DaciaClub Logo

Welcome Guest ( Log In | Register )

13 Pages < 1 2 3 4 > »  
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

> Lefkada, informatii, cazare, plaje

DragosP
post 14 Feb 2014, 10:38
Post #31


Nu zic nimic...nou


Group: Moderatori
Posts: 4.929
Joined: 12 August 04
From: Lumea mea




Atunci se stresează altcineva.


--------------------
Ceva de plastic . . - BRRC
Scuze celor pe care i-am supărat!
Cu noi este Dumnezeu!
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Kojak
post 14 Feb 2014, 14:45
Post #32


Membru autentic


Group: Members
Posts: 1.786
Joined: 18 January 07
From: Bucuresti




QUOTE(CGB @ 13 Feb 2014, 22:22)
cu masina nu m-as duce din urmatoarele motive:
1. daca pun toate taxele de drum, de pod, rovigneta la bulgari si alte kkturi ma duce mai scump decat cu autocaru.
2. fac tot atat.

si inca o-ntrebare: voi ce kkt ati face daca va lasa masina personala in drum? fie la greci fie la bulgari.
*



Pct unu: - true!
Pct. doi: faci o laie tot atat... io am facut, daca tin bine minte in jur de 14 ore (pauze doar de alimentare si pishare) cu tot cu timpu' pierdut (cca. 30min.)in vama aia infecta de la Giurgiu.
Otocaru' face cel putin 20, iti garantez, plus ca opreste unde vrea el, nu unde vrei tu si cand vrei tu, smd.

Bre CGB-ule, ce drecu, am pretentii la tine...io am fost cu loganu bre, care e dacie...si tu n-ai incredere in clio care e reno de la mama lui din...TR radmasa.gif ?
Am fost tot in 2011, cu foo doo luni ininte sa mearga DragosP. A mers dacia de n-a avut aer, fo 3500km am facut in total.
Si m-as duce si-acuma cu dacia fara stress.

Da' am un filing da deja vu...nu-mi mai aduc io amninte sau parca si anu' trecut ai avut de gand s-ajungi tot pe la greci si ai adus in discutie aceasi poveste a mersului cu masina vs. otocaru?

Daca ti-e tarse ca te lasa clio-n drum, ia avionu si de acolo inchiriezi scuter sau masina...otocaru' e cea mai infecta solutie...dar e a devarat, e de buget. smile.gif

Stii ca zic de bine, te-am indrumat bine si anu' trecut, parca de 1 mai sa mergi pa Clisura Dunarii si ti-a placut.

This post has been edited by Kojak: 14 Feb 2014, 14:59


--------------------
Dacia Logan 2006
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
CGB
post 15 Feb 2014, 08:59
Post #33


CGB


Group: Members
Posts: 2.444
Joined: 4 May 05
From: behind




anu trecut ajunsei la greci tot cu otocaru. si-a mers ala de n-am avut aer. cu masina mea nu mergeam asa tare, ca mi-ar fi fost frica de radare. mai ales la bulgari. ala depasea tot ce prindea. plecat la 6 juma seara de la izvor si in jur de 13:00 a doua zi eram cazat. in corfu. si-n timpu asta intra si mersu cu feribotu care a durat peste o ora parca. mie mi se pare ca s-a miscat super ok. facea opriri din 3 in 3 ore a cate juma de ora.
anu asta ptr lefkada nu mai e feribot, deci teoretic ajunge si mai repede.

ma bagam si cu masina da' nu doar io cu muierea. si cum n-am mai gasit doritori (toti puteau numa in august) a cazut varianta asta.

varianta avion e exclusa din start pe motiv de scarba fata de zbor. scarba maxima. avion doar daca distanta e prea mare. da' ptr 1000 km mai bine merg pa jos.
cu avionu am acu in martie un drum la florenta. n-am avut de ales.




--------------------
Renault Clio RS Line 2022
_______________
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
C a t a l i n
post 15 Feb 2014, 09:03
Post #34


______________________


Group: Members
Posts: 12.175
Joined: 21 August 06




Deci e scârbos să mergi cu avionul, în schimb e foarte bine cu autocarul.

wacko.gif


--------------------
- - -
Când vrei și, și, iese nici, nici!
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
corbex
post 15 Feb 2014, 09:43
Post #35


Desi nu pare, ma plimb cu Dacia


Group: Members
Posts: 8.198
Joined: 11 July 06
From: bucuresti




In avion iti da punga sa borasti.


