DaciaClub Logo

Welcome Guest ( Log In | Register )

12 Pages « < 2 3 4 5 6 > »  
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

> PDA / GPS, Partea hardware a sistemului de navigatie

mikey_VS
post 17 Oct 2007, 20:15
Post #91


Membru autentic


Group: Members
Posts: 204
Joined: 22 January 07




QUOTE(Alydor @ 17 Oct 2007, 15:01)
Daca citesti putin (doar putin) manualul o sa vezi ca iti explica ce si cum....
Suma respectelor, Alydor
*


Draga, Alydor, multumesc pentru raspuns, desi faza (sau fraza) citata nu prea e ceea ce doream.
Sa-ti spun de ce? 1. manualul este in format .pdf, are peste 100 pagini (prea mult ca sa-l listez - suntem o natie de economi), iar 2. sa ma plimb pe ecran, ca sa citesc un pic... crede-ma, sunt satul de calculator. Incerc sa-mi petrec cat de putin timp in fata acestor "minuni". In alta ordine de idei, cred ca si pentru asa ceva sunt forumurile ... pentru a afla (eventual de la cei care deja au folosit un produs) si alte pareri (unii le spun tips&tricks, cum prea bine stii) decat cele exprimate in manualul produsului resp. In plus, fac parte din acea categorie de oameni care invata mult mai repede folosind metode empirice. Crede-ma, nu exclud manualul, din contra, sustin - in cel mai rau caz, o minima studierea a acestuia! Atunci cand am timp, prefer sa-nvat sa folosesc ceva din manual - dar acum nu este cazul, nu am acel timp...duminica cel tarziu trebuie sa setez traseul pe Dusseldorf - in conditiile in care "scula" nu este la mine decat dimineata, o ora!
Inca o data, multumesc si ma-nclin cu respect in fata tuturor!


--------------------
Ford Focus 2010 - xx 07 yyy
"... ex-Megane Bicorp 2004, diesel, sorry!"
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Alydor
post 17 Oct 2007, 21:43
Post #92


Pressar


Group: Members
Posts: 2.771
Joined: 12 March 06




Uite un Tip&trick.... deschizi fisierul pe calculator ( ca sa nu consumi hartia, sa protejam padurea) si vezi de functia search...Cauti dupa cuvantul cheie itinerar, sau evitare


Suma lu' respectu', Alydor


--------------------
- - -
Igo8 - C520
Primo - Samsung Galaxy Mega 5.8 Duos

Cine nu poate da exemple da sfaturi..
When everything fails, RTFM!
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
adi_ar
post 18 Oct 2007, 06:23
Post #93


Membru autentic si conservator


Group: Moderatori
Posts: 4.437
Joined: 23 February 07
From: Arad




@mikey_vs

Este foarte simplu de setat un traseu!
Urmezi, din meniu principal > HARTA sau LA VOLAN. Dupa aceea TRASEU > STERGERE > EDITARE > + si adaugi punctul de plecare sub forma de adresa > + adaugi destinatia sub forma de adresa.
Sigur ca mai exista si alte metode, de ex. in mod HARTA pui cursorul undeva si jos tastezi START/DESTINATIE. Iti va trasa un drum intre cele 2 puncte.

De fapt doream sa-ti recomand, daca nu esti obisnuit cu el, sa nu faci parcursuri lungi cap-cap, ci pe etape. Refacerea traseului dureaza mai putin iar tu poti verifica mai usor parcursul.


--------------------
Renault Megane 2.1 Sedan 1.5 dCI 2005
iGO 9.6.29.357899
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
GabyT
post 18 Oct 2007, 07:45
Post #94


Membru autentic


Group: Members
Posts: 641
Joined: 18 January 07
From: Bucuresti




Ce pot sa-ti recomand eu (desi abia maine voi proba asta) : in principiu, daca introduci la rubrica "traseu" (nu stiu exact cum este la aparatul tau) punctul de plecate (implicit este locul unde gps-ul stie ca te aflii) si punctul de sosire, ar trebui ca aparatul sa-ti indice cea mai buna varianta conform specificatiilor pe care i le-ai dat (rapid/scurt/economic/usor).

