DaciaClub Logo

Welcome Guest ( Log In | Register )

 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

> ZGOM Suierat la usa dreapta-fata

logdan
post 14 Dec 2004, 13:37
Post #1


Membru incepator


Group: Members
Posts: 11
Joined: 16 November 04
From: PITESTI




La mine de la 90km/h incepe sa se auda un suierat la usa din dreapta, inspre fata, ca si cum n-ar fi etansata bine, dar nu se simte nici un curent venind pe acolo... Deci usa se inchide bine si etans, dar totusi face... M-am gandit ca o fi de la oglinda exterioara, ca intra aerul prin plasticul ei si iese pe langa ea, suierand, sau o fi de la sistemul de scurgere a apei prin usa, intra aerul pe la chederul de jos de pe geam si poate iese prin orificiile de scurgere a apei... Nu stiu... Mai are cineva acest zgomot?


--------------------
DACIA LOGAN LAUREATE
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
bogdan_o
post 15 Dec 2004, 01:32
Post #2


om ca, din pacate, din ce in ce mai putini


Group: Members
Posts: 3.940
Joined: 23 May 03
From: Bucuresti




Logdan, nu cumva ai setat aerul pe recirculare? Ca in general asta suiera la viteze, mai ales ca (,) cultia de climatizare e in dreapta masinii.


--------------------
Dacia SLZ 1.4 / Break CL
E bine sa fii multumit cu ceea ce ai, dar nu si de ceea ce esti (Sir James MacKintosh)
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
logdan
post 15 Dec 2004, 22:28
Post #3


Membru incepator


Group: Members
Posts: 11
Joined: 16 November 04
From: PITESTI




NU! Ca stiu de la vechea masina ca se aburesc geamurile, plus ca vreau sa-mi intre aer, nu sa invart acelasi aer vechi again and again... Am sa incerc sa trec aerul pe pozitia "picioare", sa vad daca nu cumva suiera pe la fantele acelea de dezaburit geamurile laterale (de la usile fata, acelea de pe bord sus). Noroc ca se rezolva cu Radio/MP3 dat mai tare smile.gif Dar poate aflu sursa si reusesc sa scap de el... Si cu ajutorul vostru...


--------------------
DACIA LOGAN LAUREATE
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Reply to this topicTopic OptionsStart new topic


1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Lo-Fi Version  Harta site  Parteneri  Jocuri online  Curs Valutar  HRH Haine din lana merinos Time is now: 23rd April 2024 - 08:35
Forum Renault