--------------------
dacia solenza 2005, cheala
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Catalinmodena
post 15 Feb 2014, 11:10
Post #36


Membru autentic


Group: Members
Posts: 2.547
Joined: 7 April 08
From: Aproape de Craiova




Un buget pentru Lefkada inafara de carburant si cazare?Distanta vad ca ma incadrez pe le 1000 km.Ma gandeam sa incerc Sithonia sau Kassandra initial,insa parca mi-a cazut pata pe Lefkada. wub.gif


--------------------
Renault megane sedan manager 1.4 16v 2007
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
DragosP
post 15 Feb 2014, 12:40
Post #37


Nu zic nimic...nou


Group: Moderatori
Posts: 4.929
Joined: 12 August 04
From: Lumea mea




Dacă alegi ceva prin negociere directă 2000 euro sunt suficienți pentru o familie cu doi copii. Inclusiv transport cu otomobilul personal.


--------------------
Ceva de plastic . . - BRRC
Scuze celor pe care i-am supărat!
Cu noi este Dumnezeu!
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Catalinmodena
post 15 Feb 2014, 12:57
Post #38


Membru autentic


Group: Members
Posts: 2.547
Joined: 7 April 08
From: Aproape de Craiova




Urmasi inca nu am,deci 2 persoane.Cazare,ceva decent,ac sa aiba.Eu ziceam,doar ca bani cheltuiti acolo.Taxe de drum se mai adauga,spre ex pe portiunea de la Salonic pana in Lefkada,sau trecerea pe acel pod mobil?


--------------------
Renault megane sedan manager 1.4 16v 2007
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
DragosP
post 15 Feb 2014, 13:22
Post #39


Nu zic nimic...nou


Group: Moderatori
Posts: 4.929
Joined: 12 August 04
From: Lumea mea




De la Salonic până-n Lefkada sunt maxim 2 taxe de autostradă și intrarea în tunelul din fața (pen)insulei. Maxim 10 euro. Cel puțin așa era în 2011 și 2012.
Podul mobil e cel mai mult timp static. Se ridică pentru a trece vreo ambarcațiune. Nu e cu taxă acolo.

De hslit, maxim 25..50 euro/zi ajunge. Acum depinde, evident, și dacă vrei sau nu să te rupi în figuri. Eu am luat întotdeauna apartamente care au și o chicinetă micuță unde-ți poți încropi o gustare/mâncare. Prețurile în supermaketuri sunt în medie cu maxim 50% mai mari ca la noi.


--------------------
Ceva de plastic . . - BRRC
Scuze celor pe care i-am supărat!
Cu noi este Dumnezeu!
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Kojak
post 15 Feb 2014, 23:13
Post #40


Membru autentic


Group: Members
Posts: 1.786
Joined: 18 January 07
From: Bucuresti




QUOTE(Catalinmodena @ 15 Feb 2014, 12:10)
Un buget pentru Lefkada inafara de carburant si cazare?Distanta vad ca ma incadrez pe le 1000 km.Ma gandeam sa incerc Sithonia sau Kassandra initial,insa parca mi-a cazut pata pe Lefkada. wub.gif
*



Ca sa ai un ordin de marime, iti pot spune cat am dat eu (+nevasta) ptr. 10 zile : aprox. 2500-2700e.
In pretu' asta au intrat:
- combustibil (benzina co 100) - cca. 3500km parcursi in total, din care peste 1000e pe insula - din ce am calculat benzina + taxele de drum si vignete au costat undeva sub 500e in total.
- taxe de drum, de pod (via Giurgiu), vigneta BG;
- cazare +MD;
- 2 mese zilnice la taverne (amiaza si cina): cca. 2x25 pana la 2x30e maxim;
- alte taxe pe insula (parcari, sezlonguri, vaporase, vizite obiective, ferry spre Kefalonia - dus-intors)
- suveniruri & shit - aici am cheltuit cel mai putin, maxim 50e biggrin.gif