Lucrurile din pacate nu sunt asa de simple (cel putin in cazul meu -in Bg. unul din drumurile pe care vrea sa ma bage gpsu' este inchis circulatiei) asa ca, trebuie sa verifici daca drumul pe care ti-l recomanda aparatul este si viabil. Cel putin pt. partea de Europa care te intereseaza pe tine poti folosi cu incredere http://www.viamichelin.com/viamichelin/int.../MaHomePage.htm care iti va afisa punctele "nevralgice" intalnite pe traseu si are marele avantaj ca, vizualizand traseul pe PC, ai alta perspectiva fata de micul ecran al gps-ului; in plus, poti cere informatii despre traseu in zona de forum specifica ("calatorii si intalniri").

Daca ajungi la concluzia ca traseul propus de aparat nu este in conformitate cu "aspiratiile" tale, poti intorduce manual orasele pe care sa le tranzitezi, insa mare grija la un aspect : in momentul in care introduci un oras in lista din traseu, nu ai alta optiune decat sa alegi "centrul orasului" (si implicit aparatul nu va "ocoli" respectivul oras chiar daca exista o linie de centura), asa ca ai doua posibilitati :
-fie cand te apropii de el, stergi din lista respectivul oras, astfel incat gps-ul sa te directioneze automat spre urmatorul, si, in masura in care orasul "sters" se poate ocoli, o va face,
-fie introduci minimul de orase necesar ca traseul sa capete "forma" pe care ti-o doresti (spre ex. in cazul meu pt. a tranzita Bulgaria si Turcia pe unde am vrut eu, va trebui sa introduc, inafara punteleor de plecare/sosire, alte 3 puncte intermediare fara de care gps-ul ma ducea pe unde vroia "muschil lui"... wink.gif

Sper sa intelegi indicatiile mele si acestea sa fie corecte... smile.gif


L.E. nu stiu cum este la tine manualul, insa manulaul "meu" nu m-a lamurit deloc in privinta programarii unui traseu mai lung, asa ca am urmat pasii pe care ii urmam inainte de a avea gps; am folosit viamichelin-ul, iar traseul recomandat acolo l-am "cizelat" conform viziunii mele "despre lume si viata" biggrin.gif

This post has been edited by GabyT: 18 Oct 2007, 08:55


--------------------
Dacia Solenza Scala / 2003
Dacia Logan Laureat Plus / 2006
Renault Clio 3 / 2006
MIO C520
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
mikey_VS
post 18 Oct 2007, 07:51
Post #95


Membru autentic


Group: Members
Posts: 204
Joined: 22 January 07




Multumesc dragilor pentru raspunsuri! Cum va spuneam, l-am incercat deja, dar pe o distanta scurta (62 km x 2), fara prea multe noduri importante de circulatie. De aceea ma-ntrebam - si va-ntrebam de modul de setare a distantelor lungi.
Imi place cum pui problema, mai nene Alydor! stii tu vorba cantecelului "io zic da si tu zici nu". Din cele ce-ti spuneam in post-ul anterior poate nu ti-ai dat seama, dar daca ma apuc de citit o carte (fie ea tehnica - sau mai ales tehnica) nu o fac pe sarite din varii motive. Apoi, mai exista si alte solutii, pe langa functia search - de exemplu, as putea sa citesc cuprinsul (sau indexul) cartii, sa aflu unde sunt paginile cu pricina, etc. etc.
O sa o fac pana la urma, dar tare sunt satul de comp. si tare putin timp mai este.
Oricum, va salut din nou!

