-ti piele adevarul de acolo.


--------------------
ZAZ Zaporojeț 1969
Femeia nebatuta e precum o casa nematurata.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
einstein1984
post 30 Nov 2010, 20:56
Post #108


fan Dacia


Group: Members
Posts: 19.907
Joined: 12 November 05
From: Bucuresti




Asta e ca si cum ai intreba pe aia din coreea de S daca vor sa se uneasca cu RPC.


--------------------
daca nu ai o toyota 4X4,ai gresit masina - negru pe alb
"Popa Nan e-o stradă-nspre Hala Traian
De la Foișor până-n Piața Vitan"
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Merced
post 30 Nov 2010, 23:50
Post #109


No fear. No limit. No equal.


Group: Members
Posts: 8.230
Joined: 24 June 07




Nu e chiar aceeasi situatie. Coreea de Sud ar putea probabil gestiona o situatie d-asta, mai ales din punct de vedere financiar. In plus, cum or fi ei cei din nord, sunt coreeni. Rusii au stramutat o parte suficienta din populatia romana din Basarabia, plus ca au populat-o ani de zile cu rusi. Acum mai multi rusi sunt in tara aia decat romani, fara suparare pentru cei care azi sunt "minoritari".


--------------------
Ford Ka 2012 1.2 benzina 69 cai Titanium
it's a kind of peace.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Highlander91
post 1 Dec 2010, 13:35
Post #110


Membru incepator


Group: Members
Posts: 25
Joined: 31 October 10




E amuzanta ideea votului pentru unire radmasa.gif
Germania a votat? La 1918 s-a votat? Daca va exista o unire, va fii gentleman agreement. Adica o intelegere intre "oamenii tarii" Avand in vedere statutul Gagauzia si problema transnistreana cat si accesul la mare in posesia Ukrainei Rusesti este peste mana celor doua tari un asemenea act.

Pe forumurile Moldovenesti unionistii vor si unire si autonomie. Ce nu au priceput ei, este ca niciodata parlamentul Romaniei nu va accepta o unire conditionata, cum de altfel nu a facut-o nici la 1918.
Despre costuri; Bucurestiul a renuntat de doua ori la Basarabia in favoarea Ardealului, si sunt convins ca o va mai face de cate ori este nevoie. Insa de fiecare data i-a devenit datoare.

Este posibila unirea doar in cazul impartirii Ukrainei intre puteri. Moldova ar scapa de Transnistria industrializata care nu i-a apartinut niciodata si va primii accesul la Marea Neagra.
Avand in vedere maturizarea politica a Sovietului Suprem, nu mai este necesara o zona tampon intre est si vest, si prin urmare, nici necesitatea statelor artificiale. Proiectul Ukraina nu se justifica, si o reamenajare teritoriala este iminenta.

A se observa ca nici China numai are nevoie de Koreea de Nord la granita cu Vestul.
Cat despre integrarea in UE! Europolul nu isi poate asuma un asemenea gest fata de cetatenii sai. Ramane Romania singura , care sub capriciile Reintregirii sa isi ia toti pumnii in cap de la vestici... si sa-i absolve de responsabilitatea unui nou val de "barbari"

This post has been edited by Highlander91: 1 Dec 2010, 13:39


--------------------
Ford Focus 2008 1.6benzin
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
tataiedaciotul
post 2 Dec 2010, 08:38
Post #111


Membru autentic


Group: Members
Posts: 504
Joined: 20 September 08
From: Bucuresti




Amin... popa.gif


--------------------
Dacia Solenza Scala - B-31-PGD
Bucuresti,Dacia Solenza, Scala 2004
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
DeDeRa
post 31 Aug 2011, 07:49
Post #112


Membru incepator


Group: Members
Posts: 13
Joined: 16 August 11




Peste tot aud romani spunand "Basarabia e pamant romanesc" sau ceva de genu'. Dar pe moldoveni...i-a intrebat cineva ceva? Eu am cativa prieteni basarabeni care nici nu vor sa auda de asa ceva.