Ideea e ca n-am facut rabat de la mai nimic, nici la cazare (hotel 3* - negociere directa, rezervare si avans platit inainte cu 3 luni din RO) si nici la mese.
Daca te strangi putin, cred ca iesi pe la 2000e sau chiar sub fara probleme

This post has been edited by Kojak: 15 Feb 2014, 23:22


--------------------
Dacia Logan 2006
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
DragosP
post 16 Feb 2014, 08:15
Post #41


Nu zic nimic...nou


Group: Moderatori
Posts: 4.929
Joined: 12 August 04
From: Lumea mea




Dar merită fiecare bănuț, mai ales dacă vizitezi toate plajele.


--------------------
Ceva de plastic . . - BRRC
Scuze celor pe care i-am supărat!
Cu noi este Dumnezeu!
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
CGB
post 16 Feb 2014, 10:11
Post #42


CGB


Group: Members
Posts: 2.444
Joined: 4 May 05
From: behind




QUOTE(C a t a l i n @ 15 Feb 2014, 09:03)
Deci e scârbos să mergi cu avionul, în schimb e foarte bine cu autocarul.

wacko.gif

scarbos la modul ca nu-mi place sa zbor. deloc. urasc avioanele. sint in pragul infarctului de fiecare data cand sint in aer. prefer un autocar plin cu tigani jegosi care asculta manele timp de 15 ore, decat un avion care ma duce la destinatie in 2 ore.

QUOTE(Catalinmodena @ 15 Feb 2014, 11:10)
Un buget pentru Lefkada inafara de carburant si cazare?Distanta vad ca ma incadrez pe le 1000 km.Ma gandeam sa incerc Sithonia sau Kassandra initial,insa parca mi-a cazut pata pe Lefkada. wub.gif

in afara de carburant si cazare, ar trebui ca restul cheltuielilor sa fie la maxim 1000 euro.
deci cum spunea si kojak, haleala pe zi la taverna (2 mese zilnice/ 2 insi) n-ar trebui sa sara de 60 euro. asta daca halesti cine stie ce jmecherii. daca te rezumi la pizza si gyros iesi mult mai eftin. un gyros era fro 2 euro si te saturai.
apoi in lefkada nu prea ai ce vizita (ma refer la chestii gen muzee). doar sa umbli din plaja in plaja. si cum ai masina, cheltuiala ar trebui sa se reduca doar la combustibil. io anu trecut de ex am facut (cu motoreta inchiriata, in corfu) cam 1000 km in 4 zile. si corfu e mai mare decat lefkada.
in rest sa zicem ca ai inchiria barca. 50 euro pe zi, daca nu negociezi. la care adaugi combustibilu'. si te plimbi unde vrei tu.
apoi sint excursiile cu vaporu. 20-30 euro de caciula. io urasc kkturile astea ptr ca trei sferturi de zi le stai pe vapor si freci duda. si din cand in cand opreste si cica "program de baie". 20 min la gramada. sau o ora program liber in cine stie ce insula. un kkt.
cazare gasesti la fata locului la maxim 40 euro/ camera/noapte. daca ai noroc sa aiba si chicineta ai pus-o. iti gatesti ce vrei.
acu doi ani in zakhyntos am avut chicineta la hotel. si magazin langa hotel. ii fwteam nijte omlete romanesti sau clatite sau pui la tigaie etc, la sfert de pret fata de restaurant. de ex la restaurant berea e 3-4 euro, la supermarket 0,8 - maxim 2 euro.

cheltuiala toala depinde strict de tine. poti sa cheltui mii de euro sau sute de euro.
cunosc oameni care cu cateva sute de euro s-au distarat mult mai fain si au vazut mai multe decat altii care au cheltuit mii de euro.

This post has been edited by CGB: 16 Feb 2014, 10:13


--------------------
Renault Clio RS Line 2022
_______________
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
C a t a l i n
post 16 Feb 2014, 11:10
Post #43


______________________


Group: Members
Posts: 12.175
Joined: 21 August 06




QUOTE(CGB @ 16 Feb 2014, 10:11)
urasc avioanele. sint in pragul infarctului de fiecare data cand sint in aer. prefer un autocar plin cu tigani jegosi care asculta manele timp de 15 ore, decat un avion care ma duce la destinatie in 2 ore.
*



Câte accidente de autocar și câte de avioane de linie s-au produs în ultimul an?


