DaciaClub Logo

Welcome Guest ( Log In | Register )

30 Pages < 1 2 3 4 5 > »  
Closed TopicStart new topic

Outline · [ Standard ] · Linear+

> "Corabia" mea...., de la Nissan la Logan

kossak
post 29 Sep 2009, 23:49
Post #61


Membru autentic


Group: Members
Posts: 745
Joined: 27 May 08
From: Cluj-Napoca




Foarte modesti smile.gif

O brosura din Australia.
A se vedea ultima poza: 12 luni garantie, 20.000 km si 36 luni anticoroziune smile.gif

c32laurelbrochure1wj4.th.jpg

c32laurelbrochure2ux4.th.jpg

c32laurelbrochure3rf6.th.jpg

Despre pret..date luate de pe un forum

"C32...1985 Nissan Laurel 3.0V6 SGX Hardtop. Had the VG30S single carburettor engine. Only available as 4 speed overdrive auto. These were sold new in NZ between 1984-1987, and were a very expensive car. $65,000 NZ dollars. (a top model Nissan Bluebird sold for about $28,000 NZD) Had the rear seat radio controls as standard, electrically operated drivers seat, huge bumpers compared to the JDM Laurels, independant rear suspension, 4 wheel disc brakes and 15" alloys. Tilt and slide sunroof was standard on the hardtops only. Even the rear seat could be slid forward and back for comfort, and had removeable rear headrests."

This post has been edited by kossak: 30 Sep 2009, 00:07


--------------------
Honda Civic 1.8 Sport, ex Dacia Logan 1.4 Laureate
"Whenever you find yourself on the side of the majority, it is time to pause and reflect"
User is online!Galerie FotoPM
Go to the top of the page
+
kossak
post 2 Oct 2009, 18:31
Post #62


Membru autentic


Group: Members
Posts: 745
Joined: 27 May 08
From: Cluj-Napoca




Azi am primit (intr-un final) cei 15 litri de ulei de cutie Castrol Dexron 3.

Am procedat prin metoda clasica: bag ulei pe la joja si il scot la furtunul de la radiator.
Am consumat 12 litri de ulei pana a iesit curat pe furtun.
Daca aveam o garnitura noua, demontam capacul de la cutie dar fiinda a fost deja dat de 2 ori fara a schimba garnitura nu am vrut sa ma risc.

Si niste poze:
DSC_0015_2.jpg ( Size: 41.88k ) Number of downloads: 1246
DSC_0014_2.jpg ( Size: 16.27k ) Number of downloads: 1289
DSC_0003_2.jpg ( Size: 57.72k ) Number of downloads: 1229
DSC_0002_2.jpg ( Size: 42.51k ) Number of downloads: 1219
DSC_0022_2.jpg ( Size: 30.79k ) Number of downloads: 1198
DSC_0025_2.jpg ( Size: 45.82k ) Number of downloads: 411


Asa a aratat ulei scos din cutie la final:
DSC_0039_2.jpg ( Size: 45.77k ) Number of downloads: 401


Si la final:
DSC_0058_2.jpg ( Size: 45.77k ) Number of downloads: 452


Pret ulei: 345 RON

Impresii: deocamdata merge OK, schimba mult mai fin. Ramane de vazut daca se schimba ceva dupa ce fac "rodaj" la ulei.

This post has been edited by kossak: 2 Oct 2009, 18:32


--------------------
Honda Civic 1.8 Sport, ex Dacia Logan 1.4 Laureate
"Whenever you find yourself on the side of the majority, it is time to pause and reflect"
User is online!Galerie FotoPM
Go to the top of the page
+
alecsnissanlaurel
post 4 Oct 2009, 10:35
Post #63


