DaciaClub Logo

Welcome Guest ( Log In | Register )

6 Pages < 1 2 3 4 5 > »  
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

> MICHAEL SCHUMACHER

sorin_f39
post 7 Dec 2006, 12:29
Post #61


Ferrari fan


Group: Members
Posts: 2.431
Joined: 22 August 05
From: Galați




QUOTE(sandman_ @ 29 Nov 2006, 13:22)
de ce sa te apuci sa ghicesti bazaconii, cand te poti documenta despre F1? sleep.gif
*




OK, ma dau batut!
Cine este?


--------------------
Renault Megane 2.2 Bicorp Dynamique 1.6 16V (2007) - GL
I'm the freedom man / That's how lucky I am.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
ssilviu
post 23 Jan 2007, 14:38
Post #62


F1 Man


Group: Members
Posts: 8.043
Joined: 11 June 04
From: Nicaieri




Schumacher nu se mai intoarce in f1. A gasit o slujba mai buna
aafa144f2e811f55b9011363985bff72.jpg


--------------------
Renault Megane 2 GPL 2006
Renault Master 2
Renault Clio 4.1 1.2 EDC
Renault Clio 4.2 1.2 EDC
Dacia Dokker 1.6 SCE GPL
Dacia Logan 1.4 GPL
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
sandman_
post 23 Jan 2007, 14:59
Post #63


software engineer


Group: Members
Posts: 2.416
Joined: 20 June 05
From: Viena, Austria




pai da, dar daca nu ar fi fost in F1, cine l-ar mai fi platit pentru slujba aia?


--------------------
Renault Megane 2(.1) C-C Dinamique, 2.0 16v 136cp, 2005 - GJ-01-SSP
Renault Laguna 3 2.0dCi, 150CP, 2008
and the best is still to come...
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
luci_cta
post 23 Jan 2007, 22:29
Post #64


.


Group: Members
Posts: 44
Joined: 15 September 05
From: Constanta




Cel mai mare pilot de formula 1 ramane Ayrton Senna. Schumi este doar in statistici cel mai bun! Si inca ceva...are un caracter...da mai bine, lasa!


--------------------
Dacia/Honda Sandero/CR-V Hibrid 2016/2020 - CT-18-xxx/CT-21-XXX
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Liv05
post 23 Jan 2007, 22:44
Post #65


Membru


Group: Members
Posts: 149
Joined: 29 October 05
From: Arad




La capitolul caracter exista si alti piloti care stau mai rau...


--------------------
Opel Astra Sedan 1,7 cdti 2008, Enjoy
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
sandman_
post 24 Jan 2007, 03:18
Post #66


software engineer


Group: Members
Posts: 2.416
Joined: 20 June 05
From: Viena, Austria




multi dintre cei care il judeca s-ar fi comportat mai penibil in situatiile prin care a trecut MS; nu zic ca e o scuza, insa nici sa dai cu parul de degeaba...


--------------------
Renault Megane 2(.1) C-C Dinamique, 2.0 16v 136cp, 2005 - GJ-01-SSP
Renault Laguna 3 2.0dCi, 150CP, 2008
and the best is still to come...
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
ssilviu
post 24 Jan 2007, 08:17
Post #67


F1 Man


Group: Members
Posts: 8.043
Joined: 11 June 04
From: Nicaieri




Uite pe unde umbla mama ranitilor tongue.gif

Aici aveti si reclama din care e facuta poza
http://www.youtube.com/watch?v=Qzd2aBcfqZw
Foarte draguta smile.gif

This post has been edited by ssilviu: 24 Jan 2007, 09:28


--------------------
Renault Megane 2 GPL 2006
Renault Master 2
Renault Clio 4.1 1.2 EDC
Renault Clio 4.2 1.2 EDC
Dacia Dokker 1.6 SCE GPL
Dacia Logan 1.4 GPL
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
paulp
post 24 Jan 2007, 15:46
Post #68


Bagator de seama!