18 Oct 2007, 08:01:
@GabyT - multumesc, ti-am citit raspunsul abia dupa ce le-am raspuns lui Alydor si lui adi_ar.
Cam asa ma gandeam sa fac si eu, referitor la punctele intermediare. Am studiat problema pe via-michelin (este un site pe care-l consult inaintea fiecarei calatorii, desi am gasit si acolo unele inadvertente) si pe SonyMap (- mai stie cineva aplicatia asta veche? oare mai exista update-uri la ea?)
Asta din urma, daca la Budapesta o mai aduce din condei, la Viena in schimb o balaceste - te baga prin oras! Nu "stie" ca, intre timp, s-a deschis S1 care nu-ti da batai de cap.
Oricum, la intoarcere o sa va spun cum s-a comportat myguide-ul nostru.

This post has been edited by mikey_VS: 18 Oct 2007, 08:01


--------------------
Ford Focus 2010 - xx 07 yyy
"... ex-Megane Bicorp 2004, diesel, sorry!"
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Alydor
post 18 Oct 2007, 08:02
Post #96


Pressar


Group: Members
Posts: 2.771
Joined: 12 March 06




Eu inteleg sa se puna intrebari la probleme de care nu te-ai lovit, la probleme pe care le ai cu aparatul, cu hartile, dar nu la probleme la care poti gasi raspunsul foarte usor, citind dracia aia de manual...
Parerea mea...

Suma respectelor, Alydor


--------------------
- - -
Igo8 - C520
Primo - Samsung Galaxy Mega 5.8 Duos

Cine nu poate da exemple da sfaturi..
When everything fails, RTFM!
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
mikey_VS
post 18 Oct 2007, 08:08
Post #97


Membru autentic


Group: Members
Posts: 204
Joined: 22 January 07




Stii Alydor, nu vreau sa te contrazic si nici sa o mai lungesc de pomana... Am pus si eu o intrebare, daca nu primeam nici un raspuns imi dadeam seama ca nu e locul si cu asta-basta! Nu as fi insistat. Imi cer scuze daca acest lucru v-a pus sa scrieti ce n-ati fi vrut.


--------------------
Ford Focus 2010 - xx 07 yyy
"... ex-Megane Bicorp 2004, diesel, sorry!"
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
adi_ar
post 18 Oct 2007, 08:14
Post #98


Membru autentic si conservator


Group: Moderatori
Posts: 4.437
Joined: 23 February 07
From: Arad




No', no' ! cool.gif


--------------------
Renault Megane 2.1 Sedan 1.5 dCI 2005
iGO 9.6.29.357899
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
mikey_VS
post 18 Oct 2007, 08:25
Post #99


Membru autentic


Group: Members
Posts: 204
Joined: 22 January 07




Ye' ! Ye' ! mad.gif ...
serios vorbind radmasa.gif


--------------------
Ford Focus 2010 - xx 07 yyy
"... ex-Megane Bicorp 2004, diesel, sorry!"
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Alydor
post 18 Oct 2007, 08:43
Post #100


Pressar


Group: Members
Posts: 2.771
Joined: 12 March 06




ok..Iti stam la dispozitie pentru alte probleme tehnice sau suport pentru harti...
P.S. Fratilor NU VAND HARTI SI SOFTURI!!! Sper sa se inteleaga problema asta. Va ajut cu placere, va dau linkurile (pe privat pentru a evita probleme cu administratorii, sau pe yahoo) cu locurile de unde puteti sa va copiati harti, skinuri, programe, utilitare, dar NU VAND !!! Sper ca am fost clar si bine inteles.

Suma respectelor, Alydor

This post has been edited by Alydor: 18 Oct 2007, 08:45


--------------------
- - -
Igo8 - C520
Primo - Samsung Galaxy Mega 5.8 Duos

Cine nu poate da exemple da sfaturi..
When everything fails, RTFM!
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
GabyT
post 18 Oct 2007, 08:53
Post #101


Membru autentic


Group: Members
Posts: 641
Joined: 18 January 07
From: Bucuresti




Auzi, auzi, dar chitanta tai...??? tongue.gif biggrin.gif wink.gif
Hartile sunt la promotie.... dincolo era mai ieftin.... icon_mrgreen.gif


--------------------
Dacia Solenza Scala / 2003
Dacia Logan Laureat Plus / 2006
Renault Clio 3 / 2006
MIO C520
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Alydor
post 18 Oct 2007, 09:07
Post #102


Pressar


Group: Members
Posts: 2.771
Joined: 12 March 06




Pai daca nu vand pe ce sa tai chitanta?? Eu lucrez andarcavar... fac munca voluntara si caritabila...
Cand mai apar noutati va anunt...