--------------------
- - -
Când vrei și, și, iese nici, nici!
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
corbex
post 16 Feb 2014, 12:07
Post #44


Desi nu pare, ma plimb cu Dacia


Group: Members
Posts: 8.198
Joined: 11 July 06
From: bucuresti




Nu se duce in Muntenegru.


--------------------
dacia solenza 2005, cheala
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Markos
post 16 Feb 2014, 13:00
Post #45


fost programator


Group: Members
Posts: 8.016
Joined: 27 October 05
From: Scursurești Vale




QUOTE(C a t a l i n @ 16 Feb 2014, 11:10)
Câte accidente de autocar și câte de avioane de linie s-au produs în ultimul an?
*


Nu contează. Teama de zbor nu-i ceva rațional.


--------------------
Reno Megan Privilej
"Partidele politice sunt cai la carul de aur al istoriei românilor; când devin gloabe, poporul român le trimite la abator." - P.Țuțea
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
george_slz
post 16 Feb 2014, 13:46
Post #46


Membru autentic


Group: Members
Posts: 1.162
Joined: 17 July 05
From: BUCURESTI S6




Sunteti cam cheltuitori in vacanta. 2000 euro pentru lefkada e cam mult!

Un sfat: Cand platiti la restaurant e NORMAL sa lasati 50 centi- 1euro, indiferent de nota de plata. Nu e ca la noi cu 10%din nota. Tocmai de aia le sclipesc grecilor ochii cand vad romani, pt ca suntem GENEROSI si fraieri!

This post has been edited by george_slz: 16 Feb 2014, 13:49


--------------------
dacia Astra H Cosmo 2008 - b xx sef
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Kojak
post 16 Feb 2014, 16:54
Post #47


Membru autentic


Group: Members
Posts: 1.786
Joined: 18 January 07
From: Bucuresti




Cum sa-i lasi mah 50e centi (atat lasi la o cafenea, doar ptr. o cafea / doua) sau 1e la o consumatie de 25-30e??! biggrin.gif Pi buni? radmasa.gif
E de porc...mai ales daca servirea (mancare, promptitudine, atitudine) a fost buna.
Io unu' n-am avut motive sa ma plang d.p.a.d.v., dincontra.
2,5-3e ciubuc, mi se pare de bun simt, la o nota ce include o suma cum e aia de mai sus.

In schimb la chitrosii nostrii cu servicii de kko de cele mai multe ori le las pwla de multe ori (adica rotunjesc la 1leu), dar daca sunt multumit, las si aici.

In fine, fiecare procedeaza cum considera ca-i mai bine ptr. buzunaru' si sufletu' lui. smile.gif

This post has been edited by Kojak: 16 Feb 2014, 17:00


--------------------
Dacia Logan 2006
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Yutcaru
post 16 Feb 2014, 18:59
Post #48


Membru autentic


Group: Members
Posts: 1.180
Joined: 1 August 08
From: Timisoara




Ok,sa lasam teama de avion,autocar,cheltuiala mare si "decesul" masinii pe autostrada,si vreau sa-mi recomanda-ti o statiune frumoasa ( pe unde ati fost ) si mai ales o pensiune cu chicineta ( merg cu familia si fetita de 3 ani )

Sau daca se poate chiar ceva site-uri de rezervari online sau chiar si prin virament bancar.

Vreau atat pareri pro cat si contra,ce va placut si ce nu,si unde ati mancat bine si unde nu.

Asta da tema de casa,mersi!