Group: Members
Posts: 3.098
Joined: 31 July 03
From: Iasi




Capat de drum pentru Michael Schumacher
Chiar au trecut 15 ani de cind Michael Schumacher si-a inceput cariera sa in Formula 1 ca pilot de schimb pentru Bertrand Gachot in Grand Prix-ul Belgian? A facut Schumi, asa cum il numesc fanii, mai mult pentru a-si intari pozitia in cartile despre istoria F1 mai mult decit orice alt pilot din istorie? Iubit sau urit, nu conteaza. Faptele si recordurile lui deosebite vorbesc singure
-- Michael, aveai idoli cind bateai pistele de karturi?
-- De fapt, in vremurile acelea cind faceam karting, chiar aveam. Era un tip Stefano Modena, un mare pilot de karting, care insa n-a reusit sa ajunga in F1. Mai mare fan eram al lui Tony Schumacher, portarul, nu numai pentru ca era un mare portar - eu eram interesat si de fotbal - dar si pentru ca avea acelasi nume ca mine! Am devenit faimos la scoala zicind ca este unchiul meu.
-- Ce masini de strada conduci acum?
-- Surprinzator, Ferrari-uri.
-- Care e masina ta zilnica?
-- Sint foarte indragostit de noul model 430; e o masina frumoasa. Noul 599 iese pe piata, am facut teste serioase cu modelul acela, nu am inca una si sint un pic in urma clientilor din punctul asta de vedere. Pentru familie folosim cel mai des un Fiat Multipla.
-- Ai vreo masina veche?
-- Da. De fapt, presedintele nostru mi-a dat un Fiat 500, pentru ca prima mea masina cind aveam 8 ani era un Fiat 500. Era una rosie. Si intr-o zi el a auzit povestea si a aparut cu ea.
-- Ce faci in timpul liber, care sint hobby-urile tale?
-- Fotbalul e o mare pasiune de﷓a mea. Sa ma uit, sa joc. Motociclete. Aventuri, iubesc toate felurile de aventura.
-- Ce motociclete ai?
-- In principal Harley.
-- Ai spus mereu ca Spa este circuitul tau favorit si ca ai avut citeva curse grozave acolo de-a lungul anilor. Care iese in fata? -- Prima mea cursa. Scuze, prima mea victorie, pentru ca prima mea cursa a fost de 500 metri.
-- Ai o relatie cu Alonso, sau este virsta si diferenta dintre generatii prea mare?
-- Sintem foarte diferiti. Il respect, dar sintem foarte diferiti. Singurul lucru pe care il avem in comun este ca ne place la amindoi fotbalul. De obicei jucam joia si ne distram. Ocazional, Fisichella mai vine si joaca cu noi. Deci cam asta e singurul lucru in comun pe care-l avem, altfel n-am iesi impreuna.
-- Ce fel de sofer de strada esti?
-- Mai intii, daca vad ca cineva intimpina dificultati, mai degraba sint prudent in privinta lui, n-are rost sa ma dau mare ca eu sint mai bun. E complet aiurea, n-am atitudinea asta deloc. Dar imi place sa merg prin trafic cit mai repede posibil.
-- Crezi ca este prea multa tehnologie in F1?
-- Nu, deloc chiar. As vrea sa vad mai multa tehnologie, intr-un fel, cum ar fi suspensiile active. Cred ca ar face masinile mai rapide si mai usor de inteles. Cei mai multi ingineri stiu ce inseamna si cum s-o obtina.
-- Crezi ca pilotii au fost influentati de toata tehnologia din masinile F1?
-- E adevarat intr-un sens, avem mai multe ajutoare electronice, dar in final, desi procentajul poate scadea, pilotul este cel care face diferenta. Cauti zone in care sa fii mai bun decit ceilalti. E ca in orice sport, unii sint mai buni decit altii.
-- Acum, ca ai parasit F1, care vrei sa fie mostenirea Michael Schumacher?
-- Las asta la latitudinea oamenilor si ceea ce vor sa creada despre mine.

Sursa: Autoplay.

