DaciaClub Logo

Welcome Guest ( Log In | Register )

 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

> DUSTER - versiune RO versus versiune IE

ig70
post 8 Mar 2016, 02:24
Post #1


loganist experimentat


Group: Members
Posts: 12
Joined: 18 June 07
From: Dublin IE/Bacău RO




Salut! Mă bate gândul de ceva vreme la un Duster - și mai mult ca sigur voi lua unul.

Eu locuiesc in Irlanda - așa că am posibilitatea să aleg de unde să-l iau.
Sunt multe de pus în balanță - în ordinea importanței ar fi: cost asigurare (mai ieftină în RO), versiune (în Irlanda sunt doar 2 versiuni, ambele diesel, una cheală și alta full), impozit (în Irlanda nu se plătește), cost accesorii (mai ieftine în țară). Poziția volanului e ultimul lucru care mă intereseză - oricum aș da-o, voi conduce la un moment dat pe invers.

Dar nu de asta vă cer ajutorul - e o chestie care mă macină... atașez alăturat pozele de prezentare de pe site-urile Dacia (ro, respective ie)... mi se pare mie sau farurile sunt altfel? Știe cineva de ce?

O altă ciudățenie - varianta cu volan pe dreapta s-a pus în vânzare din 2013 (inițial erau făcute în India, dar din a 2-a jumătate a lui 2014 vin din România). Ei bine, până în 2015, exteriorul este pre-facelift (grila veche), dar interiorul e ca la facelift-ul din România! Începând cu 2015, a apărut grila nouă și aici, doar farurile par a fi cele vechi - nu știu ce să mai cred...

Dacă știe cineva care e situația - mersi anticipat!
dacia.ro.jpg ( Size: 65.17k ) Number of downloads: 142
dacia.ie.jpg ( Size: 268.11k ) Number of downloads: 146


This post has been edited by ig70: 8 Mar 2016, 02:25


--------------------
Dacia Duster 2 Prestige [2019] 1.5 blue dCi 115 (alb glaciar)
ex Duster 1/Logan MCV Laureate/Logan Ambition
...deși am condus multe mașini, am cumpărat numai Dacia.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Reply to this topicTopic OptionsStart new topic


1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Lo-Fi Version  Harta site  Parteneri  Jocuri online  Curs Valutar  HRH Haine din lana merinos Time is now: 28th March 2024 - 13:28
Forum Renault