Suma lu' respectu', Alydor


--------------------
- - -
Igo8 - C520
Primo - Samsung Galaxy Mega 5.8 Duos

Cine nu poate da exemple da sfaturi..
When everything fails, RTFM!
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
camesibiu
post 18 Oct 2007, 11:01
Post #103


Membru autentic


Group: Members
Posts: 417
Joined: 28 July 06
From: Sibiu




Pe DVD am softurile I-go si MioMap . Este Bine sa le copiez pe ambele in foldere diferite pe SD de 2 GB . Daca da , nu apar probleme la instalare pe P 350 ? Sau ce imi recomanzi sa instalez Mio sau I-go ? Multumesc !


--------------------
ex Dacia Logan 1,5 dCi 2006-Preference
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Alydor
post 18 Oct 2007, 11:14
Post #104


Pressar


Group: Members
Posts: 2.771
Joined: 12 March 06




Nu o sa poti folosi ambele softuri simultan. Nu are rost sa iti incarci cardul aiurea.Eu iti recomand sa instalezi iGo, vezi cum merge, apoi sa instalezi Miomap sa vezi cum merge si sa te hotarasti pentru unul din ele...Personal recomand instalarea Miomap. Citeste pagina
asta http://www.daciaclub.ro/index.php?showtopi...dpost&p=1080402 si o sa ai mai multe detalii...


Alte voci pentru igo: ...
"Nea Gigi" in moldoveneste

http://rapidshare.com/files/53656447/V_ROM_M2.ZIP

Suma respectelor, Alydor

This post has been edited by Alydor: 18 Oct 2007, 11:42


--------------------
- - -
Igo8 - C520
Primo - Samsung Galaxy Mega 5.8 Duos

Cine nu poate da exemple da sfaturi..
When everything fails, RTFM!
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
beginer_driver
post 18 Oct 2007, 11:32
Post #105


Membru


Group: Members
Posts: 188
Joined: 1 December 06
From: Bucuresti




QUOTE(camesibiu @ 18 Oct 2007, 12:01)
Pe DVD am softurile I-go si MioMap . Este Bine sa le copiez pe ambele in foldere diferite pe SD de 2 GB . Daca da , nu apar probleme la instalare pe P 350 ? Sau ce imi recomanzi sa instalez Mio sau I-go ? Multumesc !
*


Mio
Poti sa le instalezi si pe amandoua dar trebuie sa faci si ceva prin registrii
Oricum, mergi pe Mio wink.gif


--------------------
Dacia Solenza Scala - B xx FIN
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
driverx
post 18 Oct 2007, 11:43
Post #106


--- Membru cu ralanti ---


Group: Members
Posts: 7.656
Joined: 21 November 03




Io am si mio si igo 2006 si n-am atins registry-ul. Merg amandoua


--------------------
Mitsubishi Lancer 2008
Univega Alpina HT-LTD Disc Deore 2011
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
camesibiu
post 18 Oct 2007, 11:52
Post #107


Membru autentic


Group: Members
Posts: 417
Joined: 28 July 06
From: Sibiu




Multumesc pentru raspunsuri !
" driverx " , te rog nu ma lasa nerezolvat . Fa-o pana la capat aici sau pe PM . Multam fain . Vreau sa vin la Cluj si nu ma descurc fara GPS cu doua softuri pe el !


--------------------
ex Dacia Logan 1,5 dCi 2006-Preference
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
driverx
post 18 Oct 2007, 12:12
Post #108


--- Membru cu ralanti ---


Group: Members
Posts: 7.656
Joined: 21 November 03




Pai n-am facut nimic deosebit. Le-am instalat si gata. Oare bighiner draiver se refera cumva la mersul in paralel? Sharing de GPS port?