This post has been edited by paulp: 24 Jan 2007, 15:50


--------------------
Fiat Linea Active, 2011 - PAD
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
sorin_f39
post 21 Jul 2010, 19:57
Post #69


Ferrari fan


Group: Members
Posts: 2.431
Joined: 22 August 05
From: Galați






--------------------
Renault Megane 2.2 Bicorp Dynamique 1.6 16V (2007) - GL
I'm the freedom man / That's how lucky I am.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Markos
post 23 Jul 2011, 12:56
Post #70


fost programator


Group: Members
Posts: 8.016
Joined: 27 October 05
From: Scursurești Vale






mandru.gif


--------------------
Reno Megan Privilej
"Partidele politice sunt cai la carul de aur al istoriei românilor; când devin gloabe, poporul român le trimite la abator." - P.Țuțea
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
maho
post 20 Nov 2011, 17:22
Post #71


Membru rigido-flexibil


Group: Members
Posts: 5.061
Joined: 7 April 10
From: Brașov, orașul olimpic




Dom'le, ce vremuri....
Picture2.jpg ( Size: 40.88k ) Number of downloads: 615


--------------------
Dacia 1310 1983
"Mother, should I trust the government ?" - No fuckin' way !
"A champion is someone who gets up when he can't."
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
lostris234
post 20 Nov 2011, 18:13
Post #72





Group: Members
Posts: 1.748
Joined: 16 July 10
From: .




hehe, de aici i se trage bulanul lui Schumi...


--------------------
. . . - .
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Manuel
post 22 Nov 2011, 20:25
Post #73


Membru autentic


Group: Members
Posts: 4.116
Joined: 27 November 02
From: VASLUI




Cateva statistici interesante pentru 2011

Q: Which driver has been the top overtaker in 2011?
A: The following figures are corrected for retirements of cars ahead, but only positions gained are considered. Toro Rosso’s Sebastien Buemi has made a total of 112 overtakes in 2011 - closely followed by Mercedes’ Michael Schumacher (111), Sauber’s Kamui Kobayashi (95), Toro Rosso’s Jaime Alguersuari (90) and Sauber’s Sergio Perez (89). This total can be broken down into gains between the start and the end of sector one (top starter), gains on the first lap and gains in the race not including lap one.

Q: Who has been the top starter in 2011?
A: The top starter is Schumacher, who has gained a total of 34 positions; next up come Buemi (29), Lotus’s Heikki Kovalainen (28), HRT’s Vitantonio Liuzzi (20) and Kobayashi (19). In contrast, the driver who has gained the fewest positions in sector one is Red Bull’s Sebastian Vettel, with just one place gained all season, reflecting the fact that he has only once failed to qualify on the front row in 18 races, including 14 pole positions.

Q: Who has gained most positions on the first lap in 2011?
A: In total terms, Schumacher, Buemi and Kovalainen also lead this table, having gained 40, 30 and 26 positions respectively on lap one. Discounting gains made in sector one, the top-ranked driver is Virgin’s Jerome D'Ambrosio, who has gained eight places between the end of sector one and lap one.

Q: Finally, who has done the most overtaking in the races after lap one?
A: This classification is headed by Sauber’s Sergio Perez and Buemi, both with 82 overtakes. They are followed by McLaren’s Jenson Button (77), Red Bull’s Mark Webber (76), Alguersuari (74) and Schumacher (71).

http://www.formula1.com/news/features/2011/11/12816.html


Terminat mosneagu', huh? smile.gif


--------------------
Opel Astra J Sports Tourer Active 2013 / 2.0 CDTI / 165CP - VS15CMA
"Base e un bou betiv." (corbex)
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
lostris234
post 22 Nov 2011, 22:51
Post #74





Group: Members
Posts: 1.748
Joined: 16 July 10
From: .




MSC va ramane in istoria si mai ales in inimile pasionatilor de F1 de pretutindeni. Am auzit de zeci si zeci de ori ca nu mai are reactiile rapide de acum 5ani si pana la urma cei de la MGP au testat asta pe telemetrie. Rezultatele... nici 1% nu era diferenta fata de Rosberg...
Schumi rullez! http://www.f1pulse.com/schumster/insights/...taking-analysis
Va invit pe toti fanii de F1 sa va alaturati grupului de Formula1 din Romania, ce isi desfasoara activitatea pe facebook, cu reportaje, informatii si stiri adunate de pe glob, stiri ce apar de multe ori cu mult inaintea publicatiilor in domeniu: https://www.facebook.com/groups/Formula1.Romania/

This post has been edited by lostris234: 22 Nov 2011, 22:55


--------------------
. . . - .
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
ssilviu
post 23 Nov 2011, 09:37
Post #75


F1 Man


Group: Members
Posts: 8.043
Joined: 11 June 04
From: Nicaieri




QUOTE(lostris234 @ 22 Nov 2011, 23:51)
si pana la urma cei de la MGP au testat asta pe telemetrie. Rezultatele... nici 1% nu era diferenta fata de Rosberg...


