DaciaClub Logo

Welcome Guest ( Log In | Register )

 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

> Usa deschisa!?

Ucenic
post 5 Jan 2019, 09:26
Post #1


Membru incepator


Group: Members
Posts: 31
Joined: 5 January 19




Salut! Am cautat un topic similar imsa nu prea ma ajutat cu exactitate.Problema mea este urmatoarea :
De la un timp masina mea a inceput sa nu imi mai vada o anumita usa inchisa..si mi.am dat seama din faptul ca de exemplu daca las farurile aprinse si opresc motorul imi face acel bip bip care ar trebui sa faca doar daca deschid usa..sau daca las plafoniera pe mijloc ramane aprinsa continuu si nici usile nu se mai blocheaza la punerea contactului cum o facea inainte..modelul de Logan este Ambiance iar alarma nu este din fabrica..tin sa mentionez ca nici martor usi deschise nu am...orice parere este binevenita.Mersi


--------------------
Dacia Logan 2007
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
RazvanF
post 5 Jan 2019, 10:56
Post #2


Tech


Group: Members
Posts: 2.284
Joined: 25 March 14




Cred ca daca cautai mai bine gaseai topic similar. La portierele din fata trebuie sa verifici butoanele care sunt inchise de portiera in momentul in care inchizi portiera. Sunt acoperita cu o ciperca din cauciuc pentru protectie. Scoti acea ciuperca si cureti butonul cu wd-40 sau alt spray de curatat contacte. Problema este la interiorul butonului unde lamelele de contact au oxidat.


--------------------
Dacia Logan MCV Stepway X52 2017 1.5dCi 90 cp
VW Polo Comfortline 2017 1.2TSI 90 cp 7-speed DSG
Masina are un tacanit....este intre scaun si volan.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
torquemada
post 5 Jan 2019, 15:21
Post #3


torquemada


Group: Members
Posts: 1.877
Joined: 17 January 05
From: Bucuresti




Dacă vorbim de Logan I (conform semnăturii) primul suspect e mufa R2(se oxidează de la infiltrațiile de apă) , dintre scaunul șoferului și prag, apoi senzorii de ușă.

Să mai zic că alarma e instalată de un nepriceput - ușile fată nu trebuiau unite cu ușile spate din motive evidente.

This post has been edited by torquemada: 5 Jan 2019, 15:22


--------------------
DACIA Logan II 2012 / 0.9 TCe Laureate - B-xxx-xxx
Există două feluri de oameni:
1 - Cei care pot extrapola din date incomplete
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Ucenic
post 5 Jan 2019, 17:05
Post #4


Membru incepator


Group: Members
Posts: 31
Joined: 5 January 19




La usile din spate nu am acei butoni jos cum am la usile din fata..iar inchiderea centralizata nu imi mai functioneaza pe usile din spate..cand am luat masina functiona pe usa din stanga spate dar acum nici acolo nu mai merge desi se aude un click cand blochez usile..


--------------------
Dacia Logan 2007
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Ucenic
post 21 Jan 2019, 19:29
Post #5


Membru incepator


Group: Members
Posts: 31
Joined: 5 January 19




Problema era la butonul de la usa din stanga fata..am scos protectia de cauciuc si am bagat wd40 prin acele orificii...multumesc.


--------------------
Dacia Logan 2007
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Reply to this topicTopic OptionsStart new topic


1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

ETask
Lo-Fi Version  Harta site  Parteneri  Jocuri online  Curs Valutar  HRH Haine din lana merinos Time is now: 26th April 2024 - 02:11
Forum Renault