--------------------
Renault Laguna 2 1.8 16 valve 120 CP 2001 Expression - TM 24 GBY
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Kojak
post 16 Feb 2014, 23:19
Post #49


Membru autentic


Group: Members
Posts: 1.786
Joined: 18 January 07
From: Bucuresti




Incerc sa ies eu "la tabla", poate te ajuta si opiniile mele. smile.gif

Site-uri de rezervari, eu unu' n-am folosit ptr. Lefkada (si nici ptr. Zakinthos)
Am luat legatura direct cu manageru' hotelului ales si de aici incolo...oferta de pret, negociere, plata avans (am ales fara probleme sa platesc prin homebank ING atat ptr. comisionul sensibil mai mic decat prin WE, de ex cat si ptr. simplitate.), confirmare. In 3 zile de la efectuarea platii de acasa din fotoliu', am primit confirmarea din partea grecului.
Hotelul l-am ales dupa multe rewiev-uri citite pe tripadvisor si booking.com.
N-am regretat alegerea facuta, desi n-a fost deloc ieftin.
http://www.vassiliki.com/
Din ce imi amintesc (ptr. ca la vremea respectiva nu ma interesa aspectu' asta - piciu' nu aparuse inca), are si chicineta, e dotat cu tot ce trebuie.

Aspecte mai putin placute...ce sa zic, aproape niciunul (si de felu' meu sunt destul de cusurgiu), uite ca in momentu' asta chiar nu-mi aduc aminte sa ma (ne) fi deranjat ceva intr-un mod mai serios.

De mancat, ma refer la taverne, se manaca foarte bine si destul de decent ca pret, la majoritatea. Nu se merge ca la noi pe litoral pe sistemu' teapa "am prins fraieru' l-am ars, vine altu', are balta peste" .Desertul de obicei e din partea casei (prajitura, inghetata sau pepene rosu in g-ral)
O taverna unde am mancat excelent si la care am mai revenit de vreo 3 ori (exceptie, ptr. ca nu prea am revenit la aceasi taverna...erau prea multe si prea tentante ptr. a nu fi "verificate"), este asta:
http://www.tripadvisor.com/Restaurant_Revi...an_Islands.html

Vad ca mergeti si cu fetita de 3 ani...atentie la viespi, sunt destul de numeroase, dar depinde de perioada banuiesc. De tantari n-am avut parte deloc.

Oricum, te sfatuiesc sa te documentezi si aici, ai detalii mult mai recente, la cald despre tot ceea ce tine de Lefkada
http://forum.softpedia.com/topic/218723-in...2#entry14665454


Si ceva special ptr. CGB-u', ca tot are sila de mers cu avionu' tongue.gif

"Compania aeriana Tarom va efectua curse charter din Romania in acest an, catre aeroportul Aktion din Preveza:
1. Din Bucuresti in fiecare zi de sambata in perioada 07.06.2014 – 13.09.2014
2. Din Cluj-Napoca in fiecare zi de sambata in perioada 21.06.2014 – 13.09.2014"


Sursa: linkul de mai sus

This post has been edited by Kojak: 16 Feb 2014, 23:35


--------------------
Dacia Logan 2006
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
DragosP
post 17 Feb 2014, 07:17
Post #50


Nu zic nimic...nou


Group: Moderatori
Posts: 4.929
Joined: 12 August 04
From: Lumea mea




Confirm: la Dimitri se mănâncă excelent. După ce vă va aborda pe rusește o va da repede pe italienește. smile.gif

17 Feb 2014, 08:12:
În ceea ce privește rezervările eu am plecat întotdeauna de aici. Combinat cu booking. Dacă e în amândouă locurile e bine.
Apoi am luat legătura direct cu hotelul și am negociat de fiecare dată prețuri mult mai bune decât pe site-urile de mai sus.

This post has been edited by DragosP: 17 Feb 2014, 08:12


--------------------
Ceva de plastic . . - BRRC
Scuze celor pe care i-am supărat!
Cu noi este Dumnezeu!
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
CGB
post 17 Feb 2014, 09:08
Post #51


CGB


Group: Members
Posts: 2.444
Joined: 4 May 05
From: behind




QUOTE(george_slz @ 16 Feb 2014, 13:46)
Sunteti cam cheltuitori in vacanta. 2000 euro pentru lefkada e cam mult!

mdeah, sint de acord. 2000 euro e foarte mult ptr o saptamana in lefkada. mai ales daca in banii aia nu intra cazarea si drumul. da' acu' fiecare dupa posibilitati.