Păi mă așteptam să testeze pe telemetrie în comparație cu reacțiile lui Schumacher de acum 5 ani. Că a ieșit o diferență de 1% față de Rosberg e irelevant. Nu văd cum asta ar demonstra că Schumacher nu și-a pierdut din viteza de reacție. Ba da contră, chiar asta arată. Dacă Schumacher a ajuns să fie acolo lângă un neica nimeni precum Rosberg, e clar că i-au scăzut performanțele. Dacă nu i-au scăzut, înseamnă că în trecut doar a avut noroc chior de mașină bună și cam atât. Deci asta înseamnă să gândești logic. Nu cum ai făcut tu. Așadar, ai două variante. Ce alegi?


--------------------
Renault Megane 2 GPL 2006
Renault Master 2
Renault Clio 4.1 1.2 EDC
Renault Clio 4.2 1.2 EDC
Dacia Dokker 1.6 SCE GPL
Dacia Logan 1.4 GPL
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
lostris234
post 23 Nov 2011, 09:52
Post #76





Group: Members
Posts: 1.748
Joined: 16 July 10
From: .




Aleg sa te ignor CENZURAT. MSC a avut un an foarte bun pentru ce caruta de monopost a avut la dispozitie...
uite ceva pentru tine...: "Raikkonen: In a sh*t car you’ll never win"

http://www.yallaf1.com/2011/11/20/raikkone...8YallaF1.com%29

Moderator edit: putem purta discutii si fara varii apelative.

This post has been edited by bucatzel: 23 Nov 2011, 12:38


--------------------
. . . - .
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
bucatzel
post 23 Nov 2011, 12:48
Post #77


Membru plictisit


Group: Moderatori
Posts: 6.211
Joined: 19 May 08
From: Timisoara




Asemenea diferenta poate fi data si numai din diferente in stilul de condus. La un moment dat, inainte de cursa, pe nu mai stiu care site, inainte de fiecare cursa, un pilot de F1 "povestea" o tura intreaga a circuitului. Cand a explicat Coulthard Silverstone-ul, spunea despre una din curbe ca poate fi abordata in 2 moduri total diferite, cu efecte similare.

Oricum, un pilot rapid pur si simplu e penalizat rau in F1. Un bun exemplu fiind Alesi. Un pilot extrem de rapid, dar care era total paralel cu tehnica.

Schumacher pe de alta parte, e unul din cei pe care eu i-as numi pilot complet. Nu doar rapid, ci si in stare sa contribuie semnificativ la dezvoltarea masinii. Numai ca in ziua de astazi, cu toate restricitiile pe testare in vigoare, avantajul nu mai este acelasi.


--------------------
Dacia 1300 1981 - 3-SB-2608
Si cu dansa-ntransa, si cu sufletu' in rai... cam greu...
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
lostris234
post 23 Nov 2011, 13:36
Post #78





Group: Members
Posts: 1.748
Joined: 16 July 10
From: .