Membru incepator


Group: Members
Posts: 12
Joined: 4 October 09




Salutare!
In primul rand felicitari pentru masina si pentru pasiunea investita in ea, in al doilea rand constatarea mea este ca aceasta masina merita sa fie intretinuta intrucat este poate una din cele mai "fidele" masini de care am auzit. Detin un model c31 din 1981 cred ca este ca cea a tatalui tau...impresii le prezint, concluziile le trageti voi... 2800 cm3 eu stiam de 90 cp, cutie manuala 5 trepte - consum 90-100 km/h(aprox 2200-2300 rot/min) - 5.5-6.//110-120 - aprox 6.2/6.5(2900-3000 rot/min). in 3 ani am schimbat consumabile - ca student fac naveta saptamnal buzau-bucuresti (aprox 260 km dus intors plus aprox 80 km saptamanal in bucuresti), schimbat ulei si filre in jur de 80.000 km. ca probleme pot semnala diferentialul care mai arunca ulei pe la simeringul de la cupla - completez aprx 1 l la 2000- 2300 km in ceea ce priveste rugina exista un singur loc pe caroserie unde este atacata....la arcada aripei de pe stanga spate unde a fost efectuata repartie si s-a sudat o alta tabla....
In ansamblu...la modul obiectiv nu pot face comparatie decat cu Cielo( pe care il detine tata) si un alt model de niisan - mai tanar - Almera 2002.
In ceea ce priveste confortul nu se poate discuta de niciuna dintre cele doua masini, la drum lung Laurel-ul ofera cea mai confortabila pozitie(poti sta relaxat cu piciorul stang....il poti intinde complet) - ca stabilitate - nu intra in discutie Cielo si nici la cap consum...cielo a batut recordul in traficul bucurestean peste 12 l!!!!!!!!.
Nu stiu...sunt multe de spus dar cu siguranta nu imi vin toate in minte acum. piese pt laurel se gasesc mai greu ce e drept elemente de caroserie.
Vad ca esti din cluj - mi-ar face placere sa discutam la o cafea pt ca voi ajunge mai des la cluj- aah mi-am amintit de o problema care mi-a dat ceva de furca dar bineinteles din vina mea: am schimbat curea de la alternator si servodirectie dar am uitat complet de cureaua de la pompa de motorina....cu care am facut peste 150 000 km...si pe dealul feleacului a murit....asta e s-a rupt...problema a fost ca s-a intamplat la 450 km de casa....in fine s-a rezolvat -cureaua a fost 30 ron....!!!
in rest e o masina care imi place din toate punctele de vedere(exceptand faptul ca nu am AC vara...)cuntumul impozitului se amorseaza vand in vedere fiabilitatea si consumul foarte mic(am facut o gramada de teste prietenilor care nu au crezut c este posibil ca motorul asta sa aiba un consum atat de mic)

Mi-ar placea sa tinem legatura...in ceea ce prioveste piesele daca mai ai farul vechi spart am putea sa incercam sa il reconditionam la ploiesti - exista un atelier in care baietii se ocupa de asa ceva...iar parbrizul il poti face dc ni gasesti in alta parte la Gerom buzau ar trebui sa il schimb si eu si daca tot facem matrita putem comanda doua...orium discutam.
aah problema cu fumul la mine s-a rezolvat mai ales dupa ce am schimbat cureaua de la pompa de motorina si am reglat-o pe dntii pe care ii recomanda manualul de reparatii.
toate buna si multi km fara incidente(m-am cam intins la vorba) biggrin.gif


--------------------
Nissan Laurel Nissan Laurel 1981
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
kossak
post 4 Oct 2009, 11:30
Post #64


Membru autentic


Group: Members
Posts: 745
Joined: 27 May 08
From: Cluj-Napoca




Salut!
Ma bucur ca mai e cineva caruia ii place Laurel-ul.
Daca zici ca ai C31, probabil e identic cu cel pe care l-a avut tata.

07032009_001_.jpg ( Size: 309.51k ) Number of downloads: 522
07032009_002_.jpg ( Size: 387.65k ) Number of downloads: 383
07032009_003_.jpg ( Size: 448.25k ) Number of downloads: 373
Image009.jpg ( Size: 428.5k ) Number of downloads: 378
Image010.jpg ( Size: 549.18k ) Number of downloads: 404
Image011.jpg ( Size: 410.21k ) Number of downloads: 391


Initial l-am tinut in garaj vreo 3 ani in speranta ca tata va rezolva cu numerele vechi si mai era nevoie de mici reparatii dar intr-un final a renuntat la idee si am tras-o la "ferma"

Cureaua aia de care ai zis tu ca ti s-a rupt cred ca e de fapt cea care "mana" pompa de injectie, am citit ca intervalul de schimb e 60k mile. La mine nu stiu daca a fost schimbata vreodata, cred ca ar fi o idee buna sa o schimb inainte sa se rupa.
Din cate am citit e destul de greu sa-ti faci access la ea, trebuie demontat un capac.