--------------------
Mitsubishi Lancer 2008
Univega Alpina HT-LTD Disc Deore 2011
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
camesibiu
post 18 Oct 2007, 12:51
Post #109


Membru autentic


Group: Members
Posts: 417
Joined: 28 July 06
From: Sibiu




Am instalat . Nu s-a intamplat nimic deosebit . Functionare alternativa OK . Cel putin pe simulare . Multumesc !


--------------------
ex Dacia Logan 1,5 dCi 2006-Preference
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
laurian
post 18 Oct 2007, 14:39
Post #110


Membru autentic


Group: Members
Posts: 466
Joined: 15 August 05
From: Bucuresti




E necesar sa se umble in registrii doar daca se doreste ca ambele programe sa acceseze un singur (si acelasi) rand de harti.
Cu un editor de registrii se modifica la mio calea catre harti (se indica calea catre hartile din i-go).


--------------------
Logan MCV 1.6 16V 2006 - B39xxx
Asus 636 ; SPVM700;
Intek H520 +KL40+President ML145
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Alydor
post 18 Oct 2007, 15:19
Post #111


Pressar


Group: Members
Posts: 2.771
Joined: 12 March 06




La inceputul fisierului "sys txt" al fiecarui soft de navi, pui:
sdcardpath="\\SD Card\\"
daca in aparatul tau, SD cardul are alt nume, in loc de SD Card pui denumirea afisata de aparat.

Merge cu 2 softuri de navi (Mio si iGO) si un singur folder "Maps" pe SD.

Daca se doreste crearea de mai mult spatiu pe card, se pot sterge din directorul IGO/Lang fisierele aferente limbilor de comunicare pe care nu le folositi, mai putin english_uk si romanian, chiar daca nu le veti folosi pe acestea, si din directorul Igo/Voice a vocilor nefolosite. Pt. lb. romana, fisierele sunt v_rom_f1 (Ioana) si v_rom_m1 (Marcel).

Se copiaza hartile dorite in directorul Igo/Maps de pe card, sau daca sunt deja puse in MioMap, se procedeaza in felul urmator:
in HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\iGO 2006, poti modifica caile astfel incat să nu ocupe spatiul inutil cu hartile in ambele softuri:
-"MapDir" schimba- in "\SD Card\MioMap\maps" in loc de "\SD Card\Igo\maps" sau invers, de la caz la caz, sau in \SD Card\maps...
Pentru asta, va trebui sa editati registrii Windows-ului cu un editor de registrii instalat in PDA, gen Vidya Registry Editor.

Daca deja mai este instalat si MioMap pe acelasi card, va trebui sters din radacina cardului directorul 2577 de la MioMap,altfel va intra in contradictie cu Igo . Eventual se poate sterge si setup-ul de MioMap, daca nu se mai doreste reinstalarea de pe acel card pe alt PDA. Setup-ul insa nu incurca cu nimic, poate sa ramana pe card. Urmatoarea instalare de MioMap de pe acel card se va face ruland acest setup, fara autorun, dearece trebuie sters 2577.

Dupa instalare,in "Setari/Vizualizare" se aleg profilurile de culoare pt. zi si pt. noapte Riks Day si Riks Night (optional, dar sunt cele mai detaliate)

In felul de mai sus, poti trimite oricare program sa-si ia hartile de unde vrei, unul din directorul cu harti al celui deja instalat, sau ambele dintr-un director comn, ex. SD Card/Maps . Oricum nu schimba in acea cale decat ceea ce ai nevoie, adica sfarsitul, nu o edita pe toata, ca poate gresesti ceva sau cardul se numeste altfel in varianta ta de Windows, ex. Storage Card, Storage Device, etc. Pastrezi acea denumire si dupa ea adaugi noua locatie in care sunt puse hartile.