ok, nu prea am inteles ce a nemultumity adminul. pareri pro si contra legat de revenirea lui MSC in F1 au incins discutii peste tot pe glob, forumuri, ziare, televiziuni... El stie cel mai bine de ce a facut-o si pe unde se situeaza exact. La o adica, cine suntem noi sa il judecam... si-a castigat dreptul de a face orice isi doreste in F1. Faptul ca si-a inoit contractul si va mai ramane un an eu cred ca spune totul despre increderea pe care o are in el si in echipa. in 2010, era de asteptat ca nici el, nici masian sa nu fie la parametrii maximi, nici acum nu sunt, dar pe parcursul anului au progresat semnificativ si in curse precum Canada sau Monza am vazut sclipirile de odinioara ale regelui F1. MSC nu mai are nimic de demonstrat, dar cu toate astea continua sa faca ce ai place mai mult... F1. Mai tine cineva minte ce s-a intamplat cu Mika Hakkinen, la 2ani parac dupa ce a plecat de la McLaren si a pilotat in DTM, apoi s-a intors in testele de dinaintea sezonului in monopostul McLaren si era cu peste 2secunde sub pilotii McLaren... Acum hai sa comparam cu MSC... Hm, e usor sa vorbesti, la fel cum a facut-o si Alain Prost in comentarii penale prin presa franceza, dar el uita ca la revenirea de dupa doar jumatate de sezon s-a dus la echipa cu cel mai bun monopost si timp de aprox 10 ani (intre 1980 și 1990) a avut presedintele FIA in spate sustinandu-l si primind gratuit titlul din '89.


--------------------
. . . - .
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
ssilviu
post 23 Nov 2011, 21:30
Post #79


F1 Man


Group: Members
Posts: 8.043
Joined: 11 June 04
From: Nicaieri




QUOTE(lostris234 @ 23 Nov 2011, 10:52)
MSC a avut un an foarte bun pentru ce caruta de monopost a avut la dispozitie...


Foarte posibil. Dar nu se despre asta discutam. Ci despre scăderea performanțelor lui Schumi în timp. Și dacă după 2 campionate intregi in care ai avut aceeași mașina precum aceea a coechipierului tău (deși se știe că Schumi clar a primit cea mai mare atenție) tot după acesta te situezi in campionatul general, atunci, dacă vrei să-i păstrezi faima din anii de glorie, trebuie doar să admiți că ... a ruginit. Dacă nu admiți asta, și consideri că și acum este în aceeași mare formă, atunci în condițiile in care acum este depășit de un neica-nimeni, inseamnă că anii lui de glorie se datorează strict unor coechipieri pur și simplu idioți și a unei mașini mult peste tot ce aveau celelalte echipe. Logic, nu? wink.gif Ah, am uitat, la tine logica funcționează altfel.

Nu am nimic cu Schuey, e un pilot foarte bun, printre cei mai buni din câți au existat, însă trebuie să ne dăm jos ochelarii de cal și să vedem că a îmbătrânit. Și asta îl face să fie mai lent. E un motiv pentru care nu concurează lumea până la 60 de ani smile.gif . Asta e, nu e Superman.

This post has been edited by bucatzel: 24 Nov 2011, 10:57


--------------------
Renault Megane 2 GPL 2006
Renault Master 2
Renault Clio 4.1 1.2 EDC
Renault Clio 4.2 1.2 EDC
Dacia Dokker 1.6 SCE GPL
Dacia Logan 1.4 GPL
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
lostris234
post 23 Nov 2011, 21:34
Post #80





Group: Members
Posts: 1.748
Joined: 16 July 10
From: .




bai baiatule, unde te crezi ba frate si cu cine crezi ca vorbesti asa? te-am jignit cu ceva, nu inteleg ce-i cu comentariile astea impertinente la adresa mea? tu chiar nu stii sa vorbesti civilizat, sau asa esti tu un mare B...u!

This post has been edited by bucatzel: 24 Nov 2011, 10:58


--------------------
. . . - .
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Manuel
post 23 Nov 2011, 22:35
Post #81


Membru autentic


Group: Members
Posts: 4.116
Joined: 27 November 02
From: VASLUI




QUOTE(ssilviu @ 23 Nov 2011, 21:30)
Ci despre scăderea performanțelor lui Schumi în timp. Și dacă după 2 campionate intregi in care ai avut aceeași mașina precum aceea a coechipierului tău (deși se știe că Schumi clar a primit cea mai mare atenție) tot după acesta te situezi in campionatul general, atunci, dacă vrei să-i păstrezi faima din anii de glorie, trebuie doar să admiți că ... a ruginit.
*



E normal, niciun om intreg la cap n-o sa poata sustina altceva. E clar ca nu mai poate asa cum putea acum 10 ani, totusi e pe locul 8 in clasamentul general. Uita-te pe statisticile de mai sus, e pe primul loc la pozitiile castigate, atat la start cat si in cursa, si pe locul 2 la depasiri. Lucrul asta cred ca spune ceva.
E adevarat ca Nico Rosberg e putin mai rapid decat el, insa Michael compenseaza prin talentul pe care il are in dezvoltarea masinii. Ca sa nu mai vorbim de imensul capital de imagine pe care-l aduce! Sa fim seriosi, fara MS, Mercedes GP ar fi fost doar alta echipa de pluton.