Ai un consum foarte bun! ( de fapt am mai citit pe ceva forumuri si se pare ca intr-adevar se poate sa scoti asa putin cu cutie manuala)

Esti sigur ca la 2900-3000 rpm ai doar 120 la ora?

La mine cam asta a fost maximul:
08032009_001_.jpg ( Size: 233.45k ) Number of downloads: 500



Daca ai niste poze cu masina, ar fi fain sa le pui aici smile.gif

Mi-ar placea si mie sa tinem legatura, poti sa iei un ID de la profilul meu smile.gif .
Bafta!

This post has been edited by kossak: 4 Oct 2009, 11:37


--------------------
Honda Civic 1.8 Sport, ex Dacia Logan 1.4 Laureate
"Whenever you find yourself on the side of the majority, it is time to pause and reflect"
User is online!Galerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Merced
post 4 Oct 2009, 11:39
Post #65


No fear. No limit. No equal.


Group: Members
Posts: 8.217
Joined: 24 June 07




Are alte rapoarte cutia automata fata de cea manuala.


--------------------
Ford Ka 2012 1.2 benzina 69 cai Titanium
it's a kind of peace.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
kossak
post 4 Oct 2009, 11:42
Post #66


Membru autentic


Group: Members
Posts: 745
Joined: 27 May 08
From: Cluj-Napoca




Adevarat. Si in plus si diferentialul de diferit (e mai "de fuga" la automata)

Am auzit ca e o combinatie tare sa cuplezi o cutie manuala la un diferential de automata.


--------------------
Honda Civic 1.8 Sport, ex Dacia Logan 1.4 Laureate
"Whenever you find yourself on the side of the majority, it is time to pause and reflect"
User is online!Galerie FotoPM
Go to the top of the page
+
alecsnissanlaurel
post 4 Oct 2009, 13:30
Post #67


Membru incepator


Group: Members
Posts: 12
Joined: 4 October 09




Salutare dinnou! voi pune si poze cat de curand momentan nu pot saptamna viitoare cu siguranta.
Intr-adevar diferentialele sunt diferite. Nu am cablu de kilometraj,nu stiu dc am spus dar masina a depasit milionul de km....nu am facut reparatii la motor si da....inca merge acum ma gandeam ca nu am reglat tachetii cel putin eu niciodata in 155.000 de km nu stiu daca e nevoie...viteza am masurat-o cu gps-ul ..am observat la alte masini ca e o eroare de aprox 10 km/h intre viteza indicata de gps si ceasul de bord probabil vitezometrul ar fi aratat 130....oricum maximul aratat de gps a fost de 152 km/h - 3500 rot/min dar nu e o masina pe care sa o fugaresti atat de mult avand in vedere venerabila varsta...ma multumesc cu 120 viteza de croaziera...
Tinem legatura...!

4 Oct 2009, 13:39:
Am uitat este vorba de cureaua de distributie a pompei de motorina...faci comanda si costa 30 lei este facuta de italieni, se demonteza grila fata, radiator, racoardele, filtrul de aer cu tubulatura cu tot, capacul acela albastru si se pune la 20 de dinti intre semnele de pe curea si la semnul de pe volant..in orice caz discutam atunci cand vrei sa faci operatiune intr-adevar este de munca aprox 2-3 ore dar macar stai linistit si nu patesti ca mine... sa ramai cu ochii in soare la cine stie ce distanta. trebuie pusa exact la semn pt ca asa reglezi si avansul in caz contrar ori scoate fum, ori "bate" mai urat ca un Aro ori nu trage sau trage dar scoate un fum de gzezi tot in urma ta . Ca sfat nu umbla la reglajul debitului la motorina, reglajul se face doar pe bancul de proba din fabrica si de aceea este si sigilat nu vei mai putea sa il nimeresti daca umbli acolo.

This post has been edited by alecsnissanlaurel: 4 Oct 2009, 13:39


--------------------
Nissan Laurel Nissan Laurel 1981
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
ydaniel
post 4 Oct 2009, 13:41
Post #68


Adrenaline junkie!