Suma respectelor, Alydor

This post has been edited by Alydor: 18 Oct 2007, 15:20


--------------------
- - -
Igo8 - C520
Primo - Samsung Galaxy Mega 5.8 Duos

Cine nu poate da exemple da sfaturi..
When everything fails, RTFM!
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
beginer_driver
post 18 Oct 2007, 17:11
Post #112


Membru


Group: Members
Posts: 188
Joined: 1 December 06
From: Bucuresti




QUOTE(laurian @ 18 Oct 2007, 15:39)
E necesar sa se umble in registrii doar daca se doreste ca ambele programe sa acceseze un singur (si acelasi) rand de harti.
Cu un editor de registrii se modifica la mio calea catre harti (se indica calea catre hartile din i-go).
*


Da, da, la asta ma refeream smile.gif


--------------------
Dacia Solenza Scala - B xx FIN
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
ovidiu_n2004
post 19 Oct 2007, 20:17
Post #113


Membru incepator


Group: Members
Posts: 2
Joined: 7 August 07
From: Bucuresti




Eu as recomanda Mio P550, are si Wi-Fi incorporat, windows mobile, Bluetooth, e un mini laptop, poti vedea si filme, asculta muzica, isi face treaba in masina, daca esti blocat in trafic este chiar folositor. Am bagat pe el iGO 2006 PLUS, e la zi cu toate strazile din bucuresti, cu siguranta si din alte orase.
Il gasiti la http://www.magazin-online.eu/gps-pda-mio-p550-p6259.html


--------------------
Hyundai Accent 2005 1.5 crdi
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
horsewhisperer27
post 20 Oct 2007, 01:14
Post #114


Membru autentic


Group: Members
Posts: 1.491
Joined: 15 March 04
From: Bucuresti




da, e la zi cu toate strazile, din cand in cand mai vrea sa te bage pe cate un interzis...

in fata Facultatii de Medicina, care de cand eram student stiu ca e la Nr.8, el se gaseste pe bd Eroilor nr.65...

nr 8 pare a fi mai dupa colt...

in rest nu-s probleme prea mari! radmasa.gif


--------------------
fan VAG!
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
CristinelM
post 28 Oct 2007, 19:22
Post #115


Membru incepator


Group: Members
Posts: 80
Joined: 28 February 05
From: Bucuresti




Salutare,

Am avut posibilitatea de a ma juca cu un Mio 550M (64 / 512 memorie )Parerile mele:

1. Mio 3.2 isi face treaba, deocamdata nu vad diferente (in afara de design) fata de IGO-ul cu care m-am jucat pe PDA-ul unui prieten. Mai am de invatat insa sa-l pot folosi la intreaga capacitate. Aceleasi deficiente, doar are acelasi "core" si aceleasi harti (numarul blocului meu e la niste zeci de metri de pozitia reala, etc).

2. Wi-fi - ul e OK, l-am testat prin Politehnica si acasa pe routerul propriu. OK pentru un mail, citit un ziar sau ceva asemanator; altfel rezolutia slaba devine obositoare.

3. Bateria stiam ca nu tine mult, asa este !

4. Bluetooth-ul inutil (pentru mine). E mai simplu (si mai rapid!) de scos cardul de memorie si de citit/scris pe un cititor. La altceva poate va fi nevoie intr-un viitor oarecare. Pe mine m-a interesat doar wireless-ul....

4. Pe mp3 nu l-am incercat, nu ma intereseaza. Deoacamdata nici pentru filme. E clar ca vor merge, dar la rezolutia cunoscuta smile.gif

5. Perfect de acord cu parerile mai devreme exprimate privind rezervele fata de PNA AllView si altele asemenea. Si eu mi-am cumparat un DVD player Allview acum un an si inca merge. Dar am dat 80RON pe el, nu de 10 ori mai mult , si are limitele lui de care am fost constient cand l-am cumparat. Si nu-mi pare rau dupa el daca se strica


L-as recomanda:
- celor care stiu, pot afla si au disponibilitatea de a instaleaa un soft; altfel un PNA cu harta inclusa e preferabil;
- celor care cred ca vor avea nevoie in cca.1-2-3 ani sa citeasca un e-mail pe la vreun hotspot; altfel un Mio 350 e la fel, si e mai iefitin. Atentie insa, un card wireless pe slotul SD e mai scump decat diferenta intre cele doua. Si ocupa si slotul! Asta pentru cine constata ca i-ar trebui. In 3 ani se va uza moral 550-ul suficient smile.gif
- celor care vor sa mai instaleze si altceva decat soft de navigare.