--------------------
Opel Astra J Sports Tourer Active 2013 / 2.0 CDTI / 165CP - VS15CMA
"Base e un bou betiv." (corbex)
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
bucatzel
post 24 Nov 2011, 10:56
Post #82


Membru plictisit


Group: Moderatori
Posts: 6.211
Joined: 19 May 08
From: Timisoara




ssilviu, lostris234, inca o data. mai tango, va rog.

on-topic: Mie comparatiile astea intre doi piloti de pe aceeasi troscoleta, care au rezultate relativ egale, mi se par irelevante. Conteaza prea mult masina si capabilitatea de adaptare a pilotului la masina. Nu mai sunt anii '90, cand inca, cu o prastie de masina si un pic de noroc puteai prinde un podium.

In plus, Rosberg nu-mi pare a fi neica nimeni. N-o avut el noroc de masina de top din prima zi, ca Hamilton, da' asta nu-l face melcul soselelor. Tin minte ca-n prima lui cursa in F1, cineva uitase sa-i spuna ca in F1 nu se mai prea depaseste, asa ca el s-a pus pe treaba.

Si cum ziceam mai sus de diferente de pilotaj. Cand am fost la Hungaroring, i-am urmarit in special pe ei doi. Bine, pana i s-o bulit masina lui Schumi. Dar unde eram eu pozitionat, langa ultimele curbe, chiar erau foarte vizibile diferentele de abordare a traseului. Si cand ii prindeam putin departati unul de celalat, se auzeau diferente majore in tonalitatea motorului. Mie imi parea ca Rosberg foloseste mult mai violent frana de motor. Amu' naiba stie, poate avea toba sparta tongue.gif .

Dar oricum, telemetria intre 2 piloti poate sa-ti dea niste situatii locale, dar alea pentru mine sunt la fel de irelevante ca si furtunile de pe Pluto. Pentru ca daca unul franeaza mai iute, dar abordeaza un alt traseu prin curba, la o viteza putin mai mare, rezultatul final la iesirea din curba, s-ar putea sa fie identic.

This post has been edited by bucatzel: 24 Nov 2011, 11:14


--------------------
Dacia 1300 1981 - 3-SB-2608
Si cu dansa-ntransa, si cu sufletu' in rai... cam greu...
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Manuel
post 29 Dec 2013, 19:36
Post #83


Membru autentic


Group: Members
Posts: 4.116
Joined: 27 November 02
From: VASLUI




Accident la ski. sad.gif Sper sa fie OK.

QUOTE
Formula 1 icon, retired race car driver Michael Schumacher was rushed to the hospital after suffering a head injury while skiing in the French Alps this morning, it has emerged. His exact condition is yet unknown, but reports indicate that the injury was “relatively severe.”

The New York Daily News, citing reports in the French media, indicates that Schumacher was out skiing with a friend. He fell and hit a rock but, fortunately, he was wearing his helmet when this happened.

An ambulance was called to the scene and he was taken to a nearby trauma hospital, with doctors there refusing to comment when contacted by the press.

“The status of his injury has yet to be announced but he was wearing a helmet when he fell and hit a rock. The legendary driver and ski enthusiast was conscious when taken to Grenoble Hospital, according to RMC,” the publication says.

A spokesperson for the hospital did say though that a statement would be released after Schumacher’s exact condition was determined, which should mean it would be out in a few hours’ time.

Meanwhile, his manager Sabine Kehm is speaking to the media to prevent any unwanted rumors from spreading, which usually happens in such unfortunate situations. Kehm says the driver was on vacation at his own chalet in the French Alps, and that he was involved in an accident that saw him “[fall] on his head.”