QUOTE(Kojak @ 16 Feb 2014, 23:19)
Si ceva special ptr. CGB-u', ca tot are sila de mers cu avionu'  tongue.gif

"Compania aeriana Tarom va efectua curse charter din Romania in acest an, catre aeroportul Aktion din Preveza:
1. Din Bucuresti in fiecare zi de sambata in perioada 07.06.2014 – 13.09.2014
2. Din Cluj-Napoca in fiecare zi de sambata in perioada 21.06.2014 – 13.09.2014"


poa' sa imi dea si bilet gratis ca nu ma urc in avion ptr 1000 km. e greu de inteles chestia asta, da' n-am ce-i face.
la ultimu drum cu avionu, veneam din malaga, la 12 noapte cand sa aterizeze in bucale, a inceput hurdubaia sa tremure si s-a auzit un trosnt pa dadadusb da inlemnisera toti, inclusiv stiuardesele. plm kkrea lumii. iar nevasta desi era si ea oleaca panicata imi facea mie glume gen "stii ca cele mai multe accidente is la aterizare si decolare. de obicei ia si foc si e najpa ca tu ai ceva grasime si arzi ca fitilu' ". adica plm, intelegeti. io eram fleasca de sudoare, cand m-am ridicat din scaun era ud in plm de transpiratie, trecuse si prin nadragi si prin chiloti, imi cursese si dupa spinare. parca ma pisasem pa mine.
oricum avionu patise ceva ca dupa ce-a aterizat nu se mai oprea, iar la capu pistei a pus o frana si-a facut o curba brusca stanga de ne-a dat de-a berbeleacu. si apoi a mers iar o gramada pana la hangare dreq. cand ne-am dat jos erau o gramada da mecanici pa langa el si-l studiau.


--------------------
Renault Clio RS Line 2022
_______________
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Kojak
post 17 Feb 2014, 09:32
Post #52


Membru autentic


Group: Members
Posts: 1.786
Joined: 18 January 07
From: Bucuresti




QUOTE(CGB @ 17 Feb 2014, 10:08)
iar nevasta desi era si ea oleaca panicata imi facea mie glume gen "stii ca cele mai multe accidente is la aterizare si decolare. de obicei ia si foc si e najpa ca tu ai ceva grasime si arzi ca fitilu' "
*


radmasa.gif radmasa.gif radmasa.gif


O fi prins cativa somalezi pa trenu' de aterizare. biggrin.gif

This post has been edited by Kojak: 17 Feb 2014, 09:33


--------------------
Dacia Logan 2006
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
CGB
post 17 Feb 2014, 10:07
Post #53


CGB


Group: Members
Posts: 2.444
Joined: 4 May 05
From: behind




nuj ce-a prins, da' o fost 100% ceva in neregula.

si repet, ca sfat ptr corfu, zakhyntos si lefkada: mergeti din plaja in plaja. dati turul insulei. zilnic. nu stati doar la hotelul unde v-ati cazat si nu va limitati la plaja din vecinatate. tot farmecu' insulelor e sa le dai ocol si sa mergi la toate plajele.
is nijte privelisti beton.

ca de ex in pozele de mai jos (pe care le-am mai pus parca). in corfu. dupa o ora de mers cu scuteru printr-o caldura crancena si dupa inca 45 de min de mers pa jos p-o potecuta de munte am ajuns la locul asta. uiti de orice oboseala. si cand te bagi si in apa aia limpede si calda uiti si da tine.

Attached thumbnail(s)
insula.jpg ( Size: 937.1k ) Number of downloads: 603
insula1.jpg ( Size: 1.3mb ) Number of downloads: 597


--------------------
Renault Clio RS Line 2022
_______________
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Catalinmodena
post 17 Feb 2014, 10:12
Post #54


Membru autentic


Group: Members
Posts: 2.547
Joined: 7 April 08
From: Aproape de Craiova




QUOTE(CGB @ 17 Feb 2014, 09:08)
iar nevasta desi era si ea oleaca panicata imi facea mie glume gen "stii ca cele mai multe accidente is la aterizare si decolare. de obicei ia si foc si e najpa ca tu ai ceva grasime si arzi ca fitilu' ". adica plm, intelegeti. io eram fleasca de sudoare, cand m-am ridicat din scaun era ud in plm de transpiratie, trecuse si prin nadragi si prin chiloti, imi cursese si dupa spinare. parca ma pisasem pa mine.
oricum avionu patise ceva ca dupa ce-a aterizat nu se mai oprea, iar la capu pistei a pus o frana si-a facut o curba brusca stanga de ne-a dat de-a berbeleacu. si apoi a mers iar o gramada pana la hangare dreq. cand ne-am dat jos erau o gramada da mecanici pa langa el si-l studiau.
*


radmasa.gif radmasa.gif ,Doamne cat am putut sa rad.