Nu l-as recomanda:
- celor comozi care prefera ceva de genul "apasa si merge";
- celor care vor sa-l puna pe masa la cafeneaua de la Mall, alaturi de cheile masinii. Cine se pricepe stie ca nu e dintre cele mai scumpe. Iar cine nu se pricepe va crede ca un PNA mai mic e si mai bun.

This post has been edited by CristinelM: 29 Oct 2007, 16:19


--------------------
Dacia Logan - B- -MHL
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
driver
post 3 Nov 2007, 15:19
Post #116


i'm not driving fast, i'm flying low...


Group: Members
Posts: 542
Joined: 10 November 04
From: South Coast




QUOTE(Alydor @ 14 Oct 2007, 21:23)
UnN P550 bate spre 1300 Ron.. Merita pentru Wifi plus ca are 2Gb memorie interna, fata de 350 care are 128 Mb...

@retype - cauta un convertor video gen pocketdivx convertor...

Suma respectelor, Alydor

L.E. Pretul variaza intre 890 si 1700 Ron..
*




Unde este P 550 cu 2Gb memorie interna?...
Al meu are doar 54, m-am pacalit sau nu m-am informat destul?


--------------------
Nissan Leaf cu baterie - RLU
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
beginer_driver
post 3 Nov 2007, 22:05
Post #117


Membru


Group: Members
Posts: 188
Joined: 1 December 06
From: Bucuresti




Poate 64 ai vrut sa zici
Exista P550 si cu 64GB si cu 128GB si cu 1GB si cu 2GB


--------------------
Dacia Solenza Scala - B xx FIN
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
St
post 4 Nov 2007, 10:18
Post #118


Membru


Group: Members
Posts: 4.436
Joined: 18 July 04
From: Bucuresti




QUOTE(beginer_driver @ 3 Nov 2007, 23:05)
64GB si cu 128GB
*



Cred ca totusi astia sunt MB wacko.gif

This post has been edited by St: 4 Nov 2007, 10:19


--------------------
Mazda/ BMW MX-5/ 650GS 2012/ 2004
Fericirea este ceva ce nu se atinge niciodata,dar in cautarea ei merita sa alergi toata viata.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
beginer_driver
post 4 Nov 2007, 10:34
Post #119


Membru


Group: Members
Posts: 188
Joined: 1 December 06
From: Bucuresti




Da, da, sorrry
Toti sunt MB


--------------------
Dacia Solenza Scala - B xx FIN
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
FlorinG
post 6 Nov 2007, 05:39
Post #120


Membru autentic


Group: Members
Posts: 332
Joined: 11 December 06
From: Bucuresti




Am citit tot, și, la bruma mea de cunoștințe s-a mai adăugat ceva. Vreau să fac o călătorie în afară: Germania, Franța, Italia depinde de timp și nu în ultimul rând de bani. Nu s-a spus nimic despre Mio C520 pe care vreau să-l achiziționez. Merită prețul?
Se poate copia vreo hartă de la cei care au același model sau asemănătoare?
(vreau să iau și pentru prietenul meu și cine nu vrea să facă o economie?)


LE: De pe SD pe SD?/ sau altfel

This post has been edited by FlorinG: 6 Nov 2007, 05:45


--------------------
Reno*Opel Clio 1.5dCi 80CP, 2006 Opel Astra Clasic III, 2013
Să vrei și nu te poti schimba!
PNA Mio C520 EEU+T
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
12 Pages « < 2 3 4 5 6 > » 
Reply to this topicTopic OptionsStart new topic


1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Lo-Fi Version  Harta site  Parteneri  Jocuri online  Curs Valutar  HRH Haine din lana merinos Time is now: 23rd April 2024 - 22:02
Forum Renault