--------------------
SsangYyong Kyron 2008
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Victoras2001
post 31 Aug 2011, 08:05
Post #113


Membru autentic


Group: Members
Posts: 2.840
Joined: 15 February 08




QUOTE(bion @ 30 Nov 2010, 18:36)
Era posibil ceva in `91 cand rusii erau in kkt dar trebuia cu arma si cu expulzari masive de populatie.N-am avut noi curajul asta nici in 1919. sad.gif
*


Mda. S-a vrut atunci. Mireca Druc chiar d-aia si-a si pierdut postul. Numai ca pe vremea aia, conform sondajelor, doar 7% din populatia RM dorea unirea cu Romania. Erau inca sub influienta conditiilor din URSS, unde era litrul de benzina cateva copeici, salamul era bun si ieftin, iar lor li se spune sistematic ca sunt natie moldoveneasca si ca romanu' i-a cotropit. Asa s-au nascut, asa au crescut, n-ai ce le face.
Cand s-au ridicat vocile de Unire, le-au taiat rusii gazele si i-au linistit. Gateau in fata blocului, pe pirostrii, cu lista lipita pe usa care e la rand.

QUOTE(DeDeRa @ 31 Aug 2011, 08:49)
Peste tot aud romani spunand "Basarabia e pamant romanesc" sau ceva de genu'. Dar pe moldoveni...i-a intrebat cineva ceva? Eu am cativa prieteni basarabeni care nici nu vor sa auda de asa ceva.
*


radmasa.gif radmasa.gif radmasa.gif
Ma doare-n penis pe mine de ce vor prietenii tai basarabeni. I-ai intyrebat ce natie sunt?
Iar pe doamnele geografie si istorie nici acolo nu le doare de parerea prietenilor tai.
Pamantul ala a fost si este romanesc. Faptul ca ne-am lua belea pe cap daca l-am cere acum, e alta poveste.
Imi aduc aminte cum m-a intrebat un basarabean d-asta prieten d-al tau, de ce sa se uneasca Moldova cu Romania si nu invers? radmasa.gif


--------------------
ZAZ Zaporojeț 1969
Femeia nebatuta e precum o casa nematurata.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
argon
post 31 Aug 2011, 10:36
Post #114


Mesaj semiautomat


Group: Members
Posts: 33.671
Joined: 15 August 05




Eu sunt pentru, odata in UE, toti moldovenii vor pleca in vest, ca legal e altceva fata de acum, ascunsi in tiruri sau cu calauze, ca mexicanii, si spatiul ala ramas gol e bun de dus ungurii.


--------------------
Renault Laguna 2007 - 2.0 DCI 16v 180
Fara turbo, viata e pustiu.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
ady77
post 31 Aug 2011, 11:49
Post #115


راحتزیل یو


Group: Members
Posts: 1.721
Joined: 15 December 05
From: near Bacau




Sau in cazul tau, unguroiaca tongue.gif


--------------------
________________ ________________ _________________
The problem with this world is that the intelligent are full of doubts, while stupid ones are full of confidence.

ecnedifnocfollufsisoM
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
corbex
post 31 Aug 2011, 12:53
Post #116


Desi nu pare, ma plimb cu Dacia


Group: Members
Posts: 8.198
Joined: 11 July 06
From: bucuresti




D'aia aveti, tu si cu Kum, un aer de independenta. Nu recunoasteti unirea.


--------------------
dacia solenza 2005, cheala
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Victoras2001
post 31 Aug 2011, 14:56
Post #117


Membru autentic


Group: Members
Posts: 2.840
Joined: 15 February 08




QUOTE(argon @ 31 Aug 2011, 11:36)
Eu sunt pentru, odata in UE, toti moldovenii vor pleca in vest, ca legal e altceva fata de acum, ascunsi in tiruri sau cu calauze, ca mexicanii, si spatiul ala ramas gol e bun de dus ungurii.
*


radmasa.gif
Cum ai reusit, ma, spiritu' asta? Ti-a furat cineva contu'?


--------------------
ZAZ Zaporojeț 1969
Femeia nebatuta e precum o casa nematurata.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
alex1500ro
post 5 Sep 2011, 20:30
Post #118


Membru incepator


Group: Members
Posts: 26
Joined: 9 July 06




Nu vad rostul avem deja destui comunisti in tara


--------------------
Dacia 1310 1997 berlina
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
4 Pages « < 2 3 4
Reply to this topicTopic OptionsStart new topic


1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Lo-Fi Version  Harta site  Parteneri  Jocuri online  Curs Valutar  HRH Haine din lana merinos Time is now: 23rd April 2024 - 19:25
Forum Renault