“We ask for understanding that we cannot give running updates on his condition. He wore a helmet and was not alone,” Kehm adds, refusing to add further details.

According to other reports, Schumacher was conscious when he was taken to the hospital and that, though shocked, he seemed relatively ok.

Schumacher is married and has two children. The family is yet to issue any statement regarding his condition.

We will keep you posted with details on the accident, so stay tuned here.


--------------------
Opel Astra J Sports Tourer Active 2013 / 2.0 CDTI / 165CP - VS15CMA
"Base e un bou betiv." (corbex)
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Markos
post 29 Dec 2013, 19:59
Post #84


fost programator


Group: Members
Posts: 8.016
Joined: 27 October 05
From: Scursurești Vale




A scăpat până și Huidu, ce naiba...


--------------------
Reno Megan Privilej
"Partidele politice sunt cai la carul de aur al istoriei românilor; când devin gloabe, poporul român le trimite la abator." - P.Țuțea
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
vladut88
post 29 Dec 2013, 20:22
Post #85


Membru autentic


Group: Members
Posts: 1.973
Joined: 22 May 09
From: Beius judetul bihor




DA , si s-au vazut bine urmarile la Timisu de Jos


--------------------
dacia ARO SOLENZA scala 10,4 diesel 1,9 DRA 2004 1994 - bh 10 twa
I hate BMW
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Markos
post 29 Dec 2013, 20:30
Post #86


fost programator


Group: Members
Posts: 8.016
Joined: 27 October 05
From: Scursurești Vale




Irelevant, oricum era un sofer execrabil sleep.gif


--------------------
Reno Megan Privilej
"Partidele politice sunt cai la carul de aur al istoriei românilor; când devin gloabe, poporul român le trimite la abator." - P.Țuțea
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
TMihai
post 29 Dec 2013, 21:37
Post #87


Membru autentic


Group: Members
Posts: 947
Joined: 1 October 05
From: Bucuresti




Vad ca nu are de gand sa moara in patul lui.


--------------------
Dacia Logan Laureate 1,6 MPI 2005
Shit happens to me mostly so don't worry...
Trece lebede-n zare / Eu ma uit, ele dispare
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
centurion
post 29 Dec 2013, 21:44
Post #88


Membru autentic


Group: Members
Posts: 2.043
Joined: 8 September 12




Se da inca cu motociclete, cu kart etc, deci slabe sanse sa moara in patul lui. Sper sa auzim doar vesti bune.

Off-topic:
Uitasem complet de ROC si, citind aceasta stire, mi-am adus aminte. Am verificat sa vad ce a facut Schumi acolo si, cand colo, surpriza: s-a amanat/anulat din cauza situatiei politice nu prea bune din Tailanda.


--------------------
- - -
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Manuel
post 29 Dec 2013, 22:43
Post #89


Membru autentic


Group: Members
Posts: 4.116
Joined: 27 November 02
From: VASLUI




Se pare ca e destul de grav.

QUOTE
Le pilote souffrirait d'une hémorragie cérébrale, selon RMC Sport. Son épouse et deux de ses enfants sont auprès de lui.

http://www.ledauphine.com/savoie/2013/12/2...bf-252812458518


--------------------
Opel Astra J Sports Tourer Active 2013 / 2.0 CDTI / 165CP - VS15CMA
"Base e un bou betiv." (corbex)
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
semit
post 29 Dec 2013, 23:49
Post #90


Private Spice


Group: Moderatori
Posts: 5.972
Joined: 27 September 05
From: Bucuresti




sa speram ca-si revine.. daca un jeg ordinar ca si huidu a scapat...


--------------------
Reno Megane GT line 1.5dCi '13
nu-ti face iluzii ca sa n-ai deziluzii.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
6 Pages < 1 2 3 4 5 > » 
Reply to this topicTopic OptionsStart new topic


1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Lo-Fi Version  Harta site  Parteneri  Jocuri online  Curs Valutar  HRH Haine din lana merinos Time is now: 28th March 2024 - 22:26
Forum Renault