Group: Members
Posts: 10.608
Joined: 11 August 04
From: black sea




sper ca ai dus uleiu la reciclare icon_mrgreen.gif


--------------------
Oriunde, oricand... ARO!
Cand esti bun ,nu-si amintesc
Cand esti rau ,nu te uita!
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
alecsnissanlaurel
post 4 Oct 2009, 13:49
Post #69


Membru incepator


Group: Members
Posts: 12
Joined: 4 October 09




Am uitat sa te intreb, mai sunt astfel de modele de nissan in cluj? da modelul meu este ca cel al tatalui tau. ceea ce am auzit eu este ca nu este compatibila transmisia finala(diferential, ax cardanic etc) intre cutia automata si manuala adica daca schimbi cu manuala pui tot de la cutie si pana in spate inclusiv planetare( nu se potrivesc cele pe care le ai pe nissanul rosu cu ce ai pe cel cu cutie automata)Ti-am dat add pe mess

4 Oct 2009, 13:55:
din poza ta la 140 km/h vad ca ai volanul putin spre stanga ..banuiesc ca mergeai in linie dreapta ...te intreb pt ca asta este si pozitia volanului la mine...nu trage, nu am joc in caseta de directie(probabil este din cupla de la volan), nu imi toceste dar si-a modificat pozitia...ai incercat sa rezolvi problema asta sau macar sa gasesti cauza?

This post has been edited by alecsnissanlaurel: 4 Oct 2009, 13:55


--------------------
Nissan Laurel Nissan Laurel 1981
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
C a t a l i n
post 4 Oct 2009, 14:57
Post #70


______________________


Group: Members
Posts: 12.175
Joined: 21 August 06




QUOTE(MAERSK @ 23 Sep 2009, 09:49)
Oho ce-am găsit! rolleyes.gif

Bunicul meu a avut așa ceva, și ar fi trebuit să devină prima mea mașină... Dar a vândut-o până să am eu permis, pe nimic...sad.gif

O să incerc să o descriu, din ce-mi mai amintesc, și poate găsesc și vreo poză.

Era model 1985, motor pe benzină, 6 cilindrii în linie, transmisie automată. Alte cifre nu cunosc. Era echiparea de top, avea trapă, full electrică în interior, aer condiționat, până și ștergătoare pe faruri. Tabla era imaculată, niciun punct de rugină în 17 ani, și era acoperită cu un lac gros, ca un scotch. Avea jante de aluminiu pe 15" parcă, anvelope cu talon înalt. Mașina mergea impecabil, era destul de leneșă, precum o balenă, dar impunea un respect deosebit când trecea pe șosea.
Cam de atunci am început să mă uit după mașini japoneze. Din păcate, între timp Nissan s-a aliat cu Renault, și pe piața europeană au scos numai bălării...
*



Singura poză pe care o mai am cu mașinuța... E făcută prin 2000, cu un aparat foto clasic.


scanimage001j.jpg

This post has been edited by MAERSK: 4 Oct 2009, 14:58


--------------------
- - -
Când vrei și, și, iese nici, nici!
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
argon
post 4 Oct 2009, 18:22
Post #71


Mesaj semiautomat


Group: Members
Posts: 33.670
Joined: 15 August 05




..asta da masina de mers la costum si cravata, imi inchipui cum ar fi aratat asa la cravata intr-o Dacie 1300 tongue.gif


--------------------
Renault Laguna 2007 - 2.0 DCI 16v 180
Fara turbo, viata e pustiu.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
kossak
post 4 Oct 2009, 19:14
Post #72


Membru autentic


Group: Members
Posts: 745
Joined: 27 May 08
From: Cluj-Napoca




MAERSK, foarte faina masina! E modelul C31 si 100% are dotari full, avand in vedere jantele alea de aluminiu. Probabil avea frana pe discuri si pe spate si alte minuni.

argon, exact asa privesc si eu masina asta: e pt mers la cravata biggrin.gif . Un tuning de cocalari nu ar avea ce cauta pe asa ceva. Sunt de parere ca tipul de jante de pe masina de mai sus sunt cele mai potrivite pentru asa o "corabie" smile.gif

Alex: peste un milion de km? Holly s...! asta e ceva.

Legat de treaba cu volanul: da, mergeam pe drum drept si trebuia sa-l tin putin intr-o parte. Nu simteam sa traga masina in nicio parte, dar am observat ca mi se uza cauciucul din dreapta pe exterior. Dupa ce am reglat directia, pot sa tin volanul drept.

