DaciaClub Logo

Welcome Guest ( Log In | Register )

 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

> Lemforder sau fake?, Bieleta de directie

indrecan_calin
post 19 Sep 2017, 17:56
Post #1


Membru autentic


Group: Members
Posts: 231
Joined: 6 April 12




Salutare tuturor,
Trebuie sa schimb capetele de bara si bieletele de directie asa ca m-am hotarat sa pun piese bune si anume LEMFORDER.
Am comandat doua bucati capete de bara care au sosit doar in pungi SIGILATE (fara cutie) si doua bielete de directie care au sosit in cutii de carton nesigilate si in interior se aflau bieletele in pungi NESIGILATE.
Pe bielete nu scrie absolut nimic, deci ar putea fi orice marca, nu?
Nu sunt rau intentionat si nu vreau sa le returnez daca voi imi spuneti ca este normal. Doar ca mi se pare dubios cum aceeasi marca sigileaza pungile cu capetele de bara si nu sigileaza pungile cu bielete de directie.

Va rog sa imi spuneti cei care ati cumparat bielete de directie Lemforder, arata ca cele din poza mea si mai ales, le-ati primit sigilate?

In prima poza din atasament se afla unul din capetele de bara marca Lemforder.
In a doua poza din atasament se afla una dintre bielete.
A treia poza este de ansamblu.

Intentionez sa le montez sau sa le returnez zilele urmatoare.
Multumesc de ajutor


Attached thumbnail(s)
image1.JPG ( Size: 2.32mb ) Number of downloads: 171
image2.JPG ( Size: 1.73mb ) Number of downloads: 183
image3.JPG ( Size: 2.02mb ) Number of downloads: 175


--------------------
Dacia Logan 1.6 2005 - MM 05 xxx
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
user123
post 19 Sep 2017, 18:38
Post #2


Membru autentic


Group: Members
Posts: 1.114
Joined: 4 August 09




Noile repere Lemforder vin in pungi sigilate, mai ales daca sunt facute in Turcia

Am folosit asa ceva recent, la loganul lui tata - erau Made in turkey, cum sunt ale tale, dar avea piulita in set si cel mai important, erau SIGILATE

Cred ca e ff important ca punga/cutia sa fie sigilata, macar garanteaza aparent ceva.......daca este desigilata, putem face speculatii si scenarii ce intrec Cafeneaua....


Lemforder face piese bune, numai asa ceva folosesc la masini si nu am avut probleme....


Recent am citit ca unii sunt suspiciosi cu privire la reperele din Turcia......poate fi un aspect si eu am strans din dinti cand le-am cumparat pe ultimele insa....


Referitor la reper.....ideal ar fi sa aiba stantata bufnita pe piesa, sau un cod etc.....la 8V la mine asa au fost, la taica-meu nu m-am uitat cand le-am montat


Daca pungile acelea au fost SIGILATE, ele par a fi in regula.....bielete adica

Daca nu au fost sigilate..........facem orice scenariu doresti tu



LE : am obs mai bine acum, in poza 2, piesa este stantata.....cu "bufnita", sau ma insel eu?

This post has been edited by user123: 19 Sep 2017, 18:40


--------------------
Dacia Renault 2004/2018

Stop, drop and roll will not save you in hell - inscriptie pe o biserica in Virginia
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
4x4
post 19 Sep 2017, 18:39
Post #3


Übermensch


Group: Members
Posts: 3.394
Joined: 24 March 07




Daca te ajuta, am cumparat mai multe piese Lemforder pentru alta masina si au avut si cutie. Iar piesa vopsita cu negru pare facuta vineri cu 5 minute inainte de incheierea progamului.

Dpmdv nu te risti la directie cu un fake, mai bine returnezi si iei din alta parte.


--------------------
W S S
Attere Dominatum!
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
indrecan_calin
post 23 Sep 2017, 08:17
Post #4


Membru autentic


Group: Members
Posts: 231
Joined: 6 April 12




Bieletele de directie au emblema Lemforder asa ca le-am montat.
Va multumesc pentru raspunsuri si in caz de voi avea probleme, revin aici cu mesaj.
Salutare


--------------------
Dacia Logan 1.6 2005 - MM 05 xxx
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Reply to this topicTopic OptionsStart new topic


1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Lo-Fi Version  Harta site  Parteneri  Jocuri online  Curs Valutar  HRH Haine din lana merinos Time is now: 19th April 2024 - 20:05
Forum Renault