--------------------
Renault megane sedan manager 1.4 16v 2007
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Kojak
post 17 Feb 2014, 10:17
Post #55


Membru autentic


Group: Members
Posts: 1.786
Joined: 18 January 07
From: Bucuresti




QUOTE(CGB @ 17 Feb 2014, 11:07)
nuj ce-a prins, da' o fost 100% ceva in neregula.
si repet, ca sfat ptr corfu, zakhyntos si lefkada: mergeti din plaja in plaja. dati turul insulei. zilnic. nu stati doar la hotelul unde v-ati cazat si nu va limitati la plaja din vecinatate. tot farmecu' insulelor e sa le dai ocol si sa mergi la toate plajele.
*



Asta-i de la sine inteles, numa' cand zici insule Grecia!
Si niciodata pachete all inclusive, oricum sunt f. rare ofertele de genu'.
Micu' dejun si atat. Pleci dimineata si mai revi seara / noaptea la locu' de cazare.
Eventual si in amiaza ptr 2-3 ore cand e inuman de cald. Io unu' nici la umbra nu rezistam.

This post has been edited by Kojak: 17 Feb 2014, 10:18


--------------------
Dacia Logan 2006
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
CGB
post 17 Feb 2014, 14:59
Post #56


CGB


Group: Members
Posts: 2.444
Joined: 4 May 05
From: behind




gata rezervarea. lefkada, nidri, hotel delfini, 392 euroi. 2 insi ,la jumatea lu' iulie. drum, cazare 6 nopti + mic dejun.


--------------------
Renault Clio RS Line 2022
_______________
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Catalinmodena
post 17 Feb 2014, 15:25
Post #57


Membru autentic


Group: Members
Posts: 2.547
Joined: 7 April 08
From: Aproape de Craiova




Te-ai decis pe Nidri.Citeam pe Softpedia si parerile erau cam impartite,in sensul ca turistii din vestul Europei criticau locatia,ba ca-i zgomotoasa,ba ca nu stiu ce.Vasiliki nu te-a coafat?

Tot la jumatatea lui iulie vreau si eu.


--------------------
Renault megane sedan manager 1.4 16v 2007
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
gotty
post 17 Feb 2014, 15:35
Post #58


fagocer™ haituit


Group: Members
Posts: 4.627
Joined: 20 August 07
From: oriunde vreti voi....




Cred ca pe la sfarsitul lui Iunie ma duc si eu pe acolo...


--------------------
Private Spice Member
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
b76bgaarh
post 17 Feb 2014, 15:38
Post #59


Membru autentic


Group: Members
Posts: 9.966
Joined: 5 October 06
From: Bucuresti




vasiliki rulz.



--------------------
Renault Megane sedan 04/2007 1,5 dci 85 cp ZEFI
Realme GT2 Neo cu here, maps, viamichelin, waze.
User is online!Galerie FotoPM
Go to the top of the page
+
DragosP
post 17 Feb 2014, 15:47
Post #60


Nu zic nimic...nou


Group: Moderatori
Posts: 4.929
Joined: 12 August 04
From: Lumea mea




Nidri e ca Mamaia. De fițe.

2k epuroi am cheltuit eu cu tot cu drum, cazare, masă. 2 adulți cu 2 copchii adolescenți.


--------------------
Ceva de plastic . . - BRRC
Scuze celor pe care i-am supărat!
Cu noi este Dumnezeu!
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
13 Pages < 1 2 3 4 > » 
Reply to this topicTopic OptionsStart new topic


1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Lo-Fi Version  Harta site  Parteneri  Jocuri online  Curs Valutar  HRH Haine din lana merinos Time is now: 28th March 2024 - 12:35
Forum Renault