In Cluj am vazut doar 2 Nissan-uri d-astea: un C31 ca si al tau, acu' vreo 2 ani parcat undeva in centru si unul ca si al meu iarna trecuta. In rest tacere totala.

Cu viteza nici eu nu trec de 120-130, nu-mi place sa vad acul la 3000 de ture. Maxim i-am dat o data 150 si mi-a fost destul. In schimb in oras o calc destul de bine, probabil de aici am si consumul mare. Am incercat sa merg batraneste dar am luat flashuri si am renuntat dry.gif

Legat de cardane: e diferenta de lungime intre manual si automat. Cel de automata e mai scurt. Daca ar fi sa fac conversia la cutie manuala mi-ar trebui ceva timp...si cum vine anotimpul rece n-am chef sa fac asta acum. Si in plus mi-ar trebui o pompa de ambreiaj noua, un cilindru nou, sa schimb volanta, pedalele etc...mi-ar lua cateva zile sa fac asta.
Ramane de vazul cand isi da duhul automata asta, eu sper sa mai tina macar un an acuma ca i-am pus si ulei nou.

ydaniel: il duc la reciclat acasa la tara, sa aprinda ai mei focul in soba cu el icon_mrgreen.gif

This post has been edited by kossak: 4 Oct 2009, 19:27


--------------------
Honda Civic 1.8 Sport, ex Dacia Logan 1.4 Laureate
"Whenever you find yourself on the side of the majority, it is time to pause and reflect"
User is online!Galerie FotoPM
Go to the top of the page
+
C a t a l i n
post 4 Oct 2009, 19:18
Post #73


______________________


Group: Members
Posts: 12.175
Joined: 21 August 06




Avea tamburi pe spate din câte îmi aduc aminte. Mai sus am zis că avea trapă. În poză nu se vede pentru că, din motive pe care nu le cunosc, fostul proprietar a pus PESTE plafonul original alt plafon. În interior a astupat trapa cu pluș, dar comenzile au rămas vizibile. Plafonul avea altă tentă de culoare. Poza nu e grozavă.
Se mai poate observa un gemuleț din plexiglas la portiera dreapta spate. Un hoț a spart acel geam, dar n-a avut ce fura. Casetofonul (cu autoreverse tongue.gif) era integrat în consolă.

This post has been edited by MAERSK: 4 Oct 2009, 19:19


--------------------
- - -
Când vrei și, și, iese nici, nici!
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
kossak
post 4 Oct 2009, 19:35
Post #74


Membru autentic


Group: Members
Posts: 745
Joined: 27 May 08
From: Cluj-Napoca




Oh da..autoreverse biggrin.gif

La modeul meu au facut sa ocupe 2 locuri. Butoanele pentru antena electrica erau "integrate" in casetofon.
casetofon.jpg ( Size: 132.88k ) Number of downloads: 558



Pentru unele tari, a existat si o varianta "pillarless". Arata fain la 4 usi.
pillarless.jpg ( Size: 171.69k ) Number of downloads: 474


--------------------
Honda Civic 1.8 Sport, ex Dacia Logan 1.4 Laureate
"Whenever you find yourself on the side of the majority, it is time to pause and reflect"
User is online!Galerie FotoPM
Go to the top of the page
+
argon
post 4 Oct 2009, 19:37
Post #75


Mesaj semiautomat


Group: Members
Posts: 33.670
Joined: 15 August 05




in tarile fara norme de siguranta, adica America de exemplu ? biggrin.gif


--------------------
Renault Laguna 2007 - 2.0 DCI 16v 180
Fara turbo, viata e pustiu.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
kossak
post 4 Oct 2009, 19:40
Post #76


Membru autentic


Group: Members
Posts: 745
Joined: 27 May 08
From: Cluj-Napoca




Neah...cred e UK sau Australia. In America nu a fost exportat. Ei au primit Maxima-ul tongue.gif
Ce norme de singuranta domle, pe vremea aia inca nu erau stele tongue.gif


--------------------
Honda Civic 1.8 Sport, ex Dacia Logan 1.4 Laureate
"Whenever you find yourself on the side of the majority, it is time to pause and reflect"
User is online!Galerie FotoPM
Go to the top of the page
+
alecsnissanlaurel
post 5 Oct 2009, 02:10
Post #77


Membru incepator


Group: Members
Posts: 12
Joined: 4 October 09




Asa cum am promis, cateva poze cu Nissan-ul din vara asta pe Transfagarasan

Attached thumbnail(s)
P7030149.JPG ( Size: 1.57mb ) Number of downloads: 507
P7040169.JPG ( Size: 1.48mb ) Number of downloads: 437
P7030153.JPG ( Size: 1.57mb ) Number of downloads: 432
P7050245.JPG ( Size: 1.36mb ) Number of downloads: 376


--------------------
Nissan Laurel Nissan Laurel 1981
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
kossak
post 5 Oct 2009, 08:08
Post #78


Membru autentic


Group: Members
Posts: 745
Joined: 27 May 08
From: Cluj-Napoca




Arata bine masinuta. Dar vad ca iti lipseste sigla cu "Datsun" de pe capota tongue.gif


--------------------
Honda Civic 1.8 Sport, ex Dacia Logan 1.4 Laureate
"Whenever you find yourself on the side of the majority, it is time to pause and reflect"
User is online!Galerie FotoPM
Go to the top of the page
+
driverx
post 9 Oct 2009, 11:02
Post #79


--- Membru cu ralanti ---


Group: Members
Posts: 7.656
Joined: 21 November 03




Ti-am vazut ieri "rabla". Trebuie sa zic ca arata ceva mai bine decat in poze. Mi-a atras atentia fara sa vreau. Mergeam eu cu gandurile mele si desi nu iti stiam numarul de inmatriculare, am vazut-o si ma gandeam ca e a ta.


--------------------
Mitsubishi Lancer 2008
Univega Alpina HT-LTD Disc Deore 2011
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
kossak
post 9 Oct 2009, 11:08
Post #80


Membru autentic


Group: Members
Posts: 745
Joined: 27 May 08
From: Cluj-Napoca




M-ai vazut in mers? Daca da, sper ca nu te-am afumat prea tare icon_mrgreen.gif


--------------------
Honda Civic 1.8 Sport, ex Dacia Logan 1.4 Laureate
"Whenever you find yourself on the side of the majority, it is time to pause and reflect"
User is online!Galerie FotoPM
Go to the top of the page
+
driverx
post 9 Oct 2009, 20:10
Post #81


--- Membru cu ralanti ---


Group: Members
Posts: 7.656
Joined: 21 November 03




Nu. Parcata. Am vazut-o si azi la pranz. Stii tu pe ce strada.


--------------------
Mitsubishi Lancer 2008
Univega Alpina HT-LTD Disc Deore 2011
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
alecsnissanlaurel
post 9 Oct 2009, 22:35
Post #82


Membru incepator


Group: Members
Posts: 12
Joined: 4 October 09




Salutari calduroase din Cluj! Tocmai ce am ajuns pe meleaguri transilvanene bineinteles alaturi de Nissan Laurel:) M-am bucurat astazi de o plimbare linistita intr-o frumoasa zi de toamna, am admirat paleta multicolora a plaiurilor noastre, lasand-o pe batranica sa "ALERGE" in voia sa si m-a rasplatit - aprox 470 de km - 21.8 l:)....am facut plinul in buzau si plinul in cluj...atat a intrat....asta asa ca sa il oftic pe Florin:))

Salutari cu farurile!!!


--------------------
Nissan Laurel Nissan Laurel 1981
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
kossak
post 9 Oct 2009, 22:56
Post #83


Membru autentic


Group: Members
Posts: 745
Joined: 27 May 08
From: Cluj-Napoca




Hai bre nu-mi face in ciuda icon_mrgreen.gif Acul meu sta jos intr-una orice i-as face tongue.gif
Numa' bine icon_mrgreen.gif


--------------------
Honda Civic 1.8 Sport, ex Dacia Logan 1.4 Laureate
"Whenever you find yourself on the side of the majority, it is time to pause and reflect"
User is online!Galerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Fan3
post 9 Oct 2009, 23:04
Post #84


Membru autentic


Group: Members
Posts: 619
Joined: 1 January 05




ai cumva faruri de dacie pe masina ? no offence...


--------------------
* * * - *
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
kossak
post 9 Oct 2009, 23:09
Post #85


Membru autentic


Group: Members
Posts: 745
Joined: 27 May 08
From: Cluj-Napoca




Da, sunt faruri de dacie CN3 si la fel si semnalizatoarele....

10 Oct 2009, 20:04:
Azi a avut loc intalnirea "corabiilor" smile.gif

Normal, am facut poze. A fost un moment deosebit pt mine.
DSC_0061.jpg ( Size: 161.52k ) Number of downloads: 398
DSC_0062.jpg ( Size: 144.38k ) Number of downloads: 366
DSC_0063.jpg ( Size: 149.39k ) Number of downloads: 276
DSC_0065.jpg ( Size: 167.13k ) Number of downloads: 239
DSC_0067.jpg ( Size: 160.97k ) Number of downloads: 210
DSC_0068.jpg ( Size: 157.99k ) Number of downloads: 200
DSC_0071.jpg ( Size: 143.69k ) Number of downloads: 246
DSC_0072.jpg ( Size: 149.17k ) Number of downloads: 264
DSC_0074.jpg ( Size: 142.98k ) Number of downloads: 218
DSC_0079.jpg ( Size: 166.21k ) Number of downloads: 231
DSC_0080.jpg ( Size: 179.43k ) Number of downloads: 289
DSC_0083.jpg ( Size: 189.57k ) Number of downloads: 299


Motorul de 1 milion + km smile.gif
motor_alex.jpg ( Size: 188.4k ) Number of downloads: 406


Motorul la 239k km
motor_flo.jpg ( Size: 211.57k ) Number of downloads: 416


This post has been edited by kossak: 10 Oct 2009, 20:04


--------------------
Honda Civic 1.8 Sport, ex Dacia Logan 1.4 Laureate
"Whenever you find yourself on the side of the majority, it is time to pause and reflect"
User is online!Galerie FotoPM
Go to the top of the page
+
argon
post 10 Oct 2009, 21:06
Post #86


Mesaj semiautomat


Group: Members
Posts: 33.670
Joined: 15 August 05




au facut astia port in Cluj? blush.gif

vrei sa zici ca cea de Galati are peste 1 milion de km?


--------------------
Renault Laguna 2007 - 2.0 DCI 16v 180
Fara turbo, viata e pustiu.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
kossak
post 10 Oct 2009, 21:16
Post #87


Membru autentic


Group: Members
Posts: 745
Joined: 27 May 08
From: Cluj-Napoca




Eh port nu stiu daca s-a facut deja, dar corabii deja sunt icon_mrgreen.gif

Da, cea de Galati are cu ceva peste 1 milion de km... ohmy.gif


--------------------
Honda Civic 1.8 Sport, ex Dacia Logan 1.4 Laureate
"Whenever you find yourself on the side of the majority, it is time to pause and reflect"
User is online!Galerie FotoPM
Go to the top of the page
+
argon
post 10 Oct 2009, 21:19
Post #88


Mesaj semiautomat


Group: Members
Posts: 33.670
Joined: 15 August 05




poate ne impartaseste mai multe proprietarul, sunt curios ce interventii a avut.


--------------------
Renault Laguna 2007 - 2.0 DCI 16v 180
Fara turbo, viata e pustiu.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
C a t a l i n
post 10 Oct 2009, 21:22
Post #89


______________________


Group: Members
Posts: 12.175
Joined: 21 August 06




Sârmă pe număr, atât! tongue.gif Bine, fie, și pseudo-proiectoarelea alea care îi strică aspectul...


--------------------
- - -
Când vrei și, și, iese nici, nici!
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
l@u
post 10 Oct 2009, 21:39
Post #90


Membru autentic


Group: Members
Posts: 6.057
Joined: 31 July 06




QUOTE(argon @ 10 Oct 2009, 22:06)
vrei sa zici ca cea de Galati are peste 1 milion de km?
*




Masinile din Galati au frecvent peste un milion de km si inca mai merg , chiar mai bine decat ,,alte marci".......mai ales VW-urile radmasa.gif


--------------------
Land Rover Freelander Td4, HSE -
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
30 Pages < 1 2 3 4 5 > » 
Closed TopicTopic OptionsStart new topic


1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Lo-Fi Version  Harta site  Parteneri  Jocuri online  Curs Valutar  HRH Haine din lana merinos Time is now: 28th March 2024 - 16:40
Forum Renault